Sejm-Wielki.pl [start]
M.J. Minakowski, Genealogy of the Descendants of the Great Sejm
Zaloguj się contact
Name Surname: 

M Wacław Czarnecki h. Prus (III) (ID: 3.611.149)

Koligacja (szukanie pokrewieństwa) z: najkrótsza linia przodkowie
n.p. Mieszko I, Czesław Miłosz, Maria Skłodowska-Curie, Karol Wojtyła, Bronisław Komorowski, Marek Minakowski
Potomek uczestnika Sejmu Wielkiego
Ranking WGM: 80.212 (top 7%), Liczba łóżek od MJM: 17 [wyłącz kolorowanie] [?]


(linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Antoni Kossakowski 11.434.121) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) , (linia: Józef Kossakowski 11.434.122) , (linia: Józef Kossakowski 11.434.224) , (linia: Kazimierz Oskierka psb.21056.9) , (linia: Michał Korzeniowski 11.324.34) , (linia: Michał Kossakowski 11.434.120) , (linia: Michał Kossakowski 11.434.223)

ilustracja

Rodzice

ilustracja
 
Przodkowie: drzewo "16"drzewo "32"drzewo "64"

pradziadkowie Jan Antoni Czarnecki h. Prus (III), bohater PSB
1700-1773
   Leon Onufry Korzeniowski h. Lis, kasztelan [maz] Zakroczym
?1730-1785
   Seweryn Rodziewicz h. Łuk (Napięty)
?1740-
   Ludwik Giełgud h. wł., członek Konfederacji Targowickiej
1769-
&    &    &    &
Felicjanna Felicyana Czosnowska z Czosnowa h. Pierzchała (Kolumna)
?1720-
   Maria Józefa Teresa Szaniawska h. Junosza
?1720-
   ? ?
   Marianna Korwin-Kossakowska z Kossaków h. Ślepowron, (linia: Antoni Kossakowski 11.434.121)
?1770-
|    |    |    |
8 | 9    10 | 11    12 | 13    14 | 15
|    |    |    |
dziadkowie Franciszek Władysław Czarnecki h. Prus (III), kawaler [z_order] order Orła Białego
?1760-
   Aniela Korzeniowska h. Lis, (linia: Michał Korzeniowski 11.324.34)
?1770-
   Antoni Rodziewicz h. Łuk (Napięty)
ca 1777-1839
   Eleonora Giełgud h. wł., (linia: Antoni Giełgud 6.110.14)
?1800-
|    |    |    |
4    5    6    7



 


|    |
rodzice Antoni Czarnecki h. Prus (III), (linia: Michał Korzeniowski 11.324.34)
?1810-
   Anna Rodziewicz h. Łuk (Napięty), (linia: Antoni Giełgud 6.110.14)
ca 1823-
|    |
2    3



|
Wacław Czarnecki h. Prus (III), (linia: Antoni Giełgud 6.110.14), ?1850-

Rodzeństwo, bratankowie lub siostrzeńcy/bratanice lub siostrzenice

  1. **Wacław **
  2. M Antoni (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Antoni Kossakowski 11.434.121) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) , (linia: Józef Kossakowski 11.434.122) , (linia: Józef Kossakowski 11.434.224) , (linia: Kazimierz Oskierka psb.21056.9) , (linia: Michał Korzeniowski 11.324.34) , (linia: Michał Kossakowski 11.434.120) , (linia: Michał Kossakowski 11.434.223) ?1850-
  3. Ż Maria Czarnecka h. Prus (III) artykuł w Nekrologii , (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Antoni Kossakowski 11.434.121) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) , (linia: Józef Kossakowski 11.434.122) , (linia: Józef Kossakowski 11.434.224) , (linia: Kazimierz Oskierka psb.21056.9) , (linia: Michał Korzeniowski 11.324.34) , (linia: Michał Kossakowski 11.434.120) , (linia: Michał Kossakowski 11.434.223) ca 1851-1912
    ■  & Lucjan Kaszowski z Kaszowa h. Janina artykuł w Nekrologii , rotmistrz wojsko rosyjskie , (linia: Stanisław Pruszyński lu.29961) ca 1832-1884 dzieci | Ż Maria Kaszowska z Kaszowa h. Janina ca 1876-1917 |

Stryjowie lub wujowie oraz ciotki, i kuzynki

  1. M Jan Czarnecki h. Prus (III) (linia: Michał Korzeniowski 11.324.34) ?1790-
    ■  & Karolina Sierzputowska h. Dąbrowa ?1820- dzieci | M Artur Czarnecki h. Prus (III) ?1830- |
  2. Ż Franciszka Czarnecka h. Prus (III) (linia: Michał Korzeniowski 11.324.34) ?1790-
    ■  & Antoni Kamieński h. Jastrzębiec bohater PSB 1795-1862 dzieci | M Stanisław Kamieński h. Jastrzębiec ?1830-| M Juliusz Kamieński h. Jastrzębiec ?1830-1897 |
  3. Ż Julia Czarnecka h. Prus (III) (linia: Michał Korzeniowski 11.324.34) ca 1793-
    ■  & Józef Kalasanty Małyński h. Poraj ca 1791- dzieci | Ż Aniela Józefa Tekla Małyńska h. Poraj ca 1820-1898| M Michał Małyński h. Poraj ca 1824-| Ż Cecylia Małyńska h. Poraj ca 1831-1911| M Jan Małyński h. Poraj ca 1836- |
  4. M Antoni Czarnecki h. Prus (III) (linia: Michał Korzeniowski 11.324.34) ?1810-
    ■  & Anna Rodziewicz h. Łuk (Napięty) (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Antoni Kossakowski 11.434.121) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) , (linia: Józef Kossakowski 11.434.122) , (linia: Józef Kossakowski 11.434.224) , (linia: Kazimierz Oskierka psb.21056.9) , (linia: Michał Kossakowski 11.434.120) , (linia: Michał Kossakowski 11.434.223) ca 1823- dzieci | M Wacław Czarnecki h. Prus (III) ?1850-| M Antoni Czarnecki h. Prus (III) ?1850-| Ż Maria Czarnecka h. Prus (III) ca 1851-1912 |
  5. M Teodor Rodziewicz h. Łuk (Napięty) (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Antoni Kossakowski 11.434.121) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) , (linia: Józef Kossakowski 11.434.122) , (linia: Józef Kossakowski 11.434.224) , (linia: Kazimierz Oskierka psb.21056.9) , (linia: Michał Kossakowski 11.434.120) , (linia: Michał Kossakowski 11.434.223) ca 1818-
  6. M Antoni Rodziewicz h. Łuk (Napięty) (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Antoni Kossakowski 11.434.121) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) , (linia: Józef Kossakowski 11.434.122) , (linia: Józef Kossakowski 11.434.224) , (linia: Kazimierz Oskierka psb.21056.9) , (linia: Michał Kossakowski 11.434.120) , (linia: Michał Kossakowski 11.434.223) ?1820-
    ■  & N. N. ?1830- dzieci | Ż Scholastyka Rodziewicz h. Łuk (Napięty) ca 1852- |
  7. Ż Anna Rodziewicz h. Łuk (Napięty) (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Antoni Kossakowski 11.434.121) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) , (linia: Józef Kossakowski 11.434.122) , (linia: Józef Kossakowski 11.434.224) , (linia: Kazimierz Oskierka psb.21056.9) , (linia: Michał Kossakowski 11.434.120) , (linia: Michał Kossakowski 11.434.223) ca 1823-
    ■  & Antoni Czarnecki h. Prus (III) (linia: Michał Korzeniowski 11.324.34) ?1810- dzieci | M Wacław Czarnecki h. Prus (III) ?1850-| M Antoni Czarnecki h. Prus (III) ?1850-| Ż Maria Czarnecka h. Prus (III) ca 1851-1912 |
  8. Ż Maria Rodziewicz h. Łuk (Napięty) artykuł w Nekrologii , (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Antoni Kossakowski 11.434.121) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) , (linia: Józef Kossakowski 11.434.122) , (linia: Józef Kossakowski 11.434.224) , (linia: Kazimierz Oskierka psb.21056.9) , (linia: Michał Kossakowski 11.434.120) , (linia: Michał Kossakowski 11.434.223) 1824-1906
    ■  & Ferdynand Józef hr. Krasicki z Siecina h. Rogala 1820-1887 dzieci | Ż Anna Elżbieta Maria hr. Krasicka z Siecina h. Rogala ?1850-1943 |
  9. M Henryk Rodziewicz h. Łuk (Napięty) (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Antoni Kossakowski 11.434.121) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) , (linia: Józef Kossakowski 11.434.122) , (linia: Józef Kossakowski 11.434.224) , (linia: Kazimierz Oskierka psb.21056.9) , (linia: Michał Kossakowski 11.434.120) , (linia: Michał Kossakowski 11.434.223) ca 1825-1881
    ■  & Amelia Małgorzata Konstancja Kurzeniecka artykuł w Nekrologii , (linia: Mateusz Butrymowicz 2.770.20) ca 1828-1893 dzieci | Ż Celina Rodziewicz h. Łuk (Napięty) ca 1855-1906| M Henryk Rodziewicz h. Łuk (Napięty) 1857-| Ż Gabriela Rodziewicz h. Łuk (Napięty) 1860-| Ż Maria Rodziewicz h. Łuk (Napięty) 1863-1944 |

Najbliżsi sławni ludzie (wg kryterium PSB)

W stopniach ° wyrażona liczba ogniw w łańcuchu, w którym każda następna osoba jest dzieckiem, rodzicem lub małżonkiem poprzedniej;
wersja pełna (przy opłaconym abonamenice) pokazuje wykres powiązania; w wersji darmowej kliknięcie prowadzi do strony o danej osobie.

  1. CZARNECKI Jan Antoni (1700-1774) kasztelan bracławski
  2. SZANIAWSKI Jozafat (ok. 1694-1739), podstoli koronny
  3. KAMIEŃSKI Antoni (1795-1862) działacz kulturalny
  4. KOSSAKOWSKI Antoni (1735-1798) kasztelan inflancki
  5. RODZIEWICZÓWNA Maria (1864-1944) powieściopisarka, nowelistka
  6. OSSOLIŃSKI Franciszek Maksymilian (1676-1756) podskarbi, poseł
  7. CZARNECKI Karol (1804-1888) poeta, ziemianin
  8. PONIATOWSKI Józef (1762-1845) pułkownik, ziemianin, przemysłowiec
  9. GIEŁGUD Michał (2. poł. XVIII w.) marszałek nadworny litewski
  10. BOREYKO Pius Franciszek (XVIII w.) stolnik podolski
  11. SOŁTAN Michał (1830-1893) ziemianin, powstaniec 1863 r., zesłaniec
  12. GIEŁGUD Ignacy (zm. 1807) generał-lejtnant
  13. OSKIERKA Gerwazy Ludwik (ok. 1700-1771) referendarz litewski, działacz sejmikowy
  14. KOSSAKOWSKI Józef Antoni (1772-1842) generał brygady
  15. MAŁYŃSKI Emanuel (1875-1938) ziemianin, podróżnik, publicysta
  16. KOSSAKOWSKI Michał (1769-1839) poseł, targowiczanin
  17. OSSOLIŃSKI Józef Kanty (1707-1780) poseł, wojewoda wołyński
  18. SZANIAWSKA Anna (ok. 1730-1795), starościna małogoska
  19. OSSOLIŃSKI Józef Maksymilian (1748-1826) historyk literatury, pisarz, bibliofil
  20. OSKIERKA Antoni (ok. 1670-1734) poseł, pisarz, kasztelan nowogrodzki

Uwagi

...

Baza danych na stronach www.sejm-wielki.pl to drobny wycinek Wielkiej genealogii Minakowskiego, sięgającej średniowiecza, zawierającej ponad 1.200.000 osób nawzajem skoligaconych, w tym znaczną część sławnych Polaków wszystkich epok; więcej na ten temat na Wielcy.pl .
Baza jest uzupełniana codziennie
— bardzo proszę o nadysłanie uzupełnień na adres mj@minakowski.pl . Z góry dziękuję!


Serwisowi Sejm-Wielki.pl patronuje Stowarzyszenie Potomków Sejmu Wielkiego, działające pod patronatem Marszałka Sejmu RP.

Znani: literaci, malarze, muzycy, aktorzy, dziennikarze, odkrywcy, historycy, wojskowi, filozofowie, ludzie Kościoła, prawnicy, politycy: przedrozbiorowi, dziewiętnastowieczni, przedwojenni, powojenni, współcześni, parlamentarzyści II i III RP oraz PRL, uczeni (członkowie akademii nauk): nauk społecznych, nauk biologicznych, nauk ścisłych, nauk technicznych, nauk rolniczo-leśnych, nauk medycznych, nauk o ziemi

Cytuj: Marek Jerzy Minakowski, Wielka genealogia Minakowskiego (Wielcy.pl), wydanie z 13.04.2024.
© 2002-2024 Dr Minakowski Publikacje Elektroniczne — Regulamin, polityka prywatności i cookie
IP: 3.230.143.213