Sejm-Wielki.pl [start]
M.J. Minakowski, Genealogy of the Descendants of the Great Sejm
Zaloguj się contact
Name Surname: 

M Maciej Stanisław Dzierżykraj-Lipowicz (ID: sw.20165)

Koligacja (szukanie pokrewieństwa) z: najkrótsza linia przodkowie
n.p. Mieszko I, Czesław Miłosz, Maria Skłodowska-Curie, Karol Wojtyła, Bronisław Komorowski, Marek Minakowski
Stryjeczny/cioteczny potomek uczestnika Sejmu Wielkiego
Ranking WGM: 461.792 (top 39%), Liczba łóżek od MJM: 20 [wyłącz kolorowanie] [?]

(linia: Celestyn Sokolnicki dw.19901) , (linia: Jan Suchorzewski le.3586.2.1)

ilustracja

Rodzice

ilustracja
 
Przodkowie: drzewo "16"drzewo "32"drzewo "64"

pradziadkowie Jan Lipowicz
1833-1894
   Szymon Weiss
1860-1928
   ?    ?
&    &    &    &
Władysława Garczyńska, (linia: Celestyn Sokolnicki dw.19901)
1848-1926
   Domicela Adamczewska
1869-1943
   ?    ?
|    |    |    |
8 | 9    10 | 11    12 | 13    14 | 15
|    |    |    |
dziadkowie Stanisław Lipowicz, (linia: Celestyn Sokolnicki dw.19901)
1875-1955
   Stanisława Maria Weiss
1886-1979
   Leopold Nowicki
1878-1951
   Józefa Kwiatkowska
1882-1949
|    |    |    |
4    5    6    7



 


|    |
rodzice Stanisław Dzierżykraj-Lipowicz, (linia: Celestyn Sokolnicki dw.19901)
1905-1967
   Janina Nowicka
1920-1996
|    |
2    3



|
Maciej Stanisław Dzierżykraj-Lipowicz, (linia: Celestyn Sokolnicki dw.19901), 1950

śluby i dzieci, wnuki, i do prawnuków

ilustracja
  • żona (ślub: około 1970): Anna Bełza h. wł., (linia: Aleksander Morski lu.34750) 1949 , (Rodzice : Stanisław Janusz Bełza h. wł., (linia: Aleksander Morski lu.34750) 1921-1982 & Maria Andreasik 1920-1967) , dzieci
    1. Ż Karolina (linia: Aleksander Morski lu.34750) , (linia: Benedykt Grabiński 6.802.136) , (linia: Celestyn Sokolnicki dw.19901) , (linia: Fryderyk Psarski lu.24444) , (linia: Jan Suchorzewski le.3586.2.1) , (linia: Józef Ankwicz 1.148.42) 1973
       & Krzysztof Jakubowski 1979 dzieci
    2. M Witold (linia: Aleksander Morski lu.34750) , (linia: Benedykt Grabiński 6.802.136) , (linia: Celestyn Sokolnicki dw.19901) , (linia: Fryderyk Psarski lu.24444) , (linia: Jan Suchorzewski le.3586.2.1) , (linia: Józef Ankwicz 1.148.42) 1976
       & Anna Wiktoria Drecka 1976 dzieci
  • Rodzeństwo, bratankowie lub siostrzeńcy/bratanice lub siostrzenice

    1. Ż Aleksandra Teresa (linia: Celestyn Sokolnicki dw.19901) , (linia: Jan Suchorzewski le.3586.2.1) 1946
      ■  & Ryszard Sławeta 1945 dzieci | M Rafał Sławeta 1971| M Michał Sławeta 1974 |
    2. Ż Małgorzata Janina (linia: Celestyn Sokolnicki dw.19901) , (linia: Jan Suchorzewski le.3586.2.1) 1948
      ■  & Jerzy Gapiński 1947 dzieci | M Eryk Gapiński 1967 |
    3. **Maciej Stanisław **
    4. M Tomasz Michał korespondent M.J.M. , (linia: Celestyn Sokolnicki dw.19901) , (linia: Jan Suchorzewski le.3586.2.1) 1953
      ■  & Aleksandra Wietecka 1953 dzieci | Ż Patrycja Dzierżykraj-Lipowicz 1980| M Grzegorz Dzierżykraj-Lipowicz 1990 |
    5. Ż Dorota Katarzyna korespondent M.J.M. , (linia: Celestyn Sokolnicki dw.19901) , (linia: Jan Suchorzewski le.3586.2.1) 1958
      ■  & Romuald Franciszek Kawałek 1958 dzieci | M Jakub Stanisław Kawałek 1979| M Karol Maria Kawałek 1981 |

    Stryjowie lub wujowie oraz ciotki, i kuzynki

    1. Ż Maria Stefania Lipowicz (linia: Celestyn Sokolnicki dw.19901) , (linia: Jan Suchorzewski le.3586.2.1) 1904-1994
      ■  & Edmund Kabza 1897-1955 dzieci | M Przemysław Kabza 1924-2006| M Włodzimierz Kabza 1926-1932 |
    2. M Stanisław Dzierżykraj-Lipowicz (linia: Celestyn Sokolnicki dw.19901) , (linia: Jan Suchorzewski le.3586.2.1) 1905-1967
      ■  & Janina Nowicka 1920-1996 dzieci | Ż Aleksandra Teresa Dzierżykraj-Lipowicz 1946| Ż Małgorzata Janina Dzierżykraj-Lipowicz 1948| M Maciej Stanisław Dzierżykraj-Lipowicz 1950| M Tomasz Michał Dzierżykraj-Lipowicz 1953| Ż Dorota Katarzyna Dzierżykraj-Lipowicz 1958 |
    3. Ż Irena Lipowicz (linia: Celestyn Sokolnicki dw.19901) , (linia: Jan Suchorzewski le.3586.2.1) 1907-2006
    4. M Mieczysław Lipowicz (linia: Celestyn Sokolnicki dw.19901) , (linia: Jan Suchorzewski le.3586.2.1) 1908-1973
      ■  & Helena Bartusch 1910 dzieci | M Włodzimierz Lipowicz 1941| Ż Mirosława Lipowicz 1944| Ż Maria Lipowicz 1948| Ż Elżbieta Gabriela Lipowicz 1950-2015 |
    5. Ż Izabela Józefa Lipowicz (linia: Celestyn Sokolnicki dw.19901) , (linia: Jan Suchorzewski le.3586.2.1) 1912-2000
      □  & Józef Gil 1910
    6. M Lech Stanisław Kazimierz Lipowicz (linia: Celestyn Sokolnicki dw.19901) , (linia: Jan Suchorzewski le.3586.2.1) 1917-1979
    7. Ż Janina Nowicka 1920-1996
      ■  & Stanisław Dzierżykraj-Lipowicz (linia: Celestyn Sokolnicki dw.19901) , (linia: Jan Suchorzewski le.3586.2.1) 1905-1967 dzieci | Ż Aleksandra Teresa Dzierżykraj-Lipowicz 1946| Ż Małgorzata Janina Dzierżykraj-Lipowicz 1948| M Maciej Stanisław Dzierżykraj-Lipowicz 1950| M Tomasz Michał Dzierżykraj-Lipowicz 1953| Ż Dorota Katarzyna Dzierżykraj-Lipowicz 1958 |

    Najbliżsi sławni ludzie (wg kryterium PSB)

    W stopniach ° wyrażona liczba ogniw w łańcuchu, w którym każda następna osoba jest dzieckiem, rodzicem lub małżonkiem poprzedniej;
    wersja pełna (przy opłaconym abonamenice) pokazuje wykres powiązania; w wersji darmowej kliknięcie prowadzi do strony o danej osobie.

    1. BEŁZA Stanisław (1849-1929) publicysta, podróżnik
    2. BEŁZA Józef (1805-1888) chemik
    3. BEŁZA Władysław (1847-1913) poeta, literat, publicysta
    4. PROGULSKI Stanisław Michał (1874-1941) pediatra, profesor Uniwersytetu Lwowskiego
    5. SABATOWSKI Antoni Jan (1880-1967) profesor balneologii
    6. SUCHORZEWSKI Maria Tadeusz (1778-1852), generał Wojska Polskiego
    7. STRUMIŁŁO Marian Zygmunt (1865-1951) adwokat, senator Rzeczypospolitej Polskiej
    8. STRAUS Anna (1829-1912) tancerka
    9. SOKOLNICKI Tadeusz (1792?-1874) ziemianin, powstaniec 1830/31 r., działacz społeczny
    10. SOKOLNICKI Piotr Prokop Hiacynt h. Nowina (1762-1808) poseł na Sejm Wielki, konfederat targowicki i powstaniec 1794 r., urzędnik sądowy w Ks. Warsz.
    11. SOKOLNICKI Jan Nepomucen Torpet Kazimierz h. Nowina (1753-1798) konsyliarz konfederacji targowickiej, powstaniec kościuszkowski
    12. SUCHORZEWSKI Jan (ok. 1754-1804 lub 1809), poseł na Sejm Czteroletni, targowiczanin
    13. MORAWSKI Józef Nikodem (1813-1902) poseł, członek Izby Panów
    14. SOKOLNICKI Celestyn Wojciech Caliopus h. Nowina III (1752-1819) stolnik poznański, poseł na sejmy
    15. KOŚCIELSKI Bolesław Dezydery (1832-1894) działacz polityczno-społeczny
    16. SOKOLNICKI Emilian (1818-1873) powstaniec 1848 i 1863 r.
    17. SKÓRZEWSKI Seweryn (1807-1873) ziemianin, deputowany do sejmu W. Ks. Pozn.
    18. CHMIELEWSKI Józef (1842-1900) pedagog, literat
    19. OŻEGALSKI Józef (1848-1922) powstaniec 1863, pamiętnikarz
    20. TOMICKI Jan (17861847) generał brygady w powstaniu listopadowym

    Uwagi

    ...

    Baza danych na stronach www.sejm-wielki.pl to drobny wycinek Wielkiej genealogii Minakowskiego, sięgającej średniowiecza, zawierającej ponad 1.200.000 osób nawzajem skoligaconych, w tym znaczną część sławnych Polaków wszystkich epok; więcej na ten temat na Wielcy.pl .
    Baza jest uzupełniana codziennie
    — bardzo proszę o nadysłanie uzupełnień na adres mj@minakowski.pl . Z góry dziękuję!


    Serwisowi Sejm-Wielki.pl patronuje Stowarzyszenie Potomków Sejmu Wielkiego, działające pod patronatem Marszałka Sejmu RP.

    Znani: literaci, malarze, muzycy, aktorzy, dziennikarze, odkrywcy, historycy, wojskowi, filozofowie, ludzie Kościoła, prawnicy, politycy: przedrozbiorowi, dziewiętnastowieczni, przedwojenni, powojenni, współcześni, parlamentarzyści II i III RP oraz PRL, uczeni (członkowie akademii nauk): nauk społecznych, nauk biologicznych, nauk ścisłych, nauk technicznych, nauk rolniczo-leśnych, nauk medycznych, nauk o ziemi

    Cytuj: Marek Jerzy Minakowski, Wielka genealogia Minakowskiego (Wielcy.pl), wydanie z 12.04.2024.
    © 2002-2024 Dr Minakowski Publikacje Elektroniczne — Regulamin, polityka prywatności i cookie
    IP: 44.201.97.0