Sejm-Wielki.pl [start] M.J. Minakowski, Genealogia potomków Sejmu Wielkiego Zaloguj się kontakt
   Imię Nazwisko: 
Rewolucja! Mamy tu pierwszy milion Polaków / Top million of Poles are here now!

Ż Kornelia Skarżyńska h. Bończa (ID: sw.183054)

Koligacja (szukanie pokrewieństwa) z: najkrótsza linia przodkowie
n.p. Mieszko I, Czesław Miłosz, Maria Skłodowska-Curie, Karol Wojtyła, Bronisław Komorowski, Marek Minakowski
Stryjeczny/cioteczny potomek uczestnika Sejmu Wielkiego
Nowy Ranking WGM: 27.670 (top 3%), Stara waga koligacji PSB: 151 [wyłącz kolorowanie] [?]


(linia: Józef Oborski psb.20353.7) , (linia: Onufry Oborski 9.50.595)


Przodkowie: drzewo "16"drzewo "32"drzewo "64"

pradziadkowie Szymon Skarzyński h. Bończa
?1700-/1763
   Baltazar Oborski z Obór h. Pierzchała (Kolumna), bohater PSB
1700-1768
   Zaloguj się, łowczy [min] Mińsk
?1730-
   ?
&    &    &    &
Franciszka Godlewska
?1700-
   Teresa Szydłowska
?1710-
   Zaloguj się
?1700-
   ?
|    |    |    |
8 | 9    10 | 11    12 | 13    14 | 15
|    |    |    |
dziadkowie Jan Kanty Skarzyński h. Bończa, podstoli [maz] Łomża
1738-1806
   Teresa Oborska z Obór h. Pierzchała (Kolumna), (linia: Józef Oborski psb.20353.7)
1746-1814
   Stanisław Rembieliński h. Lubicz, bohater PSB
ca 1730-1784
   ? ?
|    |    |    |
4    5    6    7



 


|    |
rodzice Stanisław Skarzyński h. Bończa, (linia: Józef Oborski psb.20353.7)
1774-1820
   Ewa Rembielińska h. Lubicz
1776-/1834
|    |
2    3



|
Kornelia Skarżyńska h. Bończa, (linia: Józef Oborski psb.20353.7), 1810-1869
ilustracja

Rodzice

ilustracja
  • Stanisław Skarzyński h. Bończa, (linia: Józef Oborski psb.20353.7)
  • Urodzony dnia 3 V 1774 - Giełczyn
  • zmarł dnia 13 XII 1820Nowogród , wiek: 46 lat.
  •  
  • Ewa Rembielińska h. Lubicz
  • Urodzona w roku 1776
  • zmarła przed 1834
  •  

    śluby i dzieci, wnuki, i do prawnuków

    ilustracja
  • Mąż (ślub: w roku 1833): Stanisław Franciszek Eligiusz Wierzbicki, okręg łomżyński Tow. Rolniczego 1803-1872 , (Rodzice : Franciszek Wierzbicki ?1770- & Franciszka Święcka ?1770-) , dzieci
    1. Ż Helena Joanna Wierzbicka (linia: Józef Oborski psb.20353.7) , (linia: Onufry Oborski 9.50.595) 1838-1907
       & Roman Grochowski okręg ostrołęcki Tow. Rolniczego (1861) ca 1830- dzieci
    2. Ż Adelajda Rajmunda Wierzbicka (linia: Józef Oborski psb.20353.7) , (linia: Onufry Oborski 9.50.595) ?1840-
       & Julian Leopold Konrad Grochowski ?1830-
    3. Ż Ewa Łucja Wierzbicka (linia: Józef Oborski psb.20353.7) , (linia: Onufry Oborski 9.50.595) ?1840-
       & Adam Józef Olszyński ?1820- dzieci
    4. M Wincenty Klemens (linia: Józef Oborski psb.20353.7) , (linia: Onufry Oborski 9.50.595) ?1840-1846
    5. M Franciszek Justyn (linia: Józef Oborski psb.20353.7) , (linia: Onufry Oborski 9.50.595) 1841-1908
       & Stanisława Jabłońska z Jabłoni h. Jasieńczyk (linia: Tomasz Budziszewski 2.626.19) 1861-1937 dzieci
    6. M Stanisław Fabian Sebastian (linia: Józef Oborski psb.20353.7) , (linia: Onufry Oborski 9.50.595) ca 1847-
       & Kazimiera Maria Kierznowska (linia: Tomasz Budziszewski 2.626.19) ca 1852-1880 dzieci
  • Rodzeństwo, bratankowie lub siostrzeńcy/bratanice lub siostrzenice

    1. M Karol (linia: Józef Oborski psb.20353.7) , (linia: Onufry Oborski 9.50.595) 1804-1811
    2. M Wincenty bohater PSB , (linia: Józef Oborski psb.20353.7) , (linia: Onufry Oborski 9.50.595) , ma nekrolog w Dzien. Pozn. , student Uniwersytetu Warszawskiego (1823) 1806-1876
      □  & Antonina Weltz ma nekrolog w Dzien. Pozn. 1800-1868
    3. M Rajmund Feliks (linia: Józef Oborski psb.20353.7) , (linia: Onufry Oborski 9.50.595) 1807-1850
      ■  & Wiktoria Cielecka z Cielczy h. Zaremba (linia: Józef Oborski psb.20353.7) , (linia: Kazimierz Biernacki 1.943.81) , (linia: Michał Karski 9.503.249) , (linia: Mikołaj Glinka 6.232.185) , (linia: Onufry Oborski 9.50.595) , (linia: Paweł Biernacki 1.943.38) ?1840- dzieci | M Antoni Skarzyński h. Bończa 1835-1836| Ż Ewa Wiktoria Skarzyńska h. Bończa ?1840-| Ż Maria Skarzyńska h. Bończa 1844-1905 |
    4. Ż Józefa Franciszka Skarzyńska h. Bończa (linia: Józef Oborski psb.20353.7) , (linia: Onufry Oborski 9.50.595) 1808-1882
    5. Ż Balbina Skarzyńska h. Bończa (linia: Józef Oborski psb.20353.7) , (linia: Onufry Oborski 9.50.595) ca 1810-1812
    6. Ż Wiktoria Skarzyńska h. Bończa (linia: Józef Oborski psb.20353.7) , (linia: Onufry Oborski 9.50.595) ?1810-
      □  & Paweł Grabowski ?1810-
    7. **Kornelia Skarżyńska h. Bończa**
    8. Ż Ewa Skarzyńska h. Bończa (linia: Józef Oborski psb.20353.7) , (linia: Onufry Oborski 9.50.595) 1810-
    9. Ż Marianna Skarzyńska h. Bończa (linia: Józef Oborski psb.20353.7) , (linia: Onufry Oborski 9.50.595) ca 1812-1813
    10. Ż Franciszka Teodora Skarzyńska h. Bończa ma nekrolog w Kur. Warsz. , (linia: Józef Oborski psb.20353.7) , (linia: Onufry Oborski 9.50.595) 1816-1856
      □  & N. Grabowski ?1810-
    11. Ż Konstancja Sabina Skarzyńska h. Bończa (linia: Józef Oborski psb.20353.7) , (linia: Onufry Oborski 9.50.595) 1818-1894
      □  & Jerzy Majewski ?1810-
      □  & Seweryn Jan Skarzyński h. Bończa ma nekrolog w Kur. Warsz. , (linia: Józef Oborski psb.20353.7) , (linia: Onufry Oborski 9.50.595) 1803-1843

    Stryjowie lub wujowie oraz ciotki, i kuzynki

    1. Ż Tekla Skarzyńska h. Bończa (linia: Tomasz Budziszewski 2.626.19) 1768-1771
    2. M Kazimierz Skarzyński h. Bończa (linia: Józef Oborski psb.20353.7) , (linia: Onufry Oborski 9.50.595) ?1770-1778
    3. Ż Karolina Józefata Skarzyńska h. Bończa (linia: Józef Oborski psb.20353.7) , (linia: Onufry Oborski 9.50.595) ca 1771-
    4. Ż Józefa Karolina Skarzyńska h. Bończa ma nekrolog w Kur. Warsz. , (linia: Józef Oborski psb.20353.7) , (linia: Onufry Oborski 9.50.595) 1771-1854
      ■  & Antoni Godlewski z Godlewa h. Gozdawa chorąży [maz] Nur (1791) , członek Sejmu Wielkiego , podstarości [maz] Ostrów Mazowiecka , sędzia ziemski [maz] Nur (1787) ca 1759-1791 dzieci | M Stanisław Kostka Godlewski z Godlewa h. Gozdawa ?1790-| Ż Marianna Antonina Godlewska z Godlewa h. Gozdawa ca 1801- |
      ■  & Stanisław Józef Jabłonowski z Jabłonowa h. Grzymała marszałek regionalny Konfederacji Targowickiej (1792) , członek Sejmu Wielkiego , komornik ziemski [maz] Zambrów , podstoli [maz] Nur (1792) 1766-1813 dzieci | M Alojzy Jan Ignacy Jabłonowski z Jabłonowa h. Grzymała 1807-1875| Ż Ludwika Jabłonowska z Jabłonowa h. Grzymała 1809-1813| Ż Anna Prakseda Jabłonowska z Jabłonowa h. Grzymała ?1810-1849| M Adam Jabłonowski z Jabłonowa h. Grzymała 1811-1818 |
    5. M Adam Jan Tomasz Skarzyński h. Bończa (linia: Józef Oborski psb.20353.7) , (linia: Onufry Oborski 9.50.595) ca 1772-
    6. M Tomasz Adam Jan Skarzyński h. Bończa ma nekrolog w Kur. Warsz. , (linia: Józef Oborski psb.20353.7) , (linia: Onufry Oborski 9.50.595) 1772-1836
      ■  & Anna Konstancja Milewska ?1770-1806 dzieci | Ż Józefa Skarzyńska h. Bończa 1801-| M Seweryn Jan Skarzyński h. Bończa 1803-1843| M Rudolf Napoleon Skarzyński h. Bończa 1804-1881| M Walerian Skarzyński h. Bończa 1805-1838 |
      ■  & Franciszka Kozłowska z Kozłowa h. Boleścic ma nekrolog w Kur. Warsz. ca 1778-1858 dzieci | M Stanisław Skarzyński h. Bończa ?1810-| Ż Aleksandra Justyna Skarzyńska h. Bończa 1811-1868| M Edmund Oktawian Skarzyński h. Bończa 1812-1892| Ż Izabela Marianna Skarzyńska h. Bończa 1814-1870/ |
    7. M Stanisław Skarzyński h. Bończa (linia: Józef Oborski psb.20353.7) , (linia: Onufry Oborski 9.50.595) 1774-1820
      ■  & Ewa Rembielińska h. Lubicz 1776-/1834 dzieci | M Karol Skarzyński h. Bończa 1804-1811| M Wincenty Skarzyński h. Bończa 1806-1876| M Rajmund Feliks Skarzyński h. Bończa 1807-1850| Ż Józefa Franciszka Skarzyńska h. Bończa 1808-1882| Ż Balbina Skarzyńska h. Bończa ca 1810-1812| Ż Wiktoria Skarzyńska h. Bończa ?1810-| Ż Kornelia Skarżyńska h. Bończa 1810-1869| Ż Ewa Skarzyńska h. Bończa 1810-| Ż Marianna Skarzyńska h. Bończa ca 1812-1813| Ż Franciszka Teodora Skarzyńska h. Bończa 1816-1856| Ż Konstancja Sabina Skarzyńska h. Bończa 1818-1894 |
    8. M Roman Kajetan Skarzyński h. Bończa (linia: Józef Oborski psb.20353.7) , (linia: Onufry Oborski 9.50.595) 1775-
    9. M Daniel Skarzyński h. Bończa (linia: Józef Oborski psb.20353.7) , (linia: Onufry Oborski 9.50.595) 1777-1777
    10. M Albin Kazimierz Skarzyński h. Bończa (linia: Józef Oborski psb.20353.7) , (linia: Onufry Oborski 9.50.595) 1778-1778
    11. M Alojzy Skarzyński h. Bończa (linia: Józef Oborski psb.20353.7) , (linia: Onufry Oborski 9.50.595) ?1780-1782
    12. Ż Waleria Skarzyńska h. Bończa (linia: Józef Oborski psb.20353.7) , (linia: Onufry Oborski 9.50.595) ca 1780-
      □  & N. Szydłowski ?1770-
    13. M Seweryn Józef Skarzyński h. Bończa (linia: Józef Oborski psb.20353.7) , (linia: Onufry Oborski 9.50.595) 1785-1814
      □  & Barbara Walknowska ?1800-
    14. Ż Ewa Rembielińska h. Lubicz 1776-/1834
      ■  & Stanisław Skarzyński h. Bończa (linia: Józef Oborski psb.20353.7) , (linia: Onufry Oborski 9.50.595) 1774-1820 dzieci | M Karol Skarzyński h. Bończa 1804-1811| M Wincenty Skarzyński h. Bończa 1806-1876| M Rajmund Feliks Skarzyński h. Bończa 1807-1850| Ż Józefa Franciszka Skarzyńska h. Bończa 1808-1882| Ż Balbina Skarzyńska h. Bończa ca 1810-1812| Ż Wiktoria Skarzyńska h. Bończa ?1810-| Ż Kornelia Skarżyńska h. Bończa 1810-1869| Ż Ewa Skarzyńska h. Bończa 1810-| Ż Marianna Skarzyńska h. Bończa ca 1812-1813| Ż Franciszka Teodora Skarzyńska h. Bończa 1816-1856| Ż Konstancja Sabina Skarzyńska h. Bończa 1818-1894 |
    15. M Rajmund Hiacynt Hjacynt Rembieliński h. Lubicz bohater PSB i Wiki , ma nekrolog w Kur. Warsz. , urzędnik Królestwa Polskiego (1819-1830) 1775-1841 □  & Agnieszka Helena hr. Opacka z Opacza h. Prus (III) (linia: Chryzanty Opacki le.2610.2.1) , (linia: Ignacy Gomoliński 6.533.73) ca 1777-1863
      ■  & Antonina Weltz ma nekrolog w Dzien. Pozn. 1800-1868 dzieci | M Aleksander Rembieliński h. Lubicz 1820-1872| M Zaloguj się 1824- |
    16. M Zaloguj się 1779-1846
      ■  & ? ? dzieci | M Zaloguj się ca 1800-ca 1830| M Zaloguj się ?1810- |
    17. M Wiktor Łukasz Rembieliński h. Lubicz bohater PSB , członek Rządu Narodowego (1831) , członek Sejmu 1830-31 , ma nekrolog w Kur. Warsz. , senator-kasztelan [cen] Królestwo Polskie , urzędnik Królestwa Polskiego (1826-1830) 1783-1847 □  & Izabela Róża Marianna hr. Halka-Ledóchowska z Leduchowa h. Szaława ma nekrolog w Dzien. Pozn. , (linia: Antoni Ledóchowski 14.63.144) , (linia: Tomasz Ostrowski 6.390.180) 1792-1866□  & Zaloguj się ca 1793-

    Najbliżsi sławni ludzie (wg kryterium PSB)

    W stopniach ° wyrażona liczba ogniw w łańcuchu, w którym każda następna osoba jest dzieckiem, rodzicem lub małżonkiem poprzedniej;
    wersja pełna (przy opłaconym abonamenice) pokazuje wykres powiązania; w wersji darmowej kliknięcie prowadzi do strony o danej osobie.

    1. REMBIELIŃSKI Stanisław (1730? -1784) starosta tosicki, autor i wydawca diariuszy
    2. SKARZYŃSKI Wincenty h. Bończa (1806-1876) kapitan WP, powstaniec 1830/31 r., żołnierz Legii Cudzoziemskiej i pułkownik armii hiszpańskiej
    3. REMBIELIŃSKI Rajmund Hiacynt (1774-1841) poseł, marszałek sejmu, działacz gospodarczy
    4. REMBIELIŃSKI Wiktor Tomasz (1783-1847) senator, minister sprawiedliwości w powstaniu 1830/31
    5. OBORSKI Baltazar (ok. 1700-1768) poseł, podkomorzy liwski
    6. SKARZYŃSKI Tadeusz Szymon h. Bończa (zm. 1817) poseł na sejm grodzieński 1793 r., sędzia sądu apelacyjnego płockiego
    7. OBORSKI Józef (ok. 1737- po 1797) pułkownik, poseł, kasztelan ciechanowski
    8. SUSKI Michał (zm. 1755), sekretarz królewski, poseł na sejmy
    9. REMBIELIŃSKI Aleksander (ok. 1800- ok. 1830) kompozytor, pianista
    10. LEDÓCHOWSKI Jan (1791-1864) poseł, polityk emigracyjny
    11. LEDÓCHOWSKI Marcin (ok. 1747-1791) starosta rudecki i bronowski, generał adiutant, poseł
    12. OBORSKI Onufry (ur. ok. 1743) sędzia ziemski liwski, poseł
    13. OBORSKI Antoni Aleksander (1779-1841) pułkownik WP, wolnomularz, malarz
    14. STAWIARSKI Franciszek Paweł (1805-1888), uczestnik powstania listopadowego, emigrant
    15. STAWIARSKI Seweryn (1803-1884), uczestnik powstania listopadowego, emigrant
    16. SZEPIETOWSKI Józef (1764-1827) poseł na sejmy
    17. STAWIARSKI Ignacy Franciszek (1776-1835), prawnik, tłumacz, publicysta
    18. OPACKI Gabriel Rafał (1741/42-1806) kasztelan wiski, generał major
    19. KLIMKIEWICZ Antoni Stefan (1788-1867) pułkownik
    20. JABŁOŃSKI Witold Andrzej (1901-1957) sinolog

    Uwagi

    ...

    Baza danych na stronach www.sejm-wielki.pl to drobny wycinek Wielkiej genealogii Minakowskiego, sięgającej średniowiecza, zawierającej ponad 1000.000 osób nawzajem skoligaconych, w tym znaczną część sławnych Polaków wszystkich epok; więcej na ten temat na Wielcy.pl .
    Baza jest uzupełniana codziennie
    — bardzo proszę o nadysłanie uzupełnień na adres mj@minakowski.pl . Z góry dziękuję!


    Serwisowi Sejm-Wielki.pl patronuje Stowarzyszenie Potomków Sejmu Wielkiego, działające pod patronatem Marszałka Sejmu RP.

    Znani: literaci, malarze, muzycy, aktorzy, dziennikarze, odkrywcy, historycy, wojskowi, filozofowie, ludzie Kościoła, prawnicy, politycy: przedrozbiorowi, dziewiętnastowieczni, przedwojenni, powojenni, współcześni, parlamentarzyści II i III RP oraz PRL, uczeni (członkowie akademii nauk): nauk społecznych, nauk biologicznych, nauk ścisłych, nauk technicznych, nauk rolniczo-leśnych, nauk medycznych, nauk o ziemi

    Cytuj: Marek Jerzy Minakowski, Wielka genealogia Minakowskiego (Wielcy.pl), wydanie z 17.06.2021.
    © 2002-2020 Dr Minakowski Publikacje Elektroniczne — Regulamin, polityka prywatności i cookie
    IP: 3.80.5.103