Sejm-Wielki.pl [start] M.J. Minakowski, Genealogia potomków Sejmu Wielkiego Zaloguj się kontakt
   Imię Nazwisko: 

M Antoni Hipolit Kwiryn Borewicz h. wł. (Prus odm.) (ID: 2.48.7)

Koligacja (szukanie pokrewieństwa) z: najkrótsza linia przodkowie
n.p. Mieszko I, Czesław Miłosz, Maria Skłodowska-Curie, Karol Wojtyła, Bronisław Komorowski, Marek Minakowski
Potomek uczestnika Sejmu Wielkiego
Waga koligacji PSB: 159 [wył±cz kolorowanie] [?]

Członek Towarzystwa Rolniczego w Królestwie Polskim (adres: Klejwy, poczta: Sejny, powiat Sejneński)


urzędnik Królestwa Polskiego (1856-1861), (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) , okręg sejneński Tow. Rolniczego (1861)


Przodkowie: drzewo "16"drzewo "32"drzewo "64"

pradziadkowie Zaloguj się
1700
   Zaloguj się
1720
   Mikołaj von Rönne
1740
   Antoni Onufry Giełgud h. wł., strażnik wielki [cen_lit] Litwa
1720
&    &    &    &
Zaloguj się
1710
   Zaloguj się
1720
   Aniela Piłsudska
1750
   Barbara Judycka h. wł. (odm.)
1720-1784
|    |    |    |
8 | 9    10 | 11    12 | 13    14 | 15
|    |    |    |
dziadkowie Józef Borewicz h. wł. (Prus odm.), sędzia ziemski [tro] Kowno
1740
   Marianna de Raës
1751-1821
   Felix von Rönne h. wł.
1770-1827
   Antonina Giełgud h. wł. (odm.), (linia: Antoni Giełgud 6.110.14)
1800
|    |    |    |
4    5    6    7



 


|    |
rodzice Michał Borewicz h. wł. (Prus odm.)
1774-1820
   Maria Tekla von Rönne h. wł., (linia: Antoni Giełgud 6.110.14)
1804-1897
|    |
2    3



|
Antoni Hipolit Kwiryn Borewicz h. wł. (Prus odm.), urzędnik Królestwa Polskiego, 1819-1890
ilustracja

Rodzice

ilustracja
  • Michał Borewicz h. wł. (Prus odm.)
  • Urodzony w roku 1774
  • zmarł dnia 31 I 1820Sejny , wiek: 46 lat.
  •  
  • Maria Tekla von Rönne h. wł., (linia: Antoni Giełgud 6.110.14)
  • Urodzona w roku 1804
  • zmarła w roku 1897 , wiek: 93 lat.
  •  

    ¶luby i dzieci, wnuki, i do prawnuków

    ilustracja
  • żona (¶lub: w roku 1847): Marianna Zuzanna Justyna Wereszczyńska 1821-1912 , (Rodzice : Józef Wereszczyński 1790 & ? ? ) , dzieci:
    1. M Michał Tadeusz Ignacy (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) 1848-1892
    2. M Leon (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) 1849-1886
       & Józefa Magdalena Abłamowicz 1850 dzieci:
    3. M Wacław Zygmunt Euzebiusz (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) 1853-1880
    4. M Stefan Henryk Jan (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) 1855-1922
       & Maria Leokadia Grabczyńska 1877-1913 dzieci:
  • Rodzeństwo, bratankowie lub siostrzeńcy/bratanice lub siostrzenice

    1. Ĺ» Ludwika Teodora Eleonora (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) 1814-1866
      ■  & Kazimierz Bartłomiej hr. Plater-Zyberk z Broelu h. wł. okręg błoński Tow. Rolniczego (1861) , (linia: Jan Syberg dw.57633) , (linia: Józef Borch 2.34.20) , (linia: Kazimierz Plater 2.34.22) , (linia: Michał Borch 2.34.19) , (linia: Michał Ogiński 3.662.313) , oficer Powstania Listopadowego (1830-1831) 1808-1876 dzieci: | M Tadeusz Michał hr. Plater-Zyberk z Broelu h. wł. 1843-1918| Ĺ» Elżbieta Izabela hr. Plater-Zyberk z Broelu h. wł. 1844-1907| Ĺ» Maria Ludwika hr. Plater-Zyberk z Broelu h. wł. 1845-1932| M Feliks Konstanty hr. Plater-Zyberk z Broelu h. wł. 1849-1928| M Stanisław Konstanty Michał hr. Plater-Zyberk z Broelu h. wł. 1850-1926| M Kazimierz hr. Plater-Zyberk z Broelu h. wł. 1851-1852| Ĺ» Cecylia hr. Plater-Zyberk z Broelu h. wł. 1853-1920 |
    2. M Ludwik Izydor Leon (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) 1814
    3. Ĺ» Teodora Petronela (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) 1816
      ■  & Wincenty Eynorowicz 1820 dzieci: | Ĺ» Ludwika Eynorowicz 1840| M Kazimierz Eynorowicz 1860 |
    4. **Antoni Hipolit Kwiryn**

    Inne małżeństwa i dzieci matki: Maria Tekla von Rönne h. wł., rodzeństwo, bratankowie lub siostrzeńcy/bratanice lub siostrzenice

    Stryjowie lub wujowie oraz ciotki, i kuzynki

    1. M Zaloguj się 1770
    2. M Zaloguj się 1770
    3. M Zaloguj się 1770
    4. Ĺ» Zaloguj się 1770
    5. M Michał Borewicz h. wł. (Prus odm.) 1774-1820
      ■  & Maria Tekla von Rönne h. wł. (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) 1804-1897 dzieci: | Ĺ» Ludwika Teodora Eleonora Borewicz h. wł. (Prus odm.) 1814-1866| M Ludwik Izydor Leon Borewicz h. wł. (Prus odm.) 1814| Ĺ» Teodora Petronela Borewicz h. wł. (Prus odm.) 1816| M Antoni Hipolit Kwiryn Borewicz h. wł. (Prus odm.) 1819-1890 |
    6. M Feliks Filip von Rönne h. wł. (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) 1800-1844
      ■  & Franciszka Maria hr. Załuska h. Junosza (linia: Teofil Załuski 15.105.942) 1793-1844 dzieci: | M Eugeniusz von Rönne h. wł. 1830-1895| Ĺ» Aniela Helena von Rönne h. wł. 1832-1911 |
    7. M Antoni von Rönne h. wł. (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) 1800-1869
      ■  & Olimpia Gorska z Góry h. Nałęcz (linia: Stanisław Gorski 6.607a.580) 1790 dzieci: | Ĺ» Olimpia von Rönne h. wł. 1829-1861 |
    8. Ĺ» Ludwika von Rönne h. wł. (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) 1800
    9. Ĺ» Maria Tekla von Rönne h. wł. (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) 1804-1897
      ■  & Michał Borewicz h. wł. (Prus odm.) 1774-1820 dzieci: | Ĺ» Ludwika Teodora Eleonora Borewicz h. wł. (Prus odm.) 1814-1866| M Ludwik Izydor Leon Borewicz h. wł. (Prus odm.) 1814| Ĺ» Teodora Petronela Borewicz h. wł. (Prus odm.) 1816| M Antoni Hipolit Kwiryn Borewicz h. wł. (Prus odm.) 1819-1890 |
      ■  & Tadeusz Antoni ks. Ogiński h. Oginiec ma nekrolog w Kur. Warsz. , (linia: Antoni Lasocki 14.2.166) , (linia: Feliks Łubieński 16.78.421) , (linia: Prot Potocki 15.105.392) 1798-1844 dzieci: | Ĺ» Natalia ks. Ogińska h. Oginiec 1830-1867| Ĺ» Gabriela Maria ks. Ogińska h. Oginiec 1830-1912| Ĺ» Amelia ks. Ogińska h. Oginiec 1830 |
    10. Ĺ» Teodora von Rönne h. wł. ma nekrolog w Kur. Warsz. , (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) 1807-1832
      ■  & Franciszek Ksawery ks. Ogiński h. Oginiec (linia: Antoni Lasocki 14.2.166) , (linia: Feliks Łubieński 16.78.421) , (linia: Prot Potocki 15.105.392) 1801-1837 dzieci: | M Feliks ks. Ogiński h. Oginiec 1828-1893 |

    Najbliżsi sławni ludzie (wg kryterium PSB)

    W stopniach ° wyrażona liczba ogniw w łańcuchu, w którym każda następna osoba jest dzieckiem, rodzicem lub małżonkiem poprzedniej;
    wersja pełna (przy opłaconym abonamenice) pokazuje wykres powi±zania; w wersji darmowej kliknięcie prowadzi do strony o danej osobie.

    1. PLATER-ZYBERK Cecylia (1853-1920) pedagog, działaczka społeczna, publicystka
    2. OGIŃSKI Michał Kleofas (1765-1833) dyplomata, podskarbi litewski, emigrant, kompozytor, pamiętnikarz
    3. GAWROŃSKI Zygmunt (1816-1886) ziemianin
    4. PLATER Włodzimierz Stanisław (1831-1906) kolekcjoner, bibliofil, wydawca
    5. PRZEZDZIECKI Konstanty (1846-1897) mecenas sztuk i nauk, założyciel Pogotowia Ratunkowego
    6. PRZEZDZIECKI Rajnold (1884-1955) dyplomata, historyk
    7. GIEŁGUD Michał (2. poł. XVIII w.) marszałek nadworny litewski
    8. GIEŁGUD Ignacy (zm. 1807) generał-lejtnant
    9. OGIŃSKI Ireneusz Kleofas (1808-1863) działacz społeczny i gospodarczy
    10. PLATER-ZYBERK Michał (1777-1862/63) wice gubernator cywilny wileński
    11. JUDYCKI Michał (zm. 1758) kasztelan miński
    12. OGIŃSKI Andrzej Ignacy (1740-1787) poseł, wojewoda trocki
    13. MEDEKSZA Dominik (ok. 1710-1783) podkomorzy kowieński, konfederat barski
    14. PRZEZDZIECKI Konstanty Gabriel (1879-1966) ziemianin, pułkownik kawalerii
    15. LASOCKI Antoni (ok. 1727-1799) kasztelan gostyński, wojewoda ciechanowski
    16. PRZEZDZIECKI Stefan (1879-1932) dyrektor Gabinetu Ministra i Protokołu Dyplomatycznego
    17. JUDYCKI Józef (2. poł. XVIII w.) generał, głównodowodz±cy armi± litewsk±
    18. PLATER-ZYBERK Tadeusz Feliks (1906-1978) ziemianin, działacz społeczny
    19. NAGURSKI Kajetan (po. 1760-1802) członek Rady Najwyższej Narodowej Litewskiej
    20. OGIŃSKI Tadeusz Franciszek (1712-1783) kasztelan, wojewoda trocki

    Podstawa Ľródłowa

    • 1856–1861: Członek honorowy Deputacji Szlacheckiej w Biurze Marszałka Szlachty Guberni Augustowskiej, 1856–1861. - A. Kulecka, Urzędnicy Królestwa Polskiego..., poz. 1161.
      Adam Boniecki, Herbarz polski - 2.48.7 - t. II s. 29: Borewicz h. Prus z odmian±.
      Elżbieta Sęczys, Szlachta wylegitymowana - le.253.1.2 - Borewicz h. Prus z odm.
      Elżbieta Sęczys, Szlachta wylegitymowana - le.253.1.4 - Borewicz h. Prus z odm.
      sw.74640 Informacja p. Anny Borewicz (z 26.10.2008)

    ...

    Page displayed by GeneWeb 6.05 Copyright © 1998-2007 INRIA - DOC

    *) przy datach „z grubsza” lub „ca” oznacza, że szukamy informacji o dacie, a w celu zapełnienia pustego miejsca wpisujemy datę orientacyjn± z dokładno¶ci± do pokolenia (+/- 50 lat)

    Baza danych na stronach www.sejm-wielki.pl to drobny wycinek Wielkiej genealogii Minakowskiego, sięgaj±cej ¶redniowiecza, zawieraj±cej ponad 870.000 osób nawzajem skoligaconych, w tym znaczn± czę¶ć sławnych Polaków wszystkich epok; więcej na ten temat na Wielcy.pl .
    Baza jest uzupełniana codziennie
    — bardzo proszę o nadysłanie uzupełnień na adres mj@minakowski.pl . Z góry dziękuję!


    Serwisowi Sejm-Wielki.pl patronuje Stowarzyszenie Potomków Sejmu Wielkiego, działaj±ce pod patronatem Marszałka Sejmu RP.

    Znani: literaci, malarze, muzycy, aktorzy, dziennikarze, odkrywcy, historycy, wojskowi, filozofowie, ludzie Ko¶cioła, prawnicy, politycy: przedrozbiorowi, dziewiętnastowieczni, przedwojenni, powojenni, współcze¶ni, parlamentarzy¶ci II i III RP oraz PRL, uczeni (członkowie akademii nauk): nauk społecznych, nauk biologicznych, nauk ¶cisłych, nauk technicznych, nauk rolniczo-le¶nych, nauk medycznych, nauk o ziemi

    Cytuj: Marek Jerzy Minakowski, Wielka genealogia Minakowskiego (Wielcy.pl), wydanie z 22.10.2019.
    © 2002-2018 Dr Minakowski Publikacje Elektroniczne — Regulamin, polityka prywatno¶ci i cookie
    IP: 3.85.245.126