Sejm-Wielki.pl [start] M.J. Minakowski, Genealogia potomków Sejmu Wielkiego Zaloguj się kontakt
   Imię Nazwisko: 

Ĺ» Zofia Chłapowska z Chłapowa h. Dryja (ID: 2.1015.227)

Koligacja (szukanie pokrewieństwa) z: najkrótsza linia przodkowie
n.p. Mieszko I, Czesław Miłosz, Maria Skłodowska-Curie, Karol Wojtyła, Bronisław Komorowski, Marek Minakowski
Potomek uczestnika Sejmu Wielkiego
Waga koligacji PSB: 131 [wył±cz kolorowanie] [?]


(linia: Celestyn Sokolnicki dw.19901) , (linia: Józef Radzimiński 16.78.177)


Przodkowie: drzewo "16"drzewo "32"drzewo "64"

pradziadkowie Ludwik Chłapowski z Chłapowa h. Dryja
1768-1831
   Józef Ożegalski h. Ko¶ciesza
1777-1822
   Józef Mikołaj Wolszlegier
1750-1822
   Piotr Radzimiński h. Lubicz, kawaler [z_order] order ¶więtego Stanisława
1760-1849
&    &    &    &
Tekla Sokolnicka h. Nowina, (linia: Celestyn Sokolnicki dw.19901)
1776-1848
   Józefa Rudnicka h. Lis, ma nekrolog w Kur. Warsz.
1778-1848
   Józefa Lipińska
1760
   Weronika Guttry
1785-1845
|    |    |    |
8 | 9    10 | 11    12 | 13    14 | 15
|    |    |    |
dziadkowie Michał Chłapowski z Chłapowa h. Dryja, (linia: Celestyn Sokolnicki dw.19901)
1800-1848
   Emilia Ożegalska h. Ko¶ciesza
1818-1875
   Adam Wolszlegier
1810-1888
   Patrycja Radzimińska h. Lubicz, (linia: Józef Radzimiński 16.78.177)
1814-1884
|    |    |    |
4    5    6    7



 


|    |
rodzice Ludwik Chłapowski z Chłapowa h. Dryja, (linia: Celestyn Sokolnicki dw.19901)
1840-1910
   Aldona Michalina Wolszlegier, (linia: Józef Radzimiński 16.78.177)
1848-1916
|    |
2    3



|
Zofia Chłapowska z Chłapowa h. Dryja, (linia: Celestyn Sokolnicki dw.19901), 1875-1961
ilustracja

Rodzice

ilustracja
  • Ludwik Chłapowski z Chłapowa h. Dryja, (linia: Celestyn Sokolnicki dw.19901)
  • Urodzony dnia 16 III 1840 - So¶nica
  • zmarł dnia 27 VII 1910 , wiek: 70 lat.
  •  
  • Aldona Michalina Wolszlegier, (linia: Józef Radzimiński 16.78.177)
  • Urodzona dnia 20 X 1848
  • zmarła dnia 30 XII 1916 , wiek: 68 lat.
  •  

    Rodzeństwo, bratankowie lub siostrzeńcy/bratanice lub siostrzenice

    1. M Tadeusz (linia: Celestyn Sokolnicki dw.19901) , (linia: Józef Radzimiński 16.78.177) 1870-1938
      ■  & Zofia Zdzieńska h. Korab 1887-1957 dzieci: | Ĺ» Aldona Michalina Ba Chłapowska z Chłapowa h. Dryja 1907-1963| M Zygmunt Lucjan Chłapowski z Chłapowa h. Dryja 1909-1949 |
    2. **Zofia Chłapowska z Chłapowa h. Dryja**

    Stryjowie lub wujowie oraz ciotki, i kuzynki

    1. Ĺ» Antonina Chłapowska z Chłapowa h. Dryja (linia: Celestyn Sokolnicki dw.19901) 1838-1917
      ■  & Ignacy Niemojowski h. Wieruszowa (linia: Celestyn Sokolnicki dw.19901) , (linia: Jan Suchorzewski le.3586.2.1) 1840-1910 dzieci: | Ĺ» Maria Niemojowska h. Wieruszowa 1870| M Michał Niemojowski h. Wieruszowa 1874| M Jan Niemojowski h. Wieruszowa 1878-1933 |
    2. M Ludwik Chłapowski z Chłapowa h. Dryja (linia: Celestyn Sokolnicki dw.19901) 1840-1910
      ■  & Aldona Michalina Wolszlegier (linia: Józef Radzimiński 16.78.177) 1848-1916 dzieci: | M Tadeusz Chłapowski z Chłapowa h. Dryja 1870-1938| Ĺ» Zofia Chłapowska z Chłapowa h. Dryja 1875-1961 |
    3. Ĺ» Jadwiga Chłapowska z Chłapowa h. Dryja (linia: Celestyn Sokolnicki dw.19901) 1841-1910
      □  & Jan Zdziechowski h. Rawicz 1842-1874
    4. M Karol Paweł Chłapowski z Chłapowa h. Dryja (linia: Celestyn Sokolnicki dw.19901) 1843-1913
    5. M Józef Chłapowski z Chłapowa h. Dryja (linia: Celestyn Sokolnicki dw.19901) 1844
      ■  & Aniela Skoroszewska h. Awdaniec 1857-1932 dzieci: | Ĺ» Maria Chłapowska z Chłapowa h. Dryja 1877-1938| Ĺ» Aniela Chłapowska z Chłapowa h. Dryja 1879-1954| M Stefan Chłapowski z Chłapowa h. Dryja 1881-1939| M Michał Chłapowski z Chłapowa h. Dryja 1883-1944 |
    6. Ĺ» Tekla Chłapowska z Chłapowa h. Dryja (linia: Celestyn Sokolnicki dw.19901) 1846-1915
      ■  & Witold Biernacki h. Poraj (linia: Józef Radzimiński 16.78.177) 1846 dzieci: | Ĺ» Iza Biernacka h. Poraj 1880| M Wojciech Jan Karol Biernacki h. Poraj 1881-1908 |
    7. M Michał Chłapowski z Chłapowa h. Dryja (linia: Celestyn Sokolnicki dw.19901) 1847-1905
      ■  & Izabela Kalkstein h. Kos (linia: Adam Kwilecki 13.565.83) , (linia: Franciszek Kwilecki 13.565.82) , (linia: Jan Kwilecki 13.565.84) , (linia: Józef Radzimiński 16.78.177) , (linia: Konstanty Bniński 1.1122.184) , (linia: Łukasz Bniński 1.1122.99) 1856-1931 dzieci: | M Mieczysław Paweł Chłapowski z Chłapowa h. Dryja 1875-1947| M Zygmunt Antoni Franciszek Chłapowski z Chłapowa h. Dryja 1876-1940| Ĺ» Emilia Chłapowska z Chłapowa h. Dryja 1877-1944| M Konstanty Hubert Józef Chłapowski z Chłapowa h. Dryja 1883-1939 |
    8. M Jan Nepomucen Sokolnicki z Pigłowic h. Nowina (linia: Celestyn Sokolnicki dw.19901) , (linia: Jan Suchorzewski le.3586.2.1) , (linia: Piotr Sokolnicki psb.30858.1) 1851-1917
      ■  & Maria Stablewska h. Oksza (linia: Adam Malczewski dw.24383) , (linia: Władysław Gurowski 7.379.60) 1859-1937 dzieci: | Ĺ» Emilia Sokolnicka z Pigłowic h. Nowina 1885-1885| Ĺ» Helena Sokolnicka z Pigłowic h. Nowina 1885-1952| Ĺ» Janina Sokolnicka z Pigłowic h. Nowina 1886-1902| M Jerzy Sokolnicki z Pigłowic h. Nowina 1887-1942| M Henryk Józef Sokolnicki z Pigłowic h. Nowina 1891-1981 |
    9. Ĺ» Michalina Sokolnicka z Pigłowic h. Nowina (linia: Celestyn Sokolnicki dw.19901) , (linia: Jan Suchorzewski le.3586.2.1) , (linia: Piotr Sokolnicki psb.30858.1) 1853-1930
      ■  & Bolesław Moszczeński z Moszczonego h. Nałęcz 1853-1927 dzieci: | Ĺ» Wanda Julia Moszczeńska z Moszczonego h. Nałęcz 1876-1878 |
    10. M Witold Sokolnicki z Pigłowic h. Nowina (linia: Celestyn Sokolnicki dw.19901) , (linia: Jan Suchorzewski le.3586.2.1) , (linia: Piotr Sokolnicki psb.30858.1) 1854-1908
      ■  & Izabella Maria Karolina hr. Potocka h. Pilawa (Złota) (linia: Adam Szydłowski 13.214.551) , (linia: Antoni Ledóchowski 14.63.144) , (linia: August Kicki 10.16.41) , (linia: Onufry Kicki 10.16.40) , (linia: Stanisław Kossecki 11.435.746) , (linia: Teodor Szydłowski 7.8.73) , (linia: Tomasz Ostrowski 6.390.180) 1869-1935 dzieci: | M Tadeusz Ludwik Sokolnicki z Pigłowic h. Nowina 1894-1954| M Józef Sokolnicki z Pigłowic h. Nowina 1896-1954| M Antoni Franciszek Emil Sokolnicki z Pigłowic h. Nowina 1900-1946| M Witold Piotr Sokolnicki z Pigłowic h. Nowina 1906-1968 |
    11. Ĺ» Kazimiera Sokolnicka z Pigłowic h. Nowina (linia: Celestyn Sokolnicki dw.19901) , (linia: Jan Suchorzewski le.3586.2.1) , (linia: Piotr Sokolnicki psb.30858.1) 1857-1934
    12. Ĺ» Kazimiera Wolszlegier (linia: Józef Radzimiński 16.78.177) 1842-1927
      ■  & Bolesław Józef Wincenty Moszczeński z Moszczonego h. Nałęcz bohater PSB , (linia: Józef Radzimiński 16.78.177) 1826-1900 dzieci: | Ĺ» Kazimiera Moszczeńska z Moszczonego h. Nałęcz 1874-1933| Ĺ» Maria Moszczeńska z Moszczonego h. Nałęcz 1880-1945| Ĺ» Izabela Moszczeńska z Moszczonego h. Nałęcz 1880| Ĺ» Gustawa Moszczeńska z Moszczonego h. Nałęcz 1884-1961 |
    13. Ĺ» Patrycja Helena Wolszlegier (linia: Józef Radzimiński 16.78.177) 1844-1844
    14. Ĺ» Helena Wolszlegier (linia: Józef Radzimiński 16.78.177) 1845-1914
      ■  & Stefan Kierski z Kiekrza h. Jastrzębiec (linia: Kazimierz Bolesz 1.1396.10) 1838-1902 dzieci: | Ĺ» Izabela Stefania Kazimiera Kierska z Kiekrza h. Jastrzębiec 1866-1881| M Alfred Józef Ignacy Kierski z Kiekrza h. Jastrzębiec 1867-1867| Ĺ» Celina Helena Rozalia Kierska z Kiekrza h. Jastrzębiec 1868| Ĺ» Helena Maria Kierska z Kiekrza h. Jastrzębiec 1874-1874| M Gustaw Adam Antoni Kierski z Kiekrza h. Jastrzębiec 1874-1937| Ĺ» Anna Aleksandra Kierska z Kiekrza h. Jastrzębiec 1878| M Stefan Kierski z Kiekrza h. Jastrzębiec 1882 |
    15. M Napoleon Antoni Aleksander Wolszlegier (linia: Józef Radzimiński 16.78.177) 1848-1885
    16. Ĺ» Aldona Michalina Wolszlegier (linia: Józef Radzimiński 16.78.177) 1848-1916
      ■  & Ludwik Chłapowski z Chłapowa h. Dryja (linia: Celestyn Sokolnicki dw.19901) 1840-1910 dzieci: | M Tadeusz Chłapowski z Chłapowa h. Dryja 1870-1938| Ĺ» Zofia Chłapowska z Chłapowa h. Dryja 1875-1961 |
    17. Ĺ» Patrycja Magdalena Wolszlegier (linia: Józef Radzimiński 16.78.177) 1849-1920
      ■  & Leon Działowski z Działowa (von Salendorf) h. Prawdzic 1841-1901 dzieci: | M Alfred Działowski z Działowa (von Salendorf) h. Prawdzic 1875-1958| Ĺ» Gustawa Działowska z Działowa (von Salendorf) h. Prawdzic 1880| Ĺ» Izabela Działowska z Działowa (von Salendorf) h. Prawdzic 1887-1949 |
    18. Ĺ» Wanda Antonina Julia Wolszlegier (linia: Józef Radzimiński 16.78.177) 1851-1912
      ■  & Józef Wolszlegier h. Bełty 1861-1894 dzieci: | M Zygmunt Józef Wolszlegier h. Bełty 1883| Ĺ» Zofia Wolszlegier h. Bełty 1887| Ĺ» Aniela Wolszlegier h. Bełty 1891-1911 |

    Najbliżsi sławni ludzie (wg kryterium PSB)

    W stopniach ° wyrażona liczba ogniw w łańcuchu, w którym każda następna osoba jest dzieckiem, rodzicem lub małżonkiem poprzedniej;
    wersja pełna (przy opłaconym abonamenice) pokazuje wykres powi±zania; w wersji darmowej kliknięcie prowadzi do strony o danej osobie.

    1. RADZIMIŃSKI Józef (zm. 1820) sędzia ziemski gnieĽnieński, senator
    2. SOKOLNICKI Witold Piotr (1906-1968) oficer WP i Armii Krajowej
    3. SOKOLNICKI Henryk Józef (1891-1981) dyplomata
    4. MOSZCZEŃSKI Bolesław (1826-1900) powstaniec 1848 i 1863, działacz poznański
    5. STABLEWSKI Stanisław (1832-1904) ziemianin, poseł do parlamentu pruskiego
    6. SOKOLNICKI Piotr Prokop Hiacynt h. Nowina (1762-1808) poseł na Sejm Wielki, konfederat targowicki i powstaniec 1794 r., urzędnik s±dowy w Ks. Warsz.
    7. SOKOLNICKI Emilian (1818-1873) powstaniec 1848 i 1863 r.
    8. SIRWIND-ŁUKOWICZ Jan Paweł (1886-1957) lekarz
    9. PRAWDZIC Michał (1881-1959) ¦piewak tenor
    10. OŻEGALSKI Józef (1848-1922) powstaniec 1863, pamiętnikarz
    11. MALCZEWSKI Adolf Ignacy (1813-1887) powstaniec 1830 i 1848
    12. GUTTRY Aleksander (1813-1891) spiskowiec, powstaniec
    13. OSSOWSKI Stanisław (1886-1929) ziemianin, działacz niepodległo¶ciowy, polityczny, publicysta
    14. RADZIWIŁŁ Ferdynand Fryderyk (1834-1926) poseł, ordynat ołycki i przygodzicki
    15. SOKOLNICKI Jan Nepomucen Torpet Kazimierz h. Nowina (1753-1798) konsyliarz konfederacji targowickiej, powstaniec ko¶ciuszkowski
    16. SOKOLNICKI Tadeusz (1792?-1874) ziemianin, powstaniec 1830/31 r., działacz społeczny
    17. STABLEWSKA Irena (1864-1939) literatka
    18. SUCHORZEWSKI Leon (1894-1970), burmistrz Włodzimierza Wołyńskiego
    19. GUTTRY Aleksander (1887-1955) tłumacz, krytyk literacki
    20. MALCZEWSKI Jan (1884-1967) operator filmowy

    Podstawa Ľródłowa

    ...

    Page displayed by GeneWeb 6.05 Copyright © 1998-2007 INRIA - DOC

    *) przy datach „z grubsza” lub „ca” oznacza, że szukamy informacji o dacie, a w celu zapełnienia pustego miejsca wpisujemy datę orientacyjn± z dokładno¶ci± do pokolenia (+/- 50 lat)

    Baza danych na stronach www.sejm-wielki.pl to drobny wycinek Wielkiej genealogii Minakowskiego, sięgaj±cej ¶redniowiecza, zawieraj±cej ponad 870.000 osób nawzajem skoligaconych, w tym znaczn± czę¶ć sławnych Polaków wszystkich epok; więcej na ten temat na Wielcy.pl .
    Baza jest uzupełniana codziennie
    — bardzo proszę o nadysłanie uzupełnień na adres mj@minakowski.pl . Z góry dziękuję!


    Serwisowi Sejm-Wielki.pl patronuje Stowarzyszenie Potomków Sejmu Wielkiego, działaj±ce pod patronatem Marszałka Sejmu RP.

    Znani: literaci, malarze, muzycy, aktorzy, dziennikarze, odkrywcy, historycy, wojskowi, filozofowie, ludzie Ko¶cioła, prawnicy, politycy: przedrozbiorowi, dziewiętnastowieczni, przedwojenni, powojenni, współcze¶ni, parlamentarzy¶ci II i III RP oraz PRL, uczeni (członkowie akademii nauk): nauk społecznych, nauk biologicznych, nauk ¶cisłych, nauk technicznych, nauk rolniczo-le¶nych, nauk medycznych, nauk o ziemi

    Cytuj: Marek Jerzy Minakowski, Wielka genealogia Minakowskiego (Wielcy.pl), wydanie z 15.11.2019.
    © 2002-2018 Dr Minakowski Publikacje Elektroniczne — Regulamin, polityka prywatno¶ci i cookie
    IP: 34.238.192.150