Sejm-Wielki.pl [start] M.J. Minakowski, Genealogia potomków Sejmu Wielkiego Zaloguj się kontakt
   Imię Nazwisko: 

Ĺ» Ludwika Teodora Eleonora Borewicz h. wł. (Prus odm.) (ID: lu.22354)

Koligacja (szukanie pokrewieństwa) z: najkrótsza linia przodkowie
n.p. Mieszko I, Czesław Miłosz, Maria Skłodowska-Curie, Karol Wojtyła, Bronisław Komorowski, Marek Minakowski
Potomek uczestnika Sejmu Wielkiego
Waga koligacji PSB: 204 [wył±cz kolorowanie] [?]


(linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19)


Przodkowie: drzewo "16"drzewo "32"drzewo "64"

pradziadkowie Zaloguj się
1700
   Zaloguj się
1720
   Mikołaj von Rönne
1740
   Antoni Onufry Giełgud h. wł., strażnik wielki [cen_lit] Litwa
1720
&    &    &    &
Zaloguj się
1710
   Zaloguj się
1720
   Aniela Piłsudska
1750
   Barbara Judycka h. wł. (odm.)
1720-1784
|    |    |    |
8 | 9    10 | 11    12 | 13    14 | 15
|    |    |    |
dziadkowie Józef Borewicz h. wł. (Prus odm.), sędzia ziemski [tro] Kowno
1740
   Marianna de Raës
1751-1821
   Felix von Rönne h. wł.
1770-1827
   Antonina Giełgud h. wł. (odm.), (linia: Antoni Giełgud 6.110.14)
1800
|    |    |    |
4    5    6    7



 


|    |
rodzice Michał Borewicz h. wł. (Prus odm.)
1774-1820
   Maria Tekla von Rönne h. wł., (linia: Antoni Giełgud 6.110.14)
1804-1897
|    |
2    3



|
Ludwika Teodora Eleonora Borewicz h. wł. (Prus odm.), (linia: Antoni Giełgud 6.110.14), 1814-1866
ilustracja

Rodzice

ilustracja
  • Michał Borewicz h. wł. (Prus odm.)
  • Urodzony w roku 1774
  • zmarł dnia 31 I 1820Sejny , wiek: 46 lat.
  •  
  • Maria Tekla von Rönne h. wł., (linia: Antoni Giełgud 6.110.14)
  • Urodzona w roku 1804
  • zmarła w roku 1897 , wiek: 93 lat.
  •  

    ¶luby i dzieci, wnuki, i do prawnuków

    ilustracja
  • M±ż (¶lub: dnia 11 IV 1842, Drezno, ): Kazimierz Bartłomiej hr. Plater-Zyberk z Broelu h. wł., okręg błoński Tow. Rolniczego 1808-1876 , (Rodzice : Michał hr. Plater-Zyberk z Broelu h. wł., bohater PSB 1777-1862 & Izabela Helena H Syberg zu Wischling h. Zyberk, (linia: Jan Syberg dw.57633) 1785-1849) , dzieci:
    1. M Tadeusz Michał (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) , (linia: Jan Syberg dw.57633) , (linia: Józef Borch 2.34.20) , (linia: Kazimierz Plater 2.34.22) , (linia: Michał Borch 2.34.19) , (linia: Michał Ogiński 3.662.313) 1843-1918
       & Zofia hr. Witold-Aleksandrowicz h. wł. (linia: Antoni Ledóchowski 14.63.144) , (linia: Antoni Małachowski 5.367.323) , (linia: Jacek Jezierski 9.50.575) , (linia: Jacek Małachowski 9.522.619) , (linia: Karol Jezierski 9.50.593) , (linia: Stanisław Małachowski 3.598.213) , (linia: Tomasz Aleksandrowicz 1.83.111) , (linia: Tomasz Ostrowski 6.390.180) 1849-1929 dzieci:
    2. Ĺ» Elżbieta Izabela (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) , (linia: Jan Syberg dw.57633) , (linia: Józef Borch 2.34.20) , (linia: Kazimierz Plater 2.34.22) , (linia: Michał Borch 2.34.19) , (linia: Michał Ogiński 3.662.313) 1844-1907
       & Konstanty Leon Michał hr. PrzeĽdziecki h. Pierzchała (Roch III) bohater PSB , (linia: Jan Syberg dw.57633) , (linia: Józef Kossakowski 11.434.140) , (linia: Józef Mostowski psb.19077.9) , (linia: Józef Olizar psb.20705.21) , (linia: Józef Szczytt sw.10777) , (linia: Józef Weyssenhoff sw.10895) , (linia: Michał Ogiński 3.662.313) , (linia: Michał Przezdziecki psb.19077.8) , (linia: Stanisław Sołtan 11.270.271) , (linia: Tadeusz Mostowski dw.16953) 1846-1897 dzieci:
    3. Ĺ» Maria Ludwika (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) , (linia: Jan Syberg dw.57633) , (linia: Józef Borch 2.34.20) , (linia: Kazimierz Plater 2.34.22) , (linia: Michał Borch 2.34.19) , (linia: Michał Ogiński 3.662.313) 1845-1932
       & Włodzimierz Ignacy Antoni hr. Broel-Plater z Broelu h. wł. bohater PSB , (linia: Józef Plater lu.22129) , okręg centralny Tow. Rolniczego (1861) 1831-1906
    4. M Feliks Konstanty student Uniwersytetu Jagiellońskiego , (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) , (linia: Jan Syberg dw.57633) , (linia: Józef Borch 2.34.20) , (linia: Kazimierz Plater 2.34.22) , (linia: Michał Borch 2.34.19) , (linia: Michał Ogiński 3.662.313) 1849-1928
       & Wiktoria Sobańska h. Junosza (linia: Feliks Łubieński 16.78.421) , (linia: Hieronim Sanguszko dw.9286) , (linia: Jan Ossoliński 4.341.369) , (linia: Józef Ossoliński 16.78.533) , (linia: Prot Potocki 15.105.392) , (linia: Stanisław Ossoliński 12.273.795) 1861-1935 dzieci:
    5. M Stanisław Konstanty Michał student Uniwersytetu Jagiellońskiego , (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) , (linia: Jan Syberg dw.57633) , (linia: Józef Borch 2.34.20) , (linia: Kazimierz Plater 2.34.22) , (linia: Michał Borch 2.34.19) , (linia: Michał Ogiński 3.662.313) 1850-1926
       & Helena Maria ks. Czartoryska na Klewaniu i Żukowie h. Pogoń Litewska (linia: Adam Czartoryski 3.662.329) , (linia: Antoni Jabłonowski 8.192.168) , (linia: Ignacy Działyński 5.367.439) , (linia: Józef Czartoryski 3.662.559) , (linia: Ksawery Działyński 5.367.440) , (linia: Michał Ogiński 3.662.313) , (linia: Michał Przezdziecki psb.19077.8) , (linia: Michał Radziwiłł 3.662.403) 1855-1936 dzieci:
    6. M Kazimierz (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) , (linia: Jan Syberg dw.57633) , (linia: Józef Borch 2.34.20) , (linia: Kazimierz Plater 2.34.22) , (linia: Michał Borch 2.34.19) , (linia: Michał Ogiński 3.662.313) 1851-1852
    7. Ĺ» Cecylia bohater PSB , (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) , (linia: Jan Syberg dw.57633) , (linia: Józef Borch 2.34.20) , (linia: Kazimierz Plater 2.34.22) , (linia: Michał Borch 2.34.19) , (linia: Michał Ogiński 3.662.313) , bohater Wiki 1853-1920
  • Rodzeństwo, bratankowie lub siostrzeńcy/bratanice lub siostrzenice

    1. **Ludwika Teodora Eleonora**
    2. M Ludwik Izydor Leon (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) 1814
    3. Ĺ» Teodora Petronela (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) 1816
      ■  & Wincenty Eynorowicz 1820 dzieci: | Ĺ» Ludwika Eynorowicz 1840| M Kazimierz Eynorowicz 1860 |
    4. M Antoni Hipolit Kwiryn urzędnik Królestwa Polskiego (1856-1861) , (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) , okręg sejneński Tow. Rolniczego (1861) 1819-1890
      ■  & Marianna Zuzanna Justyna Wereszczyńska 1821-1912 dzieci: | M Michał Tadeusz Ignacy Borewicz h. wł. (Prus odm.) 1848-1892| M Leon Borewicz h. wł. (Prus odm.) 1849-1886| M Wacław Zygmunt Euzebiusz Borewicz h. wł. (Prus odm.) 1853-1880| M Stefan Henryk Jan Borewicz h. wł. (Prus odm.) 1855-1922 |

    Inne małżeństwa i dzieci matki: Maria Tekla von Rönne h. wł., rodzeństwo, bratankowie lub siostrzeńcy/bratanice lub siostrzenice

    Stryjowie lub wujowie oraz ciotki, i kuzynki

    1. M Zaloguj się 1770
    2. M Zaloguj się 1770
    3. M Zaloguj się 1770
    4. Ĺ» Zaloguj się 1770
    5. M Michał Borewicz h. wł. (Prus odm.) 1774-1820
      ■  & Maria Tekla von Rönne h. wł. (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) 1804-1897 dzieci: | Ĺ» Ludwika Teodora Eleonora Borewicz h. wł. (Prus odm.) 1814-1866| M Ludwik Izydor Leon Borewicz h. wł. (Prus odm.) 1814| Ĺ» Teodora Petronela Borewicz h. wł. (Prus odm.) 1816| M Antoni Hipolit Kwiryn Borewicz h. wł. (Prus odm.) 1819-1890 |
    6. M Feliks Filip von Rönne h. wł. (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) 1800-1844
      ■  & Franciszka Maria hr. Załuska h. Junosza (linia: Teofil Załuski 15.105.942) 1793-1844 dzieci: | M Eugeniusz von Rönne h. wł. 1830-1895| Ĺ» Aniela Helena von Rönne h. wł. 1832-1911 |
    7. M Antoni von Rönne h. wł. (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) 1800-1869
      ■  & Olimpia Gorska z Góry h. Nałęcz (linia: Stanisław Gorski 6.607a.580) 1790 dzieci: | Ĺ» Olimpia von Rönne h. wł. 1829-1861 |
    8. Ĺ» Ludwika von Rönne h. wł. (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) 1800
    9. Ĺ» Maria Tekla von Rönne h. wł. (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) 1804-1897
      ■  & Michał Borewicz h. wł. (Prus odm.) 1774-1820 dzieci: | Ĺ» Ludwika Teodora Eleonora Borewicz h. wł. (Prus odm.) 1814-1866| M Ludwik Izydor Leon Borewicz h. wł. (Prus odm.) 1814| Ĺ» Teodora Petronela Borewicz h. wł. (Prus odm.) 1816| M Antoni Hipolit Kwiryn Borewicz h. wł. (Prus odm.) 1819-1890 |
      ■  & Tadeusz Antoni ks. Ogiński h. Oginiec ma nekrolog w Kur. Warsz. , (linia: Antoni Lasocki 14.2.166) , (linia: Feliks Łubieński 16.78.421) , (linia: Prot Potocki 15.105.392) 1798-1844 dzieci: | Ĺ» Natalia ks. Ogińska h. Oginiec 1830-1867| Ĺ» Gabriela Maria ks. Ogińska h. Oginiec 1830-1912| Ĺ» Amelia ks. Ogińska h. Oginiec 1830 |
    10. Ĺ» Teodora von Rönne h. wł. ma nekrolog w Kur. Warsz. , (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) 1807-1832
      ■  & Franciszek Ksawery ks. Ogiński h. Oginiec (linia: Antoni Lasocki 14.2.166) , (linia: Feliks Łubieński 16.78.421) , (linia: Prot Potocki 15.105.392) 1801-1837 dzieci: | M Feliks ks. Ogiński h. Oginiec 1828-1893 |

    Najbliżsi sławni ludzie (wg kryterium PSB)

    W stopniach ° wyrażona liczba ogniw w łańcuchu, w którym każda następna osoba jest dzieckiem, rodzicem lub małżonkiem poprzedniej;
    wersja pełna (przy opłaconym abonamenice) pokazuje wykres powi±zania; w wersji darmowej kliknięcie prowadzi do strony o danej osobie.

    1. PLATER-ZYBERK Cecylia (1853-1920) pedagog, działaczka społeczna, publicystka
    2. PRZEZDZIECKI Rajnold (1884-1955) dyplomata, historyk
    3. PLATER Włodzimierz Stanisław (1831-1906) kolekcjoner, bibliofil, wydawca
    4. PRZEZDZIECKI Stefan (1879-1932) dyrektor Gabinetu Ministra i Protokołu Dyplomatycznego
    5. PRZEZDZIECKI Konstanty Gabriel (1879-1966) ziemianin, pułkownik kawalerii
    6. PLATER-ZYBERK Michał (1777-1862/63) wice gubernator cywilny wileński
    7. PRZEZDZIECKI Konstanty (1846-1897) mecenas sztuk i nauk, założyciel Pogotowia Ratunkowego
    8. CZARTORYSKI Adam Konstanty (1804-1880) oficer ordynansowy Chłopickiego
    9. MICHAŁOWSKI Józef Jakub (1870-1956) prawnik, historyk, dyrektor Stacji Naukowej PAU w Rzymie
    10. PRZEZDZIECKI Aleksander Narcyz (1814-1871) historyk, literat, wydawca Ľródeł
    11. GAWROŃSKI Zygmunt (1816-1886) ziemianin
    12. PLATER Kazimierz Konstanty (1749-1807) starosta, kasztelan, pisarz, targowiczanin
    13. SOBAŃSKI Feliks Hilary Michał Ludwik (1833-1913) ziemianin, działacz społeczny i charytatywny
    14. PRZEZDZIECKA Maria (1823-1890) malarka, filantropka
    15. OGIŃSKI Michał Kleofas (1765-1833) dyplomata, podskarbi litewski, emigrant, kompozytor, pamiętnikarz
    16. PLATER-ZYBERK Tadeusz Feliks (1906-1978) ziemianin, działacz społeczny
    17. PRZEZDZIECKI Konstanty (1782-1856) ziemianin, marszałek szlachty guberni podolskiej
    18. DZIAŁYŃSKI Adam Tytus (1796-1861) założyciel zbiorów kórnickich
    19. PLATER Konstanty (1778? -1849) marszałek szlachty
    20. MEDEKSZA Dominik (ok. 1710-1783) podkomorzy kowieński, konfederat barski

    Podstawa Ľródłowa

    • Tomasz Lenczewski, Genealogie rodów utytułowanych w Polsce - ut.27.1.13
      Baza Jerzego ks. Czartoryskiego - cz.I001170
      Epitafium na cm. Pow±zkowskim:

      ¦.P.
      LUDWIKA, TEODORA
      ELEONORA Z BOREWICZÓW
      KAZIMIERZA HR. PLATER ZYBERK
      MAŁŻONKA
      URODZONA 7-GO CZERWCA 1814
      PRZEŻYWSZY W SZCZʦLIWEM
      MAŁŻEŃSKIEM POŻYCIU LAT 24 1/2
      UMARŁA W WARSZAWIE
      26 PA¬DZIERNIKA 1866
      NAJLEPSZA CÓRKA ŻONA I MATKA
      W NIEUTULONYM ŻALU POZOSTAWIŁA
      MATKĘ, MĘŻA I SZE¦CIORO DZIECI
      DLA KTÓRYCH JEJ ŻYCIE
      CIˇGŁEM BYŁO PO¦WIĘCENIEM

      Bohdan Łuszczyński, Silva Heraldica - lu.22354
      Polski Słownik Biograficzny t. 26 str. 693: psb.23144.3
      Polski Słownik Biograficzny t. 26 str. 694: psb.23145.12
      sw.197277 Informacja p. Mikołaja Nowackiego (z 15.11.2011)
      sw.70082 Wypisy z Almachu Błękitnego Borkowskiego i genealogii Borowskiego

    Ľródła:
    - urodzenie: Epitafium na cm. Pow±zkowskim
    - zgon: Kurier Warszawski nr 241 z 26.10.1866 Inskrypcja na grobie też podaje datę 26.10.1866 -- Informacja p. Jana Leopolda (z 29.12.2013)
    - pogrzeb: Urz. M. st.W-wy http://cmentarze.um.warszawa.pl/pomnik.aspx?pom_id=16795
    ...

    Page displayed by GeneWeb 6.05 Copyright © 1998-2007 INRIA - DOC

    *) przy datach „z grubsza” lub „ca” oznacza, że szukamy informacji o dacie, a w celu zapełnienia pustego miejsca wpisujemy datę orientacyjn± z dokładno¶ci± do pokolenia (+/- 50 lat)

    Baza danych na stronach www.sejm-wielki.pl to drobny wycinek Wielkiej genealogii Minakowskiego, sięgaj±cej ¶redniowiecza, zawieraj±cej ponad 870.000 osób nawzajem skoligaconych, w tym znaczn± czę¶ć sławnych Polaków wszystkich epok; więcej na ten temat na Wielcy.pl .
    Baza jest uzupełniana codziennie
    — bardzo proszę o nadysłanie uzupełnień na adres mj@minakowski.pl . Z góry dziękuję!


    Serwisowi Sejm-Wielki.pl patronuje Stowarzyszenie Potomków Sejmu Wielkiego, działaj±ce pod patronatem Marszałka Sejmu RP.

    Znani: literaci, malarze, muzycy, aktorzy, dziennikarze, odkrywcy, historycy, wojskowi, filozofowie, ludzie Ko¶cioła, prawnicy, politycy: przedrozbiorowi, dziewiętnastowieczni, przedwojenni, powojenni, współcze¶ni, parlamentarzy¶ci II i III RP oraz PRL, uczeni (członkowie akademii nauk): nauk społecznych, nauk biologicznych, nauk ¶cisłych, nauk technicznych, nauk rolniczo-le¶nych, nauk medycznych, nauk o ziemi

    Cytuj: Marek Jerzy Minakowski, Wielka genealogia Minakowskiego (Wielcy.pl), wydanie z 20.10.2019.
    © 2002-2018 Dr Minakowski Publikacje Elektroniczne — Regulamin, polityka prywatno¶ci i cookie
    IP: 35.175.191.168