Sejm-Wielki.pl [start]
M.J. Minakowski, Genealogy of the Descendants of the Great Sejm
Zaloguj się contact
Name Surname: 

Na wypadek mojej śmierci - dane źródłowe Wielkiej Genealogii Minakowskiego

W dawniejszych czasach, kiedy uczony umierał, pozostawały po nim niewydane rękopisy i archiwum materiałów - czyli warsztat, na którym pracował.

Dziś, gdy pracujemy cyfrowo, jest wielkie ryzyko, że gdy umrę, nikt nie będzie w stanie odczytać plików na moim komputerze - zarówno dlatego, że nie zna hasła, jak i - co gorsza - dlatego, że nie wiadomo, jak to działa (które pliki są ważne, a które tylko jakimiś wersjami roboczymi lub nieaktualnymi itd. itd.).

Mógłbym - jak Wikipedia - po prostu opublikować tu całość danych źródłowych, żeby każdy mógł je sobie skopiować; ale nie mogę tego zrobić obecnie w ten sposób, bo przecież muszę z czegoś żyć; musiałbym mieć jakieś utrzymanie do końca życia dla mnie i dla mojej rodziny.

Zrobię to więc inaczej: jeżeli przez 30 dni nie będę publikował nowej wersji bazy danych - będzie to znaczyło, że umarłem lub stało się ze mną coś bardzo złego. W takiej sytuacji poniżej pojawi się link umożliwiający pobranie pełnej wersji WGM w formacie GEDCOM.

Marek Jerzy Minakowski

Ostatnie wpisy w genealogii zostały przeze mnie wpisane 2024-07-14 21:21:08 czyli 137 godz. temu (baza zwykle jest publikowana raz dziennie, więc dane wprowadzone w ostatnich 30 godzinach mają prawo być niewidoczne).


Baza danych na stronach www.sejm-wielki.pl to drobny wycinek Wielkiej genealogii Minakowskiego, sięgającej średniowiecza, zawierającej ponad 1.200.000 osób nawzajem skoligaconych, w tym znaczną część sławnych Polaków wszystkich epok; więcej na ten temat na Wielcy.pl .
Baza jest uzupełniana codziennie
— bardzo proszę o nadysłanie uzupełnień na adres mj@minakowski.pl . Z góry dziękuję!


Serwisowi Sejm-Wielki.pl patronuje Stowarzyszenie Potomków Sejmu Wielkiego, działające pod patronatem Marszałka Sejmu RP.

Znani: literaci, malarze, muzycy, aktorzy, dziennikarze, odkrywcy, historycy, wojskowi, filozofowie, ludzie Kościoła, prawnicy, politycy: przedrozbiorowi, dziewiętnastowieczni, przedwojenni, powojenni, współcześni, parlamentarzyści II i III RP oraz PRL, uczeni (członkowie akademii nauk): nauk społecznych, nauk biologicznych, nauk ścisłych, nauk technicznych, nauk rolniczo-leśnych, nauk medycznych, nauk o ziemi

Cytuj: Marek Jerzy Minakowski, Wielka genealogia Minakowskiego (Wielcy.pl), wydanie z 20.07.2024.
© 2002-2024 Dr Minakowski Publikacje Elektroniczne — Regulamin, polityka prywatności i cookie