Sejm-Wielki.pl [start]
M.J. Minakowski, Genealogia Potomków Sejmu Wielkiego
Zaloguj się kontakt
Imię Nazwisko: 

Zaloguj się kontem serwisu Wielcy.pl

Nazwa użytkownika i hasło to samo co w Wielkiej Genealogii (WGM) i Nekrologii Minakowskiego

Zaloguj się lub zarejestruj się (załóż konto)

Jeżeli nie masz konta lub nie pamiętasz hasła,
albo nie wiesz, czy miałaś/eś konto na Wielcy.pl
- wtedy pole „Hasło” zostaw puste. Zajmiemy się tym.
Adres email:
Hasło:
Pamiętaj zalogowanie
Nie pamiętam hasłaDlaczego trzeba się logować?

Genealogia Potomków Sejmu Wielkiego to mały fragment Wielkiej Genealogii Minakowskiego. Przecież mnóstwo wielkich Polaków żyło przed Sejmem Wielkim, a inni nie mieli tam przodków (choć często również zasługują na pamięć i szacunek).

Wielka Genealogia Minakowskiego zawiera najpełniejszą genealogię elit polskich od XII do XXI wieku - prawie pół miliona osób powiązanych związkami rodzinnymi (jak. M. Kopernik, T. Kościuszko, A. Mickiewicz czy J. Matejko).

Abonament Wielkiej Genealogii to ok. 6,60 zł miesięcznie (79 zł za rok) — każdy polski inteligent powinien z niej regularnie korzystać. Tu kupuje się dostęp do WGM.

Zasady rozbudowy i uzupełniania obu baz

Genealogia Potomków Sejmu Wielkiego i Wielka Genealogia Minakowskiego są tworzone osobiście przez Marka Jerzego Minakowskiego (Wikipedia o MJM). To dzieła autorskie, za które autor osobiście ponosi odpowiedzialność.

Czas autora jest skończony, więc skupia się na skompletowaniu wszystkich potomków posłów i senatorów Sejmu Wielkiego (oraz ich rodzeństwa) z małżonkami i teściami. Te osoby, zwane „potomkami Sejmu Wielkiego” są wprowadzane i prezentowane na koszt autora.

Drugim priorytetem jest próba połączenia w jedną rodzinę możliwie wszystkich (z ponad 26 tysięcy) osób opisanych w Polskim Słowniku Biograficznym wydawanym od 1935 r. przez Polską Akademię Nauk i Polską Akademię Umiejętności. Tu znajduje się lista ich wszystkich.

Autor bardzo prosi o pomoc, zwłaszcza przez:
a) nadsyłanie materiałów które spełniają warunki opisane w manifeście Moje priorytety zwłaszcza te, o które pytam wprost, w różnych miejscach,
b) nie nadsyłanie materiałów, które nie mieszczą się w tych priorytetach (selekcja to bardzo ciężka praca i pomoc w dokonywaniu tej selekcji jest bardzo potrzebna!).

Do korespondencji służy adres mj@minakowski.pl (nie Facebook, nie telefon, nie Skype czy list papierowy, ale właśnie email).

Wersja książkowa: Elita Rzeczypospolitej i opracowania specjalne

Marek Jerzy Minakowski publikuje serię Elita Rzeczypospolitej, prezentującą rodziny stanowiące elitę polityczną Rzeczypospolitej z czasów Sejmu Wielkiego i potomków tej elity aż po wiek XXI. Wszystkie informacje na ten temat podane są na stronach ElitaRP.pl.

Podobną książkę można wydać także dla dowolnego innego fragmentu Wielkiej Genealogii Minakowskiego, także dla osób dodanych w ramach powyższej oferty opracowania i publikacji danych genealogicznych. Jednym słowem, mogą Państwo zlecić Markowi Minakowskiemu napisanie i wydanie książki o Państwa rodzinie, z zachowaniem wszelkich rygorów naukowości.

Ten serwis istnieje dzięki Państwa wspaciu

Autor, dr Marek Jerzy Minakowski, pracował niegdyś na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Obecnie jednak nie korzysta z pieniędzy podatników. Podobnie, jak np. Wikipedia, serwisy genealogiczne Marka Minakowskiego istnieją jedynie dzięki wsparciu czytelników, którzy finansują jego pracę. Bez tego trzeba by to wszystko zamknąć!


Baza danych na stronach www.sejm-wielki.pl to drobny wycinek Wielkiej genealogii Minakowskiego, sięgającej średniowiecza, zawierającej ponad 1.200.000 osób nawzajem skoligaconych, w tym znaczną część sławnych Polaków wszystkich epok; więcej na ten temat na Wielcy.pl .
Baza jest uzupełniana codziennie
— bardzo proszę o nadysłanie uzupełnień na adres mj@minakowski.pl . Z góry dziękuję!


Serwisowi Sejm-Wielki.pl patronuje Stowarzyszenie Potomków Sejmu Wielkiego, działające pod patronatem Marszałka Sejmu RP.

Znani: literaci, malarze, muzycy, aktorzy, dziennikarze, odkrywcy, historycy, wojskowi, filozofowie, ludzie Kościoła, prawnicy, politycy: przedrozbiorowi, dziewiętnastowieczni, przedwojenni, powojenni, współcześni, parlamentarzyści II i III RP oraz PRL, uczeni (członkowie akademii nauk): nauk społecznych, nauk biologicznych, nauk ścisłych, nauk technicznych, nauk rolniczo-leśnych, nauk medycznych, nauk o ziemi

Cytuj: Marek Jerzy Minakowski, Wielka genealogia Minakowskiego (Wielcy.pl), wydanie z 13.07.2024.
© 2002-2024 Dr Minakowski Publikacje Elektroniczne — Regulamin, polityka prywatności i cookie