Sejm-Wielki.pl [start]
M.J. Minakowska, Genealogy of the Descendants of the Great Sejm
Zaloguj się contact
Name Surname: 

M Jan Nawrocki (ID: teatr.16700.1)

Koligacja (szukanie pokrewieństwa) z: najkrótsza linia przodkowie
n.p. Mieszko I, Czesław Miłosz, Maria Skłodowska-Curie, Karol Wojtyła, Bronisław Komorowski, Maria Minakowska
Dalszy związek rodzinny z potomkami Sejmu Wielkiego (poza Genealogią potomków Sejmu Wlk.)
Uwaga! Tej osoby nie ma w Genealogii potomków Sejmu Wielkiego.
Dzięki uprzejmości autorki zaglądasz teraz do Wielkiej Genealogii Minakowskiej (Wielcy.pl),
która jest od niej 10-krotnie większa (1.200.000 osób),
ale korzystanie z niej kosztuje 79 zł rocznie.
Zaloguj się
Autorka za swoją pracę nie bierze ani grosza z budżetu państwa. Pomóż jej!

Ranking WGM: za daleko (top 106%), Liczba łóżek od MJM: (brak koligacji) [wyłącz kolorowanie] [?]


człowiek teatru

Rodzice

 
rodzice ? ?
   ? ?
|    |
2    3



|
Jan Nawrocki, człowiek teatru, 1887-1962

Uwagi

  • „Słownik biograficzny teatru polskiego 1765-1965”, t. I, PWN Warszawa 1973:

    NAWROCKI Jan (16 VI 1887 Kalisz - 14 X 1962 Sosnowiec), aktor
    Debiutował w 1907 w Kaliszu. Występował później w różnych zespołach prowincjonalnych, m.in. w Lublinie i w Kielcach, a w 1913 podobno w T. Nowości w Warszawie. Od 1922 do 1925 należał do zespołu T. Polskiego w Katowicach, w 1927 występował w T. Nowości w Warszawie, w 1930 w T. Polskim w Grudziądzu, w 1935-39 w Sosnowcu. W czasie II wojny świat. pracował jako robotnik; po wyzwoleniu wrócił (1945) do t. sosnowieckiego. W 1948-55 występował w T. im. Wyspiańskiego w Katowicach, potem w T. Zagłębia w Sosnowcu, gdzie 19 IV 1958 obchodził jubileusz pięćdziesięciolecia pracy artystycznej. Grał m.in. Dziada („Wesele"), Kutuzowa („Wojna i pokój"), Harfiarza („Lilla Weneda"), Sadiego („Rzymska kurtyzana"). Ustalenie kolejnych miejsc pracy N., szczególnie w pierwszym okresie jego występów, jest trudne, ponieważ równocześnie występowało jeszcze trzech aktorów noszących to samo nazwisko.

    „Słownik biograficzny teatru polskiego” t. 1: teatr.16700.1

...

Baza danych na stronach www.sejm-wielki.pl to drobny wycinek Wielkiej genealogii Minakowskiej, sięgającej średniowiecza, zawierającej ponad 1.200.000 osób nawzajem skoligaconych, w tym znaczną część sławnych Polaków wszystkich epok; więcej na ten temat na Wielcy.pl .
Baza jest uzupełniana codziennie
— bardzo proszę o nadysłanie uzupełnień na adres mj@minakowski.pl . Z góry dziękuję!


Serwisowi Sejm-Wielki.pl patronuje Stowarzyszenie Potomków Sejmu Wielkiego, działające pod patronatem Marszałka Sejmu RP.

Znani: literaci, malarze, muzycy, aktorzy, dziennikarze, odkrywcy, historycy, wojskowi, filozofowie, ludzie Kościoła, prawnicy, politycy: przedrozbiorowi, dziewiętnastowieczni, przedwojenni, powojenni, współcześni, parlamentarzyści II i III RP oraz PRL, uczeni (członkowie akademii nauk): nauk społecznych, nauk biologicznych, nauk ścisłych, nauk technicznych, nauk rolniczo-leśnych, nauk medycznych, nauk o ziemi

Cytuj: Maria Jadwiga Minakowska, Wielka genealogia Minakowskiej (Wielcy.pl), wydanie z 27.05.2026.
© 2002-2026 Dr Minakowska Publikacje Elektroniczne — Regulamin, polityka prywatności i cookie
IP: 216.73.217.18