Sejm-Wielki.pl [start]
M.J. Minakowska, Genealogy of the Descendants of the Great Sejm
Zaloguj się contact
Name Surname: 

M Adam Bulwiński (ID: teatr.75763.1)

Koligacja (szukanie pokrewieństwa) z: najkrótsza linia przodkowie
n.p. Mieszko I, Czesław Miłosz, Maria Skłodowska-Curie, Karol Wojtyła, Bronisław Komorowski, Marek Minakowski
Dalszy związek rodzinny z potomkami Sejmu Wielkiego (poza Genealogią potomków Sejmu Wlk.)
Uwaga! Tej osoby nie ma w Genealogii potomków Sejmu Wielkiego.
Dzięki uprzejmości autorki zaglądasz teraz do Wielkiej Genealogii Minakowskiej (Wielcy.pl),
która jest od niej 10-krotnie większa (1.200.000 osób),
ale korzystanie z niej kosztuje 79 zł rocznie.
Zaloguj się
Autorka za swoją pracę nie bierze ani grosza z budżetu państwa. Pomóż jej!

Ranking WGM: 1.002.740 (top 84%), Liczba łóżek od MJM: (brak koligacji) [wyłącz kolorowanie] [?]


człowiek teatru

ilustracja

śluby i dzieci, wnuki, i do prawnuków

ilustracja
  • żona (ślub: około 1860): Zaloguj się, człowiek teatru 1835-1886/, dzieci
    1. Ż Zaloguj się człowiek teatru ?1864-1886/
  • Uwagi

    • „Słownik biograficzny teatru polskiego 1765-1965”, t. I, PWN Warszawa 1973:

      BULWIŃSKI Adam (ur. ok. 1837 - działał do 1890), aktor, śpiewak, reżyser, dyr. teatru
      Był mężem => Marii B., ojcem => Bronisławy B. Pracę na scenie rozpoczął ok. 1868. W 1872-74 występował w zespole J. Okońskiego, m.in. w Puławach i Krasnymstawie, w 1875-77 u F. Stobińskiego, m.in. w Lublinie, Zamościu, Janowie. Od czerwca 1877 był wspólnikiem Stobińskiego; dawali przedstawienia w Pułtusku (czerwiec), Kibartach (lipiec), Łowiczu (od 8 XII 1877 do lutego 1878); później sam kierował zespołem: w marcu 1878 w Skierniewicach, w czerwcu w Rawie, w sierpniu w Brzezinach, potem w Łowiczu. W 1880 występował w warsz. t. ogr. Belle Vue (dyr. J. Teksel), w 1881 w warsz. t. ogr. Eldorado (dyr. F. Krotke i R. Morozowicz). W 1885 reżyserował przedstawienia amatorskie w Przasnyszu. W 1887 występował u F. Ratajewicza i J. Cybulskiego w Łowiczu, a latem 1890 w zespole M. Filippi-Jóźwiakowskiej w Lublinie. Role: Płaksa („Płaksa i Wesołowski"), Major („Damy i huzary"), Bombalo („Nocleg w Apeninach").

      „Słownik biograficzny teatru polskiego” t. 1: teatr.75761.2
      „Słownik biograficzny teatru polskiego” t. 1: teatr.75762.2
      „Słownik biograficzny teatru polskiego” t. 1: teatr.75763.1

    ...

    Baza danych na stronach www.sejm-wielki.pl to drobny wycinek Wielkiej genealogii Minakowskiej, sięgającej średniowiecza, zawierającej ponad 1.200.000 osób nawzajem skoligaconych, w tym znaczną część sławnych Polaków wszystkich epok; więcej na ten temat na Wielcy.pl .
    Baza jest uzupełniana codziennie
    — bardzo proszę o nadysłanie uzupełnień na adres mj@minakowski.pl . Z góry dziękuję!


    Serwisowi Sejm-Wielki.pl patronuje Stowarzyszenie Potomków Sejmu Wielkiego, działające pod patronatem Marszałka Sejmu RP.

    Znani: literaci, malarze, muzycy, aktorzy, dziennikarze, odkrywcy, historycy, wojskowi, filozofowie, ludzie Kościoła, prawnicy, politycy: przedrozbiorowi, dziewiętnastowieczni, przedwojenni, powojenni, współcześni, parlamentarzyści II i III RP oraz PRL, uczeni (członkowie akademii nauk): nauk społecznych, nauk biologicznych, nauk ścisłych, nauk technicznych, nauk rolniczo-leśnych, nauk medycznych, nauk o ziemi

    Cytuj: Maria Jadwiga Minakowska, Wielka genealogia Minakowskiej (Wielcy.pl), wydanie z 03.05.2025.
    © 2002-2025 Dr Minakowska Publikacje Elektroniczne — Regulamin, polityka prywatności i cookie
    IP: 18.217.79.15