Sejm-Wielki.pl [start]
M.J. Minakowska, Didžiojo Seimo palikuonių genealogija
Zaloguj się kontaktas
Vardas Pavardė: 

M Mieczysław Osika (ID: sejmprl.5369)

Koligacja (szukanie pokrewieństwa) z: najkrótsza linia przodkowie
n.p. Mieszko I, Czesław Miłosz, Maria Skłodowska-Curie, Karol Wojtyła, Bronisław Komorowski, Marek Minakowski
Dalszy związek rodzinny z potomkami Sejmu Wielkiego (poza Genealogią potomków Sejmu Wlk.)
Uwaga! Tej osoby nie ma w Genealogii potomków Sejmu Wielkiego.
Dzięki uprzejmości autorki zaglądasz teraz do Wielkiej Genealogii Minakowskiej (Wielcy.pl),
która jest od niej 10-krotnie większa (1.200.000 osób),
ale korzystanie z niej kosztuje 79 zł rocznie.
Zaloguj się
Autorka za swoją pracę nie bierze ani grosza z budżetu państwa. Pomóż jej!

Ranking WGM: 989.866 (top 83%), Liczba łóżek od MJM: (brak koligacji) [wyłącz kolorowanie] [?]

poseł na Sejm PRL (1985-1989), bohater Wiki

ilustracja

Rodzice

ilustracja
 
rodzice Zaloguj się
?1920
   Zaloguj się
?1920
|    |
2    3



|
Mieczysław Osika, poseł na Sejm PRL, 1951

Uwagi

  • (Hübners) Who is Who w Polsce: Osika Mieczysław


    zawód: radny.
    miejsce pracy: Rada Miejska w Jastrzębiu Zdroju.
    edukacja: 1972 Technikum Górnicze w Wałbrzychu, specjalizacja techniczna eksploatacja złóż.
    kariera: 1972-99 KWK „Zofiówka” („Manifest Lipcowy”) w Jastrzębiu Zdroju: od górnika przy wydobyciu węgla pod ziemią, przez wiele lat górnik przodowy odpowiedzialny za odcinek robót do momentu przejścia na emeryturę.
    publikacje: autor artykułów dotyczących problematyki społecznej i rozwoju gospodarczego oraz integracji z UE w czasopismach „Podpora”, „Jastrząb”, „Mała Trybuna”, „Trybuna Śląska”.
    odznaczenia: Brązowy i Srebrny Krzyż Zasługi, Krzyż Kawalerski OOP, Odznaka „Zasłużony Pracownik Kopalni Manifest Lipcowy”, Brązowa, Srebrna i Złota Odznaka „Zasłużony dla Górnictwa”, szpada górnicza i mundur galowy, Odznaka „Zasłużony w Rozwoju Województwa Katowickiego”.
    członkostwo: SLD, Tow. Miłośników Ziemi Jastrzębskiej.
    działalność: od 1975 czł. PZPR, sekretarz POP, czł. egzekutywy zakładowej i władz miejskich partii, 1985-89 poseł sejmu IX kadencji do momentu obrad Okrągłego Stołu; praca w Komisji Górnictwa i Energetyki oraz Komisji Rynku Wewnętrznego Drobnej Wytwórczości i Usług, w kadencji 1984-88 radny MRN, czł. Komisji Budżetu i Finansów, od 1994 nieprzerwanie radny RM w Jastrzębiu Zdroju; w kolejnych kadencjach czł. Komisji Budżetu i Finansów oraz w kadencji 1994-98 wiceprzew., ponadto wiceprzew. Komisji Gospodarczej 1998-2000; czł. Komisji Samorządu Terytorialnego Ładu i Porządku Publicznego oraz Komisji Działalności Gospodarczej, Pracy i Bezrobocia; obecnie wiceprzew. Komisji Skarbu i czł. Komisji Gospodarki Komunalnej i ekologii; 1998 czł. założyciel struktur miejskich SLD, wiceprzew. RM Sojuszu w Jastrzębiu Zdroju, czł. Stow. Miłośników Ziemi Jastrzębskiej; 1994-98 delegat do Sejmiku Wojewódzkiego woj. katowickiego, czł. Komisji Skarbu i Komisji Rozwoju Gospodarczego, czł. Rady Społecznej Szpitala Wojewódzkiego; w latach szkolnych uczestnik wielu olimpiad z tematyki społeczno-gospodarczej, laureat kilku szczebli konkursów, aktywista społeczny; jako poseł zaangażowany w rozwiązywanie problemów rynkowych; 2003 sprawozdawca budżetu miasta, uczestnik Komisji Programowych określających kierunek rozwoju miasta i regionu.

    sejmprl.5369 http://bs.sejm.gov.pl/ Osika Mieczysław (1951-); górnik
    W 1972 ukończył Technikum Górnicze w Wałbrzychu. Od 1972 pracował w Kopalni Węgla Kamiennego "Manifest Lipcowy" w Jastrzębiu Zdroju jako górnik przodowy i sztygar na oddziale wydobywczym. Członek PZPR od 1974. Członek Komitetu Miejskiego PZPR, I sekretarz OOP i członek egzekutywy KZ PZPR. Radny Miejskiej Rady Narodowej w Jastrzębiu Zdroju. W wyborach samorządowych w 2002 uzyskał mandat radnego miasta Jastrzębie-Zdrój z listy SLD-UP. W 2004 został szefem klubu radnych Socjaldemokracji Polskiej.
    sw.306404 Who is who w Polsce, Zug 2008

...

Baza danych na stronach www.sejm-wielki.pl to drobny wycinek Wielkiej genealogii Minakowskiej, sięgającej średniowiecza, zawierającej ponad 1.200.000 osób nawzajem skoligaconych, w tym znaczną część sławnych Polaków wszystkich epok; więcej na ten temat na Wielcy.pl .
Baza jest uzupełniana codziennie
— bardzo proszę o nadysłanie uzupełnień na adres mj@minakowski.pl . Z góry dziękuję!


Serwisowi Sejm-Wielki.pl patronuje Stowarzyszenie Potomków Sejmu Wielkiego, działające pod patronatem Marszałka Sejmu RP.

Znani: literaci, malarze, muzycy, aktorzy, dziennikarze, odkrywcy, historycy, wojskowi, filozofowie, ludzie Kościoła, prawnicy, politycy: przedrozbiorowi, dziewiętnastowieczni, przedwojenni, powojenni, współcześni, parlamentarzyści II i III RP oraz PRL, uczeni (członkowie akademii nauk): nauk społecznych, nauk biologicznych, nauk ścisłych, nauk technicznych, nauk rolniczo-leśnych, nauk medycznych, nauk o ziemi

Cytuj: Maria Jadwiga Minakowska, Wielka genealogia Minakowskiej (Wielcy.pl), wydanie z 05.05.2025.
© 2002-2025 Dr Minakowska Publikacje Elektroniczne — Regulamin, polityka prywatności i cookie
IP: 3.144.165.218