Sejm-Wielki.pl [start] M.J. Minakowski, Genealogia potomków Sejmu Wielkiego Zaloguj się kontakt
   Imię Nazwisko: 

M Wacław Zygmunt Euzebiusz Borewicz h. wł. (Prus odm.) (ID: sw.74684)

Koligacja (szukanie pokrewieństwa) z: najkrótsza linia przodkowie
n.p. Mieszko I, Czesław Miłosz, Maria Skłodowska-Curie, Karol Wojtyła, Bronisław Komorowski, Marek Minakowski
Potomek uczestnika Sejmu Wielkiego
Waga koligacji PSB: 137 [wył±cz kolorowanie] [?]

zdjęcia z Album.Wielcy.pl:

dodaj nowe zdjęcie


(linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19)


Przodkowie: drzewo "16"drzewo "32"drzewo "64"

pradziadkowie Józef Borewicz h. wł. (Prus odm.), sędzia ziemski [tro] Kowno
1740
   Felix von Rönne h. wł.
1770-1827
   ?    ?
&    &    &    &
Marianna de Raës
1751-1821
   Antonina Giełgud h. wł. (odm.), (linia: Antoni Giełgud 6.110.14)
1800
   ?    ?
|    |    |    |
8 | 9    10 | 11    12 | 13    14 | 15
|    |    |    |
dziadkowie Michał Borewicz h. wł. (Prus odm.)
1774-1820
   Maria Tekla von Rönne h. wł., (linia: Antoni Giełgud 6.110.14)
1804-1897
   Józef Wereszczyński
1790
   ? ?
|    |    |    |
4    5    6    7



 


|    |
rodzice Antoni Hipolit Kwiryn Borewicz h. wł. (Prus odm.), urzędnik Królestwa Polskiego
1819-1890
   Marianna Zuzanna Justyna Wereszczyńska
1821-1912
|    |
2    3



|
Wacław Zygmunt Euzebiusz Borewicz h. wł. (Prus odm.), (linia: Antoni Giełgud 6.110.14), 1853-1880
ilustracja

Rodzice

ilustracja
  • Antoni Hipolit Kwiryn Borewicz h. wł. (Prus odm.), urzędnik Królestwa Polskiego
  • Urodzony dnia 1 IV 1819
  • zmarł dnia 26 IV 1890 , wiek: 71 lat.
  •  
  • Marianna Zuzanna Justyna Wereszczyńska
  • Urodzona w roku 1821 - ŻmudĽ
  • zmarła dnia 12 IX 1912 , wiek: 91 lat.
  •  

    Rodzeństwo, bratankowie lub siostrzeńcy/bratanice lub siostrzenice

    1. M Michał Tadeusz Ignacy (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) 1848-1892
    2. M Leon (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) 1849-1886
      ■  & Józefa Magdalena Abłamowicz 1850 dzieci: | M Henryk Borewicz h. wł. (Prus odm.) 1880-1922| M Józef Borewicz h. wł. (Prus odm.) 1882-1957| Ĺ» Jadwiga Adela Borewicz h. wł. (Prus odm.) 1884-1917 |
    3. **Wacław Zygmunt Euzebiusz**
    4. M Stefan Henryk Jan (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) 1855-1922
      ■  & Maria Leokadia Grabczyńska 1877-1913 dzieci: | M Wacław Marian Borewicz h. wł. (Prus odm.) 1904-1974| M Jan Antoni Borewicz h. wł. (Prus odm.) 1906-1965| M Zygmunt Marian Borewicz h. wł. (Prus odm.) 1911-1982 |

    Stryjowie lub wujowie oraz ciotki, i kuzynki

    1. Ĺ» Ludwika Teodora Eleonora Borewicz h. wł. (Prus odm.) (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) 1814-1866
      ■  & Kazimierz Bartłomiej hr. Plater-Zyberk z Broelu h. wł. okręg błoński Tow. Rolniczego (1861) , (linia: Jan Syberg dw.57633) , (linia: Józef Borch 2.34.20) , (linia: Kazimierz Plater 2.34.22) , (linia: Michał Borch 2.34.19) , (linia: Michał Ogiński 3.662.313) , oficer Powstania Listopadowego (1830-1831) 1808-1876 dzieci: | M Tadeusz Michał hr. Plater-Zyberk z Broelu h. wł. 1843-1918| Ĺ» Elżbieta Izabela hr. Plater-Zyberk z Broelu h. wł. 1844-1907| Ĺ» Maria Ludwika hr. Plater-Zyberk z Broelu h. wł. 1845-1932| M Feliks Konstanty hr. Plater-Zyberk z Broelu h. wł. 1849-1928| M Stanisław Konstanty Michał hr. Plater-Zyberk z Broelu h. wł. 1850-1926| M Kazimierz hr. Plater-Zyberk z Broelu h. wł. 1850-1852| Ĺ» Cecylia hr. Plater-Zyberk z Broelu h. wł. 1853-1920 |
    2. M Ludwik Izydor Leon Borewicz h. wł. (Prus odm.) (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) 1814
    3. Ĺ» Teodora Petronela Borewicz h. wł. (Prus odm.) (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) 1816
      ■  & Wincenty Eynorowicz 1820 dzieci: | Ĺ» Ludwika Eynorowicz 1840| M Kazimierz Eynorowicz 1860 |
    4. M Antoni Hipolit Kwiryn Borewicz h. wł. (Prus odm.) urzędnik Królestwa Polskiego (1856-1861) , (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) , okręg sejneński Tow. Rolniczego (1861) 1819-1890
      ■  & Marianna Zuzanna Justyna Wereszczyńska 1821-1912 dzieci: | M Michał Tadeusz Ignacy Borewicz h. wł. (Prus odm.) 1848-1892| M Leon Borewicz h. wł. (Prus odm.) 1849-1886| M Wacław Zygmunt Euzebiusz Borewicz h. wł. (Prus odm.) 1853-1880| M Stefan Henryk Jan Borewicz h. wł. (Prus odm.) 1855-1922 |
    5. Ĺ» Natalia ks. Ogińska h. Oginiec (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Antoni Lasocki 14.2.166) , (linia: Feliks Łubieński 16.78.421) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) , (linia: Prot Potocki 15.105.392) 1830-1867
      ■  & Zygmunt Gawroński z Gawron h. Rola bohater PSB , okręg kalwaryjski Tow. Rolniczego (1861) , urzędnik Królestwa Polskiego (1856-1865) 1816-1886 dzieci: | M Włodzimierz Gawroński z Gawron h. Rola 1849 |
    6. Ĺ» Gabriela Maria ks. Ogińska h. Oginiec (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Antoni Lasocki 14.2.166) , (linia: Feliks Łubieński 16.78.421) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) , (linia: Prot Potocki 15.105.392) 1830-1912
      ■  & Edward Józef hr. Krasicki z Siecina h. Rogala (linia: Józef Plater lu.22129) , (linia: Stanisław Krasicki 12.270.558) , (linia: Wojciech Poletyło 9.517.13) 1831-1877 dzieci: | M Leon Wilhelm Marian hr. Krasicki z Siecina h. Rogala 1856-1866| Ĺ» Jozefata Natalia hr. Krasicka z Siecina h. Rogala 1858-1859| Ĺ» Maria Kazimiera hr. Krasicka z Siecina h. Rogala 1859-1919| Ĺ» Kazimiera hr. Krasicka z Siecina h. Rogala 1860| Ĺ» Michalina hr. Krasicka z Siecina h. Rogala 1862-1909| Ĺ» Jadwiga hr. Krasicka z Siecina h. Rogala 1863| Ĺ» Gabriela hr. Krasicka z Siecina h. Rogala 1866-1938 | □  & Eugeniusz von Rönne h. wł. (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) , (linia: Teofil Załuski 15.105.942) 1830-1895
    7. Ĺ» Amelia ks. Ogińska h. Oginiec (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Antoni Lasocki 14.2.166) , (linia: Feliks Łubieński 16.78.421) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) , (linia: Prot Potocki 15.105.392) 1830
      ■  & Witold Zygmunt Joachim hr. Wołłowicz h. Bogoria (linia: Filip Raczyński lu.24957) , (linia: Konstanty Bniński 1.1122.184) , (linia: Stanisław Breza 2.291.33) 1825-1875 dzieci: | M Olgierd Michał hr. Wołłowicz h. Bogoria 1869-1900 |
    8. Ĺ» Marianna Zuzanna Justyna Wereszczyńska 1821-1912
      ■  & Antoni Hipolit Kwiryn Borewicz h. wł. (Prus odm.) urzędnik Królestwa Polskiego (1856-1861) , (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) , okręg sejneński Tow. Rolniczego (1861) 1819-1890 dzieci: | M Michał Tadeusz Ignacy Borewicz h. wł. (Prus odm.) 1848-1892| M Leon Borewicz h. wł. (Prus odm.) 1849-1886| M Wacław Zygmunt Euzebiusz Borewicz h. wł. (Prus odm.) 1853-1880| M Stefan Henryk Jan Borewicz h. wł. (Prus odm.) 1855-1922 |

    Najbliżsi sławni ludzie (wg kryterium PSB)

    W stopniach ° wyrażona liczba ogniw w łańcuchu, w którym każda następna osoba jest dzieckiem, rodzicem lub małżonkiem poprzedniej;
    wersja pełna (przy opłaconym abonamenice) pokazuje wykres powi±zania; w wersji darmowej kliknięcie prowadzi do strony o danej osobie.

    1. PLATER-ZYBERK Cecylia (1853-1920) pedagog, działaczka społeczna, publicystka
    2. OGIŃSKI Michał Kleofas (1765-1833) dyplomata, podskarbi litewski, emigrant, kompozytor, pamiętnikarz
    3. GAWROŃSKI Zygmunt (1816-1886) ziemianin
    4. PLATER Włodzimierz Stanisław (1831-1906) kolekcjoner, bibliofil, wydawca
    5. PRZEZDZIECKI Konstanty (1846-1897) mecenas sztuk i nauk, założyciel Pogotowia Ratunkowego
    6. PRZEZDZIECKI Rajnold (1884-1955) dyplomata, historyk
    7. GIEŁGUD Michał (2. poł. XVIII w.) marszałek nadworny litewski
    8. GIEŁGUD Ignacy (zm. 1807) generał-lejtnant
    9. OGIŃSKI Ireneusz Kleofas (1808-1863) działacz społeczny i gospodarczy
    10. PLATER-ZYBERK Michał (1777-1862/63) wice gubernator cywilny wileński
    11. JUDYCKI Michał (zm. 1758) kasztelan miński
    12. OGIŃSKI Andrzej Ignacy (1740-1787) poseł, wojewoda trocki
    13. MEDEKSZA Dominik (ok. 1710-1783) podkomorzy kowieński, konfederat barski
    14. PRZEZDZIECKI Konstanty Gabriel (1879-1966) ziemianin, pułkownik kawalerii
    15. LASOCKI Antoni (ok. 1727-1799) kasztelan gostyński, wojewoda ciechanowski
    16. PRZEZDZIECKI Stefan (1879-1932) dyrektor Gabinetu Ministra i Protokołu Dyplomatycznego
    17. JUDYCKI Józef (2. poł. XVIII w.) generał, głównodowodz±cy armi± litewsk±
    18. PLATER-ZYBERK Tadeusz Feliks (1906-1978) ziemianin, działacz społeczny
    19. NAGURSKI Kajetan (po. 1760-1802) członek Rady Najwyższej Narodowej Litewskiej
    20. OGIŃSKI Tadeusz Franciszek (1712-1783) kasztelan, wojewoda trocki

    Podstawa Ľródłowa

    ...

    Page displayed by GeneWeb 6.05 Copyright © 1998-2007 INRIA - DOC

    *) przy datach „z grubsza” lub „ca” oznacza, że szukamy informacji o dacie, a w celu zapełnienia pustego miejsca wpisujemy datę orientacyjn± z dokładno¶ci± do pokolenia (+/- 50 lat)

    Baza danych na stronach www.sejm-wielki.pl to drobny wycinek Wielkiej genealogii Minakowskiego, sięgaj±cej ¶redniowiecza, zawieraj±cej ponad 870.000 osób nawzajem skoligaconych, w tym znaczn± czę¶ć sławnych Polaków wszystkich epok; więcej na ten temat na Wielcy.pl .
    Baza jest uzupełniana codziennie
    — bardzo proszę o nadysłanie uzupełnień na adres mj@minakowski.pl . Z góry dziękuję!


    Serwisowi Sejm-Wielki.pl patronuje Stowarzyszenie Potomków Sejmu Wielkiego, działaj±ce pod patronatem Marszałka Sejmu RP.

    Znani: literaci, malarze, muzycy, aktorzy, dziennikarze, odkrywcy, historycy, wojskowi, filozofowie, ludzie Ko¶cioła, prawnicy, politycy: przedrozbiorowi, dziewiętnastowieczni, przedwojenni, powojenni, współcze¶ni, parlamentarzy¶ci II i III RP oraz PRL, uczeni (członkowie akademii nauk): nauk społecznych, nauk biologicznych, nauk ¶cisłych, nauk technicznych, nauk rolniczo-le¶nych, nauk medycznych, nauk o ziemi

    Cytuj: Marek Jerzy Minakowski, Wielka genealogia Minakowskiego (Wielcy.pl), wydanie z 16.07.2019.
    © 2002-2018 Dr Minakowski Publikacje Elektroniczne — Regulamin, polityka prywatno¶ci i cookie
    IP: 54.198.246.164