Sejm-Wielki.pl [start] M.J. Minakowski, Genealogia potomków Sejmu Wielkiego zaloguj się kontakt
   Imię Nazwisko: 

Osoby w naszej genealogii zasiadające w Sejmie i Senacie II RP, PRL i III RP (lata 1919-2013)

Intensywność czerwonego pola proporcjonalna jest do wagi koligacji danej osoby (wyjaśnione w artykule Mapowanie pozycji społecznej). Analiza wyników przedstawiona jest w artykule Frapująca genealogia posłów i senatorów 1919-2013.

2015- Sejm RP VIII Kadencji

3.8% (18 z 470) w tym w Potomkach Sejmu Wlk. 1.3% (6 z 470)
  1.    Czarnecki Przemysław (1983-)
  2.    Duda Antoni (1950-)
  3.    Dworczyk Michał (1975-)
  4.    Gliński Piotr (1954-)
  5.    Grupiński Rafał (1952-)
  6.    Kaczyński Jarosław (1949-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  7.    Kidawa-Błońska Małgorzata (1957-)
  8.    Kierwiński Marcin (1976-)
  9.    Lichocka Joanna (1969-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  10.    Macierewicz Antoni (1948-)
  11.    Meysztowicz Jerzy (1958-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  12.    Morawiecki Kornel (1941-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  13.    Naimski Piotr (1951-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  14.    Niesiołowski Stefan (1944-)
  15.    Suski Marek (1958-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  16.    Trzaskowski Rafał (1972-)
  17.    Ziobro Zbigniew (1970-)
  18.    Święcicki Marcin (1947-)

2015- Senat RP IX Kadencji

6.9% (7 z 101) w tym w Potomkach Sejmu Wlk. 3.0% (3 z 101)
  1.    Anders Anna Maria (1950-)
  2.    Borys-Damięcka Barbara (1937-)
  3.    Fedorowicz Jerzy Feliks (1947-)
  4.    Jackowski Jan Maria (1958-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  5.    Libicki Jan Filip (1971-)
  6.    Radziwiłł Konstanty (1958-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  7.    Żaryn Jan (1958-) (Pot. Sejmu Wlk.)

2011-2015 Sejm RP VII Kadencji

3.9% (18 z 467) w tym w Potomkach Sejmu Wlk. 1.3% (6 z 467)
  1.    Duda Andrzej (1972-)
  2.    Fedorowicz Jerzy Feliks (1947-)
  3.    Fiedler Arkady (1945-)
  4.    Grupiński Rafał (1952-)
  5.    Hall Katarzyna (1957-)
  6.    Kaczyński Jarosław (1949-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  7.    Kidawa-Błońska Małgorzata (1957-)
  8.    Kierwiński Marcin (1976-)
  9.    Macierewicz Antoni (1948-)
  10.    Naimski Piotr (1951-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  11.    Niesiołowski Stefan (1944-)
  12.    Nowicka Wanda (1956-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  13.    Suski Marek (1958-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  14.    Ujazdowski Kazimierz Michał (1964-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  15.    Vincent-Rostowski Jan (1951-)
  16.    Święcicki Marcin (1947-)
  17.    Łapiński Marek (1971-)
  18.    Żelichowski Stanisław (1944-) (Pot. Sejmu Wlk.)

2011- Senat RP VIII Kadencji

6.9% (7 z 102) w tym w Potomkach Sejmu Wlk. 2.0% (2 z 102)
  1.    Abgarowicz Łukasz Maria (1949-)
  2.    Bieńkowska Elżbieta (1964-)
  3.    Borys-Damięcka Barbara (1937-)
  4.    Jackowski Jan Maria (1958-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  5.    Libicki Jan Filip (1971-)
  6.    Ortyl Władysław (1954-)
  7.    Person Andrzej (1951-) (Pot. Sejmu Wlk.)

2007-2011 Sejm RP VI Kadencji

3.9% (19 z 482) w tym w Potomkach Sejmu Wlk. 1.2% (6 z 482)
  1.    Celiński Andrzej (1950-)
  2.    Fedorowicz Jerzy Feliks (1947-)
  3.    Fiedler Arkady (1945-)
  4.    Grupiński Rafał (1952-)
  5.    Kaczyński Jarosław (1949-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  6.    Kidawa-Błońska Małgorzata (1957-)
  7.    Komorowski Bronisław (1952-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  8.    Kurski Jacek (1966-)
  9.    Macierewicz Antoni (1948-)
  10.    Niesiołowski Stefan (1944-)
  11.    Ołdakowski Jan (1972-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  12.    Rokita-Arnold Nelli (1957-)
  13.    Suski Marek (1958-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  14.    Tyszkiewicz Krzysztof (1980-)
  15.    Ujazdowski Kazimierz Michał (1964-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  16.    Wałęsa Jarosław (1976-)
  17.    Widacki Jan (1948-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  18.    Zalewski Paweł (1964-)
  19.    Ziobro Zbigniew (1970-)

2007-2011 Senat RP VII Kadencji

6.9% (7 z 102) w tym w Potomkach Sejmu Wlk. 2.0% (2 z 102)
  1.    Abgarowicz Łukasz Maria (1949-)
  2.    Andrzejewski Piotr Łukasz Juliusz (1942-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  3.    Borys-Damięcka Barbara (1937-)
  4.    Korfanty Bronisław Jan (1952-)
  5.    Ortyl Władysław (1954-)
  6.    Person Andrzej (1951-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  7.    Romaszewski Zbigniew (1940-)

2005-2007 Sejm RP V Kadencji

4.2% (20 z 477) w tym w Potomkach Sejmu Wlk. 1.5% (7 z 477)
  1.    Abgarowicz Łukasz Maria (1949-)
  2.    Fedorowicz Jerzy Feliks (1947-)
  3.    Fiedler Arkady (1945-)
  4.    Giertych Roman (1971-)
  5.    Gronkiewicz-Waltz Hanna (1952-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  6.    Grupiński Rafał (1952-)
  7.    Kaczyński Jarosław (1949-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  8.    Kidawa-Błońska Małgorzata (1957-)
  9.    Komorowski Bronisław (1952-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  10.    Kurski Jacek (1966-)
  11.    Libicki Jan Filip (1971-)
  12.    Ołdakowski Jan (1972-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  13.    Rokita Jan (1959-)
  14.    Suski Marek (1958-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  15.    Ujazdowski Kazimierz Michał (1964-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  16.    Wałęsa Jarosław (1976-)
  17.    Zalewski Paweł (1964-)
  18.    Ziobro Zbigniew (1970-)
  19.    Śpiewak Paweł (1951-)
  20.    Żelichowski Stanisław (1944-) (Pot. Sejmu Wlk.)

2005-2007 Senat RP VI Kadencji

9.0% (9 z 100) w tym w Potomkach Sejmu Wlk. 3.0% (3 z 100)
  1.    Andrzejewski Piotr Łukasz Juliusz (1942-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  2.    Korfanty Bronisław Jan (1952-)
  3.    Kurska Anna Maria (1929-)
  4.    Niesiołowski Stefan (1944-)
  5.    Ortyl Władysław (1954-)
  6.    Person Andrzej (1951-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  7.    Romaszewski Zbigniew (1940-)
  8.    Smoktunowicz Robert Maciej (1962-)
  9.    Trybuła Zbigniew (1957-) (Pot. Sejmu Wlk.)

2001-2005 Sejm RP IV Kadencji

4.3% (21 z 490) w tym w Potomkach Sejmu Wlk. 1.6% (8 z 490)
  1.    Abgarowicz Łukasz Maria (1949-)
  2.    Błońska-Fajfrowska Barbara (1949-)
  3.    Celiński Andrzej (1950-)
  4.    Giertych Maciej (1936-)
  5.    Giertych Roman (1971-)
  6.    Hausner Jerzy (1949-)
  7.    Janowski Gabriel (1947-)
  8.    Kaczyński Jarosław (1949-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  9.    Kaczyński Lech (1949-2010) (Pot. Sejmu Wlk.)
  10.    Komorowski Bronisław (1952-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  11.    Libicki Marcin (1939-)
  12.    Macierewicz Antoni (1948-)
  13.    Małachowski Aleksander (1924-2004) (Pot. Sejmu Wlk.)
  14.    Nowina-Konopka Halina (1938-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  15.    Olszewski Jan (1930-)
  16.    Rokita Jan (1959-)
  17.    Suski Marek (1958-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  18.    Szarawarski Andrzej (1948-)
  19.    Ujazdowski Kazimierz Michał (1964-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  20.    Ziobro Zbigniew (1970-)
  21.    Żelichowski Stanisław (1944-) (Pot. Sejmu Wlk.)

2001-2005 Senat RP V Kadencji

4.5% (5 z 110) w tym w Potomkach Sejmu Wlk. 0.9% (1 z 110)
  1.    Krzyżanowska Olga Teresa (1929-)
  2.    Kurska Anna Maria (1929-)
  3.    Romaszewski Zbigniew (1940-)
  4.    Smoktunowicz Robert Maciej (1962-)
  5.    Wielowieyski Andrzej Jan (1927-) (Pot. Sejmu Wlk.)

1997-2001 Sejm RP III Kadencji

7.1% (34 z 482) w tym w Potomkach Sejmu Wlk. 2.9% (14 z 482)
  1.    Anusz Andrzej (1965-)
  2.    Arkuszewski Wojciech (1948-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  3.    Braun Juliusz (1948-)
  4.    Buzek Jerzy (1940-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  5.    Czarnecki Ryszard (1963-)
  6.    Hall Aleksander (1953-)
  7.    Ikonowicz Piotr (1956-)
  8.    Jackowski Jan Maria (1958-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  9.    Janowski Gabriel (1947-)
  10.    Kaczyński Jarosław (1949-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  11.    Komorowski Bronisław (1952-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  12.    Krzyżanowska Olga Teresa (1929-)
  13.    Kuroń Jacek (1934-2004)
  14.    Libicki Marcin (1939-)
  15.    Lipowicz Irena Ewa (1953-)
  16.    Macierewicz Antoni (1948-)
  17.    Mazowiecki Tadeusz (1927-)
  18.    Niesiołowski Stefan (1944-)
  19.    Nowina-Konopka Halina (1938-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  20.    Nowina-Konopka Piotr (1949-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  21.    Olszewski Jan (1930-)
  22.    Onyszkiewicz Janusz (1937-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  23.    Pilniakowski Stanisław (1944-)
  24.    Puzyna Włodzimierz (1947-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  25.    Rokita Jan (1959-)
  26.    Smereczyńska Maria Władysława (1954-)
  27.    Stolzman Maria (1929-2010) (Pot. Sejmu Wlk.)
  28.    Suchocka Hanna (1946-)
  29.    Szarawarski Andrzej (1948-)
  30.    Ujazdowski Kazimierz Michał (1964-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  31.    Wende Edward Joachim (1936-2002)
  32.    Wielowieyski Andrzej Jan (1927-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  33.    Żelichowski Stanisław (1944-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  34.    Żółtowska Maria (1948-2011) (Pot. Sejmu Wlk.)

1997-2001 Senat RP IV Kadencji

6.7% (7 z 105) w tym w Potomkach Sejmu Wlk. 3.8% (4 z 105)
  1.    Andrzejewski Piotr Łukasz Juliusz (1942-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  2.    Bartoszewski Władysław (1922-)
  3.    Chełkowski August (1927-1999) (Pot. Sejmu Wlk.)
  4.    Chrzanowski Wiesław Marian (1923-2012) (Pot. Sejmu Wlk.)
  5.    Kozłowski Krzysztof Jan (1931-2013)
  6.    Michałowski Tomasz Edward (1960-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  7.    Romaszewski Zbigniew (1940-)

1993-1997 Sejm RP II Kadencji

6.3% (30 z 474) w tym w Potomkach Sejmu Wlk. 3.0% (14 z 474)
  1.    Arkuszewski Wojciech (1948-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  2.    Braun Juliusz (1948-)
  3.    Celiński Andrzej (1950-)
  4.    Dmochowska Maria (1930-)
  5.    Gaberle Andrzej (1937-2012)
  6.    Gąsienica-Makowski Andrzej (1952-)
  7.    Ikonowicz Piotr (1956-)
  8.    Komornicki Jan (1943-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  9.    Komorowski Bronisław (1952-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  10.    Krzyżanowska Olga Teresa (1929-)
  11.    Król Krzysztof (1963-)
  12.    Kuroń Jacek (1934-2004)
  13.    Labuda Barbara (1946-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  14.    Lipowicz Irena Ewa (1953-)
  15.    Mazowiecki Tadeusz (1927-)
  16.    Małachowski Aleksander (1924-2004) (Pot. Sejmu Wlk.)
  17.    Moczulski Leszek (1930-)
  18.    Nowina-Konopka Piotr (1949-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  19.    Onyszkiewicz Janusz (1937-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  20.    Puzyna Włodzimierz (1947-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  21.    Rokita Jan (1959-)
  22.    Stolzman Maria (1929-2010) (Pot. Sejmu Wlk.)
  23.    Suchocka Hanna (1946-)
  24.    Szarawarski Andrzej (1948-)
  25.    Taylor Jacek (1939-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  26.    Trzcińska-Fajfrowska Maria (1937-1994) (Pot. Sejmu Wlk.)
  27.    Wielowieyski Andrzej Jan (1927-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  28.    Wolfram Krzysztof (1946-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  29.    Święcicki Marcin (1947-)
  30.    Żelichowski Stanisław (1944-) (Pot. Sejmu Wlk.)

1993-1997 Senat RP III Kadencji

6.7% (7 z 104) w tym w Potomkach Sejmu Wlk. 1.9% (2 z 104)
  1.    Andrzejewski Piotr Łukasz Juliusz (1942-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  2.    Chełkowski August (1927-1999) (Pot. Sejmu Wlk.)
  3.    Kozłowski Krzysztof Jan (1931-2013)
  4.    Kuratowska Zofia (1931-1999)
  5.    Protasowicki Mieczysław (1943-)
  6.    Romaszewski Zbigniew (1940-)
  7.    Sęk Jan (1948-)

1991-1993 Sejm RP I Kadencji

9.5% (44 z 464) w tym w Potomkach Sejmu Wlk. 3.7% (17 z 464)
  1.    Anusz Andrzej (1965-)
  2.    Arkuszewski Wojciech (1948-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  3.    Bielecki Jan Krzysztof (1951-)
  4.    Braun Juliusz (1948-)
  5.    Chrzanowski Wiesław Marian (1923-2012) (Pot. Sejmu Wlk.)
  6.    Czarnecki Ryszard (1963-)
  7.    Dmochowska Maria (1930-)
  8.    Gąsienica-Makowski Andrzej (1952-)
  9.    Hall Aleksander (1953-)
  10.    Hennelowa Józefa (1925-)
  11.    Hniedziewicz Stanisław (1943-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  12.    Janowski Gabriel (1947-)
  13.    Kaczyński Jarosław (1949-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  14.    Kaczyński Lech (1949-2010) (Pot. Sejmu Wlk.)
  15.    Komorowski Bronisław (1952-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  16.    Korwin-Mikke Janusz (1942-)
  17.    Krzyżanowska Olga Teresa (1929-)
  18.    Król Krzysztof (1963-)
  19.    Kurczewski Jacek (1943-)
  20.    Kuroń Jacek (1934-2004)
  21.    Labuda Barbara (1946-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  22.    Libicki Marcin (1939-)
  23.    Lipowicz Irena Ewa (1953-)
  24.    Macierewicz Antoni (1948-)
  25.    Mazowiecki Tadeusz (1927-)
  26.    Małachowski Aleksander (1924-2004) (Pot. Sejmu Wlk.)
  27.    Moczulski Leszek (1930-)
  28.    Mogiła-Lisowski Zygmunt (1928-)
  29.    Niesiołowski Stefan (1944-)
  30.    Nowina-Konopka Halina (1938-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  31.    Nowina-Konopka Piotr (1949-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  32.    Olszewski Jan (1930-)
  33.    Onyszkiewicz Janusz (1937-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  34.    Puzyna Włodzimierz (1947-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  35.    Rokita Jan (1959-)
  36.    Suchocka Hanna (1946-)
  37.    Szarawarski Andrzej (1948-)
  38.    Taylor Jacek (1939-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  39.    Ujazdowski Kazimierz Michał (1964-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  40.    Wesołowski Mariusz (1950-)
  41.    Wielowieyski Andrzej Jan (1927-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  42.    Zalewski Paweł (1964-)
  43.    Żelichowski Stanisław (1944-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  44.    Żółtowska Maria (1948-2011) (Pot. Sejmu Wlk.)

1991-1993 Senat RP II Kadencji

13.0% (13 z 100) w tym w Potomkach Sejmu Wlk. 5.0% (5 z 100)
  1.    Andrzejewski Piotr Łukasz Juliusz (1942-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  2.    Celiński Andrzej (1950-)
  3.    Chełkowski August (1927-1999) (Pot. Sejmu Wlk.)
  4.    Findeisen Władysław (1926-)
  5.    Juszkiewicz Ryszard (1928-)
  6.    Kozłowski Krzysztof Jan (1931-2013)
  7.    Kralczyński Andrzej Henryk (1943-)
  8.    Kuratowska Zofia (1931-1999)
  9.    Romaszewski Zbigniew (1940-)
  10.    Rossa Henryk (1943-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  11.    Tukałło Konstanty (1929-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  12.    Wende Edward Joachim (1936-2002)
  13.    Zamoyski Jan Tomasz (1912-2002) (Pot. Sejmu Wlk.)

1989-1991 Sejm PRL X Kadencji („Kontraktowy”)

5.7% (26 z 460) w tym w Potomkach Sejmu Wlk. 2.4% (11 z 460)
  1.    Bednarkiewicz Maciej Józef (1940-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  2.    Bielecki Jan Krzysztof (1951-)
  3.    Braun Juliusz Jan (1948-)
  4.    Czerwiński Leszek (1939-)
  5.    Dmochowska Maria (1930-)
  6.    Dowgiałło Krzysztof (1938-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  7.    Hennelowa Józefa Maria (1925-)
  8.    Komornicki Krzysztof Władysław (1942-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  9.    Kozłowski Stefan (1928-)
  10.    Krzyżanowska Olga (1929-)
  11.    Kuroń Jacek Jan (1934-)
  12.    Labuda Barbara (1946-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  13.    Łapicki Andrzej (1924-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  14.    Małachowski Aleksander (1924-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  15.    Michnik Adam (1946-)
  16.    Niesiołowski Stefan Konstanty (1944-)
  17.    Onyszkiewicz Janusz (1937-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  18.    Orzeł Jerzy Marian (1953-)
  19.    Rokita Jan Maria (1959-)
  20.    Skalski Władysław Józef (1941-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  21.    Stolzman Maria Joanna (1929-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  22.    Suchocka Hanna (1946-)
  23.    Szymanderski Jacek (1945-)
  24.    Święcicki Marcin (1947-)
  25.    Ujazdowski Kazimierz Mieczysław (1934-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  26.    Zieliński Ryszard (1926-) (Pot. Sejmu Wlk.)

1989-1991 Senat RP I Kadencji

30.1% (31 z 103) w tym w Potomkach Sejmu Wlk. 10.7% (11 z 103)
  1.    Andrzejewski Piotr Łukasz Juliusz (1942-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  2.    Białkowski Grzegorz (1932-1989)
  3.    Celiński Andrzej (1950-)
  4.    Chełkowski August (1927-1999) (Pot. Sejmu Wlk.)
  5.    Dembiński Stanisław (1933-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  6.    Dietl Jerzy J. (1927-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  7.    Findeisen Władysław (1926-)
  8.    Ganowicz Ryszard (1931-1998) (Pot. Sejmu Wlk.)
  9.    Janowski Gabriel (1947-)
  10.    Juszkiewicz Ryszard (1928-)
  11.    Kaczyński Jarosław (1949-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  12.    Kaczyński Lech (1949-2010) (Pot. Sejmu Wlk.)
  13.    Kozłowski Krzysztof Jan (1931-2013)
  14.    Kralczyński Andrzej Henryk (1943-)
  15.    Kuratowska Zofia (1931-1999)
  16.    Kłoczowski Jerzy (1924-)
  17.    Lipski Jan Józef (1926-1991)
  18.    Osmańczyk Edmund J. (1913-1989)
  19.    Pszczółkowski Benedykt (1951-)
  20.    Radziwiłł Anna M. (1939-2009) (Pot. Sejmu Wlk.)
  21.    Regulski Jerzy J. (1924-)
  22.    Reiff Ryszard (1923-2007) (Pot. Sejmu Wlk.)
  23.    Romaszewski Zbigniew (1940-)
  24.    Sobieski Franciszek T. (1928-)
  25.    Stelmachowski Andrzej S. (1925-2009)
  26.    Stomma Stanisław (1908-2005)
  27.    Szczepkowski Andrzej (1923-1997)
  28.    Trzeciakowski Witold (1926-2004)
  29.    Wajda Andrzej (1926-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  30.    Wende Edward Joachim (1936-2002)
  31.    Wielowieyski Andrzej Jan (1927-) (Pot. Sejmu Wlk.)

1985-1989 Sejm PRL IX Kadencji

3.3% (15 z 460) w tym w Potomkach Sejmu Wlk. 1.7% (8 z 460)
  1.    Auderska Halina Maria (1904-2000)
  2.    Dobraczyński Jan (1910-1994)
  3.    Gertych Zbigniew (1922-2008) (Pot. Sejmu Wlk.)
  4.    Gierowski Józef Andrzej (1922-2006)
  5.    Hensel Witold (1917-2008) (Pot. Sejmu Wlk.)
  6.    Jabłoński Henryk (1909-2003) (Pot. Sejmu Wlk.)
  7.    Jaruzelski Wojciech (1923-)
  8.    Milenuszkin Walenty Zygmunt (1921-1989)
  9.    Morawski Kazimierz Bazyli (1929-2012) (Pot. Sejmu Wlk.)
  10.    Ozdowski Jerzy (1925-1994) (Pot. Sejmu Wlk.)
  11.    Rakowski Mieczysław Franciszek (1926-2008)
  12.    Suchodolski Bogdan (1903-1992)
  13.    Zakrzewski Witold Stefan (1918-1992) (Pot. Sejmu Wlk.)
  14.    Żelichowski Stanisław (1944-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  15.    Żukrowski Wojciech (1916-2000) (Pot. Sejmu Wlk.)

1980-1985 Sejm PRL VIII Kadencji

4.6% (23 z 505) w tym w Potomkach Sejmu Wlk. 2.0% (10 z 505)
  1.    Auderska Halina Maria (1904-2000)
  2.    Auleytner Wacław (1919-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  3.    Bukowski Jerzy (1902-1982) (Pot. Sejmu Wlk.)
  4.    Gertych Zbigniew (1922-2008) (Pot. Sejmu Wlk.)
  5.    Jabłoński Henryk (1909-2003) (Pot. Sejmu Wlk.)
  6.    Jaroszewicz Piotr (1909-1992)
  7.    Jaruzelski Wojciech (1923-)
  8.    Kętrzyński Wojciech (1918-1983)
  9.    Kijowski Józef (1923-1983)
  10.    Małcużyński Karol (1922-1984)
  11.    Morawski Kazimierz Bazyli (1929-2012) (Pot. Sejmu Wlk.)
  12.    Osmańczyk Edmund Jan (1913-1989)
  13.    Ozdowski Jerzy (1925-1994) (Pot. Sejmu Wlk.)
  14.    Rakowski Mieczysław Franciszek (1926-2008)
  15.    Reiff Ryszard (1923-2007) (Pot. Sejmu Wlk.)
  16.    Rostworowski Stanisław Jan (1934-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  17.    Skibniewska Halina (1921-2011)
  18.    Stasiak Ludomir (1919-2001)
  19.    Suchocka Hanna (1946-)
  20.    Szafrański Henryk (1905-1992)
  21.    Werblan Andrzej (1924-)
  22.    Zakrzewski Witold Stefan (1918-1992) (Pot. Sejmu Wlk.)
  23.    Żukrowski Wojciech (1916-2000) (Pot. Sejmu Wlk.)

1976-1980 Sejm PRL VII Kadencji

4.6% (22 z 475) w tym w Potomkach Sejmu Wlk. 1.7% (8 z 475)
  1.    Auleytner Wacław (1919-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  2.    Bukowski Jerzy (1902-1982) (Pot. Sejmu Wlk.)
  3.    Hołuj Tadeusz (1916-1985)
  4.    Iwaszkiewicz Jarosław Leon (1894-1980)
  5.    Jabłoński Henryk (1909-2003) (Pot. Sejmu Wlk.)
  6.    Jaroszewicz Piotr (1909-1992)
  7.    Jaruzelski Wojciech (1923-)
  8.    Kijowski Józef (1923-1983)
  9.    Łubieński Konstanty (1910-1977) (Pot. Sejmu Wlk.)
  10.    Małcużyński Karol (1922-1984)
  11.    Moczar Mieczysław (1913-1986)
  12.    Morawski Kazimierz Bazyli (1929-2012) (Pot. Sejmu Wlk.)
  13.    Osmańczyk Edmund Jan (1913-1989)
  14.    Ozdowski Jerzy (1925-1994) (Pot. Sejmu Wlk.)
  15.    Piasecki Bolesław (1915-1979)
  16.    Rakowski Mieczysław Franciszek (1926-2008)
  17.    Rostworowski Stanisław Jan (1934-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  18.    Skibniewska Halina (1921-2011)
  19.    Stasiak Ludomir (1919-2001)
  20.    Szafrański Henryk (1905-1992)
  21.    Werblan Andrzej (1924-)
  22.    Żukrowski Wojciech (1916-2000) (Pot. Sejmu Wlk.)

1972-1976 Sejm PRL VI Kadencji

5.6% (26 z 466) w tym w Potomkach Sejmu Wlk. 1.5% (7 z 466)
  1.    Auleytner Wacław (1919-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  2.    Bukowski Jerzy (1902-1982) (Pot. Sejmu Wlk.)
  3.    Groszkowski Janusz (1898-1984)
  4.    Hagmajer Jerzy (1913-1998) (Pot. Sejmu Wlk.)
  5.    Hołuj Tadeusz (1916-1985)
  6.    Iwaszkiewicz Jarosław Leon (1894-1980)
  7.    Jabłoński Henryk (1909-2003) (Pot. Sejmu Wlk.)
  8.    Jaroszewicz Piotr (1909-1992)
  9.    Jaruzelski Wojciech (1923-)
  10.    Kijowski Józef (1923-1983)
  11.    Łubieński Konstanty (1910-1977) (Pot. Sejmu Wlk.)
  12.    Moczar Mieczysław (1913-1986)
  13.    Moskwa Zygmunt (1908-1975)
  14.    Osmańczyk Edmund Jan (1913-1989)
  15.    Piasecki Bolesław (1915-1979)
  16.    Rakowski Mieczysław Franciszek (1926-2008)
  17.    Rostworowski Stanisław Jan (1934-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  18.    Skibniewska Halina (1921-2011)
  19.    Sokorski Włodzimierz (1908-1999)
  20.    Starościak Jerzy (1914-1974)
  21.    Stasiak Ludomir (1919-2001)
  22.    Stomma Stanisław (1908-2005)
  23.    Szafrański Henryk (1905-1992)
  24.    Szyr Eugeniusz (1915-2000)
  25.    Werblan Andrzej (1924-)
  26.    Żukrowski Wojciech (1916-2000) (Pot. Sejmu Wlk.)

1969-1972 Sejm PRL V Kadencji

6.4% (30 z 466) w tym w Potomkach Sejmu Wlk. 1.3% (6 z 466)
  1.    Cyrankiewicz Józef (1911-1989)
  2.    Hagmajer Jerzy (1913-1998) (Pot. Sejmu Wlk.)
  3.    Iwaszkiewicz Jarosław Leon (1894-1980)
  4.    Jabłoński Henryk (1909-2003) (Pot. Sejmu Wlk.)
  5.    Jaroszewicz Piotr (1909-1992)
  6.    Jaruzelski Wojciech (1923-)
  7.    Kliszko Zenon (1908-1989)
  8.    Kulczyński Stanisław Leon (1895-1975)
  9.    Lendzion Leon (1918-2005)
  10.    Łubieński Konstanty (1910-1977) (Pot. Sejmu Wlk.)
  11.    Mazowiecki Tadeusz (1927-)
  12.    Moczar Mieczysław (1913-1986)
  13.    Moskwa Zygmunt (1908-1975)
  14.    Osmańczyk Edmund Jan (1913-1989)
  15.    Pawłowski Stanisław (1910-1992)
  16.    Piasecki Bolesław (1915-1979)
  17.    Podedworny Bolesław (1898-1972)
  18.    Skibniewska Halina (1921-2011)
  19.    Smoleński Dionizy (1902-1984)
  20.    Sokorski Włodzimierz (1908-1999)
  21.    Spychalski Marian (1906-1980) (Pot. Sejmu Wlk.)
  22.    Staliński Janusz (1916-1985)
  23.    Starewicz Artur (1917-)
  24.    Stasiak Ludomir (1919-2001)
  25.    Stomma Stanisław (1908-2005)
  26.    Studziński Zdzisław (1922-1976)
  27.    Szafrański Henryk (1905-1992)
  28.    Trąmpczyński Witold (1909-1982) (Pot. Sejmu Wlk.)
  29.    Werblan Andrzej (1924-)
  30.    Wycech Czesław (1899-1977) (Pot. Sejmu Wlk.)

1965-1969 Sejm PRL IV Kadencji

8.3% (38 z 460) w tym w Potomkach Sejmu Wlk. 1.5% (7 z 460)
  1.    Bukowski Jerzy (1902-1982) (Pot. Sejmu Wlk.)
  2.    Cyrankiewicz Józef (1911-1989)
  3.    Drobner Bolesław (1883-1968)
  4.    Grzecznarowski Józef (1884-1976)
  5.    Hagmajer Jerzy (1913-1998) (Pot. Sejmu Wlk.)
  6.    Iwaszkiewicz Jarosław Leon (1894-1980)
  7.    Jabłoński Henryk (1909-2003) (Pot. Sejmu Wlk.)
  8.    Jaroszewicz Piotr (1909-1992)
  9.    Jaruzelski Wojciech (1923-)
  10.    Kasman Leon (1905-1984)
  11.    Kliszko Zenon (1908-1989)
  12.    Kopecki Kazimierz (1904-1984)
  13.    Kulczyński Stanisław Leon (1895-1975)
  14.    Lange Oskar (1904-1965)
  15.    Lendzion Leon (1918-2005)
  16.    Lorentz Stanisław (1899-1991)
  17.    Łubieński Konstanty (1910-1977) (Pot. Sejmu Wlk.)
  18.    Mazowiecki Tadeusz (1927-)
  19.    Moczar Mieczysław (1913-1986)
  20.    Ozga Władysław (1906-1973)
  21.    Pawłowski Stanisław (1910-1992)
  22.    Piasecki Bolesław (1915-1979)
  23.    Podedworny Bolesław (1898-1972)
  24.    Rapacki Adam (1909-1970)
  25.    Reiff Ryszard (1923-2007) (Pot. Sejmu Wlk.)
  26.    Skibniewska Halina (1921-2011)
  27.    Sokorski Włodzimierz (1908-1999)
  28.    Spychalski Marian (1906-1980) (Pot. Sejmu Wlk.)
  29.    Starewicz Artur (1917-)
  30.    Stasiak Ludomir (1919-2001)
  31.    Stomma Stanisław (1908-2005)
  32.    Studziński Zdzisław (1922-1976)
  33.    Szafrański Henryk (1905-1992)
  34.    Szyr Eugeniusz (1915-2000)
  35.    Werblan Andrzej (1924-)
  36.    Wycech Czesław (1899-1977) (Pot. Sejmu Wlk.)
  37.    Zawieyski Jerzy (1902-1969)
  38.    Żółkiewski Stefan (1911-1991)

1961-1965 Sejm PRL III Kadencji

9.8% (45 z 460) w tym w Potomkach Sejmu Wlk. 2.0% (9 z 460)
  1.    Bukowski Jerzy (1902-1982) (Pot. Sejmu Wlk.)
  2.    Cyrankiewicz Józef (1911-1989)
  3.    Drobner Bolesław (1883-1968)
  4.    Gertych Zbigniew (1922-2008) (Pot. Sejmu Wlk.)
  5.    Gierzyński Tadeusz (1905-1968)
  6.    Grabski Andrzej Kazimierz (1908-1965)
  7.    Grzecznarowski Józef (1884-1976)
  8.    Hagmajer Jerzy (1913-1998) (Pot. Sejmu Wlk.)
  9.    Hryniewiecki Jerzy (1908-1989)
  10.    Iwaszkiewicz Jarosław Leon (1894-1980)
  11.    Jabłoński Henryk (1909-2003) (Pot. Sejmu Wlk.)
  12.    Jaroszewicz Piotr (1909-1992)
  13.    Jaruzelski Wojciech (1923-)
  14.    Kasman Leon (1905-1984)
  15.    Kisielewski Stefan (1911-1991)
  16.    Kliszko Zenon (1908-1989)
  17.    Kopecki Kazimierz (1904-1984)
  18.    Kulczyński Stanisław Leon (1895-1975)
  19.    Kwiek Marek (1913-1962) (Pot. Sejmu Wlk.)
  20.    Lange Oskar (1904-1965)
  21.    Lendzion Leon (1918-2005)
  22.    Lepszy Kazimierz (1904-1964)
  23.    Łubieński Konstanty (1910-1977) (Pot. Sejmu Wlk.)
  24.    Maj Kazimierz (1898-1972)
  25.    Mazowiecki Tadeusz (1927-)
  26.    Moczar Mieczysław (1913-1986)
  27.    Ozga Władysław (1906-1973)
  28.    Piechotka Maria (1920-?)
  29.    Podedworny Bolesław (1898-1972)
  30.    Rapacki Adam (1909-1970)
  31.    Rybicki Marian (1915-1987)
  32.    Spychalski Marian (1906-1980) (Pot. Sejmu Wlk.)
  33.    Starewicz Artur (1917-)
  34.    Stasiak Ludomir (1919-2001)
  35.    Stawiński Eugeniusz (1905-1989)
  36.    Stomma Stanisław (1908-2005)
  37.    Studziński Zdzisław (1922-1976)
  38.    Szafrański Henryk (1905-1992)
  39.    Szyr Eugeniusz (1915-2000)
  40.    Titkow Walenty (1917-)
  41.    Werblan Andrzej (1924-)
  42.    Wycech Czesław (1899-1977) (Pot. Sejmu Wlk.)
  43.    Załęski Zygmunt (1892-1966) (Pot. Sejmu Wlk.)
  44.    Zawieyski Jerzy (1902-1969)
  45.    Żółkiewski Stefan (1911-1991)

1957-1961 Sejm PRL II Kadencji

8.7% (40 z 461) w tym w Potomkach Sejmu Wlk. 2.2% (10 z 461)
  1.    Bukowski Jerzy (1902-1982) (Pot. Sejmu Wlk.)
  2.    Cyrankiewicz Józef (1911-1989)
  3.    Drobner Bolesław (1883-1968)
  4.    Gertych Zbigniew (1922-2008) (Pot. Sejmu Wlk.)
  5.    Gierzyński Tadeusz (1905-1968)
  6.    Grzecznarowski Józef (1884-1976)
  7.    Hryniewiecki Jerzy (1908-1989)
  8.    Iwaszkiewicz Jarosław Leon (1894-1980)
  9.    Jabłoński Henryk (1909-2003) (Pot. Sejmu Wlk.)
  10.    Jaroszewicz Piotr (1909-1992)
  11.    Kisielewski Stefan (1911-1991)
  12.    Kliszko Zenon (1908-1989)
  13.    Kononowicz Maciej Józef (1912-1986)
  14.    Kulczyński Stanisław Leon (1895-1975)
  15.    Lange Oskar (1904-1965)
  16.    Łubieński Konstanty (1910-1977) (Pot. Sejmu Wlk.)
  17.    Maj Kazimierz (1898-1972)
  18.    Makarczyk Zbigniew (1904-1963) (Pot. Sejmu Wlk.)
  19.    Meissner Tadeusz Wiktor (1902-1966) (Pot. Sejmu Wlk.)
  20.    Moczar Mieczysław (1913-1986)
  21.    Moskwa Zygmunt (1908-1975)
  22.    Nowakowski Zygmunt (1912-1993) (Pot. Sejmu Wlk.)
  23.    Osmańczyk Edmund Jan (1913-1989)
  24.    Podedworny Bolesław (1898-1972)
  25.    Rapacki Adam (1909-1970)
  26.    Rybicki Marian (1915-1987)
  27.    Skowroński Ignacy (1888-1957)
  28.    Smoleński Dionizy (1902-1984)
  29.    Spychalski Marian (1906-1980) (Pot. Sejmu Wlk.)
  30.    Starewicz Artur (1917-)
  31.    Stasiak Ludomir (1919-2001)
  32.    Stawiński Eugeniusz (1905-1989)
  33.    Stomma Stanisław (1908-2005)
  34.    Titkow Walenty (1917-)
  35.    Wilamowski Bohdan (1914-1985)
  36.    Wojtysiak Antoni (1896-1978)
  37.    Wycech Czesław (1899-1977) (Pot. Sejmu Wlk.)
  38.    Załęski Zygmunt (1892-1966) (Pot. Sejmu Wlk.)
  39.    Zawieyski Jerzy (1902-1969)
  40.    Żółkiewski Stefan (1911-1991)

1952-1957 Sejm PRL I Kadencji

13.5% (59 z 436) w tym w Potomkach Sejmu Wlk. 1.1% (5 z 436)
  1.    Andrzejewski Jerzy (1909-1983)
  2.    Biernawski Witold Franciszek Marian (1898-1957)
  3.    Bierut Bolesław (1892-1956)
  4.    Budzyńska Celina (1907-1993)
  5.    Cebertowicz Romuald Adam (1897-1981)
  6.    Cyrankiewicz Józef (1911-1989)
  7.    Dembowski Jan Bohdan (1889-1963)
  8.    Dobraczyński Jan (1910-1994)
  9.    Domańska Irena (1903-1985)
  10.    Drobner Bolesław (1883-1968)
  11.    Horodyński Dominik (1919-2008) (Pot. Sejmu Wlk.)
  12.    Iwaszkiewicz Jarosław Leon (1894-1980)
  13.    Jabłoński Henryk (1909-2003) (Pot. Sejmu Wlk.)
  14.    Jarochowska Maria (1918-1975) (Pot. Sejmu Wlk.)
  15.    Jaroszewicz Piotr (1909-1992)
  16.    Kasman Leon (1905-1984)
  17.    Kowalski Władysław (1894-1958)
  18.    Kulczyński Stanisław Leon (1895-1975)
  19.    Lange Oskar (1904-1965)
  20.    Lekczyńska Jadwiga (1899-1983)
  21.    Łubieński Konstanty (1910-1977) (Pot. Sejmu Wlk.)
  22.    Marchlewski Teodor (1899-1962)
  23.    Marks Bronisław (1894-1955)
  24.    Mazur Stanisław Mieczysław (1905-1981)
  25.    Mijal Kazimierz (1910-2010)
  26.    Minor Marian (1902-1973)
  27.    Moskwa Zygmunt (1908-1975)
  28.    Nałkowska Zofia (1884-1954)
  29.    Orłowska Edwarda (1906-1977)
  30.    Osmańczyk Edmund Jan (1913-1989)
  31.    Pietrzak Szymon (1888-1976)
  32.    Podedworny Bolesław (1898-1972)
  33.    Rabanowski Jan (1907-1958)
  34.    Rapacki Adam (1909-1970)
  35.    Rek Tadeusz (1906-1968)
  36.    Rokossowski Konstanty (1896-1968)
  37.    Rudnicki Lucjan (1882-1968)
  38.    Rustecki Jan (?-?)
  39.    Rybicki Marian (1915-1987)
  40.    Schayer Wacław Maria (1905-1959)
  41.    Skibniewski Zygmunt (1905-1994)
  42.    Skowroński Ignacy (1888-1957)
  43.    Skrzeszewski Stanisław (1901-1978)
  44.    Sokorski Włodzimierz (1908-1999)
  45.    Sołdek Stanisław (1916-1970)
  46.    Stasiak Ludomir (1919-2001)
  47.    Stawiński Eugeniusz (1905-1989)
  48.    Studziński Zdzisław (1922-1976)
  49.    Szczeniowski Szczepan (1898-1979)
  50.    Sztachelska Irena (1911-2010)
  51.    Szyr Eugeniusz (1915-2000)
  52.    Teisseyre Stanisław (1905-1988)
  53.    Titkow Walenty (1917-)
  54.    Tołwiński Stanisław (1895-1969)
  55.    Werblan Andrzej (1924-)
  56.    Wycech Czesław (1899-1977) (Pot. Sejmu Wlk.)
  57.    Wyka Kazimierz (1910-1975)
  58.    Żemaitis Kiejstut (1906-1973)
  59.    Żółkiewski Stefan (1911-1991)

1947-1952 Sejm Ustawodawczy

10.8% (48 z 446) w tym w Potomkach Sejmu Wlk. 1.6% (7 z 446)
  1.    Cyrankiewicz Józef (1911-1989)
  2.    Drobner Bolesław (1883-1968)
  3.    Grzecznarowski Józef (1884-1976)
  4.    Hiżowa Emilia (1895-1970)
  5.    Jabłoński Henryk (1909-2003) (Pot. Sejmu Wlk.)
  6.    Jaroszewicz Piotr (1909-1992)
  7.    Kliszko Zenon (1908-1989)
  8.    Korboński Stefan (1901-1989)
  9.    Kosydarski Władysław (1884-1954)
  10.    Kowalski Władysław (1894-1958)
  11.    Krzyżanowski Adam (1873-1963)
  12.    Kulczyński Stanisław Leon (1895-1975)
  13.    Kulisiewicz Jan Szczepan (1897-1966)
  14.    Kwiatkowski Eugeniusz Felicjan (1888-1974) (Pot. Sejmu Wlk.)
  15.    Lange Oskar (1904-1965)
  16.    Leszczycki Stanisław (1907-1996)
  17.    Malczyński Wiktor (-)
  18.    Mazur Stanisław Mieczysław (1905-1981)
  19.    Michałowicz Mieczysław (1876-1965)
  20.    Michejda Tadeusz (1879-1956)
  21.    Mijal Kazimierz (1910-2010)
  22.    Minor Marian (1902-1973)
  23.    Moskwa Zygmunt (1908-1975)
  24.    Nałkowska Zofia (1884-1954)
  25.    Nowicki Marian Jerzy (1893-1960) (Pot. Sejmu Wlk.)
  26.    Olchowicz Aleksander (1898-1854)
  27.    Orłowska Edwarda (1906-1977)
  28.    Osiecki Stanisław (1875-1967)
  29.    Osóbka-Morawski Edward (1909-1997)
  30.    Podedworny Bolesław (1898-1972)
  31.    Rabanowski Jan (1907-1958)
  32.    Radziwiłł Krzysztof Mikołaj (1898-1986) (Pot. Sejmu Wlk.)
  33.    Rapacki Adam (1909-1970)
  34.    Rek Tadeusz (1906-1968)
  35.    Rustecki Jan (?-?)
  36.    Sokorski Włodzimierz (1908-1999)
  37.    Spychalski Marian (1906-1980) (Pot. Sejmu Wlk.)
  38.    Szafrański Henryk (1905-1992)
  39.    Sztachelska Irena (1911-2010)
  40.    Świerczewski Karol (1897-1947)
  41.    Tołwiński Stanisław (1895-1969)
  42.    Wasowski Józef (1885-1947)
  43.    Wilamowski Bohdan (1914-1985)
  44.    Wójcicki Franciszek (1900-1983)
  45.    Wycech Czesław (1899-1977) (Pot. Sejmu Wlk.)
  46.    Załęski Zygmunt (1892-1966) (Pot. Sejmu Wlk.)
  47.    Żółkiewski Stefan (1911-1991)
  48.    Żuławski Zygmunt (1880-1949)

1938-1939 Sejm V Kadencji

26.0% (53 z 204) w tym w Potomkach Sejmu Wlk. 7.4% (15 z 204)
  1.    Antonowicz Witold (1897-1946)
  2.    Barański Władysław Andrzej (1898-1944) (Pot. Sejmu Wlk.)
  3.    Bohusz-Szyszko Adolf (1892-po 1939)
  4.    Chmieliński Stanisław (1895-?)
  5.    Dąbrowski Stanisław (1896-?)
  6.    Deryng Antoni Radosław (1901-1978)
  7.    Długosz Wacław Ezechiel (1892-1967)
  8.    Döllinger Zygmunt Antoni (1899-1949) (Pot. Sejmu Wlk.)
  9.    Dudkiewicz Edward (1898-1939)
  10.    Dudrewicz Tadeusz (1896-1939)
  11.    Filipowicz Eugeniusz (1903-1999)
  12.    Filipski Franciszek Hipolit (1893-1944)
  13.    Gebethner Jan Stanisław (1894-1981)
  14.    Jankowski Bolesław (1885-1939)
  15.    Jędrejek Jan (1891-1969)
  16.    Jóźwiak Stanisław (1892-1964)
  17.    Karśnicki Feliks (1894-1961) (Pot. Sejmu Wlk.)
  18.    Kobosko Józef Nikodem (1902-1968)
  19.    Kolbusz Franciszek Jerzy (1895-1940) (Pot. Sejmu Wlk.)
  20.    Kościałkowski-Zyndram Marian (1892-1946) (Pot. Sejmu Wlk.)
  21.    Koter Andrzej (1888-1966)
  22.    Krawczyński Stanisław (1884-1940)
  23.    Krupski Czesław (1889-po 1939) (Pot. Sejmu Wlk.)
  24.    Krzywiec Michał Marian (1902-?)
  25.    Kudelska Stefania Jadwiga (1890-1944)
  26.    Kwapisiewicz Marian Adam (1897-1985)
  27.    Kwiatkowski Eugeniusz Felicjan (1888-1974) (Pot. Sejmu Wlk.)
  28.    Lechnicki Tadeusz (1892-1939)
  29.    Leopold Stanisław (1884-1940) (Pot. Sejmu Wlk.)
  30.    Lepecki Zbigniew (1902-po 1939)
  31.    Lgocki Stefan (1894-1947)
  32.    Machlejd Jerzy Artur (1901-1940)
  33.    Makowski Wacław (1880-1942)
  34.    Mazurkiewicz Józef (1904-1977)
  35.    Milewski Alfred (1893-1959)
  36.    Nowak Tadeusz (1895-1971)
  37.    Orlański Mieczysław Hipolit (1898-1945)
  38.    Ostachowski Jan (1890-1940)
  39.    Ostaszewski Roman (1903-1940) (Pot. Sejmu Wlk.)
  40.    Pikulski Jerzy Marian (1904-1941)
  41.    Piotrowski Jan Antoni (1891-1962) (Pot. Sejmu Wlk.)
  42.    Pleszczyński Ludwik (1889-1964) (Pot. Sejmu Wlk.)
  43.    Rączkowski Ludwik (1892-1968)
  44.    Sarnecki Adolf (1898-1960)
  45.    Skwarczyński Stanisław (1888-1981)
  46.    Sławoj-Składkowski Felicjan Sławoj (1885-1962)
  47.    Stahl Zdzisław Henryk (1901-1987) (Pot. Sejmu Wlk.)
  48.    Szczytt-Niemirowicz Krzysztof (1893-?) (Pot. Sejmu Wlk.)
  49.    Szumański Władysław (1873-?)
  50.    Święcicki Kazimierz (1904-?)
  51.    Trębicki Henryk Adam (1898-1940)
  52.    Trzeciak Jan (1902-1993) (Pot. Sejmu Wlk.)
  53.    Wichliński Jan (1908-?) (Pot. Sejmu Wlk.)

1938-1939 Senat V Kadencji

54.1% (53 z 98) w tym w Potomkach Sejmu Wlk. 15.3% (15 z 98)
  1.    Bartlowa Maria z d. Rutkowska (1881-1969)
  2.    Beck Józef (1894-1944) (Pot. Sejmu Wlk.)
  3.    Beczkowicz Zygmunt Kazimierz (1887-1985) (Pot. Sejmu Wlk.)
  4.    Berbecka Zofia z d. Jacyna-Jatelnicka (1884-1970)
  5.    Bisping Kazimierz (1887-1941) (Pot. Sejmu Wlk.)
  6.    Bliziński Wacław (1870-1944)
  7.    Dębski Jan Michał (1889-1976) (Pot. Sejmu Wlk.)
  8.    Dobaczewski Eugeniusz (1886-1940)
  9.    Drozdowski Marian Wacław (1898-1980)
  10.    Fudakowski Kazimierz Bohdan (1880-1965) (Pot. Sejmu Wlk.)
  11.    Giedroyć Tadeusz (1888-1941) (Pot. Sejmu Wlk.)
  12.    Godlewski Józef Marian (1890-1968) (Pot. Sejmu Wlk.)
  13.    Hasbach Erwin (1876-1970)
  14.    Hempel Stanisław (1891-1968) (Pot. Sejmu Wlk.)
  15.    Jakubowski Antoni (1887-1960)
  16.    Jędrusik Henryk (1895-1972)
  17.    Katelbach Tadeusz Maciej (1897-1977)
  18.    Klarner Czesław Romuald (1872-1957) (Pot. Sejmu Wlk.)
  19.    Kobylański Tadeusz Wiktor (1890-1970)
  20.    Koc Adam Ignacy (1891-1969)
  21.    Kolankowski Ludwik (1882-1956)
  22.    Łazarski Michał (1896-1944)
  23.    Lechnicki Felicjan (1885-1963)
  24.    Lelek Stefan (1885-1940)
  25.    Malinowski Marian (1876-1948)
  26.    Malski Władysław Antoni (1894-1941)
  27.    Miedziński Bogusław (1891-1972)
  28.    Miklaszewski Bolesław Grzegorz (1871-1941)
  29.    Miłaszewski Stanisław (1886-1944)
  30.    Morawski-Dzierżykraj Edward (1892-1961) (Pot. Sejmu Wlk.)
  31.    Norwid-Neugebauer Wanda Jadwiga 1-o voto Bilewska z d. Leśkiewicz (1885-1957)
  32.    Nosalewski Kazimierz (1871-1947) (Pot. Sejmu Wlk.)
  33.    Olchowicz Konrad (1894-1978)
  34.    Osiński Aleksander (1870-1956)
  35.    Paradowska-Szelągowska Anna Czesława (1879-1962)
  36.    Patek Stanisław Jan (1866-1944)
  37.    Przedpełski Bolesław (1896-1981)
  38.    Puławski Ignacy (1886-po 1944)
  39.    Radziwiłł ks. Krzysztof Mikołaj (1898-1986) (Pot. Sejmu Wlk.)
  40.    Rembieliński Jan (1897-1948)
  41.    Róg Michał (1884-1940)
  42.    Roman Antoni (1892-1951)
  43.    Semkowicz Aleksander (1885-1954)
  44.    Siciński Stanisław (1896-1966) (Pot. Sejmu Wlk.)
  45.    Skoczylas Stanisław (1875-1968)
  46.    Starzewski Maciej (1891-1944)
  47.    Starzyński Stefan Bronisław (1893-?) (Pot. Sejmu Wlk.)
  48.    Stryjeński Władysław Jan (1889-1956)
  49.    Sujkowska z d. Chmieleńska Helena Antonina (1878-1944)
  50.    Ślaski Jan (1895-1940) (Pot. Sejmu Wlk.)
  51.    Śliwiński Artur (1877-1953)
  52.    Tomaszkiewicz Leopold (1893 (?)-po 1944)
  53.    Wysocki Alfred (1873-1959)

1935-1938 Sejm IV Kadencji

37.6% (77 z 205) w tym w Potomkach Sejmu Wlk. 12.2% (25 z 205)
  1.    Bogusz Edward Franciszek (1893-1986)
  2.    Budzyński Wacław (1891-po 1939)
  3.    Car Stanisław Henryk (1882-1938)
  4.    Chełmicki Bogdan (właśc. Bohdan) Józef (1895-1982) (Pot. Sejmu Wlk.)
  5.    Choiński-Dzieduszycki Jan (1890-1971) (Pot. Sejmu Wlk.)
  6.    Chojnacki Bronisław (1895-1955)
  7.    Chyb Henryk (1898-?)
  8.    Dębicki Czesław (1899-1951)
  9.    Dehnel Marian Ludwik (1880-1936)
  10.    Długosz Wacław Ezechiel (1892-1967)
  11.    Donimirski-Brochwicz Jerzy Marian (1897-1939) (Pot. Sejmu Wlk.)
  12.    Dratwa Dominik (1889-1941)
  13.    Dublasiewicz Kazimierz Paweł (1895-1973)
  14.    Floyar-Rajchman Henryk Janusz (1893-1951)
  15.    Gardecki Zygmunt (1885-1942)
  16.    Gładysz Marian Józef (1890-1968)
  17.    Goetz-Okocimski Antoni Jan (1895-1962) (Pot. Sejmu Wlk.)
  18.    Haczyński Wacław (1894-1940)
  19.    Hołyński Jan Walerian (1890-1969)
  20.    Hoppe Jan Władysław (1902-1969)
  21.    Hutten-Czapski Emeryk (1897-1979) (Pot. Sejmu Wlk.)
  22.    Jabłoński Jerzy Włodzimierz (1895-1986) (Pot. Sejmu Wlk.)
  23.    Kaczkowski Józef (1892-1954)
  24.    Karśnicki Feliks (1894-1961) (Pot. Sejmu Wlk.)
  25.    Kasprzykowski Edward (1894-po 1964)
  26.    Koc Adam Ignacy (1891-1969)
  27.    Kolbusz Franciszek Jerzy (1895-1940) (Pot. Sejmu Wlk.)
  28.    Kościałkowski-Zyndram Marian (1892-1946) (Pot. Sejmu Wlk.)
  29.    Kozicki Jerzy Marian (1890-1952) (Pot. Sejmu Wlk.)
  30.    Kozłowski Tomasz Stefan (1895-1946)
  31.    Krawczyński Stanisław (1884-1940)
  32.    Kroebl Adam (1880-1950)
  33.    Krukowski Roman Stanisław (1884-1961)
  34.    Krzeczunowicz Kornel (1894-1988) (Pot. Sejmu Wlk.)
  35.    Krzywoszyński Włodzimierz (1903-1975) (Pot. Sejmu Wlk.)
  36.    Łazarski Michał (1896-1944)
  37.    Lenkiewicz-Ipohorski Jan (1881-po 1939)
  38.    Łubieński Bogusław (1893-1941) (Pot. Sejmu Wlk.)
  39.    Maleszewski Wiktor (1883-1941)
  40.    Marchlewski Tadeusz (1892-1967)
  41.    Messing Henryk Aleksander (1893-1977)
  42.    Michałowski Stanisław (1903-1984)
  43.    Miedziński Bogusław (1891-1972)
  44.    Morawski Józef (1893-1969) (Pot. Sejmu Wlk.)
  45.    Mostowski Janusz (1891-1975)
  46.    Mróz Stanisław (1890-1972)
  47.    Olewiński Stanisław (1896-po 1939)
  48.    Olszewski Stefan Błażej (1897-1941)
  49.    Paciorkowski Jerzy (1893-1957) (Pot. Sejmu Wlk.)
  50.    Pełczyńska Wanda Izabela z d. Filipkowska (1894-1976)
  51.    Podoski Bohdan Czesław Karol (1894-1986) (Pot. Sejmu Wlk.)
  52.    Puławski Ignacy (1886-po 1944)
  53.    Pyz Julian (1895-?)
  54.    Sapieha ks. Leon (1883-1944) (Pot. Sejmu Wlk.)
  55.    Sarnecki Adolf (1898-1960)
  56.    Schaetzel Tadeusz (1891-1971) (Pot. Sejmu Wlk.)
  57.    Sioda Zygmunt Konstanty (1889-?)
  58.    Sławek Walery (1879-1939)
  59.    Sławoj-Składkowski Felicjan Sławoj (1885-1962)
  60.    Snopczyński Antoni (1896-1944)
  61.    Stpiczyński Wojciech (1896-1936)
  62.    Suchorzewski Leon (1894-1940) (Pot. Sejmu Wlk.)
  63.    Surzyński Leon (1891-1967)
  64.    Szalewicz Tomasz Witold (1890-1961) (Pot. Sejmu Wlk.)
  65.    Szczypa Władysław (1895-?)
  66.    Szetela Tadeusz (1901-1983)
  67.    Szymański Wacław (1892-?)
  68.    Ślaski Jan (1895-1940) (Pot. Sejmu Wlk.)
  69.    Światopełk-Mirski Kazimierz (1891-1941) (Pot. Sejmu Wlk.)
  70.    Tarnowski Artur (1903-1984) (Pot. Sejmu Wlk.)
  71.    Thun Tadeusz de (1897-1974) (Pot. Sejmu Wlk.)
  72.    Tomaszkiewicz Leopold (1893 (?)-po 1944)
  73.    Wąsik Edmund (1883-1946)
  74.    Widacki Stanisław Zygmunt (1883-1940)
  75.    Wierzbicki Andrzej (1877-1961)
  76.    Wojciechowski Bronisław Wacław (1894-1966)
  77.    Wyganowski Stefan (1894-1960) (Pot. Sejmu Wlk.)

1935-1938 Senat IV Kadencji

61.9% (65 z 105) w tym w Potomkach Sejmu Wlk. 19.0% (20 z 105)
  1.    Barański Jerzy Julian (1884-1959)
  2.    Bartel Kazimierz Władysław (1882-1941)
  3.    Beck Józef (1894-1944) (Pot. Sejmu Wlk.)
  4.    Beczkowicz Zygmunt Kazimierz (1887-1985) (Pot. Sejmu Wlk.)
  5.    Bisping Kazimierz (1887-1941) (Pot. Sejmu Wlk.)
  6.    Bniński Adolf Rafał Jan (1884-1942) (Pot. Sejmu Wlk.)
  7.    Cholewicki Roman (1886-1942)
  8.    Chrzanowski Bernard (1861-1944)
  9.    Dobaczewski Eugeniusz (1886-1940)
  10.    Dworakowski Tadeusz Michał (1881-1956) (Pot. Sejmu Wlk.)
  11.    Dzieduszycki Konstanty (1884-1964)
  12.    Ehrenkreutz Stefan Łukasz (1880-1945)
  13.    Evert Ludwik Józef (1863-1945)
  14.    Fleszarowa Regina Zofia z d. Danysz (1888-1969)
  15.    Fudakowski Kazimierz Bohdan (1880-1965) (Pot. Sejmu Wlk.)
  16.    Gołuchowski Wojciech Maria Agenor (1888-1960) (Pot. Sejmu Wlk.)
  17.    Gwiżdż Feliks (1885-1952)
  18.    Hasbach Erwin (1876-1970)
  19.    Heiman-Jarecki Aleksander (1886-1966)
  20.    Jaroszewiczowa Halina z d. Chełmicka (1892-1940) (Pot. Sejmu Wlk.)
  21.    Jastrzębowski Wojciech Tadeusz (1884-1963)
  22.    Jędrzejewicz Janusz (1885-1951)
  23.    Karszo-Siedlewski Tadeusz Aleksander (1893-1939)
  24.    Kawecki Henryk (1886-1942)
  25.    Kleszczyński Edward (1892-1984) (Pot. Sejmu Wlk.)
  26.    Kozłowski Leon Tadeusz (1892-1944)
  27.    Kratowska Julia (1870-1946)
  28.    Kudelska Stefania Jadwiga (1890-1944)
  29.    Łakiński Tadeusz Franciszek (1890-1958)
  30.    Lechnicki Felicjan (1885-1963)
  31.    Leszczyński Zygmunt Leon Józef Alojzy (1866-1942) (Pot. Sejmu Wlk.)
  32.    Lewandowski Jan (1885-1960)
  33.    Lipiński Franciszek Dominik (1883-po 1944) (Pot. Sejmu Wlk.)
  34.    Lubomirski książę Zdzisław (1865-1943) (Pot. Sejmu Wlk.)
  35.    Maciejewski Ludwik (1890-1964)
  36.    Macieszyna Władysława Jadwiga z d. Srzednicka (1888-1967)
  37.    Makowski Wacław (1880-1942)
  38.    Maleszewski-Jagrym Janusz Zygmunt (1879-1942)
  39.    Malinowski Maksymilian (1860-1948)
  40.    Malinowski Marian (1876-1948)
  41.    Malski Władysław Antoni (1894-1941)
  42.    Mańkowski Stanisław (1876-1937) (Pot. Sejmu Wlk.)
  43.    Michałowicz Mieczysław Jan (1876-1965)
  44.    Michałowski Czesław Paweł (1885-1941)
  45.    Miklaszewski Bolesław Grzegorz (1871-1941)
  46.    Młodkowski Tadeusz Stanisław Marian (1887-1960)
  47.    Modrzewski Jan Ignacy (1869-1962)
  48.    Norwid-Neugebauer Wanda Jadwiga 1-o voto Bilewska z d. Leśkiewicz (1885-1957)
  49.    Olewiński Piotr (1895-1962) (Pot. Sejmu Wlk.)
  50.    Osiński Aleksander (1870-1956)
  51.    Patek Stanisław Jan (1866-1944)
  52.    Piłsudski Adam (1869-1935)
  53.    Radziwiłł ks. Janusz Franciszek (1880-1967) (Pot. Sejmu Wlk.)
  54.    Róg Michał (1884-1940)
  55.    Rostworowski Wojciech (1877-1952) (Pot. Sejmu Wlk.)
  56.    Rudowski Jan (1891-po 1945)
  57.    Rydel Stefan (1892-1975) (Pot. Sejmu Wlk.)
  58.    Siedlecki Stanisław (1877-1939)
  59.    Siemiątkowski Jerzy (1889-1947)
  60.    Sieroszewski Wacław (1858-1945) (Pot. Sejmu Wlk.)
  61.    Śliwiński Artur (1877-1953)
  62.    Taube Józef (1893-1971) (Pot. Sejmu Wlk.)
  63.    Wołoszynowski Joachim (1870-1945)
  64.    Wróblewski Stanisław (1868-1938)
  65.    Zaleski August (1883-1972) (Pot. Sejmu Wlk.)

1930-1935 Sejm III Kadencji

29.7% (146 z 491) w tym w Potomkach Sejmu Wlk. 7.7% (38 z 491)
  1.    Abraham Roman Józef (1891-1976)
  2.    Andrzejewski Feliks (1889-1946)
  3.    Arciszewski Franciszek Adam (1890-1969)
  4.    Awenarius Zdzisław Józef (1900-1975)
  5.    Balicka Gabriela z d. Iwanowska (1871-1962)
  6.    Barlicki Norbert Stanisław (1880-1941)
  7.    Berbecka Zofia z d. Jacyna-Jatelnicka (1884-1970)
  8.    Birkenmayer Alfred Józef (1892-1977)
  9.    Boerner Ignacy August (1875-1933)
  10.    Bogdani Roman (1879-1940)
  11.    Bojanowski Stanisław (1894-1959) (Pot. Sejmu Wlk.)
  12.    Brodacki Jan (1882-1943) (Pot. Sejmu Wlk.)
  13.    Bryła Stefan Władysław (1886-1943)
  14.    Bzowski Włodzimierz (1881-1942)
  15.    Car Stanisław Henryk (1882-1938)
  16.    Chamiec Antoni (1891-1965)
  17.    Chęciński Marian (1894-1937?)
  18.    Choiński-Dzieduszycki Jan (1890-1971) (Pot. Sejmu Wlk.)
  19.    Chrystowski Ignacy (1883-1938) (Pot. Sejmu Wlk.)
  20.    Chyb Franciszek (1895-1978)
  21.    Czernicki Tomasz Jan (1886-1947)
  22.    Czerwiński Sławomir (1885-1931)
  23.    Czetwertyński-Światopełk książę Seweryn Franciszek (1873-1945) (Pot. Sejmu Wlk.)
  24.    Dąbrowski Marian (1878-1958)
  25.    Dąbrowski Stefan (1882-1945)
  26.    Dąbrowski Stefan Zygmunt (1877-1947) (Pot. Sejmu Wlk.)
  27.    Daszyński Ignacy Ewaryst (1866-1936) (Pot. Sejmu Wlk.)
  28.    Dembiński Zbigniew Adam (1898-1981) (Pot. Sejmu Wlk.)
  29.    Długosz Wacław Ezechiel (1892-1967)
  30.    Dobrowolski Kazimierz Władysław (1884-1957)
  31.    Dolanowski Mikołaj (1895-1978)
  32.    Dratwa Dominik (1889-1941)
  33.    Dubois Stanisław Józef (1901-1942) (Pot. Sejmu Wlk.)
  34.    Dyboski Tadeusz Ignacy (1891-1939)
  35.    Dzieduszycki Władysław (1875-1940) (Pot. Sejmu Wlk.)
  36.    Fabierkiewicz Wacław (1891-1967)
  37.    Fijałkowski Mieczysław (1888-1972)
  38.    Gliński Józef (1895-po 1945)
  39.    Godlewski Hipolit Józef (1867-1936) (Pot. Sejmu Wlk.)
  40.    Grodzicki Stanisław Franciszek (1865-1943) (Pot. Sejmu Wlk.)
  41.    Grzecznarowski Józef (1884-1976)
  42.    Grzymała Feliks (1872-1950)
  43.    Gwiżdż Feliks (1885-1952)
  44.    Hołówko Tadeusz (1889-1931)
  45.    Hołyński Jan Walerian (1890-1969)
  46.    Hutten-Czapski Emeryk (1897-1979) (Pot. Sejmu Wlk.)
  47.    Idzikowski Edward (1894-1944)
  48.    Jankowski Jan Stanisław (1882-1953)
  49.    Jaroszewiczowa Halina z d. Chełmicka (1892-1940) (Pot. Sejmu Wlk.)
  50.    Jasiukowicz Stanisław (1882-1946) (Pot. Sejmu Wlk.)
  51.    Jędrzejewicz Janusz (1885-1951)
  52.    Kakowski Henryk (1890-1945)
  53.    Karwacki Wacław (1895-1982) (Pot. Sejmu Wlk.)
  54.    Kawecki Józef (1883-1959)
  55.    Kępczyński Wincenty (1893-1955)
  56.    Kleszczyński Edward (1892-1984) (Pot. Sejmu Wlk.)
  57.    Koc Adam Ignacy (1891-1969)
  58.    Koczara Piotr (1884-1957)
  59.    Komarnicki Wacław (1891-1954)
  60.    Koniarek Władysław (1890-1962)
  61.    Kosydarski Władysław (1884-1954)
  62.    Kozłowski Leon Tadeusz (1892-1944)
  63.    Kozłowski Tomasz Stefan (1895-1946)
  64.    Krawczyński Stanisław (1884-1940)
  65.    Krzyżanowski Adam Alojzy (1873-1963)
  66.    Kühn Alfons Walenty (1878-1944)
  67.    Kulczycki Ludwik (1866-1941)
  68.    Kulisiewicz Jan Szczepan (1897-1966)
  69.    Kwiatkowski Eugeniusz Felicjan (1888-1974) (Pot. Sejmu Wlk.)
  70.    Łaguna Sławomir (1889-1940)
  71.    Łazarski Michał (1896-1944)
  72.    Lech Tadeusz Marian (1877-1945)
  73.    Lechnicki Felicjan (1885-1963)
  74.    Lechnicki Zdzisław Klemens (1890-1959)
  75.    Lipiński Franciszek Dominik (1883-po 1944) (Pot. Sejmu Wlk.)
  76.    Lubomirski Andrzej (1862-1953) (Pot. Sejmu Wlk.)
  77.    Mackiewicz-Cat Stanisław (1896-1966)
  78.    Makowski Wacław (1880-1942)
  79.    Malinowski Maksymilian (1860-1948)
  80.    Malinowski Marian (1876-1948)
  81.    Malski Władysław Antoni (1894-1941)
  82.    Marczyńska Kazimiera z d. Żylińska (1895-1959)
  83.    Miedziński Bogusław (1891-1972)
  84.    Minkowski Paweł (1888-1947)
  85.    Moraczewska Zofia Anna z d. Gostkowska (1873-1958) (Pot. Sejmu Wlk.)
  86.    Morawski-Dzierżykraj Tadeusz (1893-1974) (Pot. Sejmu Wlk.)
  87.    Niedziałkowski Mieczysław (1893-1940)
  88.    Nowicki Marian Jerzy (1893-1960) (Pot. Sejmu Wlk.)
  89.    Nowodworski Jan Edward (1876-1954)
  90.    Pączek Antoni Władysław (1890-1952)
  91.    Paschalski Franciszek Julian (1889-1940) (Pot. Sejmu Wlk.)
  92.    Pepłowska Ewelina z d. Furs-Żyrkiewicz (1887-1969)
  93.    Petrycki Józef (1889-1937)
  94.    Pieracki Bronisław Wilhelm (1895-1934)
  95.    Piestrzyński Ryszard Stanisław (1902-1962)
  96.    Piłsudski Jan (1876-1950)
  97.    Podoski Bohdan Czesław Karol (1894-1986) (Pot. Sejmu Wlk.)
  98.    Polakiewicz Karol (1893-1962)
  99.    Pomianowski Stefan Gustaw (1879-1968)
  100.    Poniatowski Józef Maria (1897-1995) (Pot. Sejmu Wlk.)
  101.    Ponikowski Antoni Józef (1878-1949)
  102.    Przanowski Jan (1873-1941)
  103.    Psarski Władysław (1888-1944) (Pot. Sejmu Wlk.)
  104.    Puławski Ignacy (1886-po 1944)
  105.    Pułjan Romuald (1894-1971)
  106.    Pużak Kazimierz (1883-1950)
  107.    Radliński Zygmunt (1893-1956) (Pot. Sejmu Wlk.)
  108.    Radziwiłł ks. Janusz Franciszek (1880-1967) (Pot. Sejmu Wlk.)
  109.    Rakowski Kazimierz Ryszard (1874-1952)
  110.    Rataj Maciej (1884-1940)
  111.    Róg Michał (1884-1940)
  112.    Roj-Gąsienica Wojciech (1875-1954)
  113.    Rudowski Jan (1891-po 1945)
  114.    Rudziński Marian (1894-1952)
  115.    Rutkowski Władysław (1883-1973) (Pot. Sejmu Wlk.)
  116.    Rybarski Roman (1887-1942)
  117.    Rzóska Józef (1897-1973)
  118.    Sacha Stefan (1888-1943)
  119.    Sachs Henryk (1867-1934)
  120.    Seidler Teodor (1882-1972)
  121.    Siciński Stanisław (1896-1966) (Pot. Sejmu Wlk.)
  122.    Siemieński Jacek (?-?) (Pot. Sejmu Wlk.)
  123.    Sławek Walery (1879-1939)
  124.    Sławoj-Składkowski Felicjan Sławoj (1885-1962)
  125.    Snopczyński Antoni (1896-1944)
  126.    Stahl Zdzisław Henryk (1901-1987) (Pot. Sejmu Wlk.)
  127.    Staniewicz Witold Cezary (1887-1966)
  128.    Staniszkis Teofil Witold (1880-1941)
  129.    Starzyński Stefan Bronisław (1893-?) (Pot. Sejmu Wlk.)
  130.    Stroński Stanisław (1882-1955)
  131.    Strzetelski Stanisław (1895-1969) (Pot. Sejmu Wlk.)
  132.    Stypułkowski Zbigniew (1904-1979)
  133.    Surzyński Leon (1891-1967)
  134.    Szczerkowski Antoni (1881-1960)
  135.    Szyszko Michał (1882-1934)
  136.    Tebinka Zygmunt (1892-1944)
  137.    Tempka Władysław (1889-1942)
  138.    Tomaszkiewicz Leopold (1893 (?)-po 1944)
  139.    Trąmpczyński Wojciech (1860-1953)
  140.    Tyszkiewicz Jan (1896-1939) (Pot. Sejmu Wlk.)
  141.    Waryński Tadeusz (1881-1932) (Pot. Sejmu Wlk.)
  142.    Witos Wincenty (1874-1945)
  143.    Wojciechowski Bronisław Wacław (1894-1966)
  144.    Wysłouch Antoni (1864-po 1940) (Pot. Sejmu Wlk.)
  145.    Zaremba Zygmunt (1895-1967)
  146.    Żuławski Zygmunt (1880-1949)

1930-1935 Senat III Kadencji

43.6% (51 z 117) w tym w Potomkach Sejmu Wlk. 15.4% (18 z 117)
  1.    Achmatowicz Aleksander (1865-1944)
  2.    Boguszewski Stefan (1877-1938)
  3.    Czartoryski Witold (1864-1945) (Pot. Sejmu Wlk.)
  4.    Dąmbski Stanisław (1865-1941) (Pot. Sejmu Wlk.)
  5.    Danielewicz Józef (1880-1941)
  6.    Daszyńska-Golińska Zofia z d. Poznańska (1866-1934)
  7.    Dobrzański Stefan Andrzej (1883-1945)
  8.    Drucki-Lubecki Franciszek Marian (1878-1944) (Pot. Sejmu Wlk.)
  9.    Evert Ludwik Józef (1863-1945)
  10.    Gałecki Tadeusz (1871-1937)
  11.    Gaszyński Stanisław (1875-1965)
  12.    Godlewski Stanisław Aleksander (1867-1933) (Pot. Sejmu Wlk.)
  13.    Goetz-Okocimski baron Jan Albin (1864-1931) (Pot. Sejmu Wlk.)
  14.    Gołuchowski Agenor Maria (1886-1956) (Pot. Sejmu Wlk.)
  15.    Gross Daniel Bernard (1866-po 1942)
  16.    Hasbach Erwin (1876-1970)
  17.    Hedinger Witold (1876-1932) (Pot. Sejmu Wlk.)
  18.    Jabłonowski Władysław (1865-1956) (Pot. Sejmu Wlk.)
  19.    Januszewski Wacław Wiktor (1880-1953)
  20.    Kamieniecki Witold Franciszek (1883-1964) (Pot. Sejmu Wlk.)
  21.    Kelles-Krauz Stanisław Maciej (1883-1965)
  22.    Kopciński Stefan (1878-1934)
  23.    Kozicki Stanisław Izydor (1876-1958)
  24.    Kulerski Wiktor (1865-1935)
  25.    Laurysiewicz Stefan (1867-1935)
  26.    Lempke Leon (1884-1946)
  27.    Limanowski Bolesław (1835-1935) (Pot. Sejmu Wlk.)
  28.    Łubieński Leon (1861-1944) (Pot. Sejmu Wlk.)
  29.    Lubomirski książę Zdzisław (1865-1943) (Pot. Sejmu Wlk.)
  30.    Makarewicz Juliusz (1872-1955)
  31.    Marchlewski Leon Paweł (1869-1946)
  32.    Motz Bolesław (1865-1935)
  33.    Niezabytowski Karol Stanisław (1865-1952) (Pot. Sejmu Wlk.)
  34.    Nocznicki Tomasz (1862-1944)
  35.    Pepłowski Edward Adolf (1880-1960)
  36.    Perzyński Stefan Bolesław (1881-1941)
  37.    Posner Stanisław (Salomon) (1868-1930)
  38.    Przybylski Zygmunt Felicjan (1876-1942)
  39.    Rogowicz Jan Antoni (1881-1945)
  40.    Rolle Karol (1871-1954)
  41.    Roman Walery (1877-1952)
  42.    Seyda Marian (1879-1967)
  43.    Skokowski Michał (1878-1930)
  44.    Sokołowski Michał (1881-1947) (Pot. Sejmu Wlk.)
  45.    Szarski Marcin (1868-1941)
  46.    Średniawski Andrzej (1857-1931) (Pot. Sejmu Wlk.)
  47.    Tarnowski Zdzisław (1862-1937) (Pot. Sejmu Wlk.)
  48.    Thullie Maksymilian Marceli (1853-1939)
  49.    Trzeciak Józef (1873-?) (Pot. Sejmu Wlk.)
  50.    Wańkowicz Stanisław (1885-1943(44)?) (Pot. Sejmu Wlk.)
  51.    Wasiutyński Bohdan Szczepan Ksawery (1882-1940)

1928-1930 Sejm II Kadencji

32.6% (153 z 470) w tym w Potomkach Sejmu Wlk. 7.0% (33 z 470)
  1.    Anusz Antoni (1884-1935)
  2.    Baćmaga Józef (1888-1944?)
  3.    Bagiński Kazimierz Florian (1890-1966)
  4.    Balicka Gabriela z d. Iwanowska (1871-1962)
  5.    Barański Jerzy Julian (1884-1959)
  6.    Barlicki Norbert Stanisław (1880-1941)
  7.    Bartel Kazimierz Władysław (1882-1941)
  8.    Birkenmayer Alfred Józef (1892-1977)
  9.    Bojko Jakub (1857-1943)
  10.    Brodacki Jan (1882-1943) (Pot. Sejmu Wlk.)
  11.    Brun Henryk Stanisław (1888-1940)
  12.    Bryła Stefan Władysław (1886-1943)
  13.    Burtan Stanisław Józef (1885-1940)
  14.    Chaciński Józef (1889-1954) (Pot. Sejmu Wlk.)
  15.    Chyb Franciszek (1895-1978)
  16.    Czarnecki Maksymilian (1896-1974)
  17.    Czechowicz Gabriel (1876-1938)
  18.    Czernicki Tomasz Jan (1886-1947)
  19.    Czeszejko-Sochacki Jerzy (1892-1933)
  20.    Czetwertyński-Światopełk książę Seweryn Franciszek (1873-1945) (Pot. Sejmu Wlk.)
  21.    Dąbrowski Marian (1878-1958)
  22.    Dąbrowski Stefan (1882-1945)
  23.    Dąbrowski Stefan Zygmunt (1877-1947) (Pot. Sejmu Wlk.)
  24.    Dadan Antoni (1895-1931)
  25.    Daszyński Ignacy Ewaryst (1866-1936) (Pot. Sejmu Wlk.)
  26.    Dębski Aleksander Onufry (1890-1942)
  27.    Dębski Jan Michał (1889-1976) (Pot. Sejmu Wlk.)
  28.    Diamand Herman (1860-1931)
  29.    Długosz Wacław Ezechiel (1892-1967)
  30.    Dobiecki Artur Stanisław (1884-1948) (Pot. Sejmu Wlk.)
  31.    Dobrowolski Kazimierz Władysław (1884-1957)
  32.    Downarowicz Medard (1878-1934)
  33.    Dratwa Dominik (1889-1941)
  34.    Dubois Stanisław Józef (1901-1942) (Pot. Sejmu Wlk.)
  35.    Dyboski Tadeusz Ignacy (1891-1939)
  36.    Dzieduszycki Konstanty (1884-1964)
  37.    Dzięgielewski Józef Wincenty (1895-1952)
  38.    Fijałkowski Mieczysław (1888-1972)
  39.    Gardecki Zygmunt (1885-1942)
  40.    Gąsiorowski Franciszek (1876-1939)
  41.    Gdyk Ludwik Teofil (1874-1940)
  42.    Gołuchowski Wojciech Maria Agenor (1888-1960) (Pot. Sejmu Wlk.)
  43.    Graliński Zygmunt Stanisław Cyprian (1897-1940)
  44.    Grzecznarowski Józef (1884-1976)
  45.    Gwiżdż Feliks (1885-1952)
  46.    Hausner Artur Walenty (1870-1941)
  47.    Hołyński Jan Walerian (1890-1969)
  48.    Idzikowski Edward (1894-1944)
  49.    Jankowski Jan Stanisław (1882-1953)
  50.    Jaruzelski-Ślepowron Ksawery (1882-1930)
  51.    Jasiukowicz Stanisław (1882-1946) (Pot. Sejmu Wlk.)
  52.    Jaworowski Rajmund (1885-1941)
  53.    Jędrzejewicz Janusz (1885-1951)
  54.    Kaczanowski Kazimierz Marian Michał (1875-1937) (Pot. Sejmu Wlk.)
  55.    Kapeliński Franciszek (1874-1946)
  56.    Karnicka Aleksandra z d. Barańska (1882-1965)
  57.    Kępczyński Wincenty (1893-1955)
  58.    Kierzkowski Kazimierz (1890-1942)
  59.    Kleszczyński Edward (1892-1984) (Pot. Sejmu Wlk.)
  60.    Koc Adam Ignacy (1891-1969)
  61.    Kochanowski Jan Karol (1869-1949) (Pot. Sejmu Wlk.)
  62.    Koczara Piotr (1884-1957)
  63.    Komarnicki Wacław (1891-1954)
  64.    Korfanty Wojciech (1873-1939)
  65.    Kosmowska Irena (1879-1945)
  66.    Kosydarski Władysław (1884-1954)
  67.    Kościałkowski-Zyndram Marian (1892-1946) (Pot. Sejmu Wlk.)
  68.    Kotarski Feliks (1896-1952)
  69.    Koter Andrzej (1888-1966)
  70.    Koter Tomasz (1886-1967)
  71. Kowalski Stanisław (1886-1953)
  72.    Kozłowski Leon Tadeusz (1892-1944)
  73.    Krzyżanowski Adam Alojzy (1873-1963)
  74.    Kulisiewicz Jan Szczepan (1897-1966)
  75.    Kwiatkowski Eugeniusz Felicjan (1888-1974) (Pot. Sejmu Wlk.)
  76.    Łazarski Michał (1896-1944)
  77.    Lechnicki Felicjan (1885-1963)
  78.    Lechnicki Zdzisław Klemens (1890-1959)
  79.    Loewenherz Henryk (1871-1936)
  80.    Maciesza Adolf (1878-1929) (Pot. Sejmu Wlk.)
  81.    Mackiewicz-Cat Stanisław (1896-1966)
  82.    Makowski Wacław (1880-1942)
  83.    Malinowski Maksymilian (1860-1948)
  84.    Malinowski Marian (1876-1948)
  85.    Markowska Jadwiga z d. Żukowska (1880-1962)
  86.    Mazurkiewicz Tadeusz (1887-1968)
  87.    Mianowski Henryk (1882-1955)
  88.    Miedziński Bogusław (1891-1972)
  89.    Miklaszewski Ludwik (1869-1931)
  90.    Morawski-Dzierżykraj Tadeusz (1893-1974) (Pot. Sejmu Wlk.)
  91.    Mularek Ignacy (1889-1993)
  92.    Nader Mikołaj (1875-1964)
  93.    Niedziałkowski Mieczysław (1893-1940)
  94.    Nowakowski Marceli (1882-1940)
  95.    Nowicki Marian Jerzy (1893-1960) (Pot. Sejmu Wlk.)
  96.    Nowicki Zygmunt (1881-1944)
  97.    Olewiński Piotr (1895-1962) (Pot. Sejmu Wlk.)
  98.    Pączek Antoni Władysław (1890-1952)
  99.    Paczkowski Romuald (1878-1940)
  100.    Piasecki Adam (1898-1938) (Pot. Sejmu Wlk.)
  101.    Pieracki Bronisław Wilhelm (1895-1934)
  102.    Pieracki Jan Franciszek (1872-1940)
  103.    Piłsudski Jan (1876-1950)
  104.    Pluciński Leon Bolesław (1875-1935) (Pot. Sejmu Wlk.)
  105.    Podoski Bohdan Czesław Karol (1894-1986) (Pot. Sejmu Wlk.)
  106.    Polakiewicz Karol (1893-1962)
  107.    Potworowski Tadeusz (1882-1949) (Pot. Sejmu Wlk.)
  108.    Praussowa Zofia z d. Kulesza (1878-1945)
  109.    Próchnik Adam Feliks (1892-1942)
  110.    Przedpełski Wiktor Zygmunt (1891-1941)
  111.    Puławski Ignacy (1886-po 1944)
  112.    Pułjan Romuald (1894-1971)
  113.    Pużak Kazimierz (1883-1950)
  114.    Radziwiłł ks. Janusz Franciszek (1880-1967) (Pot. Sejmu Wlk.)
  115.    Rataj Maciej (1884-1940)
  116.    Róg Michał (1884-1940)
  117.    Rosiak Paweł (1894-?)
  118.    Rybarski Roman (1887-1942)
  119.    Rzepecki Karol (1865-1931)
  120.    Sacha Stefan (1888-1943)
  121.    Sapieha ks. Eustachy Kajetan (1881-1963) (Pot. Sejmu Wlk.)
  122.    Seidler Teodor (1882-1972)
  123.    Sławek Walery (1879-1939)
  124.    Smulikowski Julian (1886-1934)
  125.    Snopczyński Antoni (1896-1944)
  126.    Srocki Bolesław Maciej (1893-1954)
  127.    Stadnicki Adam (1882-1982) (Pot. Sejmu Wlk.)
  128.    Staniszkis Teofil Witold (1880-1941)
  129.    Stroński Stanisław (1882-1955)
  130.    Stypiński Józef (1880-1943) (Pot. Sejmu Wlk.)
  131.    Surzyński Leon (1891-1967)
  132.    Sypuła Konstanty (1882-1937)
  133.    Szczepański Stanisław (1873-1944)
  134.    Szczerkowski Antoni (1881-1960)
  135.    Świecki Tadeusz (1880-1946) (Pot. Sejmu Wlk.)
  136.    Targowski Józef (1883-1952) (Pot. Sejmu Wlk.)
  137.    Tempka Władysław (1889-1942)
  138.    Tomaszkiewicz Leopold (1893 (?)-po 1944)
  139.    Tomczak Roman (1898-1986) (Pot. Sejmu Wlk.)
  140.    Trąmpczyński Wojciech (1860-1953)
  141.    Warski Adolf (1868-po 1937)
  142.    Wiśniewski Ludwik (1867-1942) (Pot. Sejmu Wlk.)
  143.    Witos Wincenty (1874-1945)
  144.    Wojciechowski Bronisław Wacław (1894-1966)
  145.    Wołoszynowski Joachim (1870-1945)
  146.    Woźnicki Jan (1881-1945)
  147.    Zarański Jan (1865-1940) (Pot. Sejmu Wlk.)
  148.    Zaremba Zygmunt (1895-1967)
  149.    Zieliński Franciszek (1883-?)
  150.    Ziemięcki Bronisław (1885-1944)
  151.    Żarski Tadeusz (1896-1934)
  152.    Żółtowski Adam (1881-1958) (Pot. Sejmu Wlk.)
  153.    Żuławski Zygmunt (1880-1949)

1928-1930 Senat II Kadencji

56.7% (72 z 127) w tym w Potomkach Sejmu Wlk. 18.9% (24 z 127)
  1.    Barański Jerzy Julian (1884-1959)
  2.    Bartoszewicz Joachim Stefan (1867-1938) (Pot. Sejmu Wlk.)
  3.    Boguszewski Stefan (1877-1938)
  4.    Bojko Jakub (1857-1943)
  5.    Brzeziński Kazimierz Tadeusz (1887-1944)
  6.    Czerwiński Jan Marian (1878-1962)
  7.    Dąmbski Stanisław (1865-1941) (Pot. Sejmu Wlk.)
  8.    Danielewicz Józef (1880-1941)
  9.    Dębski Aleksander (1857-1935)
  10.    Dobiecki Artur Stanisław (1884-1948) (Pot. Sejmu Wlk.)
  11.    Drucki-Lubecki Franciszek Marian (1878-1944) (Pot. Sejmu Wlk.)
  12.    Dworakowski Tadeusz Michał (1881-1956) (Pot. Sejmu Wlk.)
  13.    Ehrenkreutz Stefan Łukasz (1880-1945)
  14.    Evert Ludwik Józef (1863-1945)
  15.    Godlewski Stanisław Aleksander (1867-1933) (Pot. Sejmu Wlk.)
  16.    Gross Daniel Bernard (1866-po 1942)
  17.    Hubicka Hanna z d. Paciorkowska 2. voto Szlendak (1889-1941) (Pot. Sejmu Wlk.)
  18.    Iwanowski Jerzy (1878-1965) (Pot. Sejmu Wlk.)
  19.    Jabłonowski Władysław (1865-1956) (Pot. Sejmu Wlk.)
  20.    Janta-Połczyński Leon (1867-1961) (Pot. Sejmu Wlk.)
  21.    Januszewski Wacław Wiktor (1880-1953)
  22.    Jeleński Olgierd Augustyn (1881-po 1940) (Pot. Sejmu Wlk.)
  23.    Jundziłł Zygmunt (1880-1953)
  24.    Kamieniecki Witold Franciszek (1883-1964) (Pot. Sejmu Wlk.)
  25.    Karłowski Stanisław Franciszek Józef (1879-1939) (Pot. Sejmu Wlk.)
  26.    Klemensiewicz Zygmunt Gabryel (1874-1948)
  27.    Kobyliński Stanisław Marian Michał (1872-1937) (Pot. Sejmu Wlk.)
  28.    Kołłątaj-Srzednicki Jan (1883-1944)
  29.    Kopciński Stefan (1878-1934)
  30.    Korfanty Wojciech (1873-1939)
  31.    Kozicki Stanisław Izydor (1876-1958)
  32.    Kulerski Wiktor (1865-1935)
  33.    Laurysiewicz Stefan (1867-1935)
  34.    Lempke Leon (1884-1946)
  35.    Leszczyński Zygmunt Leon Józef Alojzy (1866-1942) (Pot. Sejmu Wlk.)
  36.    Limanowski Bolesław (1835-1935) (Pot. Sejmu Wlk.)
  37.    Loewenherz Henryk (1871-1936)
  38.    Lubomirski książę Zdzisław (1865-1943) (Pot. Sejmu Wlk.)
  39.    Makarewicz Juliusz (1872-1955)
  40.    Marchlewski Leon Paweł (1869-1946)
  41.    Meissner Czesław Gorgoniusz (1879-1950)
  42.    Michejda Tadeusz (1879-1956)
  43.    Motz Bolesław (1865-1935)
  44.    Ohanowicz Alfred (1888-1984)
  45.    Osiecki Stanisław (1872-1967)
  46.    Pepłowski Edward Adolf (1880-1960)
  47.    Perzyński Stefan Bolesław (1881-1941)
  48.    Popławski August Tomasz Feliks (1878-1944)
  49.    Potocki Jerzy (1889-1961) (Pot. Sejmu Wlk.)
  50.    Potworowski Tadeusz (1882-1949) (Pot. Sejmu Wlk.)
  51.    Raczkiewicz Władysław (1885-1947)
  52.    Rogowicz Jan Antoni (1881-1945)
  53.    Rolle Karol (1871-1954)
  54.    Roman Walery (1877-1952)
  55.    Rostworowski Wojciech (1877-1952) (Pot. Sejmu Wlk.)
  56.    Rydzewski Bronisław (1884-1945)
  57.    Seyda Marian (1879-1967)
  58.    Sieńko Władysław (1882-1949)
  59.    Skirmunt Roman (1868-1939) (Pot. Sejmu Wlk.)
  60.    Skoczylas Stanisław (1875-1968)
  61.    Sołtyk Stefan (1880-1945)
  62.    Stecki Jan (1871-1954) (Pot. Sejmu Wlk.)
  63.    Strumiłło Marian Zygmunt (1866-1951)
  64.    Sypniewski Józef (1883-1937)
  65.    Szarski Marcin (1868-1941)
  66.    Targowski Józef (1883-1952) (Pot. Sejmu Wlk.)
  67.    Thullie Maksymilian Marceli (1853-1939)
  68.    Wańkowicz Stanisław (1885-1943(44)?) (Pot. Sejmu Wlk.)
  69.    Wasilewski Zygmunt (1865-1948)
  70.    Wasiutyński Bohdan Szczepan Ksawery (1882-1940)
  71.    Wiszniewski Eugeniusz (1864-1931)
  72.    Woźnicki Jan (1881-1945)

1922-1927 Sejm I Kadencji

32.3% (158 z 489) w tym w Potomkach Sejmu Wlk. 8.4% (41 z 489)
  1.    Anusz Antoni (1884-1935)
  2.    Bagiński Kazimierz Florian (1890-1966)
  3.    Balicka Gabriela z d. Iwanowska (1871-1962)
  4.    Barański Jerzy Julian (1884-1959)
  5.    Barlicki Norbert Stanisław (1880-1941)
  6.    Bartel Kazimierz Władysław (1882-1941)
  7.    Belina Tadeusz (1886-1958) (Pot. Sejmu Wlk.)
  8.    Bielicki Romuald Jan (1880-1946)
  9.    Brodacki Jan (1882-1943) (Pot. Sejmu Wlk.)
  10.    Brownsford Kazimierz (1856-1925) (Pot. Sejmu Wlk.)
  11.    Bryła Stefan Władysław (1886-1943)
  12.    Bujak Antoni (1891-1945)
  13.    Chaciński Józef (1889-1954) (Pot. Sejmu Wlk.)
  14.    Chądzyński Karol Boromeusz (1868-1947)
  15.    Chełmoński Adam (1890-1959)
  16.    Chłapowski Alfred Stefan (1874-1940) (Pot. Sejmu Wlk.)
  17.    Chłapowski Kazimierz Rafał (1872-1923) (Pot. Sejmu Wlk.)
  18.    Chomiński Ludwik (1890-1958) (Pot. Sejmu Wlk.)
  19.    Chwalibóg Tadeusz Józef (1863-1942) (Pot. Sejmu Wlk.)
  20.    Chyb Franciszek (1895-1978)
  21.    Czeszejko-Sochacki Jerzy (1892-1933)
  22.    Czetwertyński-Światopełk książę Seweryn Franciszek (1873-1945) (Pot. Sejmu Wlk.)
  23.    Dąbrowski Marian (1878-1958)
  24.    Dąbrowski Stefan Zygmunt (1877-1947) (Pot. Sejmu Wlk.)
  25.    Daszyński Ignacy Ewaryst (1866-1936) (Pot. Sejmu Wlk.)
  26.    Dębski Jan Michał (1889-1976) (Pot. Sejmu Wlk.)
  27.    Diamand Herman (1860-1931)
  28.    Dobrowolski Kazimierz Władysław (1884-1957)
  29.    Dobrzański Stefan Andrzej (1883-1945)
  30.    Drewnowski Symforian Ksawery (1859-1934) (Pot. Sejmu Wlk.)
  31.    Dubanowicz Edward (1881-1943) (Pot. Sejmu Wlk.)
  32.    Dunin-Suligostowski Ludwik (1892-1987) (Pot. Sejmu Wlk.)
  33.    Dymowski Tadeusz Mścisław (1885-1961)
  34.    Dzięgielewski Józef Wincenty (1895-1952)
  35.    Falkowski Stefan Feliks (1879-1958)
  36.    Fudakowski Tadeusz (1872-1924) (Pot. Sejmu Wlk.)
  37.    Gardecki Zygmunt (1885-1942)
  38.    Gąsiorowski Franciszek (1876-1939)
  39.    Gawlikowski Jan (1892-1962) (Pot. Sejmu Wlk.)
  40.    Gdyk Ludwik Teofil (1874-1940)
  41.    Gerlicz Wiesław (1872-1933)
  42.    Gościcki Jerzy Nikodem (1879-1946)
  43.    Grabski Stanisław (1871-1949)
  44.    Haller Józef (1873-1960)
  45.    Harasz Antoni (1879-1942)
  46.    Harusewicz Jan (1863-1929)
  47.    Hausner Artur Walenty (1870-1941)
  48.    Holder-Eggerowa Maria z d. Szretter (1879-1941)
  49.    Ilski Konrad (1885-1963)
  50.    Janeczek Michał (1872-1961)
  51.    Jankowski Józef (1864-1944?)
  52.    Jaroszyński Marian (1876-1944) (Pot. Sejmu Wlk.)
  53.    Jasiukowicz Stanisław (1882-1946) (Pot. Sejmu Wlk.)
  54.    Jaworowski Rajmund (1885-1941)
  55.    Jemielewski Tytus (1884-1939)
  56.    Kaczyński Zygmunt (1894-1953)
  57.    Kalenkiewicz Jan (1875-1960) (Pot. Sejmu Wlk.)
  58.    Kapeliński Franciszek (1874-1946)
  59.    Kawecki Józef (1883-1959)
  60.    Knothe Bronisław (1881-1957)
  61.    Konopczyński Władysław Aleksander (1880-1952)
  62.    Kordowski Antoni Bonifacy (1892-1942)
  63.    Korfanty Wojciech (1873-1939)
  64.    Kosmowska Irena (1879-1945)
  65.    Kosydarski Władysław (1884-1954)
  66.    Kościałkowski-Zyndram Marian (1892-1946) (Pot. Sejmu Wlk.)
  67.    Kozicki Stanisław Izydor (1876-1958)
  68.    Królikowski Stefan (1881-1937)
  69.    Kryński Wacław (1879-1924)
  70.    Kujawski Kazimierz Józef (1874-1942)
  71.    Kupczyński Aleksander (1873-1941)
  72.    Kwiatkowski Michał Franciszek (1883-1966)
  73.    Łabęda Julian (1893-1945)
  74.    Ładzina Wanda Władysława z d. Szczuka (1880-1966)
  75.    Łażewski Bolesław (1877-1937)
  76.    Lippoman Władysław (1888-?)
  77.    Lipski Henryk Mieczysław (1878-1953)
  78.    Łuszczewski Konrad (1876-1937) (Pot. Sejmu Wlk.)
  79.    Lutosławski Kazimierz (1880-1924)
  80.    Łypacewicz Wacław Walenty (1871-1951)
  81.    Malinowski Maksymilian (1860-1948)
  82.    Malinowski Marian (1876-1948)
  83.    Manterys Mateusz (1872-1946)
  84.    Marylski Antoni (1865-1932) (Pot. Sejmu Wlk.)
  85.    Matakiewicz Antoni August (1873-1937)
  86.    Mendrys Tadeusz Jan (1884-1972)
  87.    Mianowski Henryk (1882-1955)
  88.    Michalski Jerzy Jakub (1870-1956)
  89.    Mieczkowski Adam Franciszek (1876-1953)
  90.    Miedziński Bogusław (1891-1972)
  91.    Mierzejewski Karol (1879-1942)
  92.    Moraczewski Jędrzej Edward (1870-1944) (Pot. Sejmu Wlk.)
  93.    Mrozowski Adam (1872-1946)
  94.    Nader Mikołaj (1875-1964)
  95.    Nawrocki Jan (1876-1958)
  96.    Niedziałkowski Mieczysław (1893-1940)
  97.    Niedzielski Tadeusz (1889-?)
  98.    Nocznicki Tomasz (1862-1944)
  99.    Nowakowski Marceli (1882-1940)
  100.    Nowicki Zygmunt (1881-1944)
  101.    Osiecki Stanisław (1872-1967)
  102.    Ossowski Stanisław (1886-1929)
  103.    Pączek Antoni Władysław (1890-1952)
  104.    Paczkowski Stefan Gabriel (1883-1957)
  105.    Petrycki Józef (1889-1937)
  106.    Piechocki Stefan (1883-1968) (Pot. Sejmu Wlk.)
  107.    Pluciński Leon Bolesław (1875-1935) (Pot. Sejmu Wlk.)
  108.    Polakiewicz Karol (1893-1962)
  109.    Poniatowski Juliusz (1886-1975)
  110.    Popiel Karol (1887-1977)
  111.    Popowski Henryk Jan (1878-?)
  112.    Praussowa Zofia z d. Kulesza (1878-1945)
  113.    Prószyński Tadeusz Anastazy (1873-1925)
  114.    Pudlarz Franciszek (1883-1943)
  115.    Puzynianka Irena (1881-1933) (Pot. Sejmu Wlk.)
  116.    Pużak Kazimierz (1883-1950)
  117.    Rabski Władysław (1865-1925)
  118.    Raczkowski Feliks (1876-?) (Pot. Sejmu Wlk.)
  119.    Radziszewski Henryk Aleksander (1873-1923)
  120.    Rataj Maciej (1884-1940)
  121.    Rokossowski Kazimierz (1876-?) (Pot. Sejmu Wlk.)
  122.    Romocki Paweł herbu Prawdzic. (1880-1940) (Pot. Sejmu Wlk.)
  123.    Rudnicki Jan Piotr (1867-1944)
  124.    Rusinek Zygmunt (1893-1984) (Pot. Sejmu Wlk.)
  125.    Rybacki Szczepan (1887-1937?)
  126.    Rzepecki Karol (1865-1931)
  127.    Sacha Stefan (1888-1943)
  128.    Seyda Marian (1879-1967)
  129.    Seyda Zygmunt (1876-1925) (Pot. Sejmu Wlk.)
  130.    Smulikowski Julian (1886-1934)
  131.    Sobczyński Antoni (1888-1959)
  132.    Sokolnicka Zofia (1878-1927) (Pot. Sejmu Wlk.)
  133.    Sołtyk Stefan (1880-1945)
  134.    Staniszkis Teofil Witold (1880-1941)
  135.    Stempel Fajwel (1866-?)
  136.    Stęślicka Halina Felicja (1897-1957)
  137.    Stroński Stanisław (1882-1955)
  138.    Sykała Julian (1874-1925)
  139.    Szczerkowski Antoni (1881-1960)
  140.    Szebeko Ignacy (1859-1937) (Pot. Sejmu Wlk.)
  141.    Średniawa Kazimierz (1889-?)
  142.    Świecki Tadeusz (1880-1946) (Pot. Sejmu Wlk.)
  143.    Tabaczyński Tadeusz (1868-1938)
  144.    Thugutt Stanisław August (1873-1941)
  145.    Trepka-Nekanda Edmund (1880-1964) (Pot. Sejmu Wlk.)
  146.    Warski Adolf (1868-po 1937)
  147.    Wierzbicki Andrzej (1877-1961)
  148.    Wierzbicki Franciszek (1884-1945) (Pot. Sejmu Wlk.)
  149.    Wilkoński Tomasz (1885-1939) (Pot. Sejmu Wlk.)
  150.    Witos Wincenty (1874-1945)
  151.    Wojewódzki Sylwester (1892-ok. 1937)
  152.    Wóycicki Aleksander (1878-1954)
  153.    Załuska Jan (1873-1941) (Pot. Sejmu Wlk.)
  154.    Zaremba Zygmunt (1895-1967)
  155.    Zdziechowski Jerzy (1880-1975) (Pot. Sejmu Wlk.)
  156.    Ziemięcki Bronisław (1885-1944)
  157.    Żółtowski Leon (1877-1956) (Pot. Sejmu Wlk.)
  158.    Żuławski Zygmunt (1880-1949)

1922-1927 Senat I Kadencji

48.9% (64 z 131) w tym w Potomkach Sejmu Wlk. 20.6% (27 z 131)
  1.    Baliński Ignacy (1862-1951) (Pot. Sejmu Wlk.)
  2.    Banaszak Antoni (1881-1932)
  3.    Bartoszewicz Joachim Stefan (1867-1938) (Pot. Sejmu Wlk.)
  4.    Bauminger Izaak (1868-1930)
  5.    Biały Stanisław (1868-1932)
  6.    Bojanowski Michał Ignacy (1865-1932) (Pot. Sejmu Wlk.)
  7.    Bojko Jakub (1857-1943)
  8.    Brun Stanisław Gustaw (1854-1925)
  9.    Buzek Józef (1873-1936)
  10.    Cieński Tadeusz (1856-1925) (Pot. Sejmu Wlk.)
  11.    Cieszkowski August Adolf (1861-1932) (Pot. Sejmu Wlk.)
  12.    Czartoryski Witold (1864-1945) (Pot. Sejmu Wlk.)
  13.    Deutscher Mojżesz (1878-1941)
  14.    Długosz Władysław Franciszek (1864-1937)
  15.    Gaszyński Stanisław (1875-1965)
  16.    Glogier Maciej (1869-1940) (Pot. Sejmu Wlk.)
  17.    Godlewski Emil Ludwik (1875-1944) (Pot. Sejmu Wlk.)
  18.    Grabski Władysław (1867-1927) (Pot. Sejmu Wlk.)
  19.    Hasbach Erwin (1876-1970)
  20.    Hempel Joachim (1858-1944 (?)) (Pot. Sejmu Wlk.)
  21.    Jabłonowski Władysław (1865-1956) (Pot. Sejmu Wlk.)
  22.    Jackowski Aleksander Romuald (1869-1949)
  23.    Janta-Połczyński Leon (1867-1961) (Pot. Sejmu Wlk.)
  24.    Januszewski Wacław Wiktor (1880-1953)
  25.    Karnicka Aleksandra z d. Barańska (1882-1965)
  26.    Karpiński Stanisław (1870-1943) (Pot. Sejmu Wlk.)
  27.    Kasprzak Józef (1862-?)
  28.    Kasznica Stanisław Wincenty Antoni (1874-1958) (Pot. Sejmu Wlk.)
  29.    Kiniorski Marian (1868-1943) (Pot. Sejmu Wlk.)
  30.    Kopciński Stefan (1878-1934)
  31.    Koskowski Bolesław (1870-1938)
  32.    Krzywkowski Błażej (1878-1940)
  33.    Krzyżanowski Bronisław (1876-1943)
  34.    Kurnatowski Eryk (1882-1975) (Pot. Sejmu Wlk.)
  35.    Łaszcz Jan (1862-1952)
  36.    Lewakowski Zygmunt (1865-1941) (Pot. Sejmu Wlk.)
  37.    Limanowski Bolesław (1835-1935) (Pot. Sejmu Wlk.)
  38.    Lipkowski Stanisław (1860-1942) (Pot. Sejmu Wlk.)
  39.    Łubieński Leon (1861-1944) (Pot. Sejmu Wlk.)
  40.    Makarewicz Juliusz (1872-1955)
  41.    Manterys Stanisław (1874-1946)
  42.    Misiołek Leon (1860-1926)
  43.    Nowicki Zygmunt (1867-1941)
  44.    Nowodworski Stanisław (1873-1931)
  45.    Orliński Henryk (1873-1953)
  46.    Osiński Saturnin (1879-1947)
  47.    Popowski Tadeusz (1868-1930) (Pot. Sejmu Wlk.)
  48.    Posner Stanisław (Salomon) (1868-1930)
  49.    Prądzyński Józef (1877-1942)
  50.    Prauss Ksawery Franciszek (1874-1925)
  51.    Pułaski Ludomił (1871-1953) (Pot. Sejmu Wlk.)
  52.    Sapieha ks. Adam Stefan (1867-1951) (Pot. Sejmu Wlk.)
  53.    Semkowicz Erazm (1872-1945)
  54.    Siedlecki Stanisław (1877-1939)
  55.    Siennicki Julian Władysław (1867-1959)
  56.    Stecki Jan (1871-1954) (Pot. Sejmu Wlk.)
  57.    Szarski Marcin (1868-1941)
  58.    Szułdrzyński Tadeusz (1864-1943) (Pot. Sejmu Wlk.)
  59.    Średniawski Andrzej (1857-1931) (Pot. Sejmu Wlk.)
  60.    Teodorowicz Józef Teofil (1864-1938)
  61.    Thullie Maksymilian Marceli (1853-1939)
  62.    Trąmpczyński Wojciech (1860-1953)
  63.    Woźnicki Jan (1881-1945)
  64.    Wysłouch Bolesław (1855-1937) (Pot. Sejmu Wlk.)

1919-1922 Sejm Ustawodawczy

33.8% (163 z 482) w tym w Potomkach Sejmu Wlk. 8.5% (41 z 482)
  1.    Abrahamowicz Dawid (1839-1926)
  2.    Anusz Antoni (1884-1935)
  3.    Bagiński Kazimierz Florian (1890-1966)
  4.    Balicka Gabriela z d. Iwanowska (1871-1962)
  5.    Bańkowski Witold Antoni (1864-1942)
  6.    Barlicki Norbert Stanisław (1880-1941)
  7.    Baworowski Jerzy (1870-1933) (Pot. Sejmu Wlk.)
  8.    Bieńkowski Edmund Marcin (1888-1938)
  9.    Bliziński Wacław (1870-1944)
  10.    Bochenek Szczepan (1868-1939)
  11.    Bojanowski Michał Ignacy (1865-1932) (Pot. Sejmu Wlk.)
  12.    Bojko Jakub (1857-1943)
  13.    Boruń Władysław (1874-po 1926)
  14.    Brejski Izydor (1872-1935)
  15.    Brejski Jan (1863-1934)
  16.    Brownsford Kazimierz (1856-1925) (Pot. Sejmu Wlk.)
  17.    Brun Stanisław Gustaw (1854-1925)
  18.    Brzostowski Stanisław (1880-1955) (Pot. Sejmu Wlk.)
  19.    Bujak Antoni (1891-1945)
  20.    Buzek Józef (1873-1936)
  21.    Chaniewski Stanisław Antoni (1859-1920)
  22.    Chomiński Ludwik (1890-1958) (Pot. Sejmu Wlk.)
  23.    Czetwertyński-Światopełk książę Seweryn Franciszek (1873-1945) (Pot. Sejmu Wlk.)
  24.    Dąbrowski Marian (1878-1958)
  25.    Dąbrowski Stefan Zygmunt (1877-1947) (Pot. Sejmu Wlk.)
  26.    Daszyński Ignacy Ewaryst (1866-1936) (Pot. Sejmu Wlk.)
  27.    Dębski Jan Michał (1889-1976) (Pot. Sejmu Wlk.)
  28.    Dembiński Bronisław (1858-1939) (Pot. Sejmu Wlk.)
  29.    Diamand Herman (1860-1931)
  30.    Dmowski Roman (1864-1939)
  31.    Dobrowolski Kazimierz Władysław (1884-1957)
  32.    Dombek Paweł (1865-1925)
  33.    Dreszer Zygmunt (1888-po1938)
  34.    Dubanowicz Edward (1881-1943) (Pot. Sejmu Wlk.)
  35.    Dymowski Tadeusz Mścisław (1885-1961)
  36.    Dziubińska Jadwiga (1876-1937)
  37.    Falkowski Stefan Feliks (1879-1958)
  38.    Federowicz Jan Kanty (1858-1924)
  39.    Gawlikowski Jan (1892-1962) (Pot. Sejmu Wlk.)
  40.    Gdyk Ludwik Teofil (1874-1940)
  41.    Górny Franciszek (1889-1930)
  42.    Grabski Stanisław (1871-1949)
  43.    Grabski Władysław (1867-1927) (Pot. Sejmu Wlk.)
  44.    Grabski Władysław (1874-1938)
  45.    Halban Alfred (1865-1926)
  46.    Harasz Antoni (1879-1942)
  47.    Hasbach Erwin (1876-1970)
  48.    Hausner Artur Walenty (1870-1941)
  49.    Hellich Stanisław Grzegorz (1879-1944)
  50.    Jabłonowski Władysław (1865-1956) (Pot. Sejmu Wlk.)
  51.    Janeczek Michał (1872-1961)
  52.    Jasiukowicz Stanisław (1882-1946) (Pot. Sejmu Wlk.)
  53.    Jóźwik Józef (1885-1967)
  54.    Kaczyński Zygmunt (1894-1953)
  55.    Kamieniecki Witold Franciszek (1883-1964) (Pot. Sejmu Wlk.)
  56.    Kamiński Ignacy (1883-1974)
  57.    Klemensiewicz Zygmunt Gabryel (1874-1948)
  58.    Kleski Jan (1860-1934)
  59.    Korfanty Wojciech (1873-1939)
  60.    Kosmowska Irena (1879-1945)
  61.    Krajna Kazimierz (1880-1931)
  62.    Krzywkowski Błażej (1878-1940)
  63.    Krzyżanowski Bronisław (1876-1943)
  64.    Kunicki Ryszard Paweł (1873-1960)
  65.    Kupczyński Aleksander (1873-1941)
  66.    Kurczak Teofil (1877-1962)
  67.    Kuśmierek Andrzej (1878-1971)
  68.    Łabęda Julian (1893-1945)
  69.    Łaszewski Stefan (1862-1924) (Pot. Sejmu Wlk.)
  70.    Lewandowski Jan (1861-1933)
  71.    Lewandowski Zenon Eugeniusz (1859-1927)
  72.    Lewy Stanisław (1883-1941)
  73.    Loeffler Franciszek Dominik (1874-1919)
  74.    Loewenstein Natan (1859-1929)
  75.    Lutosławski Kazimierz (1880-1924)
  76.    Maj Andrzej (1869-1934)
  77.    Majewski-Starża Stanisław Jan (1860-1944)
  78.    Mąkowski Władysław Tomasz (1885-1945)
  79.    Malewski Bronisław (1874-1920)
  80.    Malinowski Marian (1876-1948)
  81.    Maliński Kazimierz (1872-1928)
  82.    Małowieski Józef (1892-1944) (Pot. Sejmu Wlk.)
  83.    Marylski Antoni (1865-1932) (Pot. Sejmu Wlk.)
  84.    Matakiewicz Antoni August (1873-1937)
  85.    Meissner Czesław Gorgoniusz (1879-1950)
  86.    Mieczkowski Adam Franciszek (1876-1953)
  87.    Mierzejewski Karol (1879-1942)
  88.    Misiołek Leon (1860-1926)
  89.    Moraczewska Zofia Anna z d. Gostkowska (1873-1958) (Pot. Sejmu Wlk.)
  90.    Moraczewski Jędrzej Edward (1870-1944) (Pot. Sejmu Wlk.)
  91.    Mrożewski Leonard (1861-?)
  92.    Mystkowski Kazimierz (1871-1935) (Pot. Sejmu Wlk.)
  93.    Nader Mikołaj (1875-1964)
  94.    Napiórkowski Aleksander (1890-1920) (Pot. Sejmu Wlk.)
  95.    Nasierowski Michał (1855-1920)
  96.    Nawrocki Jan (1876-1958)
  97.    Niedziałkowski Mieczysław (1893-1940)
  98.    Niewinowski Stanisław (1892-1955)
  99.    Nowakowski Marceli (1882-1940)
  100.    Nowicki Stanisław (1870-1948)
  101.    Osiecki Stanisław (1872-1967)
  102.    Ostachowski Józef (1883-1960)
  103.    Osuchowski Bronisław (1851-1929)
  104.    Pączek Antoni Władysław (1890-1952)
  105.    Paderewski Ignacy Jan (1860-1941)
  106.    Pękala Stanisław (1887-1939)
  107.    Piasecka Anna Anastazja z d. Łęgowska (1882-1980)
  108.    Poklewski-Koziełł Witold (1883-?) (Pot. Sejmu Wlk.)
  109.    Poniatowski Juliusz (1886-1975)
  110.    Ponikiewski Stefan (1881-1941) (Pot. Sejmu Wlk.)
  111.    Przeździecki Henryk Ignacy (1873-1939)
  112.    Pudlarz Franciszek (1883-1943)
  113.    Pużak Kazimierz (1883-1950)
  114.    Raczkowski Feliks (1876-?) (Pot. Sejmu Wlk.)
  115.    Rączkowski Józef (1885-1951)
  116.    Radziszewski Henryk Aleksander (1873-1923)
  117.    Radziwiłł ks. Ferdynand Franciszek (1834-1926) (Pot. Sejmu Wlk.)
  118.    Rajca Szymon (1875-1935)
  119.    Rataj Maciej (1884-1940)
  120.    Roj-Gąsienica Wojciech (1875-1954)
  121.    Rosset Aleksander Henryk de (1866-1933) (Pot. Sejmu Wlk.)
  122.    Rottermund Stefan (1878-1945)
  123.    Rudnicki Jan Piotr (1867-1944)
  124.    Rząd Antoni (1865-1940(41)?)
  125.    Sadowski Franciszek Ksawery (1863-1923)
  126.    Serwatowski Władysław Józef (1873-1940) (Pot. Sejmu Wlk.)
  127.    Seyda Marian (1879-1967)
  128.    Seyda Władysław Kazimierz (1863-1938)
  129.    Seyda Zygmunt (1876-1925) (Pot. Sejmu Wlk.)
  130.    Skarbek Aleksander (1874-1922) (Pot. Sejmu Wlk.)
  131.    Skulski Leopold (1877-po 1939)
  132.    Smulikowski Julian (1886-1934)
  133.    Sokolnicka Zofia (1878-1927) (Pot. Sejmu Wlk.)
  134.    Sokołowski Stefan (?-?) (Pot. Sejmu Wlk.)
  135.    Sołtyk Stefan (1880-1945)
  136.    Staniszkis Teofil Witold (1880-1941)
  137.    Starkiewicz Feliks Szczęsny (1881-1958)
  138.    Starowieyski Stanisław (1866-1926) (Pot. Sejmu Wlk.)
  139.    Starzyński Feliks (1864-1945)
  140.    Steinhaus Ignacy (1860-1928)
  141.    Suligowski Adolf (1849-1932)
  142.    Suliński Stanisław (1873-1951)
  143.    Sykulski Kazimierz (1882-1942)
  144.    Szadurski Wacław (1878-1958) (Pot. Sejmu Wlk.)
  145.    Szczerkowski Antoni (1881-1960)
  146.    Szczęsnowicz Stanisław (1867-1941)
  147.    Szewczyk Adam (1892-1983)
  148.    Średniawski Andrzej (1857-1931) (Pot. Sejmu Wlk.)
  149.    Świda Adolf (1855-1922)
  150.    Tabaczyński Tadeusz (1868-1938)
  151.    Tarnawski Leonard Michał (1845-1930)
  152.    Teodorowicz Józef Teofil (1864-1938)
  153.    Trąmpczyński Wojciech (1860-1953)
  154.    Trzciński Juliusz (1880-1939) (Pot. Sejmu Wlk.)
  155.    Tuchołka Wiesław (1882-1942) (Pot. Sejmu Wlk.)
  156.    Wierzbicki Andrzej (1877-1961)
  157.    Witos Wincenty (1874-1945)
  158.    Włodek Stanisław (1873-?) (Pot. Sejmu Wlk.)
  159.    Woźnicki Jan (1881-1945)
  160.    Załuska Jan (1873-1941) (Pot. Sejmu Wlk.)
  161.    Zasztowt Aleksander (1877-1944) (Pot. Sejmu Wlk.)
  162.    Ziemięcki Bronisław (1885-1944)
  163.    Żuławski Zygmunt (1880-1949)

  164. Baza danych na stronach www.sejm-wielki.pl to drobny wycinek Wielkiej genealogii Minakowskiego, sięgającej średniowiecza, zawierającej ponad 870.000 osób nawzajem skoligaconych, w tym znaczną część sławnych Polaków wszystkich epok; więcej na ten temat na Wielcy.pl .
    Baza jest uzupełniana codziennie
    — bardzo proszę o nadysłanie uzupełnień na adres mj@minakowski.pl . Z góry dziękuję!


    Serwisowi Sejm-Wielki.pl patronuje Stowarzyszenie Potomków Sejmu Wielkiego, działające pod patronatem Marszałka Sejmu RP.

    Znani: literaci, malarze, muzycy, aktorzy, dziennikarze, odkrywcy, historycy, wojskowi, filozofowie, ludzie Kościoła, prawnicy, politycy: przedrozbiorowi, dziewiętnastowieczni, przedwojenni, powojenni, współcześni, parlamentarzyści II i III RP oraz PRL, uczeni (członkowie akademii nauk): nauk społecznych, nauk biologicznych, nauk ścisłych, nauk technicznych, nauk rolniczo-leśnych, nauk medycznych, nauk o ziemi

    Cytuj: Marek Jerzy Minakowski, Wielka genealogia Minakowskiego (Wielcy.pl), wydanie z 20.03.2019.
    © 2002-2018 Dr Minakowski Publikacje Elektroniczne — Regulamin, polityka prywatności i cookie