Sejm-Wielki.pl [start] M.J. Minakowski, Genealogia potomków Sejmu Wielkiego Zaloguj się kontakt
   Imię Nazwisko: 

M Antoni Tabaczyński z Horodelska h. Grabie (ID: sw.130904)

Koligacja (szukanie pokrewieństwa) z: najkrótsza linia przodkowie
n.p. Mieszko I, Czesław Miłosz, Maria Skłodowska-Curie, Karol Wojtyła, Bronisław Komorowski, Marek Minakowski
Stryjeczny/cioteczny potomek uczestnika Sejmu Wielkiego
Waga koligacji PSB: 104 [wyłącz kolorowanie] [?]


(linia: Andrzej Cielecki 3.373.382) , (linia: Franciszek Mączyński le.2236.3.1) , (linia: Tadeusz Trzciński sw.16856)


Przodkowie: drzewo "16"drzewo "32"drzewo "64"

pradziadkowie Leopold Mikołaj Tabaczyński z Horodelska h. Grabie, (linia: Tadeusz Trzciński sw.16856)
1840-1918
   Antoni Rościszewski z Rościszewa h. Junosza
1841-1916
   Wawrzyniec Andlauer
1850
   Eugeniusz Karol Kleitz
1850
&    &    &    &
Władysława Znaniecka h. Krzywda, (linia: Tadeusz Trzciński sw.16856)
1853-1919
   Gabriela Bońkowska h. Korab
1843
   Helena Benigna Schürr
1850
   Józefa Scholastyka Tekla Piwkowska, (linia: Andrzej Cielecki 3.373.382)
1860
|    |    |    |
8 | 9    10 | 11    12 | 13    14 | 15
|    |    |    |
dziadkowie Antoni Serwacy Tabaczyński z Horodelska h. Grabie, (linia: Tadeusz Trzciński sw.16856)
1878-1936
   Irena Urszula Rościszewska z Rościszewa h. Junosza
1884-1928
   Wawrzyniec August Andlauer
1882-1934
   Halina Maria Joanna Klitz, (linia: Andrzej Cielecki 3.373.382)
1882-1933
|    |    |    |
4    5    6    7



 


|    |
rodzice Jan Tabaczyński z Horodelska h. Grabie, (linia: Tadeusz Trzciński sw.16856)
1905-1980
   Krystyna Andlauer, (linia: Andrzej Cielecki 3.373.382)
1913-1991
|    |
2    3



|
Antoni Tabaczyński z Horodelska h. Grabie, (linia: Andrzej Cielecki 3.373.382), 1938-1985
ilustracja

Rodzice

ilustracja
  • Jan Tabaczyński z Horodelska h. Grabie, (linia: Tadeusz Trzciński sw.16856)
  • Urodzony dnia 8 VIII 1905 - Racięcin
  • zmarł dnia 4 IX 1980 , wiek: 75 lat.
  •  
  • Krystyna Andlauer, (linia: Andrzej Cielecki 3.373.382)
  • Urodzona dnia 30 VI 1913 - Czerwin
  • zmarła dnia 17 XII 1991Sopot , wiek: 78 lat.
  •  

    śluby i dzieci, wnuki, i do prawnuków

    ilustracja
  • żona (ślub: około 1970): Kazimiera Kaczyńska 1950-, dzieci:
    1. Ĺť Dorota Tabaczyńska z Horodelska h. Grabie (linia: Andrzej Cielecki 3.373.382) , (linia: Franciszek Mączyński le.2236.3.1) , (linia: Tadeusz Trzciński sw.16856) 1970-
       & Rafał Spirewski 1960- dzieci:
  • Stryjowie lub wujowie oraz ciotki, i kuzynki

    1. M Jan Tabaczyński z Horodelska h. Grabie (linia: Tadeusz Trzciński sw.16856) 1905-1980
      ■  & Krystyna Andlauer (linia: Andrzej Cielecki 3.373.382) , (linia: Franciszek Mączyński le.2236.3.1) 1913-1991 dzieci: | M Antoni Tabaczyński z Horodelska h. Grabie 1938-1985 |
    2. M Stefan Tabaczyński z Horodelska h. Grabie (linia: Tadeusz Trzciński sw.16856) 1907-1943
      □  & Nina Siedlanowska 1920
    3. Ĺť Zofia Tabaczyńska z Horodelska h. Grabie (linia: Tadeusz Trzciński sw.16856) 1907-2007
      □  & Jerzy Kubicki 1892-1973
      ■  & Leonard Bobiński 1887-1945 dzieci: | M Andrzej Bobiński 1931| M Krzysztof Bobiński 1937 |
    4. M Jerzy Andlauer (linia: Andrzej Cielecki 3.373.382) , (linia: Franciszek Mączyński le.2236.3.1) 1905-1973
    5. M Stanisław Andlauer (linia: Andrzej Cielecki 3.373.382) , (linia: Franciszek Mączyński le.2236.3.1) 1907-1981
    6. M Jan Andlauer (linia: Andrzej Cielecki 3.373.382) , (linia: Franciszek Mączyński le.2236.3.1) 1908-1929
    7. Ĺť Maria Andlauer (linia: Andrzej Cielecki 3.373.382) , (linia: Franciszek Mączyński le.2236.3.1) 1911-1991
      ■  & Adam Jaxa-Konarski h. Gryf (linia: Antoni Karski 9.503.397) , (linia: Antoni Michałowski dw.16707) , (linia: August Iliński 11.1.1147) , (linia: Jan Iliński 8.73.162) , (linia: Kajetan Aksak 1.63.62) , (linia: Kasper Walewski lu.4762) , (linia: Kazimierz Karski 9.503.396) , (linia: Michał Walewski 8.192.199) , (linia: Mikołaj Jasieński 8.529.74) , (linia: Stanisław Dąmbski 4.285.212) , (linia: Stanisław Dąmbski 4.285.260) 1900-1985 dzieci: | Ĺť Halina Jaxa-Konarska h. Gryf 1932| Ĺť Teresa Jaxa-Konarska h. Gryf 1934-1993| Ĺť Elżbieta Jaxa-Konarska h. Gryf 1936 |
    8. Ĺť Krystyna Andlauer (linia: Andrzej Cielecki 3.373.382) , (linia: Franciszek Mączyński le.2236.3.1) 1913-1991
      ■  & Jan Tabaczyński z Horodelska h. Grabie (linia: Tadeusz Trzciński sw.16856) 1905-1980 dzieci: | M Antoni Tabaczyński z Horodelska h. Grabie 1938-1985 |
    9. Ĺť Helena Andlauer (linia: Andrzej Cielecki 3.373.382) , (linia: Franciszek Mączyński le.2236.3.1) 1914-2004
      ■  & Zbigniew Lohmann 1910 dzieci: | M Stefan Lohmann 1942- |

    Najbliżsi sławni ludzie (wg kryterium PSB)

    W stopniach ° wyrażona liczba ogniw w łańcuchu, w którym każda następna osoba jest dzieckiem, rodzicem lub małżonkiem poprzedniej;
    wersja pełna (przy opłaconym abonamenice) pokazuje wykres powiązania; w wersji darmowej kliknięcie prowadzi do strony o danej osobie.

    1. BOŃKOWSKI Ignacy Bonawentura (1798-1884) prawnik
    2. GAUTIER Leon (1827-1873) urzędnik, dziennikarz
    3. KALINA Antoni (1846-1906) językoznawca, działacz społeczny
    4. BOŃKOWSKI Hieronim Napoleon (1807-1886) publicysta, towiańczyk
    5. RYKOWSKI Bronisław Wojciech (1900-1981) ziemianin, autor prac z zakresu ekonomii rolnictwa i agrotechniki
    6. ROŚCISZEWSKA Marcelina Józefa (1875-1949) pedagog, działaczka niepodległościowa i kulturalnooświatowa
    7. ROŚCISZEWSKI Hipolit (1858-1924) nauczyciel, współzałożyciel i dyrektor seminarium nauczycielskiego
    8. BRUNNER Mikołaj Ludwik (1840-1914) lekarz
    9. RÓŻAŃSKI Stanisław Zygmunt (1899-1981) architekt, urbanista, profesor
    10. SOKOŁOWSKA Janina Anna (1878-1945) nauczycielka szkół średnich, działaczka społeczna i konspiracyjna
    11. SOKOŁOWSKI Zbigniew Stanisław (1900-1972) inżynier chemik, dyrektor Fabryki Farmaceutycznej w Tarchominie
    12. KLIMKIEWICZ Antoni Stefan (1788-1867) pułkownik
    13. MIECZKOWSKI Władysław (1877-1959) adwokat, bankowiec, działacz SN
    14. BRAUNEK Tadeusz (ok. 1836-1909) ziemianin, działacz spółdzielczy
    15. SWINARSKI Antoni (1910-1985), chemik
    16. GOŁOGÓRSKI Emil (1862-1921) inżynier, generał-porucznik WP
    17. ŚWIĘCICKI Maciej (1913-1971) prawnik
    18. STRUPCZEWSKI Kajetan (ok. 1836-) litograf, zesłaniec
    19. MOSZCZEŃSKI Teodor Wojciech (1714-1783) kasztelan inowrocławski, poseł
    20. KONARSKI Adam Jerzy (1783-1836) ziemianin, działacz społeczny

    Podstawa źródłowa

    źródła:
    - zgon: Informacja p. Edouarda Trzcińskiego (z 6.12.2013)
    ...

    Page displayed by GeneWeb 6.05 Copyright © 1998-2007 INRIA - DOC

    *) przy datach „z grubsza” lub „ca” oznacza, że szukamy informacji o dacie, a w celu zapełnienia pustego miejsca wpisujemy datę orientacyjną z dokładnością do pokolenia (+/- 50 lat)

    Baza danych na stronach www.sejm-wielki.pl to drobny wycinek Wielkiej genealogii Minakowskiego, sięgającej średniowiecza, zawierającej ponad 950.000 osób nawzajem skoligaconych, w tym znaczną część sławnych Polaków wszystkich epok; więcej na ten temat na Wielcy.pl .
    Baza jest uzupełniana codziennie
    — bardzo proszę o nadysłanie uzupełnień na adres mj@minakowski.pl . Z góry dziękuję!


    Serwisowi Sejm-Wielki.pl patronuje Stowarzyszenie Potomków Sejmu Wielkiego, działające pod patronatem Marszałka Sejmu RP.

    Znani: literaci, malarze, muzycy, aktorzy, dziennikarze, odkrywcy, historycy, wojskowi, filozofowie, ludzie Kościoła, prawnicy, politycy: przedrozbiorowi, dziewiętnastowieczni, przedwojenni, powojenni, współcześni, parlamentarzyści II i III RP oraz PRL, uczeni (członkowie akademii nauk): nauk społecznych, nauk biologicznych, nauk ścisłych, nauk technicznych, nauk rolniczo-leśnych, nauk medycznych, nauk o ziemi

    Cytuj: Marek Jerzy Minakowski, Wielka genealogia Minakowskiego (Wielcy.pl), wydanie z 18.01.2020.
    © 2002-2020 Dr Minakowski Publikacje Elektroniczne — Regulamin, polityka prywatności i cookie
    IP: 18.210.24.208