Sejm-Wielki.pl [start] M.J. Minakowski, Genealogia potomków Sejmu Wielkiego Zaloguj się kontakt
   Imię Nazwisko: 

M Hieronim hr. Chodkiewicz z Młynowa h. Kościesza (ID: cz.I004317)

Koligacja (szukanie pokrewieństwa) z: najkrótsza linia przodkowie
n.p. Mieszko I, Czesław Miłosz, Maria Skłodowska-Curie, Karol Wojtyła, Bronisław Komorowski, Marek Minakowski
Potomek uczestnika Sejmu Wielkiego
Waga koligacji PSB: 123 [wyłącz kolorowanie] [?]

(linia: Adam Rzewuski 7.508.157) , (linia: August Iliński 11.1.1147) , (linia: Jan Iliński 8.73.162) , (linia: Jan Syberg dw.57633) , (linia: Józef Borch 2.34.20) , (linia: Józef Olizar psb.20705.21) , (linia: Józef Szczytt sw.10777) , (linia: Karol Radziwiłł 15.105.778) , (linia: Kasper Walewski lu.4762) , (linia: Kazimierz Plater 2.34.22) , (linia: Krzysztof Szembek dw.16616) , (linia: Michał Borch 2.34.19) , (linia: Michał Korzeniowski 11.324.34) , (linia: Michał Ogiński 3.662.313) , (linia: Michał Walewski 8.192.199) , (linia: Seweryn Rzewuski dw.13957)


Przodkowie: drzewo "16"drzewo "32"drzewo "64"

pradziadkowie Władysław Hieronim Adam hr. Chodkiewicz z Młynowa h. Kościesza, (linia: Józef Olizar psb.20705.21)
1845-1906
   Adam Stecki h. Radwan
1860-1919
   ?    Adam Mikołaj hr. Broel-Plater z Broelu h. wł., (linia: Adam Rzewuski 7.508.157)
1858-1934
&    &    &    &
Julia Ledóchowska z Leduchowa h. Szaława, (linia: Michał Korzeniowski 11.324.34)
1853-1919
   Emilia Bogusz z Ziemblic h. Półkozic
1860
   ?    Maria Garapich de Sichelburg h. wł., (linia: August Iliński 11.1.1147)
1859-1942
|    |    |    |
8 | 9    10 | 11    12 | 13    14 | 15
|    |    |    |
dziadkowie Mieczysław hr. Chodkiewicz z Młynowa h. Kościesza, (linia: Józef Olizar psb.20705.21)
1876-1933
   Felicja Stecka h. Radwan
1888-1977
   Marian Komarnicki h. Sas
1880
   Maria Michalina hr. Broel-Plater z Broelu h. wł., (linia: Adam Rzewuski 7.508.157)
1890-1961
|    |    |    |
4    5    6    7



 


|    |
rodzice Krzysztof hr. Chodkiewicz z Młynowa h. Kościesza, (linia: Józef Olizar psb.20705.21)
1912-1978
   Maria Komarnicka h. Sas, (linia: Adam Rzewuski 7.508.157)
1914
|    |
2    3



|
Hieronim hr. Chodkiewicz z Młynowa h. Kościesza, (linia: Adam Rzewuski 7.508.157), 1947-
ilustracja

Rodzice

ilustracja
  • Krzysztof hr. Chodkiewicz z Młynowa h. Kościesza, (linia: Józef Olizar psb.20705.21)
  • Urodzony dnia 28 II 1912 - Młynów, Wołyń
  • zmarł dnia 20 VI 1978 - Gdańsk-Wrzeszcz , wiek: 66 lat.
  •  
  • Maria Komarnicka h. Sas, (linia: Adam Rzewuski 7.508.157)
  • Urodzona dnia 30 VIII 1914
  •  

    śluby i dzieci, wnuki, i do prawnuków

    ilustracja
  • żona (ślub: około 1970): Małgorzata Kozłowska 1950-, dzieci:
    1. M Jan (linia: Adam Rzewuski 7.508.157) , (linia: August Iliński 11.1.1147) , (linia: Jan Iliński 8.73.162) , (linia: Jan Syberg dw.57633) , (linia: Józef Borch 2.34.20) , (linia: Józef Olizar psb.20705.21) , (linia: Józef Szczytt sw.10777) , (linia: Karol Radziwiłł 15.105.778) , (linia: Kasper Walewski lu.4762) , (linia: Kazimierz Plater 2.34.22) , (linia: Krzysztof Szembek dw.16616) , (linia: Michał Borch 2.34.19) , (linia: Michał Korzeniowski 11.324.34) , (linia: Michał Ogiński 3.662.313) , (linia: Michał Walewski 8.192.199) , (linia: Seweryn Rzewuski dw.13957) 1979-
    2. Ĺť Anna (linia: Adam Rzewuski 7.508.157) , (linia: August Iliński 11.1.1147) , (linia: Jan Iliński 8.73.162) , (linia: Jan Syberg dw.57633) , (linia: Józef Borch 2.34.20) , (linia: Józef Olizar psb.20705.21) , (linia: Józef Szczytt sw.10777) , (linia: Karol Radziwiłł 15.105.778) , (linia: Kasper Walewski lu.4762) , (linia: Kazimierz Plater 2.34.22) , (linia: Krzysztof Szembek dw.16616) , (linia: Michał Borch 2.34.19) , (linia: Michał Korzeniowski 11.324.34) , (linia: Michał Ogiński 3.662.313) , (linia: Michał Walewski 8.192.199) , (linia: Seweryn Rzewuski dw.13957) 1980-
  • Rodzeństwo, bratankowie lub siostrzeńcy/bratanice lub siostrzenice

    1. Ĺť Helena (linia: Adam Rzewuski 7.508.157) , (linia: August Iliński 11.1.1147) , (linia: Jan Iliński 8.73.162) , (linia: Jan Syberg dw.57633) , (linia: Józef Borch 2.34.20) , (linia: Józef Olizar psb.20705.21) , (linia: Józef Szczytt sw.10777) , (linia: Karol Radziwiłł 15.105.778) , (linia: Kasper Walewski lu.4762) , (linia: Kazimierz Plater 2.34.22) , (linia: Krzysztof Szembek dw.16616) , (linia: Michał Borch 2.34.19) , (linia: Michał Korzeniowski 11.324.34) , (linia: Michał Ogiński 3.662.313) , (linia: Michał Walewski 8.192.199) , (linia: Seweryn Rzewuski dw.13957) 1938
      ■  & Andrzej Kacper Mintowt-Czyż z Woronny h. Godziemba (linia: Kasper Czyż 4.87.77) 1938 dzieci: | M Józef Mintowt-Czyż z Woronny h. Godziemba 1967-| M Jacek Mintowt-Czyż z Woronny h. Godziemba 1973-| M Marek Mintowt-Czyż z Woronny h. Godziemba 1979- |
    2. Ĺť Anna Gabriela (linia: Adam Rzewuski 7.508.157) , (linia: August Iliński 11.1.1147) , (linia: Jan Iliński 8.73.162) , (linia: Jan Syberg dw.57633) , (linia: Józef Borch 2.34.20) , (linia: Józef Olizar psb.20705.21) , (linia: Józef Szczytt sw.10777) , (linia: Karol Radziwiłł 15.105.778) , (linia: Kasper Walewski lu.4762) , (linia: Kazimierz Plater 2.34.22) , (linia: Krzysztof Szembek dw.16616) , (linia: Michał Borch 2.34.19) , (linia: Michał Korzeniowski 11.324.34) , (linia: Michał Ogiński 3.662.313) , (linia: Michał Walewski 8.192.199) , (linia: Seweryn Rzewuski dw.13957) 1945-
      ■  & Krzysztof Dowgiałło h. Zadora (odm.) poseł na Sejm PRL (1989-1991) , (linia: Adam Rzewuski 7.508.157) , (linia: Aleksander Lubomirski 15.105.633) , (linia: Antoni Pomarnacki sw.15231) , (linia: Franciszek Czapski 3.598.95) , (linia: Franciszek Mielżyński dw.21793) , (linia: Franciszek Sapieha dw.14737) , (linia: Jan Lipski 14.431.142) , (linia: Józef Lubomirski 15.105.503) , (linia: Józef Olizar psb.20705.21) , (linia: Józef Szczytt sw.10777) , (linia: Józef Wilkoński sw.15877) , (linia: Józef Zabiełło le.4243.1.2) , (linia: Karol Radziwiłł 15.105.778) , (linia: Kasper Walewski lu.4762) , (linia: Krzysztof Szembek dw.16616) , (linia: Maciej Radziwiłł 9.138.72) , (linia: Maksymilian Mielżyński 3.598.295) , (linia: Michał Walewski 8.192.199) , (linia: Michał Zabieło sw.10953) , (linia: Piotr Potocki dw.15031) , (linia: Seweryn Rzewuski dw.13957) , (linia: Stanisław Gorski 6.607a.580) , (linia: Szczęsny Potocki 11.1.1140) , (linia: Szymon Zabiełło sw.10971) , bohater Wiki 1938 dzieci: | M Marcin Dowgiałło h. Zadora (odm.) 1969-| Ĺť Maria Dowgiałło h. Zadora (odm.) 1971-| M Piotr Dowgiałło h. Zadora (odm.) 1975-| M Wojciech Dowgiałło h. Zadora (odm.) 1978- |
    3. **Hieronim **
    4. M Marek Maria (linia: Adam Rzewuski 7.508.157) , (linia: August Iliński 11.1.1147) , (linia: Jan Iliński 8.73.162) , (linia: Jan Syberg dw.57633) , (linia: Józef Borch 2.34.20) , (linia: Józef Olizar psb.20705.21) , (linia: Józef Szczytt sw.10777) , (linia: Karol Radziwiłł 15.105.778) , (linia: Kasper Walewski lu.4762) , (linia: Kazimierz Plater 2.34.22) , (linia: Krzysztof Szembek dw.16616) , (linia: Michał Borch 2.34.19) , (linia: Michał Korzeniowski 11.324.34) , (linia: Michał Ogiński 3.662.313) , (linia: Michał Walewski 8.192.199) , (linia: Seweryn Rzewuski dw.13957) 1952-
      ■  & Elżbieta Bojanowska korespondent M.J.M. 1950- dzieci: | M Tomasz hr. Chodkiewicz z Młynowa h. Kościesza 1984-| M Krzysztof hr. Chodkiewicz z Młynowa h. Kościesza 1989- |

    Stryjowie lub wujowie oraz ciotki, i kuzynki

    1. M Krzysztof hr. Chodkiewicz z Młynowa h. Kościesza (linia: Józef Olizar psb.20705.21) , (linia: Józef Szczytt sw.10777) , (linia: Kasper Walewski lu.4762) , (linia: Krzysztof Szembek dw.16616) , (linia: Michał Korzeniowski 11.324.34) , (linia: Michał Walewski 8.192.199) 1912-1978
      ■  & Maria Komarnicka h. Sas (linia: Adam Rzewuski 7.508.157) , (linia: August Iliński 11.1.1147) , (linia: Jan Iliński 8.73.162) , (linia: Jan Syberg dw.57633) , (linia: Józef Borch 2.34.20) , (linia: Karol Radziwiłł 15.105.778) , (linia: Kazimierz Plater 2.34.22) , (linia: Michał Borch 2.34.19) , (linia: Michał Ogiński 3.662.313) , (linia: Seweryn Rzewuski dw.13957) 1914 dzieci: | Ĺť Helena hr. Chodkiewicz z Młynowa h. Kościesza 1938| Ĺť Anna Gabriela hr. Chodkiewicz z Młynowa h. Kościesza 1945-| M Hieronim hr. Chodkiewicz z Młynowa h. Kościesza 1947-| M Marek Maria hr. Chodkiewicz z Młynowa h. Kościesza 1952- |
    2. Ĺť Aleksandra hr. Chodkiewicz z Młynowa h. Kościesza uczestnik Powstania Warszawskiego (1944) , (linia: Józef Olizar psb.20705.21) , (linia: Józef Szczytt sw.10777) , (linia: Kasper Walewski lu.4762) , (linia: Krzysztof Szembek dw.16616) , (linia: Michał Korzeniowski 11.324.34) , (linia: Michał Walewski 8.192.199) 1914-1997
    3. M Adam hr. Chodkiewicz z Młynowa h. Kościesza (linia: Józef Olizar psb.20705.21) , (linia: Józef Szczytt sw.10777) , (linia: Kasper Walewski lu.4762) , (linia: Krzysztof Szembek dw.16616) , (linia: Michał Korzeniowski 11.324.34) , (linia: Michał Walewski 8.192.199) 1919-1994
      ■  & Maria Irena «Krystyna» hr. Broel-Plater z Broelu h. wł. uczestnik Powstania Warszawskiego (1944) , (linia: Adam Szydłowski 13.214.551) , (linia: Antoni Ledóchowski 14.63.144) , (linia: August Kicki 10.16.41) , (linia: Franciszek Mielżyński dw.21793) , (linia: Jan Lipski 14.431.142) , (linia: Jan Syberg dw.57633) , (linia: Józef Borch 2.34.20) , (linia: Józef Plater lu.22129) , (linia: Kazimierz Plater 2.34.22) , (linia: Konstanty Bniński 1.1122.184) , (linia: Maksymilian Mielżyński 3.598.295) , (linia: Michał Borch 2.34.19) , (linia: Michał Ogiński 3.662.313) , (linia: Onufry Kicki 10.16.40) , (linia: Stanisław Kossecki 11.435.746) , (linia: Teodor Szydłowski 7.8.73) , (linia: Tomasz Aleksandrowicz 1.83.111) , (linia: Tomasz Ostrowski 6.390.180) 1919-2003 dzieci: | Ĺť Krystyna Maria hr. Chodkiewicz z Młynowa h. Kościesza 1949-| Ĺť Aleksandra hr. Chodkiewicz z Młynowa h. Kościesza 1952- |
    4. Ĺť Helena Komarnicka h. Sas (linia: Adam Rzewuski 7.508.157) , (linia: August Iliński 11.1.1147) , (linia: Jan Iliński 8.73.162) , (linia: Jan Syberg dw.57633) , (linia: Józef Borch 2.34.20) , (linia: Karol Radziwiłł 15.105.778) , (linia: Kazimierz Plater 2.34.22) , (linia: Michał Borch 2.34.19) , (linia: Michał Ogiński 3.662.313) , (linia: Seweryn Rzewuski dw.13957) 1910
      ■  & Władysław Gutowski h. Ciołek (linia: Józef Plater lu.22129) 1897-1993 dzieci: | M Paweł Gutowski h. Ciołek 1930 |
    5. Ĺť Maria Komarnicka h. Sas (linia: Adam Rzewuski 7.508.157) , (linia: August Iliński 11.1.1147) , (linia: Jan Iliński 8.73.162) , (linia: Jan Syberg dw.57633) , (linia: Józef Borch 2.34.20) , (linia: Karol Radziwiłł 15.105.778) , (linia: Kazimierz Plater 2.34.22) , (linia: Michał Borch 2.34.19) , (linia: Michał Ogiński 3.662.313) , (linia: Seweryn Rzewuski dw.13957) 1914
      ■  & Krzysztof hr. Chodkiewicz z Młynowa h. Kościesza (linia: Józef Olizar psb.20705.21) , (linia: Józef Szczytt sw.10777) , (linia: Kasper Walewski lu.4762) , (linia: Krzysztof Szembek dw.16616) , (linia: Michał Korzeniowski 11.324.34) , (linia: Michał Walewski 8.192.199) 1912-1978 dzieci: | Ĺť Helena hr. Chodkiewicz z Młynowa h. Kościesza 1938| Ĺť Anna Gabriela hr. Chodkiewicz z Młynowa h. Kościesza 1945-| M Hieronim hr. Chodkiewicz z Młynowa h. Kościesza 1947-| M Marek Maria hr. Chodkiewicz z Młynowa h. Kościesza 1952- |

    Najbliżsi sławni ludzie (wg kryterium PSB)

    W stopniach ° wyrażona liczba ogniw w łańcuchu, w którym każda następna osoba jest dzieckiem, rodzicem lub małżonkiem poprzedniej;
    wersja pełna (przy opłaconym abonamenice) pokazuje wykres powiązania; w wersji darmowej kliknięcie prowadzi do strony o danej osobie.

    1. STECKI Erazm Julian (1819-1863), ziemianin, marszałek szlachty powiatu łuckiego
    2. SZAWERNOWSKI Włodzimierz (1872-1944) inżynier
    3. PLATER Adam Antoni (1790-1862) ziemianin, polihistor, zoolog
    4. PLATER Stanisław (1784-1851) oficer, historyk, geograf
    5. OLIZAR Gustaw Henryk (1798-1865) poeta, publicysta, pamiętnikarz
    6. GOLICYNOWA Karolina Teresa z Walewskich (1778-1846) córka Michała, wojewody sieradzkiego
    7. CHODKIEWICZ Aleksander (1776-1838) generał, literat, technolog
    8. SZAWERNOWSKI Piotr (1901-1975) inżynier hydrotechnik, żołnierz AK
    9. OLIZAR Filip Nereusz (ok. 1750-1816) podczaszy litewski
    10. PLATER Stanisław (1822-1890) ziemianin, działacz polityczny i gospodarczy
    11. POTULICKI Józef Kazimierz (1828-1870) ziemianin, działacz społeczny i gospodarczy
    12. CHODKIEWICZ Jan Mikołaj (1738-1781) starosta żmudzki
    13. PLATER Kazimierz Konstanty (1749-1807) starosta, kasztelan, pisarz, targowiczanin
    14. PLATER August Hiacynt (po 1745-1803) marszałek konfederacji targowickiej
    15. KOSSAKOWSKI Stanisław Kazimierz (1837-1905) heraldyk
    16. POTOCKI Tomasz Ludwik (1860-1912) współtwórca podstaw finansowych Teatru Polskiego w Warszawie
    17. MIRSKI Kazimierz (1891-1941), ziemianin, poseł do Sejmu RP, działacz społeczny
    18. POTULICKI Karol (1861-1931) ziemianin, publicysta, działacz społeczno-polityczny
    19. KOMORNICKI Stefan Saturnin (1887-1942) historyk sztuki, muzeolog
    20. OLIZAR Narcyz (1794-1862) senator-kasztelan, powstaniec 1830, emigrant, publicysta

    Podstawa źródłowa

    • Baza Jerzego ks. Czartoryskiego - cz.I004317

    ...

    Page displayed by GeneWeb 6.05 Copyright © 1998-2007 INRIA - DOC

    *) przy datach „z grubsza” lub „ca” oznacza, że szukamy informacji o dacie, a w celu zapełnienia pustego miejsca wpisujemy datę orientacyjną z dokładnością do pokolenia (+/- 50 lat)

    Baza danych na stronach www.sejm-wielki.pl to drobny wycinek Wielkiej genealogii Minakowskiego, sięgającej średniowiecza, zawierającej ponad 870.000 osób nawzajem skoligaconych, w tym znaczną część sławnych Polaków wszystkich epok; więcej na ten temat na Wielcy.pl .
    Baza jest uzupełniana codziennie
    — bardzo proszę o nadysłanie uzupełnień na adres mj@minakowski.pl . Z góry dziękuję!


    Serwisowi Sejm-Wielki.pl patronuje Stowarzyszenie Potomków Sejmu Wielkiego, działające pod patronatem Marszałka Sejmu RP.

    Znani: literaci, malarze, muzycy, aktorzy, dziennikarze, odkrywcy, historycy, wojskowi, filozofowie, ludzie Kościoła, prawnicy, politycy: przedrozbiorowi, dziewiętnastowieczni, przedwojenni, powojenni, współcześni, parlamentarzyści II i III RP oraz PRL, uczeni (członkowie akademii nauk): nauk społecznych, nauk biologicznych, nauk ścisłych, nauk technicznych, nauk rolniczo-leśnych, nauk medycznych, nauk o ziemi

    Cytuj: Marek Jerzy Minakowski, Wielka genealogia Minakowskiego (Wielcy.pl), wydanie z 25.08.2019.
    © 2002-2018 Dr Minakowski Publikacje Elektroniczne — Regulamin, polityka prywatności i cookie
    IP: 3.227.233.6