Sejm-Wielki.pl [start] M.J. Minakowski, Genealogia potomków Sejmu Wielkiego Zaloguj się kontakt
   Imię Nazwisko: 
Rewolucja! Mamy tu pierwszy milion Polaków / Top million of Poles are here now!

Ż Marianna Majewska h. Starykoń (ID: sw.891943)

Koligacja (szukanie pokrewieństwa) z: najkrótsza linia przodkowie
n.p. Mieszko I, Czesław Miłosz, Maria Skłodowska-Curie, Karol Wojtyła, Bronisław Komorowski, Marek Minakowski
Stryjeczny/cioteczny potomek uczestnika Sejmu Wielkiego
Nowy Ranking WGM: 67.228 (top 7%), Stara waga koligacji PSB: 123 [wyłącz kolorowanie] [?]


(linia: Kasper Walewski lu.4762) , (linia: Marcin Ślaski 11.1.1370) , (linia: Michał Walewski 8.192.199)


Przodkowie: drzewo "16"drzewo "32"drzewo "64"

pradziadkowie Zaloguj się
?1730-
   Zaloguj się
?1740-
   Antoni Klemens Grabski z Grabu h. Pomian
?1740-
   Ignacy Antoni Plichta h. Półkozic, urzędnik Królestwa Polskiego
ca 1761-1838
&    &    &    &
Zaloguj się
?1730-
   Zaloguj się
?1770-
   Petronela Ślaska ze Slasów h. Ślasa, (linia: Kasper Walewski lu.4762)
?1760-
   Anna Świętosławska, ma nekrolog w Kur. Warsz.
1762-1828
|    |    |    |
8 | 9    10 | 11    12 | 13    14 | 15
|    |    |    |
dziadkowie Wojciech Majewski h. Starykoń, ma nekrolog w Kur. Warsz.
ca 1769-1841
   Apolonia Laskowska, ma nekrolog w Kur. Warsz.
ca 1770-1849
   Teodor Grabski z Grabu h. Pomian, (linia: Kasper Walewski lu.4762)
1783-1844
   Róża Plichta h. Półkozic, ma nekrolog w Dzien. Pozn.
ca 1800-1870
|    |    |    |
4    5    6    7



 


|    |
rodzice Rafał Bartłomiej Majewski h. Starykoń, ma nekrolog w Kur. Warsz.
1812-1855
   Teodora Petronela Grabska z Grabu h. Pomian, (linia: Kasper Walewski lu.4762)
ca 1822-
|    |
2    3



|
Marianna Majewska h. Starykoń, (linia: Kasper Walewski lu.4762), ca 1845-
ilustracja

Rodzice

ilustracja
  • Rafał Bartłomiej Majewski h. Starykoń, ma nekrolog w Kur. Warsz.
  • Urodzony dnia 15 X 1812 - Rybie, pow. gostyniński
  • zmarł dnia 15 XII 1855Gąbin , wiek: 43 lat.
  •  
  • Teodora Petronela Grabska z Grabu h. Pomian, (linia: Kasper Walewski lu.4762)
  • Urodzona około 1822 - Dobrów
  • zmarła
  •  

    Rodzeństwo, bratankowie lub siostrzeńcy/bratanice lub siostrzenice

    1. **Marianna Majewska h. Starykoń**
    2. M Wojciech Rafał Julian (linia: Kasper Walewski lu.4762) , (linia: Marcin Ślaski 11.1.1370) , (linia: Michał Walewski 8.192.199) 1847-

    Stryjowie lub wujowie oraz ciotki, i kuzynki

    1. M Zaloguj się 1793-
      ■  & Zaloguj się ma nekrolog w Kur. Warsz. ca 1796-1846 dzieci | Ż Zaloguj się ca 1796-1829| Ż Zaloguj się ca 1796-1829| M Zaloguj się ca 1817-| M Zaloguj się 1817-1817| M Zaloguj się 1818-| Ż Zaloguj się ?1820-1897| M Zaloguj się 1821-| Ż Zaloguj się ca 1823-1889| Ż Zaloguj się ca 1826-| Ż Zaloguj się ca 1828-| Ż Zaloguj się ca 1829- |
    2. Ż Zaloguj się ca 1803-1867
      ■  & Zaloguj się ca 1798-1848 dzieci | M Zaloguj się ca 1825-| M Zaloguj się 1826-| M Zaloguj się 1830-| Ż Zaloguj się 1832-| M Zaloguj się 1835-| Ż Zaloguj się 1839- |
    3. Ż Tekla Józefa Barbara Majewska h. Starykoń ma nekrolog w Kur. Warsz. ca 1809-1876
      ■  & Dionizy Bagniewski z Bagniewa h. Bawola Głowa okręg brzeziński Tow. Rolniczego (1861) , oficer Powstania Listopadowego (1830-1831) 1804-1877 dzieci | M Zaloguj się ca 1834-| M Zaloguj się 1835-1863| Ż Zaloguj się 1836-| M Zaloguj się 1837-1838| Ż Zaloguj się ca 1839-1911| M Juliusz Celestyn Bagniewski z Bagniewa h. Bawola Głowa 1840-1909| M Zaloguj się 1841-1912| M Zaloguj się 1843-| Ż Zaloguj się ca 1846-1890| Ż Zaloguj się 1847-1878| Ż Zaloguj się ca 1849-| Ż Zaloguj się 1851- |
    4. Ż Zaloguj się ca 1810-
      ■  & Zaloguj się ?1800- dzieci | M Zaloguj się 1830-1909| Ż Zaloguj się 1833-| Ż Zaloguj się ca 1833-1840| M Zaloguj się 1835-1847| M Zaloguj się 1836-1910| Ż Zaloguj się ca 1837- |
    5. M Rafał Bartłomiej Majewski h. Starykoń ma nekrolog w Kur. Warsz. 1812-1855
      ■  & Teodora Petronela Grabska z Grabu h. Pomian (linia: Kasper Walewski lu.4762) , (linia: Marcin Ślaski 11.1.1370) , (linia: Michał Walewski 8.192.199) ca 1822- dzieci | Ż Marianna Majewska h. Starykoń ca 1845-| M Wojciech Rafał Julian Majewski h. Starykoń 1847- |
    6. Ż Anna Grabska z Grabu h. Pomian (linia: Kasper Walewski lu.4762) , (linia: Marcin Ślaski 11.1.1370) , (linia: Michał Walewski 8.192.199) ca 1819-1889
      ■  & Piotr Łukasz Zakrzewski h. Pomian ma nekrolog w Kur. Warsz. ca 1807-1839 dzieci | M Piotr Ignacy Zakrzewski h. Pomian ca 1838-1914 |
      ■  & Andrzej Ziemięcki h. Nieczuja okręg gostyński Tow. Rolniczego (1861) 1810- dzieci | Ż Marianna Wiktoria Ziemięcka h. Nieczuja 1843-| M Jan Pius Ziemięcki h. Nieczuja 1844-1925| M Teodor Maksym Ziemięcki h. Nieczuja 1845-1916| Ż Jadwiga Julia Ewa Ziemięcka h. Nieczuja 1846-| Ż Wiktoria Ziemięcka h. Nieczuja ?1850-1888| M Franciszek Wojciech Ziemięcki h. Nieczuja 1850- |
    7. Ż Teodora Petronela Grabska z Grabu h. Pomian (linia: Kasper Walewski lu.4762) , (linia: Marcin Ślaski 11.1.1370) , (linia: Michał Walewski 8.192.199) ca 1822-
      ■  & Rafał Bartłomiej Majewski h. Starykoń ma nekrolog w Kur. Warsz. 1812-1855 dzieci | Ż Marianna Majewska h. Starykoń ca 1845-| M Wojciech Rafał Julian Majewski h. Starykoń 1847- |
    8. Ż Felicjana Feliksa Marianna Grabska z Grabu h. Pomian ma nekrolog w Kur. Warsz. , (linia: Kasper Walewski lu.4762) , (linia: Marcin Ślaski 11.1.1370) , (linia: Michał Walewski 8.192.199) 1825-1899
      ■  & Karol Joachim Szymon Piaszczyński h. Ostoja okręg orłowski Tow. Rolniczego (1861) , ma nekrolog w Kur. Warsz. 1818-1890 dzieci | M Feliks Piaszczyński h. Ostoja 1847-1898| Ż Teodora Anna Nepomucena Piaszczyńska h. Ostoja 1848-| M Karol Piaszczyński h. Ostoja 1851-1932| M Kazimierz Ignacy Piaszczyński h. Ostoja 1854-| Ż Aniela Honorata Piaszczyńska h. Ostoja 1857-1922| M Julian Piaszczyński h. Ostoja 1858-| Ż Maria Piaszczyńska h. Ostoja ?1860-| Ż Honorata Piaszczyńska h. Ostoja 1861-| Ż Józefa Piaszczyńska h. Ostoja 1863-1947| Ż Józefa Zofia Piaszczyńska h. Ostoja 1864- |
    9. Ż Julianna Nepomucena Grabska z Grabu h. Pomian (linia: Kasper Walewski lu.4762) , (linia: Marcin Ślaski 11.1.1370) , (linia: Michał Walewski 8.192.199) 1830-1867
      ■  & Ignacy Walenty Orzechowski h. Oksza okręg orłowski Tow. Rolniczego (1861) , ma nekrolog w Kur. Warsz. 1829-1881 dzieci | Ż Maria Róża Józefa Orzechowska h. Oksza 1850-1901| Ż Róża Marianna Józefa Orzechowska h. Oksza 1850-| M Wojciech Franciszek Orzechowski h. Oksza 1850-1896| Ż Anna Róża Orzechowska h. Oksza 1854-1934| M Józef Orzechowski h. Oksza 1856-1905| M Kazimierz Artur Orzechowski h. Oksza 1860-1860| Ż Katarzyna Orzechowska h. Oksza 1863-1863 |

    Najbliżsi sławni ludzie (wg kryterium PSB)

    W stopniach ° wyrażona liczba ogniw w łańcuchu, w którym każda następna osoba jest dzieckiem, rodzicem lub małżonkiem poprzedniej;
    wersja pełna (przy opłaconym abonamenice) pokazuje wykres powiązania; w wersji darmowej kliknięcie prowadzi do strony o danej osobie.

    1. KRZYMUSKA Maria (1850-1901) krytyk literacki
    2. PLICHTA Andrzej Antoni (1797-1866) publicysta, prawnik, działacz polityczny
    3. PLICHTA Ignacy Józef (1837-1866) polityk emigracyjny
    4. PILLATI Ksawery (1843-1902) malarz, rysownik, ilustrator
    5. PILLATI Gustaw (1874-1931) malarz, rysownik, pedagog
    6. KRZYMUSKA Maria (1878-1923) literatka
    7. SLASKI Andrzej h. Grzymała (XVIII w.-XIX w.) członek Komisji Porządkowej Cywilno-Wojskowej Woj. Krakowskiego, porucznik wojsk kor., uczestnik powstania kościuszkowskiego
    8. SLASKI Jan Feliks h. Grzymała (ok. 1768-1847) generał-major ziemiański pow. proszowickiego i ksiąskiego, dowódca kosynierów pod Racławicami i Szczekocinami, członek Deputacji Indagacyjnej Rady Najwyższej Narodowej
    9. KISIELEWSKA Julia (1874-1943) pedagog, publicystka
    10. SLASKI Marcin h. Grzymała (zm. 1789) szambelan królewski, poseł na sejmy
    11. SOKOŁOWSKA Zofia Katarzyna (1896-1924) rzeźbiarka, nowicjuszka Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża
    12. ŚLASKI Teodor Stanisław (1794-1878), poseł na sejm Królestwa Polskiego
    13. KARWACKI Zygmunt Karol (1893-1916) kapitan Legionów Polskich
    14. SZWEYCER Wincenty (1810-1872), powstaniec listopadowy i styczniowy
    15. SZEMBEK Antoni (1671-1738) podkomorzy krakowski, działacz sejmikowy
    16. OPIEŃSKI Henryk (1870-1942) muzykolog, skrzypek, kompozytor, dyrygent
    17. KISIELEWSKI Jan August (1876-1918) dramatopisarz
    18. SUCHORZEWSKI Jan (ok. 1754-1804 lub 1809), poseł na Sejm Czteroletni, targowiczanin
    19. SZAMOWSKI Ignacy (zm.1827), targowiczanin, poseł na sejm Księstwa Warszawskiego
    20. SZWEYCER Michał Teofil (1843-1919), powstaniec styczniowy, prawnik

    Uwagi

    źródła:
    - chrzest: Akt urodzenia: Gąbin, 147/1845
    ...

    Baza danych na stronach www.sejm-wielki.pl to drobny wycinek Wielkiej genealogii Minakowskiego, sięgającej średniowiecza, zawierającej ponad 950.000 osób nawzajem skoligaconych, w tym znaczną część sławnych Polaków wszystkich epok; więcej na ten temat na Wielcy.pl .
    Baza jest uzupełniana codziennie
    — bardzo proszę o nadysłanie uzupełnień na adres mj@minakowski.pl . Z góry dziękuję!


    Serwisowi Sejm-Wielki.pl patronuje Stowarzyszenie Potomków Sejmu Wielkiego, działające pod patronatem Marszałka Sejmu RP.

    Znani: literaci, malarze, muzycy, aktorzy, dziennikarze, odkrywcy, historycy, wojskowi, filozofowie, ludzie Kościoła, prawnicy, politycy: przedrozbiorowi, dziewiętnastowieczni, przedwojenni, powojenni, współcześni, parlamentarzyści II i III RP oraz PRL, uczeni (członkowie akademii nauk): nauk społecznych, nauk biologicznych, nauk ścisłych, nauk technicznych, nauk rolniczo-leśnych, nauk medycznych, nauk o ziemi

    Cytuj: Marek Jerzy Minakowski, Wielka genealogia Minakowskiego (Wielcy.pl), wydanie z 30.10.2020.
    © 2002-2020 Dr Minakowski Publikacje Elektroniczne — Regulamin, polityka prywatności i cookie
    IP: 35.170.78.142