Sejm-Wielki.pl [start] M.J. Minakowski, Genealogia potomków Sejmu Wielkiego Zaloguj się kontakt
   Imię Nazwisko: 
Rewolucja! Mamy tu pierwszy milion Polaków / Top million of Poles are here now!

Ż Michalina Sobańska h. Junosza (ID: 6.211.415)

Koligacja (szukanie pokrewieństwa) z: najkrótsza linia przodkowie
n.p. Mieszko I, Czesław Miłosz, Maria Skłodowska-Curie, Karol Wojtyła, Bronisław Komorowski, Marek Minakowski
Teść potomka uczestnika Sejmu Wielkiego
Nowy Ranking WGM: 4.061 (top 1%), Stara waga koligacji PSB: 194 [wyłącz kolorowanie] [?]



Przodkowie: drzewo "16"drzewo "32"drzewo "64"

pradziadkowie Zaloguj się
?1690-ca 1744
   Zaloguj się
?1690-
   Zaloguj się, chorąży [ino] Dobrzyń
?1700-
   Zaloguj się, cześnik [kij] Owrucz
?1680-1766/
&    &    &    &
Zaloguj się
?1690-
   ? ?
   Zaloguj się
?1710-
   Zaloguj się
?1700-
|    |    |    |
8 | 9    10 | 11    12 | 13    14 | 15
|    |    |    |
dziadkowie Kajetan Sobański h. Junosza
1722-1798
   Petronela Anna Solecka h. Ostoja
?1720-
   Andrzej Orłowski z Orłowa h. Lubicz, konsyliarz Konfederacji Targowickiej
?1740-
   Agnieszka Komorowska z Komorowa h. Korczak
?1720-
|    |    |    |
4    5    6    7



 


|    |
rodzice Michał Sobański h. Junosza, bohater PSB
1755-1832
   Wiktoria Orłowska z Orłowa h. Lubicz, bohater PSB
1772-1858
|    |
2    3



|
Michalina Sobańska h. Junosza, 1789-1877
ilustracja

Rodzice

ilustracja
  • Michał Sobański h. Junosza, bohater PSB
  • Urodzony w roku 1755
  • zmarł dnia 14 IV 1832 , wiek: 77 lat.
  •  
  • Wiktoria Orłowska z Orłowa h. Lubicz, bohater PSB
  • Urodzona dnia 23 XII 1772
  • zmarła dnia 29 VII 1858Warszawa , wiek: 85 lat.
  •  

    śluby i dzieci, wnuki, i do prawnuków

    ilustracja
  • Mąż (ślub: około 1810): Ludwik Stefan Piotr «I» Giżycki z Giżyc h. Gozdawa 1785-1834 , (Rodzice : Tadeusz Giżycki z Giżyc h. Gozdawa, kawaler [z_order] order świętego Stanisława ?1740- & Agnieszka Rakowska ?1760-) , dzieci
    1. Ż Stefania Giżycka z Giżyc h. Gozdawa 1817-1891
       & Mieczysław Grocholski z Grabowa h. Syrokomla (linia: Adam Rzyszczewski 3.124.134) , (linia: Franciszek Grocholski 7.114.150) , (linia: Ignacy Chołoniewski 3.124.126) , (linia: Marcin Grocholski 7.114.149) 1817-1891 dzieci
    2. Ż Zofia Giżycka z Giżyc h. Gozdawa ma nekrolog w Kur. Warsz. 1821-1847
       & Edward Henryk Jakub hr. Łubieński z Łubnej h. Pomian bohater PSB , (linia: Feliks Łubieński 16.78.421) , (linia: Hieronim Sanguszko dw.9286) , (linia: Prot Potocki 15.105.392) , (linia: Seweryn Potocki 16.78.460) , (linia: Szczęsny Potocki 11.1.1140) , bohater Wiki 1819-1867 dzieci
    3. Ż Zaloguj się ma nekrolog w Kur. Warsz. ca 1827-1854
    4. Ż Maria Giżycka z Giżyc h. Gozdawa 1827-1914
       & Zygmunt Stanisław hr. (primog.) Czarnecki h. Prus (III) bohater PSB , (linia: Adam Kwilecki 13.565.83) , (linia: Franciszek Kwilecki 13.565.82) , (linia: Jan Kwilecki 13.565.84) , bohater Wiki , ma nekrolog w Dzien. Pozn. 1823-1908 dzieci
    5. M Michał Tadeusz ?1830-1898
       & Ludmiła hr. Zamoyska z Zamościa h. Jelita dama [z_order] order krzyża gwiaździstego , (linia: Franciszek Grocholski 7.114.150) , (linia: Ignacy Chołoniewski 3.124.126) , (linia: Marcin Grocholski 7.114.149) 1829-1889 dzieci
    6. M Leon 1833-1895
       & Jadwiga hr. Giżycka z Giżyc h. Gozdawa (linia: Kasper Walewski lu.4762) , (linia: Michał Walewski 8.192.199) ?1830-
  • Rodzeństwo, bratankowie lub siostrzeńcy/bratanice lub siostrzenice

    1. **Michalina Sobańska h. Junosza**
    2. M Ludwik Andrzej Mateusz bohater PSB , ma nekrolog w Kur. Warsz. 1791-1837
      ■  & Róża Teresa hr. Łubieńska z Łubnej h. Pomian bohater PSB , (linia: Feliks Łubieński 16.78.421) , (linia: Hieronim Sanguszko dw.9286) , (linia: Prot Potocki 15.105.392) , ma nekrolog w Dzien. Pozn. i w Kur. Warsz. 1798-1880 dzieci | Ż Paulina Sobańska h. Junosza 1824-1914| Ż Antonina Maria Rozalia Sobańska z Obodówki h. Junosza 1825-1902| Ż Tekla Sobańska h. Junosza 1830-1838| M Feliks Hilary Michał hr. (primog.) Sobański h. Junosza 1833-1913 |
    3. Ż Antonina Sobańska h. Junosza 1796-1864
      □  & Józef Moszczeński z Moszczonego h. Nałęcz (linia: Adam Moszczeński dw.18389) , (linia: Ignacy Moszczeński dw.18384) , (linia: Jan Orłowski lu.20329) , (linia: Józef Moszczeński dw.18390) , (linia: Michał Świejkowski lu.2813) 1786-1869
    4. M Zaloguj się ?1800-
    5. M Zaloguj się bohater PSB 1802-1841
    6. Ż Idalia Adelajda Sobańska h. Junosza 1808-1891
      ■  & Wilhelm Ignacy hr. Broel-Plater z Broelu h. wł. ma nekrolog w Kur. Warsz. , (linia: Józef Plater lu.22129) 1791-1854 dzieci | M Konstanty Ignacy Antoni hr. Broel-Plater z Broelu h. wł. 1828-1886| M Włodzimierz Ignacy Antoni hr. Broel-Plater z Broelu h. wł. 1831-1906| M Bolesław Wiktor Ignacy hr. Broel-Plater z Broelu h. wł. 1834-1843| Ż Maria Wiktoria Dezyderata hr. Broel-Plater z Broelu h. wł. 1840-1846| M Wiktor Maria Ignacy hr. Broel-Plater z Broelu h. wł. 1843-1911| M Karol Ignacy Antoni hr. Broel-Plater z Broelu h. wł. 1846-1846| M Feliks Witold Marian hr. Broel-Plater z Broelu h. wł. 1849-1924 |

    Stryjowie lub wujowie oraz ciotki, i kuzynki

    1. Ż Zaloguj się 1754-1812
      ■  & Zaloguj się starosta [str] barskie , podsędek [bra] Bracław (1780) , starosta [str] bareckie 1743-1814 dzieci | M Karol Brzozowski z Brzozowa h. Belina 1779-1862| M Piotr Brzozowski z Brzozowa h. Belina 1780-1861| Ż Tekla Brzozowska z Brzozowa h. Belina ?1780-1846 |
    2. Ż Zaloguj się ?1760-
      ■  & Zaloguj się ?1740- dzieci | M Zaloguj się ?1780- |
    3. M Mateusz Sobański h. Junosza bohater PSB 1753-ca 1812
      ■  & Tekla Orłowska z Orłowa h. Lubicz 1773-ca 1799 dzieci | M Izydor Sobański h. Junosza 1791-1847| M Zaloguj się 1794-1861| M Zaloguj się 1796- |
    4. M Michał Sobański h. Junosza bohater PSB , konsyliarz Konfederacji Targowickiej (1792) 1755-1832
      ■  & Wiktoria Orłowska z Orłowa h. Lubicz bohater PSB , ma nekrolog w Kur. Warsz. 1772-1858 dzieci | Ż Michalina Sobańska h. Junosza 1789-1877| M Ludwik Andrzej Mateusz Sobański h. Junosza 1791-1837| Ż Antonina Sobańska h. Junosza 1796-1864| M Zaloguj się ?1800-| M Zaloguj się 1802-1841| Ż Idalia Adelajda Sobańska h. Junosza 1808-1891 |
    5. Ż Gertruda Sobańska h. Junosza ?1760-
      ■  & Kajetan Dawid Jan Russanowski z Russanowiec h. Trąby ?1760- dzieci | M Aleksander Russanowski z Russanowiec h. Trąby ?1790-1869| Ż Zaloguj się 1792-1863 |
    6. Ż Zaloguj się ca 1774-
    7. M Hieronim Sobański h. Junosza ma nekrolog w Kur. Warsz. 1781-1845
      ■  & Karolina Beydo-Rzewuska h. Krzywda bohater PSB , (linia: Adam Rzewuski 7.508.157) , (linia: Karol Radziwiłł 15.105.778) , (linia: Seweryn Rzewuski dw.13957) , bohater Wiki 1795-1885 dzieci | Ż Honorata Konstancja Sobańska h. Junosza 1814-1838 |
      ■  & Anna Dzierżek h. Nieczuja 1803-1860 dzieci | M Stanisław Izydor Sobański h. Junosza 1827-1884| Ż Izabella Janina Sobańska h. Junosza 1830-| M Kazimierz Sobański z Sumówki h. Junosza 1832-1888| M Marceli Marcin Sobański h. Junosza 1833-1900 |
    8. Ż Wiktoria Orłowska z Orłowa h. Lubicz bohater PSB , ma nekrolog w Kur. Warsz. 1772-1858
      ■  & Michał Sobański h. Junosza bohater PSB , konsyliarz Konfederacji Targowickiej (1792) 1755-1832 dzieci | Ż Michalina Sobańska h. Junosza 1789-1877| M Ludwik Andrzej Mateusz Sobański h. Junosza 1791-1837| Ż Antonina Sobańska h. Junosza 1796-1864| M Zaloguj się ?1800-| M Zaloguj się 1802-1841| Ż Idalia Adelajda Sobańska h. Junosza 1808-1891 |
    9. Ż Tekla Orłowska z Orłowa h. Lubicz 1773-ca 1799
      ■  & Mateusz Sobański h. Junosza bohater PSB 1753-ca 1812 dzieci | M Izydor Sobański h. Junosza 1791-1847| M Zaloguj się 1794-1861| M Zaloguj się 1796- |
    10. M Kasper Orłowski z Orłowa h. Lubicz ?1780-1826 □  & Michalina Jaroszyńska z Jaroszynki h. wł. (linia: Mikołaj Jaroszyński 8.495.65) 1798-1888
    11. M Seweryn Orłowski z Orłowa h. Lubicz ma nekrolog w Kur. Warsz. ?1780-1849
      ■  & Maria Zofia Hasse ?1800- dzieci | Ż Lucyna Orłowska z Orłowa h. Lubicz ca 1832-1908| Ż Olga Olimpia Orłowska z Orłowa h. Lubicz 1834-1919| Ż Zaloguj się ?1840-| Ż Zaloguj się ?1840-| Ż Zaloguj się 1840-1921 |
    12. M Michał Orłowski z Orłowa h. Lubicz ?1780-
      ■  & Antonina Ursyn-Pruszyńska h. Rawicz (linia: Franciszek Grocholski 7.114.150) , (linia: Marcin Grocholski 7.114.149) ?1790- dzieci | M Michał Orłowski z Orłowa h. Lubicz 1819-1883 |
    13. Ż Zaloguj się ma nekrolog w Kur. Warsz. ?1780-1858 □  & Zaloguj się ?1770-
    14. Ż Zaloguj się ?1780- □  & Zaloguj się ?1770-
    15. Ż Cecylia Orłowska z Orłowa h. Lubicz 1786-1874
      ■  & Jan Felicjan Bożeniec-Jełowicki h. wł. marszałek [wol] Krzemieniec , (linia: Stanisław Pruszyński lu.29961) ca 1786-1869 dzieci | M Tomasz Bożeniec-Jełowicki h. wł. 1822-1872| Ż Maria Bożeniec-Jełowicka h. wł. 1824-1896| Ż Lucyna Bożeniec-Jełowicka h. wł. 1828-1883/| M Zygmunt Bożeniec-Jełowicki h. wł. ?1830-/1835| M Jarosław Bożeniec-Jełowicki h. wł. ?1830-/1835| Ż Seweryna Bożeniec-Jełowicka h. wł. ?1830-/1835| Ż Karolina Bożeniec-Jełowicka h. wł. 1831-1863 |
    16. Ż Teofila Orłowska z Orłowa h. Lubicz ma nekrolog w Kur. Warsz. ca 1790-1865
      ■  & Piotr Brzozowski z Brzozowa h. Belina 1780-1861 dzieci | Ż Tekla Natalia Tekla? Brzozowska z Brzozowa h. Belina ?1800-1837| Ż Olga Brzozowska z Brzozowa h. Belina ca 1819-1903| M Zaloguj się ?1820-1856 |

    Najbliżsi sławni ludzie (wg kryterium PSB)

    W stopniach ° wyrażona liczba ogniw w łańcuchu, w którym każda następna osoba jest dzieckiem, rodzicem lub małżonkiem poprzedniej;
    wersja pełna (przy opłaconym abonamenice) pokazuje wykres powiązania; w wersji darmowej kliknięcie prowadzi do strony o danej osobie.

    1. SOBAŃSKI Michał h. Junosza (1755-1832) współzałożyciel Kompanii Czarnomorskiej, podstoli winnicki, konsyliarz bracławski konfederacji targowickiej, członek, a następnie prezes Komisji Sądowo-Edukacyjnej Gub. Wołyńskiej, Podolskiej i Kijowskiej
    2. SOBAŃSKA Wiktoria (1772-1858) filantropka, założycielka parku w Obodówce
    3. SOBAŃSKI Gotard (zm. 1841) ziemianin, uczestnik powstania listopadowego
    4. GROCHOLSKI Włodzimierz (1857-1914) polityk
    5. CZARNECKI Zygmunt hr. (1823-1908) ziemianin
    6. CZARNECKI Wiktor (1850-1916) ziemianin
    7. ŁUBIEŃSKI Edward (1819-1867) pisarz, działacz katolicki i konserwatywny
    8. SOBAŃSKI Ludwik (1791-1837) marszałek szlachty pow. bracławskiego, działacz Tow. Patriotycznego
    9. PLATER Włodzimierz Stanisław (1831-1906) kolekcjoner, bibliofil, wydawca
    10. SOBAŃSKI Mateusz h. Junosza (1753-1812?) szambelan Stanisława Augusta, komisarz porządkowy cywilno-wojskowy pow. bracławskiego i zwinogrodzkiego, marszałek szlachty pow. hajsyńskiego
    11. GIŻYCKI Franciszek Ksawery (1786-1850) ziemianin, wydawca, fizjograf
    12. GIŻYCKI Bartłomiej (1682-1768) kasztelan wyszogrodzki
    13. ŁUBIEŃSKI Henryk (1793-1883) ziemianin, finansista, przemysłowiec, działacz gospodarczy
    14. SOBAŃSKI Feliks Hilary Michał Ludwik (1833-1913) ziemianin, działacz społeczny i charytatywny
    15. SOBAŃSKA Róża (1798-1880) opiekunka zesłańców
    16. GIŻYCKI Kajetan (ok. 1720-1785) konfederat barski
    17. SOBAŃSKI Kazimierz Maria Franciszek (1859-1909) właściciel ziemski, numizmatyk
    18. GROCHOLSKI Marcin (1727-1807) wojewoda bracławski
    19. SOBAŃSKA Karolina Rozalia Tekla (1793/5-1885) agentka policji carskiej, przyjaciółka Adama Mickiewicza
    20. MOSZCZEŃSKI Adam (1742-1823) pułkownik, poseł, targowiczanin, pamiętnikarz

    Uwagi

    źródła:
    - ślub: Pułaski t. 2
    ...

    Baza danych na stronach www.sejm-wielki.pl to drobny wycinek Wielkiej genealogii Minakowskiego, sięgającej średniowiecza, zawierającej ponad 950.000 osób nawzajem skoligaconych, w tym znaczną część sławnych Polaków wszystkich epok; więcej na ten temat na Wielcy.pl .
    Baza jest uzupełniana codziennie
    — bardzo proszę o nadysłanie uzupełnień na adres mj@minakowski.pl . Z góry dziękuję!


    Serwisowi Sejm-Wielki.pl patronuje Stowarzyszenie Potomków Sejmu Wielkiego, działające pod patronatem Marszałka Sejmu RP.

    Znani: literaci, malarze, muzycy, aktorzy, dziennikarze, odkrywcy, historycy, wojskowi, filozofowie, ludzie Kościoła, prawnicy, politycy: przedrozbiorowi, dziewiętnastowieczni, przedwojenni, powojenni, współcześni, parlamentarzyści II i III RP oraz PRL, uczeni (członkowie akademii nauk): nauk społecznych, nauk biologicznych, nauk ścisłych, nauk technicznych, nauk rolniczo-leśnych, nauk medycznych, nauk o ziemi

    Cytuj: Marek Jerzy Minakowski, Wielka genealogia Minakowskiego (Wielcy.pl), wydanie z 30.10.2020.
    © 2002-2020 Dr Minakowski Publikacje Elektroniczne — Regulamin, polityka prywatności i cookie
    IP: 18.215.62.41