Sejm-Wielki.pl [start]
M.J. Minakowski, Genealogy of the Descendants of the Great Sejm
Zaloguj się contact
Name Surname: 

Zdjęcie z Album.Wielcy.pl

Informacje o tym zdjęciu

Tytuł: Nagrobek W.B. Vacqueret;
Data pewna 2013 r.
Miejsce: Skierniewice, cm. św. Rocha;
Źródło: mj@minakowski.pl / p. J. Misztal.

Aby edytować to zdjęcie i opisywać osoby na nim umieszczone, przejdź na Album.Wielcy.pl
(wymaga ważnego abonamentu Wielkiej Genealogii Minakowskiego / Wielcy.pl).


Album.Wielcy.pl

zaloguj się do Albumu (jak do WGM)

Album.Wielcy.pl (Album) to serwis do tworzenia albumu rodzinnego osób zmarłych.
Można go nazwać odpowiednikiem serwisu Facebook dla zmarłych osób umieszczonych w Wielkiej Genealogiii Minakowskiego (Wielcy.pl) oraz w Genealogii Potomków Sejmu Wielkiego (Sejm-Wielki.pl).
Główną jego funkcją jest opisywanie dawnych zdjęć poprzez oznaczanie kto jest kim na tych zdjęciach. Osób żywych tu nie umieszczamy, najwyżej w komentarzach do zdjęcia. Ale osoby żywe mają do dyspozycji np. Facebook, my zajmujemy się tymi, o których trzeba pamiętać, bo pozostały po nich tylko pamiątki.

Album służy do umieszczania zdjęć zmarłych a ściślej:

Album.Wielcy.pl (Album) to serwis działający wspólnie z Wielką Genealogią Minakowskiego (http://Wielcy.pl) , dostępny dla osób, które mają ważny abonament serwisu Wielcy.pl (czyli 49 zł rocznie pokrywa koszty korzystania z obu serwisów a także herbarzy Bonieckiego i Niesieckiego online).

Album obsługiwany jest samodzielnie przez użytkowników - tzn. każdy sam wrzuca zdjęcia swoich przodków, zmarłych krewnych, fotografie nagrobków z cmentarzy itd.

Każdy użytkownik umieszczający zdjęcia robi to na własną odpowiedzialność, a wszystkie czynności (wzorem Wikipedii) są powiązane z nazwą użytkownika. Marek Jerzy Minakowski (właściciel serwisu) ma zaufanie do użytkowników swojego serwisu, ale gdyby trafiła się złośliwa „czarna owca”, można usunąć wszystkie czynności dokonane przez danego użytkownika. Każdy użytkownik może też samodzielnie wycofać rezultaty swoich działań.

A teraz zobaczmy, jak to działa po kolei. Oto strona główna serwisu Album.Wielcy.pl:

Spróbujmy dodać nowe zdjęcie

Dodać zdjęcie możemy na trzy sposoby:

Dla przykładu dodajmy zdjęcie z dysku przedstawiające nagrobek ś.p. Władysława Radzickiego, prapradziadka autora

Jak widać plik został załadowany, możemy mu tutaj dopisać tytuł, datę (np. datę wykonania zdjęcia osobie czy datę postawienia nagrobka) i jakieś dodatkowe informacje.

Dane te nie są obowiązkowe.

Po dodaniu zdjęcia należy oznaczyć kto jest kim na tym zdjęciu. Robimy to przy użyciu myszy, klikając w dwa dowolne punkty na zdjęciu. Punkty te staną się narożnikami prostokąta .

W okienku pośrodku prawej kolumny pojawia się wtedy okno wyboru osoby. Wybieramy osoby, które są w Genealogii Potomków Sejmu Wielkiego (www.Sejm-Wielki.pl) lub Wielkiej Genealogii Minakowskiego (Wielcy.pl).

Użytkownik, który poda swój własny identyfikator w WGM (albo jakiegoś krewnego) albo taki, który oznaczył już wcześniej kilka osób, widzi podpowiedzi członków swojej rodziny, którzy mogą być na tym zdjęciu. Inne osoby przeszukują po prostu całą genealogię.

System z całego zdjęcia wycina daną osobę i umieszcza ten wycinek na liście wszystkich wizerunków danej osoby.

Kilka tych wycinków (maks. 5) jednocześnie pojawia się na stronie tej osoby w obu serwisach genealogicznych (Sejm-Wielki.pl i Wielcy.pl).

Ale najciekawsze efekty uzyskujemy wtedy, kiedy na jednym zdjęciu jest wiele osób, jak widać na powyższym przykładzie. Wśród sześciu osób przedstawionych na zdjęciu dwóch górnych nie udało się zidentyfikować. Gdy zaznaczymy je jako nieznane, a potem klikniemy link „Więcej podpowiedzi na temat osób, które mogą być tu przedstawione”, wejdziemy na stronę pokazującą zdjęcia wszystkich osób, które występowały na zdjęciach osób, które zidentyfikowaliśmy już oraz wszystkie zdjęcia bliskich członków ich rodzin. Porównując ich twarze możemy znaleźć osoby, których nie pamiętamy (bo zmarły 100 lat temu), ale występują na innych zdjęciach, gdzie były łatwiejsze do zidentyfikowania.

W serwisie tym jest jeszcze kilka ciekawych funkcji, np. ułatwia on datowanie zdjęć poprzez porównanie, kiedy żyły osoby przedstawione na tych zdjęciach, ale nie potrzebują one dokładniejszego wyjaśniania - są zrozumiałe same przez się.

Na koniec: najciekawsze. W wyniku pracy tworzy się nam gotowy album - do wydrukowania! Mój album wygląda tak:

Zrobiłem go w całości przy użyciu tego serwisu!

Zamiast drukować, można go zapisać jako plik HTML, a potem otworzyć np. w programie Word, poprzestawiać coś, podopisywać, pousuwać... Jak komu wygodnie...

zaloguj się do Albumu (jak do WGM)Baza danych na stronach www.sejm-wielki.pl to drobny wycinek Wielkiej genealogii Minakowskiego, sięgającej średniowiecza, zawierającej ponad 1.200.000 osób nawzajem skoligaconych, w tym znaczną część sławnych Polaków wszystkich epok; więcej na ten temat na Wielcy.pl .
Baza jest uzupełniana codziennie
— bardzo proszę o nadysłanie uzupełnień na adres mj@minakowski.pl . Z góry dziękuję!


Serwisowi Sejm-Wielki.pl patronuje Stowarzyszenie Potomków Sejmu Wielkiego, działające pod patronatem Marszałka Sejmu RP.

Znani: literaci, malarze, muzycy, aktorzy, dziennikarze, odkrywcy, historycy, wojskowi, filozofowie, ludzie Kościoła, prawnicy, politycy: przedrozbiorowi, dziewiętnastowieczni, przedwojenni, powojenni, współcześni, parlamentarzyści II i III RP oraz PRL, uczeni (członkowie akademii nauk): nauk społecznych, nauk biologicznych, nauk ścisłych, nauk technicznych, nauk rolniczo-leśnych, nauk medycznych, nauk o ziemi

Cytuj: Marek Jerzy Minakowski, Wielka genealogia Minakowskiego (Wielcy.pl), wydanie z 18.07.2024.
© 2002-2024 Dr Minakowski Publikacje Elektroniczne — Regulamin, polityka prywatności i cookie