Nowość! “Nekrologia Minakowskiego” (nekrologia.wielcy.pl) - Encyklopedia biograficzna na podstawie
kompletu nekrologów głównych polskich gazet od lutego 1845 do września 1939 r.
Sejm-Wielki.pl [start] M.J. Minakowski, Genealogia potomków Sejmu Wielkiego Zaloguj się kontakt
   Name Surname: 

Ż Anna Gabriela hr. Chodkiewicz z Młynowa h. Kościesza (ID: cz.I004316)

Koligacja (szukanie pokrewieństwa) z: najkrótsza linia przodkowie
n.p. Mieszko I, Czesław Miłosz, Maria Skłodowska-Curie, Karol Wojtyła, Bronisław Komorowski, Marek Minakowski
Potomek uczestnika Sejmu Wielkiego
Ranking WGM: 81.240 (top 9%), Liczba łóżek od MJM: 17 [wyłącz kolorowanie] [?]

(linia: Adam Rzewuski 7.508.157) , (linia: August Iliński 11.1.1147) , (linia: Jan Iliński 8.73.162) , (linia: Jan Syberg dw.57633) , (linia: Józef Borch 2.34.20) , (linia: Józef Olizar psb.20705.21) , (linia: Józef Szczytt sw.10777) , (linia: Karol Radziwiłł 15.105.778) , (linia: Kasper Walewski lu.4762) , (linia: Kazimierz Plater 2.34.22) , (linia: Krzysztof Szembek dw.16616) , (linia: Michał Borch 2.34.19) , (linia: Michał Korzeniowski 11.324.34) , (linia: Michał Ogiński 3.662.313) , (linia: Michał Walewski 8.192.199) , (linia: Seweryn Rzewuski dw.13957)


Przodkowie: drzewo "16"drzewo "32"drzewo "64"

pradziadkowie Władysław Hieronim Adam hr. Chodkiewicz z Młynowa h. Kościesza, artykuł w Nekrologii
1845-1906
   Adam Stecki h. Radwan, artykuł w Nekrologii
ca 1859-1919
   ?    Adam Mikołaj hr. Broel-Plater z Broelu h. wł., (linia: Adam Rzewuski 7.508.157)
1858-1934
&    &    &    &
Julia Ledóchowska z Leduchowa h. Szaława, artykuł w Nekrologii
1853-1919
   Emilia Bogusz z Ziemblic h. Półkozic
?1860-
   ?    Maria Garapich de Sichelburg h. wł., (linia: August Iliński 11.1.1147)
1859-1942
|    |    |    |
8 | 9    10 | 11    12 | 13    14 | 15
|    |    |    |
dziadkowie Mieczysław hr. Chodkiewicz z Młynowa h. Kościesza, artykuł w Nekrologii
1876-1933
   Felicja Stecka h. Radwan
1888-1977
   Marian Komarnicki h. Sas
?1880-
   Maria Michalina hr. Broel-Plater z Broelu h. wł., (linia: Adam Rzewuski 7.508.157)
1890-1961
|    |    |    |
4    5    6    7



 


|    |
rodzice Krzysztof hr. Chodkiewicz z Młynowa h. Kościesza, (linia: Józef Olizar psb.20705.21)
1912-1978
   Maria Komarnicka h. Sas, (linia: Adam Rzewuski 7.508.157)
1914
|    |
2    3



|
Anna Gabriela hr. Chodkiewicz z Młynowa h. Kościesza, (linia: Adam Rzewuski 7.508.157), 1945
ilustracja

Rodzice

ilustracja
  • Krzysztof hr. Chodkiewicz z Młynowa h. Kościesza, (linia: Józef Olizar psb.20705.21)
  • Urodzony dnia 28 II 1912 - Młynów, Wołyń
  • zmarł dnia 20 VI 1978 - Gdańsk-Wrzeszcz , wiek: 66 lat.
  •  
  • Maria Komarnicka h. Sas, (linia: Adam Rzewuski 7.508.157)
  • Urodzona dnia 30 VIII 1914
  •  

    śluby i dzieci, wnuki, i do prawnuków

    ilustracja
  • Mąż (ślub: dnia 29 VI 1968, Gdańsk-Wrzeszcz, ): Krzysztof Dowgiałło h. Zadora (odm.), poseł na Sejm PRL 1938 , (Rodzice : Karol Dominik Marian Dowgiałło h. Zadora (odm.), (linia: Aleksander Lubomirski 15.105.633) 1896-1940 & Zofia hr. Potulicka z Więcborga h. Grzymała, (linia: Adam Rzewuski 7.508.157) 1895-1944) , dzieci
    1. M Marcin (linia: Adam Rzewuski 7.508.157) , (linia: Aleksander Lubomirski 15.105.633) , (linia: Antoni Pomarnacki sw.15231) , (linia: August Iliński 11.1.1147) , (linia: Franciszek Czapski 3.598.95) , (linia: Franciszek Mielżyński dw.21793) , (linia: Franciszek Sapieha dw.14737) , (linia: Jan Iliński 8.73.162) , (linia: Jan Lipski 14.431.142) , (linia: Jan Syberg dw.57633) , (linia: Józef Borch 2.34.20) , (linia: Józef Lubomirski 15.105.503) , (linia: Józef Olizar psb.20705.21) , (linia: Józef Szczytt sw.10777) , (linia: Józef Wilkoński sw.15877) , (linia: Józef Zabiełło le.4243.1.2) , (linia: Karol Radziwiłł 15.105.778) , (linia: Kasper Walewski lu.4762) , (linia: Kazimierz Plater 2.34.22) , (linia: Krzysztof Szembek dw.16616) , (linia: Maciej Radziwiłł 9.138.72) , (linia: Maksymilian Mielżyński 3.598.295) , (linia: Michał Borch 2.34.19) , (linia: Michał Korzeniowski 11.324.34) , (linia: Michał Ogiński 3.662.313) , (linia: Michał Walewski 8.192.199) , (linia: Michał Zabieło sw.10953) , (linia: Piotr Potocki dw.15031) , (linia: Seweryn Rzewuski dw.13957) , (linia: Stanisław Gorski 6.607a.580) , (linia: Szczęsny Potocki 11.1.1140) , (linia: Szymon Zabiełło sw.10971) 1969
       & Bogna Augustyniak 1972 dzieci
    2. Ż Maria (linia: Adam Rzewuski 7.508.157) , (linia: Aleksander Lubomirski 15.105.633) , (linia: Antoni Pomarnacki sw.15231) , (linia: August Iliński 11.1.1147) , (linia: Franciszek Czapski 3.598.95) , (linia: Franciszek Mielżyński dw.21793) , (linia: Franciszek Sapieha dw.14737) , (linia: Jan Iliński 8.73.162) , (linia: Jan Lipski 14.431.142) , (linia: Jan Syberg dw.57633) , (linia: Józef Borch 2.34.20) , (linia: Józef Lubomirski 15.105.503) , (linia: Józef Olizar psb.20705.21) , (linia: Józef Szczytt sw.10777) , (linia: Józef Wilkoński sw.15877) , (linia: Józef Zabiełło le.4243.1.2) , (linia: Karol Radziwiłł 15.105.778) , (linia: Kasper Walewski lu.4762) , (linia: Kazimierz Plater 2.34.22) , (linia: Krzysztof Szembek dw.16616) , (linia: Maciej Radziwiłł 9.138.72) , (linia: Maksymilian Mielżyński 3.598.295) , (linia: Michał Borch 2.34.19) , (linia: Michał Korzeniowski 11.324.34) , (linia: Michał Ogiński 3.662.313) , (linia: Michał Walewski 8.192.199) , (linia: Michał Zabieło sw.10953) , (linia: Piotr Potocki dw.15031) , (linia: Seweryn Rzewuski dw.13957) , (linia: Stanisław Gorski 6.607a.580) , (linia: Szczęsny Potocki 11.1.1140) , (linia: Szymon Zabiełło sw.10971) 1971
       & Mikołaj Lech Kadłubowski h. Drzewica korespondent M.J.M. 1971-2013 dzieci
    3. M Piotr (linia: Adam Rzewuski 7.508.157) , (linia: Aleksander Lubomirski 15.105.633) , (linia: Antoni Pomarnacki sw.15231) , (linia: August Iliński 11.1.1147) , (linia: Franciszek Czapski 3.598.95) , (linia: Franciszek Mielżyński dw.21793) , (linia: Franciszek Sapieha dw.14737) , (linia: Jan Iliński 8.73.162) , (linia: Jan Lipski 14.431.142) , (linia: Jan Syberg dw.57633) , (linia: Józef Borch 2.34.20) , (linia: Józef Lubomirski 15.105.503) , (linia: Józef Olizar psb.20705.21) , (linia: Józef Szczytt sw.10777) , (linia: Józef Wilkoński sw.15877) , (linia: Józef Zabiełło le.4243.1.2) , (linia: Karol Radziwiłł 15.105.778) , (linia: Kasper Walewski lu.4762) , (linia: Kazimierz Plater 2.34.22) , (linia: Krzysztof Szembek dw.16616) , (linia: Maciej Radziwiłł 9.138.72) , (linia: Maksymilian Mielżyński 3.598.295) , (linia: Michał Borch 2.34.19) , (linia: Michał Korzeniowski 11.324.34) , (linia: Michał Ogiński 3.662.313) , (linia: Michał Walewski 8.192.199) , (linia: Michał Zabieło sw.10953) , (linia: Piotr Potocki dw.15031) , (linia: Seweryn Rzewuski dw.13957) , (linia: Stanisław Gorski 6.607a.580) , (linia: Szczęsny Potocki 11.1.1140) , (linia: Szymon Zabiełło sw.10971) 1975
       & Izabella Wiczanowska ?1980 dzieci
    4. M Wojciech (linia: Adam Rzewuski 7.508.157) , (linia: Aleksander Lubomirski 15.105.633) , (linia: Antoni Pomarnacki sw.15231) , (linia: August Iliński 11.1.1147) , (linia: Franciszek Czapski 3.598.95) , (linia: Franciszek Mielżyński dw.21793) , (linia: Franciszek Sapieha dw.14737) , (linia: Jan Iliński 8.73.162) , (linia: Jan Lipski 14.431.142) , (linia: Jan Syberg dw.57633) , (linia: Józef Borch 2.34.20) , (linia: Józef Lubomirski 15.105.503) , (linia: Józef Olizar psb.20705.21) , (linia: Józef Szczytt sw.10777) , (linia: Józef Wilkoński sw.15877) , (linia: Józef Zabiełło le.4243.1.2) , (linia: Karol Radziwiłł 15.105.778) , (linia: Kasper Walewski lu.4762) , (linia: Kazimierz Plater 2.34.22) , (linia: Krzysztof Szembek dw.16616) , (linia: Maciej Radziwiłł 9.138.72) , (linia: Maksymilian Mielżyński 3.598.295) , (linia: Michał Borch 2.34.19) , (linia: Michał Korzeniowski 11.324.34) , (linia: Michał Ogiński 3.662.313) , (linia: Michał Walewski 8.192.199) , (linia: Michał Zabieło sw.10953) , (linia: Piotr Potocki dw.15031) , (linia: Seweryn Rzewuski dw.13957) , (linia: Stanisław Gorski 6.607a.580) , (linia: Szczęsny Potocki 11.1.1140) , (linia: Szymon Zabiełło sw.10971) 1978
  • Rodzeństwo, bratankowie lub siostrzeńcy/bratanice lub siostrzenice

    1. Ż Helena (linia: Adam Rzewuski 7.508.157) , (linia: August Iliński 11.1.1147) , (linia: Jan Iliński 8.73.162) , (linia: Jan Syberg dw.57633) , (linia: Józef Borch 2.34.20) , (linia: Józef Olizar psb.20705.21) , (linia: Józef Szczytt sw.10777) , (linia: Karol Radziwiłł 15.105.778) , (linia: Kasper Walewski lu.4762) , (linia: Kazimierz Plater 2.34.22) , (linia: Krzysztof Szembek dw.16616) , (linia: Michał Borch 2.34.19) , (linia: Michał Korzeniowski 11.324.34) , (linia: Michał Ogiński 3.662.313) , (linia: Michał Walewski 8.192.199) , (linia: Seweryn Rzewuski dw.13957) 1938
      ■  & Andrzej Kacper Mintowt-Czyż z Woronny h. Godziemba (linia: Kasper Czyż 4.87.77) 1938 dzieci | M Józef Mintowt-Czyż z Woronny h. Godziemba 1967| M Jacek Mintowt-Czyż z Woronny h. Godziemba 1973| M Marek Mintowt-Czyż z Woronny h. Godziemba 1979 |
    2. **Anna Gabriela **
    3. M Hieronim (linia: Adam Rzewuski 7.508.157) , (linia: August Iliński 11.1.1147) , (linia: Jan Iliński 8.73.162) , (linia: Jan Syberg dw.57633) , (linia: Józef Borch 2.34.20) , (linia: Józef Olizar psb.20705.21) , (linia: Józef Szczytt sw.10777) , (linia: Karol Radziwiłł 15.105.778) , (linia: Kasper Walewski lu.4762) , (linia: Kazimierz Plater 2.34.22) , (linia: Krzysztof Szembek dw.16616) , (linia: Michał Borch 2.34.19) , (linia: Michał Korzeniowski 11.324.34) , (linia: Michał Ogiński 3.662.313) , (linia: Michał Walewski 8.192.199) , (linia: Seweryn Rzewuski dw.13957) 1947
      ■  & Małgorzata Kozłowska ?1950 dzieci | M Jan hr. Chodkiewicz z Młynowa h. Kościesza 1979| Ż Anna hr. Chodkiewicz z Młynowa h. Kościesza 1980 |
    4. M Marek Maria bohater Wiki , (linia: Adam Rzewuski 7.508.157) , (linia: August Iliński 11.1.1147) , (linia: Jan Iliński 8.73.162) , (linia: Jan Syberg dw.57633) , (linia: Józef Borch 2.34.20) , (linia: Józef Olizar psb.20705.21) , (linia: Józef Szczytt sw.10777) , (linia: Karol Radziwiłł 15.105.778) , (linia: Kasper Walewski lu.4762) , (linia: Kazimierz Plater 2.34.22) , (linia: Krzysztof Szembek dw.16616) , (linia: Michał Borch 2.34.19) , (linia: Michał Korzeniowski 11.324.34) , (linia: Michał Ogiński 3.662.313) , (linia: Michał Walewski 8.192.199) , (linia: Seweryn Rzewuski dw.13957) 1952
      ■  & Elżbieta Bojanowska korespondent M.J.M. 1950 dzieci | M Tomasz hr. Chodkiewicz z Młynowa h. Kościesza 1984| M Krzysztof hr. Chodkiewicz z Młynowa h. Kościesza 1989 |

    Stryjowie lub wujowie oraz ciotki, i kuzynki

    1. M Krzysztof hr. Chodkiewicz z Młynowa h. Kościesza (linia: Józef Olizar psb.20705.21) , (linia: Józef Szczytt sw.10777) , (linia: Kasper Walewski lu.4762) , (linia: Krzysztof Szembek dw.16616) , (linia: Michał Korzeniowski 11.324.34) , (linia: Michał Walewski 8.192.199) 1912-1978
      ■  & Maria Komarnicka h. Sas (linia: Adam Rzewuski 7.508.157) , (linia: August Iliński 11.1.1147) , (linia: Jan Iliński 8.73.162) , (linia: Jan Syberg dw.57633) , (linia: Józef Borch 2.34.20) , (linia: Karol Radziwiłł 15.105.778) , (linia: Kazimierz Plater 2.34.22) , (linia: Michał Borch 2.34.19) , (linia: Michał Ogiński 3.662.313) , (linia: Seweryn Rzewuski dw.13957) 1914 dzieci | Ż Helena hr. Chodkiewicz z Młynowa h. Kościesza 1938| Ż Anna Gabriela hr. Chodkiewicz z Młynowa h. Kościesza 1945| M Hieronim hr. Chodkiewicz z Młynowa h. Kościesza 1947| M Marek Maria hr. Chodkiewicz z Młynowa h. Kościesza 1952 |
    2. Ż Aleksandra hr. Chodkiewicz z Młynowa h. Kościesza uczestnik Powstania Warszawskiego (1944) , (linia: Józef Olizar psb.20705.21) , (linia: Józef Szczytt sw.10777) , (linia: Kasper Walewski lu.4762) , (linia: Krzysztof Szembek dw.16616) , (linia: Michał Korzeniowski 11.324.34) , (linia: Michał Walewski 8.192.199) 1914-1997
    3. M Adam hr. Chodkiewicz z Młynowa h. Kościesza (linia: Józef Olizar psb.20705.21) , (linia: Józef Szczytt sw.10777) , (linia: Kasper Walewski lu.4762) , (linia: Krzysztof Szembek dw.16616) , (linia: Michał Korzeniowski 11.324.34) , (linia: Michał Walewski 8.192.199) 1919-1994
      ■  & Maria Irena «Krystyna» hr. Broel-Plater z Broelu h. wł. uczestnik Powstania Warszawskiego (1944) , (linia: Adam Szydłowski 13.214.551) , (linia: Antoni Ledóchowski 14.63.144) , (linia: August Kicki 10.16.41) , (linia: Franciszek Mielżyński dw.21793) , (linia: Jan Lipski 14.431.142) , (linia: Jan Syberg dw.57633) , (linia: Józef Borch 2.34.20) , (linia: Józef Plater lu.22129) , (linia: Kazimierz Plater 2.34.22) , (linia: Konstanty Bniński 1.1122.184) , (linia: Maksymilian Mielżyński 3.598.295) , (linia: Michał Borch 2.34.19) , (linia: Michał Ogiński 3.662.313) , (linia: Onufry Kicki 10.16.40) , (linia: Stanisław Kossecki 11.435.746) , (linia: Teodor Szydłowski 7.8.73) , (linia: Tomasz Aleksandrowicz 1.83.111) , (linia: Tomasz Ostrowski 6.390.180) 1919-2003 dzieci | Ż Krystyna Maria hr. Chodkiewicz z Młynowa h. Kościesza 1949| Ż Aleksandra hr. Chodkiewicz z Młynowa h. Kościesza 1952 |
    4. Ż Helena Komarnicka h. Sas (linia: Adam Rzewuski 7.508.157) , (linia: August Iliński 11.1.1147) , (linia: Jan Iliński 8.73.162) , (linia: Jan Syberg dw.57633) , (linia: Józef Borch 2.34.20) , (linia: Karol Radziwiłł 15.105.778) , (linia: Kazimierz Plater 2.34.22) , (linia: Michał Borch 2.34.19) , (linia: Michał Ogiński 3.662.313) , (linia: Seweryn Rzewuski dw.13957) ?1910
      ■  & Władysław Gutowski h. Ciołek (linia: Józef Plater lu.22129) 1897-1993 dzieci | M Paweł Gutowski h. Ciołek ?1930 |
    5. Ż Maria Komarnicka h. Sas (linia: Adam Rzewuski 7.508.157) , (linia: August Iliński 11.1.1147) , (linia: Jan Iliński 8.73.162) , (linia: Jan Syberg dw.57633) , (linia: Józef Borch 2.34.20) , (linia: Karol Radziwiłł 15.105.778) , (linia: Kazimierz Plater 2.34.22) , (linia: Michał Borch 2.34.19) , (linia: Michał Ogiński 3.662.313) , (linia: Seweryn Rzewuski dw.13957) 1914
      ■  & Krzysztof hr. Chodkiewicz z Młynowa h. Kościesza (linia: Józef Olizar psb.20705.21) , (linia: Józef Szczytt sw.10777) , (linia: Kasper Walewski lu.4762) , (linia: Krzysztof Szembek dw.16616) , (linia: Michał Korzeniowski 11.324.34) , (linia: Michał Walewski 8.192.199) 1912-1978 dzieci | Ż Helena hr. Chodkiewicz z Młynowa h. Kościesza 1938| Ż Anna Gabriela hr. Chodkiewicz z Młynowa h. Kościesza 1945| M Hieronim hr. Chodkiewicz z Młynowa h. Kościesza 1947| M Marek Maria hr. Chodkiewicz z Młynowa h. Kościesza 1952 |

    Najbliżsi sławni ludzie (wg kryterium PSB)

    W stopniach ° wyrażona liczba ogniw w łańcuchu, w którym każda następna osoba jest dzieckiem, rodzicem lub małżonkiem poprzedniej;
    wersja pełna (przy opłaconym abonamenice) pokazuje wykres powiązania; w wersji darmowej kliknięcie prowadzi do strony o danej osobie.

    1. POTULICKI Józef Kazimierz (1828-1870) ziemianin, działacz społeczny i gospodarczy
    2. STECKI Erazm Julian (1819-1863), ziemianin, marszałek szlachty powiatu łuckiego
    3. SZAWERNOWSKI Włodzimierz (1872-1944) inżynier
    4. MIRSKI Kazimierz (1891-1941), ziemianin, poseł do Sejmu RP, działacz społeczny
    5. POTULICKI Karol (1861-1931) ziemianin, publicysta, działacz społeczno-polityczny
    6. PLATER Adam Antoni (1790-1862) ziemianin, polihistor, zoolog
    7. SKÓRZEWSKI Heliodor Jan Stanisław (1792-1858) oficer armii Księstwa Warszawskiego, poseł na sejm W. Ks. Pozn., uczestnik Wiosny Ludów, działacz społeczny, publicysta
    8. PLATER Stanisław (1784-1851) oficer, historyk, geograf
    9. CZAPSKI HUTTEN Stanisław (1779-1844) pułkownik
    10. OLIZAR Gustaw Henryk (1798-1865) poeta, publicysta, pamiętnikarz
    11. GOLICYNOWA Karolina Teresa z Walewskich (1778-1846) córka Michała, wojewody sieradzkiego
    12. CHODKIEWICZ Aleksander (1776-1838) generał, literat, technolog
    13. POTOCKI Antoni (1780-1850) generał brygady, senator, tajny radca
    14. KARWICKI Józef Dunin (1833-1910) pisarz, autor pamiętników
    15. RATAJSKI Leszek (1921-1977) geograf i kartograf, profesor UW
    16. POTULICKI Michał Bonawentura (1756-1805) przyrodnik, ziemianin
    17. OBUCHOWICZ Michał (po 1760-1818) kasztelan miński, powstaniec kościuszkowski
    18. PLATER Stanisław (1822-1890) ziemianin, działacz polityczny i gospodarczy
    19. OLIZAR Filip Nereusz (ok. 1750-1816) podczaszy litewski
    20. SZAWERNOWSKI Piotr (1901-1975) inżynier hydrotechnik, żołnierz AK

    Uwagi

    • Baza Jerzego ks. Czartoryskiego - cz.I004316
      Ziemianie Polscy XX w. t. 5 - zi.5.17.a5a

    ...

    Baza danych na stronach www.sejm-wielki.pl to drobny wycinek Wielkiej genealogii Minakowskiego, sięgającej średniowiecza, zawierającej ponad 1000.000 osób nawzajem skoligaconych, w tym znaczną część sławnych Polaków wszystkich epok; więcej na ten temat na Wielcy.pl .
    Baza jest uzupełniana codziennie
    — bardzo proszę o nadysłanie uzupełnień na adres mj@minakowski.pl . Z góry dziękuję!


    Serwisowi Sejm-Wielki.pl patronuje Stowarzyszenie Potomków Sejmu Wielkiego, działające pod patronatem Marszałka Sejmu RP.

    Znani: literaci, malarze, muzycy, aktorzy, dziennikarze, odkrywcy, historycy, wojskowi, filozofowie, ludzie Kościoła, prawnicy, politycy: przedrozbiorowi, dziewiętnastowieczni, przedwojenni, powojenni, współcześni, parlamentarzyści II i III RP oraz PRL, uczeni (członkowie akademii nauk): nauk społecznych, nauk biologicznych, nauk ścisłych, nauk technicznych, nauk rolniczo-leśnych, nauk medycznych, nauk o ziemi

    Cytuj: Marek Jerzy Minakowski, Wielka genealogia Minakowskiego (Wielcy.pl), wydanie z 27.11.2022.
    © 2002-2022 Dr Minakowski Publikacje Elektroniczne — Regulamin, polityka prywatności i cookie
    IP: 18.232.127.73