Sejm-Wielki.pl [start] M.J. Minakowski, Genealogia potomków Sejmu Wielkiego Zaloguj się kontakt
   Imię Nazwisko: 

Ĺť Felicja Karp h. wł. (ID: 9.496.173)

Koligacja (szukanie pokrewieństwa) z: najkrótsza linia przodkowie
n.p. Mieszko I, Czesław Miłosz, Maria Skłodowska-Curie, Karol Wojtyła, Bronisław Komorowski, Marek Minakowski
Stryjeczny/cioteczny potomek uczestnika Sejmu Wielkiego
Waga koligacji PSB: 133 [wyłącz kolorowanie] [?]


(linia: Józef Plater lu.22129) , (linia: Maurycy Karp 9.496.143)


Przodkowie: drzewo "16"drzewo "32"drzewo "64"

pradziadkowie Felicjan Karp h. wł., chorąży [tro] Upita
1750
   Jerzy hr. Broel-Plater z Broelu h. wł., hr. [tytuł] nadany
1750-1825
   ?    ?
&    &    &    &
Karolina Broel-Plater z Broelu h. wł.
1760
   Karolina Giedrojć h. wł.
1760
   ?    ?
|    |    |    |
8 | 9    10 | 11    12 | 13    14 | 15
|    |    |    |
dziadkowie Eustachy Karp h. wł., bohater PSB
1785-1848
   Konstancja Wiktoria Rozalia hr. Broel-Plater z Broelu h. wł., (linia: Józef Plater lu.22129)
1801-1853
   August Gillet de Lafayette
1800
   Maria Słucka
1800
|    |    |    |
4    5    6    7



 


|    |
rodzice Felicjan Stefan Antoni Karp h. wł., marszałek szlachty gubernii [tro] Kowno
1821-1880
   Anna Gilet de la Failette
1830
|    |
2    3



|
Felicja Karp h. wł., (linia: Józef Plater lu.22129), 1872-1944
ilustracja

Rodzice

ilustracja
  • Felicjan Stefan Antoni Karp h. wł., marszałek szlachty gubernii [tro] Kowno
  • Urodzony w roku 1821
  • zmarł dnia 5 VIII 1880Johaniszkiele , wiek: 59 lat.
  •  
  • Anna Gilet de la Failette
  • Urodzona prawdopodobnie w roku 1830
  • zmarła
  •  

    śluby i dzieci, wnuki, i do prawnuków

    ilustracja
  • Mąż (ślub: około 1890): Józef Szymon Meysztowicz z Pojościa h. Rawicz, (linia: Tomasz Wawrzecki dw.16943) 1866 , (Rodzice : Edward Meysztowicz z Pojościa h. Rawicz, (linia: Tomasz Wawrzecki dw.16943) 1821-1889 & Maria Szyryn h. wł. 1841-1912) , dzieci:
    1. M Edward Mateusz student Uniwersytetu Jagiellońskiego , (linia: Józef Plater lu.22129) , (linia: Maurycy Karp 9.496.143) , (linia: Tomasz Wawrzecki dw.16943) 1892
       & Janina Maria Wisłocka z Kulczyc h. Sas student Uniwersytetu Jagiellońskiego 1893-1975 dzieci:
  • Rodzeństwo, bratankowie lub siostrzeńcy/bratanice lub siostrzenice

    1. M Ignacy (linia: Józef Plater lu.22129) , (linia: Maurycy Karp 9.496.143) 1859-1903
      ■  & Marcelina Hahn 1850-1919 dzieci: | M Ignacy Karp h. wł. 1880| M Eustachy Karp h. wł. 1880 |
    2. M Eustachy (linia: Józef Plater lu.22129) , (linia: Maurycy Karp 9.496.143) 1870
      ■  & Olga Koniar h. Moryców 1860 dzieci: | M Felicjan Karp h. wł. 1885-1932| Ĺť Olga Karp h. wł. 1890 |
    3. Ĺť Marianna (linia: Józef Plater lu.22129) , (linia: Maurycy Karp 9.496.143) 1870
      □  & Benedykt Jakub Ignacy Karp h. wł. (linia: Józef Plater lu.22129) , (linia: Maurycy Karp 9.496.143) 1857-1926
    4. **Felicja **

    Stryjowie lub wujowie oraz ciotki, i kuzynki

    1. M Franciszek Felicjan Benedykt Karp h. wł. (linia: Józef Plater lu.22129) , (linia: Maurycy Karp 9.496.143) 1814-1872
      ■  & Antonina Antonowicz 1830 dzieci: | M Benedykt Jakub Ignacy Karp h. wł. 1857-1926| M Maurycy Józef Franciszek Karp h. wł. 1858-1905 |
      ■  & Scholastyka Antonowicz 1831 dzieci: | M Jakub Ignacy Paweł Karp h. wł. 1861-1865| M Józef Antoni Stefan Karp h. wł. 1865-1913 |
      ■  & ? ? dzieci: | Ĺť Paulina Karp h. wł. 1860 |
    2. Ĺť Olimpia Karp h. wł. (linia: Józef Plater lu.22129) , (linia: Maurycy Karp 9.496.143) 1820
    3. Ĺť Olga Karp h. wł. (linia: Józef Plater lu.22129) , (linia: Maurycy Karp 9.496.143) 1820
      □  & Georg Friedrich Wilhelm Losewitz 1808-1888
    4. Ĺť Aleksandra Karp h. wł. (linia: Józef Plater lu.22129) , (linia: Maurycy Karp 9.496.143) 1820
      □  & N. von Erdberg 1810
    5. M Felicjan Stefan Antoni Karp h. wł. marszałek szlachty gubernii [tro] Kowno (1863-1874) , (linia: Józef Plater lu.22129) , (linia: Maurycy Karp 9.496.143) , bohater Wiki 1821-1880
      ■  & Anna Gilet de la Failette 1830 dzieci: | M Ignacy Karp h. wł. 1859-1903| M Eustachy Karp h. wł. 1870| Ĺť Marianna Karp h. wł. 1870| Ĺť Felicja Karp h. wł. 1872-1944 |
    6. M Konstanty Karp h. wł. (linia: Józef Plater lu.22129) , (linia: Maurycy Karp 9.496.143) 1823-1870
    7. M Eustachy Krescenty Demetriusz Karp h. wł. (linia: Józef Plater lu.22129) , (linia: Maurycy Karp 9.496.143) 1826-1852
    8. Ĺť Anna Gilet de la Failette 1830
      ■  & Felicjan Stefan Antoni Karp h. wł. marszałek szlachty gubernii [tro] Kowno (1863-1874) , (linia: Józef Plater lu.22129) , (linia: Maurycy Karp 9.496.143) , bohater Wiki 1821-1880 dzieci: | M Ignacy Karp h. wł. 1859-1903| M Eustachy Karp h. wł. 1870| Ĺť Marianna Karp h. wł. 1870| Ĺť Felicja Karp h. wł. 1872-1944 |

    Najbliżsi sławni ludzie (wg kryterium PSB)

    W stopniach ° wyrażona liczba ogniw w łańcuchu, w którym każda następna osoba jest dzieckiem, rodzicem lub małżonkiem poprzedniej;
    wersja pełna (przy opłaconym abonamenice) pokazuje wykres powiązania; w wersji darmowej kliknięcie prowadzi do strony o danej osobie.

    1. KARP Eustachy Karol (1785- ok. 1848) marszałek guberni wileńskiej
    2. MEYSZTOWICZ Aleksander Michał (1864-1943) członek rosyjskiej Rady Państwa, minister sprawiedliwości RP, emigrant
    3. SIELICKI Antoni (zm. ok. 1814) poseł na Sejm Czteroletni
    4. PLATER Jan Ludwik (zm. ok. 1763) starosta giegobrodzki
    5. PLATER Józef Konstanty (1758- ok. 1840) poseł, marszałek
    6. KONIAR Maurycy (ok. 1790-1848) finansista
    7. PLATER Jan Wilhelm (1676?-1757) wojski inflancki, poseł
    8. KARP Maurycy Franciszek (1749-1817) tłumacz, pisarz polityczny
    9. SIELICKI Józef (zm. 1791) kasztelan Połocki
    10. PLATER Adam Alfred (1836-1909) ziemianin, marszałek, działacz organiczny
    11. PLATER Józef Antoni (1750-1832) starosta, prezes izby sądowej
    12. KOŃCZA Medard Kazimierz (1808-1899) ziemianin, działacz polityczny
    13. KOSSAKOWSKI Stanisław Kazimierz (1837-1905) heraldyk
    14. SZYRYN Ignacy (zm. 1796), koniuszy brasławski, poseł sejmowy
    15. MAJ Kazimierz (1885-1943) lekarz, major, działacz polityczny
    16. NARBUTT Antoni (XVIII w.) podczaszy, stolnik, marszałek lidzki
    17. PLATER Filip Nereusz (1784-1838) wizytator, wice gubernator
    18. SROCZYŃSKI Marian Antoni (1820-1877) spiskowiec galicyjski, uczestnik wydarzeń l. 1846 i 1848, ziemianin
    19. MOHL Aleksander (1864-1913) jezuita, publicysta
    20. BIAŁŁOZOR Montwid Józef (ur. 1769) targowiczanin, poseł, sędzia

    Podstawa źródłowa

    ...

    Page displayed by GeneWeb 6.05 Copyright © 1998-2007 INRIA - DOC

    *) przy datach „z grubsza” lub „ca” oznacza, że szukamy informacji o dacie, a w celu zapełnienia pustego miejsca wpisujemy datę orientacyjną z dokładnością do pokolenia (+/- 50 lat)

    Baza danych na stronach www.sejm-wielki.pl to drobny wycinek Wielkiej genealogii Minakowskiego, sięgającej średniowiecza, zawierającej ponad 870.000 osób nawzajem skoligaconych, w tym znaczną część sławnych Polaków wszystkich epok; więcej na ten temat na Wielcy.pl .
    Baza jest uzupełniana codziennie
    — bardzo proszę o nadysłanie uzupełnień na adres mj@minakowski.pl . Z góry dziękuję!


    Serwisowi Sejm-Wielki.pl patronuje Stowarzyszenie Potomków Sejmu Wielkiego, działające pod patronatem Marszałka Sejmu RP.

    Znani: literaci, malarze, muzycy, aktorzy, dziennikarze, odkrywcy, historycy, wojskowi, filozofowie, ludzie Kościoła, prawnicy, politycy: przedrozbiorowi, dziewiętnastowieczni, przedwojenni, powojenni, współcześni, parlamentarzyści II i III RP oraz PRL, uczeni (członkowie akademii nauk): nauk społecznych, nauk biologicznych, nauk ścisłych, nauk technicznych, nauk rolniczo-leśnych, nauk medycznych, nauk o ziemi

    Cytuj: Marek Jerzy Minakowski, Wielka genealogia Minakowskiego (Wielcy.pl), wydanie z 20.03.2019.
    © 2002-2018 Dr Minakowski Publikacje Elektroniczne — Regulamin, polityka prywatności i cookie
    IP: 34.228.42.25