Sejm-Wielki.pl [start]
M.J. Minakowski, Genealogy of the Descendants of the Great Sejm
Zaloguj się contact
Name Surname: 

M Mateusz Jan Filipski (ID: sw.180516)

Koligacja (szukanie pokrewieństwa) z: najkrótsza linia przodkowie
n.p. Mieszko I, Czesław Miłosz, Maria Skłodowska-Curie, Karol Wojtyła, Bronisław Komorowski, Marek Minakowski
Potomek uczestnika Sejmu Wielkiego
Ranking WGM: 507.312 (top 43%), Liczba łóżek od MJM: 20 [wyłącz kolorowanie] [?]

(linia: Józef Oborski psb.20353.7) , (linia: Onufry Oborski 9.50.595) , (linia: Tomasz Budziszewski 2.626.19)

ilustracja

Rodzice

ilustracja
 
Przodkowie: drzewo "16"drzewo "32"drzewo "64"

pradziadkowie ?    ?    Władysław Jabłoński
1882-1960
   Franciszek Korneli Wierzbicki, poseł na Sejm II RP
1884-1945
&    &    &    &
?    ?    Pelagia Znajewska
1886-1980
   Oktawia Leśkiewicz
1883-1954
|    |    |    |
8 | 9    10 | 11    12 | 13    14 | 15
|    |    |    |
dziadkowie Czesław Filipski
1908-1964
   Irena Felicja Aniela Zakrzewska
1911-1979
   Henryk Jan Jabłoński, bohater Kto jest kim
1909-2003
   Jadwiga Wierzbicka, bohater Wiki
1919-1999
|    |    |    |
4    5    6    7



 


|    |
rodzice Jan Feliks Filipski, korespondent M.J.M.
1940-2011
   Elżbieta Stanisława Jabłońska, (linia: Józef Oborski psb.20353.7)
1947
|    |
2    3



|
Mateusz Jan Filipski, (linia: Józef Oborski psb.20353.7), 1981

Rodzeństwo, bratankowie lub siostrzeńcy/bratanice lub siostrzenice

  1. Ż Zuzanna Irena Filipska korespondent M.J.M. , (linia: Józef Oborski psb.20353.7) , (linia: Onufry Oborski 9.50.595) , (linia: Tomasz Budziszewski 2.626.19) 1979
    ■  & Hervé Daniel Marie Roque d'Orbcastel 1976 dzieci | M Thomas Pierre Marie Roque d'Orbcastel 2008| M Maël Olivier Jan Roque d'Orbcastel 2010 |
  2. **Mateusz Jan **

Inne małżeństwa i dzieci matki: Elżbieta Stanisława Jabłońska, rodzeństwo, bratankowie lub siostrzeńcy/bratanice lub siostrzenice

Stryjowie lub wujowie oraz ciotki, i kuzynki

  1. M Jan Feliks Filipski korespondent M.J.M. 1940-2011
    ■  & Elżbieta Stanisława Jabłońska (linia: Józef Oborski psb.20353.7) , (linia: Onufry Oborski 9.50.595) , (linia: Tomasz Budziszewski 2.626.19) 1947 dzieci | Ż Zuzanna Irena Filipska 1979| M Mateusz Jan Filipski 1981 |
  2. Ż Elżbieta Stanisława Jabłońska (linia: Józef Oborski psb.20353.7) , (linia: Onufry Oborski 9.50.595) , (linia: Tomasz Budziszewski 2.626.19) 1947 □  & Adam Mazur ?1940
    ■  & Jan Feliks Filipski korespondent M.J.M. 1940-2011 dzieci | Ż Zuzanna Irena Filipska 1979| M Mateusz Jan Filipski 1981 |
  3. M Krzysztof Henryk Jabłoński (linia: Józef Oborski psb.20353.7) , (linia: Onufry Oborski 9.50.595) , (linia: Tomasz Budziszewski 2.626.19) 1949 □  & Barbara Korwel ?1920

Najbliżsi sławni ludzie (wg kryterium PSB)

W stopniach ° wyrażona liczba ogniw w łańcuchu, w którym każda następna osoba jest dzieckiem, rodzicem lub małżonkiem poprzedniej;
wersja pełna (przy opłaconym abonamenice) pokazuje wykres powiązania; w wersji darmowej kliknięcie prowadzi do strony o danej osobie.

  1. SKARZYŃSKI Wincenty h. Bończa (1806-1876) kapitan WP, powstaniec 1830/31 r., żołnierz Legii Cudzoziemskiej i pułkownik armii hiszpańskiej
  2. JABŁOŃSKI Witold Andrzej (1901-1957) sinolog
  3. REMBIELIŃSKI Stanisław (1730? -1784) starosta tosicki, autor i wydawca diariuszy
  4. NOSKOWSKI Jan (1832-1881) właściciel drukarni, redaktor, wydawca
  5. OBORSKI Baltazar (ok. 1700-1768) poseł, podkomorzy liwski
  6. REMBIELIŃSKI Wiktor Tomasz (1783-1847) senator, minister sprawiedliwości w powstaniu 1830/31
  7. REMBIELIŃSKI Rajmund Hiacynt (1774-1841) poseł, marszałek sejmu, działacz gospodarczy
  8. STAWIARSKI Franciszek Paweł (1805-1888), uczestnik powstania listopadowego, emigrant
  9. STAWIARSKI Seweryn (1803-1884), uczestnik powstania listopadowego, emigrant
  10. REMBIELIŃSKI Aleksander (ok. 1800- ok. 1830) kompozytor, pianista
  11. PIĄTKOWSKI Antoni (1875-1947) nauczyciel, działacz oświatowy i społeczny
  12. OBORSKI Józef (ok. 1737- po 1797) pułkownik, poseł, kasztelan ciechanowski
  13. BORKOWSKI Maksymilian (1872-1926) księgarz
  14. MAŁOWIESKI Józef (1892-1944) działacz polityczny i oświatowy, poseł
  15. STAWIARSKI Ignacy Franciszek (1776-1835), prawnik, tłumacz, publicysta
  16. SMOLIKOWSKI Seweryn Karol (1809-1897) uczestnik powstania 1830/31 r., inżynier komunikacji, budowniczy kolei żelaznych i mostów
  17. SKARZYŃSKI Tadeusz Szymon h. Bończa (zm. 1817) poseł na sejm grodzieński 1793 r., sędzia sądu apelacyjnego płockiego
  18. MIRSKI Kazimierz (1891-1941), ziemianin, poseł do Sejmu RP, działacz społeczny
  19. OBORSKI Onufry (ur. ok. 1743) sędzia ziemski liwski, poseł
  20. SUSKI Michał (zm. 1755), sekretarz królewski, poseł na sejmy

Uwagi

...

Baza danych na stronach www.sejm-wielki.pl to drobny wycinek Wielkiej genealogii Minakowskiego, sięgającej średniowiecza, zawierającej ponad 1.200.000 osób nawzajem skoligaconych, w tym znaczną część sławnych Polaków wszystkich epok; więcej na ten temat na Wielcy.pl .
Baza jest uzupełniana codziennie
— bardzo proszę o nadysłanie uzupełnień na adres mj@minakowski.pl . Z góry dziękuję!


Serwisowi Sejm-Wielki.pl patronuje Stowarzyszenie Potomków Sejmu Wielkiego, działające pod patronatem Marszałka Sejmu RP.

Znani: literaci, malarze, muzycy, aktorzy, dziennikarze, odkrywcy, historycy, wojskowi, filozofowie, ludzie Kościoła, prawnicy, politycy: przedrozbiorowi, dziewiętnastowieczni, przedwojenni, powojenni, współcześni, parlamentarzyści II i III RP oraz PRL, uczeni (członkowie akademii nauk): nauk społecznych, nauk biologicznych, nauk ścisłych, nauk technicznych, nauk rolniczo-leśnych, nauk medycznych, nauk o ziemi

Cytuj: Marek Jerzy Minakowski, Wielka genealogia Minakowskiego (Wielcy.pl), wydanie z 13.06.2024.
© 2002-2024 Dr Minakowski Publikacje Elektroniczne — Regulamin, polityka prywatności i cookie
IP: 100.28.2.72