Sejm-Wielki.pl [start] M.J. Minakowski, Genealogia potomków Sejmu Wielkiego Zaloguj się kontakt
   Imię Nazwisko: 
Rewolucja! Mamy tu pierwszy milion Polaków / Top million of Poles are here now!

Ż Elżbieta Weronika hr. Plater-Zyberk z Broelu h. wł. (ID: cz.I003933)

Koligacja (szukanie pokrewieństwa) z: najkrótsza linia przodkowie
n.p. Mieszko I, Czesław Miłosz, Maria Skłodowska-Curie, Karol Wojtyła, Bronisław Komorowski, Marek Minakowski
Potomek uczestnika Sejmu Wielkiego
Nowy Ranking WGM: 26.624 (top 3%), Stara waga koligacji PSB: 155 [wyłącz kolorowanie] [?]

uczestnik Powstania Warszawskiego (1944), (linia: Adam Rzewuski 7.508.157) , (linia: Alojzy Sulistrowski psb.30105.6) , (linia: Franciszek Czapski 3.598.95) , (linia: Jan Syberg dw.57633) , (linia: Józef Borch 2.34.20) , (linia: Karol Radziwiłł 15.105.778) , (linia: Kazimierz Oskierka psb.21056.9) , (linia: Kazimierz Plater 2.34.22) , (linia: Maciej Radziwiłł 9.138.72) , (linia: Mateusz Butrymowicz 2.770.20) , (linia: Michał Borch 2.34.19) , (linia: Michał Ogiński 3.662.313) , (linia: Seweryn Rzewuski dw.13957) , (linia: Szymon Skirmunt psb.30105.2)


Przodkowie: drzewo "16"drzewo "32"drzewo "64"

pradziadkowie Henryk Wacław Ksawery hr. Plater-Zyberk z Broelu h. wł., (linia: Jan Syberg dw.57633)
1811-1903
   Edward Hutten-Czapski h. Leliwa, bohater PSB
1819-1888
   Seweryn Justus Justyn Römer h. Laski, okręg maryampolski Tow. Rolniczego
?1810-
   Kazimierz Skirmunt h. Dąb, (linia: Alojzy Sulistrowski psb.30105.6)
1824-1880
&    &    &    &
Adelaida Keller, (linia: Jan Syberg dw.57633)
1817-1885
   Antonina Różycka h. Poraj
1832-1867
   Aniela Burba h. Odyniec
?1810-
   Helena Skirmunt h. Dąb, bohater PSB
1827-1874
|    |    |    |
8 | 9    10 | 11    12 | 13    14 | 15
|    |    |    |
dziadkowie Jan Kazimierz hr. Plater-Zyberk z Broelu h. wł., (linia: Jan Syberg dw.57633)
1850-1922
   Weronika Hutten-Czapska h. Leliwa, (linia: Adam Rzewuski 7.508.157)
1854-1920
   Kazimierz Ignacy Römer h. Laski
?1860-
   Kazimiera Bronisława Skirmunt h. Dąb, (linia: Alojzy Sulistrowski psb.30105.6)
?1850-
|    |    |    |
4    5    6    7



 


|    |
rodzice Edward hr. Plater-Zyberk z Broelu h. wł., student Uniwersytetu Jagiellońskiego
1880-1938
   Irena Aniela Helena Römer h. Laski, student Uniwersytetu Jagiellońskiego
1891-1979
|    |
2    3



|
Elżbieta Weronika hr. Plater-Zyberk z Broelu h. wł., uczestnik Powstania Warszawskiego, 1923
ilustracja

Rodzice

ilustracja
  • Edward hr. Plater-Zyberk z Broelu h. wł., student Uniwersytetu Jagiellońskiego
  • Urodzony dnia 21 XII 1880 - Liksna, Litwa
  • zmarł dnia 21 IX 1938 - Kościec Kujawski , wiek: 57 lat.
  •  
  • Irena Aniela Helena Römer h. Laski, student Uniwersytetu Jagiellońskiego
  • Urodzona dnia 4 V 1891 - Janopol
  • zmarła dnia 9 X 1979Montreal , wiek: 88 lat.
  •  

    śluby i dzieci, wnuki, i do prawnuków

    ilustracja
  • Mąż (ślub: dnia 6 X 1946, Kraków, ): Andrzej hr. Tyszkiewicz-Łohojski h. Leliwa, (linia: Adam Czartoryski 3.662.329) 1925-1993 , (Rodzice : Tadeusz Władysław Gabriel hr. Tyszkiewicz-Łohojski h. Leliwa, (linia: Jan Chojecki 3.100.74) 1899-1966 & Zofia Maria hr. Siemieńska-Lewicka ze Sławczyna h. Dąbrowa, (linia: Adam Czartoryski 3.662.329) 1900-1974) , dzieci
    1. Ż Anna Maria hr. Tyszkiewicz-Łohojska h. Leliwa (linia: Adam Czartoryski 3.662.329) , (linia: Adam Męciński 13.619.321) , (linia: Adam Rzewuski 7.508.157) , (linia: Adam Rzyszczewski 3.124.134) , (linia: Aleksander Lubomirski 15.105.633) , (linia: Alojzy Sulistrowski psb.30105.6) , (linia: Antoni Małachowski 5.367.323) , (linia: Bazyli Walicki 5.371.48) , (linia: Franciszek Czapski 3.598.95) , (linia: Grzegorz Grotowski 7.223.174) , (linia: Ignacy Chołoniewski 3.124.126) , (linia: Jacek Małachowski 9.522.619) , (linia: Jan Chojecki 3.100.74) , (linia: Jan Małachowski dw.14244) , (linia: Jan Syberg dw.57633) , (linia: Józef Borch 2.34.20) , (linia: Józef Czartoryski 3.662.559) , (linia: Józef Lubomirski 15.105.503) , (linia: Kajetan Hryniewiecki 7.929.53) , (linia: Karol Radziwiłł 15.105.778) , (linia: Kazimierz Oskierka psb.21056.9) , (linia: Kazimierz Plater 2.34.22) , (linia: Maciej Radziwiłł 9.138.72) , (linia: Mateusz Butrymowicz 2.770.20) , (linia: Michał Borch 2.34.19) , (linia: Michał Czacki 3.529.132) , (linia: Michał Ogiński 3.662.313) , (linia: Piotr Potocki dw.15031) , (linia: Seweryn Rzewuski dw.13957) , (linia: Stanisław Małachowski 3.598.213) , (linia: Stanisław Tyszkiewicz 1.787.353) , (linia: Szymon Skirmunt psb.30105.2) , (linia: Walerian Strojnowski 9.5.560) 1947
       & Jan Paweł ks. Światopełk-Czetwertyński na Nowej Czetwertni h. Pogoń Ruska (linia: Aleksander Sapieha 15.105.929) , (linia: Antoni Czetwertyński 4.1.661) , (linia: Franciszek Branicki 2.261.80) , (linia: Franciszek Grocholski 7.114.150) , (linia: Ignacy Chołoniewski 3.124.126) , (linia: Jan Czetwertyński 4.1.660) , (linia: Jan Syberg dw.57633) , (linia: Józef Kossakowski 11.434.140) , (linia: Józef Mostowski psb.19077.9) , (linia: Józef Olizar psb.20705.21) , (linia: Józef Radzimiński 16.78.177) , (linia: Marcin Grocholski 7.114.149) , (linia: Michał Ogiński 3.662.313) , (linia: Michał Przezdziecki psb.19077.8) , (linia: Michał Radziwiłł 3.662.403) , (linia: Piotr Ożarowski 5.433.121) , (linia: Piotr Potocki dw.15031) , (linia: Seweryn Potocki 16.78.460) , (linia: Szczęsny Potocki 11.1.1140) , (linia: Tadeusz Błędowski 1.1103.194) , (linia: Tadeusz Mostowski dw.16953) , (linia: Teodor Potocki 11.1.1144) , (linia: Wojciech Pusłowski 15.50.263) 1948 dzieci
    2. M Krzysztof Maria (linia: Adam Czartoryski 3.662.329) , (linia: Adam Męciński 13.619.321) , (linia: Adam Rzewuski 7.508.157) , (linia: Adam Rzyszczewski 3.124.134) , (linia: Aleksander Lubomirski 15.105.633) , (linia: Alojzy Sulistrowski psb.30105.6) , (linia: Antoni Małachowski 5.367.323) , (linia: Bazyli Walicki 5.371.48) , (linia: Franciszek Czapski 3.598.95) , (linia: Grzegorz Grotowski 7.223.174) , (linia: Ignacy Chołoniewski 3.124.126) , (linia: Jacek Małachowski 9.522.619) , (linia: Jan Chojecki 3.100.74) , (linia: Jan Małachowski dw.14244) , (linia: Jan Syberg dw.57633) , (linia: Józef Borch 2.34.20) , (linia: Józef Czartoryski 3.662.559) , (linia: Józef Lubomirski 15.105.503) , (linia: Kajetan Hryniewiecki 7.929.53) , (linia: Karol Radziwiłł 15.105.778) , (linia: Kazimierz Oskierka psb.21056.9) , (linia: Kazimierz Plater 2.34.22) , (linia: Maciej Radziwiłł 9.138.72) , (linia: Mateusz Butrymowicz 2.770.20) , (linia: Michał Borch 2.34.19) , (linia: Michał Czacki 3.529.132) , (linia: Michał Ogiński 3.662.313) , (linia: Piotr Potocki dw.15031) , (linia: Seweryn Rzewuski dw.13957) , (linia: Stanisław Małachowski 3.598.213) , (linia: Stanisław Tyszkiewicz 1.787.353) , (linia: Szymon Skirmunt psb.30105.2) , (linia: Walerian Strojnowski 9.5.560) 1951
       & Dorota ks. Światopełk-Czetwertyńska na Nowej Czetwertni h. Pogoń Ruska korespondent M.J.M. , (linia: Aleksander Sapieha 15.105.929) , (linia: Antoni Czetwertyński 4.1.661) , (linia: Franciszek Branicki 2.261.80) , (linia: Franciszek Grocholski 7.114.150) , (linia: Ignacy Chołoniewski 3.124.126) , (linia: Jan Czetwertyński 4.1.660) , (linia: Jan Syberg dw.57633) , (linia: Józef Kossakowski 11.434.140) , (linia: Józef Mostowski psb.19077.9) , (linia: Józef Olizar psb.20705.21) , (linia: Józef Radzimiński 16.78.177) , (linia: Marcin Grocholski 7.114.149) , (linia: Michał Ogiński 3.662.313) , (linia: Michał Przezdziecki psb.19077.8) , (linia: Michał Radziwiłł 3.662.403) , (linia: Piotr Ożarowski 5.433.121) , (linia: Piotr Potocki dw.15031) , (linia: Seweryn Potocki 16.78.460) , (linia: Szczęsny Potocki 11.1.1140) , (linia: Tadeusz Błędowski 1.1103.194) , (linia: Tadeusz Mostowski dw.16953) , (linia: Teodor Potocki 11.1.1144) , (linia: Wojciech Pusłowski 15.50.263) 1952 dzieci
  • Rodzeństwo, bratankowie lub siostrzeńcy/bratanice lub siostrzenice

    1. Ż Jolanta Elżbieta Maria (linia: Adam Rzewuski 7.508.157) , (linia: Alojzy Sulistrowski psb.30105.6) , (linia: Franciszek Czapski 3.598.95) , (linia: Jan Syberg dw.57633) , (linia: Józef Borch 2.34.20) , (linia: Karol Radziwiłł 15.105.778) , (linia: Kazimierz Oskierka psb.21056.9) , (linia: Kazimierz Plater 2.34.22) , (linia: Maciej Radziwiłł 9.138.72) , (linia: Mateusz Butrymowicz 2.770.20) , (linia: Michał Borch 2.34.19) , (linia: Michał Ogiński 3.662.313) , (linia: Seweryn Rzewuski dw.13957) , (linia: Szymon Skirmunt psb.30105.2) 1918-1999
      ■  & Władysław Jerzy Bławdziewicz h. Pomian 1919-2008 dzieci | Ż Irena Maria Jolanta Bławdziewicz h. Pomian 1945| M Albert Kazimierz Bławdziewicz h. Pomian 1947| M Witold Henryk Bławdziewicz h. Pomian 1949 |
    2. Ż Róża Teresa Maria (linia: Adam Rzewuski 7.508.157) , (linia: Alojzy Sulistrowski psb.30105.6) , (linia: Franciszek Czapski 3.598.95) , (linia: Jan Syberg dw.57633) , (linia: Józef Borch 2.34.20) , (linia: Karol Radziwiłł 15.105.778) , (linia: Kazimierz Oskierka psb.21056.9) , (linia: Kazimierz Plater 2.34.22) , (linia: Maciej Radziwiłł 9.138.72) , (linia: Mateusz Butrymowicz 2.770.20) , (linia: Michał Borch 2.34.19) , (linia: Michał Ogiński 3.662.313) , (linia: Seweryn Rzewuski dw.13957) , (linia: Szymon Skirmunt psb.30105.2) 1919
      ■  & Wilhelm hr. Siemieński-Lewicki ze Sławczyna h. Dąbrowa (linia: Adam Czartoryski 3.662.329) , (linia: Adam Męciński 13.619.321) , (linia: Adam Rzyszczewski 3.124.134) , (linia: Aleksander Lubomirski 15.105.633) , (linia: Antoni Czetwertyński 4.1.661) , (linia: Antoni Małachowski 5.367.323) , (linia: Bazyli Walicki 5.371.48) , (linia: Benedykt Karp 9.496.96) , (linia: Franciszek Branicki 2.261.80) , (linia: Grzegorz Grotowski 7.223.174) , (linia: Ignacy Chołoniewski 3.124.126) , (linia: Ignacy Zabiełło 1.787.256) , (linia: Jacek Małachowski 9.522.619) , (linia: Jan Czetwertyński 4.1.660) , (linia: Jan Małachowski dw.14244) , (linia: Józef Czartoryski 3.662.559) , (linia: Józef Lubomirski 15.105.503) , (linia: Kajetan Hryniewiecki 7.929.53) , (linia: Michał Czacki 3.529.132) , (linia: Piotr Potocki dw.15031) , (linia: Seweryn Potocki 16.78.460) , (linia: Stanisław Małachowski 3.598.213) , (linia: Szczęsny Potocki 11.1.1140) , (linia: Walerian Strojnowski 9.5.560) 1922-2013 dzieci | Ż Maria hr. Siemieńska-Lewicka ze Sławczyna h. Dąbrowa 1946| M Tadeusz hr. Siemieński-Lewicki ze Sławczyna h. Dąbrowa 1950| M Wilhelm Andrzej «Wilczek» hr. Siemieński-Lewicki ze Sławczyna h. Dąbrowa 1954-2010| Ż Monika hr. Siemieńska-Lewicka ze Sławczyna h. Dąbrowa 1962 |
    3. M Edward (linia: Adam Rzewuski 7.508.157) , (linia: Alojzy Sulistrowski psb.30105.6) , (linia: Franciszek Czapski 3.598.95) , (linia: Jan Syberg dw.57633) , (linia: Józef Borch 2.34.20) , (linia: Karol Radziwiłł 15.105.778) , (linia: Kazimierz Oskierka psb.21056.9) , (linia: Kazimierz Plater 2.34.22) , (linia: Maciej Radziwiłł 9.138.72) , (linia: Mateusz Butrymowicz 2.770.20) , (linia: Michał Borch 2.34.19) , (linia: Michał Ogiński 3.662.313) , (linia: Seweryn Rzewuski dw.13957) , (linia: Szymon Skirmunt psb.30105.2) ?1920
    4. M Jan (linia: Adam Rzewuski 7.508.157) , (linia: Alojzy Sulistrowski psb.30105.6) , (linia: Franciszek Czapski 3.598.95) , (linia: Jan Syberg dw.57633) , (linia: Józef Borch 2.34.20) , (linia: Karol Radziwiłł 15.105.778) , (linia: Kazimierz Oskierka psb.21056.9) , (linia: Kazimierz Plater 2.34.22) , (linia: Maciej Radziwiłł 9.138.72) , (linia: Mateusz Butrymowicz 2.770.20) , (linia: Michał Borch 2.34.19) , (linia: Michał Ogiński 3.662.313) , (linia: Seweryn Rzewuski dw.13957) , (linia: Szymon Skirmunt psb.30105.2) ?1920
    5. Ż Maria (linia: Adam Rzewuski 7.508.157) , (linia: Alojzy Sulistrowski psb.30105.6) , (linia: Franciszek Czapski 3.598.95) , (linia: Jan Syberg dw.57633) , (linia: Józef Borch 2.34.20) , (linia: Karol Radziwiłł 15.105.778) , (linia: Kazimierz Oskierka psb.21056.9) , (linia: Kazimierz Plater 2.34.22) , (linia: Maciej Radziwiłł 9.138.72) , (linia: Mateusz Butrymowicz 2.770.20) , (linia: Michał Borch 2.34.19) , (linia: Michał Ogiński 3.662.313) , (linia: Seweryn Rzewuski dw.13957) , (linia: Szymon Skirmunt psb.30105.2) ?1920
    6. M Kazimierz Marian «Łotysz» uczestnik Powstania Warszawskiego (1944) , (linia: Adam Rzewuski 7.508.157) , (linia: Alojzy Sulistrowski psb.30105.6) , (linia: Franciszek Czapski 3.598.95) , (linia: Jan Syberg dw.57633) , (linia: Józef Borch 2.34.20) , (linia: Karol Radziwiłł 15.105.778) , (linia: Kazimierz Oskierka psb.21056.9) , (linia: Kazimierz Plater 2.34.22) , (linia: Maciej Radziwiłł 9.138.72) , (linia: Mateusz Butrymowicz 2.770.20) , (linia: Michał Borch 2.34.19) , (linia: Michał Ogiński 3.662.313) , (linia: Seweryn Rzewuski dw.13957) , (linia: Szymon Skirmunt psb.30105.2) 1922
      ■  & Izabella Krystyna Janecka h. wł. 1918-2008 dzieci | Ż Maria Emilia Karolina hr. Plater-Zyberk z Broelu h. wł. 1951| M Edward Jerzy hr. Plater-Zyberk z Broelu h. wł. 1956-2008 |
    7. **Elżbieta Weronika **
    8. Ż Irena Kazimiera Maria «Irka» uczestnik Powstania Warszawskiego (1944) , (linia: Adam Rzewuski 7.508.157) , (linia: Alojzy Sulistrowski psb.30105.6) , (linia: Franciszek Czapski 3.598.95) , (linia: Jan Syberg dw.57633) , (linia: Józef Borch 2.34.20) , (linia: Karol Radziwiłł 15.105.778) , (linia: Kazimierz Oskierka psb.21056.9) , (linia: Kazimierz Plater 2.34.22) , (linia: Maciej Radziwiłł 9.138.72) , (linia: Mateusz Butrymowicz 2.770.20) , (linia: Michał Borch 2.34.19) , (linia: Michał Ogiński 3.662.313) , (linia: Seweryn Rzewuski dw.13957) , (linia: Szymon Skirmunt psb.30105.2) 1924
      ■  & Antoni Tomasz hr. (primog.) Brzozowski z Brzozowa h. Belina (linia: Adam Czartoryski 3.662.329) , (linia: Aleksander Lubomirski 15.105.633) , (linia: Jan Ossoliński 4.341.369) , (linia: Jan Syberg dw.57633) , (linia: Józef Czartoryski 3.662.559) , (linia: Józef Kossakowski 11.434.140) , (linia: Józef Lubomirski 15.105.503) , (linia: Józef Olizar psb.20705.21) , (linia: Józef Ossoliński 16.78.533) , (linia: Michał Ogiński 3.662.313) , (linia: Michał Przezdziecki psb.19077.8) , (linia: Piotr Potocki 9.496.116) , (linia: Stanisław Ossoliński 12.273.795) , (linia: Szczęsny Potocki 11.1.1140) , (linia: Wojciech Pusłowski 15.50.263) 1914-1995 dzieci | Ż Izabella Brzozowska z Brzozowa h. Belina 1948| Ż Gabriela Brzozowska z Brzozowa h. Belina 1951| M Franciszek hr. (primog.) Brzozowski z Brzozowa h. Belina 1957 |

    Stryjowie lub wujowie oraz ciotki, i kuzynki

    1. M Henryk hr. Plater-Zyberk z Broelu h. wł. (linia: Adam Rzewuski 7.508.157) , (linia: Franciszek Czapski 3.598.95) , (linia: Jan Syberg dw.57633) , (linia: Józef Borch 2.34.20) , (linia: Karol Radziwiłł 15.105.778) , (linia: Kazimierz Plater 2.34.22) , (linia: Maciej Radziwiłł 9.138.72) , (linia: Michał Borch 2.34.19) , (linia: Michał Ogiński 3.662.313) , (linia: Seweryn Rzewuski dw.13957) 1879-1948
      ■  & Elżbieta Ludwika hr. Plater-Zyberk z Broelu h. wł. (linia: Adam Rzewuski 7.508.157) , (linia: Franciszek Czapski 3.598.95) , (linia: Franciszek Grocholski 7.114.150) , (linia: Ignacy Chołoniewski 3.124.126) , (linia: Jan Syberg dw.57633) , (linia: Józef Borch 2.34.20) , (linia: Karol Radziwiłł 15.105.778) , (linia: Kazimierz Plater 2.34.22) , (linia: Maciej Radziwiłł 9.138.72) , (linia: Marcin Grocholski 7.114.149) , (linia: Michał Borch 2.34.19) , (linia: Michał Ogiński 3.662.313) , (linia: Seweryn Rzewuski dw.13957) 1885-1982 dzieci | M Jan hr. Plater-Zyberk z Broelu h. wł. 1908-1989| Ż Karolina hr. Plater-Zyberk z Broelu h. wł. 1917-1994| M Andrzej Ignacy hr. Plater-Zyberk z Broelu h. wł. 1920| M Wojciech hr. Plater-Zyberk z Broelu h. wł. 1920-1975 |
    2. M Edward hr. Plater-Zyberk z Broelu h. wł. student Uniwersytetu Jagiellońskiego , (linia: Adam Rzewuski 7.508.157) , (linia: Franciszek Czapski 3.598.95) , (linia: Jan Syberg dw.57633) , (linia: Józef Borch 2.34.20) , (linia: Karol Radziwiłł 15.105.778) , (linia: Kazimierz Plater 2.34.22) , (linia: Maciej Radziwiłł 9.138.72) , (linia: Michał Borch 2.34.19) , (linia: Michał Ogiński 3.662.313) , (linia: Seweryn Rzewuski dw.13957) 1880-1938
      ■  & Irena Aniela Helena Römer h. Laski student Uniwersytetu Jagiellońskiego , (linia: Alojzy Sulistrowski psb.30105.6) , (linia: Kazimierz Oskierka psb.21056.9) , (linia: Mateusz Butrymowicz 2.770.20) , (linia: Szymon Skirmunt psb.30105.2) 1891-1979 dzieci | Ż Jolanta Elżbieta Maria hr. Plater-Zyberk z Broelu h. wł. 1918-1999| Ż Róża Teresa Maria hr. Plater-Zyberk z Broelu h. wł. 1919| M Edward hr. Plater-Zyberk z Broelu h. wł. ?1920| M Jan hr. Plater-Zyberk z Broelu h. wł. ?1920| Ż Maria hr. Plater-Zyberk z Broelu h. wł. ?1920| M Kazimierz Marian «Łotysz» hr. Plater-Zyberk z Broelu h. wł. 1922| Ż Elżbieta Weronika hr. Plater-Zyberk z Broelu h. wł. 1923| Ż Irena Kazimiera Maria «Irka» hr. Plater-Zyberk z Broelu h. wł. 1924 |
    3. M Wiktor hr. Plater-Zyberk z Broelu h. wł. (linia: Adam Rzewuski 7.508.157) , (linia: Franciszek Czapski 3.598.95) , (linia: Jan Syberg dw.57633) , (linia: Józef Borch 2.34.20) , (linia: Karol Radziwiłł 15.105.778) , (linia: Kazimierz Plater 2.34.22) , (linia: Maciej Radziwiłł 9.138.72) , (linia: Michał Borch 2.34.19) , (linia: Michał Ogiński 3.662.313) , (linia: Seweryn Rzewuski dw.13957) ?1880-1959
    4. Ż Jadwiga hr. Plater-Zyberk z Broelu h. wł. (linia: Adam Rzewuski 7.508.157) , (linia: Franciszek Czapski 3.598.95) , (linia: Jan Syberg dw.57633) , (linia: Józef Borch 2.34.20) , (linia: Karol Radziwiłł 15.105.778) , (linia: Kazimierz Plater 2.34.22) , (linia: Maciej Radziwiłł 9.138.72) , (linia: Michał Borch 2.34.19) , (linia: Michał Ogiński 3.662.313) , (linia: Seweryn Rzewuski dw.13957) 1882-1954
      ■  & Adam Feliks hr. Ronikier z Korytnicy h. Gryf bohater PSB , (linia: Piotr Potocki 9.496.116) , (linia: Tomasz Wawrzecki dw.16943) , bohater Wiki 1881-1952 dzieci | M Janusz hr. Ronikier z Korytnicy h. Gryf 1910-1976| Ż Aniela hr. Ronikier z Korytnicy h. Gryf 1912-1984| M Wiktor hr. Ronikier z Korytnicy h. Gryf 1913-1950| M Stefan hr. Ronikier-Dolański z Korytnicy h. Gryf 1915-1987| M Henryk hr. Ronikier z Korytnicy h. Gryf 1919-1996| M Edward hr. Ronikier z Korytnicy h. Gryf 1921-1961 |
    5. Ż Elżbieta hr. Plater-Zyberk z Broelu h. wł. (linia: Adam Rzewuski 7.508.157) , (linia: Franciszek Czapski 3.598.95) , (linia: Jan Syberg dw.57633) , (linia: Józef Borch 2.34.20) , (linia: Karol Radziwiłł 15.105.778) , (linia: Kazimierz Plater 2.34.22) , (linia: Maciej Radziwiłł 9.138.72) , (linia: Michał Borch 2.34.19) , (linia: Michał Ogiński 3.662.313) , (linia: Seweryn Rzewuski dw.13957) 1887-1924
      ■  & Wojciech Hilary Rostworowski h. Nałęcz (II) bohater PSB , (linia: Adam Męciński 13.619.321) , (linia: Andrzej Rostworowski 11.1.1142) , (linia: Antoni Małachowski 5.367.323) , (linia: Jacek Małachowski 9.522.619) , (linia: Jan Małachowski dw.14244) , (linia: Stanisław Małachowski 3.598.213) , bohater Wiki , członek Prowizorium rządowego A. Ponikowskiego (1918) , senator II RP (1930-1938) , student Uniwersytetu Jagiellońskiego 1877-1952 dzieci | Ż Maria Klara Rostworowska h. Nałęcz (II) 1908-2004| M Wojciech Jan Piotr Rostworowski h. Nałęcz (II) 1910-1999| M Henryk Rostworowski h. Nałęcz (II) 1912-1984| Ż Weronika Niczka Rostworowska h. Nałęcz (II) 1913-1917| Ż Elżbieta Lili Rostworowska h. Nałęcz (II) 1919-1922 |
    6. M Jan hr. Plater-Zyberk z Broelu h. wł. (linia: Adam Rzewuski 7.508.157) , (linia: Franciszek Czapski 3.598.95) , (linia: Jan Syberg dw.57633) , (linia: Józef Borch 2.34.20) , (linia: Karol Radziwiłł 15.105.778) , (linia: Kazimierz Plater 2.34.22) , (linia: Maciej Radziwiłł 9.138.72) , (linia: Michał Borch 2.34.19) , (linia: Michał Ogiński 3.662.313) , (linia: Seweryn Rzewuski dw.13957) 1892-1955
      ■  & Maria hr. Tyszkiewicz-Łohojska h. Leliwa (linia: Benedykt Karp 9.496.96) , (linia: Ignacy Zabiełło 1.787.256) , (linia: Józef Wołodkowicz 2.503.142) 1899- dzieci | M Andrzej Henryk «Dąbrowski» hr. Plater-Zyberk z Broelu h. wł. 1923-1989| Ż Barbara «Dąbrowska» hr. Plater-Zyberk z Broelu h. wł. 1925| M Jan «Mechanik» hr. Plater-Zyberk z Broelu h. wł. 1926 |
    7. M Antoni Kazimierz Seweryn Römer h. Laski (linia: Alojzy Sulistrowski psb.30105.6) , (linia: Kazimierz Oskierka psb.21056.9) , (linia: Mateusz Butrymowicz 2.770.20) , (linia: Szymon Skirmunt psb.30105.2) 1889-1973
      ■  & Anna Pereświt-Sołtan h. wł. bohater PSB , (linia: Aleksander Sapieha 15.105.929) , (linia: Feliks Łubieński 16.78.421) , (linia: Hieronim Sanguszko dw.9286) , (linia: Jacek Jezierski 9.50.575) , (linia: Józef Weyssenhoff sw.10895) , (linia: Karol Jezierski 9.50.593) , (linia: Konstanty Jelski 9.2.42) , (linia: Michał Poniatowski dw.4862) , (linia: Piotr Ożarowski 5.433.121) , (linia: Prot Potocki 15.105.392) , (linia: Robert Brzostowski 2.503.135) , (linia: Seweryn Potocki 16.78.460) , (linia: Stanisław Poniatowski 7.8.83) , (linia: Stanisław Sołtan 11.270.271) , bohater Wiki 1895-1974 dzieci | M Erwin Andrzej Römer h. Laski 1919-1925| Ż Agnieszka Małgorzata Römer h. Laski 1921-1926| M Krzysztof Bernard Marian Römer h. Laski 1922-1984| Ż Jolanta Monika Anna Römer h. Laski 1923| M Henryk Seweryn Marian Römer h. Laski 1926| Ż Teresa Kazimiera Maria Römer h. Laski 1930| M Gotard Jerzy Marian Römer h. Laski 1932-2002 |
    8. Ż Irena Aniela Helena Römer h. Laski student Uniwersytetu Jagiellońskiego , (linia: Alojzy Sulistrowski psb.30105.6) , (linia: Kazimierz Oskierka psb.21056.9) , (linia: Mateusz Butrymowicz 2.770.20) , (linia: Szymon Skirmunt psb.30105.2) 1891-1979
      ■  & Edward hr. Plater-Zyberk z Broelu h. wł. student Uniwersytetu Jagiellońskiego , (linia: Adam Rzewuski 7.508.157) , (linia: Franciszek Czapski 3.598.95) , (linia: Jan Syberg dw.57633) , (linia: Józef Borch 2.34.20) , (linia: Karol Radziwiłł 15.105.778) , (linia: Kazimierz Plater 2.34.22) , (linia: Maciej Radziwiłł 9.138.72) , (linia: Michał Borch 2.34.19) , (linia: Michał Ogiński 3.662.313) , (linia: Seweryn Rzewuski dw.13957) 1880-1938 dzieci | Ż Jolanta Elżbieta Maria hr. Plater-Zyberk z Broelu h. wł. 1918-1999| Ż Róża Teresa Maria hr. Plater-Zyberk z Broelu h. wł. 1919| M Edward hr. Plater-Zyberk z Broelu h. wł. ?1920| M Jan hr. Plater-Zyberk z Broelu h. wł. ?1920| Ż Maria hr. Plater-Zyberk z Broelu h. wł. ?1920| M Kazimierz Marian «Łotysz» hr. Plater-Zyberk z Broelu h. wł. 1922| Ż Elżbieta Weronika hr. Plater-Zyberk z Broelu h. wł. 1923| Ż Irena Kazimiera Maria «Irka» hr. Plater-Zyberk z Broelu h. wł. 1924 |
    9. Ż Jolanta Römer h. Laski (linia: Alojzy Sulistrowski psb.30105.6) , (linia: Kazimierz Oskierka psb.21056.9) , (linia: Mateusz Butrymowicz 2.770.20) , (linia: Szymon Skirmunt psb.30105.2) 1892-1987
      ■  & Witold Klemens Wańkowicz h. Lis (odm.) (linia: Adam Rzewuski 7.508.157) , (linia: Karol Radziwiłł 15.105.778) , (linia: Piotr Pawlikowski psb.21960.1) , (linia: Seweryn Rzewuski dw.13957) 1888-1948 dzieci | Ż Zofia Maria Wańkowicz h. Lis (odm.) 1916| Ż Irena Wańkowicz h. Lis (odm.) 1917-1991| Ż Maria Romana Wańkowicz h. Lis (odm.) 1921| Ż Jolanta Barbara Wańkowicz h. Lis (odm.) 1923-1964| M Paweł Gabriel Wańkowicz h. Lis (odm.) 1929 |
    10. Ż Maria Konstancja Karolina Römer h. Laski (linia: Alojzy Sulistrowski psb.30105.6) , (linia: Kazimierz Oskierka psb.21056.9) , (linia: Mateusz Butrymowicz 2.770.20) , (linia: Szymon Skirmunt psb.30105.2) 1893-1944
      ■  & Zygmunt hr. Łubieński z Łubnej h. Pomian student Uniwersytetu Jagiellońskiego , (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Antoni Lasocki 14.2.166) , (linia: Dominik Szymanowski psb.34210.1) , (linia: Feliks Łubieński 16.78.421) , (linia: Franciszek Szymanowski 6.599.119) , (linia: Hieronim Sanguszko dw.9286) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) , (linia: Jan Szymanowski psb.34220.1) , (linia: Józef Plater lu.22129) , (linia: Prot Potocki 15.105.392) , (linia: Seweryn Potocki 16.78.460) , (linia: Stanisław Krasicki 12.270.558) , (linia: Szczęsny Potocki 11.1.1140) , (linia: Wojciech Poletyło 9.517.13) 1893-1956 dzieci | Ż Maria hr. Łubieńska z Łubnej h. Pomian 1936| Ż Irena hr. Łubieńska z Łubnej h. Pomian 1937-2015 |
    11. Ż Kazimiera Römer h. Laski (linia: Alojzy Sulistrowski psb.30105.6) , (linia: Kazimierz Oskierka psb.21056.9) , (linia: Mateusz Butrymowicz 2.770.20) , (linia: Szymon Skirmunt psb.30105.2) 1899-1989 □  & Karol Tadeusz Wańkowicz h. Lis (odm.) bohater Czy wiesz kto to jest 1894-1990

    Najbliżsi sławni ludzie (wg kryterium PSB)

    W stopniach ° wyrażona liczba ogniw w łańcuchu, w którym każda następna osoba jest dzieckiem, rodzicem lub małżonkiem poprzedniej;
    wersja pełna (przy opłaconym abonamenice) pokazuje wykres powiązania; w wersji darmowej kliknięcie prowadzi do strony o danej osobie.

    1. SKIRMUNTOWA Helena (1827-1874) malarka amatorka, rzeźbiarka
    2. CZAPSKI Edward (1819-1888) ziemianin, pamiętnikarz
    3. PLATER-ZYBERK Michał (1777-1862/63) wice gubernator cywilny wileński
    4. TARNOWSKI Jan (1835-1894), marszałek krajowy Galicji
    5. ROMER Michał Józef (1778-1853) marszałek szlachty, członek Wolnomularstwa Narodowego i Towarzystwa Patriotycznego
    6. RONIKIER Adam Feliks (1881-1952) architekt, działacz polityczny i społeczny
    7. ROMEROWA Anna (1895-1974) malarka-akwarelistka
    8. ROSTWOROWSKI Wojciech Hilary (1877-1952) ziemianin, prawnik, pisarz, publicysta, senator
    9. ROSTWOROWSKI Henryk (1912-1984) tłumacz, autor, wykonawca pieśni i piosenek
    10. CZAPSKI HUTTEN Stanisław (1779-1844) pułkownik
    11. SKIRMUNT Aleksander (1798-1870) pionier przemysłu w Pińszczyźnie
    12. SKIRMUNTÓWNA Konstancja (1851-1934) popularyzatorka historii, publicystka
    13. SIEMIEŃSKI-LEWICKI Wilhelm Stanisław (1827-1901) ziemianin, poseł
    14. POTOCKI Andrzej (1861-1908) właściciel dóbr i zakładów przemysłowych, polityk, marszałek, namiestnik Galicji
    15. TARNOWSKI Jan (1862-1937), poseł na Sejm Krajowy
    16. TARNOWSKI Adam (1866-1946), dyplomata, polityk
    17. SOŁTAN Wiktor Władysław (1853-1905) inżynier kolejnictwa
    18. ROMER Edward Jan (1806-1878) ziemianin, działacz społeczny, literat, malarz amator
    19. SULISTROWSKI Kazimierz (1778-1818), wileński marszałek gubernialny
    20. PONIŃSKI Alfred Emeryk (1896-1968) dyplomata, ambasador RP w Chinach, działacz polonijny

    Uwagi

    źródła:
    - ślub: Zielińska
    ...

    Baza danych na stronach www.sejm-wielki.pl to drobny wycinek Wielkiej genealogii Minakowskiego, sięgającej średniowiecza, zawierającej ponad 950.000 osób nawzajem skoligaconych, w tym znaczną część sławnych Polaków wszystkich epok; więcej na ten temat na Wielcy.pl .
    Baza jest uzupełniana codziennie
    — bardzo proszę o nadysłanie uzupełnień na adres mj@minakowski.pl . Z góry dziękuję!


    Serwisowi Sejm-Wielki.pl patronuje Stowarzyszenie Potomków Sejmu Wielkiego, działające pod patronatem Marszałka Sejmu RP.

    Znani: literaci, malarze, muzycy, aktorzy, dziennikarze, odkrywcy, historycy, wojskowi, filozofowie, ludzie Kościoła, prawnicy, politycy: przedrozbiorowi, dziewiętnastowieczni, przedwojenni, powojenni, współcześni, parlamentarzyści II i III RP oraz PRL, uczeni (członkowie akademii nauk): nauk społecznych, nauk biologicznych, nauk ścisłych, nauk technicznych, nauk rolniczo-leśnych, nauk medycznych, nauk o ziemi

    Cytuj: Marek Jerzy Minakowski, Wielka genealogia Minakowskiego (Wielcy.pl), wydanie z 20.10.2020.
    © 2002-2020 Dr Minakowski Publikacje Elektroniczne — Regulamin, polityka prywatności i cookie
    IP: 3.238.4.24