Sejm-Wielki.pl [start]
M.J. Minakowski, Genealogy of the Descendants of the Great Sejm
Zaloguj się contact
Name Surname: 

Ż Matylda Weronika Twardowska ze Skrzypna h. Ogończyk (ID: 15.31.59)

Koligacja (szukanie pokrewieństwa) z: najkrótsza linia przodkowie
n.p. Mieszko I, Czesław Miłosz, Maria Skłodowska-Curie, Karol Wojtyła, Bronisław Komorowski, Marek Minakowski
Teść potomka uczestnika Sejmu Wielkiego
Ranking WGM: 36.403 (top 4%), Liczba łóżek od MJM: 17 [wyłącz kolorowanie] [?]


artykuł w Nekrologii

ilustracja

Rodzice

ilustracja
 
  • Zaloguj się
  • Urodzona prawdopodobnie w roku 1750
  • zmarła
Przodkowie: drzewo "16"drzewo "32"drzewo "64"

pradziadkowie ?    ?    Zaloguj się
?1690-
   Zaloguj się
?1680-1739
&    &    &    &
?    ?    Zaloguj się
?1670-
   Zaloguj się
?1690-/1742
|    |    |    |
8 | 9    10 | 11    12 | 13    14 | 15
|    |    |    |
dziadkowie Zaloguj się
?1700-
   Zaloguj się
?1700-
   Zaloguj się
?1710-
   Zaloguj się
ca 1720-
|    |    |    |
4    5    6    7



 


|    |
rodzice Zaloguj się
1732-1804
   Zaloguj się
?1750-
|    |
2    3



|
Matylda Weronika Twardowska ze Skrzypna h. Ogończyk, artykuł w Nekrologii, 1792-1871

śluby i dzieci, wnuki, i do prawnuków

ilustracja
  • Mąż (ślub: przed 1811): Konstanty Henryk Kasper Lossow z Lossowa h. wł. (Ryś odm.) 1784-1839 , (Rodzice : Zygmunt Kasper Lossow z Lossowa h. wł. (Ryś odm.) 1725-1789 & Joanna Konstancja de Luck 1741-1792/) , dzieci
    1. Ż Zaloguj się ?1800-1801
    2. M Apolinary Konstanty Zygmunt artykuł w Nekrologii 1811-1876
       & Seweryna Twardowska ze Skrzypna h. Ogończyk artykuł w Nekrologii 1818-1897 dzieci
    3. M Zaloguj się artykuł w Nekrologii 1813-1888
    4. Ż Zaloguj się 1815-1850
       & Zaloguj się ca 1805-
    5. M Wilhelm Henryk artykuł w Nekrologii 1816-1891
       & Joanna Teodora Dobrogoyska z Dobrogościc h. Grabie (linia: Adam Malczewski dw.24383) , (linia: Władysław Gurowski 7.379.60) 1828-1856 dzieci
    6. Ż Ewa artykuł w Nekrologii 1822-1890
       & Roman Ziołecki 1805-1879 dzieci
  • Rodzeństwo, bratankowie lub siostrzeńcy/bratanice lub siostrzenice

    1. M Dobrogost Maciej 1789-1859
      ■  & Zofia Gromadzińska 1798-1820 dzieci | Ż Seweryna Twardowska ze Skrzypna h. Ogończyk 1818-1897| M Teodor Paweł Twardowski ze Skrzypna h. Ogończyk 1820-1869 |
      ■  & Zaloguj się artykuł w Nekrologii 1793-1870 dzieci | Ż Zaloguj się ca 1830-1850 |
    2. M Zaloguj się ?1790-1813
    3. M Zaloguj się ?1790-
      ■  & Zaloguj się ?1790- dzieci | M Józef Antoni Twardowski ze Skrzypna h. Ogończyk 1824-1882 |
    4. **Matylda Weronika Twardowska ze Skrzypna h. Ogończyk**

    Stryjowie lub wujowie oraz ciotki, i kuzynki

    1. M Zaloguj się 1732-1804
      ■  & Zaloguj się ?1750- dzieci | M Dobrogost Maciej Twardowski ze Skrzypna h. Ogończyk 1789-1859| M Zaloguj się ?1790-1813| M Zaloguj się ?1790-| Ż Matylda Weronika Twardowska ze Skrzypna h. Ogończyk 1792-1871 |
    2. Ż Zaloguj się ?1750-
      ■  & Zaloguj się 1732-1804 dzieci | M Dobrogost Maciej Twardowski ze Skrzypna h. Ogończyk 1789-1859| M Zaloguj się ?1790-1813| M Zaloguj się ?1790-| Ż Matylda Weronika Twardowska ze Skrzypna h. Ogończyk 1792-1871 |
    3. Ż Zaloguj się ?1750-1835
      ■  & Zaloguj się 1769-1806 dzieci | M Zaloguj się 1787-1861| Ż Zaloguj się ?1790-| M Marceli Paweł Karczewski h. Samson ca 1805-1861 |
    4. Ż Zaloguj się 1747-1780/
    5. Ż Zaloguj się 1748-1762

    Najbliżsi sławni ludzie (wg kryterium PSB)

    W stopniach ° wyrażona liczba ogniw w łańcuchu, w którym każda następna osoba jest dzieckiem, rodzicem lub małżonkiem poprzedniej;
    wersja pełna (przy opłaconym abonamenice) pokazuje wykres powiązania; w wersji darmowej kliknięcie prowadzi do strony o danej osobie.

    1. LOSSOW Józef Antoni (1874-1950) działacz gospodarczy, powstaniec wielkopolski
    2. KOEHLER Klemens (1840-1901) lekarz, archeolog
    3. PRĄDZYŃSKI Tadeusz (1872-1945) współwłaściciel i dyrektor fabryki cukierniczej
    4. PRĄDZYŃSKI Teodor (1877-1937) prawnik, działacz społeczno-gospodarczy
    5. PRĄDZYŃSKI Witold (1882-1952) prawnik, pełnomocnik polski do rokowań z Niemcami
    6. SŁAWSKI Stanisław Konstanty (1881-1943) prawnik, doradca Komisarza Generalnego RP w Wolnym Mieście Gdańsku, wiceprzewodniczący Polskiej Delegacji Rady Portu i Dróg Wodnych w Gdańsku
    7. SŁAWSKI Roger (1871-1963) inżynier architekt
    8. PERNACZYŃSKI Stanisław (1872-1930) ekonomista, działacz gospodarczy i społeczny
    9. BRONIKOWSKI Adam (1714-1778) działacz dysydencki w Wielkopolsce
    10. ŁYSKOWSKI Ignacy (1820-1886) działacz narodowy, oświatowy i gospodarczy, poseł
    11. KURNATOWSKI Apolinary Stefan (1802-1868) ziemianin, powstaniec 1831 i 1848
    12. AKSAMITOWSKI Wincenty (1760-1828) generał brygady
    13. SCZANIECKI Michał Leon (1838-1920) ziemianin, działacz społeczny
    14. SCHMITT Mieczysław Henryk (1851-1907) literat, dziennikarz
    15. RYMARKIEWICZ Jan (1811-1889) pedagog, badacz literatury, działacz kulturalny, publicysta
    16. PARCZEWSKI Erazm (1826-1915) działacz społeczny i narodowy
    17. MIECZKOWSKI August (1843-1918) prawnik, ubezpieczeniowiec
    18. RADECKI Witold Marian (1891-1979) pułkownik dyplomowany
    19. DYGAT Ludwik (1839-1901) powstaniec z 1863, emigrant
    20. SYPNIEWSKI Felicjan (1822-1877) przyrodnik

    Uwagi

    źródła:
    - pogrzeb: Informacja p. Adama Błociszewskiego (z 20.9.2014)
    ...

    Baza danych na stronach www.sejm-wielki.pl to drobny wycinek Wielkiej genealogii Minakowskiego, sięgającej średniowiecza, zawierającej ponad 1.200.000 osób nawzajem skoligaconych, w tym znaczną część sławnych Polaków wszystkich epok; więcej na ten temat na Wielcy.pl .
    Baza jest uzupełniana codziennie
    — bardzo proszę o nadysłanie uzupełnień na adres mj@minakowski.pl . Z góry dziękuję!


    Serwisowi Sejm-Wielki.pl patronuje Stowarzyszenie Potomków Sejmu Wielkiego, działające pod patronatem Marszałka Sejmu RP.

    Znani: literaci, malarze, muzycy, aktorzy, dziennikarze, odkrywcy, historycy, wojskowi, filozofowie, ludzie Kościoła, prawnicy, politycy: przedrozbiorowi, dziewiętnastowieczni, przedwojenni, powojenni, współcześni, parlamentarzyści II i III RP oraz PRL, uczeni (członkowie akademii nauk): nauk społecznych, nauk biologicznych, nauk ścisłych, nauk technicznych, nauk rolniczo-leśnych, nauk medycznych, nauk o ziemi

    Cytuj: Marek Jerzy Minakowski, Wielka genealogia Minakowskiego (Wielcy.pl), wydanie z 18.06.2024.
    © 2002-2024 Dr Minakowski Publikacje Elektroniczne — Regulamin, polityka prywatności i cookie
    IP: 44.211.26.178