Sejm-Wielki.pl [start]
M.J. Minakowska, Didžiojo Seimo palikuonių genealogija
Zaloguj się kontaktas
Vardas Pavardė: 

M Andrzej Misiołek (ID: parl.1295)

Koligacja (szukanie pokrewieństwa) z: najkrótsza linia przodkowie
n.p. Mieszko I, Czesław Miłosz, Maria Skłodowska-Curie, Karol Wojtyła, Bronisław Komorowski, Marek Minakowski
Dalszy związek rodzinny z potomkami Sejmu Wielkiego (poza Genealogią potomków Sejmu Wlk.)
Uwaga! Tej osoby nie ma w Genealogii potomków Sejmu Wielkiego.
Dzięki uprzejmości autorki zaglądasz teraz do Wielkiej Genealogii Minakowskiej (Wielcy.pl),
która jest od niej 10-krotnie większa (1.200.000 osób),
ale korzystanie z niej kosztuje 79 zł rocznie.
Zaloguj się
Autorka za swoją pracę nie bierze ani grosza z budżetu państwa. Pomóż jej!

Ranking WGM: 984.075 (top 83%), Liczba łóżek od MJM: (brak koligacji) [wyłącz kolorowanie] [?]

senator III RP (2007-2019), bohater Wiki

ilustracja

Rodzice

ilustracja
 
rodzice Zaloguj się
1938
   Zaloguj się
?1930
|    |
2    3



|
Andrzej Misiołek, senator III RP, 1961

Uwagi

  • (Hübners) Who is Who w Polsce: Misiołek Andrzej dr chemii


    zawód: nauczyciel akademicki, chemik, filozof.
    miejsce pracy: Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. Wojciecha Korfantego w Katowicach.
    edukacja: 2007 doktor habilitowany nauk humanistycznych, 1992 doktor chemii, 1985 magister chemii.
    kariera: 1983-87 asystent techniczny prof. A. Ratajczaka w UŚl, 1987-92 asystent prof. Z. Jedlińskiego w Centrum Chemii Polimerów PAN w Zabrzu, 1992-97 adiunkt prof. A. Ratajczaka w UŚl, 1997-2005 kierownik Zakładu Ochrony Środowiska oraz dyrektor ds. organizacji i rozwoju w Wyższej Szkole Ekonomii i Administracji w Bytomiu, 1999-2001 prorektor, 2001-05 rektor Górnośląskiej Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. kard. A. Hlonda w Mysłowicach, od 2005 prodziekan i kierownik Katedry w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach oraz wykładowca w Wyższej Szkole Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach.
    osiągnięcia: senator VII kadencji, członek Klubu Parlamentarnego PO RP, przewodniczący Zespołu Parlamentarzystów Województwa Śląskiego; uruchomienie w GWSPiKAH w Mysłowicach kierunków studiów filozofia, historia, zdrowie publiczne, kulturoznawstwo, pedagogika specjalna, utworzenie studiów inżynierskich o specjalności „zarządzanie i ekonomika w ochronie środowiska” w Wyższej Szkole Ekonomii i Administracji w Bytomiu, pomysłodawca i przewodniczący komitetu organizacyjnego cyklicznej konferencji naukowej „Śląskie Seminarium Ochrony Środowiska”, działalność w głównych władzach partii UPR.
    publikacje: autor i współautor ponad 50 publikacji z dziedziny chemii, filozofii nauki i edukacji, autor trzech książek („Reakcje wybranych β-laktonów, ketonów i oksetanu z anionami potasu w tetrahydrofuranie”, „Próby redefinicji kategorii życia w historii myśli filozoficznej. Studium filozoficzno-historyczne”, „Filozofia społeczna”), redaktor naukowy czterech książek, artykuły w prasie branżowej i lokalnej.
    członkostwo: Polskie Tow. Chemiczne (od 1983), Górnośląskie Tow. Przyjaciół Nauk, Słowackie Tow. Filozoficzne, Bytomskie Stow. Konserwatystów i Liberałów (współzałożyciel), Stowarzyszenie NZS 1980 (współzałożyciel), Stow. na Rzecz Wolnej Edukacji (współzałożyciel).
    działalność: w wyborach parlamentarnych 2007 senator RP VII kadencji z okregu gliwickiego, Senat UŚl, senator przez dwie kadencje w czasie studiów, od 1990 Konserwatywno-Liberalna Partia Unia Polityki Realnej, prezes koła miejskiego UPR w Bytomiu, prezes Okręgu Śląskiego UPR, członek Rady Głównej UPR dwie kadencje, kilkakrotnie kandydował do Sejmu i Senatu RP oraz Parlamentu Europejskiego z list UPR, od 2005 członek Platformy Obywatelskiej RP i członek zarządu koła PO Katowice-Centrum, kandydat do Sejmu RP z listy PO w wyborach 2005, redaktor naukowy czasopisma „Środowisko i Rozwój”, członek rad programowych czasopism „Nauczyciel i Szkoła” i „Problemy Ekologii”, czlonek władz Stowarzyszenia na Rzecz Wolnej edukacji, członek zarządu Stowarzyszenia NZS 1980, 1993-99 konsultant naukowy firm „CETAN Umwelttechnik Entwicklungs GmbH”-Niemcy oraz „Smuda Technologies, Inc.”-USA.

    parl.1295
    sw.301346 Who is who w Polsce, Zug 2008

...

Baza danych na stronach www.sejm-wielki.pl to drobny wycinek Wielkiej genealogii Minakowskiej, sięgającej średniowiecza, zawierającej ponad 1.200.000 osób nawzajem skoligaconych, w tym znaczną część sławnych Polaków wszystkich epok; więcej na ten temat na Wielcy.pl .
Baza jest uzupełniana codziennie
— bardzo proszę o nadysłanie uzupełnień na adres mj@minakowski.pl . Z góry dziękuję!


Serwisowi Sejm-Wielki.pl patronuje Stowarzyszenie Potomków Sejmu Wielkiego, działające pod patronatem Marszałka Sejmu RP.

Znani: literaci, malarze, muzycy, aktorzy, dziennikarze, odkrywcy, historycy, wojskowi, filozofowie, ludzie Kościoła, prawnicy, politycy: przedrozbiorowi, dziewiętnastowieczni, przedwojenni, powojenni, współcześni, parlamentarzyści II i III RP oraz PRL, uczeni (członkowie akademii nauk): nauk społecznych, nauk biologicznych, nauk ścisłych, nauk technicznych, nauk rolniczo-leśnych, nauk medycznych, nauk o ziemi

Cytuj: Maria Jadwiga Minakowska, Wielka genealogia Minakowskiej (Wielcy.pl), wydanie z 04.05.2025.
© 2002-2025 Dr Minakowska Publikacje Elektroniczne — Regulamin, polityka prywatności i cookie
IP: 18.221.99.121