Sejm-Wielki.pl [start]
M.J. Minakowski, Genealogy of the Descendants of the Great Sejm
Zaloguj się contact
Name Surname: 

M Wacław Zygmunt Euzebiusz Borewicz h. wł. (Prus odm.) (ID: sw.74684)

Koligacja (szukanie pokrewieństwa) z: najkrótsza linia przodkowie
n.p. Mieszko I, Czesław Miłosz, Maria Skłodowska-Curie, Karol Wojtyła, Bronisław Komorowski, Marek Minakowski
Potomek uczestnika Sejmu Wielkiego
Ranking WGM: 59.234 (top 5%), Liczba łóżek od MJM: 17 [wyłącz kolorowanie] [?]

zdjęcia z Album.Wielcy.pl:

dodaj nowe zdjęcie


(linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19)

ilustracja

Rodzice

ilustracja
 
Przodkowie: drzewo "16"drzewo "32"drzewo "64"

pradziadkowie Józef Borewicz h. wł. (Prus odm.), sędzia ziemski [tro] Kowno
?1740-
   Felix von Rönne h. wł., konsyliarz Konfederacji Targowickiej
?1760-1827
   ?    ?
&    &    &    &
Marianna de Raës
1751-1821
   Antonina Giełgud h. wł. (odm.), (linia: Antoni Giełgud 6.110.14)
ca 1800-
   ?    ?
|    |    |    |
8 | 9    10 | 11    12 | 13    14 | 15
|    |    |    |
dziadkowie Michał Borewicz h. wł. (Prus odm.)
1774-1820
   Maria Tekla von Rönne h. wł., artykuł w Nekrologii
1804-1893
   Józef Wereszczyński
?1790-
   ? ?
|    |    |    |
4    5    6    7



 


|    |
rodzice Antoni Hipolit Kwiryn Borewicz h. wł. (Prus odm.), urzędnik Królestwa Polskiego
1819-1890
   Marianna Zuzanna Justyna Wereszczyńska
1821-1912
|    |
2    3



|
Wacław Zygmunt Euzebiusz Borewicz h. wł. (Prus odm.), (linia: Antoni Giełgud 6.110.14), 1853-ca 1880

Rodzeństwo, bratankowie lub siostrzeńcy/bratanice lub siostrzenice

  1. M Michał Tadeusz Ignacy (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) 1848-ca 1892
  2. M Leon (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) ca 1849-1886
    ■  & Józefa Magdalena Abłamowicz ?1850- dzieci | M Henryk Borewicz h. wł. (Prus odm.) 1880-1922| M Józef Borewicz h. wł. (Prus odm.) 1882-1957| Ż Jadwiga Adela Borewicz h. wł. (Prus odm.) 1884-1917 |
  3. **Wacław Zygmunt Euzebiusz**
  4. M Stefan Henryk Jan (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) 1855-1922
    ■  & Maria Leokadia Grabczyńska artykuł w Nekrologii 1877-1913 dzieci | M Wacław Marian Borewicz h. wł. (Prus odm.) 1904-1974| M Jan Antoni Borewicz h. wł. (Prus odm.) 1906-1965| M Zygmunt Marian Borewicz h. wł. (Prus odm.) 1911-1982 |

Stryjowie lub wujowie oraz ciotki, i kuzynki

  1. Ż Ludwika Teodora Eleonora Borewicz h. wł. (Prus odm.) artykuł w Nekrologii , (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) 1814-1866
    ■  & Kazimierz Bartłomiej hr. Plater-Zyberk z Broelu h. wł. okręg błoński Tow. Rolniczego (1861) , (linia: Jan Syberg dw.57633) , (linia: Józef Borch 2.34.20) , (linia: Kazimierz Plater 2.34.22) , (linia: Michał Borch 2.34.19) , (linia: Michał Ogiński 3.662.313) , artykuł w Nekrologii , oficer Powstania Listopadowego (1830-1831) 1808-1876 dzieci | M Tadeusz Michał hr. Plater-Zyberk z Broelu h. wł. 1843-1918| Ż Elżbieta Izabela hr. Plater-Zyberk z Broelu h. wł. 1844-1907| Ż Maria Ludwika hr. Plater-Zyberk z Broelu h. wł. 1845-1932| M Feliks Konstanty hr. Plater-Zyberk z Broelu h. wł. 1849-1928| M Stanisław Konstanty Michał hr. Plater-Zyberk z Broelu h. wł. 1850-1926| M Kazimierz hr. Plater-Zyberk z Broelu h. wł. ca 1851-1852| Ż Cecylia hr. Plater-Zyberk z Broelu h. wł. 1853-1920 |
  2. M Ludwik Izydor Leon Borewicz h. wł. (Prus odm.) (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) 1814-
  3. Ż Teodora Petronela Borewicz h. wł. (Prus odm.) (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) 1816-
    ■  & Wincenty Eynorowicz ?1810- dzieci | Ż Ludwika Eynarowicz ?1840-1899| M Kazimierz Eynarowicz ca 1846-1908 |
  4. M Antoni Hipolit Kwiryn Borewicz h. wł. (Prus odm.) urzędnik Królestwa Polskiego (1856-1861) , (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) , okręg sejneński Tow. Rolniczego (1861) 1819-1890
    ■  & Marianna Zuzanna Justyna Wereszczyńska 1821-1912 dzieci | M Michał Tadeusz Ignacy Borewicz h. wł. (Prus odm.) 1848-ca 1892| M Leon Borewicz h. wł. (Prus odm.) ca 1849-1886| M Wacław Zygmunt Euzebiusz Borewicz h. wł. (Prus odm.) 1853-ca 1880| M Stefan Henryk Jan Borewicz h. wł. (Prus odm.) 1855-1922 |
  5. Ż Natalia ks. Ogińska h. Oginiec artykuł w Nekrologii , (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Antoni Lasocki 14.2.166) , (linia: Feliks Łubieński 16.78.421) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) , (linia: Prot Potocki 15.105.392) ca 1826-1867
    ■  & Zygmunt Gawroński z Gawron h. Rola bohater PSB , artykuł w Nekrologii , okręg kalwaryjski Tow. Rolniczego (1861) , urzędnik Królestwa Polskiego (1856-1865) 1816-1886 dzieci | M Włodzimierz Gawroński z Gawron h. Rola 1849-1914 |
  6. Ż Gabriela Maria ks. Ogińska h. Oginiec artykuł w Nekrologii , (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Antoni Lasocki 14.2.166) , (linia: Feliks Łubieński 16.78.421) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) , (linia: Prot Potocki 15.105.392) 1830-1912
    ■  & Edward Józef hr. Krasicki z Siecina h. Rogala artykuł w Nekrologii , (linia: Józef Plater lu.22129) , (linia: Stanisław Krasicki 12.270.558) , (linia: Wojciech Poletyło 9.517.13) 1831-1877 dzieci | M Leon Wilhelm Marian hr. Krasicki z Siecina h. Rogala 1856-1866| Ż Jozefata Natalia hr. Krasicka z Siecina h. Rogala ca 1858-1859| Ż Maria Kazimiera hr. Krasicka z Siecina h. Rogala 1859-1919| Ż Kazimiera hr. Krasicka z Siecina h. Rogala ?1860-| Ż Michalina hr. Krasicka z Siecina h. Rogala 1862-1909| Ż Jadwiga hr. Krasicka z Siecina h. Rogala 1863-1943| Ż Gabriela hr. Krasicka z Siecina h. Rogala 1866-1938 | □  & Eugeniusz von Rönne h. wł. (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) , (linia: Teofil Załuski 15.105.942) 1830-1895
  7. Ż Amelia ks. Ogińska h. Oginiec artykuł w Nekrologii , (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Antoni Lasocki 14.2.166) , (linia: Feliks Łubieński 16.78.421) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) , (linia: Prot Potocki 15.105.392) ca 1834-1910
    ■  & Witold Zygmunt Joachim hr. Wołłowicz h. Bogoria (linia: Filip Raczyński lu.24957) , (linia: Konstanty Bniński 1.1122.184) , (linia: Stanisław Breza 2.291.33) , (linia: Tadeusz Matuszewicz psb.11383.5) 1825-1875 dzieci | M Olgierd Michał hr. Wołłowicz h. Bogoria 1869-1900 |
  8. Ż Marianna Zuzanna Justyna Wereszczyńska 1821-1912
    ■  & Antoni Hipolit Kwiryn Borewicz h. wł. (Prus odm.) urzędnik Królestwa Polskiego (1856-1861) , (linia: Antoni Giełgud 6.110.14) , (linia: Ignacy Giełgud 6.110.19) , okręg sejneński Tow. Rolniczego (1861) 1819-1890 dzieci | M Michał Tadeusz Ignacy Borewicz h. wł. (Prus odm.) 1848-ca 1892| M Leon Borewicz h. wł. (Prus odm.) ca 1849-1886| M Wacław Zygmunt Euzebiusz Borewicz h. wł. (Prus odm.) 1853-ca 1880| M Stefan Henryk Jan Borewicz h. wł. (Prus odm.) 1855-1922 |

Najbliżsi sławni ludzie (wg kryterium PSB)

W stopniach ° wyrażona liczba ogniw w łańcuchu, w którym każda następna osoba jest dzieckiem, rodzicem lub małżonkiem poprzedniej;
wersja pełna (przy opłaconym abonamenice) pokazuje wykres powiązania; w wersji darmowej kliknięcie prowadzi do strony o danej osobie.

  1. OGIŃSKI Michał Kleofas (1765-1833) dyplomata, podskarbi litewski, emigrant, kompozytor, pamiętnikarz
  2. GAWROŃSKI Zygmunt (1816-1886) ziemianin
  3. PLATER-ZYBERK Cecylia (1853-1920) pedagog, działaczka społeczna, publicystka
  4. PRZEZDZIECKI Rajnold (1884-1955) dyplomata, historyk
  5. PRZEZDZIECKI Konstanty Gabriel (1879-1966) ziemianin, pułkownik kawalerii
  6. PRZEZDZIECKI Stefan (1879-1932) dyrektor Gabinetu Ministra i Protokołu Dyplomatycznego
  7. MEDEKSZA Dominik (ok. 1710-1783) podkomorzy kowieński, konfederat barski
  8. PLATER-ZYBERK Michał (1777-1862/63) wice gubernator cywilny wileński
  9. PLATER Włodzimierz Stanisław (1831-1906) kolekcjoner, bibliofil, wydawca
  10. PRZEZDZIECKI Konstanty (1846-1897) mecenas sztuk i nauk, założyciel Pogotowia Ratunkowego
  11. OGIŃSKI Ireneusz Kleofas (1808-1863) działacz społeczny i gospodarczy
  12. LASOCKI Antoni (ok. 1727-1799) kasztelan gostyński, wojewoda ciechanowski
  13. OGIŃSKI Andrzej Ignacy (1740-1787) poseł, wojewoda trocki
  14. GIEŁGUD Michał (2. poł. XVIII w.) marszałek nadworny litewski
  15. GIEŁGUD Ignacy (zm. 1807) generał-lejtnant
  16. JUDYCKI Michał (zm. 1758) kasztelan miński
  17. GIEŁGUD Antoni (1792-1831) generał
  18. HORWATT Aleksander (1831-1879) marszałek szlachty
  19. MEDEKSZA Józef (ur. ok. 1744) konfederat barski, chorąży kowieński, poseł
  20. JUDYCKI Antoni (zm. po 1729) marszałek rzeczycki, poseł sejmowy

Uwagi

...

Baza danych na stronach www.sejm-wielki.pl to drobny wycinek Wielkiej genealogii Minakowskiego, sięgającej średniowiecza, zawierającej ponad 1.200.000 osób nawzajem skoligaconych, w tym znaczną część sławnych Polaków wszystkich epok; więcej na ten temat na Wielcy.pl .
Baza jest uzupełniana codziennie
— bardzo proszę o nadysłanie uzupełnień na adres mj@minakowski.pl . Z góry dziękuję!


Serwisowi Sejm-Wielki.pl patronuje Stowarzyszenie Potomków Sejmu Wielkiego, działające pod patronatem Marszałka Sejmu RP.

Znani: literaci, malarze, muzycy, aktorzy, dziennikarze, odkrywcy, historycy, wojskowi, filozofowie, ludzie Kościoła, prawnicy, politycy: przedrozbiorowi, dziewiętnastowieczni, przedwojenni, powojenni, współcześni, parlamentarzyści II i III RP oraz PRL, uczeni (członkowie akademii nauk): nauk społecznych, nauk biologicznych, nauk ścisłych, nauk technicznych, nauk rolniczo-leśnych, nauk medycznych, nauk o ziemi

Cytuj: Marek Jerzy Minakowski, Wielka genealogia Minakowskiego (Wielcy.pl), wydanie z 18.04.2024.
© 2002-2024 Dr Minakowski Publikacje Elektroniczne — Regulamin, polityka prywatności i cookie
IP: 35.174.62.162