Członkowie Towarzystwa Rolniczego z 1861 r.

Towarzystwo Rolnicze w Królestwie Polskim działało w latach 1858-61, gromadząc głównie bogatą szlachtę. Jako że Kongresówka nie miała wtedy parlamentu ani innych organizacji przedstawicielskich, zaczęło spełniać ich rolę. To prawdopodobnie spowodowało, że zostało rozwiązane przez A. Wielopolskiego w 1861 r.

Oryginalna lista członków Tow. Roln. na rok 1861 została wydrukowana w roku 1861, tuż przed jego rozwiązaniem. Jest dostępna tutaj.

Nr ogólnyNazwisko i imięadrespocztaokręgpowiat
1953Arkuszewski IgnacyRadostówŁagówstaszowskiSandomierski 
1906Baczyński JózefJankowice WąwoźneOżarówsandomierskiSandomierski 
1907Baczyński StanisławSmiłówOżarówsandomierskiSandomierski 
1908Bełdowski AntoniGerlachówSandomierzsandomierskiSandomierski 
1909Bełdowski MieczysławWłoniceOżarówsandomierskiSandomierski 
1910Bełdowski SobiesławWloniceOżarówsandomierskiSandomierski 
1954Białoskórski EdwardJurkowiceOpatówstaszowskiSandomierski 
1955Bobrownicki WłodzimierzByszówOpatówstaszowskiSandomierski 
1956Borkowski Dunin MieczysławŚwiniarySandomierzstaszowskiSandomierski 
1911Borycki LeonStodołyOżarówsandomierskiSandomierski 
1912Cichowski RomanLinówOżarówsandomierskiSandomierski 
1913Dobiecki NapoleonOżarówOżarówsandomierskiSandomierski 
1957Dobrzański Jan HenrykŁoniówSandomierzstaszowskiSandomierski 
1914Dowbór RomanGarbówZawichostsandomierskiSandomierski 
1958Drabikowski JanTrzykosySandomierzstaszowskiSandomierski 
1915Dutrepi FranciszekSłaboszowiceSandomierzsandomierskiSandomierski 
1959Glezmer PiotrTurskStaszówstaszowskiSandomierski 
1960Glezmer WładysławTurskStaszówstaszowskiSandomierski 
1916Goltz Saturnin, ksiądzSobótkaOżarówsandomierskiSandomierski 
1917Gołoński KarolPęchówOpatówsandomierskiSandomierski 
1918Haenel AtanazyGorzyczanySandomierzsandomierskiSandomierski 
1919Hempel JózefJanowice BagnisteOżarówsandomierskiSandomierski 
1920Horoch WacławMierzanowiceOżarówsandomierskiSandomierski 
1921Jabłoński AleksanderChobrzanySandomierzsandomierskiSandomierski 
1961Jakubowski PiotrWiśniowaStaszówstaszowskiSandomierski 
1922Jasieński KsaweryBidzinyOżarówsandomierskiSandomierski 
1923Jasieński LeonWojciechowiceOżarówsandomierskiSandomierski 
1962Jawornicki AntoniKiełczynIwaniskastaszowskiSandomierski 
1924Jordański WincentyŻurawicaSandomierzsandomierskiSandomierski 
1925Kamocki WłodzimierzChwatkiSandomierzsandomierskiSandomierski 
1926Karczewski PatrycyZłotaSandomierzsandomierskiSandomierski 
1927Karczewski StanisławZłotaSandomierzsandomierskiSandomierski 
1928Karski KazimierzRyłowiceSandomierzsandomierskiSandomierski 
1929Karski StanisławWłostówOpatówsandomierskiSandomierski 
1930Konarski KonstantyWilczyceSandomierzsandomierskiSandomierski 
1931Kotkowski StefanMściówSandomierzsandomierskiSandomierski 
1963Krzesimowski StanisławRembówŁagówstaszowskiSandomierski 
1964Leszczyński MaksymilianRuszczaSandomierzstaszowskiSandomierski 
1932Leszczyński MichałBuszkowiceOpatówsandomierskiSandomierski 
1933Leszczyński WładysławSłupia NadbrzeżnaOżarówsandomierskiSandomierski 
1965Lewandowski WincentySieragiStaszówstaszowskiSandomierski 
1934Łaski KonstantyLipnikSandomierzsandomierskiSandomierski 
1935Łempicki KazimierzGierczyceOpatówsandomierskiSandomierski 
1966Łempicki LudwikPlantaIwaniskastaszowskiSandomierski 
1967Łempicki StanisławPlantaIwaniskastaszowskiSandomierski 
1936Marczewski ErazmŁukawaSandomierzsandomierskiSandomierski 
1968Morsztyn JulianSulisławiceSandomierzstaszowskiSandomierski 
1969Niemirycz JuliuszRakówŁagówstaszowskiSandomierski 
1970Orsetti JanUjazdIwaniskastaszowskiSandomierski 
1937Ośniałowski IgnacySłupczaZawichostsandomierskiSandomierski 
1938Ośniałowski MarianSobótkaOżarówsandomierskiSandomierski 
1939Piasecki AdamTułkowiceSandomierzsandomierskiSandomierski 
1971Plewczyński StanisławTurskStaszówstaszowskiSandomierski 
1972Pogodin BazyliDziękiStaszówstaszowskiSandomierski 
1940Popiel HipolitZajezierzeSandomierzsandomierskiSandomierski 
1941Posturzyński JanJanowice BagnisteOżarówsandomierskiSandomierski 
1973Potocki AdamStaszówStaszówstaszowskiSandomierski 
1974Prost AndrzejGórkiOpatówstaszowskiSandomierski 
1942Przystojecki RomanSamborzecSandomierzsandomierskiSandomierski 
1975Rajski CzesławKoprzewnicaSandomierzstaszowskiSandomierski 
1943Reklewski TymoteuszLeszczkowoWarszawasandomierskiSandomierski 
1944Reklewski ZdzisławLeszczkowoOpatówsandomierskiSandomierski 
1976Rohoziński IgnacyDomaradziceIwaniskastaszowskiSandomierski 
1945Ropelowski KonstantyZdanówSandomierzsandomierskiSandomierski 
1977Rostworowski GabrielŁopaciankaIwaniskastaszowskiSandomierski 
1978Russocki JulianSuliszówSandomierzstaszowskiSandomierski 
1979Russocki KonstantyDobraStaszówstaszowskiSandomierski 
1946Skotnicki JarosławSkotnikiSandomierzsandomierskiSandomierski 
1980Stryjeński PawełGieraszowiceSandomierzstaszowskiSandomierski 
1981Świda SeptymWola GieraszowskaSandomierzstaszowskiSandomierski 
1948Świerzyński WładysławDwikozySandomierzsandomierskiSandomierski 
1947Świeżyński KryspinGóry WysokieSandomierzsandomierskiSandomierski 
1949Tymiński AdamKolecinZawichostsandomierskiSandomierski 
1982Urbański KazimierzWysoczkiIwaniskastaszowskiSandomierski 
1983Wierzbicki WładysławOssalaStaszówstaszowskiSandomierski 
1950Wiśniewski WojciechWielogóraSandomierzsandomierskiSandomierski 
1951Załęski JuliuszPrzezwodySandomierzsandomierskiSandomierski 
1984Zarzycki RochBłonieSandomierzstaszowskiSandomierski 
1952Zglinicki JanJakóbowiceOżarówsandomierskiSandomierski