Sejm-Wielki.pl [start] M.J. Minakowski, Genealogia potomków Sejmu Wielkiego Zaloguj się kontakt
   Imię Nazwisko: 

Ĺ» Wanda Ludwika hr. Korwin-Kossakowska z Kossaków h. ¦lepowron (ID: cz.I005076)

Koligacja (szukanie pokrewieństwa) z: najkrótsza linia przodkowie
n.p. Mieszko I, Czesław Miłosz, Maria Skłodowska-Curie, Karol Wojtyła, Bronisław Komorowski, Marek Minakowski
Potomek uczestnika Sejmu Wielkiego
Waga koligacji PSB: 139 [wył±cz kolorowanie] [?]


(linia: Antoni Kossakowski 11.434.121) , (linia: Józef Kossakowski 11.434.122) , (linia: Józef Kossakowski 11.434.224) , (linia: Michał Kossakowski 11.434.120) , (linia: Michał Kossakowski 11.434.223) , (linia: Piotr Pawlikowski psb.21960.1) , (linia: Stanisław Gorski 6.607a.580)


Przodkowie: drzewo "16"drzewo "32"drzewo "64"

pradziadkowie Ludwik Korwin-Kossakowski z Kossaków h. ¦lepowron, (linia: Antoni Kossakowski 11.434.121)
1805-1843
   Medard Kończa h. wł. (Powała), bohater PSB
1808-1899
   Ludwik Korwin-Kossakowski z Kossaków h. ¦lepowron, (linia: Antoni Kossakowski 11.434.121)
1805-1843
   Józef Woyniłłowicz h. wł., marszałek szlachty powiatu [now] Słuck
1830-1882
&    &    &    &
Urszula Dyrmont h. Awdaniec
1815-1897
   Paulina Monwid-Białłozor h. Wieniawa, (linia: Stanisław Gorski 6.607a.580)
1821-1881
   Urszula Dyrmont h. Awdaniec
1815-1897
   Helena Wańkowicz h. Lis (odm.), (linia: Piotr Pawlikowski psb.21960.1)
1830
|    |    |    |
8 | 9    10 | 11    12 | 13    14 | 15
|    |    |    |
dziadkowie Franciszek Zygmunt hr. Korwin-Kossakowski z Kossaków h. ¦lepowron, hr. [tytuł] nadany
1838-1906
   Eleonora Kończa h. wł. (Powała), (linia: Stanisław Gorski 6.607a.580)
1850
   Jarosław Michał Korwin-Kossakowski z Kossaków h. ¦lepowron, bohater PSB
1842-1889
   Ludwika Woyniłłowicz h. wł., (linia: Piotr Pawlikowski psb.21960.1)
1860
|    |    |    |
4    5    6    7



 


|    |
rodzice Zygmunt hr. Korwin-Kossakowski z Kossaków h. ¦lepowron, (linia: Antoni Kossakowski 11.434.121)
1875-1941
   Maria Urszula Korwin-Kossakowska z Kossaków h. ¦lepowron, (linia: Antoni Kossakowski 11.434.121)
1884-1933
|    |
2    3



|
Wanda Ludwika hr. Korwin-Kossakowska z Kossaków h. ¦lepowron, (linia: Antoni Kossakowski 11.434.121), 1912-2011
ilustracja

Rodzice

ilustracja
  • Zygmunt hr. Korwin-Kossakowski z Kossaków h. ¦lepowron, (linia: Antoni Kossakowski 11.434.121)
  • Urodzony w roku 1875
  • zmarł w roku 1941 , wiek: 66 lat.
  •  
  • Maria Urszula Korwin-Kossakowska z Kossaków h. ¦lepowron, (linia: Antoni Kossakowski 11.434.121)
  • Urodzona w roku 1884
  • zmarła w roku 1933 , wiek: 49 lat.
  •  

    ¶luby i dzieci, wnuki, i do prawnuków

    ilustracja
  • M±ż (¶lub: dnia 7 II 1935, Kowno, ): Stanisław Maria hr. Tyszkiewicz-Łohojski h. Leliwa, (linia: Benedykt Karp 9.496.96) 1907-1980 , (Rodzice : Feliks hr. Tyszkiewicz-Łohojski h. Leliwa, (linia: Benedykt Karp 9.496.96) 1867-1933 & Antonina Zofia Ł±cka z Ł±k Małych h. Korzbok, (linia: Józef Wilkoński sw.15877) 1870-1951) , dzieci:
    1. Ĺ» Maria Teresa hr. Tyszkiewicz-Łohojska h. Leliwa (linia: Antoni Kossakowski 11.434.121) , (linia: Benedykt Karp 9.496.96) , (linia: Ignacy Zabiełło 1.787.256) , (linia: Józef Kossakowski 11.434.122) , (linia: Józef Kossakowski 11.434.224) , (linia: Józef Wilkoński sw.15877) , (linia: Józef Wołodkowicz 2.503.142) , (linia: Konstanty Bniński 1.1122.184) , (linia: Michał Kossakowski 11.434.120) , (linia: Michał Kossakowski 11.434.223) , (linia: Piotr Pawlikowski psb.21960.1) , (linia: Stanisław Gorski 6.607a.580) 1935
       & Andrzej Wortman 1935 dzieci:
    2. M Józef Stefan (linia: Antoni Kossakowski 11.434.121) , (linia: Benedykt Karp 9.496.96) , (linia: Ignacy Zabiełło 1.787.256) , (linia: Józef Kossakowski 11.434.122) , (linia: Józef Kossakowski 11.434.224) , (linia: Józef Wilkoński sw.15877) , (linia: Józef Wołodkowicz 2.503.142) , (linia: Konstanty Bniński 1.1122.184) , (linia: Michał Kossakowski 11.434.120) , (linia: Michał Kossakowski 11.434.223) , (linia: Piotr Pawlikowski psb.21960.1) , (linia: Stanisław Gorski 6.607a.580) 1943-
       & Sherron Henkel 1942- dzieci:
       & Suzanne Sara 1954- dzieci:
    3. Ĺ» Krystyna A hr. Tyszkiewicz-Łohojska h. Leliwa (linia: Antoni Kossakowski 11.434.121) , (linia: Benedykt Karp 9.496.96) , (linia: Ignacy Zabiełło 1.787.256) , (linia: Józef Kossakowski 11.434.122) , (linia: Józef Kossakowski 11.434.224) , (linia: Józef Wilkoński sw.15877) , (linia: Józef Wołodkowicz 2.503.142) , (linia: Konstanty Bniński 1.1122.184) , (linia: Michał Kossakowski 11.434.120) , (linia: Michał Kossakowski 11.434.223) , (linia: Piotr Pawlikowski psb.21960.1) , (linia: Stanisław Gorski 6.607a.580) 1950-
       & Mark Finley 1950- dzieci:
  • Rodzeństwo, bratankowie lub siostrzeńcy/bratanice lub siostrzenice

    1. M Szymon (linia: Antoni Kossakowski 11.434.121) , (linia: Józef Kossakowski 11.434.122) , (linia: Józef Kossakowski 11.434.224) , (linia: Michał Kossakowski 11.434.120) , (linia: Michał Kossakowski 11.434.223) , (linia: Piotr Pawlikowski psb.21960.1) , (linia: Stanisław Gorski 6.607a.580) 1909-1944
      ■  & Zofia Chrapowicka z Datnowa h. Gozdawa (linia: Antoni Oskierka psb.21062.7) , (linia: Bogusław Mirski psb.18480.1) , (linia: Jan Jeleński 8.679.84) , (linia: Jan Oskierka psb.21062.8) , (linia: Józef Chrapowicki 3.195.166) , (linia: Kazimierz Oskierka psb.21056.9) , (linia: Konstanty Jeleński 8.679.81) , (linia: Łukasz Rybiński 11.382.82) , (linia: Stanisław Mirski psb.2999.6) 1907 dzieci: | M Jarosław Ekspedyt hr. Korwin-Kossakowski z Kossaków h. ¦lepowron 1940- |
    2. Ĺ» Zofia hr. Korwin-Kossakowska z Kossaków h. ¦lepowron (linia: Antoni Kossakowski 11.434.121) , (linia: Józef Kossakowski 11.434.122) , (linia: Józef Kossakowski 11.434.224) , (linia: Michał Kossakowski 11.434.120) , (linia: Michał Kossakowski 11.434.223) , (linia: Piotr Pawlikowski psb.21960.1) , (linia: Stanisław Gorski 6.607a.580) 1910-1994
      ■  & Henryk Glinka-Janczewski z Blinstrubiszek h. Dołęga (linia: Antoni Oskierka psb.21062.7) , (linia: Bogusław Mirski psb.18480.1) , (linia: Jan Jeleński 8.679.84) , (linia: Jan Oskierka psb.21062.8) , (linia: Kazimierz Oskierka psb.21056.9) , (linia: Konstanty Jeleński 8.679.81) , (linia: Łukasz Rybiński 11.382.82) , (linia: Stanisław Mirski psb.2999.6) 1908-1978 dzieci: | M Szymon Glinka-Janczewski z Blinstrubiszek h. Dołęga 1936 |
    3. M N. (linia: Antoni Kossakowski 11.434.121) , (linia: Józef Kossakowski 11.434.122) , (linia: Józef Kossakowski 11.434.224) , (linia: Michał Kossakowski 11.434.120) , (linia: Michał Kossakowski 11.434.223) , (linia: Piotr Pawlikowski psb.21960.1) , (linia: Stanisław Gorski 6.607a.580) 1910-1915
    4. **Wanda Ludwika hr. Korwin-Kossakowska z Kossaków h. ¦lepowron**
    5. M Michał (linia: Antoni Kossakowski 11.434.121) , (linia: Józef Kossakowski 11.434.122) , (linia: Józef Kossakowski 11.434.224) , (linia: Michał Kossakowski 11.434.120) , (linia: Michał Kossakowski 11.434.223) , (linia: Piotr Pawlikowski psb.21960.1) , (linia: Stanisław Gorski 6.607a.580) 1915-2007
      □  & Maria Kończa h. wł. (Powała) (linia: Stanisław Gorski 6.607a.580) 1910
      ■  & Janina Romaniuk 1919 dzieci: | M Zygmunt Jan hr. Korwin-Kossakowski z Kossaków h. ¦lepowron 1948-| Ĺ» Renata Maria hr. Korwin-Kossakowska z Kossaków h. ¦lepowron 1951- |

    Stryjowie lub wujowie oraz ciotki, i kuzynki

    1. M Zygmunt hr. Korwin-Kossakowski z Kossaków h. ¦lepowron (linia: Antoni Kossakowski 11.434.121) , (linia: Józef Kossakowski 11.434.122) , (linia: Józef Kossakowski 11.434.224) , (linia: Michał Kossakowski 11.434.120) , (linia: Michał Kossakowski 11.434.223) , (linia: Stanisław Gorski 6.607a.580) 1875-1941
      ■  & Maria Urszula Korwin-Kossakowska z Kossaków h. ¦lepowron (linia: Antoni Kossakowski 11.434.121) , (linia: Józef Kossakowski 11.434.122) , (linia: Józef Kossakowski 11.434.224) , (linia: Michał Kossakowski 11.434.120) , (linia: Michał Kossakowski 11.434.223) , (linia: Piotr Pawlikowski psb.21960.1) , (linia: Stanisław Gorski 6.607a.580) 1884-1933 dzieci: | M Szymon hr. Korwin-Kossakowski z Kossaków h. ¦lepowron 1909-1944| Ĺ» Zofia hr. Korwin-Kossakowska z Kossaków h. ¦lepowron 1910-1994| M N. hr. Korwin-Kossakowski z Kossaków h. ¦lepowron 1910-1915| Ĺ» Wanda Ludwika hr. Korwin-Kossakowska z Kossaków h. ¦lepowron 1912-2011| M Michał hr. Korwin-Kossakowski z Kossaków h. ¦lepowron 1915-2007 |
    2. Ĺ» Helena hr. Korwin-Kossakowska z Kossaków h. ¦lepowron (linia: Antoni Kossakowski 11.434.121) , (linia: Józef Kossakowski 11.434.122) , (linia: Józef Kossakowski 11.434.224) , (linia: Michał Kossakowski 11.434.120) , (linia: Michał Kossakowski 11.434.223) , (linia: Stanisław Gorski 6.607a.580) 1875-1940
    3. Ĺ» Paulina hr. Korwin-Kossakowska z Kossaków h. ¦lepowron (linia: Antoni Kossakowski 11.434.121) , (linia: Józef Kossakowski 11.434.122) , (linia: Józef Kossakowski 11.434.224) , (linia: Michał Kossakowski 11.434.120) , (linia: Michał Kossakowski 11.434.223) , (linia: Stanisław Gorski 6.607a.580) 1884-1943
      □  & Jan O¶wiecimski h. Radwan 1870
      ■  & Walerian Zawisza-Dowgiałło h. Zadora 1857-1921 dzieci: | M Paweł Zawisza-Dowgiałło h. Zadora 1914-1973 |
    4. Ĺ» Maria Urszula Korwin-Kossakowska z Kossaków h. ¦lepowron (linia: Antoni Kossakowski 11.434.121) , (linia: Józef Kossakowski 11.434.122) , (linia: Józef Kossakowski 11.434.224) , (linia: Michał Kossakowski 11.434.120) , (linia: Michał Kossakowski 11.434.223) , (linia: Piotr Pawlikowski psb.21960.1) , (linia: Stanisław Gorski 6.607a.580) 1884-1933
      ■  & Zygmunt hr. Korwin-Kossakowski z Kossaków h. ¦lepowron (linia: Antoni Kossakowski 11.434.121) , (linia: Józef Kossakowski 11.434.122) , (linia: Józef Kossakowski 11.434.224) , (linia: Michał Kossakowski 11.434.120) , (linia: Michał Kossakowski 11.434.223) , (linia: Stanisław Gorski 6.607a.580) 1875-1941 dzieci: | M Szymon hr. Korwin-Kossakowski z Kossaków h. ¦lepowron 1909-1944| Ĺ» Zofia hr. Korwin-Kossakowska z Kossaków h. ¦lepowron 1910-1994| M N. hr. Korwin-Kossakowski z Kossaków h. ¦lepowron 1910-1915| Ĺ» Wanda Ludwika hr. Korwin-Kossakowska z Kossaków h. ¦lepowron 1912-2011| M Michał hr. Korwin-Kossakowski z Kossaków h. ¦lepowron 1915-2007 |
    5. M Michał Korwin-Kossakowski z Kossaków h. ¦lepowron student Uniwersytetu Jagiellońskiego , (linia: Antoni Kossakowski 11.434.121) , (linia: Józef Kossakowski 11.434.122) , (linia: Józef Kossakowski 11.434.224) , (linia: Michał Kossakowski 11.434.120) , (linia: Michał Kossakowski 11.434.223) , (linia: Piotr Pawlikowski psb.21960.1) , (linia: Stanisław Gorski 6.607a.580) 1887

    Najbliżsi sławni ludzie (wg kryterium PSB)

    W stopniach ° wyrażona liczba ogniw w łańcuchu, w którym każda następna osoba jest dzieckiem, rodzicem lub małżonkiem poprzedniej;
    wersja pełna (przy opłaconym abonamenice) pokazuje wykres powi±zania; w wersji darmowej kliknięcie prowadzi do strony o danej osobie.

    1. KOSSAKOWSKI Jarosław Michał (1842-1889) powstaniec 1863
    2. KOŃCZA Medard Kazimierz (1808-1899) ziemianin, działacz polityczny
    3. ŁˇCKI Władysław Anastazy (1821-1908) działacz polityczny
    4. BIAŁŁOZOR Montwid Józef (ur. 1769) targowiczanin, poseł, sędzia
    5. SKÓRZEWSKI Heliodor Jan Stanisław (1792-1858) oficer armii Księstwa Warszawskiego, poseł na sejm W. Ks. Pozn., uczestnik Wiosny Ludów, działacz społeczny, publicysta
    6. SZEBEKO Ignacy (1859-1937) poseł do rosyjskiej Rady Państwa i Sejmu RP
    7. SKÓRZEWSKI Fryderyk (1768-1832) szambelan pruski, ziemianin wielkopolski
    8. KOSSAKOWSKI Antoni (1735-1798) kasztelan inflancki
    9. HORWATT Aleksander (1831-1879) marszałek szlachty
    10. SKÓRZEWSKA Marianna (1741-1773) dama z czasów konfederacji radomskiej i barskiej, sawantka, przyjaciółka Fryderyka II
    11. SKÓRZEWSKI Franciszek h. Drogosław (ok. 1709-1773) generał wojsk kor.
    12. RZEWUSKA Jadwiga (1843-1889) pisarka historyczna
    13. RZEWUSKI Adam (1805-1888) ziemianin, generał rosyjski
    14. KARP Benedykt (1734-1805) poseł na Sejm Czteroletni
    15. EPSTEIN Mieczysław (1833-1914) bankier, przemysłowiec
    16. NIEGOLEWSKI Stanisław (1872-1948) ziemianin, działacz społeczny
    17. POTULICKI Karol (1861-1931) ziemianin, publicysta, działacz społeczno-polityczny
    18. SCZANIECKA Emilia (1804-1896) działaczka społeczna
    19. SKÓRZEWSKI Arnold (1798-1862) uczestnik Wiosny Ludów, deputowany na sejm W. Ks. Pozn., poseł na sejm pruski, działacz społeczny
    20. ROMER Edward Mateusz (1848-1900) malarz

    Podstawa Ľródłowa

    ...

    Page displayed by GeneWeb 6.05 Copyright © 1998-2007 INRIA - DOC

    *) przy datach „z grubsza” lub „ca” oznacza, że szukamy informacji o dacie, a w celu zapełnienia pustego miejsca wpisujemy datę orientacyjn± z dokładno¶ci± do pokolenia (+/- 50 lat)

    Baza danych na stronach www.sejm-wielki.pl to drobny wycinek Wielkiej genealogii Minakowskiego, sięgaj±cej ¶redniowiecza, zawieraj±cej ponad 870.000 osób nawzajem skoligaconych, w tym znaczn± czę¶ć sławnych Polaków wszystkich epok; więcej na ten temat na Wielcy.pl .
    Baza jest uzupełniana codziennie
    — bardzo proszę o nadysłanie uzupełnień na adres mj@minakowski.pl . Z góry dziękuję!


    Serwisowi Sejm-Wielki.pl patronuje Stowarzyszenie Potomków Sejmu Wielkiego, działaj±ce pod patronatem Marszałka Sejmu RP.

    Znani: literaci, malarze, muzycy, aktorzy, dziennikarze, odkrywcy, historycy, wojskowi, filozofowie, ludzie Ko¶cioła, prawnicy, politycy: przedrozbiorowi, dziewiętnastowieczni, przedwojenni, powojenni, współcze¶ni, parlamentarzy¶ci II i III RP oraz PRL, uczeni (członkowie akademii nauk): nauk społecznych, nauk biologicznych, nauk ¶cisłych, nauk technicznych, nauk rolniczo-le¶nych, nauk medycznych, nauk o ziemi

    Cytuj: Marek Jerzy Minakowski, Wielka genealogia Minakowskiego (Wielcy.pl), wydanie z 19.01.2019.
    © 2002-2018 Dr Minakowski Publikacje Elektroniczne — Regulamin, polityka prywatno¶ci i cookie
    IP: 54.146.206.127