Członkowie Towarzystwa Rolniczego z 1861 r.

Towarzystwo Rolnicze w Królestwie Polskim działało w latach 1858-61, gromadząc głównie bogatą szlachtę. Jako że Kongresówka nie miała wtedy parlamentu ani innych organizacji przedstawicielskich, zaczęło spełniać ich rolę. To prawdopodobnie spowodowało, że zostało rozwiązane przez A. Wielopolskiego w 1861 r.

Oryginalna lista członków Tow. Roln. na rok 1861 została wydrukowana w roku 1861, tuż przed jego rozwiązaniem. Jest dostępna tutaj.

Nr ogólnyNazwisko i imięadrespocztaokręgpowiat
3382Barthel AlfredNadrożZbójnolipnoskiLipnoski 
3383Borzewski ZdzisławUgoszczZbójnolipnoskiLipnoski 
3384Bronowski Tomasz, ksiądzOsiek pod BrodnicąRypinlipnoskiLipnoski 
3385Brudnicki JanSokołowoDobrzyń nad DrwęcąlipnoskiLipnoski 
3386Brudzyński JakubHornówkoZbójnolipnoskiLipnoski 
3387Chełmicki AdolfOkalewoRypinlipnoskiLipnoski 
3388Chełmicki AleksyChalinDobrzyń nad WisłąlipnoskiLipnoski 
3389Chełmicki IgnacyOkalewoRypinlipnoskiLipnoski 
3390Chełmicki LudwikŹródłaLipnolipnoskiLipnoski 
3391Cielecki JózefLenie WielkieDobrzyń nad WisłąlipnoskiLipnoski 
3392Ciołkowski DominikWinnicaDobrzyń nad WisłąlipnoskiLipnoski 
3393Ciołkowski WładysławBądków JeziornyDobrzyń nad WisłąlipnoskiLipnoski 
3394Cissowski IgnacyRadominDobrzyń nad WisłąlipnoskiLipnoski 
3395Cissowski TomaszTomkowoDobrzyń nad DrwęcąlipnoskiLipnoski 
3396Czapski AlfonsDzierznoRypinlipnoskiLipnoski 
3397Czapski LeonardRadomiceLipnolipnoskiLipnoski 
3398Czapski MelchiorTurzaDobrzyń nad WisłąlipnoskiLipnoski 
3399Daszyński Wojciech, ksiądzDziałyńZbójnolipnoskiLipnoski 
3400de la Grange HipolitRadziki wielkieRypinlipnoskiLipnoski 
3401Dębski Jan BonawenturaGiżynekZbójnolipnoskiLipnoski 
3402Duczymiński KarolMoszczonneLipnolipnoskiLipnoski 
3403Dziewanowski DominikDziałyńZbójnolipnoskiLipnoski 
3404Dziewanowski FeliksTrutowoZbójnolipnoskiLipnoski 
3405Dziewanowski WłodzimierzDziałyńZbójnolipnoskiLipnoski 
3406Engeström WawrzyniecRakowoRypinlipnoskiLipnoski 
3407Flatto ZygmuntMierzynekLubiczlipnoskiLipnoski 
3408Gadomski JanWylazłówDobrzyń nad WisłąlipnoskiLipnoski 
3409Gąsiorowski Mikołaj, ksiądzPłonneDobrzyń nad DrwęcąlipnoskiLipnoski 
3410Giziński Adam KamilBiskupiaLipnolipnoskiLipnoski 
3411Goczkowski FranciszekMaliszewoLipnolipnoskiLipnoski 
3412Górski JózefMajdanyLipnolipnoskiLipnoski 
3413Grąbczewski IgnacyRadziki małeRypinlipnoskiLipnoski 
3414Jackowski AleksanderGłowinaPłocklipnoskiLipnoski 
3415Jackowski FranciszekChalinoDobrzyń nad WisłąlipnoskiLipnoski 
3416Jackowski TeodorŁapinóżekDobrzyń nad DrwęcąlipnoskiLipnoski 
3417Jaroszewski FeliksMalanowoSierpclipnoskiLipnoski 
3418Jezierski MarianRokicieSierpclipnoskiLipnoski 
3419Jeżewski AnastazySkrwilnoRypinlipnoskiLipnoski 
3420Kamiński Ludwik, ksiądzNowogródDobrzyń nad DrwęcąlipnoskiLipnoski 
3421Kamiński StanisławJanoszyceDobrzyń nad WisłąlipnoskiLipnoski 
3422Kanigowski WłodzimierzPłomianyDobrzyń nad WisłąlipnoskiLipnoski 
3423Kantorski Józef, ksiądzTłuchówDobrzyń nad WisłąlipnoskiLipnoski 
3424Karnkowski JanKarnkowoLipnolipnoskiLipnoski 
3425Karnkowski KonstantyOleśnoWielgielipnoskiLipnoski 
3426Karwatt AleksanderPiórkowoDobrzyń nad DrwęcąlipnoskiLipnoski 
3427Karwosiecki PolidorOstrowiteLipnolipnoskiLipnoski 
3428Koskowski FlorianDobreDobrzyń nad DrwęcąlipnoskiLipnoski 
3429Kowalewski DominikSąsiecznoLubiczlipnoskiLipnoski 
3430Kowalewski FranciszekOsiek nad WisłąLubiczlipnoskiLipnoski 
3431Kowalewski IgnacyChudzawaDobrzyń nad WisłąlipnoskiLipnoski 
3432Kowalewski JózefPłonczynkoDobrzyń nad WisłąlipnoskiLipnoski 
3433Kwiatkowski AntoniKamień kmiecyDobrzyń nad WisłąlipnoskiLipnoski 
3434Lekszycki Felicjan, ksiądzŻałeRypinlipnoskiLipnoski 
3435Linowski AntoniSteklinLipnolipnoskiLipnoski 
3436Lipiński FranciszekTurza małaDobrzyń nad WisłąlipnoskiLipnoski 
3437Lipski AleksanderJakóbkowoDobrzyń nad DrwęcąlipnoskiLipnoski 
3438Łempicki FeliksNowa WieśWielgielipnoskiLipnoski 
3439Łempicki IgnacyPłonneDobrzyń nad DrwęcąlipnoskiLipnoski 
3440Małkiewicz Ignacy, ksiądzLigowoSierpclipnoskiLipnoski 
3441Mańkowski MarcinPłonczynDobrzyń nad WisłąlipnoskiLipnoski 
3442Matejko EdmundRakówRypinlipnoskiLipnoski 
3443Miączyński SylwesterNasięgniewoDobrzyń nad WisłąlipnoskiLipnoski 
3444Miączyński WitoldWielgieWielgielipnoskiLipnoski 
3445Miączyński WładysławKrojczynDobrzyń nad WisłąlipnoskiLipnoski 
3446Morzycki ApolinaryGłowinoDobrzyń nad WisłąlipnoskiLipnoski 
3447Morzycki BrunoCzernikówkoLubiczlipnoskiLipnoski 
3448Mroziński FranciszekZadusznikiWielgielipnoskiLipnoski 
3449Nałęcz MichałZembowoLipnolipnoskiLipnoski 
3450Nałęcz MścisławSteklinekLipnolipnoskiLipnoski 
3451Niemojewski FeliksRokitnicaRypinlipnoskiLipnoski 
3452Orłowski AlfonsLikiceSierpclipnoskiLipnoski 
3453Ostrowski FranciszekZłotopoleLipnolipnoskiLipnoski 
3454Ostrowski KsaweryKarwosiekiPłocklipnoskiLipnoski 
3455Paprocki AdamDyblinDobrzyń nad WisłąlipnoskiLipnoski 
3456Piwnicki AdolfStarorypinRypinlipnoskiLipnoski 
3457Piwnicki IgnacyGulbinyRypinlipnoskiLipnoski 
3458Plater KrzysztofDługieRypinlipnoskiLipnoski 
3459Pląskowski WłodzimierzGłodowoLipnolipnoskiLipnoski 
3460Podczaski KonstantyKozioróg leśnyDobrzyń nad WisłąlipnoskiLipnoski 
3461Podoski AugustRusinowoRypinlipnoskiLipnoski 
3462Pomiechowski Jan, ksiądzDobrzejewiceLubiczlipnoskiLipnoski 
3463Popowski JulianTrzciankaDobrzyń nad WisłąlipnoskiLipnoski 
3464Prażmowski AntoniLubinLipnolipnoskiLipnoski 
3465Pruski JanKurówDobrzyń nad WisłąlipnoskiLipnoski 
3466Przasnyski Piotr, ksiądzCzernikówLubiczlipnoskiLipnoski 
3467Racięcki StanisławMichałkowoDobrzyń nad WisłąlipnoskiLipnoski 
3468Ramlau JózefObrowoLipnolipnoskiLipnoski 
3469Romocki KazimierzSadłowoRypinlipnoskiLipnoski 
3470Rościszewski AntoniBrzeźnoLipnolipnoskiLipnoski 
3471Rościszewski NorbertRokicie nad WisłąDobrzyń nad WisłąlipnoskiLipnoski 
3472Rościszewski WalentySobówDobrzyń nad WisłąlipnoskiLipnoski 
3473Rudowski AntoniSudragiSierpclipnoskiLipnoski 
3474Rutkowski ArturKalinWłocławeklipnoskiLipnoski 
3475Rutkowski IgnacySpethalWłocławeklipnoskiLipnoski 
3476Rzeszotarski AntoniWojnowoZbójnolipnoskiLipnoski 
3477Siemiętkowski WalentyWąpielskDobrzyń nad DrwęcąlipnoskiLipnoski 
3478Sierakowski AlfonsOsiek pod BrodnicąRypinlipnoskiLipnoski 
3479Smoleński LudwikMazowszeZbójnolipnoskiLipnoski 
3480Sokołowski FelicjanKamiennicaDobrzyń nad WisłąlipnoskiLipnoski 
3481Sokołowski JanMysłakówDobrzyń nad WisłąlipnoskiLipnoski 
3482Sokołowski KonradLenie małeDobrzyń nad WisłąlipnoskiLipnoski 
3483Sokołowski LudwikLenie małeDobrzyń nad WisłąlipnoskiLipnoski 
3484Srzednicki RomanBrudzeńDobrzyń nad WisłąlipnoskiLipnoski 
3485Srzednicki TeofilBrudzeńDobrzyń nad WisłąlipnoskiLipnoski 
3486Sumiński ArturZbójnoZbójnolipnoskiLipnoski 
3487Sumiński MaciejChoczeńSierpclipnoskiLipnoski 
3488Sumiński WładysławBogucinWłocławeklipnoskiLipnoski 
3489Szadkowski ErazmCzernikowoLipnolipnoskiLipnoski 
3490Tokarski ZenonPawłowoSierpclipnoskiLipnoski 
3491Trzciński IgnacyWitkówLipnolipnoskiLipnoski 
3492Waśniewski WładysławWola staraSierpclipnoskiLipnoski 
3494Wąsowicz HipolitTłuchówLipnolipnoskiLipnoski 
3493Wąsowicz Hipolit (junior)TłuchówkoDobrzyń nad WisłąlipnoskiLipnoski 
3495Wąsowicz TomaszWyczałkówDobrzyń nad WisłąlipnoskiLipnoski 
3496Weber AntoniDzikowoLubiczlipnoskiLipnoski 
3497Wilczewski AntoniLasotyRypinlipnoskiLipnoski 
3498Wilczewski FranciszekJastrzębieLipnolipnoskiLipnoski 
3499Wysocki AleksanderDulskDobrzyń nad DrwęcąlipnoskiLipnoski 
3500Zieliński Gustaw, Członek KomitetuSkępeLipnolipnoskiLipnoski 
3501Zieliński Kazimierz AdolfWolaLipnolipnoskiLipnoski 
3502Zieliński StanisławSuminLipnolipnoskiLipnoski 
3503Zieliński WacławPiotrkowoDobrzyń nad DrwęcąlipnoskiLipnoski