Sejm-Wielki.pl [start] M.J. Minakowski, Genealogia potomków Sejmu Wielkiego Zaloguj się kontakt
   Imię Nazwisko: 
Rewolucja! Mamy tu pierwszy milion Polaków / Top million of Poles are here now!

M Stanisław Kokowski h. Korab (ID: 10.601.24)

Koligacja (szukanie pokrewieństwa) z: najkrótsza linia przodkowie
n.p. Mieszko I, Czesław Miłosz, Maria Skłodowska-Curie, Karol Wojtyła, Bronisław Komorowski, Marek Minakowski
Potomek uczestnika Sejmu Wielkiego
Nowy Ranking WGM: 63.724 (top 7%), Stara waga koligacji PSB: 126 [wyłącz kolorowanie] [?]


(linia: Andrzej Cielecki 3.373.382)


Przodkowie: drzewo "16"drzewo "32"drzewo "64"

pradziadkowie Marcin Kokowski h. Korab, podczaszy [now] Nowogródek
?1710-
   ?    Franciszek Stawiski de Godziątowy h. Gozdawa
?1730-
   Andrzej Cielecki z Cielczy h. Zaremba, bohater PSB
?1740-
&    &    &    &
Ludwika Rozalia Watta-Kosicka
ca 1697-
   ?    Katarzyna Tarnowska
?1730-
   Franciszka Kossowska z Głogowy h. Dołęga
ca 1750-1819
|    |    |    |
8 | 9    10 | 11    12 | 13    14 | 15
|    |    |    |
dziadkowie Józef Kokowski h. Korab, podwojewodzi [sie] Sieradz
?1710-1820
   Zuzanna Stokowska
?1760-
   Michał Stawiski de Godziątowy h. Gozdawa
1761-1818
   Zuzanna Cielecka z Cielczy h. Zaremba, (linia: Andrzej Cielecki 3.373.382)
1773-1837
|    |    |    |
4    5    6    7



 


|    |
rodzice Hipolit Kokowski h. Korab
?1800-
   Nepomucena Stawiska de Godziątowy h. Gozdawa, (linia: Andrzej Cielecki 3.373.382)
?1800-
|    |
2    3



|
Stanisław Kokowski h. Korab, (linia: Andrzej Cielecki 3.373.382), ca 1833-
ilustracja

Rodzice

ilustracja
  • Hipolit Kokowski h. Korab
  • Urodzony prawdopodobnie w roku 1800
  • zmarł
  •  
  • Nepomucena Stawiska de Godziątowy h. Gozdawa, (linia: Andrzej Cielecki 3.373.382)
  • Urodzona prawdopodobnie w roku 1800
  • zmarła
  •  

    śluby i dzieci, wnuki, i do prawnuków

    ilustracja
  • żona (ślub: w roku 1868, Trzemeszno Tremessen (katol.), dawny pow. Mogilno (d. W.Ks.Pozn.), ): Władysława Malczewska z Malczewa h. Awdaniec, ma nekrolog w Kur. Warsz. 1841-1920 , (Rodzice : Adolf Ignacy Malczewski z Malczewa h. Awdaniec, bohater PSB 1813-1887 & Pelagia Katarzyna Michalina Radzimińska h. Lubicz, ma nekrolog w Dzien. Pozn. 1813-1871) , dzieci
    1. M Bolesław ma nekrolog w Kur. Warsz. , (linia: Andrzej Cielecki 3.373.382) , (linia: Józef Gliszczyński 6.250.22) , (linia: Józef Radzimiński 16.78.177) ca 1879-1936
    2. M Janusz (linia: Andrzej Cielecki 3.373.382) , (linia: Józef Gliszczyński 6.250.22) , (linia: Józef Radzimiński 16.78.177) ?1880-
    3. M Stanisław (linia: Andrzej Cielecki 3.373.382) , (linia: Józef Gliszczyński 6.250.22) , (linia: Józef Radzimiński 16.78.177) ?1880-
       & N. Podziemska ma nekrolog w Kur. Warsz. ca 1882-1938
    4. Ż Zofia Kokowska h. Korab (linia: Andrzej Cielecki 3.373.382) , (linia: Józef Gliszczyński 6.250.22) , (linia: Józef Radzimiński 16.78.177) 1882-
       & N. Bujnicki ?1870- dzieci
    5. Ż Jadwiga Zofia Helena Kokowska h. Korab (linia: Andrzej Cielecki 3.373.382) , (linia: Józef Gliszczyński 6.250.22) , (linia: Józef Radzimiński 16.78.177) ca 1882-
    6. Ż Maria Celina Kokowska h. Korab (linia: Andrzej Cielecki 3.373.382) , (linia: Józef Gliszczyński 6.250.22) , (linia: Józef Radzimiński 16.78.177) ca 1884-1885
  • Rodzeństwo, bratankowie lub siostrzeńcy/bratanice lub siostrzenice

    1. M Walerian Jan (linia: Andrzej Cielecki 3.373.382) ca 1821-1822
    2. M Ludwik ma nekrolog w Kur. Warsz. , (linia: Andrzej Cielecki 3.373.382) ca 1823-1905
      ■  & Tekla Maleszewska h. Gryf ma nekrolog w Kur. Warsz. ca 1836-1924 dzieci | M Stefan Kokowski h. Korab ca 1857-1931| M Włodzimierz Kokowski h. Korab ca 1860-1926| M Mieczysław Kokowski h. Korab 1862-| M Józef Kokowski h. Korab 1868-| M Wacław Kazimierz Kokowski h. Korab ?1870-1934 |
    3. Ż Stanisława Salomea Kokowska h. Korab (linia: Andrzej Cielecki 3.373.382) ca 1824-
    4. M Józef Wincenty (linia: Andrzej Cielecki 3.373.382) ca 1826-
    5. Ż Emilia Innocencja Inocencja Kokowska h. Korab (linia: Andrzej Cielecki 3.373.382) ca 1827-
      □  & Henryk Ernest Rathel urzędnik Królestwa Polskiego (1845-1866) ?1800-
    6. M Michał Kajetan (linia: Andrzej Cielecki 3.373.382) ca 1828-1828
    7. M Edmund Franciszek (linia: Andrzej Cielecki 3.373.382) ca 1829-
    8. Ż Wenancja Kokowska h. Korab (linia: Andrzej Cielecki 3.373.382) ?1830-
      □  & Tytus Józef Marcin Maleszewski h. Gryf bohater PSB i Wiki , ma nekrolog w Kur. Warsz. 1827-1898
    9. Ż Wincencja Dobrosława Kokowska h. Korab (linia: Andrzej Cielecki 3.373.382) ?1830-
      ■  & Kazimierz Podziemski urzędnik Królestwa Polskiego (1850-1866) ?1830- dzieci | Ż Jadwiga Podziemska ?1860-1865| M Zenobi Zygmunt Podziemski ca 1868-| M Stanisław Sylwin Antoni Podziemski ?1870- |
    10. M Ignacy ma nekrolog w Kur. Warsz. , (linia: Andrzej Cielecki 3.373.382) 1831-1892
    11. **Stanisław **

    Stryjowie lub wujowie oraz ciotki, i kuzynki

    1. M Innocenty Ignacy Jakub Kokowski h. Korab (linia: Ludwik Madaliński 16.310.200) ?1780-1853
      ■  & Franciszka Suchorska h. Jastrzębiec ca 1796-1845 dzieci | M Feliks Kokowski h. Korab ?1810-1882| Ż Michalina Kokowska h. Korab ?1810-1832| Ż Józefa Kokowska h. Korab ?1810-| M Franciszek Ksawery Kokowski h. Korab 1814-1899 |
      ■  & ? ? dzieci | M Sylwester Kokowski h. Korab 1816-1887| M Józef Kokowski h. Korab ca 1817-1889| M Feliks Kokowski h. Korab 1819-| M Leopold Kokowski h. Korab 1820-| M Marceli Kokowski h. Korab ?1820- |
    2. Ż Zaloguj się ?1780-
      ■  & Zaloguj się ?1780- dzieci | Ż Zaloguj się ?1810-1900 |
    3. M Zaloguj się ?1790-1854
      ■  & Zaloguj się ?1790- dzieci | M Zaloguj się ?1820-1831| M Zaloguj się ca 1820-| M Zaloguj się ca 1822-1899| Ż Zaloguj się ca 1823-1824| Ż Zaloguj się ca 1825-1852| Ż Zaloguj się ca 1827-| M Zaloguj się ca 1832-1848| M Zaloguj się ca 1834-| Ż Zaloguj się ca 1836- |
    4. M Hipolit Kokowski h. Korab ?1800-
      ■  & Nepomucena Stawiska de Godziątowy h. Gozdawa (linia: Andrzej Cielecki 3.373.382) ?1800- dzieci | M Walerian Jan Kokowski h. Korab ca 1821-1822| M Ludwik Kokowski h. Korab ca 1823-1905| Ż Stanisława Salomea Kokowska h. Korab ca 1824-| M Józef Wincenty Kokowski h. Korab ca 1826-| Ż Emilia Innocencja Inocencja Kokowska h. Korab ca 1827-| M Michał Kajetan Kokowski h. Korab ca 1828-1828| M Edmund Franciszek Kokowski h. Korab ca 1829-| Ż Wenancja Kokowska h. Korab ?1830-| Ż Wincencja Dobrosława Kokowska h. Korab ?1830-| M Ignacy Kokowski h. Korab 1831-1892| M Stanisław Kokowski h. Korab ca 1833- |
    5. M Maciej Piotr Józef Stawiski de Godziątowy h. Gozdawa (linia: Andrzej Cielecki 3.373.382) 1794-
      ■  & Brunona Tarnowska z Tarnówki h. Jelita (linia: Andrzej Cielecki 3.373.382) , (linia: Franciszek Mączyński le.2236.3.1) 1808- dzieci | Ż Pelagia Stawiska de Godziątowy h. Gozdawa 1830-1913| M Jan Stawiski de Godziątowy h. Gozdawa ca 1832-| M Bronisław Stawiski de Godziątowy h. Gozdawa 1836- |
    6. Ż Teodozja Stawiska de Godziątowy h. Gozdawa (linia: Andrzej Cielecki 3.373.382) ?1800-1827
      ■  & Antoni Wągrowski ?1790- dzieci | Ż Leokadia Wągrowska ?1820- |
    7. Ż Nepomucena Stawiska de Godziątowy h. Gozdawa (linia: Andrzej Cielecki 3.373.382) ?1800-
      ■  & Hipolit Kokowski h. Korab ?1800- dzieci | M Walerian Jan Kokowski h. Korab ca 1821-1822| M Ludwik Kokowski h. Korab ca 1823-1905| Ż Stanisława Salomea Kokowska h. Korab ca 1824-| M Józef Wincenty Kokowski h. Korab ca 1826-| Ż Emilia Innocencja Inocencja Kokowska h. Korab ca 1827-| M Michał Kajetan Kokowski h. Korab ca 1828-1828| M Edmund Franciszek Kokowski h. Korab ca 1829-| Ż Wenancja Kokowska h. Korab ?1830-| Ż Wincencja Dobrosława Kokowska h. Korab ?1830-| M Ignacy Kokowski h. Korab 1831-1892| M Stanisław Kokowski h. Korab ca 1833- |
    8. M Józef Bogumił Stawiski de Godziątowy h. Gozdawa (linia: Andrzej Cielecki 3.373.382) ?1800-
      ■  & Teofila Karczewska ?1790- dzieci | M Bolesław Józef Wiktoryn Stawiski de Godziątowy h. Gozdawa ?1820-| M Tadeusz Józef Jan Stawiski de Godziątowy h. Gozdawa ?1820- |
      ■  & Marianna Lenczewska z Lencz Górnych, Dolnych i Zarzecznych h. Strzemię (Ławszowa) ?1800- dzieci | Ż Ludwika Florentyna Stawiska de Godziątowy h. Gozdawa ca 1833-1899 |
    9. M Andrzej Klemens Stawiski de Godziątowy h. Gozdawa (linia: Andrzej Cielecki 3.373.382) ?1800-1855
      ■  & Aniela Pstrokońska h. Budzisz (Paparona) ?1810-1838 dzieci | M Feliks Stawiski de Godziątowy h. Gozdawa 1836-1888| Ż Aniela Anna Stawiska de Godziątowy h. Gozdawa 1838-1904 | □  & Paulina Tymieniecka h. Zaremba 1809-
    10. M Józef Bogumił Stawiski de Godziątowy h. Gozdawa (linia: Andrzej Cielecki 3.373.382) ?1800-
    11. M Ignacy Jakub Stawiski de Godziątowy h. Gozdawa (linia: Andrzej Cielecki 3.373.382) 1808- □  & Aniela Józefa Alojza Milewska h. Ślepowron 1820-□  & Ludwika Maria Pelagia Swinarska z Wybranowa h. Poraj (linia: Antoni Gliszczyński 6.250.85) , (linia: Józef Gliszczyński 6.250.22) , (linia: Łukasz Bniński 1.1122.99) ?1820-

    Najbliżsi sławni ludzie (wg kryterium PSB)

    W stopniach ° wyrażona liczba ogniw w łańcuchu, w którym każda następna osoba jest dzieckiem, rodzicem lub małżonkiem poprzedniej;
    wersja pełna (przy opłaconym abonamenice) pokazuje wykres powiązania; w wersji darmowej kliknięcie prowadzi do strony o danej osobie.

    1. MALCZEWSKI Adolf Ignacy (1813-1887) powstaniec 1830 i 1848
    2. MALESZEWSKI Tytus (1827-1898) malarz
    3. CIELECKI Andrzej Zaremba (XVIII w.) konfederat barski
    4. MALCZEWSKI Jan (1884-1967) operator filmowy
    5. RADZIMIŃSKI Józef (zm. 1820) sędzia ziemski gnieźnieński, senator
    6. GUTTRY Aleksander (1813-1891) spiskowiec, powstaniec
    7. PIETRZAK Włodzimierz (1913-1944) krytyk literacki, publicysta, poeta
    8. MALESZEWSKI Janusz Zygmunt (1879-1942) pułkownik kawalerii, komendant główny Policji Państwowej, senator
    9. MOSZCZEŃSKI Bolesław (1826-1900) powstaniec 1848 i 1863, działacz poznański
    10. GLISZCZYŃSKI Maciej (XVIII w.) urzędnik ziemski, prawnik
    11. JACKOWSKI NOSTITZ Henryk (1885-1948) malarz, witrażysta
    12. PICHELSKI Jerzy (1903-1963) aktor teatralny i filmowy
    13. SULIMIERSKI Filip (1843-1885), twórca "Słownika geograficznego"
    14. SUCHORZEWSKI Leon (1894-1970), burmistrz Włodzimierza Wołyńskiego
    15. GUTTRY Aleksander (1887-1955) tłumacz, krytyk literacki
    16. GARCZYŃSKI Józef Bonawentura (1805-1861) powstaniec
    17. GARCZYŃSKI Antoni Rajmund (1812-1888) powstaniec
    18. JASIEŃSKI Stanisław Maksymilian (1853-1929) aktor, dekorator teatrów
    19. GUTTRY Lucjan (1911-1941) kompozytor, dyrygent
    20. KWIATKOWSKI Stanisław (1903-1962) pedagog, działacz ZNP, poseł

    Uwagi

    źródła:
    - ślub: Akt małżeństwa: Trzemeszno [Tremessen] (katol.), dawny pow. Mogilno parafia, rok 1868, nr aktu 37 [indeks na http://poznan-project.psnc.pl/]
    ...

    Baza danych na stronach www.sejm-wielki.pl to drobny wycinek Wielkiej genealogii Minakowskiego, sięgającej średniowiecza, zawierającej ponad 950.000 osób nawzajem skoligaconych, w tym znaczną część sławnych Polaków wszystkich epok; więcej na ten temat na Wielcy.pl .
    Baza jest uzupełniana codziennie
    — bardzo proszę o nadysłanie uzupełnień na adres mj@minakowski.pl . Z góry dziękuję!


    Serwisowi Sejm-Wielki.pl patronuje Stowarzyszenie Potomków Sejmu Wielkiego, działające pod patronatem Marszałka Sejmu RP.

    Znani: literaci, malarze, muzycy, aktorzy, dziennikarze, odkrywcy, historycy, wojskowi, filozofowie, ludzie Kościoła, prawnicy, politycy: przedrozbiorowi, dziewiętnastowieczni, przedwojenni, powojenni, współcześni, parlamentarzyści II i III RP oraz PRL, uczeni (członkowie akademii nauk): nauk społecznych, nauk biologicznych, nauk ścisłych, nauk technicznych, nauk rolniczo-leśnych, nauk medycznych, nauk o ziemi

    Cytuj: Marek Jerzy Minakowski, Wielka genealogia Minakowskiego (Wielcy.pl), wydanie z 29.09.2020.
    © 2002-2020 Dr Minakowski Publikacje Elektroniczne — Regulamin, polityka prywatności i cookie
    IP: 54.237.183.249