Sejm-Wielki.pl [start] M.J. Minakowski, Genealogia potomków Sejmu Wielkiego Zaloguj się kontakt
   Imię Nazwisko: 
Rewolucja! Mamy tu pierwszy milion Polaków / Top million of Poles are here now!

Ż Maria Tekla von Rönne h. wł. (ID: 12.270.620)

Koligacja (szukanie pokrewieństwa) z: najkrótsza linia przodkowie
n.p. Mieszko I, Czesław Miłosz, Maria Skłodowska-Curie, Karol Wojtyła, Bronisław Komorowski, Marek Minakowski
Potomek uczestnika Sejmu Wielkiego
Nowy Ranking WGM: 6.011 (top 1%), Stara waga koligacji PSB: 188 [wyłącz kolorowanie] [?]


(linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19)


Przodkowie: drzewo "16"drzewo "32"drzewo "64"

pradziadkowie ?    ?    Andrzej Giełgud h. wł., starosta [str] olkienickie
?1690-
   Michał Dymitr Judycki h. wł., bohater PSB
?1690-1758
&    &    &    &
?    ?    N. ks. Puzyna h. Oginiec
?1670-
   ? ?
|    |    |    |
8 | 9    10 | 11    12 | 13    14 | 15
|    |    |    |
dziadkowie Mikołaj von Rönne
?1730-
   Aniela Piłsudska
?1740-
   Antoni Onufry Giełgud h. wł., kasztelan [zmu] Żmudź
?1720-
   Barbara Judycka h. wł. (odm.)
?1720-1784
|    |    |    |
4    5    6    7



 


|    |
rodzice Felix von Rönne h. wł., konsyliarz Konfederacji Targowickiej
?1760-1827
   Antonina Giełgud h. wł. (odm.), (linia: Antoni Giełgud 6.110.14)
ca 1800-
|    |
2    3



|
Maria Tekla von Rönne h. wł., (linia: Antoni Giełgud 6.110.14), 1804-1897
ilustracja

Rodzice

ilustracja
  • Felix von Rönne h. wł., konsyliarz Konfederacji Targowickiej
  • Urodzony prawdopodobnie w roku 1760
  • zmarł w roku 1827 , wiek: prawdopodobnie 67 lat.
  •  
  • Antonina Giełgud h. wł. (odm.), (linia: Antoni Giełgud 6.110.14)
  • Urodzona około 1800
  • zmarła
  •  

    śluby i dzieci, wnuki, i do prawnuków

    ilustracja
  • Mąż (ślub: dnia 20 VI 1813): Michał Borewicz h. wł. (Prus odm.) 1774-1820 , (Rodzice : Józef Borewicz h. wł. (Prus odm.), sędzia ziemski [tro] Kowno ?1740- & Marianna de Raës 1751-1821) , dzieci
    1. Ż Ludwika Teodora Eleonora (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) 1814-1866
       & Kazimierz Bartłomiej hr. Plater-Zyberk z Broelu h. wł. okręg błoński Tow. Rolniczego (1861) , (linia: Jan Syberg dw.57633) , (linia: Józef Borch 2.34.20) , (linia: Kazimierz Plater 2.34.22) , (linia: Michał Borch 2.34.19) , (linia: Michał Ogiński 3.662.313) , oficer Powstania Listopadowego (1830-1831) 1808-1876 dzieci
    2. M Ludwik Izydor Leon (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) 1814-
    3. Ż Teodora Petronela (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) 1816-
       & Wincenty Eynorowicz ?1820- dzieci
    4. M Antoni Hipolit Kwiryn urzędnik Królestwa Polskiego (1856-1861) , (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) , okręg sejneński Tow. Rolniczego (1861) 1819-1890
       & Marianna Zuzanna Justyna Wereszczyńska 1821-1912 dzieci
  • ilustracja
  • Mąż (ślub: około 1820): Tadeusz Antoni ks. Ogiński h. Oginiec, ma nekrolog w Kur. Warsz. 1798-1844 , (Rodzice : Michał Kleofas ks. Ogiński h. Oginiec, bohater PSB 1765-1833 & Izabela Lasocka z Lasocina h. Dołęga, (linia: Antoni Lasocki 14.2.166) 1770-1852) , dzieci
    1. Ż Natalia ks. Ogińska h. Oginiec (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Antoni Lasocki 14.2.166) , (linia: Feliks Łubieński 16.78.421) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) , (linia: Prot Potocki 15.105.392) ?1830-
       & Zygmunt Gawroński z Gawron h. Rola bohater PSB , okręg kalwaryjski Tow. Rolniczego (1861) , urzędnik Królestwa Polskiego (1856-1865) 1816-1886 dzieci
    2. Ż Gabriela Maria ks. Ogińska h. Oginiec (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Antoni Lasocki 14.2.166) , (linia: Feliks Łubieński 16.78.421) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) , (linia: Prot Potocki 15.105.392) 1830-1912
       & Edward Józef hr. Krasicki z Siecina h. Rogala (linia: Józef Plater lu.22129) , (linia: Stanisław Krasicki 12.270.558) , (linia: Wojciech Poletyło 9.517.13) 1831-1877 dzieci
       & Eugeniusz von Rönne h. wł. (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) , (linia: Teofil Załuski 15.105.942) 1830-1895
    3. Ż Amelia ks. Ogińska h. Oginiec (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Antoni Lasocki 14.2.166) , (linia: Feliks Łubieński 16.78.421) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) , (linia: Prot Potocki 15.105.392) ?1830-
       & Witold Zygmunt Joachim hr. Wołłowicz h. Bogoria (linia: Filip Raczyński lu.24957) , (linia: Konstanty Bniński 1.1122.184) , (linia: Stanisław Breza 2.291.33) , (linia: Tadeusz Matuszewicz psb.11383.5) 1825-1875 dzieci
  • Rodzeństwo, bratankowie lub siostrzeńcy/bratanice lub siostrzenice

    1. M Feliks Filip (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) ?1800-1844
      ■  & Franciszka Maria hr. Załuska h. Junosza (linia: Teofil Załuski 15.105.942) 1793-1844 dzieci | M Eugeniusz von Rönne h. wł. 1830-1895| Ż Aniela Helena von Rönne h. wł. 1832-1911 |
    2. M Antoni (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) ?1800-1869
      ■  & Olimpia Gorska z Góry h. Nałęcz (linia: Stanisław Gorski 6.607a.580) ?1790- dzieci | Ż Olimpia von Rönne h. wł. 1829-1861 |
    3. Ż Ludwika (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) ?1800-
    4. **Maria Tekla **
    5. Ż Teodora ma nekrolog w Kur. Warsz. , (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) ca 1807-1832
      ■  & Franciszek Ksawery ks. Ogiński h. Oginiec (linia: Antoni Lasocki 14.2.166) , (linia: Feliks Łubieński 16.78.421) , (linia: Prot Potocki 15.105.392) 1801-1837 dzieci | M Feliks ks. Ogiński h. Oginiec 1828-1893 |

    Stryjowie lub wujowie oraz ciotki, i kuzynki

    1. M Felix von Rönne h. wł. konsyliarz Konfederacji Targowickiej (1792) , bohater Wiki ?1760-1827
      ■  & Antonina Giełgud h. wł. (odm.) (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) ca 1800- dzieci | M Feliks Filip von Rönne h. wł. ?1800-1844| M Antoni von Rönne h. wł. ?1800-1869| Ż Ludwika von Rönne h. wł. ?1800-| Ż Maria Tekla von Rönne h. wł. 1804-1897| Ż Teodora von Rönne h. wł. ca 1807-1832 |
    2. Ż Eleonora Giełgud h. wł. (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) ?1770-
    3. M Ludwik Giełgud h. wł. członek Konfederacji Targowickiej (1792) , (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) , (linia: Kazimierz Oskierka psb.21056.9) , kawaler [z_order] order świętego Stanisława (1790) , strażnik wielki [cen_lit] Litwa (1793) 1769-
      ■  & Marianna Korwin-Kossakowska z Kossaków h. Ślepowron (linia: Antoni Kossakowski 11.434.121) , (linia: Józef Kossakowski 11.434.122) , (linia: Józef Kossakowski 11.434.224) , (linia: Michał Kossakowski 11.434.120) , (linia: Michał Kossakowski 11.434.223) ?1770- dzieci | Ż Anna Teresa Józefa Giełgud h. wł. 1797-| Ż Eleonora Giełgud h. wł. ?1800- |
    4. M Ignacy Giełgud h. wł. bohater PSB , (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Kazimierz Oskierka psb.21056.9) , bohater Wiki , członek Sejmu Wielkiego , członek Zgrom. Przyj. Konstytucji (1791) , kawaler [z_order] order Orła Białego (1792) , kawaler [z_order] order świętego Stanisława (1790) , strażnik wielki [cen_lit] Litwa (1789) ca 1770-1807 □  & N. Karp ?1780-
    5. M Michał Giełgud h. wł. bohater PSB , (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) , bohater Wiki , kawaler [z_order] order Orła Białego (1791) , kawaler [z_order] order świętego Stanisława (1786) , konsyliarz Konfederacji Targowickiej (1792) , konsyliarz [cen] Rada Nieustająca (1786) , marszałek nadworny [cen_lit] Litwa (1793-1795) , pisarz polny [cen_lit] Litwa (1790) , senator I RP (1793-1795) , starosta [zmu] Żmudź ca 1768-1813
      ■  & Eleonora hr. Tyszkiewicz-Łohojska h. Leliwa (linia: Jerzy Tyszkiewicz 15.105.954) , (linia: Stanisław Tyszkiewicz 1.787.353) ?1770- dzieci | Ż Józefa Giełgud h. wł. 1787-1856| M Ksawery Giełgud h. wł. ?1790-1813| M Antoni Giełgud h. wł. 1792-1831| M Jan Giełgud h. wł. 1794-1877 |
    6. Ż Antonina Giełgud h. wł. (odm.) (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) ca 1800-
      ■  & Felix von Rönne h. wł. konsyliarz Konfederacji Targowickiej (1792) , bohater Wiki ?1760-1827 dzieci | M Feliks Filip von Rönne h. wł. ?1800-1844| M Antoni von Rönne h. wł. ?1800-1869| Ż Ludwika von Rönne h. wł. ?1800-| Ż Maria Tekla von Rönne h. wł. 1804-1897| Ż Teodora von Rönne h. wł. ca 1807-1832 |
    7. Ż Zofia Tyzenhauz h. Bawół ?1750- □  & Franciszek Ksawery Chomiński h. Lis bohater PSB , (linia: Ignacy Chomiński 3.146.25) , bohater Wiki , brygadier kawaleria narodowa (1782) , kawaler [z_order] order Orła Białego i [z_order] order świętego Stanisława , marszałek trybunału [cen_lit] Litwa (1786) , senator I RP (1788-1795) , starosta [bli] Pińsk , wojewoda [msc] Mścisław (1788-1795) ?1730-1809□  & Antoni Tyzenhauz h. Bawół członek Zgrom. Przyj. Konstytucji (1791) , bohater Wiki , członek Sejmu Wielkiego 1756-1816

    Najbliżsi sławni ludzie (wg kryterium PSB)

    W stopniach ° wyrażona liczba ogniw w łańcuchu, w którym każda następna osoba jest dzieckiem, rodzicem lub małżonkiem poprzedniej;
    wersja pełna (przy opłaconym abonamenice) pokazuje wykres powiązania; w wersji darmowej kliknięcie prowadzi do strony o danej osobie.

    1. PLATER-ZYBERK Cecylia (1853-1920) pedagog, działaczka społeczna, publicystka
    2. OGIŃSKI Michał Kleofas (1765-1833) dyplomata, podskarbi litewski, emigrant, kompozytor, pamiętnikarz
    3. GAWROŃSKI Zygmunt (1816-1886) ziemianin
    4. PLATER Włodzimierz Stanisław (1831-1906) kolekcjoner, bibliofil, wydawca
    5. PRZEZDZIECKI Konstanty (1846-1897) mecenas sztuk i nauk, założyciel Pogotowia Ratunkowego
    6. PRZEZDZIECKI Rajnold (1884-1955) dyplomata, historyk
    7. GIEŁGUD Michał (2. poł. XVIII w.) marszałek nadworny litewski
    8. GIEŁGUD Ignacy (zm. 1807) generał-lejtnant
    9. OGIŃSKI Ireneusz Kleofas (1808-1863) działacz społeczny i gospodarczy
    10. PLATER-ZYBERK Michał (1777-1862/63) wice gubernator cywilny wileński
    11. JUDYCKI Michał (zm. 1758) kasztelan miński
    12. OGIŃSKI Andrzej Ignacy (1740-1787) poseł, wojewoda trocki
    13. PRZEZDZIECKI Konstanty Gabriel (1879-1966) ziemianin, pułkownik kawalerii
    14. LASOCKI Antoni (ok. 1727-1799) kasztelan gostyński, wojewoda ciechanowski
    15. PRZEZDZIECKI Stefan (1879-1932) dyrektor Gabinetu Ministra i Protokołu Dyplomatycznego
    16. JUDYCKI Józef (2. poł. XVIII w.) generał, głównodowodzący armią litewską
    17. PLATER-ZYBERK Tadeusz Feliks (1906-1978) ziemianin, działacz społeczny
    18. NAGURSKI Kajetan (po. 1760-1802) członek Rady Najwyższej Narodowej Litewskiej
    19. OGIŃSKI Tadeusz Franciszek (1712-1783) kasztelan, wojewoda trocki
    20. PRZEZDZIECKA Maria (1823-1890) malarka, filantropka

    Uwagi

    ...

    Baza danych na stronach www.sejm-wielki.pl to drobny wycinek Wielkiej genealogii Minakowskiego, sięgającej średniowiecza, zawierającej ponad 1000.000 osób nawzajem skoligaconych, w tym znaczną część sławnych Polaków wszystkich epok; więcej na ten temat na Wielcy.pl .
    Baza jest uzupełniana codziennie
    — bardzo proszę o nadysłanie uzupełnień na adres mj@minakowski.pl . Z góry dziękuję!


    Serwisowi Sejm-Wielki.pl patronuje Stowarzyszenie Potomków Sejmu Wielkiego, działające pod patronatem Marszałka Sejmu RP.

    Znani: literaci, malarze, muzycy, aktorzy, dziennikarze, odkrywcy, historycy, wojskowi, filozofowie, ludzie Kościoła, prawnicy, politycy: przedrozbiorowi, dziewiętnastowieczni, przedwojenni, powojenni, współcześni, parlamentarzyści II i III RP oraz PRL, uczeni (członkowie akademii nauk): nauk społecznych, nauk biologicznych, nauk ścisłych, nauk technicznych, nauk rolniczo-leśnych, nauk medycznych, nauk o ziemi

    Cytuj: Marek Jerzy Minakowski, Wielka genealogia Minakowskiego (Wielcy.pl), wydanie z 18.09.2021.
    © 2002-2020 Dr Minakowski Publikacje Elektroniczne — Regulamin, polityka prywatności i cookie
    IP: 3.239.58.199