Sejm-Wielki.pl [start] M.J. Minakowski, Genealogia potomków Sejmu Wielkiego Zaloguj się kontakt
   Imię Nazwisko: 

M Henryk Józef Sokolnicki z Pigłowic h. Nowina (ID: cz.I008710)

Koligacja (szukanie pokrewieństwa) z: najkrótsza linia przodkowie
n.p. Mieszko I, Czesław Miłosz, Maria Skłodowska-Curie, Karol Wojtyła, Bronisław Komorowski, Marek Minakowski
Potomek uczestnika Sejmu Wielkiego
Waga koligacji PSB: 146 [wył±cz kolorowanie] [?]


bohater PSB, (linia: Adam Malczewski dw.24383) , (linia: Celestyn Sokolnicki dw.19901) , (linia: Jan Suchorzewski le.3586.2.1) , (linia: Piotr Sokolnicki psb.30858.1) , (linia: Władysław Gurowski 7.379.60)


Przodkowie: drzewo "16"drzewo "32"drzewo "64"

pradziadkowie Józef Telesfor Melchior Sokolnicki z Pigłowic h. Nowina, (linia: Celestyn Sokolnicki dw.19901)
1786-1858
   Józef Ożegalski h. Ko¶ciesza
1777-1822
   Karol Stablewski h. Oksza, bohater PSB
1796-1843
   Stanisław Sczaniecki z Łagowca h. Ossoria
1806-1836
&    &    &    &
Józefa Chłapowska z Chłapowa h. Dryja, (linia: Celestyn Sokolnicki dw.19901)
1798-1875
   Józefa Rudnicka h. Lis, ma nekrolog w Kur. Warsz.
1778-1848
   Kordula Sczaniecka z Łagowca h. Ossoria
1808-1870
   Melania Drwęska h. Gozdawa
1810
|    |    |    |
8 | 9    10 | 11    12 | 13    14 | 15
|    |    |    |
dziadkowie Ludwik Sokolnicki z Pigłowic h. Nowina, (linia: Celestyn Sokolnicki dw.19901)
1822-1900
   Emilia Ożegalska h. Ko¶ciesza
1818-1875
   Stanisław Stablewski h. Oksza, bohater PSB
1832-1904
   Stanisława Honorata Sczaniecka z Łagowca h. Ossoria
1836-1922
|    |    |    |
4    5    6    7



 


|    |
rodzice Jan Nepomucen Sokolnicki z Pigłowic h. Nowina, (linia: Celestyn Sokolnicki dw.19901)
1851-1917
   Maria Stablewska h. Oksza, (linia: Adam Malczewski dw.24383)
1859-1937
|    |
2    3



|
Henryk Józef Sokolnicki z Pigłowic h. Nowina, bohater PSB, 1891-1981
ilustracja

Rodzice

ilustracja
  • Jan Nepomucen Sokolnicki z Pigłowic h. Nowina, (linia: Celestyn Sokolnicki dw.19901)
  • Urodzony dnia 4 VIII 1851 - So¶nica
  • zmarł dnia 2 V 1917 - Janiszew, pow. Kolsk , wiek: 65 lat.
  •  
  • Maria Stablewska h. Oksza, (linia: Adam Malczewski dw.24383)
  • Urodzona dnia 28 XII 1859 - Zalesie
  • zmarła dnia 7 XII 1937 - Janiszewo , wiek: 77 lat.
  •  

    ¶luby i dzieci, wnuki, i do prawnuków

    ilustracja
  • żona (¶lub: dnia 9 VIII 1940, Helsinki, ): Irma Kaarina Irena Hyvarinen 1913-1963 , (Rodzice : Tons Hyvarinen 1880 & Hylia Vykkyla 1880) , dzieci:
    1. M Bogumił Hekki Heikki (linia: Adam Malczewski dw.24383) , (linia: Celestyn Sokolnicki dw.19901) , (linia: Jan Suchorzewski le.3586.2.1) , (linia: Piotr Sokolnicki psb.30858.1) , (linia: Władysław Gurowski 7.379.60) 1941-
       & Eeva Aino Peronen 1945- dzieci:
    2. M Piotr Jerzy Józef (linia: Adam Malczewski dw.24383) , (linia: Celestyn Sokolnicki dw.19901) , (linia: Jan Suchorzewski le.3586.2.1) , (linia: Piotr Sokolnicki psb.30858.1) , (linia: Władysław Gurowski 7.379.60) 1942-
       & Meriyh Svensson 1948- dzieci:
    3. M Marek Andrzej Stanisław (linia: Adam Malczewski dw.24383) , (linia: Celestyn Sokolnicki dw.19901) , (linia: Jan Suchorzewski le.3586.2.1) , (linia: Piotr Sokolnicki psb.30858.1) , (linia: Władysław Gurowski 7.379.60) 1944-
       & Miriam N. 1950- dzieci:
  • Rodzeństwo, bratankowie lub siostrzeńcy/bratanice lub siostrzenice

    1. Ĺ» Emilia Sokolnicka z Pigłowic h. Nowina (linia: Adam Malczewski dw.24383) , (linia: Celestyn Sokolnicki dw.19901) , (linia: Jan Suchorzewski le.3586.2.1) , (linia: Piotr Sokolnicki psb.30858.1) , (linia: Władysław Gurowski 7.379.60) 1885-1885
    2. Ĺ» Helena Sokolnicka z Pigłowic h. Nowina (linia: Adam Malczewski dw.24383) , (linia: Celestyn Sokolnicki dw.19901) , (linia: Jan Suchorzewski le.3586.2.1) , (linia: Piotr Sokolnicki psb.30858.1) , (linia: Władysław Gurowski 7.379.60) 1885-1952
      ■  & Tadeusz Brodowski z Brodowa h. Łada (linia: Józef Zabłocki sw.11185) 1874-1933 dzieci: | M Jan Brodowski z Brodowa h. Łada 1911-1983| Ĺ» Halina Brodowska z Brodowa h. Łada 1912| Ĺ» Aleksandra Brodowska z Brodowa h. Łada 1914-1995 |
    3. Ĺ» Janina Sokolnicka z Pigłowic h. Nowina (linia: Adam Malczewski dw.24383) , (linia: Celestyn Sokolnicki dw.19901) , (linia: Jan Suchorzewski le.3586.2.1) , (linia: Piotr Sokolnicki psb.30858.1) , (linia: Władysław Gurowski 7.379.60) 1886-1902
    4. M Jerzy (linia: Adam Malczewski dw.24383) , (linia: Celestyn Sokolnicki dw.19901) , (linia: Jan Suchorzewski le.3586.2.1) , (linia: Piotr Sokolnicki psb.30858.1) , (linia: Władysław Gurowski 7.379.60) 1887-1942
      ■  & Maria Krzymuska h. Radwan (odm.) 1895-1986 dzieci: | Ĺ» Halina Franciszka Sokolnicka z Pigłowic h. Nowina 1923-1990| M Jan Nepomucen Sokolnicki z Pigłowic h. Nowina 1924-1989| M Władysław Bogumił Sokolnicki z Pigłowic h. Nowina 1926-1977 |
    5. **Henryk Józef **

    Stryjowie lub wujowie oraz ciotki, i kuzynki

    1. M Jan Nepomucen Sokolnicki z Pigłowic h. Nowina (linia: Celestyn Sokolnicki dw.19901) , (linia: Jan Suchorzewski le.3586.2.1) , (linia: Piotr Sokolnicki psb.30858.1) 1851-1917
      ■  & Maria Stablewska h. Oksza (linia: Adam Malczewski dw.24383) , (linia: Władysław Gurowski 7.379.60) 1859-1937 dzieci: | Ĺ» Emilia Sokolnicka z Pigłowic h. Nowina 1885-1885| Ĺ» Helena Sokolnicka z Pigłowic h. Nowina 1885-1952| Ĺ» Janina Sokolnicka z Pigłowic h. Nowina 1886-1902| M Jerzy Sokolnicki z Pigłowic h. Nowina 1887-1942| M Henryk Józef Sokolnicki z Pigłowic h. Nowina 1891-1981 |
    2. Ĺ» Michalina Sokolnicka z Pigłowic h. Nowina (linia: Celestyn Sokolnicki dw.19901) , (linia: Jan Suchorzewski le.3586.2.1) , (linia: Piotr Sokolnicki psb.30858.1) 1853-1930
      ■  & Bolesław Moszczeński z Moszczonego h. Nałęcz 1853-1927 dzieci: | Ĺ» Wanda Julia Moszczeńska z Moszczonego h. Nałęcz 1876-1878 |
    3. M Witold Sokolnicki z Pigłowic h. Nowina (linia: Celestyn Sokolnicki dw.19901) , (linia: Jan Suchorzewski le.3586.2.1) , (linia: Piotr Sokolnicki psb.30858.1) 1854-1908
      ■  & Izabella hr. Potocka h. Pilawa (Złota) (linia: Adam Szydłowski 13.214.551) , (linia: Antoni Ledóchowski 14.63.144) , (linia: August Kicki 10.16.41) , (linia: Onufry Kicki 10.16.40) , (linia: Stanisław Kossecki 11.435.746) , (linia: Teodor Szydłowski 7.8.73) , (linia: Tomasz Ostrowski 6.390.180) 1869-1935 dzieci: | M Tadeusz Ludwik Sokolnicki z Pigłowic h. Nowina 1894-1954| M Józef Sokolnicki z Pigłowic h. Nowina 1896-1954| M Antoni Franciszek Emil Sokolnicki z Pigłowic h. Nowina 1900-1946| M Witold Piotr Sokolnicki z Pigłowic h. Nowina 1906-1968 |
    4. Ĺ» Kazimiera Sokolnicka z Pigłowic h. Nowina (linia: Celestyn Sokolnicki dw.19901) , (linia: Jan Suchorzewski le.3586.2.1) , (linia: Piotr Sokolnicki psb.30858.1) 1857-1934
    5. Ĺ» Antonina Chłapowska z Chłapowa h. Dryja (linia: Celestyn Sokolnicki dw.19901) 1838-1917
      ■  & Ignacy Niemojowski h. Wieruszowa (linia: Celestyn Sokolnicki dw.19901) , (linia: Jan Suchorzewski le.3586.2.1) 1840-1910 dzieci: | Ĺ» Maria Niemojowska h. Wieruszowa 1870| M Michał Niemojowski h. Wieruszowa 1874| M Jan Niemojowski h. Wieruszowa 1878-1933 |
    6. M Ludwik Chłapowski z Chłapowa h. Dryja (linia: Celestyn Sokolnicki dw.19901) 1840-1910
      ■  & Aldona Michalina Wolszlegier (linia: Józef Radzimiński 16.78.177) 1848-1916 dzieci: | M Tadeusz Chłapowski z Chłapowa h. Dryja 1870-1938| Ĺ» Zofia Chłapowska z Chłapowa h. Dryja 1875-1961 |
    7. Ĺ» Jadwiga Chłapowska z Chłapowa h. Dryja (linia: Celestyn Sokolnicki dw.19901) 1841-1910 □  & Jan Zdziechowski h. Rawicz 1842-1874
    8. M Karol Paweł Chłapowski z Chłapowa h. Dryja (linia: Celestyn Sokolnicki dw.19901) 1843-1913
    9. M Józef Chłapowski z Chłapowa h. Dryja (linia: Celestyn Sokolnicki dw.19901) 1844
      ■  & Aniela Skoroszewska h. Awdaniec 1857-1932 dzieci: | Ĺ» Maria Chłapowska z Chłapowa h. Dryja 1877-1938| Ĺ» Aniela Chłapowska z Chłapowa h. Dryja 1879-1954| M Stefan Chłapowski z Chłapowa h. Dryja 1881-1939| M Michał Chłapowski z Chłapowa h. Dryja 1883-1944 |
    10. Ĺ» Tekla Chłapowska z Chłapowa h. Dryja (linia: Celestyn Sokolnicki dw.19901) 1846-1915
      ■  & Witold Biernacki h. Poraj (linia: Józef Radzimiński 16.78.177) 1846 dzieci: | Ĺ» Iza Biernacka h. Poraj 1880| M Wojciech Biernacki h. Poraj 1881-1908 |
    11. M Michał Chłapowski z Chłapowa h. Dryja (linia: Celestyn Sokolnicki dw.19901) 1847-1905
      ■  & Izabela Kalkstein h. Kos (linia: Adam Kwilecki 13.565.83) , (linia: Franciszek Kwilecki 13.565.82) , (linia: Jan Kwilecki 13.565.84) , (linia: Józef Radzimiński 16.78.177) , (linia: Konstanty Bniński 1.1122.184) , (linia: Łukasz Bniński 1.1122.99) 1856-1931 dzieci: | M Mieczysław Paweł Chłapowski z Chłapowa h. Dryja 1875-1947| M Zygmunt Antoni Franciszek Chłapowski z Chłapowa h. Dryja 1876-1940| Ĺ» Emilia Chłapowska z Chłapowa h. Dryja 1877-1944| M Konstanty Hubert Józef Chłapowski z Chłapowa h. Dryja 1883-1939 |
    12. Ĺ» Helena Stablewska h. Oksza (linia: Adam Malczewski dw.24383) , (linia: Władysław Gurowski 7.379.60) 1856-1936
      ■  & Zygmunt Radoński h. Jasieńczyk 1850 dzieci: | Ĺ» Maria Radońska h. Jasieńczyk 1878-1970| M Stanisław Radoński h. Jasieńczyk 1880| M Zygmunt Radoński h. Jasieńczyk 1880| Ĺ» Irena Radońska h. Jasieńczyk 1880| M Józef Radoński h. Jasieńczyk 1884| Ĺ» Paulina Radońska h. Jasieńczyk 1885-1981 |
    13. Ĺ» Emilia Stablewska h. Oksza (linia: Adam Malczewski dw.24383) , (linia: Władysław Gurowski 7.379.60) 1857-1947
    14. Ĺ» Maria Stablewska h. Oksza (linia: Adam Malczewski dw.24383) , (linia: Władysław Gurowski 7.379.60) 1859-1937
      ■  & Jan Nepomucen Sokolnicki z Pigłowic h. Nowina (linia: Celestyn Sokolnicki dw.19901) , (linia: Jan Suchorzewski le.3586.2.1) , (linia: Piotr Sokolnicki psb.30858.1) 1851-1917 dzieci: | Ĺ» Emilia Sokolnicka z Pigłowic h. Nowina 1885-1885| Ĺ» Helena Sokolnicka z Pigłowic h. Nowina 1885-1952| Ĺ» Janina Sokolnicka z Pigłowic h. Nowina 1886-1902| M Jerzy Sokolnicki z Pigłowic h. Nowina 1887-1942| M Henryk Józef Sokolnicki z Pigłowic h. Nowina 1891-1981 |
    15. M Zygmunt Stablewski h. Oksza (linia: Adam Malczewski dw.24383) , (linia: Władysław Gurowski 7.379.60) 1861-1926 □  & Maryla Mierzwińska 1880
    16. Ĺ» Julia Stablewska h. Oksza (linia: Adam Malczewski dw.24383) , (linia: Władysław Gurowski 7.379.60) 1862-1912
      ■  & Tadeusz hr. Oppeln-Bronikowski z Bronikowa h. Osęk (linia: Michał Krzyżanowski 13.113.56) , (linia: Piotr Krzyżanowski 13.113.55) , (linia: Tadeusz Błociszewski 1.1106.19) 1857-1899 dzieci: | Ĺ» Emilia hr. Oppeln-Bronikowska z Bronikowa h. Osęk 1892-1938| M Stanisław hr. Oppeln-Bronikowski z Bronikowa h. Osęk 1895-1917| Ĺ» Maria Helena hr. Oppeln-Bronikowska z Bronikowa h. Osęk 1898-1953 |
    17. Ĺ» Irena Stablewska h. Oksza bohater PSB , (linia: Adam Malczewski dw.24383) , (linia: Władysław Gurowski 7.379.60) 1864-1939
    18. M Kazimierz Stablewski h. Oksza (linia: Adam Malczewski dw.24383) , (linia: Władysław Gurowski 7.379.60) 1865-1942
    19. M Jan Stablewski h. Oksza (linia: Adam Malczewski dw.24383) , (linia: Władysław Gurowski 7.379.60) 1868-1904
    20. Ĺ» Gabriela Stablewska h. Oksza (linia: Adam Malczewski dw.24383) , (linia: Władysław Gurowski 7.379.60) 1870-1948

    Najbliżsi sławni ludzie (wg kryterium PSB)

    W stopniach ° wyrażona liczba ogniw w łańcuchu, w którym każda następna osoba jest dzieckiem, rodzicem lub małżonkiem poprzedniej;
    wersja pełna (przy opłaconym abonamenice) pokazuje wykres powi±zania; w wersji darmowej kliknięcie prowadzi do strony o danej osobie.

    1. STABLEWSKI Stanisław (1832-1904) ziemianin, poseł do parlamentu pruskiego
    2. STABLEWSKI Karol (1796-1843) ziemianin, działacz społeczny, poseł do Sejmu Prowincjonalnego w Poznaniu
    3. STABLEWSKA Irena (1864-1939) literatka
    4. SOKOLNICKI Witold Piotr (1906-1968) oficer WP i Armii Krajowej
    5. SOKOLNICKI Emilian (1818-1873) powstaniec 1848 i 1863 r.
    6. SOKOLNICKI Piotr Prokop Hiacynt h. Nowina (1762-1808) poseł na Sejm Wielki, konfederat targowicki i powstaniec 1794 r., urzędnik s±dowy w Ks. Warsz.
    7. DRWĘSKI Piotr (zm. 1795) urzędnik państwowy
    8. SWINARSKI Antoni (1910-1985), chemik
    9. OŻEGALSKI Józef (1848-1922) powstaniec 1863, pamiętnikarz
    10. JARACZEWSKI Zygmunt Jan (1834-1907) działacz polityczny i kulturalny
    11. SOKOLNICKI Tadeusz (1792?-1874) ziemianin, powstaniec 1830/31 r., działacz społeczny
    12. STABLEWSKI Erazm (1802-1870) ziemianin, poseł do parlamentu pruskiego
    13. SCZANIECKA Emilia (1804-1896) działaczka społeczna
    14. KORYTOWSKI Piotr (zm. 1786) podsędek ziemski gnieĽnieński, poseł
    15. RADOŃSKI Anastazy (1812-1881) ziemianin, powstaniec 1830, więzień polityczny poseł
    16. SOKOLNICKA Zofia (1878-1927) działaczka społeczno-polityczna, posłanka na Sejm
    17. STABLEWSKI Florian (1841-1906) poseł do parlamentu pruskiego, arcybiskup gnieĽnieńsko-poznański
    18. STABLEWSKI Stefan Florian (1895-1985) rotmistrz dyplomowany Wojska Polskiego, publicysta, działacz konserwatywny
    19. SIODOŁKOWICZ Wincenty Jan (1783/89-1858) dowódca Legionu Polskiego we Włoszech
    20. BNIŃSKI Konstanty (1811-1889) powstaniec 1831/48 i 1863

    Podstawa Ľródłowa

    • Baza Jerzego ks. Czartoryskiego - cz.I008710
      Polski Słownik Biograficzny t. 40 str. 70: psb.30851.1
      Ziemianie Polscy XX w. t. 7 - zi.7.87.a5
      Ziemianie Polscy XX w. t. 7 - zi.7.89.probant

    ...

    Page displayed by GeneWeb 6.05 Copyright © 1998-2007 INRIA - DOC

    *) przy datach „z grubsza” lub „ca” oznacza, że szukamy informacji o dacie, a w celu zapełnienia pustego miejsca wpisujemy datę orientacyjn± z dokładno¶ci± do pokolenia (+/- 50 lat)

    Baza danych na stronach www.sejm-wielki.pl to drobny wycinek Wielkiej genealogii Minakowskiego, sięgaj±cej ¶redniowiecza, zawieraj±cej ponad 750.000 osób nawzajem skoligaconych, w tym znaczn± czę¶ć sławnych Polaków wszystkich epok; więcej na ten temat na Wielcy.pl .
    Baza jest uzupełniana codziennie
    — bardzo proszę o nadysłanie uzupełnień na adres mj@minakowski.pl . Z góry dziękuję!


    Serwisowi Sejm-Wielki.pl patronuje Stowarzyszenie Potomków Sejmu Wielkiego, działaj±ce pod patronatem Marszałka Sejmu RP.

    Znani: literaci, malarze, muzycy, aktorzy, dziennikarze, odkrywcy, historycy, wojskowi, filozofowie, ludzie Ko¶cioła, prawnicy, politycy: przedrozbiorowi, dziewiętnastowieczni, przedwojenni, powojenni, współcze¶ni, parlamentarzy¶ci II i III RP oraz PRL, uczeni (członkowie akademii nauk): nauk społecznych, nauk biologicznych, nauk ¶cisłych, nauk technicznych, nauk rolniczo-le¶nych, nauk medycznych, nauk o ziemi

    Cytuj: Marek Jerzy Minakowski, Wielka genealogia Minakowskiego (Wielcy.pl), wydanie z 18.11.2017.
    © 2002-2017 Dr Minakowski Publikacje Elektroniczne — Regulamin, polityka prywatno¶ci i cookie