Sejm-Wielki.pl [start]
M.J. Minakowski, Genealogy of the Descendants of the Great Sejm
Zaloguj się contact
Name Surname: 

Ż Maria Czarnecka h. Prus (III) (ID: 3.611.147)

Koligacja (szukanie pokrewieństwa) z: najkrótsza linia przodkowie
n.p. Mieszko I, Czesław Miłosz, Maria Skłodowska-Curie, Karol Wojtyła, Bronisław Komorowski, Marek Minakowski
Potomek uczestnika Sejmu Wielkiego
Ranking WGM: 61.067 (top 6%), Liczba łóżek od MJM: 17 [wyłącz kolorowanie] [?]


artykuł w Nekrologii, (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Antoni Kossakowski 11.434.121) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) , (linia: Józef Kossakowski 11.434.122) , (linia: Józef Kossakowski 11.434.224) , (linia: Kazimierz Oskierka psb.21056.9) , (linia: Michał Korzeniowski 11.324.34) , (linia: Michał Kossakowski 11.434.120) , (linia: Michał Kossakowski 11.434.223)

ilustracja

Rodzice

ilustracja
 
Przodkowie: drzewo "16"drzewo "32"drzewo "64"

pradziadkowie Jan Antoni Czarnecki h. Prus (III), bohater PSB
1700-1773
   Leon Onufry Korzeniowski h. Lis, kasztelan [maz] Zakroczym
?1730-1785
   Seweryn Rodziewicz h. Łuk (Napięty)
?1740-
   Ludwik Giełgud h. wł., członek Konfederacji Targowickiej
1769-
&    &    &    &
Felicjanna Felicyana Czosnowska z Czosnowa h. Pierzchała (Kolumna)
?1720-
   Maria Józefa Teresa Szaniawska h. Junosza
?1720-
   ? ?
   Marianna Korwin-Kossakowska z Kossaków h. Ślepowron, (linia: Antoni Kossakowski 11.434.121)
?1770-
|    |    |    |
8 | 9    10 | 11    12 | 13    14 | 15
|    |    |    |
dziadkowie Franciszek Władysław Czarnecki h. Prus (III), kawaler [z_order] order Orła Białego
?1760-
   Aniela Korzeniowska h. Lis, (linia: Michał Korzeniowski 11.324.34)
?1770-
   Antoni Rodziewicz h. Łuk (Napięty)
ca 1777-1839
   Eleonora Giełgud h. wł., (linia: Antoni Giełgud 6.110.14)
?1800-
|    |    |    |
4    5    6    7



 


|    |
rodzice Antoni Czarnecki h. Prus (III), (linia: Michał Korzeniowski 11.324.34)
?1810-
   Anna Rodziewicz h. Łuk (Napięty), (linia: Antoni Giełgud 6.110.14)
ca 1823-
|    |
2    3



|
Maria Czarnecka h. Prus (III), artykuł w Nekrologii, ca 1851-1912

śluby i dzieci, wnuki, i do prawnuków

ilustracja
  • Mąż (ślub: około 1870): Lucjan Kaszowski z Kaszowa h. Janina, artykuł w Nekrologii ca 1832-1884 , (Rodzice : Seweryn Kaszowski z Kaszowa h. Janina, oficer wojsko polskie ?1830-1873 & Maria Franciszka hr. Krasicka z Siecina h. Rogala ?1780-) , dzieci
    1. Ż Maria Kaszowska z Kaszowa h. Janina artykuł w Nekrologii , (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Antoni Kossakowski 11.434.121) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) , (linia: Józef Kossakowski 11.434.122) , (linia: Józef Kossakowski 11.434.224) , (linia: Kazimierz Oskierka psb.21056.9) , (linia: Michał Korzeniowski 11.324.34) , (linia: Michał Kossakowski 11.434.120) , (linia: Michał Kossakowski 11.434.223) , (linia: Stanisław Pruszyński lu.29961) ca 1876-1917
       & Mieczysław Czyżewicz h. Dryja ?1870-
  • Rodzeństwo, bratankowie lub siostrzeńcy/bratanice lub siostrzenice

    1. M Wacław (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Antoni Kossakowski 11.434.121) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) , (linia: Józef Kossakowski 11.434.122) , (linia: Józef Kossakowski 11.434.224) , (linia: Kazimierz Oskierka psb.21056.9) , (linia: Michał Korzeniowski 11.324.34) , (linia: Michał Kossakowski 11.434.120) , (linia: Michał Kossakowski 11.434.223) ?1850-
    2. M Antoni (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Antoni Kossakowski 11.434.121) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) , (linia: Józef Kossakowski 11.434.122) , (linia: Józef Kossakowski 11.434.224) , (linia: Kazimierz Oskierka psb.21056.9) , (linia: Michał Korzeniowski 11.324.34) , (linia: Michał Kossakowski 11.434.120) , (linia: Michał Kossakowski 11.434.223) ?1850-
    3. **Maria Czarnecka h. Prus (III)**

    Stryjowie lub wujowie oraz ciotki, i kuzynki

    1. M Jan Czarnecki h. Prus (III) (linia: Michał Korzeniowski 11.324.34) ?1790-
      ■  & Karolina Sierzputowska h. Dąbrowa ?1820- dzieci | M Artur Czarnecki h. Prus (III) ?1830- |
    2. Ż Franciszka Czarnecka h. Prus (III) (linia: Michał Korzeniowski 11.324.34) ?1790-
      ■  & Antoni Kamieński h. Jastrzębiec bohater PSB 1795-1862 dzieci | M Stanisław Kamieński h. Jastrzębiec ?1830-| M Juliusz Kamieński h. Jastrzębiec ?1830-1897 |
    3. Ż Julia Czarnecka h. Prus (III) (linia: Michał Korzeniowski 11.324.34) ca 1793-
      ■  & Józef Kalasanty Małyński h. Poraj ca 1791- dzieci | Ż Aniela Józefa Tekla Małyńska h. Poraj ca 1820-1898| M Michał Małyński h. Poraj ca 1824-| Ż Cecylia Małyńska h. Poraj ca 1831-1911| M Jan Małyński h. Poraj ca 1836- |
    4. M Antoni Czarnecki h. Prus (III) (linia: Michał Korzeniowski 11.324.34) ?1810-
      ■  & Anna Rodziewicz h. Łuk (Napięty) (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Antoni Kossakowski 11.434.121) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) , (linia: Józef Kossakowski 11.434.122) , (linia: Józef Kossakowski 11.434.224) , (linia: Kazimierz Oskierka psb.21056.9) , (linia: Michał Kossakowski 11.434.120) , (linia: Michał Kossakowski 11.434.223) ca 1823- dzieci | M Wacław Czarnecki h. Prus (III) ?1850-| M Antoni Czarnecki h. Prus (III) ?1850-| Ż Maria Czarnecka h. Prus (III) ca 1851-1912 |
    5. M Teodor Rodziewicz h. Łuk (Napięty) (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Antoni Kossakowski 11.434.121) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) , (linia: Józef Kossakowski 11.434.122) , (linia: Józef Kossakowski 11.434.224) , (linia: Kazimierz Oskierka psb.21056.9) , (linia: Michał Kossakowski 11.434.120) , (linia: Michał Kossakowski 11.434.223) ca 1818-
    6. M Antoni Rodziewicz h. Łuk (Napięty) (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Antoni Kossakowski 11.434.121) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) , (linia: Józef Kossakowski 11.434.122) , (linia: Józef Kossakowski 11.434.224) , (linia: Kazimierz Oskierka psb.21056.9) , (linia: Michał Kossakowski 11.434.120) , (linia: Michał Kossakowski 11.434.223) ?1820-
      ■  & N. N. ?1830- dzieci | Ż Scholastyka Rodziewicz h. Łuk (Napięty) ca 1852- |
    7. Ż Anna Rodziewicz h. Łuk (Napięty) (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Antoni Kossakowski 11.434.121) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) , (linia: Józef Kossakowski 11.434.122) , (linia: Józef Kossakowski 11.434.224) , (linia: Kazimierz Oskierka psb.21056.9) , (linia: Michał Kossakowski 11.434.120) , (linia: Michał Kossakowski 11.434.223) ca 1823-
      ■  & Antoni Czarnecki h. Prus (III) (linia: Michał Korzeniowski 11.324.34) ?1810- dzieci | M Wacław Czarnecki h. Prus (III) ?1850-| M Antoni Czarnecki h. Prus (III) ?1850-| Ż Maria Czarnecka h. Prus (III) ca 1851-1912 |
    8. Ż Maria Rodziewicz h. Łuk (Napięty) artykuł w Nekrologii , (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Antoni Kossakowski 11.434.121) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) , (linia: Józef Kossakowski 11.434.122) , (linia: Józef Kossakowski 11.434.224) , (linia: Kazimierz Oskierka psb.21056.9) , (linia: Michał Kossakowski 11.434.120) , (linia: Michał Kossakowski 11.434.223) 1824-1906
      ■  & Ferdynand Józef hr. Krasicki z Siecina h. Rogala 1820-1887 dzieci | Ż Anna Elżbieta Maria hr. Krasicka z Siecina h. Rogala ?1850-1943 |
    9. M Henryk Rodziewicz h. Łuk (Napięty) (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Antoni Kossakowski 11.434.121) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) , (linia: Józef Kossakowski 11.434.122) , (linia: Józef Kossakowski 11.434.224) , (linia: Kazimierz Oskierka psb.21056.9) , (linia: Michał Kossakowski 11.434.120) , (linia: Michał Kossakowski 11.434.223) ca 1825-1881
      ■  & Amelia Małgorzata Konstancja Kurzeniecka artykuł w Nekrologii , (linia: Mateusz Butrymowicz 2.770.20) ca 1828-1893 dzieci | Ż Celina Rodziewicz h. Łuk (Napięty) ca 1855-1906| M Henryk Rodziewicz h. Łuk (Napięty) 1857-| Ż Gabriela Rodziewicz h. Łuk (Napięty) 1860-| Ż Maria Rodziewicz h. Łuk (Napięty) 1863-1944 |

    Najbliżsi sławni ludzie (wg kryterium PSB)

    W stopniach ° wyrażona liczba ogniw w łańcuchu, w którym każda następna osoba jest dzieckiem, rodzicem lub małżonkiem poprzedniej;
    wersja pełna (przy opłaconym abonamenice) pokazuje wykres powiązania; w wersji darmowej kliknięcie prowadzi do strony o danej osobie.

    1. CZARNECKI Jan Antoni (1700-1774) kasztelan bracławski
    2. SZANIAWSKI Jozafat (ok. 1694-1739), podstoli koronny
    3. KAMIEŃSKI Antoni (1795-1862) działacz kulturalny
    4. PRUSZYŃSKI Antoni (ok. 1735-1800) stolnik wielki koronny
    5. KOSSAKOWSKI Antoni (1735-1798) kasztelan inflancki
    6. RODZIEWICZÓWNA Maria (1864-1944) powieściopisarka, nowelistka
    7. BARCEWICZ Stanisław (1858-1929) skrzypek
    8. SOŁTAN Michał (1830-1893) ziemianin, powstaniec 1863 r., zesłaniec
    9. CZARNECKI Karol (1804-1888) poeta, ziemianin
    10. OLIZAR Konstanty (1729- po 1793) podkomorzy włodzimierski, konfederat barski
    11. GIEŁGUD Michał (2. poł. XVIII w.) marszałek nadworny litewski
    12. GIEŁGUD Ignacy (zm. 1807) generał-lejtnant
    13. PONIATOWSKI Józef (1762-1845) pułkownik, ziemianin, przemysłowiec
    14. OSSOLIŃSKI Franciszek Maksymilian (1676-1756) podskarbi, poseł
    15. PIASKOWSKI Antoni (zm. 1763) oboźny polny litewski
    16. MAŁYŃSKI Emanuel (1875-1938) ziemianin, podróżnik, publicysta
    17. BOREYKO Pius Franciszek (XVIII w.) stolnik podolski
    18. KOSSAKOWSKI Michał (1769-1839) poseł, targowiczanin
    19. KOSSAKOWSKI Józef Antoni (1772-1842) generał brygady
    20. OSKIERKA Gerwazy Ludwik (ok. 1700-1771) referendarz litewski, działacz sejmikowy

    Uwagi

    ...

    Baza danych na stronach www.sejm-wielki.pl to drobny wycinek Wielkiej genealogii Minakowskiego, sięgającej średniowiecza, zawierającej ponad 1.200.000 osób nawzajem skoligaconych, w tym znaczną część sławnych Polaków wszystkich epok; więcej na ten temat na Wielcy.pl .
    Baza jest uzupełniana codziennie
    — bardzo proszę o nadysłanie uzupełnień na adres mj@minakowski.pl . Z góry dziękuję!


    Serwisowi Sejm-Wielki.pl patronuje Stowarzyszenie Potomków Sejmu Wielkiego, działające pod patronatem Marszałka Sejmu RP.

    Znani: literaci, malarze, muzycy, aktorzy, dziennikarze, odkrywcy, historycy, wojskowi, filozofowie, ludzie Kościoła, prawnicy, politycy: przedrozbiorowi, dziewiętnastowieczni, przedwojenni, powojenni, współcześni, parlamentarzyści II i III RP oraz PRL, uczeni (członkowie akademii nauk): nauk społecznych, nauk biologicznych, nauk ścisłych, nauk technicznych, nauk rolniczo-leśnych, nauk medycznych, nauk o ziemi

    Cytuj: Marek Jerzy Minakowski, Wielka genealogia Minakowskiego (Wielcy.pl), wydanie z 13.04.2024.
    © 2002-2024 Dr Minakowski Publikacje Elektroniczne — Regulamin, polityka prywatności i cookie
    IP: 3.230.143.213