Sejm-Wielki.pl [start] M.J. Minakowski, Genealogia potomków Sejmu Wielkiego Zaloguj się kontakt
   Imię Nazwisko: 

Miejscowość: Odessa

Niektóre chrzty, małżeństwa i zgony z miejscowości Odessa. Dane niekompletne, spis w trakcie tworzenia. Kolorem wyrażona waga koligacji danej osoby (wyjaśnione w artykule Mapowanie pozycji społecznej).

Okoliczne miejsca: Mikołajów (5), Hoła Prystań (1), Chersoń (4), Kiszyniów (7), Orgiejów (1), Ładyżynka (1), Czeczelnik (1), Humań (10), Bałanówka (1), Sumówka (5), Czarnomin (2), Popieluchy (3), Wierzchówka (1), Kublicz (1), Złotopol (1), Żabokrzycz (1), Kapuściany (1), Ładyżyn (3), Cybulów (3), Kunka (1), Łysianka (3), Kniaża Krynica (3), Sitkowce (1), Tulczyn (26), Jurkowce (3), Eupatoria (1), Bracław (19), Oratów (1), Żywotówka (3), Krzywy Róg (3), Okoliczne parafie (niektóre): Dzygówka, pow. jampolski (1), Kijów, par. św. Mikołaja (1), Kosów Huculski (1), Kołomyja (2), Stanisławów, parafia ormiańska (586), Dąbrowica (1), Sasów (3), Hołoby (1), Lwów, par. św. Andrzeja (323), Lwów, par. św. Elżbiety (1), Okoliczne cmentarze: Szarogród na Podolu, cmentarz katolicki (1), Kijów, Cmentarz Bajkowy (9), Bykownia, Polski Cmentarz Wojenny (124), Bykownia, Państwowy rezerwat historyczno-memorialny Groby Bykowni (2), Kodnia k Żytomierza, cm. Rzymskokatolicki (5),

1826

Małżeństwa

  1. Jan Riznić h. Riznicz (ID: dw.16788), 1792–1861 × Paulina Beydo-Rzewuska h. Krzywda (ID: dw.16266), 1808–1866

1832

Małżeństwa

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego) × (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1836

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1839

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

Małżeństwa

  1. Edward Jaroszyński z Jaroszynki h. wł. (ID: 8.495.227), ma nekrolog w Kur. Warsz. 1811–1853 × Eleonora Świeykowska z Kołodna h. Trzaska (ID: 8.495.257), ~1810–

1840

Urodzenia

  1. Leonida Łukomska (ID: 16.150.12), głowa w spisie ludn. Krakowa 1840–1926 (r.: Longin i Zuzanna Stephani)

1841

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1848

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1849

Urodzenia

  1. Leon Józef Filip hr. Wandalin-Mniszech z Wielkich Kończyc h. Kończyc (ID: psb.18609.8), 1849–1901 (r.: Andrzej i Anna Potocka)
  2. Albert Wojciech Meliton Ścibor-Marchocki z Marchocic h. Ostoja (ID: sw.19443), 1849–1911 (r.: Karol i Eleonora Roguska)

1850

Zgony

  1. Konstancja Jaroszyńska z Jaroszynki h. wł. (ID: 8.495.228), ma nekrolog w Kur. Warsz. ~1800–1850 (r.: Czesław i Ewa Kamieńska)

1855

Zgony

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1856

Zgony

  1. Michał Worońcow (ID: 2.261.103), bohater Wiki 1782–1856 (r.: Siemion i Katarzyna Senjawin)
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1858

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1861

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

Małżeństwa

  1. Meliton Jaksa-Małachowski z Małachowa h. Gryf (ID: 16.150.15), 1828–1892 × Leonida Łukomska (ID: 16.150.12), głowa w spisie ludn. Krakowa 1840–1926

Zgony

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1862

Urodzenia

  1. Leonilla Bariatyńska (ID: sw.20937), 1862–1947 (r.: Wiktor i Maria Buteniew)

1868

Urodzenia

  1. Jan Alfons Berkiewicz (ID: mi.105), 1868–1954 (r.: Leopold i N. N.)

Zgony

  1. Edmund Karol ks. Podhorski h. wł. (ID: ut.6.5.89), 1814–1868 (r.: Jan i Kunegunda Iwaszkiewicz)

1870

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1873

Zgony

  1. Barbara Warwara ks. Golicyn (ID: sw.355), 1802–1873 (r.: Grigorij i Katarzyna Sołłohub)

1874

Zgony

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1875

Urodzenia

  1. Paweł Jurewicz h. Lubicz (ID: 9.147.200), 1875–1875 (r.: Stanisław i Wencesława Barczewska)

1876

Małżeństwa

  1. Wiktor Jan hr. (primog.) Czarnecki z Gogolewa h. Prus (III) (ID: 3.611.100), bohater PSB 1850–1916
    → PSB: CZARNECKI Wiktor (1850-1916) ziemianin
    × Eufrozyna Maria Sobańska h. Junosza (ID: 3.611.101), 1852–1918

1877

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

Zgony

  1. Stanisław Jurewicz h. Lubicz (ID: 9.147.187), 1802–1877 (r.: Józef i Anna Zenowicz)

1879

Małżeństwa

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego) × (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

Zgony

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1880

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

Zgony

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1881

Zgony

  1. Karol Ścibor-Marchocki z Marchocic h. Ostoja (ID: psb.16925.12), 1794–1881 (r.: Ignacy i Ewa Ruffi)

1882

Zgony

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1885

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  2. Nikolai Czachotkin (ID: sw.20945), 1885–1973

1886

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1887

Urodzenia

  1. Tadeusz Tołwiński (ID: sw.123530), znani uczeni nauk technicznych 1887–1951 (r.: Mikołaj i Jadwiga Brzozowska)

Zgony

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1888

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  2. Kazimierz Fabrycy h. Pelikan (ID: ut.51.1.74), bohater Wiki 1888–1958 (r.: Antoni i Maria Żero)

Zgony

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1890

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  3. Teresa Jadwiga Kossecka z Kossocic h. Rawicz (ID: sw.652011), 1890–1972 (r.: Otton i Zofia Trzecieska)

Zgony

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1891

Zgony

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1892

Urodzenia

  1. Marta Zdziechowska h. Rawicz (ID: cz.I009190), 1892–1967 (r.: Feliks i Jadwiga Lipkowska)
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  3. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1893

Urodzenia

  1. Irena Sudymontowicz-Czeczel z Czeczelówki h. Jelita (ID: 3.702.58), 1893–1976 (r.: Gabriel i Józefa Lipkowska)
  2. Ludwik «Kmicic» Skrzyński (ID: psb.30300.1), bohater PSB 1893–1972 (r.: Stanisław i Józefa Arciszewska)
    → PSB: SKRZYŃSKI-KMICIC Ludwik (1893-1972) generał brygady WP

Małżeństwa

  1. Aleksander hr. Tyszkiewicz-Łohojski h. Leliwa (ID: cz.I006297), 1862–1917 × Maria Rozalia hr. Stadnicka ze Stadnik h. Drużyna (ID: lu.28982), ~1860–1913

1894

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1895

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1896

Urodzenia

  1. Antoni Ernest Mroczkowski (ID: psb.19184.1), bohater PSB 1896–1970 (r.: Józef i Matylda Stenka)
    → PSB: MROCZKOWSKI Antoni Ernest (1896-1970) lotnik
  2. Maria Chrzanowska (ID: sw.58658), 1896–1969

Małżeństwa

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego) × (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1897

Zgony

  1. Władysław Cielecki z Cielczy h. Zaremba (ID: 3.373.455), ~1830–1897 (r.: Feliks i Franciszka Zawisza)

1898

Urodzenia

  1. Mateusz Jan Iżycki h. Bończa (ID: 8.179.457), bohater PSB 1898–1952 (r.: Aleksander i Zofia Kuźmińska)
    → PSB: IŻYCKI Mateusz (1898-1952) generał brygady, pilot
  2. Eugeniusz de Virion h. Leliwa (ID: cz.I047455), 1898–1952 (r.: Adam i Zofia Römer)
  3. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  4. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  5. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

Małżeństwa

  1. Paweł Rohoziński h. Leliwa (ID: cz.I009187), 1861–1902 × Maria Zdziechowska h. Rawicz (ID: cz.I007486), 1880–1967

Zgony

  1. Jan Edward Erlich (ID: sw.81456), neofita ochrzczony 1843–1898 (r.: Ludwik i Maria Tenenbaum)

1899

Urodzenia

  1. Aleksander Aleksandr Rakk (ID: psb.25490.1), bohater PSB 1899–1978 (r.: Aleksander i Marta Koktowicz)
    → PSB: RAK Aleksander (1899-1978) grafik, malarz, profesor
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1900

Urodzenia

  1. Katarzyna Wyrzykowska (ID: sw.74631), 1900–1946 (r.: Jan i Eugenie de Sainte Marie)

Małżeństwa

  1. Boris ks. Golicyn (ID: sw.20924), 1855–1916 × Natalia Zakriewska (ID: sw.20925), 1882–

1901

Zgony

  1. Pelagia Maria Potocka z Podhajec h. Pilawa (Srebrna) (ID: 2.512.131), 1848–1901 (r.: Konstanty i Józefa Tyzenhauz)
  2. Hortensja Jaroszyńska z Jaroszynki h. wł. (ID: 8.495.235), ~1810–1901 (r.: Czesław i Ewa Kamieńska)
  3. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1902

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

Zgony

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  2. Edward Łukasz Małachowski z Małachowa h. Gryf (ID: sw.9417), 1833–1902 (r.: Meliton i Julia Marchocka)

1903

Urodzenia

  1. Karol Górski (ID: psb.31406.12), głowa w spisie ludn. Krakowa 1903–1988 (r.: Kazimierz i Anastazja Stahl)
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1904

Urodzenia

  1. Jadwiga hr. Beydo-Rzewuska h. Krzywda (ID: ut.31.1.46), 1904–1992 (r.: Leon i Janina Lipkowska)

Małżeństwa

  1. Alfred Żurowski h. Leliwa (ID: cz.I007499), student Uniwersytetu Jagiellońskiego 1869–1949 × Maria Zdziechowska h. Rawicz (ID: cz.I007486), 1880–1967

Zgony

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1905

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1906

Zgony

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  2. Juliusz Berezowski h. Sas (ID: ut.6.5.116), 1844–1906

1907

Zgony

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1909

Zgony

  1. Nadzieja Stahel (ID: sw.19444), 1858–1909 (r.: Karol i Nadzieja Antonowicz)

1910

Zgony

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1912

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

Małżeństwa

  1. Nikolai Czachotkin (ID: sw.20945), 1885–1973 × Sophia ks. Golicyn (ID: sw.20944), 1883–1965

1913

Urodzenia

  1. Maria Ida Ledóchowska z Leduchowa h. Szaława (ID: sw.40619), 1913–2003 (r.: Kazimierz i Zofia Mazewska)

1914

Urodzenia

  1. Philippe bar. le Hodey (ID: ut.29.1.30), 1914–

1915

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

Zgony

  1. Kazimierz Ignacy Antoni Sobieszczański h. Nałęcz (ID: sw.53311), student Uniwersytetu Jagiellońskiego 1854–1915 (r.: Wilhelm i Helena Kornalewska)

1916

Zgony

  1. Piotr Stefan Bonifacy ks. Podhorski h. wł. (ID: 14.401.71), 1859–1916 (r.: Zygmunt i Maria Czarnowska)

1917

Zgony

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1918

Zgony

  1. Eliza Stanisława Szembek ze Słupowa h. wł. (ID: 3.640.173), 1827–1918 (r.: Józef i Katarzyna Patelska)

1919

Zgony

  1. Michał hr. Ronikier h. Gryf (ID: 2.512.124), 1866–1919 (r.: Edward i Olga Orłowska)
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  3. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  4. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1920

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

Zgony

  1. Otto Anton Assinkrit von Oettingen von Westershoff (ID: sw.83830), 1866–1920 (r.: Otto i Helena Jungowska)

1922

Zgony

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1927

Urodzenia

  1. Anaida Kurulanc (ID: ut.4.2.139), 1927–2011 (r.: Szymon i Dominika Terzi)

1935

Zgony

  1. Ludwik Jan Ścibor-Marchocki z Marchocic h. Ostoja (ID: cz.I048284), 1851–1935 (r.: Karol i Eleonora Roguska)

1941

Zgony

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1991

Zgony

  1. Teodor Sembratowicz (ID: sw.476941), 1919–1991 (r.: Anatol i Maria Wenhrynowicz)

Baza danych na stronach www.sejm-wielki.pl to drobny wycinek Wielkiej genealogii Minakowskiego, sięgającej średniowiecza, zawierającej ponad 750.000 osób nawzajem skoligaconych, w tym znaczną część sławnych Polaków wszystkich epok; więcej na ten temat na Wielcy.pl .
Baza jest uzupełniana codziennie
— bardzo proszę o nadysłanie uzupełnień na adres mj@minakowski.pl . Z góry dziękuję!


Serwisowi Sejm-Wielki.pl patronuje Stowarzyszenie Potomków Sejmu Wielkiego, działające pod patronatem Marszałka Sejmu RP.

Znani: literaci, malarze, muzycy, aktorzy, dziennikarze, odkrywcy, historycy, wojskowi, filozofowie, ludzie Kościoła, prawnicy, politycy: przedrozbiorowi, dziewiętnastowieczni, przedwojenni, powojenni, współcześni, parlamentarzyści II i III RP oraz PRL, uczeni (członkowie akademii nauk): nauk społecznych, nauk biologicznych, nauk ścisłych, nauk technicznych, nauk rolniczo-leśnych, nauk medycznych, nauk o ziemi

Cytuj: Marek Jerzy Minakowski, Wielka genealogia Minakowskiego (Wielcy.pl), wydanie z 22.04.2018.
© 2002-2017 Dr Minakowski Publikacje Elektroniczne — Regulamin, polityka prywatności i cookie