Nowość! “Nekrologia Minakowskiego” (nekrologia.wielcy.pl) - Encyklopedia biograficzna na podstawie
kompletu nekrologów głównych polskich gazet od lutego 1845 do września 1939 r.
Sejm-Wielki.pl [start] M.J. Minakowski, Genealogia potomków Sejmu Wielkiego Zaloguj się kontakt
   Name Surname: 

Ż Zofia Irena Bibianna Tabaczyńska z Horodelska h. Grabie (ID: sw.167944)

Koligacja (szukanie pokrewieństwa) z: najkrótsza linia przodkowie
n.p. Mieszko I, Czesław Miłosz, Maria Skłodowska-Curie, Karol Wojtyła, Bronisław Komorowski, Marek Minakowski
Stryjeczny/cioteczny potomek uczestnika Sejmu Wielkiego
Ranking WGM: 60.936 (top 7%), Liczba łóżek od MJM: 13 [wyłącz kolorowanie] [?]


(linia: Tadeusz Trzciński sw.16856)


Przodkowie: drzewo "16"drzewo "32"drzewo "64"

pradziadkowie Karol Tabaczyński z Horodelska h. Grabie
?1750-
   Andrzej Rudnicki h. Jastrzębiec
?1780-
   ?    ?
&    &    &    &
Anna N.
?1760-
   Anna Mierosławska h. Leszczyc, (linia: Tadeusz Trzciński sw.16856)
?1770-
   ?    ?
|    |    |    |
8 | 9    10 | 11    12 | 13    14 | 15
|    |    |    |
dziadkowie Jan Bernard Tabaczyński z Horodelska h. Grabie
ca 1782-1854
   Tekla Rudnicka h. Jastrzębiec, (linia: Tadeusz Trzciński sw.16856)
ca 1810-
   Marceli Kokczyński
?1810-
   Bibianna Danielewicz
?1810-
|    |    |    |
4    5    6    7



 


|    |
rodzice Makary Tabaczyński z Horodelska h. Grabie, okręg włocławski Tow. Rolniczego
1835-1910
   Helena Ludwika Kokczyńska, artykuł w Nekrologii
1843-1893
|    |
2    3



|
Zofia Irena Bibianna Tabaczyńska z Horodelska h. Grabie, (linia: Tadeusz Trzciński sw.16856), 1878-1969
ilustracja

Rodzice

ilustracja
  • Makary Tabaczyński z Horodelska h. Grabie, okręg włocławski Tow. Rolniczego
  • Urodzony dnia 8 XII 1835 - Radziejów, pow. radziejowski
  • zmarł dnia 17 X 1910 , wiek: 74 lat.
  •  
  • Helena Ludwika Kokczyńska, artykuł w Nekrologii
  • Urodzona w roku 1843
  • zmarła dnia 17 XI 1893Warszawa , wiek: 50 lat.
  •  

    śluby i dzieci, wnuki, i do prawnuków

    ilustracja
  • Mąż (ślub: w roku 1904, Lubraniec (obecn. woj. kuj.-pom.), ): Kazimierz Witalis Zygmunt Szcześniewski, artykuł w Nekrologii 1866-1939 , (Rodzice : Zygmunt Szcześniewski ?1840- & Marianna Majewska, artykuł w Nekrologii ca 1846-1897) , dzieci
    1. M Witold uczestnik Powstania Warszawskiego (1944) , (linia: Tadeusz Trzciński sw.16856) 1905-1944
       & Hanna Mieczkowska z Niedźwiedzia h. Zagłoba (linia: Konstanty Bniński 1.1122.184) 1909-2002 dzieci
    2. M Leszek artykuł w Nekrologii , (linia: Tadeusz Trzciński sw.16856) ca 1908-1922
  • Rodzeństwo, bratankowie lub siostrzeńcy/bratanice lub siostrzenice

    1. Ż Jadwiga Tabaczyńska z Horodelska h. Grabie artykuł w Nekrologii , (linia: Tadeusz Trzciński sw.16856) 1861-1908
      □  & Antoni Julian Sokołowski artykuł w Nekrologii 1854-1919
    2. M Tadeusz artykuł w Nekrologii , (linia: Tadeusz Trzciński sw.16856) 1863-1933
      ■  & Wanda Dąmbska z Dąbia h. Godziemba 1880-1940 dzieci | Ż Helena Tabaczyńska z Horodelska h. Grabie 1900-1985| Ż Maryetta Maria Tabaczyńska z Horodelska h. Grabie 1902-1968| M Tadeusz Tabaczyński z Horodelska h. Grabie 1904-1973| M Jerzy Tabaczyński z Horodelska h. Grabie 1908-1953 |
    3. Ż Janina Felicja Tabaczyńska z Horodelska h. Grabie (linia: Tadeusz Trzciński sw.16856) 1866-1951
      ■  & Marian Julian Sokołowski artykuł w Nekrologii 1858-1928 dzieci | M Henryk Sokołowski 1890-| M Witold Sokołowski ?1900-| M Zbigniew Stanisław Sokołowski 1900-1972 |
    4. Ż Halina Bibianna Tabaczyńska z Horodelska h. Grabie (linia: Tadeusz Trzciński sw.16856) ?1870-1959
      ■  & Aleksander Teofil Łukasz Hełczyński h. Ostoja artykuł w Nekrologii 1857-1933 dzieci | M Zygmunt Makary Hełczyński h. Ostoja 1898-1939| Ż Maria Irena Hełczyńska h. Ostoja ?1900- |
    5. Ż Maryla Tabaczyńska z Horodelska h. Grabie artykuł w Nekrologii , (linia: Tadeusz Trzciński sw.16856) 1873-1932
      □  & Antoni Łuszczewski 1866-
    6. M Witold artykuł w Nekrologii , (linia: Tadeusz Trzciński sw.16856) 1876-1892
    7. **Zofia Irena Bibianna Tabaczyńska z Horodelska h. Grabie**

    Stryjowie lub wujowie oraz ciotki, i kuzynki

    1. M Makary Tabaczyński z Horodelska h. Grabie okręg włocławski Tow. Rolniczego (1861) , (linia: Tadeusz Trzciński sw.16856) , artykuł w Nekrologii 1835-1910
      ■  & Helena Ludwika Kokczyńska artykuł w Nekrologii 1843-1893 dzieci | Ż Jadwiga Tabaczyńska z Horodelska h. Grabie 1861-1908| M Tadeusz Tabaczyński z Horodelska h. Grabie 1863-1933| Ż Janina Felicja Tabaczyńska z Horodelska h. Grabie 1866-1951| Ż Halina Bibianna Tabaczyńska z Horodelska h. Grabie ?1870-1959| Ż Maryla Tabaczyńska z Horodelska h. Grabie 1873-1932| M Witold Tabaczyński z Horodelska h. Grabie 1876-1892| Ż Zofia Irena Bibianna Tabaczyńska z Horodelska h. Grabie 1878-1969 |
    2. M Karol Boromeusz Tabaczyński z Horodelska h. Grabie (linia: Tadeusz Trzciński sw.16856) 1838-
    3. M Leopold Mikołaj Tabaczyński z Horodelska h. Grabie artykuł w Nekrologii , (linia: Tadeusz Trzciński sw.16856) 1840-1918
      ■  & Władysława Znaniecka h. Krzywda artykuł w Nekrologii , (linia: Tadeusz Trzciński sw.16856) 1853-1919 dzieci | M Antoni Serwacy Tabaczyński z Horodelska h. Grabie 1878-1936| Ż Regina Tabaczyńska z Horodelska h. Grabie 1879-1959| Ż Anna Helena Tabaczyńska z Horodelska h. Grabie 1882-1961| M Bolesław Walery Tabaczyński z Horodelska h. Grabie 1883-1952| M Marian Tabaczyński z Horodelska h. Grabie 1886-/1936 |
    4. M Hieronim Teofil Tabaczyński z Horodelska h. Grabie (linia: Tadeusz Trzciński sw.16856) 1844-
      ■  & Matylda Małkowska h. Bombek ?1850- dzieci | M Ludwik Wacław Tabaczyński z Horodelska h. Grabie ca 1872- |
    5. Ż Katarzyna Tabaczyńska z Horodelska h. Grabie artykuł w Nekrologii , (linia: Tadeusz Trzciński sw.16856) ca 1848-/1903
      ■  & Władysław Tuchołka h. Korzbok okręg mławski Tow. Rolniczego (1861) , artykuł w Nekrologii ca 1837-/1922 dzieci | Ż Marianna Tuchołka h. Korzbok ?1870-| M Florian Lucjan Felicjan Tuchołka h. Korzbok 1870-| M Wacław Tuchołka h. Korzbok ca 1871- |
    6. Ż Wanda Józefa Kokczyńska artykuł w Nekrologii ca 1838-1914
      ■  & Feliks Doruchowski z Doruchowa h. Niesobia okręg kaliski Tow. Rolniczego (1861) , (linia: Paweł Skorzewski 2.830.101) 1825-1900 dzieci | M Teodor Doruchowski z Doruchowa h. Niesobia 1856-1940| Ż Wanda Zofia Doruchowska z Doruchowa h. Niesobia ca 1858-1904| Ż Felicja Waleria Helena Doruchowska z Doruchowa h. Niesobia 1859-1913| M Zygmunt Doruchowski z Doruchowa h. Niesobia 1861-1910| M Stanisław Doruchowski z Doruchowa h. Niesobia 1867-1931 |
    7. Ż Helena Ludwika Kokczyńska artykuł w Nekrologii 1843-1893
      ■  & Makary Tabaczyński z Horodelska h. Grabie okręg włocławski Tow. Rolniczego (1861) , (linia: Tadeusz Trzciński sw.16856) , artykuł w Nekrologii 1835-1910 dzieci | Ż Jadwiga Tabaczyńska z Horodelska h. Grabie 1861-1908| M Tadeusz Tabaczyński z Horodelska h. Grabie 1863-1933| Ż Janina Felicja Tabaczyńska z Horodelska h. Grabie 1866-1951| Ż Halina Bibianna Tabaczyńska z Horodelska h. Grabie ?1870-1959| Ż Maryla Tabaczyńska z Horodelska h. Grabie 1873-1932| M Witold Tabaczyński z Horodelska h. Grabie 1876-1892| Ż Zofia Irena Bibianna Tabaczyńska z Horodelska h. Grabie 1878-1969 |

    Najbliżsi sławni ludzie (wg kryterium PSB)

    W stopniach ° wyrażona liczba ogniw w łańcuchu, w którym każda następna osoba jest dzieckiem, rodzicem lub małżonkiem poprzedniej;
    wersja pełna (przy opłaconym abonamenice) pokazuje wykres powiązania; w wersji darmowej kliknięcie prowadzi do strony o danej osobie.

    1. SOKOŁOWSKI Zbigniew Stanisław (1900-1972) inżynier chemik, dyrektor Fabryki Farmaceutycznej w Tarchominie
    2. MIECZKOWSKI Leon (1870 ? -1931) chirurg
    3. RYKOWSKI Bronisław Wojciech (1900-1981) ziemianin, autor prac z zakresu ekonomii rolnictwa i agrotechniki
    4. SINIARSKA-CZAPLICKA Jadwiga Wanda (1913-1986) docent historii, bibliotekarz
    5. STRZESZEWSKI Wiktor (1888-1973), inżynier górniczy
    6. ROJOWSKI Tadeusz (1856-1938) ziemianin, działacz społeczny
    7. ŁOŚ Stefan (1901-1955) pisarz, działacz społeczny
    8. SWINARSKI Antoni (1910-1985), chemik
    9. PARYSKI Antoni Alfred (1865-1935) drukarz, redaktor, publicysta, działacz społeczny
    10. SOKOŁOWSKA Janina Anna (1878-1945) nauczycielka szkół średnich, działaczka społeczna i konspiracyjna
    11. MAŁKOWSKI Andrzej Juliusz (1888-1919) twórca skautingu w Polsce
    12. BOŃKOWSKI Ignacy Bonawentura (1798-1884) prawnik
    13. MAŁKOWSKI Konstanty (1816-1905) senator, dyrektor Komisji Rządowej Sprawiedliwości, filolog
    14. DONIMIRSKI Brochwicz Edward (1844-1907) ziemianin, wydawca
    15. MITTELSTAEDT Jan (1819-1890) powstaniec 1848, ekonomista
    16. FINDEISEN Gustaw Adolf (1834-1885) działacz narodowy, organizator kolejnictwa
    17. TAUBE Artur (1894-1979), pianista, pedagog
    18. SWINARSKI Wacław (1846-1927), powstaniec styczniowy, agronom
    19. RUDOWSKI Szymon (1875-1941) inżynier hutnik
    20. STABLEWSKI Stanisław (1832-1904) ziemianin, poseł do parlamentu pruskiego

    Uwagi

    źródła:
    - urodzenie: wiek wg aktu małżeństwa
    - ślub: Akt małżeństwa: Lubraniec (obecn. woj. kuj.-pom.), rok 1904, nr aktu 16 [indeks na http://geneteka.genealodzy.pl/] https://www.genealogiawarchiwach.pl/#query.city=Lubraniec&query.dateFrom=1904&query.dateTo=1904&query.suggestion=false&query.thumbnails=false&query.facet=true&query.sortMode=DEFAULT&goComments=false&searcher=big&query.query [podgląd]
    ...

    Baza danych na stronach www.sejm-wielki.pl to drobny wycinek Wielkiej genealogii Minakowskiego, sięgającej średniowiecza, zawierającej ponad 1000.000 osób nawzajem skoligaconych, w tym znaczną część sławnych Polaków wszystkich epok; więcej na ten temat na Wielcy.pl .
    Baza jest uzupełniana codziennie
    — bardzo proszę o nadysłanie uzupełnień na adres mj@minakowski.pl . Z góry dziękuję!


    Serwisowi Sejm-Wielki.pl patronuje Stowarzyszenie Potomków Sejmu Wielkiego, działające pod patronatem Marszałka Sejmu RP.

    Znani: literaci, malarze, muzycy, aktorzy, dziennikarze, odkrywcy, historycy, wojskowi, filozofowie, ludzie Kościoła, prawnicy, politycy: przedrozbiorowi, dziewiętnastowieczni, przedwojenni, powojenni, współcześni, parlamentarzyści II i III RP oraz PRL, uczeni (członkowie akademii nauk): nauk społecznych, nauk biologicznych, nauk ścisłych, nauk technicznych, nauk rolniczo-leśnych, nauk medycznych, nauk o ziemi

    Cytuj: Marek Jerzy Minakowski, Wielka genealogia Minakowskiego (Wielcy.pl), wydanie z 08.12.2022.
    © 2002-2022 Dr Minakowski Publikacje Elektroniczne — Regulamin, polityka prywatności i cookie
    IP: 44.197.198.214