Sejm-Wielki.pl [start]
M.J. Minakowski, Genealogy of the Descendants of the Great Sejm
Zaloguj się contact
Name Surname: 

M Antoni Hipolit Kwiryn Borewicz h. wł. (Prus odm.) (ID: 2.48.7)

Koligacja (szukanie pokrewieństwa) z: najkrótsza linia przodkowie
n.p. Mieszko I, Czesław Miłosz, Maria Skłodowska-Curie, Karol Wojtyła, Bronisław Komorowski, Marek Minakowski
Potomek uczestnika Sejmu Wielkiego
Ranking WGM: 9.505 (top 1%), Liczba łóżek od MJM: 16 [wyłącz kolorowanie] [?]

Członek Towarzystwa Rolniczego w Królestwie Polskim (adres: Klejwy, poczta: Sejny, powiat Sejneński)


urzędnik Królestwa Polskiego (1856-1861), (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) , okręg sejneński Tow. Rolniczego (1861)

ilustracja

Rodzice

ilustracja
 
Przodkowie: drzewo "16"drzewo "32"drzewo "64"

pradziadkowie Zaloguj się
?1700-
   Zaloguj się
1708-1770
   Mikołaj von Rönne
?1730-
   Antoni Onufry Giełgud h. wł., kasztelan [zmu] Żmudź
?1720-
&    &    &    &
Zaloguj się
?1710-
   Zaloguj się
?1720-
   Aniela Piłsudska
?1740-
   Barbara Judycka h. wł. (odm.)
?1720-1784
|    |    |    |
8 | 9    10 | 11    12 | 13    14 | 15
|    |    |    |
dziadkowie Józef Borewicz h. wł. (Prus odm.), sędzia ziemski [tro] Kowno
?1740-
   Marianna de Raës
1751-1821
   Felix von Rönne h. wł., konsyliarz Konfederacji Targowickiej
?1760-1827
   Antonina Giełgud h. wł. (odm.), (linia: Antoni Giełgud 6.110.14)
ca 1800-
|    |    |    |
4    5    6    7



 


|    |
rodzice Michał Borewicz h. wł. (Prus odm.)
1774-1820
   Maria Tekla von Rönne h. wł., artykuł w Nekrologii
1804-1893
|    |
2    3



|
Antoni Hipolit Kwiryn Borewicz h. wł. (Prus odm.), urzędnik Królestwa Polskiego, 1819-1890

śluby i dzieci, wnuki, i do prawnuków

ilustracja
  • żona (ślub: w roku 1847): Marianna Zuzanna Justyna Wereszczyńska 1821-1912 , (Rodzice : Józef Wereszczyński ?1790- & ? ? ) , dzieci
    1. M Michał Tadeusz Ignacy (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) 1848-ca 1892
    2. M Leon (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) ca 1849-1886
       & Józefa Magdalena Abłamowicz ?1850- dzieci
    3. M Wacław Zygmunt Euzebiusz (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) 1853-ca 1880
    4. M Stefan Henryk Jan (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) 1855-1922
       & Maria Leokadia Grabczyńska artykuł w Nekrologii 1877-1913 dzieci
  • Rodzeństwo, bratankowie lub siostrzeńcy/bratanice lub siostrzenice

    1. Ż Ludwika Teodora Eleonora artykuł w Nekrologii , (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) 1814-1866
      ■  & Kazimierz Bartłomiej hr. Plater-Zyberk z Broelu h. wł. okręg błoński Tow. Rolniczego (1861) , (linia: Jan Syberg dw.57633) , (linia: Józef Borch 2.34.20) , (linia: Kazimierz Plater 2.34.22) , (linia: Michał Borch 2.34.19) , (linia: Michał Ogiński 3.662.313) , artykuł w Nekrologii , oficer Powstania Listopadowego (1830-1831) 1808-1876 dzieci | M Tadeusz Michał hr. Plater-Zyberk z Broelu h. wł. 1843-1918| Ż Elżbieta Izabela hr. Plater-Zyberk z Broelu h. wł. 1844-1907| Ż Maria Ludwika hr. Plater-Zyberk z Broelu h. wł. 1845-1932| M Feliks Konstanty hr. Plater-Zyberk z Broelu h. wł. 1849-1928| M Stanisław Konstanty Michał hr. Plater-Zyberk z Broelu h. wł. 1850-1926| M Kazimierz hr. Plater-Zyberk z Broelu h. wł. ca 1851-1852| Ż Cecylia hr. Plater-Zyberk z Broelu h. wł. 1853-1920 |
    2. M Ludwik Izydor Leon (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) 1814-
    3. Ż Teodora Petronela (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) 1816-
      ■  & Wincenty Eynorowicz ?1810- dzieci | Ż Ludwika Eynarowicz ?1840-1899| M Kazimierz Eynarowicz ca 1846-1908 |
    4. **Antoni Hipolit Kwiryn**

    Inne małżeństwa i dzieci matki: Maria Tekla von Rönne h. wł., rodzeństwo, bratankowie lub siostrzeńcy/bratanice lub siostrzenice

    Stryjowie lub wujowie oraz ciotki, i kuzynki

    1. M Zaloguj się ?1770-
    2. M Zaloguj się ?1770-
    3. M Zaloguj się ?1770-
    4. Ż Zaloguj się ?1770-
    5. M Michał Borewicz h. wł. (Prus odm.) 1774-1820
      ■  & Maria Tekla von Rönne h. wł. artykuł w Nekrologii , (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) 1804-1893 dzieci | Ż Ludwika Teodora Eleonora Borewicz h. wł. (Prus odm.) 1814-1866| M Ludwik Izydor Leon Borewicz h. wł. (Prus odm.) 1814-| Ż Teodora Petronela Borewicz h. wł. (Prus odm.) 1816-| M Antoni Hipolit Kwiryn Borewicz h. wł. (Prus odm.) 1819-1890 |
    6. M Feliks Filip von Rönne h. wł. (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) ?1800-1844
      ■  & Franciszka Maria hr. Załuska h. Junosza (linia: Teofil Załuski 15.105.942) 1793-1844 dzieci | M Eugeniusz von Rönne h. wł. 1830-1895| Ż Aniela Helena von Rönne h. wł. 1832-1911 |
    7. Ż Ludwika von Rönne h. wł. (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) ?1800-
    8. M Antoni von Rönne h. wł. (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) ?1800-1869
      ■  & Olimpia Gorska z Góry h. Nałęcz (linia: Stanisław Gorski 6.607a.580) ?1790- dzieci | Ż Olimpia von Rönne h. wł. 1829-1861 |
    9. Ż Maria Tekla von Rönne h. wł. artykuł w Nekrologii , (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) 1804-1893
      ■  & Michał Borewicz h. wł. (Prus odm.) 1774-1820 dzieci | Ż Ludwika Teodora Eleonora Borewicz h. wł. (Prus odm.) 1814-1866| M Ludwik Izydor Leon Borewicz h. wł. (Prus odm.) 1814-| Ż Teodora Petronela Borewicz h. wł. (Prus odm.) 1816-| M Antoni Hipolit Kwiryn Borewicz h. wł. (Prus odm.) 1819-1890 |
      ■  & Tadeusz Antoni ks. Ogiński h. Oginiec (linia: Antoni Lasocki 14.2.166) , (linia: Feliks Łubieński 16.78.421) , (linia: Prot Potocki 15.105.392) 1798-1844 dzieci | Ż Natalia ks. Ogińska h. Oginiec ca 1826-1867| Ż Gabriela Maria ks. Ogińska h. Oginiec 1830-1912| Ż Amelia ks. Ogińska h. Oginiec ca 1834-1910 |
    10. Ż Teodora von Rönne h. wł. (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) ca 1807-1832
      ■  & Franciszek Ksawery ks. Ogiński h. Oginiec (linia: Antoni Lasocki 14.2.166) , (linia: Feliks Łubieński 16.78.421) , (linia: Prot Potocki 15.105.392) 1801-1837 dzieci | M Feliks ks. Ogiński h. Oginiec 1828-1893 |

    Najbliżsi sławni ludzie (wg kryterium PSB)

    W stopniach ° wyrażona liczba ogniw w łańcuchu, w którym każda następna osoba jest dzieckiem, rodzicem lub małżonkiem poprzedniej;
    wersja pełna (przy opłaconym abonamenice) pokazuje wykres powiązania; w wersji darmowej kliknięcie prowadzi do strony o danej osobie.

    1. OGIŃSKI Michał Kleofas (1765-1833) dyplomata, podskarbi litewski, emigrant, kompozytor, pamiętnikarz
    2. GAWROŃSKI Zygmunt (1816-1886) ziemianin
    3. PLATER-ZYBERK Cecylia (1853-1920) pedagog, działaczka społeczna, publicystka
    4. PRZEZDZIECKI Rajnold (1884-1955) dyplomata, historyk
    5. PRZEZDZIECKI Konstanty Gabriel (1879-1966) ziemianin, pułkownik kawalerii
    6. PRZEZDZIECKI Stefan (1879-1932) dyrektor Gabinetu Ministra i Protokołu Dyplomatycznego
    7. MEDEKSZA Dominik (ok. 1710-1783) podkomorzy kowieński, konfederat barski
    8. PLATER-ZYBERK Michał (1777-1862/63) wice gubernator cywilny wileński
    9. PLATER Włodzimierz Stanisław (1831-1906) kolekcjoner, bibliofil, wydawca
    10. PRZEZDZIECKI Konstanty (1846-1897) mecenas sztuk i nauk, założyciel Pogotowia Ratunkowego
    11. OGIŃSKI Ireneusz Kleofas (1808-1863) działacz społeczny i gospodarczy
    12. LASOCKI Antoni (ok. 1727-1799) kasztelan gostyński, wojewoda ciechanowski
    13. OGIŃSKI Andrzej Ignacy (1740-1787) poseł, wojewoda trocki
    14. GIEŁGUD Michał (2. poł. XVIII w.) marszałek nadworny litewski
    15. GIEŁGUD Ignacy (zm. 1807) generał-lejtnant
    16. JUDYCKI Michał (zm. 1758) kasztelan miński
    17. GIEŁGUD Antoni (1792-1831) generał
    18. HORWATT Aleksander (1831-1879) marszałek szlachty
    19. MEDEKSZA Józef (ur. ok. 1744) konfederat barski, chorąży kowieński, poseł
    20. JUDYCKI Antoni (zm. po 1729) marszałek rzeczycki, poseł sejmowy

    Uwagi

    • Adam Boniecki, Herbarz polski - 2.48.7 - t. II s. 29: Borewicz h. Prus z odmianą.
      Elżbieta Sęczys, Szlachta wylegitymowana - le.253.1.2 - Borewicz h. Prus z odm.
      Elżbieta Sęczys, Szlachta wylegitymowana - le.253.1.4 - Borewicz h. Prus z odm.
      Urzędnik w Królestwie Polskim 1856–1861:
      1856–1861: Członek honorowy Deputacji Szlacheckiej w Biurze Marszałka Szlachty Guberni Augustowskiej
      - A. Kulecka, Urzędnicy Królestwa Polskiego..., poz. 1161.
      sw.74640 Informacja p. Anny Borewicz (z 26.10.2008)

    ...

    Baza danych na stronach www.sejm-wielki.pl to drobny wycinek Wielkiej genealogii Minakowskiego, sięgającej średniowiecza, zawierającej ponad 1.200.000 osób nawzajem skoligaconych, w tym znaczną część sławnych Polaków wszystkich epok; więcej na ten temat na Wielcy.pl .
    Baza jest uzupełniana codziennie
    — bardzo proszę o nadysłanie uzupełnień na adres mj@minakowski.pl . Z góry dziękuję!


    Serwisowi Sejm-Wielki.pl patronuje Stowarzyszenie Potomków Sejmu Wielkiego, działające pod patronatem Marszałka Sejmu RP.

    Znani: literaci, malarze, muzycy, aktorzy, dziennikarze, odkrywcy, historycy, wojskowi, filozofowie, ludzie Kościoła, prawnicy, politycy: przedrozbiorowi, dziewiętnastowieczni, przedwojenni, powojenni, współcześni, parlamentarzyści II i III RP oraz PRL, uczeni (członkowie akademii nauk): nauk społecznych, nauk biologicznych, nauk ścisłych, nauk technicznych, nauk rolniczo-leśnych, nauk medycznych, nauk o ziemi

    Cytuj: Marek Jerzy Minakowski, Wielka genealogia Minakowskiego (Wielcy.pl), wydanie z 25.04.2024.
    © 2002-2024 Dr Minakowski Publikacje Elektroniczne — Regulamin, polityka prywatności i cookie
    IP: 44.201.97.0