Sejm-Wielki.pl [start]
M.J. Minakowska, Didžiojo Seimo palikuonių genealogija
Zaloguj się kontaktas
Vardas Pavardė: 

Ż Małgorzata Maria Feja (ID: parl.93)

Koligacja (szukanie pokrewieństwa) z: najkrótsza linia przodkowie
n.p. Mieszko I, Czesław Miłosz, Maria Skłodowska-Curie, Karol Wojtyła, Bronisław Komorowski, Marek Minakowski
Dalszy związek rodzinny z potomkami Sejmu Wielkiego (poza Genealogią potomków Sejmu Wlk.)
Uwaga! Tej osoby nie ma w Genealogii potomków Sejmu Wielkiego.
Dzięki uprzejmości autorki zaglądasz teraz do Wielkiej Genealogii Minakowskiej (Wielcy.pl),
która jest od niej 10-krotnie większa (1.200.000 osób),
ale korzystanie z niej kosztuje 79 zł rocznie.
Zaloguj się
Autorka za swoją pracę nie bierze ani grosza z budżetu państwa. Pomóż jej!

Ranking WGM: 911.231 (top 76%), Liczba łóżek od MJM: (brak koligacji) [wyłącz kolorowanie] [?]


internowany Stanu Wojennego (1981), bohater Wiki, poseł na Sejm III RP (2005-2007)

ilustracja

Rodzice

ilustracja
 
rodzice Zaloguj się
?1930
   Zaloguj się
?1930
|    |
2    3



|
Małgorzata Maria Feja, internowany Stanu Wojennego, 1955-2016

śluby i dzieci, wnuki, i do prawnuków

ilustracja
  • Mąż (ślub: około 1970): Zaloguj się, członek Komitetu Obywatelskiego Solidarność 1956 , (Rodzice : Zaloguj się ?1930 & Zaloguj się ?1930)
  • Uwagi

    • (Hübners) Who is Who w Polsce: Bartyzel Małgorzata dr n. humanist.


      zawód: dziennikarz, krytyk teatralny, nauczyciel akademicki, poseł na Sejm RP V kadencji.
      miejsce pracy: Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi.
      edukacja: 1973 matura w XXI LO w Łodzi, 1978 dyplom mgr filologii polskiej na UŁ, 1991 dr nauk humanistycznych na UŁ.
      kariera: 1987 wykładowca w Policealnym Studium Kulturalno-Oświatowym o profilu teatralnym w Kaliszu; 1990 kierownik działu społeczno-kulturalnego w „Dzienniku Łódzkim”; 1992 korespondent dziennika „Nowy Świat”, następnie redaktor naczelny „Nowego Świata z Piotrkowskiej”; redaktor naczelny miesięcznika „Ty i Szkoła”; zajęcia dydaktyczne w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania, następnie w innych uczelniach łódzkich i warszawskich; współpraca nad międzyuczelnianym projektem historii teatru polskiego (UŁ, UJ i in.).
      osiągnięcia: Współtwórca i organizator Ogólnopolskiego Przeglądu Katolickich Programów Radiowych i Telewizyjnych w Łodzi ( KSD), uratowanie przed wyrzuceniem na bruk chóru Harmonia; współorganizator restrukturyzacji szkolnictwa w zakresie gimnazjów w Łodzi (radna), wydarzenia artystyczne na terenie Muzeum Pałac w Wilanowie (pierwsze dużych rozmiarów i wysokiej rangi artystycznej po kilkudziesięciu latach) w tym: Litania Polska, na dziedzińcu do tekstów ks. J. Twardowskiego i muz. Z. Koniecznego, wizerunkami madonn Rosikonia, Gość Oczekiwany w Oranżerii Muzeum (wśród gości ostatni raz Jan Nowak Jeziorański, a także ks. prałat Z. Peszkowski, kapelan katyński) — nagranie z koncertu ofiarowane w czasie ostatniej Wigilii Jana Pawła II, Oratorium Św. Piotr — w Świątyni Opatrzności Bożej i wiele innych z wybitnymi postaciami (Wilanów); skuteczne zabieganie o unikanie podwójnego opodatkowania i wzmocnienie obsługi konsularnej dla Polaków pracujących w Wielkiej Brytanii (pierwsza inicjatywa poselska), duża ulga podatkowa na każde dziecko w rodzinie (ostatnia współinicjatywa w Sejmie); twórca Salonu Kultury w biurze poselskim (2 lata debat z twórcami, prezentacji i wspólnych lub odrębnych, ale spójnych z innymi projektów kultury dla Łodzi i poza Łódź); komisje sejmowe: Spraw Zagranicznych Kultury i Środków Przekazu Podkomisja ds. Zmiany Ustawy o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych (przewodnicząca) Łączności z Polakami za granicą Przewodnicząca grupy bilateralnej polsko-francuskiej w Sejmie — order za zasługi przyznany przez prezydenta Francji. Rady Programowe: Radio Łódź TVP 3 Łódź Polskie Radio — przewodnicząca do chwili obecnej.
      publikacje: autorka książek: „Sztuka i Naród” w Wielkim Teatrze Świata (2005), współautorka: Reymont. Dwa końce wieku (2001), Dekret na czarownice, czyli historia prawdziwa prozą i wierszem o łódzkich ekstremistkach, które nie poddały się WRON-ie (2001), współautorka i redaktor książki Mass media i ewangelizacja (2002), autorka haseł w Encyklopedii „Białych Plam”; artykuły pismach: „Bratniak”, „Polityka Polska”, „Solidarność Narodu”, „Poezja”, „Ład”, „Powściągliwość i Praca”, „Tygodnik Solidarność”, „Młoda Polska”, „Niedziela”, „Christianitas”, „Cywilizacja”.
      odznaczenia: Zasłużony Działacz Kultury, Medal za działalność na rzecz Niepodległości Polski i Prawa Człowieka od S (2002).
      członkostwo: do kwietnia 2007 Prawo i Sprawiedliwość, od IV 2007 Prawica Rzeczypospolitej (członek zarządu partii i pełnomocnik okręgu łódzkiego), ZASP (poprzednio przewodnicząca sekcji krytyków teatralnych i członek Rady Artystyczno-Programowej), obecnie bez funkcji, Klub Konserwatywny w Łodzi.
      działalność: 1979 współzałożycielka Ruchu Młodej Polski; 1980-81 członek kolegium redakcyjnego Solidarności Ziemi Łódzkiej; od 1981 kierowanie (po internowaniu — konspiracyjnym) Łódzkim Oddziałem Biura Informacji Prasowej Komisji Krajowej NSZZ S; 13 grudnia 1981 do 22 lipca 1982 internowana w ośrodkach Olszynka Grochowska i Gołdap; od 1991 członek Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy; 1992 twórca i przewodnicząca Oddziału Łódzkiego KSD; 2001-07 prezes Zarządu Głównego Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy; członek Konferencji Mediów Polskich; członek-założyciel i były sekretarzstowarzyszenia samorządowego Wspólnota Łódzka; radna i wiceprzewodnicząca Klubu Radnych Prawicy w Łodzi (do 2002); prorektor Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi (1998-2002); wykładowca i współpracownik wielu uczelni publicznych i prywatnych (kultura, dziennikarstwo, media, teatr, umiejętności akademickie i in.); dyrektor Wydziału Kultury UMŁ, obecnie kieruje kulturą Warszawa-Wilanów.

      parl.93
      sw.301371 Who is who w Polsce, Zug 2008
      sw.304586 Who is who w Polsce, Zug 2008 - biogram męża
      sw.306751 Who is who w Polsce, Zug 2008

    źródła:
    - zgon: https://www.wikidata.org/wiki/Q6799348
    ...

    Baza danych na stronach www.sejm-wielki.pl to drobny wycinek Wielkiej genealogii Minakowskiej, sięgającej średniowiecza, zawierającej ponad 1.200.000 osób nawzajem skoligaconych, w tym znaczną część sławnych Polaków wszystkich epok; więcej na ten temat na Wielcy.pl .
    Baza jest uzupełniana codziennie
    — bardzo proszę o nadysłanie uzupełnień na adres mj@minakowski.pl . Z góry dziękuję!


    Serwisowi Sejm-Wielki.pl patronuje Stowarzyszenie Potomków Sejmu Wielkiego, działające pod patronatem Marszałka Sejmu RP.

    Znani: literaci, malarze, muzycy, aktorzy, dziennikarze, odkrywcy, historycy, wojskowi, filozofowie, ludzie Kościoła, prawnicy, politycy: przedrozbiorowi, dziewiętnastowieczni, przedwojenni, powojenni, współcześni, parlamentarzyści II i III RP oraz PRL, uczeni (członkowie akademii nauk): nauk społecznych, nauk biologicznych, nauk ścisłych, nauk technicznych, nauk rolniczo-leśnych, nauk medycznych, nauk o ziemi

    Cytuj: Maria Jadwiga Minakowska, Wielka genealogia Minakowskiej (Wielcy.pl), wydanie z 01.05.2025.
    © 2002-2025 Dr Minakowska Publikacje Elektroniczne — Regulamin, polityka prywatności i cookie
    IP: 18.119.131.131