Sejm-Wielki.pl [start]
M.J. Minakowski, Genealogy of the Descendants of the Great Sejm
Zaloguj się contact
Name Surname: 

M Olgierd Wojciech Brzeski h. Oksza (ID: dw.40996)

Koligacja (szukanie pokrewieństwa) z: najkrótsza linia przodkowie
n.p. Mieszko I, Czesław Miłosz, Maria Skłodowska-Curie, Karol Wojtyła, Bronisław Komorowski, Marek Minakowski
Stryjeczny/cioteczny potomek uczestnika Sejmu Wielkiego
Ranking WGM: 43.995 (top 4%), Liczba łóżek od MJM: 15 [wyłącz kolorowanie] [?]


bohater Wiki, (linia: Celestyn Sokolnicki dw.19901) , (linia: Tadeusz Trzciński sw.16856) , (linia: Walenty Gozimirski 6.783.37)

ilustracja

Rodzice

ilustracja
 
Przodkowie: drzewo "16"drzewo "32"drzewo "64"

pradziadkowie Amilkar Brzeski h. Oksza, artykuł w Nekrologii
1809-1893
   Franciszek Zielonacki h. Leszczyc, artykuł w Nekrologii
?1800-1870
   Tadeusz Wincenty Braunek h. wł., bohater PSB
1835-1909
   Hygin Znaniecki h. Krzywda, artykuł w Nekrologii
1826-1881
&    &    &    &
Rozalia Teresa Karska, artykuł w Nekrologii
1821-1896
   Józefa Bronisz z Broniszewic h. Wieniawa, artykuł w Nekrologii
ca 1818-1894
   Władysława Kliszewska, artykuł w Nekrologii
1838-1905
   Antonina Czaykowska h. Jastrzębiec, artykuł w Nekrologii
1835-1918
|    |    |    |
8 | 9    10 | 11    12 | 13    14 | 15
|    |    |    |
dziadkowie Erazm Brzeski h. Oksza, artykuł w Nekrologii
1847-1928
   Wanda Zielonacka h. Leszczyc, artykuł w Nekrologii
1854-1911
   Witold Braunek h. wł., artykuł w Nekrologii
1862-1925
   Franciszka Znaniecka h. Krzywda, artykuł w Nekrologii
1870-1935
|    |    |    |
4    5    6    7



 


|    |
rodzice Leon Brzeski h. Oksza, dyrektor banku [poz] Poznań
1886-1947
   Anna Władysława Antonina Braunek h. wł., (linia: Celestyn Sokolnicki dw.19901)
1893-1963
|    |
2    3



|
Olgierd Wojciech Brzeski h. Oksza, bohater Wiki, 1921-2000

śluby i dzieci, wnuki, i do prawnuków

ilustracja
  • żona (ślub: dnia 10 VIII 1957): Maria Teresa hr. Lasocka z Lasocina h. Dołęga, (linia: Aleksander Zieliński 12.120.288) 1928 , (Rodzice : Bronisław Feliks hr. Lasocki z Lasocina h. Dołęga, głowa w spisie ludn. Krakowa 1882-1941 & Adamina Adelajda Łęska h. Ostoja, (linia: Bogusław Mirski psb.18480.1) 1888-1942) , dzieci
    1. Ż Ada Adelajda Brzeska h. Oksza (linia: Aleksander Zieliński 12.120.288) , (linia: Bogusław Mirski psb.18480.1) , (linia: Celestyn Sokolnicki dw.19901) , (linia: Ignacy Zieliński sw.13928) , (linia: Jan Zieliński 3.207.6) , (linia: Józef Olizar psb.20705.21) , (linia: Kazimierz Plater 2.34.22) , (linia: Michał Ogiński 3.662.313) , (linia: Robert Brzostowski 2.503.135) , (linia: Stanisław Mirski psb.2999.6) , (linia: Tadeusz Trzciński sw.16856) , (linia: Walenty Gozimirski 6.783.37) 1958
       & David Drapeau 1956 dzieci
    2. Ż Anna Brzeska h. Oksza (linia: Aleksander Zieliński 12.120.288) , (linia: Bogusław Mirski psb.18480.1) , (linia: Celestyn Sokolnicki dw.19901) , (linia: Ignacy Zieliński sw.13928) , (linia: Jan Zieliński 3.207.6) , (linia: Józef Olizar psb.20705.21) , (linia: Kazimierz Plater 2.34.22) , (linia: Michał Ogiński 3.662.313) , (linia: Robert Brzostowski 2.503.135) , (linia: Stanisław Mirski psb.2999.6) , (linia: Tadeusz Trzciński sw.16856) , (linia: Walenty Gozimirski 6.783.37) 1959
    3. Ż Weronika Brzeska h. Oksza (linia: Aleksander Zieliński 12.120.288) , (linia: Bogusław Mirski psb.18480.1) , (linia: Celestyn Sokolnicki dw.19901) , (linia: Ignacy Zieliński sw.13928) , (linia: Jan Zieliński 3.207.6) , (linia: Józef Olizar psb.20705.21) , (linia: Kazimierz Plater 2.34.22) , (linia: Michał Ogiński 3.662.313) , (linia: Robert Brzostowski 2.503.135) , (linia: Stanisław Mirski psb.2999.6) , (linia: Tadeusz Trzciński sw.16856) , (linia: Walenty Gozimirski 6.783.37) 1964
       & Jeff Stephan Brownstein ?1970 dzieci
    4. Ż Marina Maryna Brzeska h. Oksza (linia: Aleksander Zieliński 12.120.288) , (linia: Bogusław Mirski psb.18480.1) , (linia: Celestyn Sokolnicki dw.19901) , (linia: Ignacy Zieliński sw.13928) , (linia: Jan Zieliński 3.207.6) , (linia: Józef Olizar psb.20705.21) , (linia: Kazimierz Plater 2.34.22) , (linia: Michał Ogiński 3.662.313) , (linia: Robert Brzostowski 2.503.135) , (linia: Stanisław Mirski psb.2999.6) , (linia: Tadeusz Trzciński sw.16856) , (linia: Walenty Gozimirski 6.783.37) 1969
  • Rodzeństwo, bratankowie lub siostrzeńcy/bratanice lub siostrzenice

    1. **Olgierd Wojciech **
    2. Ż Izabela Antonina Brzeska h. Oksza (linia: Celestyn Sokolnicki dw.19901) , (linia: Tadeusz Trzciński sw.16856) , (linia: Walenty Gozimirski 6.783.37) 1922-2014
      ■  & Włodzimierz Stanisław Thielemann 1921-2005 dzieci | M Przemysław Thielemann 1962 |
    3. M Tomasz Jan «Bojownik» uczestnik Powstania Warszawskiego (1944) , (linia: Celestyn Sokolnicki dw.19901) , (linia: Tadeusz Trzciński sw.16856) , (linia: Walenty Gozimirski 6.783.37) 1926-1944

    Stryjowie lub wujowie oraz ciotki, i kuzynki

    1. M Adolf Brzeski h. Oksza (linia: Walenty Gozimirski 6.783.37) 1878-1945
      ■  & Aleksandra Kurnatowska z Kurnatowic h. Łodzia (linia: Bogusław Sczaniecki 12.200.207) 1894-1974 dzieci | M Erazm Seweryn Brzeski h. Oksza 1922| M Zygmunt Brzeski h. Oksza 1926-1986 |
    2. M Jan Brzeski h. Oksza (linia: Walenty Gozimirski 6.783.37) 1880-1945
      □  & Józefa Kalkowska 1900-1952
    3. M Witold Henryk Brzeski h. Oksza (linia: Walenty Gozimirski 6.783.37) 1881-1939
      ■  & Felicja Maria Kurnatowska z Kurnatowic h. Łodzia (linia: Bogusław Sczaniecki 12.200.207) 1896-1939 dzieci | Ż Maria Aleksandra Brzeska h. Oksza 1924-2014| M Seweryn Tomasz Brzeski h. Oksza 1926-1951 |
    4. Ż Zofia Brzeska h. Oksza artykuł w Nekrologii , (linia: Walenty Gozimirski 6.783.37) 1883-1931
    5. Ż Stefania Brzeska h. Oksza (linia: Walenty Gozimirski 6.783.37) 1884-1960
      ■  & Stefan Lutomski z Lutomia h. wł. artykuł w Nekrologii , (linia: Konstanty Bniński 1.1122.184) 1869-1936 dzieci | M Andrzej Lutomski z Lutomia h. wł. ?1910| M Henryk Lutomski z Lutomia h. wł. ?1910| M Bolesław Lutomski z Lutomia h. wł. ?1910 |
    6. M Leon Brzeski h. Oksza dyrektor banku [poz] Poznań , (linia: Walenty Gozimirski 6.783.37) 1886-1947
      ■  & Anna Władysława Antonina Braunek h. wł. (linia: Celestyn Sokolnicki dw.19901) , (linia: Tadeusz Trzciński sw.16856) 1893-1963 dzieci | M Olgierd Wojciech Brzeski h. Oksza 1921-2000| Ż Izabela Antonina Brzeska h. Oksza 1922-2014| M Tomasz Jan «Bojownik» Brzeski h. Oksza 1926-1944 |
    7. M Edward Brzeski h. Oksza bohater Wiki , (linia: Walenty Gozimirski 6.783.37) 1887-1939
    8. M Tadeusz Brzeski h. Oksza (linia: Walenty Gozimirski 6.783.37) 1889-1944
    9. M Henryk Brzeski h. Oksza (linia: Walenty Gozimirski 6.783.37) 1893-1944
      □  & Jadwiga Pruszkowska ?1900-
    10. Ż Anna Władysława Antonina Braunek h. wł. (linia: Celestyn Sokolnicki dw.19901) , (linia: Tadeusz Trzciński sw.16856) 1893-1963
      ■  & Leon Brzeski h. Oksza dyrektor banku [poz] Poznań , (linia: Walenty Gozimirski 6.783.37) 1886-1947 dzieci | M Olgierd Wojciech Brzeski h. Oksza 1921-2000| Ż Izabela Antonina Brzeska h. Oksza 1922-2014| M Tomasz Jan «Bojownik» Brzeski h. Oksza 1926-1944 |
    11. Ż Halina Maria Emilia Braunek h. wł. (linia: Celestyn Sokolnicki dw.19901) , (linia: Tadeusz Trzciński sw.16856) 1894-1980
      ■  & Janusz Witold Milewski h. Ślepowron student Uniwersytetu Jagiellońskiego , (linia: Józef Radzimiński 16.78.177) , (linia: Kazimierz Bolesz 1.1396.10) 1887-1953 dzieci | Ż Krystyna Maria Milewska h. Ślepowron 1919-2003| Ż Irena Zofia Milewska h. Ślepowron 1921-2008| Ż Wanda Elżbieta Teresa Milewska h. Ślepowron 1922| Ż Urszula Teresa Milewska h. Ślepowron 1926 |
    12. Ż Irena Maria Braunek h. wł. (linia: Celestyn Sokolnicki dw.19901) , (linia: Tadeusz Trzciński sw.16856) 1896-1971
      ■  & Stefan Paliszewski h. Awdaniec 1883-1953 dzieci | M Witold Paliszewski h. Awdaniec 1921-2006| Ż Aleksandra Maria Paliszewska h. Awdaniec 1923-2010| Ż Teresa Maria Paliszewska h. Awdaniec 1925 |
    13. Ż Maria Gabriela Braunek h. wł. (linia: Celestyn Sokolnicki dw.19901) , (linia: Tadeusz Trzciński sw.16856) 1899-1961
      ■  & Bronisław Nowakowski ?1900-1976 dzieci | M Jerzy Nowakowski 1930 |
    14. Ż Zofia Braunek h. wł. (linia: Celestyn Sokolnicki dw.19901) , (linia: Tadeusz Trzciński sw.16856) 1903-1966
      ■  & Stefan Rościszewski z Rościszewa h. Junosza 1894-1941 dzieci | M Paweł Antoni Rościszewski z Rościszewa h. Junosza 1928| M Jan Rościszewski z Rościszewa h. Junosza 1929| Ż Alina Rościszewska z Rościszewa h. Junosza 1930 |
    15. Ż Wanda Franciszka Braunek h. wł. (linia: Celestyn Sokolnicki dw.19901) , (linia: Tadeusz Trzciński sw.16856) 1908-2001
      ■  & Feliks Józef Wieczorek 1889-1974 dzieci | M Michał Witold Wieczorek 1937| M Andrzej Józef Wieczorek 1940-2003 |

    Najbliżsi sławni ludzie (wg kryterium PSB)

    W stopniach ° wyrażona liczba ogniw w łańcuchu, w którym każda następna osoba jest dzieckiem, rodzicem lub małżonkiem poprzedniej;
    wersja pełna (przy opłaconym abonamenice) pokazuje wykres powiązania; w wersji darmowej kliknięcie prowadzi do strony o danej osobie.

    1. BRAUNEK Tadeusz (ok. 1836-1909) ziemianin, działacz spółdzielczy
    2. LASOCKI Józef Adam (1861-1931) generał dywizji WP
    3. LASOCKI Zygmunt Bronisław (1867-1948) działacz ludowy, poseł, dyplomata, historyk
    4. BRODNICKI Władysław (1837-1908) poseł do sejmu pruskiego
    5. ROŻAŃSKI Marian (1864-1927) adwokat, działacz narodowy i społeczno-polityczny
    6. HALLER Cezary (1875-1919) oficer, działacz polityczny
    7. MIECZKOWSKI Władysław (1877-1959) adwokat, bankowiec, działacz SN
    8. MILEWSKI Franciszek Witold (1817-1889) działacz narodowy w Wielkopolsce
    9. PLATER Władysław Ewaryst (1808-1889) poseł, dziennikarz, polityk
    10. ROŻAŃSKI Stanisław (1832-1894) ziemianin, poseł
    11. RZEWUSKI Tadeusz Kazimierz (1893-1971) ksiądz, pisarz religijny
    12. SZUMAN Władysław (1868-1924), sędzia
    13. DEMBIŃSKI Tadeusz (1865-1930) laryngolog
    14. BUDZISZEWSKI Jan (zm. 1854) pułkownik
    15. BRAUNEK Florian Antoni (1797-1871) wojskowy, podróżnik
    16. PLATER Cezary Augustyn (1810-1869) powstaniec 1830, polityk-emigrant
    17. GOZIMIRSKI Romuald (1818-1869) działacz konspiracyjny
    18. LUBECKI Konstanty (1893-1939) pułkownik WP
    19. LUBECKI Franciszek (zm. 1806) poseł, marszałek i kasztelan piński
    20. ROMER Gustaw (1846-1903) prawnik, bankowiec, poseł

    Uwagi

    • eKartoteka miasta Poznania - epoznan.99454
      Baza Jerzego ks. Czartoryskiego - cz.I007059
      Włodzimierz Dworzaczek (Genealogia i Teki Dworzaczka) - dw.40996 Dw.,rkps.14404,s.1451 - tu mylnie powiązany z Wito
      Ziemianie Polscy XX w. t. 1 - zi.1.45.a1
      Ziemianie Polscy XX w. t. 5 - zi.5.56.a4a2a

    źródła:
    - urodzenie: epoznan.99454
    ...

    Baza danych na stronach www.sejm-wielki.pl to drobny wycinek Wielkiej genealogii Minakowskiego, sięgającej średniowiecza, zawierającej ponad 1.200.000 osób nawzajem skoligaconych, w tym znaczną część sławnych Polaków wszystkich epok; więcej na ten temat na Wielcy.pl .
    Baza jest uzupełniana codziennie
    — bardzo proszę o nadysłanie uzupełnień na adres mj@minakowski.pl . Z góry dziękuję!


    Serwisowi Sejm-Wielki.pl patronuje Stowarzyszenie Potomków Sejmu Wielkiego, działające pod patronatem Marszałka Sejmu RP.

    Znani: literaci, malarze, muzycy, aktorzy, dziennikarze, odkrywcy, historycy, wojskowi, filozofowie, ludzie Kościoła, prawnicy, politycy: przedrozbiorowi, dziewiętnastowieczni, przedwojenni, powojenni, współcześni, parlamentarzyści II i III RP oraz PRL, uczeni (członkowie akademii nauk): nauk społecznych, nauk biologicznych, nauk ścisłych, nauk technicznych, nauk rolniczo-leśnych, nauk medycznych, nauk o ziemi

    Cytuj: Marek Jerzy Minakowski, Wielka genealogia Minakowskiego (Wielcy.pl), wydanie z 23.07.2024.
    © 2002-2024 Dr Minakowski Publikacje Elektroniczne — Regulamin, polityka prywatności i cookie
    IP: 3.233.232.160