Sejm-Wielki.pl [start] M.J. Minakowski, Genealogia potomków Sejmu Wielkiego zaloguj się kontakt
   Imię Nazwisko: 

Rektorzy Uniwersytetu Jagiellońskiego

Lista na podstawie książki: Zdzisław Pietrzyk, Poczet rektorów Uniwersytetu Jagiellońskiego 1400-2000, Kraków 2000.

I. Od r. 1782 do dzisiaj

W tym okresie 2/3 wsystkich rektorów UJ mamy w genealogii (największe braki są w czasach germanizacji Uniwersytetu w latach 1805-1809 i okresie po 1945 r.).

  1. 1782–1786    Hugo Kołłątaj
  2. 1786–1790    Feliks Oraczewski
  3. 1790–1797    Józef Tomasz Szabel
  4. 1797–1805    Stanisław Minocki
  5. 1805–1805    Jakub Kraus
  6. 1805–1806    Jan Nepomucen Hoffmann
  7. 1806–1807    Franciszek Marx
  8. 1807–1808    Jan Morak
  9. 1808–1808    Antoni Szaster
  10. 1808–1809    Franciszek Kodesch
  11. 1809–1814    Sebastian Sierakowski
  12. 1814–1821    Walenty Litwiński
  13. 1821–1823    Sebastian Girtler
  14. 1823–1826    Józef Załuski
  15. 1826–1831    Sebastian Girtler
  16. 1831–1833    Alojzy Estreicher
  17. 1833–1835    Karol Hube
  18. 1835–1837    Wincenty Łańcucki
  19. 1837–1839    Antoni Matakiewicz
  20. 1839–1841    Maciej Józef Brodowicz
  21. 1841–1843    Jan Kajetan Trojański
  22. 1843–1845    Leon Laurysiewicz
  23. 1845–1847    Adam Krzyżanowski
  24. 1847–1848    Maciej Józef Brodowicz
  25. 1848–1851    Józef Majer
  26. 1851–1852    Florian Sawiczewski
  27. 1852–1852    Karol Teliga
  28. 1853–1861    Piotr Bartynowski
  29. 1861–1862    Józef Dietl
  30. 1862–1863    Ignacy Rafał Czerwiakowski
  31. 1863–1864    Karol Teliga
  32. 1864–1865    Antoni Wacholz
  33. 1865–1865    Julian Dunajewski
  34. 1865–1866    Józef Majer
  35. 1866–1867    Tomasz Bratranek
  36. 1867–1868    Karol Teliga
  37. 1868–1869    Julian Dunajewski
  38. 1869–1870    Fryderyk Kazimierz Skobel
  39. 1870–1871    Józef Kremer
  40. 1871–1872    Karol Teliga
  41. 1872–1873    Edward Fierich
  42. 1873–1874    Gustaw Piotrowski
  43. 1874–1875    Emil Czyrniański
  44. 1875–1877    Fryderyk Zoll
  45. 1877–1878    Ludwik Teichmann
  46. 1878–1879    Józef Szujski
  47. 1879–1880    Julian Dunajewski
  48. 1880–1881    Maurycy Madurowicz
  49. 1881–1882    Stefan Kuczyński
  50. 1882–1883    Józef Pelczar
  51. 1883–1884    Udalryk Heyzmann
  52. 1884–1885    Lucjan Rydel
  53. 1885–1886    Józef Łepkowski
  54. 1886–1887    Stanisław Tarnowski
  55. 1887–1888    Stanisław Spis
  56. 1888–1889    Franciszek Kasparek
  57. 1889–1890    Edward Korczyński
  58. 1890–1891    Wincenty Zakrzewski
  59. 1891–1892    Władysław Chotkowski
  60. 1892–1894    Stanisław Madeyski
  61. 1894–1895    Tadeusz Browicz
  62. 1895–1896    Stanisław Smolka
  63. 1896–1897    Szczęsny Kreutz
  64. 1897–1898    Władysław Knapiński
  65. 1898–1899    Józef Kleczyński
  66. 1899–1900    Stanisław Tarnowski
  67. 1900–1901    Maciej Leon Jakubowski
  68. 1901–1902    Edward Janczewski
  69. 1902–1903    Tadeusz Gromnicki
  70. 1903–1904    Edmund Krzymuski
  71. 1904–1905    Napoleon Cybulski
  72. 1905–1906    Stefan Pawlicki
  73. 1906–1907    Kazimierz Morawski
  74. 1907–1908    Franciszek Gabryl
  75. 1908–1909    Franciszek Ksawery Fierich
  76. 1909–1910    Józef Łazarski
  77. 1910–1911    August Wiktor Witkowski
  78. 1911–1912    Władysław Szajnocha
  79. 1912–1913    Fryderyk (junior) Zoll
  80. 1913–1916    Kazimierz Kostanecki
  81. 1916–1917    Władysław Szajnocha
  82. 1917–1918    Kazimierz Żorawski
  83. 1918–1919    Maciej Sieniatycki
  84. 1919–1921    Stanisław Estreicher
  85. 1921–1922    Julian Ignacy Nowak
  86. 1922–1923    Władysław Natanson
  87. 1923–1924    Jan Łoś
  88. 1924–1925    Kazimierz Zimmermann
  89. 1925–1926    Michał Rostworowski
  90. 1926–1928    Leon Marchlewski
  91. 1928–1929    Józef Kallenbach
  92. 1929–1930    Henryk Hoyer
  93. 1930–1931    Edmund Załęski
  94. 1931–1932    Konstanty Michalski
  95. 1932–1933    Stanisław Kutrzeba
  96. 1933–1936    Stanisław Maziarski
  97. 1936–1938    Władysław Szafer
  98. 1938–1939    Tadeusz Lehr-Spławiński
  99. 1942–1945    Władysław Szafer
  100. 1945–1946    Tadeusz Lehr-Spławiński
  101. 1946–1948    Franciszek Walter
  102. 1948–1956    Teodor Marchlewski
  103. 1956–1958    Zygmunt Grodziński
  104. 1958–1962    Stefan Grzybowski
  105. 1962–1964    Kazimierz Lepszy
  106. 1964–1972    Mieczysław Klimaszewski
  107. 1972–1977    Mieczysław Karaś
  108. 1977–1981    Mieczysław Hess
  109. 1981–1987    Józef Andrzej Gierowski
  110. 1987–1990    Aleksander Koj
  111. 1990–1993    Andrzej Pelczar
  112. 1993–1999    Aleksander Koj
  113. 1999–2005    Franciszek Ziejka
  114. 2005–2012    Karol Musioł
  115. 2012–2016    Wojciech Nowak

II. Lata 1400-1782: Akademia Krakowska

W tym okresie rektorami byli głównie duchowni pochodzenia mieszczańskiego lub drobnoszlacheckiego. Tylko o małej części z nich znamy jakiekolwiek informacje rodzinne: żon i dzieci nie mieli, czasem znamy imię ojca i braci (również duchownych), ale to za mało by umiejscowić ich w sieci powiązań społecznych. W tym czasie ludzie o wysokim pochodzeniu społecznym (których genealogię znamy) bardzo rzadko wybierali zawód nauczyciela akademickiego, bo miał on niski prestiż społeczny.

  1. 1400–1401    Stanisław ze Skarbimierza
  2. 1401–1402    Jan Wajdut
  3. 1402–1403    Mikołaj Gorzkowski z Gorzkowa
  4. 1403–1404    Otton scholastyk katedralny krakowski
  5. 1404–1405    Jan Szafraniec
  6. 1405–1406    Jan Rzeszowski z Rzeszowa
  7. 1406–1407    Mikołaj Peyser z Pyzdr
  8. 1407–1408    Franciszek Kreysewicz z Brzegu
  9. 1408–1409    Andrzej z Kokorzyna
  10. 1409–1410    Eliasz z Wąwelnicy
  11. 1410–1411    Mikołaj z Kozłowa
  12. 1411–1412    Łukasz z Wielkiego Koźmina
  13. 1412–1413    Mikołaj Hinczowic z Kazimierza
  14. 1413–1414    Stanisław ze Skarbimierza
  15. 1414–1415    Paweł Włodkowic z Brudzewa
  16. 1416–1417    Mikołaj Baudissin z Krakowa
  17. 1417–1418    Mikołaj z Konradswalde
  18. 1418–1418    Jan Falkowski z Falkowa
  19. 1419–1419    Paweł Włodkowic z Brudzenia
  20. 1419–1419    Pełka z Borzykowej
  21. 1419–1420    Jan Kro z Chociebuża
  22. 1420–1420    Jakub z Nowego Sącza
  23. 1420–1421    Jakub z Zaborowa
  24. 1421–1421    Mikołaj Goldberg z Nysy
  25. 1421–1422    Tomasz z Chrobrza
  26. 1422–1422    Aleksander książę mazowiecki
  27. 1423–1423    Jakub Peyser z Pyzdr
  28. 1423–1424    Maciej z Koła
  29. 1424–1424    Jan z Radochoniec
  30. 1424–1425    Jakub z Zaborowa
  31. 1425–1425    Jan de Saccis z Pawii
  32. 1426–1426    Andrzej z Kokorzyna
  33. 1426–1427    Władysław z Oporowa
  34. 1427–1427    Jan Elgot
  35. 1427–1428    Benedykt Hesse z Krakowa
  36. 1428–1429    Wawrzyniec z Raciborza
  37. 1429–1429    Andrzej z Kokorzyna
  38. 1429–1430    Franciszek Kreysewicz
  39. 1430–1430    Jan z Wielunia
  40. 1430–1431    Andrzej z Buku
  41. 1431–1431    Jan z Radochoniec
  42. 1431–1432    Dersław z Borzynowa
  43. 1432–1433    Tomasz ze Strzempina
  44. 1433–1433    Mikołaj Tempelfeld z Brzegu
  45. 1433–1434    Tomasz z Bodzentyna
  46. 1434–1434    Stanisław z Uścia
  47. 1434–1435    Jan Puszka z Krakowa
  48. 1435–1435    Michał z Szydłowa
  49. 1435–1436    Andrzej z Buku
  50. 1436–1437    Jan z Jastrzębia
  51. 1437–1437    Jakub z Zaborowa
  52. 1437–1438    Jan Elgot
  53. 1438–1438    Dersław z Borzynowa
  54. 1438–1439    Mikołaj z Krakowa
  55. 1439–1440    Jakub Parkosz z Żórawic
  56. 1440–1440    Jan z Dobry
  57. 1440–1441    Jakub Parkosz z Żurawic
  58. 1441–1442    Paweł z Piotrkowa
  59. 1442–1443    Stanisław Cielątko z Lisina
  60. 1443–1444    Tomasz ze Strzempina
  61. 1444–1444    Jakub z Zaborowa
  62. 1444–1445    Bartłomiej z Radomia
  63. 1445–1446    Stanisław Cielątko z Lisina
  64. 1446–1446    Stanisław z Sobniowa
  65. 1446–1447    Jan z Dąbrówki
  66. 1447–1447    Jakub z Zaborowa
  67. 1447–1448    Jakub ze Stradomia
  68. 1448–1449    Mikołaj Bylina z Leszczyn
  69. 1449–1449    Maciej z Łabiszyna
  70. 1449–1450    Benedykt Hesse z Krakowa
  71. 1450–1451    Andrzej z Sadowia
  72. 1451–1451    Benedykt Hesse z Krakowa
  73. 1451–1452    Jan z Dąbrówki
  74. 1452–1452    Jan z Pniew
  75. 1452–1453    Jan ze Słupczy
  76. 1453–1453    Mikołaj z Kalisza
  77. 1453–1454    Jan z Dąbrówki
  78. 1454–1454    Benedykt Hesse z Krakowa
  79. 1454–1455    Mikołaj Bylina z Leszczyn
  80. 1455–1456    Benedykt Hesse z Krakowa
  81. 1456–1457    Jan z Pniew
  82. 1457–1458    Kasper Rokenberg z Krakowa
  83. 1458–1459    Jan z Dabrówki
  84. 1459–1460    Kasper Rokenberg z Krakowa
  85. 1460–1460    Wojciech z Liśca
  86. 1460–1461    Sędziwoj z Tęczyna
  87. 1461–1462    Mikołaj Bylina z Leszczyn
  88. 1462–1463    Arnolf z Mirzyńca
  89. 1463–1463    Paweł z Kłobucka
  90. 1463–1464    Mikołaj z Kalisza
  91. 1464–1465    Piotr Gaszowiec z Loćmierzy
  92. 1465–1466    Andrzej Grzymała z Poznania
  93. 1466–1467    Paweł z Kłobucka
  94. 1467–1468    Jan z Dąbrówki
  95. 1468–1469    Jan z Latoszyna
  96. 1469–1469    Stanisław z Szadka
  97. 1469–1470    Mikołaj Bylina z Leszczyn
  98. 1470–1470    Piotr Gaszowiec z Loćmierzy
  99. 1470–1471    Arnolf z Mirzyńca
  100. 1471–1472    Jan z Dąbrówki
  101. 1472–1472    Klemens z Górki
  102. 1472–1473    Maciej z Kościana
  103. 1473–1474    Maciej z Błędowa
  104. 1474–1474    Jakub z Szadka
  105. 1474–1475    Maciej z Błędowa
  106. 1475–1476    Jakub z Szadka
  107. 1476–1477    Jan ze Słupcy
  108. 1477–1478    Maciej z Kobylina
  109. 1478–1479    Stanisław z Zawady
  110. 1479–1479    Jerzy Proger z Krakowa
  111. 1479–1480    Jan Beber z Oświęcimia
  112. 1480–1481    Arnolf z Mirzyńca
  113. 1481–1481    Klemens z Górki
  114. 1481–1482    Stanisław z Brzezin
  115. 1482–1483    Maciej z Kościana
  116. 1483–1484    Jan z Latoszyna
  117. 1484–1485    Maciej z Kobylina
  118. 1485–1485    Maciej z Kościana
  119. 1485–1487    Jan z Baruchowa
  120. 1487–1488    Mikołaj z Krakowa
  121. 1488–1489    Maciej z Kobylina
  122. 1489–1489    Stanisław z Kobylina
  123. 1489–1489    Maciej z Kobylina
  124. 1489–1490    Bernard Mikisch z Nysy
  125. 1490–1490    Stanisław z Brzezin
  126. 1490–1490    Maciej z Kobylina
  127. 1490–1491    Jan z Pilczy
  128. 1491–1492    Maciej z Kobylina
  129. 1492–1493    Jan z Latoszyna
  130. 1493–1493    Jan ze Staniszewic
  131. 1493–1495    Jan Sacranus z Oświęcimia
  132. 1495–1495    Maciej z Szydłowa
  133. 1495–1496    Walenty z Olkusza
  134. 1496–1497    Andrzej z Łabiszyna
  135. 1497–1498    Jan z Wysoki
  136. 1498–1499    Jan Thurzo z Krakowa
  137. 1499–1499    Jan ze Starzechowic
  138. 1499–1500    Walenty z Olkusza
  139. 1500–1500    Jan z Reguł
  140. 1500–1501    Wojciech z Pniew
  141. 1501–1501    Mikołaj z Pilczy
  142. 1501–1502    Maciej z Miechowa
  143. 1502–1502    Jan z Reguł
  144. 1502–1503    Marcin Łysy z Krakowa
  145. 1503–1504    Jakub z Gostynina
  146. 1504–1505    Jan Amicinus z Krakowa
  147. 1505–1506    Maciej z Miechowa
  148. 1506–1507    Bernard z Biskupiego czyli z Krakowa
  149. 1507–1507    Jan z Reguł
  150. 1507–1508    Maciej z Miechowa
  151. 1508–1508    Jan z Reguł
  152. 1508–1509    Stanisław Skawinka z Krakowa
  153. 1509–1510    Stanisław Biel z Nowego Miasta
  154. 1510–1511    Adam z Bochynia
  155. 1511–1512    Maciej z Miechowa
  156. 1512–1513    Jan Sacranus z Oświęcimia
  157. 1513–1514    Michał z Bystrzykowa
  158. 1514–1515    Andrzej Gorra z Mikołajewic
  159. 1515–1516    Jakub z Ercieszowa
  160. 1516–1517    Jan Amicinus z Krakowa
  161. 1517–1518    Stanisław Biel z Nowego Miasta
  162. 1518–1519    Maciej z Miechowa
  163. 1519–1521    Jakub z Ercieszowa
  164. 1521–1521    Jan z Sacranus z Oświęcimia
  165. 1521–1522    Stanisław Biel z Nowego Miasta
  166. 1522–1524    Marcin Biem z Olkusza
  167. 1524–1525    Jakub z Ercieszowa
  168. 1525–1526    Piotr Wedeliciusz z Obornik
  169. 1526–1526    Jan Amicinus z Krakowa
  170. 1526–1527    Łukasz Noskowski z Noskowa
  171. 1527–1527    Marcin Biem z Olkusza
  172. 1527–1529    Bernard z Biskupiego, czyli z Krakowa
  173. 1529–1530    Mikołaj z Koprzywnicy
  174. 1530–1531    Marcin Biem z Olkusza
  175. 1531–1532    Stanisław Biel z Nowego Miasta
  176. 1532–1533    Jakub z Ercieszowa
  177. 1533–1533    Stanisław Biel z Nowego Miasta
  178. 1533–1534    Mikołaj Mleczko z Wieliczki
  179. 1534–1536    Marcin Biem z Olkusza
  180. 1536–1537    Marcin Bełza z Krakowa
  181. 1537–1538    Grzegorz Snopek z Szamotuł
  182. 1538–1540    Grzegorz ze Stawiszyna
  183. 1540–1541    Jan Grodek z Sanoka
  184. 1541–1542    Erazm Wonsam (Volsam) z Krakowa
  185. 1542–1543    Mikołaj Mleczko z Wieliczki
  186. 1543–1545    Jan Prosiński z Piotrkowa
  187. 1545–1546    Jan Grodek z Sanoka
  188. 1546–1548    Zygmunt ze Stężycy
  189. 1548–1549    Mikołaj Prokopiades z Szadka
  190. 1549–1551    Jakub Friedel z Kleparza
  191. 1551–1552    Jan Grodek z Sanoka
  192. 1552–1554    Antoni z Napąchania
  193. 1554–1555    Zygmunt ze Stężycy
  194. 1555–1557    Maciej Łącki
  195. 1557–1558    Mikołaj Prokopiades z Szadka
  196. 1558–1560    Marcin Krokier z Krakowa
  197. 1560–1561    Mikołaj Prokopiades z Szadka
  198. 1561–1562    Jan z Turobina
  199. 1562–1563    Marcin Krokier z Krakowa
  200. 1563–1564    Sebastian Janeczka z Kleparza
  201. 1564–1565    Zygmunt ze Stężycy
  202. 1565–1566    Jan Dobrosielski
  203. 1566–1567    Marcin Krokier z Krakowa
  204. 1567–1568    Zygmunt ze Stężycy
  205. 1568–1568    Marcin Krokier z Krakowa
  206. 1568–1570    Jan z Turobina
  207. 1570–1571    Stanisław Stalek z Pińczowa
  208. 1571–1573    Mikołaj z Bodzęcina
  209. 1573–1574    Marcin Glicjusz z Pilzna
  210. 1574–1575    Jakub Górski
  211. 1575–1575    Jan z Turobina
  212. 1575–1576    Jakub Górski
  213. 1576–1577    Stanisław Stalek z Pińczowa
  214. 1577–1578    Marcin Glicjusz z Pilzna
  215. 1578–1579    Jakub Górski
  216. 1579–1581    Marcin Glicjusz z Pilzna
  217. 1581–1581    Stanisław Zawadzki zwany Picus
  218. 1581–1583    Jakub Górski
  219. 1583–1583    Jan z Wieliczki
  220. 1583–1585    Marcin Glicjusz z Pilzna
  221. 1585–1586    Marcin Fox z Krakowa
  222. 1586–1587    Piotr z Gorczyna
  223. 1587–1588    Marcin Glicjusz z Pilzna
  224. 1588–1588    Stanisław Zawadzki zwany Picus
  225. 1588–1589    Marcin Glicjusz z Pilzna
  226. 1589–1589    Piotr z Gorczyna
  227. 1589–1591    Mikołaj Dobrocieski
  228. 1591–1591    Marcin Glicjusz z Pilzna
  229. 1591–1592    Stanisław Stalek z Pińczowa
  230. 1592–1593    Jan Muscenius (Mucha) z Kurzelowa
  231. 1593–1593    Stanisław Stalek z Pińczowa
  232. 1593–1594    Piotr z Gorczyna
  233. 1594–1595    Jan Muscenius (Mucha) z Kurzelowa
  234. 1595–1596    Walenty z Widawy
  235. 1596–1597    Piotr z Gorczyna
  236. 1597–1599    Walenty Fontanus
  237. 1599–1599    Piotr z Gorczyna
  238. 1599–1600    Jan Muscenius (Mucha) z Kurzelowa
  239. 1600–1600    Mikołaj Dobrocieski
  240. 1600–1601    Walenty z Widawy
  241. 1601–1602    Jan Muscenius (Mucha) z Kurzelowa
  242. 1602–1602    Mikołaj Dobrocieski
  243. 1602–1603    Walenty Fontanus
  244. 1603–1604    Mikołaj Dobrocieski
  245. 1604–1605    Piotr z Gorczyna
  246. 1605–1607    Andrzej Schoneus z Głogowa
  247. 1607–1608    Sebastian Krupka z Wieliczki
  248. 1608–1608    Andrzej Schoneus z Głogowa
  249. 1608–1610    Adam Falęcki
  250. 1610–1610    Piotr z Gorczyna
  251. 1610–1611    Adam Falęcki
  252. 1611–1613    Andrzej Schoneus z Głogowa
  253. 1613–1613    Piotr z Gorczyna
  254. 1613–1614    Andrzej Schoneus z Głogowa
  255. 1614–1614    Sebastian Krupka z Wieliczki
  256. 1614–1615    Jakub Janidło z Bodzentyna
  257. 1615–1616    Sebastian Krupka z Wieliczki
  258. 1616–1617    Walenty Fontanus
  259. 1617–1618    Bazyli Goliniusz (Goliński)
  260. 1618–1619    Jakub Janidło z Bodzentyna
  261. 1619–1620    Sebastian Krupka z Wieliczki
  262. 1620–1621    Jakub z Turobina
  263. 1621–1622    Jakub Najmanowicz
  264. 1622–1623    Bazyli Goliniusz (Goliński)
  265. 1623–1624    Jakub Najmanowicz
  266. 1624–1625    Sebastian Krupka z Wieliczki
  267. 1625–1626    Jakub Najmanowicz
  268. 1626–1627    Daniel Sigonius z Lelowa
  269. 1627–1627    Krzysztof Najmanowicz
  270. 1627–1628    Wojciech Borowski
  271. 1628–1628    Jakub Najmanowicz
  272. 1628–1630    Daniel Sigonius z Lelowa
  273. 1630–1631    Adam Opatowczyk (Opatovius) z Opatowa
  274. 1631–1633    Jakub Najmanowicz
  275. 1633–1634    Krzysztof Najmanowicz
  276. 1634–1635    Jakub Najmanowicz
  277. 1635–1637    Adam Opatowczyk (Opatovius) z Opatowa
  278. 1637–1637    Daniel Sigonius z Lelowa
  279. 1637–1639    Wojciech Borowski
  280. 1639–1640    Maciej Wojeński
  281. 1640–1641    Stanisław Pudłowski
  282. 1641–1641    Jakub Najmanowicz
  283. 1641–1642    Adam Opatowczyk (Opatovius) z Opatowa
  284. 1642–1643    Jakub Papenkowicz z Uścia
  285. 1643–1645    Jakub Witeliusz (Ciołek)
  286. 1645–1646    Wawrzyniec Śmieszkowicz
  287. 1646–1648    Jakub Witeliusz (Ciołek)
  288. 1648–1648    Paweł Herka z Kurzelowa
  289. 1648–1648    Zygmunt Gregorowicz
  290. 1648–1649    Jakub Papenkowicz z Uścia
  291. 1649–1650    Stanisław Różycki
  292. 1650–1651    Gabriel Ochocki
  293. 1651–1652    Jakub Górski
  294. 1652–1652    Zygmunt Gregorowicz
  295. 1652–1652    Jan Brożek
  296. 1652–1653    Wawrzyniec Alfons Karyński
  297. 1653–1655    Gabriel Ochocki
  298. 1655–1655    Maciej Kraśnicki
  299. 1655–1657    Adam Rosczewic
  300. 1657–1659    Franciszek Roliński
  301. 1659–1660    Stanisław Jurkowski
  302. 1660–1661    Adam Rosczewic
  303. 1661–1662    Wojciech Łańcucki
  304. 1662–1663    Andrzej Kucharski
  305. 1663–1663    Adam Rosczewic
  306. 1663–1665    Andrzej Kucharski
  307. 1665–1666    Stanisław Jurkowski
  308. 1666–1667    Franciszek Roliński
  309. 1667–1668    Wojciech Łańcucki
  310. 1668–1670    Szymon Stanisław Makowski
  311. 1670–1670    Andrzej Kucharski
  312. 1670–1671    Wojciech Łańcucki
  313. 1671–1672    Szymon Stanisław Makowski
  314. 1672–1674    Wojciech Łańcucki
  315. 1674–1676    Szymon Stanisław Makowski
  316. 1676–1676    Andrzej Kucharski
  317. 1676–1678    Wojciech Łańcucki
  318. 1678–1679    Andrzej Kucharski
  319. 1679–1679    Wojciech Dąbrowski
  320. 1679–1681    Wojciech Papenkowicz
  321. 1681–1681    Wojciech Dąbrowski
  322. 1681–1682    Szymon Stanisław Makowski
  323. 1682–1683    Wojciech Łańcucki
  324. 1683–1684    Jakub Baltazarowicz
  325. 1684–1686    Franciszek Przewoski
  326. 1686–1687    Samuel Formankowicz
  327. 1687–1689    Marcin Winkler
  328. 1689–1690    Jan Michalski
  329. 1690–1692    Franciszek Przewoski
  330. 1692–1693    Krzysztof Sowiński
  331. 1693–1695    Sebastian Piskorski
  332. 1695–1696    Marcin Winkler
  333. 1696–1698    Krzysztof Sowiński
  334. 1698–1699    Sebastian Piskorski
  335. 1699–1701    Maciej Psojecki
  336. 1701–1702    Piotr Praczlewicz
  337. 1702–1704    Andrzej Krupecki
  338. 1704–1706    Piotr Praczlewicz
  339. 1706–1710    Andrzej Krupecki
  340. 1710–1711    Piotr Praczlewicz
  341. 1711–1713    Andrzej Krupecki
  342. 1713–1714    Marcin Węgrzynowicz
  343. 1714–1716    Marcin Ośliński
  344. 1716–1716    Andrzej Krupecki
  345. 1716–1718    Gabriel Profecki
  346. 1718–1719    Wojciech Jodłowski
  347. 1719–1721    Bazyli Płaszczewski
  348. 1721–1724    Marcin Waleszyński
  349. 1724–1725    Jan Antoni Luchini
  350. 1725–1727    Marcin Kurowski
  351. 1727–1728    Jan Antoni Luchini
  352. 1728–1729    Stanisław Markiowicz
  353. 1729–1731    Marcin Waleszyński
  354. 1731–1732    Franciszek Kalewski
  355. 1732–1734    Marcin Waleszyński
  356. 1734–1735    Maciej Ziętkiewicz
  357. 1735–1737    Jan Antoni Luchini
  358. 1737–1738    Piotr Aleksander Szymakowski
  359. 1738–1740    Jan Antoni Luchini
  360. 1740–1741    Kazimierz Pałaszowski
  361. 1741–1743    Jan Antoni Luchini
  362. 1743–1744    Wojciech Myciński
  363. 1744–1746    Kazimierz Pałaszowski
  364. 1746–1747    Jan Antoni Luchini
  365. 1747–1749    Stanisław Filipowicz
  366. 1749–1750    Kazimierz Pałaszowski
  367. 1750–1752    Stanisław Filipowicz
  368. 1752–1753    Wojciech Myciński
  369. 1753–1754    Stanisław Mamczyński
  370. 1754–1756    Stanisław Filipowicz
  371. 1756–1757    Kazimierz Pałaszowski
  372. 1757–1758    Józef Grzegorz Popiołek
  373. 1758–1759    Stanisław Filipowicz
  374. 1759–1760    Stanisław Mamczyński
  375. 1760–1762    Kazimierz Jarmundowicz
  376. 1762–1763    Kazimierz Stęplowski
  377. 1763–1765    Wojciech Biegaczewicz
  378. 1765–1766    Kazimierz Steplowski
  379. 1766–1768    Jakub Marciszowski
  380. 1768–1769    Kazimierz Stęplowski
  381. 1769–1771    Antoni Żołędziowski
  382. 1771–1772    Jakub Marciszowski
  383. 1772–1774    Jan Rygalski
  384. 1774–1775    Antoni Krząnowski
  385. 1775–1777    Andrzej Dominik Lipiewicz
  386. 1777–1782    Antoni Żołędziowski

Baza danych na stronach www.sejm-wielki.pl to drobny wycinek Wielkiej genealogii Minakowskiego, sięgającej średniowiecza, zawierającej ponad 750.000 osób nawzajem skoligaconych, w tym znaczną część sławnych Polaków wszystkich epok; więcej na ten temat na Wielcy.pl .
Baza jest uzupełniana codziennie
— bardzo proszę o nadysłanie uzupełnień na adres mj@minakowski.pl . Z góry dziękuję!


Serwisowi Sejm-Wielki.pl patronuje Stowarzyszenie Potomków Sejmu Wielkiego, działające pod patronatem Marszałka Sejmu RP.

Znani: literaci, malarze, muzycy, aktorzy, dziennikarze, odkrywcy, historycy, wojskowi, filozofowie, ludzie Kościoła, prawnicy, politycy: przedrozbiorowi, dziewiętnastowieczni, przedwojenni, powojenni, współcześni, parlamentarzyści II i III RP oraz PRL, uczeni (członkowie akademii nauk): nauk społecznych, nauk biologicznych, nauk ścisłych, nauk technicznych, nauk rolniczo-leśnych, nauk medycznych, nauk o ziemi

Cytuj: Marek Jerzy Minakowski, Wielka genealogia Minakowskiego (Wielcy.pl), wydanie z 17.11.2017.
© 2002-2017 Dr Minakowski Publikacje Elektroniczne — Regulamin, polityka prywatności i cookie