Lista i numeracja grobów na podstawie materiałów inwentaryzacyjnych dostępnych na stronach Miasta Stołecznego Warszawy i stanowiących informację publiczną. Identyfikacja osób w genealogii - Marek Jerzy Minakowski.
Jest tu grobów 152.
- rząd 1, miejsce 1: Teodor Olszewski [inw. 52416] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 1, miejsce 2: Grzywaczowie [inw. 52417] (mat. inw.)
- rząd 1, miejsce 3: Helena Gradzka [inw. 52418] (mat. inw.)
- rząd 1, miejsce 4: Anonim [inw. 52420] (mat. inw.)
- rząd 1, miejsce 5: Bolesław Brodowski [inw. 52421] (mat. inw.)
- rząd 1, miejsce 6: Anonim [inw. 52423] (mat. inw.)
- rząd 1, miejsce 7: Ignacy Pluciński [inw. 52424] (mat. inw.)
- rząd 1, miejsce 8: Agnieszka Bobrowska [inw. 52425] (mat. inw.)
- rząd 1, miejsce 9: Anonim [inw. 52428] (mat. inw.)
- rząd 1, miejsce 10,11,12: Szopińscy [inw. 52431] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 1, miejsce 13: Kazimiera Celińska [inw. 52435] (mat. inw.)
- rząd 1, miejsce 14: Lucja Koporska [inw. 52437] (mat. inw.)
- rząd 1, miejsce 15: Anonim [inw. 52439] (mat. inw.)
- rząd 1, miejsce 16,17: Stefania Prusakowska [inw. 52441] (mat. inw.)
- rząd 1, miejsce 18: Sobolewscy [inw. 52444] (mat. inw.)
- rząd 1, miejsce 19,20,21: Władzia Zawistowska [inw. 52446] (mat. inw.)
- rząd 1, miejsce 22: Kazimierz Lubiński [inw. 52449] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 1, miejsce 23: Jacek Bogusiński [inw. 52450] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 1, miejsce 24: Bronisława Lepiankowa [inw. 52452] (mat. inw.)
- rząd 1, miejsce 25: Eugeniusz Szelągowski [inw. 52454] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 1, miejsce 26: Jasińscy [inw. 52455] (mat. inw.)
- rząd 1, miejsce 27: Maria Smolińska [inw. 52456] (mat. inw.)
- rząd 1, miejsce 28: Kazimierz Chudzikiewicz [inw. 52457] (mat. inw.)
- rząd 1, miejsce 29: Władysława Sikorska [inw. 52458] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 2, miejsce 1: Anonim [inw. 52459] (mat. inw.)
- rząd 2, miejsce 2: Staś Romanowicz [inw. 52460] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 2, miejsce 3: Aleksander Smoleński [inw. 52461] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 2, miejsce 4: Marya Wolska [inw. 52462] (mat. inw.)
- rząd 2, miejsce 5: Marian Pierzgalski [inw. 52463] (mat. inw.)
- rząd 2, miejsce 6: Helena Florschutz [inw. 52464] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 2, miejsce 7: Miłosław Wierzbicki [inw. 52466] (mat. inw.)
- rząd 2, miejsce 8: Jan Kucharski [inw. 52467] (mat. inw.)
- rząd 2, miejsce 9: Antoszkiewiczowie [inw. 52469] (mat. inw.)
- rząd 2, miejsce 10: Czesław Żelechowski [inw. 52471] (mat. inw.)
- rząd 2, miejsce 11: Hanna Orthwein [inw. 52474] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 2, miejsce 12: Dyonizy Referowski [inw. 52477] (mat. inw.)
- rząd 2, miejsce 13: Teodozja Borkowska [inw. 52479] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 2, miejsce 14: Izabella Petschl [inw. 52481] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 2, miejsce 15: Wiktor Piskorski [inw. 52484] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 2, miejsce 16: Anonim [inw. 52485] (mat. inw.)
- rząd 2, miejsce 17: Stanisław Kwiatkowski [inw. 52486] (mat. inw.)
- rząd 2, miejsce 18: Jerzy Rychter [inw. 52487] (mat. inw.)
- rząd 2, miejsce 19: Misiewiczowie [inw. 52489] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 2, miejsce 20,21: Palczewscy [inw. 52490] (mat. inw.)
- rząd 2, miejsce 22: Stanisław Kokieli [inw. 52491] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 2, miejsce 23: Ziemowit Zaniewicki [inw. 52493] (mat. inw.)
- rząd 2, miejsce 24: Joanna Nepomucena Klejn [inw. 52494] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 2, miejsce 25: Jan Górecki [inw. 52496] (mat. inw.)
- rząd 2, miejsce 26,27: Jan Godlewski [inw. 52499] (mat. inw.)
- rząd 2, miejsce 28: Ludwik Zakrzewski [inw. 52500] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 2, miejsce 29,3: Kozińscy [inw. 52510] (mat. inw.)
- rząd 3, miejsce 1: Henryk Łuczyński [inw. 52513] (mat. inw.)
- rząd 3, miejsce 2: Józef Gill [inw. 52514] (mat. inw.)
- rząd 3, miejsce 3: Anna Jerzykowska [inw. 52515] (mat. inw.)
- rząd 3, miejsce 4: Anonim [inw. 52518] (mat. inw.)
- rząd 3, miejsce 5,6: Kaczyński [inw. 52520] (mat. inw.)
- rząd 3, miejsce 7: Teodor Kulesza [inw. 52522] (mat. inw.)
- rząd 3, miejsce 8: Cezary Wirginiusz Stapf [inw. 52523] (mat. inw.)
- rząd 3, miejsce 9: Halina Bartłomiejczyk [inw. 52525] (mat. inw.)
- rząd 3, miejsce 10: Leokadia Dudzińska [inw. 52526] (mat. inw.)
- rząd 3, miejsce 11: Zygmunt Brunner [inw. 52527] (mat. inw.)
- rząd 3, miejsce 12: Weronika Ulawska [inw. 52528] (mat. inw.)
- rząd 3, miejsce 13,14: Anonim [inw. 52530] (mat. inw.)
- rząd 3, miejsce 15: Pole Grobowe [inw. 52532] (mat. inw.)
- rząd 3, miejsce 16: Godlewscy [inw. 52533] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 3, miejsce 17: Wanda Raczka Łuczyńska [inw. 52535] (mat. inw.)
- rząd 3, miejsce 18: Franciszek Flisiński [inw. 52536] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 3, miejsce 19: Antonina Szychowska [inw. 52539] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 3, miejsce 20: Maurycy O'brien De Lacy [inw. 52543] (mat. inw.)
- rząd 3, miejsce 21: Delfina Węglowska [inw. 52546] (mat. inw.)
- rząd 3, miejsce 22: Jerzy Grodziński [inw. 52547] (mat. inw.)
- rząd 3, miejsce 23: Maria Grodzińska-Krauze [inw. 52548] (mat. inw.)
- rząd 3, miejsce 24: Maria Krauze [inw. 52551] (mat. inw.)
- Maria Krzyżanowska (ID: sw.939997), ~1880–1941 × Adolf Krauze
- Adolf Krauze (ID: sw.939996), ~1880–1957 × Maria Krzyżanowska
- Zygfryd Krauze (ID: sw.37527), 1896–1995 (r.: Adolf i Maria Krzyżanowska) × Krystyna Zofia Jadwiga Szyjkowska
- rząd 3, miejsce 25,26: Anonim [inw. 52556] (mat. inw.)
- rząd 3, miejsce 27: Leopold Józef Podczaski [inw. 52560] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 3, miejsce 28: Wacław Rejman [inw. 52564] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 3, miejsce 29: Bolesław Węglarski [inw. 52566] (mat. inw.)
- rząd 4, miejsce 1: Giedrojciowie [inw. 52568] (mat. inw.)
- rząd 4, miejsce 2: Filipina Skalska [inw. 52574] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 4, miejsce 3,4: Joanna Teresa Kostrzyńska [inw. 52576] (mat. inw.)
- rząd 4, miejsce 5,6: Faustyn Gorzkowski [inw. 52581] (mat. inw.)
- rząd 4, miejsce 7: Anonim [inw. 52582] (mat. inw.)
- rząd 4, miejsce 8: Anonim [inw. 52583] (mat. inw.)
- rząd 4, miejsce 9: Alfons Sugajski [inw. 52584] (mat. inw.)
- rząd 4, miejsce 10: Gertruda Jarmuszewska [inw. 52587] (mat. inw.)
- rząd 4, miejsce 11: Maria Czesława Gac [inw. 52589] (mat. inw.)
- rząd 4, miejsce 12: Brun [inw. 52590] (mat. inw.)
- rząd 4, miejsce 13: Sylwester Kostrzyński [inw. 52593] (mat. inw.)
- rząd 4, miejsce 14: Antoni Suerman [inw. 52594] (mat. inw.)
- rząd 4, miejsce 15: Zuzanna Cybulska [inw. 52601] (mat. inw.)
- rząd 4, miejsce 16: Antonina Cybulska [inw. 52603] (mat. inw.)
- rząd 4, miejsce 17: Mieczysław Lipski [inw. 52604] (mat. inw.)
- rząd 4, miejsce 18: Franciszka Konopka [inw. 52606] (mat. inw.)
- rząd 4, miejsce 19: Ratajkiewiczowie [inw. 52609] (mat. inw.)
- rząd 4, miejsce 20: Dąbrowscy [inw. 52613] (mat. inw.)
- rząd 4, miejsce 21,22: Pole Grobowe [inw. 52618] (mat. inw.)
- rząd 4, miejsce 23,24: Wałejkowie [inw. 52620] (mat. inw.)
- rząd 4, miejsce 25: Rożdziestwieńscy [inw. 52622] (mat. inw.)
- rząd 4, miejsce 26: Adam Kozłowski [inw. 52625] (mat. inw.)
- rząd 4, miejsce 27,28: Zbigniew Wiśniewski [inw. 52626] (mat. inw.)
- rząd 4, miejsce 29: Anonim [inw. 52627] (mat. inw.)
- rząd 5, miejsce 1: Kazimiera Szmidel [inw. 52628] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 5, miejsce 2: Maniuś Juruś Porzeziński [inw. 52630] (mat. inw.)
- rząd 5, miejsce 3,4: Pole Grobowe [inw. 52631] (mat. inw.)
- rząd 5, miejsce 5: Bronisław Ostrowski [inw. 52632] (mat. inw.)
- rząd 5, miejsce 6: Józef Wiśniewski [inw. 52636] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 5, miejsce 7: Albertyna Ladachowska [inw. 52639] (mat. inw.)
- rząd 5, miejsce 8: Franciszek Bader [inw. 52641] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 5, miejsce 9: Anonim [inw. 52643] (mat. inw.)
- rząd 5, miejsce 10: Jan Ulawski [inw. 52646] (mat. inw.)
- rząd 5, miejsce 11: Kurkowscy [inw. 52648] (mat. inw.)
- rząd 5, miejsce 12: Zaniewiccy [inw. 52650] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 5, miejsce 13: Gustaw Pruszkowski [inw. 52652] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 5, miejsce 14: Danuta Wasiak [inw. 52654] (mat. inw.)
- rząd 5, miejsce 15: O'brien De Lacy [inw. 52655] (mat. inw.)
- rząd 5, miejsce 16: Józefa Kerness [inw. 52658] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 5, miejsce 17: Anonim [inw. 52661] (mat. inw.)
- rząd 5, miejsce 18: Anonim [inw. 52663] (mat. inw.)
- rząd 5, miejsce 19: Pole Grobowe [inw. 52664] (mat. inw.)
- rząd 5, miejsce 20: Feliksa Jezierska [inw. 52666] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 5, miejsce 21: Anonim [inw. 52667] (mat. inw.)
- rząd 5, miejsce 22: Eustachy Gutkowski [inw. 52668] (mat. inw.)
- rząd 5, miejsce 23: Florentyna Jasnowska [inw. 52670] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 5, miejsce 24: Justyn Strumiłło [inw. 52673] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- Maria Achmatowicz (ID: sw.181838), 1905–1970 (r.: Bohdan i Helena Buczacka) × Leon Domański z Domanina h. Larysza, Justyn Strumiłło
- Leon Domański z Domanina h. Larysza (ID: sw.167532), bohater Czy wiesz kto to jest 1899–1972 (r.: Tadeusz i Anna Wańkowicz) × Maria Achmatowicz, Bożena Tucholska
- rząd 5, miejsce 25: Franciszka Lewartowska [inw. 52675] (mat. inw.)
- rząd 5, miejsce 26: Franciszek Kazimierski [inw. 52676] (mat. inw.)
- rząd 5, miejsce 27: Bolesław Kucharski [inw. 52686] (mat. inw.)
- rząd 5, miejsce 28: Elżbieta Nagórska [inw. 52689] (mat. inw.)
- rząd 5, miejsce 29: Joanna Walewska [inw. 52690] (mat. inw.)
- rząd 6, miejsce 1: Maria Jahołkowska [inw. 52694] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 6, miejsce 2,3: Baczewscy [inw. 52695] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 6, miejsce 4,5,6: Suchońscy [inw. 52698] (mat. inw.)
- rząd 6, miejsce 7,8: Ciszewscy [inw. 52700] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 6, miejsce 9: Czermińscy [inw. 52707] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 6, miejsce 10: Julijan Gruberski [inw. 52709] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 6, miejsce 11: Romuald Wojnnakiewicz [inw. 52710] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 6, miejsce 12: Janina Kulikowska [inw. 52712] (mat. inw.)
- rząd 6, miejsce 13: Józef Korchut [inw. 52713] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 6, miejsce 14: Zakrzewscy [inw. 52718] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 6, miejsce 15,16: Eugeniusz Dobke [inw. 52719] (mat. inw.)
- rząd 6, miejsce 17: Wanda Karlińska [inw. 52720] (mat. inw.)
- rząd 6, miejsce 18: Mieczysław Sikorski [inw. 52721] (mat. inw.)
- rząd 6, miejsce 19: Klementyna Freytag [inw. 52722] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 6, miejsce 20: Krystyna Isia Piszczkowska [inw. 52723] (mat. inw.)
- rząd 6, miejsce 21: Kazimierz Sucharski [inw. 52724] (mat. inw.)
- rząd 6, miejsce 22,23: Pelagia Wiewiórowska [inw. 52725] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 6, miejsce 24: Adam Miller [inw. 52726] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 6, miejsce 25: Marianna Powierza [inw. 52727] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 6, miejsce 26: Krawczyńscy [inw. 52728] (mat. inw.)
- rząd 6, miejsce 27: Pole Grobowe [inw. 52729] (mat. inw.)
- rząd 6, miejsce 28,29: Antonina Nowicka [inw. 52730] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 6, miejsce 30: Śliwowscy [inw. 52731] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
Baza danych na stronach www.sejm-wielki.pl to drobny wycinek Wielkiej genealogii Minakowskiego, sięgającej średniowiecza, zawierającej ponad 1.200.000 osób nawzajem skoligaconych, w tym znaczną część sławnych Polaków wszystkich epok; więcej na ten temat na Wielcy.pl .
Baza jest uzupełniana codziennie
— bardzo proszę o nadysłanie uzupełnień na adres mj@minakowski.pl . Z góry dziękuję!
Serwisowi Sejm-Wielki.pl patronuje Stowarzyszenie Potomków Sejmu Wielkiego, działające pod patronatem Marszałka Sejmu RP.
Znani: literaci, malarze, muzycy, aktorzy, dziennikarze, odkrywcy, historycy, wojskowi, filozofowie, ludzie Kościoła, prawnicy,
politycy: przedrozbiorowi, dziewiętnastowieczni, przedwojenni, powojenni, współcześni, parlamentarzyści II i III RP oraz PRL,
uczeni (członkowie akademii nauk): nauk społecznych, nauk biologicznych, nauk ścisłych, nauk technicznych, nauk rolniczo-leśnych, nauk medycznych, nauk o ziemi