Sejm-Wielki.PL [start] M.J. Minakowski, Genealogia potomków Sejmu Wielkiego kontakt
Nazwiska: A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż    Imię Nazwisko: 

Osoby w naszej genealogii zasiadające w Sejmie i Senacie II RP, PRL i III RP (lata 1919-2013)

Intensywność czerwonego pola proporcjonalna jest do wagi koligacji danej osoby (wyjaśnione w artykule Mapowanie pozycji społecznej). Analiza wyników przedstawiona jest w artykule Frapująca genealogia posłów i senatorów 1919-2013.

2015- Sejm RP VIII Kadencji

3.4% (16 z 470) w tym w Potomkach Sejmu Wlk. 1.3% (6 z 470)
  1.    Czarnecki Przemysław (1983-)
  2.    Duda Antoni (1950-)
  3.    Gliński Piotr (1954-)
  4.    Grupiński Rafał (1952-)
  5.    Kaczyński Jarosław (1949-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  6.    Kidawa-Błońska Małgorzata (1957-)
  7.    Kierwiński Marcin (1976-)
  8.    Lichocka Joanna (1969-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  9.    Macierewicz Antoni (1948-)
  10.    Meysztowicz Jerzy (1958-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  11.    Morawiecki Kornel (1941-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  12.    Naimski Piotr (1951-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  13.    Niesiołowski Stefan (1944-)
  14.    Suski Marek (1958-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  15.    Ziobro Zbigniew (1970-)
  16.    Święcicki Marcin (1947-)

2015- Senat RP IX Kadencji

6.9% (7 z 101) w tym w Potomkach Sejmu Wlk. 3.0% (3 z 101)
  1.    Anders Anna Maria (1950-)
  2.    Borys-Damięcka Barbara (1937-)
  3.    Fedorowicz Jerzy Feliks (1947-)
  4.    Jackowski Jan Maria (1958-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  5.    Libicki Jan Filip (1971-)
  6.    Radziwiłł Konstanty (1958-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  7.    Żaryn Jan (1958-) (Pot. Sejmu Wlk.)

2011-2015 Sejm RP VII Kadencji

3.9% (18 z 467) w tym w Potomkach Sejmu Wlk. 1.3% (6 z 467)
  1.    Duda Andrzej (1972-)
  2.    Fedorowicz Jerzy Feliks (1947-)
  3.    Fiedler Arkady (1945-)
  4.    Grupiński Rafał (1952-)
  5.    Hall Katarzyna (1957-)
  6.    Kaczyński Jarosław (1949-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  7.    Kidawa-Błońska Małgorzata (1957-)
  8.    Kierwiński Marcin (1976-)
  9.    Macierewicz Antoni (1948-)
  10.    Naimski Piotr (1951-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  11.    Niesiołowski Stefan (1944-)
  12.    Nowicka Wanda (1956-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  13.    Suski Marek (1958-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  14.    Ujazdowski Kazimierz Michał (1964-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  15.    Vincent-Rostowski Jan (1951-)
  16.    Święcicki Marcin (1947-)
  17.    Łapiński Marek (1971-)
  18.    Żelichowski Stanisław (1944-) (Pot. Sejmu Wlk.)

2011- Senat RP VIII Kadencji

6.9% (7 z 102) w tym w Potomkach Sejmu Wlk. 2.0% (2 z 102)
  1.    Abgarowicz Łukasz Maria (1949-)
  2.    Bieńkowska Elżbieta (1964-)
  3.    Borys-Damięcka Barbara (1937-)
  4.    Jackowski Jan Maria (1958-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  5.    Libicki Jan Filip (1971-)
  6.    Ortyl Władysław (1954-)
  7.    Person Andrzej (1951-) (Pot. Sejmu Wlk.)

2007-2011 Sejm RP VI Kadencji

3.7% (18 z 482) w tym w Potomkach Sejmu Wlk. 1.2% (6 z 482)
  1.    Celiński Andrzej (1950-)
  2.    Fedorowicz Jerzy Feliks (1947-)
  3.    Fiedler Arkady (1945-)
  4.    Grupiński Rafał (1952-)
  5.    Kaczyński Jarosław (1949-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  6.    Kidawa-Błońska Małgorzata (1957-)
  7.    Komorowski Bronisław (1952-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  8.    Kurski Jacek (1966-)
  9.    Macierewicz Antoni (1948-)
  10.    Niesiołowski Stefan (1944-)
  11.    Ołdakowski Jan (1972-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  12.    Rokita-Arnold Nelli (1957-)
  13.    Suski Marek (1958-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  14.    Tyszkiewicz Krzysztof (1980-)
  15.    Ujazdowski Kazimierz Michał (1964-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  16.    Widacki Jan (1948-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  17.    Zalewski Paweł (1964-)
  18.    Ziobro Zbigniew (1970-)

2007-2011 Senat RP VII Kadencji

6.9% (7 z 102) w tym w Potomkach Sejmu Wlk. 2.0% (2 z 102)
  1.    Abgarowicz Łukasz Maria (1949-)
  2.    Andrzejewski Piotr Łukasz Juliusz (1942-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  3.    Borys-Damięcka Barbara (1937-)
  4.    Korfanty Bronisław Jan (1952-)
  5.    Ortyl Władysław (1954-)
  6.    Person Andrzej (1951-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  7.    Romaszewski Zbigniew (1940-)

2005-2007 Sejm RP V Kadencji

4.0% (19 z 477) w tym w Potomkach Sejmu Wlk. 1.5% (7 z 477)
  1.    Abgarowicz Łukasz Maria (1949-)
  2.    Fedorowicz Jerzy Feliks (1947-)
  3.    Fiedler Arkady (1945-)
  4.    Giertych Roman (1971-)
  5.    Gronkiewicz-Waltz Hanna (1952-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  6.    Grupiński Rafał (1952-)
  7.    Kaczyński Jarosław (1949-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  8.    Kidawa-Błońska Małgorzata (1957-)
  9.    Komorowski Bronisław (1952-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  10.    Kurski Jacek (1966-)
  11.    Libicki Jan Filip (1971-)
  12.    Ołdakowski Jan (1972-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  13.    Rokita Jan (1959-)
  14.    Suski Marek (1958-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  15.    Ujazdowski Kazimierz Michał (1964-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  16.    Zalewski Paweł (1964-)
  17.    Ziobro Zbigniew (1970-)
  18.    Śpiewak Paweł (1951-)
  19.    Żelichowski Stanisław (1944-) (Pot. Sejmu Wlk.)

2005-2007 Senat RP VI Kadencji

9.0% (9 z 100) w tym w Potomkach Sejmu Wlk. 3.0% (3 z 100)
  1.    Andrzejewski Piotr Łukasz Juliusz (1942-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  2.    Korfanty Bronisław Jan (1952-)
  3.    Kurska Anna Maria (1929-)
  4.    Niesiołowski Stefan (1944-)
  5.    Ortyl Władysław (1954-)
  6.    Person Andrzej (1951-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  7.    Romaszewski Zbigniew (1940-)
  8.    Smoktunowicz Robert Maciej (1962-)
  9.    Trybuła Zbigniew (1957-) (Pot. Sejmu Wlk.)

2001-2005 Sejm RP IV Kadencji

4.1% (20 z 490) w tym w Potomkach Sejmu Wlk. 1.6% (8 z 490)
  1.    Abgarowicz Łukasz Maria (1949-)
  2.    Błońska-Fajfrowska Barbara (1949-)
  3.    Celiński Andrzej (1950-)
  4.    Giertych Maciej (1936-)
  5.    Giertych Roman (1971-)
  6.    Hausner Jerzy (1949-)
  7.    Janowski Gabriel (1947-)
  8.    Kaczyński Jarosław (1949-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  9.    Kaczyński Lech (1949-2010) (Pot. Sejmu Wlk.)
  10.    Komorowski Bronisław (1952-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  11.    Libicki Marcin (1939-)
  12.    Macierewicz Antoni (1948-)
  13.    Małachowski Aleksander (1924-2004) (Pot. Sejmu Wlk.)
  14.    Nowina-Konopka Halina (1938-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  15.    Olszewski Jan (1930-)
  16.    Rokita Jan (1959-)
  17.    Suski Marek (1958-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  18.    Ujazdowski Kazimierz Michał (1964-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  19.    Ziobro Zbigniew (1970-)
  20.    Żelichowski Stanisław (1944-) (Pot. Sejmu Wlk.)

2001-2005 Senat RP V Kadencji

4.5% (5 z 110) w tym w Potomkach Sejmu Wlk. 0.9% (1 z 110)
  1.    Krzyżanowska Olga Teresa (1929-)
  2.    Kurska Anna Maria (1929-)
  3.    Romaszewski Zbigniew (1940-)
  4.    Smoktunowicz Robert Maciej (1962-)
  5.    Wielowieyski Andrzej Jan (1927-) (Pot. Sejmu Wlk.)

1997-2001 Sejm RP III Kadencji

6.8% (33 z 482) w tym w Potomkach Sejmu Wlk. 2.9% (14 z 482)
  1.    Anusz Andrzej (1965-)
  2.    Arkuszewski Wojciech (1948-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  3.    Braun Juliusz (1948-)
  4.    Buzek Jerzy (1940-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  5.    Czarnecki Ryszard (1963-)
  6.    Hall Aleksander (1953-)
  7.    Ikonowicz Piotr (1956-)
  8.    Jackowski Jan Maria (1958-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  9.    Janowski Gabriel (1947-)
  10.    Kaczyński Jarosław (1949-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  11.    Komorowski Bronisław (1952-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  12.    Krzyżanowska Olga Teresa (1929-)
  13.    Kuroń Jacek (1934-2004)
  14.    Libicki Marcin (1939-)
  15.    Lipowicz Irena Ewa (1953-)
  16.    Macierewicz Antoni (1948-)
  17.    Mazowiecki Tadeusz (1927-)
  18.    Niesiołowski Stefan (1944-)
  19.    Nowina-Konopka Halina (1938-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  20.    Nowina-Konopka Piotr (1949-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  21.    Olszewski Jan (1930-)
  22.    Onyszkiewicz Janusz (1937-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  23.    Pilniakowski Stanisław (1944-)
  24.    Puzyna Włodzimierz (1947-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  25.    Rokita Jan (1959-)
  26.    Smereczyńska Maria Władysława (1954-)
  27.    Stolzman Maria (1929-2010) (Pot. Sejmu Wlk.)
  28.    Suchocka Hanna (1946-)
  29.    Ujazdowski Kazimierz Michał (1964-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  30.    Wende Edward Joachim (1936-2002)
  31.    Wielowieyski Andrzej Jan (1927-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  32.    Żelichowski Stanisław (1944-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  33.    Żółtowska Maria (1948-2011) (Pot. Sejmu Wlk.)

1997-2001 Senat RP IV Kadencji

6.7% (7 z 105) w tym w Potomkach Sejmu Wlk. 3.8% (4 z 105)
  1.    Andrzejewski Piotr Łukasz Juliusz (1942-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  2.    Bartoszewski Władysław (1922-)
  3.    Chełkowski August (1927-1999) (Pot. Sejmu Wlk.)
  4.    Chrzanowski Wiesław Marian (1923-2012) (Pot. Sejmu Wlk.)
  5.    Kozłowski Krzysztof Jan (1931-2013)
  6.    Michałowski Tomasz Edward (1960-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  7.    Romaszewski Zbigniew (1940-)

1993-1997 Sejm RP II Kadencji

6.1% (29 z 474) w tym w Potomkach Sejmu Wlk. 3.0% (14 z 474)
  1.    Arkuszewski Wojciech (1948-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  2.    Braun Juliusz (1948-)
  3.    Celiński Andrzej (1950-)
  4.    Dmochowska Maria (1930-)
  5.    Gaberle Andrzej (1937-2012)
  6.    Gąsienica-Makowski Andrzej (1952-)
  7.    Ikonowicz Piotr (1956-)
  8.    Komornicki Jan (1943-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  9.    Komorowski Bronisław (1952-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  10.    Krzyżanowska Olga Teresa (1929-)
  11.    Król Krzysztof (1963-)
  12.    Kuroń Jacek (1934-2004)
  13.    Labuda Barbara (1946-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  14.    Lipowicz Irena Ewa (1953-)
  15.    Mazowiecki Tadeusz (1927-)
  16.    Małachowski Aleksander (1924-2004) (Pot. Sejmu Wlk.)
  17.    Moczulski Leszek (1930-)
  18.    Nowina-Konopka Piotr (1949-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  19.    Onyszkiewicz Janusz (1937-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  20.    Puzyna Włodzimierz (1947-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  21.    Rokita Jan (1959-)
  22.    Stolzman Maria (1929-2010) (Pot. Sejmu Wlk.)
  23.    Suchocka Hanna (1946-)
  24.    Taylor Jacek (1939-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  25.    Trzcińska-Fajfrowska Maria (1937-1994) (Pot. Sejmu Wlk.)
  26.    Wielowieyski Andrzej Jan (1927-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  27.    Wolfram Krzysztof (1946-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  28.    Święcicki Marcin (1947-)
  29.    Żelichowski Stanisław (1944-) (Pot. Sejmu Wlk.)

1993-1997 Senat RP III Kadencji

6.7% (7 z 104) w tym w Potomkach Sejmu Wlk. 1.9% (2 z 104)
  1.    Andrzejewski Piotr Łukasz Juliusz (1942-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  2.    Chełkowski August (1927-1999) (Pot. Sejmu Wlk.)
  3.    Kozłowski Krzysztof Jan (1931-2013)
  4.    Kuratowska Zofia (1931-1999)
  5.    Protasowicki Mieczysław (1943-)
  6.    Romaszewski Zbigniew (1940-)
  7.    Sęk Jan (1948-)

1991-1993 Sejm RP I Kadencji

9.3% (43 z 464) w tym w Potomkach Sejmu Wlk. 3.7% (17 z 464)
  1.    Anusz Andrzej (1965-)
  2.    Arkuszewski Wojciech (1948-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  3.    Bielecki Jan Krzysztof (1951-)
  4.    Braun Juliusz (1948-)
  5.    Chrzanowski Wiesław Marian (1923-2012) (Pot. Sejmu Wlk.)
  6.    Czarnecki Ryszard (1963-)
  7.    Dmochowska Maria (1930-)
  8.    Gąsienica-Makowski Andrzej (1952-)
  9.    Hall Aleksander (1953-)
  10.    Hennelowa Józefa (1925-)
  11.    Hniedziewicz Stanisław (1943-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  12.    Janowski Gabriel (1947-)
  13.    Kaczyński Jarosław (1949-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  14.    Kaczyński Lech (1949-2010) (Pot. Sejmu Wlk.)
  15.    Komorowski Bronisław (1952-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  16.    Korwin-Mikke Janusz (1942-)
  17.    Krzyżanowska Olga Teresa (1929-)
  18.    Król Krzysztof (1963-)
  19.    Kurczewski Jacek (1943-)
  20.    Kuroń Jacek (1934-2004)
  21.    Labuda Barbara (1946-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  22.    Libicki Marcin (1939-)
  23.    Lipowicz Irena Ewa (1953-)
  24.    Macierewicz Antoni (1948-)
  25.    Mazowiecki Tadeusz (1927-)
  26.    Małachowski Aleksander (1924-2004) (Pot. Sejmu Wlk.)
  27.    Moczulski Leszek (1930-)
  28.    Mogiła-Lisowski Zygmunt (1928-)
  29.    Niesiołowski Stefan (1944-)
  30.    Nowina-Konopka Halina (1938-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  31.    Nowina-Konopka Piotr (1949-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  32.    Olszewski Jan (1930-)
  33.    Onyszkiewicz Janusz (1937-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  34.    Puzyna Włodzimierz (1947-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  35.    Rokita Jan (1959-)
  36.    Suchocka Hanna (1946-)
  37.    Taylor Jacek (1939-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  38.    Ujazdowski Kazimierz Michał (1964-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  39.    Wesołowski Mariusz (1950-)
  40.    Wielowieyski Andrzej Jan (1927-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  41.    Zalewski Paweł (1964-)
  42.    Żelichowski Stanisław (1944-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  43.    Żółtowska Maria (1948-2011) (Pot. Sejmu Wlk.)

1991-1993 Senat RP II Kadencji

12.0% (12 z 100) w tym w Potomkach Sejmu Wlk. 5.0% (5 z 100)
  1.    Andrzejewski Piotr Łukasz Juliusz (1942-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  2.    Celiński Andrzej (1950-)
  3.    Chełkowski August (1927-1999) (Pot. Sejmu Wlk.)
  4.    Findeisen Władysław (1926-)
  5.    Kozłowski Krzysztof Jan (1931-2013)
  6.    Kralczyński Andrzej Henryk (1943-)
  7.    Kuratowska Zofia (1931-1999)
  8.    Romaszewski Zbigniew (1940-)
  9.    Rossa Henryk (1943-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  10.    Tukałło Konstanty (1929-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  11.    Wende Edward Joachim (1936-2002)
  12.    Zamoyski Jan Tomasz (1912-2002) (Pot. Sejmu Wlk.)

1989-1991 Sejm PRL X Kadencji („Kontraktowy”)

5.7% (26 z 460) w tym w Potomkach Sejmu Wlk. 2.4% (11 z 460)
  1.    Bednarkiewicz Maciej Józef (1940-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  2.    Bielecki Jan Krzysztof (1951-)
  3.    Braun Juliusz Jan (1948-)
  4.    Czerwiński Leszek (1939-)
  5.    Dmochowska Maria (1930-)
  6.    Dowgiałło Krzysztof (1938-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  7.    Hennelowa Józefa Maria (1925-)
  8.    Komornicki Krzysztof Władysław (1942-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  9.    Kozłowski Stefan (1928-)
  10.    Krzyżanowska Olga (1929-)
  11.    Kuroń Jacek Jan (1934-)
  12.    Labuda Barbara (1946-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  13.    Łapicki Andrzej (1924-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  14.    Małachowski Aleksander (1924-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  15.    Michnik Adam (1946-)
  16.    Niesiołowski Stefan Konstanty (1944-)
  17.    Onyszkiewicz Janusz (1937-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  18.    Orzeł Jerzy Marian (1953-)
  19.    Rokita Jan Maria (1959-)
  20.    Skalski Władysław Józef (1941-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  21.    Stolzman Maria Joanna (1929-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  22.    Suchocka Hanna (1946-)
  23.    Szymanderski Jacek (1945-)
  24.    Święcicki Marcin (1947-)
  25.    Ujazdowski Kazimierz Mieczysław (1934-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  26.    Zieliński Ryszard (1926-) (Pot. Sejmu Wlk.)

1989-1991 Senat RP I Kadencji

28.2% (29 z 103) w tym w Potomkach Sejmu Wlk. 10.7% (11 z 103)
  1.    Andrzejewski Piotr Łukasz Juliusz (1942-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  2.    Białkowski Grzegorz (1932-1989)
  3.    Celiński Andrzej (1950-)
  4.    Chełkowski August (1927-1999) (Pot. Sejmu Wlk.)
  5.    Dembiński Stanisław (1933-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  6.    Dietl Jerzy J. (1927-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  7.    Findeisen Władysław (1926-)
  8.    Ganowicz Ryszard (1931-1998) (Pot. Sejmu Wlk.)
  9.    Janowski Gabriel (1947-)
  10.    Kaczyński Jarosław (1949-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  11.    Kaczyński Lech (1949-2010) (Pot. Sejmu Wlk.)
  12.    Kozłowski Krzysztof Jan (1931-2013)
  13.    Kralczyński Andrzej Henryk (1943-)
  14.    Kuratowska Zofia (1931-1999)
  15.    Kłoczowski Jerzy (1924-)
  16.    Lipski Jan Józef (1926-1991)
  17.    Osmańczyk Edmund J. (1913-1989)
  18.    Pszczółkowski Benedykt (1951-)
  19.    Radziwiłł Anna M. (1939-2009) (Pot. Sejmu Wlk.)
  20.    Regulski Jerzy J. (1924-)
  21.    Reiff Ryszard (1923-2007) (Pot. Sejmu Wlk.)
  22.    Romaszewski Zbigniew (1940-)
  23.    Sobieski Franciszek T. (1928-)
  24.    Stelmachowski Andrzej S. (1925-2009)
  25.    Stomma Stanisław (1908-2005)
  26.    Szczepkowski Andrzej (1923-1997)
  27.    Wajda Andrzej (1926-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  28.    Wende Edward Joachim (1936-2002)
  29.    Wielowieyski Andrzej Jan (1927-) (Pot. Sejmu Wlk.)

1985-1989 Sejm PRL IX Kadencji

3.3% (15 z 460) w tym w Potomkach Sejmu Wlk. 1.7% (8 z 460)
  1.    Auderska Halina Maria (1904-2000)
  2.    Dobraczyński Jan (1910-1994)
  3.    Gertych Zbigniew (1922-2008) (Pot. Sejmu Wlk.)
  4.    Gierowski Józef Andrzej (1922-2006)
  5.    Hensel Witold (1917-2008) (Pot. Sejmu Wlk.)
  6.    Jabłoński Henryk (1909-2003) (Pot. Sejmu Wlk.)
  7.    Jaruzelski Wojciech (1923-)
  8.    Milenuszkin Walenty Zygmunt (1921-1989)
  9.    Morawski Kazimierz Bazyli (1929-2012) (Pot. Sejmu Wlk.)
  10.    Ozdowski Jerzy (1925-1994) (Pot. Sejmu Wlk.)
  11.    Rakowski Mieczysław Franciszek (1926-2008)
  12.    Suchodolski Bogdan (1903-1992)
  13.    Zakrzewski Witold Stefan (1918-1992) (Pot. Sejmu Wlk.)
  14.    Żelichowski Stanisław (1944-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  15.    Żukrowski Wojciech (1916-2000) (Pot. Sejmu Wlk.)

1980-1985 Sejm PRL VIII Kadencji

3.8% (19 z 505) w tym w Potomkach Sejmu Wlk. 1.8% (9 z 505)
  1.    Auderska Halina Maria (1904-2000)
  2.    Bukowski Jerzy (1902-1982) (Pot. Sejmu Wlk.)
  3.    Gertych Zbigniew (1922-2008) (Pot. Sejmu Wlk.)
  4.    Jabłoński Henryk (1909-2003) (Pot. Sejmu Wlk.)
  5.    Jaroszewicz Piotr (1909-1992)
  6.    Jaruzelski Wojciech (1923-)
  7.    Kętrzyński Wojciech (1918-1983)
  8.    Kijowski Józef (1923-1983)
  9.    Małcużyński Karol (1922-1984)
  10.    Morawski Kazimierz Bazyli (1929-2012) (Pot. Sejmu Wlk.)
  11.    Osmańczyk Edmund Jan (1913-1989)
  12.    Ozdowski Jerzy (1925-1994) (Pot. Sejmu Wlk.)
  13.    Rakowski Mieczysław Franciszek (1926-2008)
  14.    Reiff Ryszard (1923-2007) (Pot. Sejmu Wlk.)
  15.    Rostworowski Stanisław Jan (1934-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  16.    Skibniewska Halina (1921-2011)
  17.    Suchocka Hanna (1946-)
  18.    Zakrzewski Witold Stefan (1918-1992) (Pot. Sejmu Wlk.)
  19.    Żukrowski Wojciech (1916-2000) (Pot. Sejmu Wlk.)

1976-1980 Sejm PRL VII Kadencji

3.8% (18 z 475) w tym w Potomkach Sejmu Wlk. 1.5% (7 z 475)
  1.    Bukowski Jerzy (1902-1982) (Pot. Sejmu Wlk.)
  2.    Hołuj Tadeusz (1916-1985)
  3.    Iwaszkiewicz Jarosław Leon (1894-1980)
  4.    Jabłoński Henryk (1909-2003) (Pot. Sejmu Wlk.)
  5.    Jaroszewicz Piotr (1909-1992)
  6.    Jaruzelski Wojciech (1923-)
  7.    Kijowski Józef (1923-1983)
  8.    Łubieński Konstanty (1910-1977) (Pot. Sejmu Wlk.)
  9.    Małcużyński Karol (1922-1984)
  10.    Moczar Mieczysław (1913-1986)
  11.    Morawski Kazimierz Bazyli (1929-2012) (Pot. Sejmu Wlk.)
  12.    Osmańczyk Edmund Jan (1913-1989)
  13.    Ozdowski Jerzy (1925-1994) (Pot. Sejmu Wlk.)
  14.    Piasecki Bolesław (1915-1979)
  15.    Rakowski Mieczysław Franciszek (1926-2008)
  16.    Rostworowski Stanisław Jan (1934-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  17.    Skibniewska Halina (1921-2011)
  18.    Żukrowski Wojciech (1916-2000) (Pot. Sejmu Wlk.)

1972-1976 Sejm PRL VI Kadencji

4.7% (22 z 466) w tym w Potomkach Sejmu Wlk. 1.3% (6 z 466)
  1.    Bukowski Jerzy (1902-1982) (Pot. Sejmu Wlk.)
  2.    Groszkowski Janusz (1898-1984)
  3.    Hagmajer Jerzy (1913-1998) (Pot. Sejmu Wlk.)
  4.    Hołuj Tadeusz (1916-1985)
  5.    Iwaszkiewicz Jarosław Leon (1894-1980)
  6.    Jabłoński Henryk (1909-2003) (Pot. Sejmu Wlk.)
  7.    Jaroszewicz Piotr (1909-1992)
  8.    Jaruzelski Wojciech (1923-)
  9.    Kijowski Józef (1923-1983)
  10.    Łubieński Konstanty (1910-1977) (Pot. Sejmu Wlk.)
  11.    Moczar Mieczysław (1913-1986)
  12.    Moskwa Zygmunt (1908-1975)
  13.    Osmańczyk Edmund Jan (1913-1989)
  14.    Piasecki Bolesław (1915-1979)
  15.    Rakowski Mieczysław Franciszek (1926-2008)
  16.    Rostworowski Stanisław Jan (1934-) (Pot. Sejmu Wlk.)
  17.    Skibniewska Halina (1921-2011)
  18.    Sokorski Włodzimierz (1908-1999)
  19.    Starościak Jerzy (1914-1974)
  20.    Stomma Stanisław (1908-2005)
  21.    Szyr Eugeniusz (1915-2000)
  22.    Żukrowski Wojciech (1916-2000) (Pot. Sejmu Wlk.)

1969-1972 Sejm PRL V Kadencji

4.9% (23 z 466) w tym w Potomkach Sejmu Wlk. 1.3% (6 z 466)
  1.    Cyrankiewicz Józef (1911-1989)
  2.    Hagmajer Jerzy (1913-1998) (Pot. Sejmu Wlk.)
  3.    Iwaszkiewicz Jarosław Leon (1894-1980)
  4.    Jabłoński Henryk (1909-2003) (Pot. Sejmu Wlk.)
  5.    Jaroszewicz Piotr (1909-1992)
  6.    Jaruzelski Wojciech (1923-)
  7.    Kliszko Zenon (1908-1989)
  8.    Kulczyński Stanisław Leon (1895-1975)
  9.    Lendzion Leon (1918-2005)
  10.    Łubieński Konstanty (1910-1977) (Pot. Sejmu Wlk.)
  11.    Mazowiecki Tadeusz (1927-)
  12.    Moczar Mieczysław (1913-1986)
  13.    Moskwa Zygmunt (1908-1975)
  14.    Osmańczyk Edmund Jan (1913-1989)
  15.    Piasecki Bolesław (1915-1979)
  16.    Skibniewska Halina (1921-2011)
  17.    Sokorski Włodzimierz (1908-1999)
  18.    Spychalski Marian (1906-1980) (Pot. Sejmu Wlk.)
  19.    Staliński Janusz (1916-1985)
  20.    Starewicz Artur (1917-)
  21.    Stomma Stanisław (1908-2005)
  22.    Trąmpczyński Witold (1909-1982) (Pot. Sejmu Wlk.)
  23.    Wycech Czesław (1899-1977) (Pot. Sejmu Wlk.)

1965-1969 Sejm PRL IV Kadencji

6.5% (30 z 460) w tym w Potomkach Sejmu Wlk. 1.5% (7 z 460)
  1.    Bukowski Jerzy (1902-1982) (Pot. Sejmu Wlk.)
  2.    Cyrankiewicz Józef (1911-1989)
  3.    Drobner Bolesław (1883-1968)
  4.    Grzecznarowski Józef (1884-1976)
  5.    Hagmajer Jerzy (1913-1998) (Pot. Sejmu Wlk.)
  6.    Iwaszkiewicz Jarosław Leon (1894-1980)
  7.    Jabłoński Henryk (1909-2003) (Pot. Sejmu Wlk.)
  8.    Jaroszewicz Piotr (1909-1992)
  9.    Jaruzelski Wojciech (1923-)
  10.    Kasman Leon (1905-1984)
  11.    Kliszko Zenon (1908-1989)
  12.    Kopecki Kazimierz (1904-1984)
  13.    Kulczyński Stanisław Leon (1895-1975)
  14.    Lendzion Leon (1918-2005)
  15.    Lorentz Stanisław (1899-1991)
  16.    Łubieński Konstanty (1910-1977) (Pot. Sejmu Wlk.)
  17.    Mazowiecki Tadeusz (1927-)
  18.    Moczar Mieczysław (1913-1986)
  19.    Ozga Władysław (1906-1973)
  20.    Piasecki Bolesław (1915-1979)
  21.    Rapacki Adam (1909-1970)
  22.    Reiff Ryszard (1923-2007) (Pot. Sejmu Wlk.)
  23.    Skibniewska Halina (1921-2011)
  24.    Sokorski Włodzimierz (1908-1999)
  25.    Spychalski Marian (1906-1980) (Pot. Sejmu Wlk.)
  26.    Starewicz Artur (1917-)
  27.    Stomma Stanisław (1908-2005)
  28.    Szyr Eugeniusz (1915-2000)
  29.    Wycech Czesław (1899-1977) (Pot. Sejmu Wlk.)
  30.    Żółkiewski Stefan (1911-1991)

1961-1965 Sejm PRL III Kadencji

7.4% (34 z 460) w tym w Potomkach Sejmu Wlk. 2.0% (9 z 460)
  1.    Bukowski Jerzy (1902-1982) (Pot. Sejmu Wlk.)
  2.    Cyrankiewicz Józef (1911-1989)
  3.    Drobner Bolesław (1883-1968)
  4.    Gertych Zbigniew (1922-2008) (Pot. Sejmu Wlk.)
  5.    Gierzyński Tadeusz (1905-1968)
  6.    Grabski Andrzej Kazimierz (1908-1965)
  7.    Grzecznarowski Józef (1884-1976)
  8.    Hagmajer Jerzy (1913-1998) (Pot. Sejmu Wlk.)
  9.    Hryniewiecki Jerzy (1908-1989)
  10.    Iwaszkiewicz Jarosław Leon (1894-1980)
  11.    Jabłoński Henryk (1909-2003) (Pot. Sejmu Wlk.)
  12.    Jaroszewicz Piotr (1909-1992)
  13.    Jaruzelski Wojciech (1923-)
  14.    Kasman Leon (1905-1984)
  15.    Kisielewski Stefan (1911-1991)
  16.    Kliszko Zenon (1908-1989)
  17.    Kopecki Kazimierz (1904-1984)
  18.    Kulczyński Stanisław Leon (1895-1975)
  19.    Kwiek Marek (1913-1962) (Pot. Sejmu Wlk.)
  20.    Lendzion Leon (1918-2005)
  21.    Lepszy Kazimierz (1904-1964)
  22.    Łubieński Konstanty (1910-1977) (Pot. Sejmu Wlk.)
  23.    Mazowiecki Tadeusz (1927-)
  24.    Moczar Mieczysław (1913-1986)
  25.    Ozga Władysław (1906-1973)
  26.    Piechotka Maria (1920-?)
  27.    Rapacki Adam (1909-1970)
  28.    Spychalski Marian (1906-1980) (Pot. Sejmu Wlk.)
  29.    Starewicz Artur (1917-)
  30.    Stomma Stanisław (1908-2005)
  31.    Szyr Eugeniusz (1915-2000)
  32.    Wycech Czesław (1899-1977) (Pot. Sejmu Wlk.)
  33.    Załęski Zygmunt (1892-1966) (Pot. Sejmu Wlk.)
  34.    Żółkiewski Stefan (1911-1991)

1957-1961 Sejm PRL II Kadencji

6.5% (30 z 461) w tym w Potomkach Sejmu Wlk. 2.2% (10 z 461)
  1.    Bukowski Jerzy (1902-1982) (Pot. Sejmu Wlk.)
  2.    Cyrankiewicz Józef (1911-1989)
  3.    Drobner Bolesław (1883-1968)
  4.    Gertych Zbigniew (1922-2008) (Pot. Sejmu Wlk.)
  5.    Gierzyński Tadeusz (1905-1968)
  6.    Grzecznarowski Józef (1884-1976)
  7.    Hryniewiecki Jerzy (1908-1989)
  8.    Iwaszkiewicz Jarosław Leon (1894-1980)
  9.    Jabłoński Henryk (1909-2003) (Pot. Sejmu Wlk.)
  10.    Jaroszewicz Piotr (1909-1992)
  11.    Kisielewski Stefan (1911-1991)
  12.    Kliszko Zenon (1908-1989)
  13.    Kulczyński Stanisław Leon (1895-1975)
  14.    Łubieński Konstanty (1910-1977) (Pot. Sejmu Wlk.)
  15.    Makarczyk Zbigniew (1904-1963) (Pot. Sejmu Wlk.)
  16.    Meissner Tadeusz Wiktor (1902-1966) (Pot. Sejmu Wlk.)
  17.    Moczar Mieczysław (1913-1986)
  18.    Moskwa Zygmunt (1908-1975)
  19.    Nowakowski Zygmunt (1912-1993) (Pot. Sejmu Wlk.)
  20.    Osmańczyk Edmund Jan (1913-1989)
  21.    Rapacki Adam (1909-1970)
  22.    Skowroński Ignacy (1888-1957)
  23.    Spychalski Marian (1906-1980) (Pot. Sejmu Wlk.)
  24.    Starewicz Artur (1917-)
  25.    Stomma Stanisław (1908-2005)
  26.    Wilamowski Bohdan (1914-1985)
  27.    Wojtysiak Antoni (1896-1978)
  28.    Wycech Czesław (1899-1977) (Pot. Sejmu Wlk.)
  29.    Załęski Zygmunt (1892-1966) (Pot. Sejmu Wlk.)
  30.    Żółkiewski Stefan (1911-1991)

1952-1957 Sejm PRL I Kadencji

10.6% (46 z 436) w tym w Potomkach Sejmu Wlk. 1.1% (5 z 436)
  1.    Andrzejewski Jerzy (1909-1983)
  2.    Biernawski Witold Franciszek Marian (1898-1957)
  3.    Bierut Bolesław (1892-1956)
  4.    Budzyńska Celina (1907-1993)
  5.    Cebertowicz Romuald Adam (1897-1981)
  6.    Cyrankiewicz Józef (1911-1989)
  7.    Dembowski Jan Bohdan (1889-1963)
  8.    Dobraczyński Jan (1910-1994)
  9.    Domańska Irena (1903-1985)
  10.    Drobner Bolesław (1883-1968)
  11.    Horodyński Dominik (1919-2008) (Pot. Sejmu Wlk.)
  12.    Iwaszkiewicz Jarosław Leon (1894-1980)
  13.    Jabłoński Henryk (1909-2003) (Pot. Sejmu Wlk.)
  14.    Jarochowska Maria (1918-1975) (Pot. Sejmu Wlk.)
  15.    Jaroszewicz Piotr (1909-1992)
  16.    Kasman Leon (1905-1984)
  17.    Kowalski Władysław (1894-1958)
  18.    Kulczyński Stanisław Leon (1895-1975)
  19.    Lekczyńska Jadwiga (1899-1983)
  20.    Łubieński Konstanty (1910-1977) (Pot. Sejmu Wlk.)
  21.    Marchlewski Teodor (1899-1962)
  22.    Marks Bronisław (1894-1955)
  23.    Mazur Stanisław Mieczysław (1905-1981)
  24.    Minor Marian (1902-1973)
  25.    Moskwa Zygmunt (1908-1975)
  26.    Nałkowska Zofia (1884-1954)
  27.    Osmańczyk Edmund Jan (1913-1989)
  28.    Pietrzak Szymon (1888-1976)
  29.    Rapacki Adam (1909-1970)
  30.    Rek Tadeusz (1906-1968)
  31.    Rokossowski Konstanty (1896-1968)
  32.    Rudnicki Lucjan (1882-1968)
  33.    Rustecki Jan (?-?)
  34.    Schayer Wacław Maria (1905-1959)
  35.    Skibniewski Zygmunt (1905-1994)
  36.    Skowroński Ignacy (1888-1957)
  37.    Sokorski Włodzimierz (1908-1999)
  38.    Sołdek Stanisław (1916-1970)
  39.    Szczeniowski Szczepan (1898-1979)
  40.    Szyr Eugeniusz (1915-2000)
  41.    Teisseyre Stanisław (1905-1988)
  42.    Tołwiński Stanisław (1895-1969)
  43.    Wycech Czesław (1899-1977) (Pot. Sejmu Wlk.)
  44.    Wyka Kazimierz (1910-1975)
  45.    Żemaitis Kiejstut (1906-1973)
  46.    Żółkiewski Stefan (1911-1991)

1947-1952 Sejm Ustawodawczy

8.7% (39 z 446) w tym w Potomkach Sejmu Wlk. 1.6% (7 z 446)
  1.    Cyrankiewicz Józef (1911-1989)
  2.    Drobner Bolesław (1883-1968)
  3.    Grzecznarowski Józef (1884-1976)
  4.    Hiżowa Emilia (1895-1970)
  5.    Jabłoński Henryk (1909-2003) (Pot. Sejmu Wlk.)
  6.    Jaroszewicz Piotr (1909-1992)
  7.    Kliszko Zenon (1908-1989)
  8.    Korboński Stefan (1901-1989)
  9.    Kowalski Władysław (1894-1958)
  10.    Krzyżanowski Adam (1873-1963)
  11.    Kulczyński Stanisław Leon (1895-1975)
  12.    Kulisiewicz Jan Szczepan (1897-1966)
  13.    Kwiatkowski Eugeniusz Felicjan (1888-1974) (Pot. Sejmu Wlk.)
  14.    Leszczycki Stanisław (1907-1996)
  15.    Malczyński Wiktor (-)
  16.    Mazur Stanisław Mieczysław (1905-1981)
  17.    Michałowicz Mieczysław (1876-1965)
  18.    Michejda Tadeusz (1879-1956)
  19.    Minor Marian (1902-1973)
  20.    Moskwa Zygmunt (1908-1975)
  21.    Nałkowska Zofia (1884-1954)
  22.    Nowicki Marian Jerzy (1893-1960) (Pot. Sejmu Wlk.)
  23.    Olchowicz Aleksander (1898-1854)
  24.    Osiecki Stanisław (1875-1967)
  25.    Osóbka-Morawski Edward (1909-1997)
  26.    Radziwiłł Krzysztof Mikołaj (1898-1986) (Pot. Sejmu Wlk.)
  27.    Rapacki Adam (1909-1970)
  28.    Rek Tadeusz (1906-1968)
  29.    Rustecki Jan (?-?)
  30.    Sokorski Włodzimierz (1908-1999)
  31.    Spychalski Marian (1906-1980) (Pot. Sejmu Wlk.)
  32.    Świerczewski Karol (1897-1947)
  33.    Tołwiński Stanisław (1895-1969)
  34.    Wasowski Józef (1885-1947)
  35.    Wilamowski Bohdan (1914-1985)
  36.    Wycech Czesław (1899-1977) (Pot. Sejmu Wlk.)
  37.    Załęski Zygmunt (1892-1966) (Pot. Sejmu Wlk.)
  38.    Żółkiewski Stefan (1911-1991)
  39.    Żuławski Zygmunt (1880-1949)

1938-1939 Sejm V Kadencji

22.5% (46 z 204) w tym w Potomkach Sejmu Wlk. 6.9% (14 z 204)
  1.    Antonowicz Witold (1897-1946)
  2.    Barański Władysław Andrzej (1898-1944) (Pot. Sejmu Wlk.)
  3.    Chmieliński Stanisław (1895-?)
  4.    Dąbrowski Stanisław (1896-?)
  5.    Deryng Antoni Radosław (1901-1978)
  6.    Döllinger Zygmunt Antoni (1899-1949) (Pot. Sejmu Wlk.)
  7.    Dudkiewicz Edward (1898-1939)
  8.    Dudrewicz Tadeusz (1896-1939)
  9.    Filipowicz Eugeniusz (1903-1999)
  10.    Filipski Franciszek Hipolit (1893-1944)
  11.    Gebethner Jan Stanisław (1894-1981)
  12.    Jankowski Bolesław (1885-1939)
  13.    Jóźwiak Stanisław (1892-1964)
  14.    Karśnicki Feliks (1894-1961) (Pot. Sejmu Wlk.)
  15.    Kobosko Józef Nikodem (1902-1968)
  16.    Kolbusz Franciszek Jerzy (1895-1940) (Pot. Sejmu Wlk.)
  17.    Kościałkowski-Zyndram Marian (1892-1946) (Pot. Sejmu Wlk.)
  18.    Koter Andrzej (1888-1966)
  19.    Krupski Czesław (1889-po 1939) (Pot. Sejmu Wlk.)
  20.    Krzywiec Michał Marian (1902-?)
  21.    Kudelska Stefania Jadwiga (1890-1944)
  22.    Kwiatkowski Eugeniusz Felicjan (1888-1974) (Pot. Sejmu Wlk.)
  23.    Lechnicki Tadeusz (1892-1939)
  24.    Leopold Stanisław (1884-1940) (Pot. Sejmu Wlk.)
  25.    Lepecki Zbigniew (1902-po 1939)
  26.    Lgocki Stefan (1894-1947)
  27.    Machlejd Jerzy Artur (1901-1940)
  28.    Makowski Wacław (1880-1942)
  29.    Mazurkiewicz Józef (1904-1977)
  30.    Milewski Alfred (1893-1959)
  31.    Nowak Tadeusz (1895-1971)
  32.    Orlański Mieczysław Hipolit (1898-1945)
  33.    Ostaszewski Roman (1903-1940) (Pot. Sejmu Wlk.)
  34.    Pikulski Jerzy Marian (1904-1941)
  35.    Piotrowski Jan Antoni (1891-1962) (Pot. Sejmu Wlk.)
  36.    Pleszczyński Ludwik (1889-1964)
  37.    Rączkowski Ludwik (1892-1968)
  38.    Sarnecki Adolf (1898-1960)
  39.    Skwarczyński Stanisław (1888-1981)
  40.    Stahl Zdzisław Henryk (1901-1987) (Pot. Sejmu Wlk.)
  41.    Szczytt-Niemirowicz Krzysztof (1893-?) (Pot. Sejmu Wlk.)
  42.    Szumański Władysław (1873-?)
  43.    Święcicki Kazimierz (1904-?)
  44.    Trębicki Henryk Adam (1898-1940)
  45.    Trzeciak Jan (1902-1993) (Pot. Sejmu Wlk.)
  46.    Wichliński Jan (1908-?) (Pot. Sejmu Wlk.)

1938-1939 Senat V Kadencji

46.9% (46 z 98) w tym w Potomkach Sejmu Wlk. 15.3% (15 z 98)
  1.    Bartlowa Maria z d. Rutkowska (1881-1969)
  2.    Beck Józef (1894-1944) (Pot. Sejmu Wlk.)
  3.    Beczkowicz Zygmunt Kazimierz (1887-1985) (Pot. Sejmu Wlk.)
  4.    Berbecka Zofia z d. Jacyna-Jatelnicka (1884-1970)
  5.    Bisping Kazimierz (1887-1941) (Pot. Sejmu Wlk.)
  6.    Dębski Jan Michał (1889-1976) (Pot. Sejmu Wlk.)
  7.    Fudakowski Kazimierz Bohdan (1880-1965) (Pot. Sejmu Wlk.)
  8.    Giedroyć Tadeusz (1888-1941) (Pot. Sejmu Wlk.)
  9.    Godlewski Józef Marian (1890-1968) (Pot. Sejmu Wlk.)
  10.    Hempel Stanisław (1891-1968) (Pot. Sejmu Wlk.)
  11.    Jędrusik Henryk (1895-1972)
  12.    Katelbach Tadeusz Maciej (1897-1977)
  13.    Klarner Czesław Romuald (1872-1957) (Pot. Sejmu Wlk.)
  14.    Kobylański Tadeusz Wiktor (1890-1970)
  15.    Koc Adam Ignacy (1891-1969)
  16.    Kolankowski Ludwik (1882-1956)
  17.    Lechnicki Felicjan (1885-1963)
  18.    Malinowski Marian (1876-1948)
  19.    Malski Władysław Antoni (1894-1941)
  20.    Miedziński Bogusław (1891-1972)
  21.    Miklaszewski Bolesław Grzegorz (1871-1941)
  22.    Miłaszewski Stanisław (1886-1944)
  23.    Morawski-Dzierżykraj Edward (1892-1961) (Pot. Sejmu Wlk.)
  24.    Norwid-Neugebauer Wanda Jadwiga 1-o voto Bilewska z d. Leśkiewicz (1885-1957)
  25.    Nosalewski Kazimierz (1871-1947) (Pot. Sejmu Wlk.)
  26.    Olchowicz Konrad (1894-1978)
  27.    Osiński Aleksander (1870-1956)
  28.    Paradowska-Szelągowska Anna Czesława (1879-1962)
  29.    Patek Stanisław Jan (1866-1944)
  30.    Przedpełski Bolesław (1896-1981)
  31.    Puławski Ignacy (1886-po 1944)
  32.    Radziwiłł ks. Krzysztof Mikołaj (1898-1986) (Pot. Sejmu Wlk.)
  33.    Rembieliński Jan (1897-1948)
  34.    Róg Michał (1884-1940)
  35.    Roman Antoni (1892-1951)
  36.    Semkowicz Aleksander (1885-1954)
  37.    Siciński Stanisław (1896-1966) (Pot. Sejmu Wlk.)
  38.    Skoczylas Stanisław (1875-1968)
  39.    Starzewski Maciej (1891-1944)
  40.    Starzyński Stefan Bronisław (1893-?) (Pot. Sejmu Wlk.)
  41.    Stryjeński Władysław Jan (1889-1956)
  42.    Sujkowska z d. Chmieleńska Helena Antonina (1878-1944)
  43.    Ślaski Jan (1895-1940) (Pot. Sejmu Wlk.)
  44.    Śliwiński Artur (1877-1953)
  45.    Tomaszkiewicz Leopold (1893 (?)-po 1944)
  46.    Wysocki Alfred (1873-1959)

1935-1938 Sejm IV Kadencji

32.7% (67 z 205) w tym w Potomkach Sejmu Wlk. 12.2% (25 z 205)
  1.    Bogusz Edward Franciszek (1893-1986)
  2.    Budzyński Wacław (1891-po 1939)
  3.    Car Stanisław Henryk (1882-1938)
  4.    Chełmicki Bogdan (właśc. Bohdan) Józef (1895-1982) (Pot. Sejmu Wlk.)
  5.    Choiński-Dzieduszycki Jan (1890-1971) (Pot. Sejmu Wlk.)
  6.    Chojnacki Bronisław (1895-1955)
  7.    Dębicki Czesław (1899-1951)
  8.    Dehnel Marian Ludwik (1880-1936)
  9.    Donimirski-Brochwicz Jerzy Marian (1897-1939) (Pot. Sejmu Wlk.)
  10.    Dratwa Dominik (1889-1941)
  11.    Dublasiewicz Kazimierz Paweł (1895-1973)
  12.    Floyar-Rajchman Henryk Janusz (1893-1951)
  13.    Gardecki Zygmunt (1885-1942)
  14.    Goetz-Okocimski Antoni Jan (1895-1962) (Pot. Sejmu Wlk.)
  15.    Haczyński Wacław (1894-1940)
  16.    Hołyński Jan Walerian (1890-1969)
  17.    Hoppe Jan Władysław (1902-1969)
  18.    Hutten-Czapski Emeryk (1897-1979) (Pot. Sejmu Wlk.)
  19.    Jabłoński Jerzy Włodzimierz (1895-1986) (Pot. Sejmu Wlk.)
  20.    Karśnicki Feliks (1894-1961) (Pot. Sejmu Wlk.)
  21.    Koc Adam Ignacy (1891-1969)
  22.    Kolbusz Franciszek Jerzy (1895-1940) (Pot. Sejmu Wlk.)
  23.    Kościałkowski-Zyndram Marian (1892-1946) (Pot. Sejmu Wlk.)
  24.    Kozicki Jerzy Marian (1890-1952) (Pot. Sejmu Wlk.)
  25.    Kozłowski Tomasz Stefan (1895-1946)
  26.    Kroebl Adam (1880-1950)
  27.    Krukowski Roman Stanisław (1884-1961)
  28.    Krzeczunowicz Kornel (1894-1988) (Pot. Sejmu Wlk.)
  29.    Krzywoszyński Włodzimierz (1903-1975) (Pot. Sejmu Wlk.)
  30.    Lenkiewicz-Ipohorski Jan (1881-po 1939)
  31.    Łubieński Bogusław (1893-1941) (Pot. Sejmu Wlk.)
  32.    Maleszewski Wiktor (1883-1941)
  33.    Marchlewski Tadeusz (1892-1967)
  34.    Messing Henryk Aleksander (1893-1977)
  35.    Michałowski Stanisław (1903-1984)
  36.    Miedziński Bogusław (1891-1972)
  37.    Morawski Józef (1893-1969) (Pot. Sejmu Wlk.)
  38.    Mostowski Janusz (1891-1975)
  39.    Mróz Stanisław (1890-1972)
  40.    Olewiński Stanisław (1896-po 1939)
  41.    Olszewski Stefan Błażej (1897-1941)
  42.    Paciorkowski Jerzy (1893-1957) (Pot. Sejmu Wlk.)
  43.    Pełczyńska Wanda Izabela z d. Filipkowska (1894-1976)
  44.    Podoski Bohdan Czesław Karol (1894-1986) (Pot. Sejmu Wlk.)
  45.    Puławski Ignacy (1886-po 1944)
  46.    Pyz Julian (1895-?)
  47.    Sapieha ks. Leon (1883-1944) (Pot. Sejmu Wlk.)
  48.    Sarnecki Adolf (1898-1960)
  49.    Schaetzel Tadeusz (1891-1971) (Pot. Sejmu Wlk.)
  50.    Sławek Walery (1879-1939)
  51.    Snopczyński Antoni (1896-1944)
  52.    Stpiczyński Wojciech (1896-1936)
  53.    Suchorzewski Leon (1894-1940) (Pot. Sejmu Wlk.)
  54.    Szalewicz Tomasz Witold (1890-1961) (Pot. Sejmu Wlk.)
  55.    Szczypa Władysław (1895-?)
  56.    Szetela Tadeusz (1901-1983)
  57.    Szymański Wacław (1892-?)
  58.    Ślaski Jan (1895-1940) (Pot. Sejmu Wlk.)
  59.    Światopełk-Mirski Kazimierz (1891-1941) (Pot. Sejmu Wlk.)
  60.    Tarnowski Artur (1903-1984) (Pot. Sejmu Wlk.)
  61.    Thun Tadeusz de (1897-1974) (Pot. Sejmu Wlk.)
  62.    Tomaszkiewicz Leopold (1893 (?)-po 1944)
  63.    Wąsik Edmund (1883-1946)
  64.    Widacki Stanisław Zygmunt (1883-1940)
  65.    Wierzbicki Andrzej (1877-1961)
  66.    Wojciechowski Bronisław Wacław (1894-1966)
  67.    Wyganowski Stefan (1894-1960) (Pot. Sejmu Wlk.)

1935-1938 Senat IV Kadencji

59.0% (62 z 105) w tym w Potomkach Sejmu Wlk. 19.0% (20 z 105)
  1.    Barański Jerzy Julian (1884-1959)
  2.    Bartel Kazimierz Władysław (1882-1941)
  3.    Beck Józef (1894-1944) (Pot. Sejmu Wlk.)
  4.    Beczkowicz Zygmunt Kazimierz (1887-1985) (Pot. Sejmu Wlk.)
  5.    Bisping Kazimierz (1887-1941) (Pot. Sejmu Wlk.)
  6.    Bniński Adolf Rafał Jan (1884-1942) (Pot. Sejmu Wlk.)
  7.    Cholewicki Roman (1886-1942)
  8.    Chrzanowski Bernard (1861-1944)
  9.    Dworakowski Tadeusz Michał (1881-1956) (Pot. Sejmu Wlk.)
  10.    Dzieduszycki Konstanty (1884-1964)
  11.    Ehrenkreutz Stefan Łukasz (1880-1945)
  12.    Evert Ludwik Józef (1863-1945)
  13.    Fleszarowa Regina Zofia z d. Danysz (1888-1969)
  14.    Fudakowski Kazimierz Bohdan (1880-1965) (Pot. Sejmu Wlk.)
  15.    Gołuchowski Wojciech Maria Agenor (1888-1960) (Pot. Sejmu Wlk.)
  16.    Gwiżdż Feliks (1885-1952)
  17.    Heiman-Jarecki Aleksander (1886-1966)
  18.    Jaroszewiczowa Halina z d. Chełmicka (1892-1940) (Pot. Sejmu Wlk.)
  19.    Jastrzębowski Wojciech Tadeusz (1884-1963)
  20.    Jędrzejewicz Janusz (1885-1951)
  21.    Karszo-Siedlewski Tadeusz Aleksander (1893-1939)
  22.    Kawecki Henryk (1886-1942)
  23.    Kleszczyński Edward (1892-1984) (Pot. Sejmu Wlk.)
  24.    Kozłowski Leon Tadeusz (1892-1944)
  25.    Kratowska Julia (1870-1946)
  26.    Kudelska Stefania Jadwiga (1890-1944)
  27.    Łakiński Tadeusz Franciszek (1890-1958)
  28.    Lechnicki Felicjan (1885-1963)
  29.    Leszczyński Zygmunt Leon Józef Alojzy (1866-1942) (Pot. Sejmu Wlk.)
  30.    Lewandowski Jan (1885-1960)
  31.    Lipiński Franciszek Dominik (1883-po 1944) (Pot. Sejmu Wlk.)
  32.    Lubomirski książę Zdzisław (1865-1943) (Pot. Sejmu Wlk.)
  33.    Macieszyna Władysława Jadwiga z d. Srzednicka (1888-1967)
  34.    Makowski Wacław (1880-1942)
  35.    Maleszewski-Jagrym Janusz Zygmunt (1879-1942)
  36.    Malinowski Maksymilian (1860-1948)
  37.    Malinowski Marian (1876-1948)
  38.    Malski Władysław Antoni (1894-1941)
  39.    Mańkowski Stanisław (1876-1937) (Pot. Sejmu Wlk.)
  40.    Michałowicz Mieczysław Jan (1876-1965)
  41.    Michałowski Czesław Paweł (1885-1941)
  42.    Miklaszewski Bolesław Grzegorz (1871-1941)
  43.    Młodkowski Tadeusz Stanisław Marian (1887-1960)
  44.    Modrzewski Jan Ignacy (1869-1962)
  45.    Norwid-Neugebauer Wanda Jadwiga 1-o voto Bilewska z d. Leśkiewicz (1885-1957)
  46.    Olewiński Piotr (1895-1962) (Pot. Sejmu Wlk.)
  47.    Osiński Aleksander (1870-1956)
  48.    Patek Stanisław Jan (1866-1944)
  49.    Piłsudski Adam (1869-1935)
  50.    Radziwiłł ks. Janusz Franciszek (1880-1967) (Pot. Sejmu Wlk.)
  51.    Róg Michał (1884-1940)
  52.    Rostworowski Wojciech (1877-1952) (Pot. Sejmu Wlk.)
  53.    Rudowski Jan (1891-po 1945)
  54.    Rydel Stefan (1892-1975) (Pot. Sejmu Wlk.)
  55.    Siedlecki Stanisław (1877-1939)
  56.    Siemiątkowski Jerzy (1889-1947)
  57.    Sieroszewski Wacław (1858-1945) (Pot. Sejmu Wlk.)
  58.    Śliwiński Artur (1877-1953)
  59.    Taube Józef (1893-1971) (Pot. Sejmu Wlk.)
  60.    Wołoszynowski Joachim (1870-1945)
  61.    Wróblewski Stanisław (1868-1938)
  62.    Zaleski August (1883-1972) (Pot. Sejmu Wlk.)

1930-1935 Sejm III Kadencji

26.5% (130 z 491) w tym w Potomkach Sejmu Wlk. 7.5% (37 z 491)
  1.    Abraham Roman Józef (1891-1976)
  2.    Arciszewski Franciszek Adam (1890-1969)
  3.    Awenarius Zdzisław Józef (1900-1975)
  4.    Balicka Gabriela z d. Iwanowska (1871-1962)
  5.    Barlicki Norbert Stanisław (1880-1941)
  6.    Berbecka Zofia z d. Jacyna-Jatelnicka (1884-1970)
  7.    Birkenmayer Alfred Józef (1892-1977)
  8.    Boerner Ignacy August (1875-1933)
  9.    Bogdani Roman (1879-1940)
  10.    Bojanowski Stanisław (1894-1959) (Pot. Sejmu Wlk.)
  11.    Brodacki Jan (1882-1943) (Pot. Sejmu Wlk.)
  12.    Bryła Stefan Władysław (1886-1943)
  13.    Bzowski Włodzimierz (1881-1942)
  14.    Car Stanisław Henryk (1882-1938)
  15.    Chamiec Antoni (1891-1965)
  16.    Chęciński Marian (1894-1937?)
  17.    Choiński-Dzieduszycki Jan (1890-1971) (Pot. Sejmu Wlk.)
  18.    Chrystowski Ignacy (1883-1938) (Pot. Sejmu Wlk.)
  19.    Czernicki Tomasz Jan (1886-1947)
  20.    Czerwiński Sławomir (1885-1931)
  21.    Czetwertyński-Światopełk książę Seweryn Franciszek (1873-1945) (Pot. Sejmu Wlk.)
  22.    Dąbrowski Marian (1878-1958)
  23.    Dąbrowski Stefan Zygmunt (1877-1947) (Pot. Sejmu Wlk.)
  24.    Daszyński Ignacy Ewaryst (1866-1936) (Pot. Sejmu Wlk.)
  25.    Dembiński Zbigniew Adam (1898-1981) (Pot. Sejmu Wlk.)
  26.    Dobrowolski Kazimierz Władysław (1884-1957)
  27.    Dolanowski Mikołaj (1895-1978)
  28.    Dratwa Dominik (1889-1941)
  29.    Dubois Stanisław Józef (1901-1942)
  30.    Dyboski Tadeusz Ignacy (1891-1939)
  31.    Dzieduszycki Władysław (1875-1940) (Pot. Sejmu Wlk.)
  32.    Fabierkiewicz Wacław (1891-1967)
  33.    Fijałkowski Mieczysław (1888-1972)
  34.    Godlewski Hipolit Józef (1867-1936) (Pot. Sejmu Wlk.)
  35.    Grodzicki Stanisław Franciszek (1865-1943) (Pot. Sejmu Wlk.)
  36.    Grzecznarowski Józef (1884-1976)
  37.    Grzymała Feliks (1872-1950)
  38.    Gwiżdż Feliks (1885-1952)
  39.    Hołówko Tadeusz (1889-1931)
  40.    Hołyński Jan Walerian (1890-1969)
  41.    Hutten-Czapski Emeryk (1897-1979) (Pot. Sejmu Wlk.)
  42.    Idzikowski Edward (1894-1944)
  43.    Jankowski Jan Stanisław (1882-1953)
  44.    Jaroszewiczowa Halina z d. Chełmicka (1892-1940) (Pot. Sejmu Wlk.)
  45.    Jasiukowicz Stanisław (1882-1946) (Pot. Sejmu Wlk.)
  46.    Jędrzejewicz Janusz (1885-1951)
  47.    Kakowski Henryk (1890-1945)
  48.    Karwacki Wacław (1895-1982)
  49.    Kawecki Józef (1883-1959)
  50.    Kępczyński Wincenty (1893-1955)
  51.    Kleszczyński Edward (1892-1984) (Pot. Sejmu Wlk.)
  52.    Koc Adam Ignacy (1891-1969)
  53.    Koczara Piotr (1884-1957)
  54.    Komarnicki Wacław (1891-1954)
  55.    Koniarek Władysław (1890-1962)
  56.    Kozłowski Leon Tadeusz (1892-1944)
  57.    Kozłowski Tomasz Stefan (1895-1946)
  58.    Krzyżanowski Adam Alojzy (1873-1963)
  59.    Kühn Alfons Walenty (1878-1944)
  60.    Kulczycki Ludwik (1866-1941)
  61.    Kulisiewicz Jan Szczepan (1897-1966)
  62.    Kwiatkowski Eugeniusz Felicjan (1888-1974) (Pot. Sejmu Wlk.)
  63.    Łaguna Sławomir (1889-1940)
  64.    Lech Tadeusz Marian (1877-1945)
  65.    Lechnicki Felicjan (1885-1963)
  66.    Lechnicki Zdzisław Klemens (1890-1959)
  67.    Lipiński Franciszek Dominik (1883-po 1944) (Pot. Sejmu Wlk.)
  68.    Lubomirski Andrzej (1862-1953) (Pot. Sejmu Wlk.)
  69.    Mackiewicz-Cat Stanisław (1896-1966)
  70.    Makowski Wacław (1880-1942)
  71.    Malinowski Maksymilian (1860-1948)
  72.    Malinowski Marian (1876-1948)
  73.    Malski Władysław Antoni (1894-1941)
  74.    Marczyńska Kazimiera z d. Żylińska (1895-1959)
  75.    Miedziński Bogusław (1891-1972)
  76.    Minkowski Paweł (1888-1947)
  77.    Moraczewska Zofia Anna z d. Gostkowska (1873-1958) (Pot. Sejmu Wlk.)
  78.    Morawski-Dzierżykraj Tadeusz (1893-1974) (Pot. Sejmu Wlk.)
  79.    Niedziałkowski Mieczysław (1893-1940)
  80.    Nowicki Marian Jerzy (1893-1960) (Pot. Sejmu Wlk.)
  81.    Nowodworski Jan Edward (1876-1954)
  82.    Paschalski Franciszek Julian (1889-1940) (Pot. Sejmu Wlk.)
  83.    Pepłowska Ewelina z d. Furs-Żyrkiewicz (1887-1969)
  84.    Pieracki Bronisław Wilhelm (1895-1934)
  85.    Piestrzyński Ryszard Stanisław (1902-1962)
  86.    Piłsudski Jan (1876-1950)
  87.    Podoski Bohdan Czesław Karol (1894-1986) (Pot. Sejmu Wlk.)
  88.    Polakiewicz Karol (1893-1962)
  89.    Pomianowski Stefan Gustaw (1879-1968)
  90.    Poniatowski Józef Maria (1897-1995) (Pot. Sejmu Wlk.)
  91.    Ponikowski Antoni Józef (1878-1949)
  92.    Przanowski Jan (1873-1941)
  93.    Psarski Władysław (1888-1944) (Pot. Sejmu Wlk.)
  94.    Puławski Ignacy (1886-po 1944)
  95.    Pułjan Romuald (1894-1971)
  96.    Pużak Kazimierz (1883-1950)
  97.    Radliński Zygmunt (1893-1956) (Pot. Sejmu Wlk.)
  98.    Radziwiłł ks. Janusz Franciszek (1880-1967) (Pot. Sejmu Wlk.)
  99.    Róg Michał (1884-1940)
  100.    Roj-Gąsienica Wojciech (1875-1954)
  101.    Rudowski Jan (1891-po 1945)
  102.    Rudziński Marian (1894-1952)
  103.    Rutkowski Władysław (1883-1973) (Pot. Sejmu Wlk.)
  104.    Rybarski Roman (1887-1942)
  105.    Rzóska Józef (1897-1973)
  106.    Sacha Stefan (1888-1943)
  107.    Sachs Henryk (1867-1934)
  108.    Seidler Teodor (1882-1972)
  109.    Siciński Stanisław (1896-1966) (Pot. Sejmu Wlk.)
  110.    Siemieński Jacek (?-?) (Pot. Sejmu Wlk.)
  111.    Sławek Walery (1879-1939)
  112.    Snopczyński Antoni (1896-1944)
  113.    Stahl Zdzisław Henryk (1901-1987) (Pot. Sejmu Wlk.)
  114.    Staniewicz Witold Cezary (1887-1966)
  115.    Staniszkis Teofil Witold (1880-1941)
  116.    Starzyński Stefan Bronisław (1893-?) (Pot. Sejmu Wlk.)
  117.    Stroński Stanisław (1882-1955)
  118.    Strzetelski Stanisław (1895-1969) (Pot. Sejmu Wlk.)
  119.    Stypułkowski Zbigniew (1904-1979)
  120.    Szczerkowski Antoni (1881-1960)
  121.    Szyszko Michał (1882-1934) (Pot. Sejmu Wlk.)
  122.    Tebinka Zygmunt (1892-1944)
  123.    Tomaszkiewicz Leopold (1893 (?)-po 1944)
  124.    Trąmpczyński Wojciech (1860-1953)
  125.    Tyszkiewicz Jan (1896-1939) (Pot. Sejmu Wlk.)
  126.    Waryński Tadeusz (1881-1932) (Pot. Sejmu Wlk.)
  127.    Witos Wincenty (1874-1945)
  128.    Wojciechowski Bronisław Wacław (1894-1966)
  129.    Wysłouch Antoni (1864-po 1940) (Pot. Sejmu Wlk.)
  130.    Żuławski Zygmunt (1880-1949)

1930-1935 Senat III Kadencji

39.3% (46 z 117) w tym w Potomkach Sejmu Wlk. 13.7% (16 z 117)
  1.    Achmatowicz Aleksander (1865-1944)
  2.    Boguszewski Stefan (1877-1938)
  3.    Czartoryski Witold (1864-1945) (Pot. Sejmu Wlk.)
  4.    Dąmbski Stanisław (1865-1941) (Pot. Sejmu Wlk.)
  5.    Daszyńska-Golińska Zofia z d. Poznańska (1866-1934)
  6.    Dobrzański Stefan Andrzej (1883-1945)
  7.    Drucki-Lubecki Franciszek Marian (1878-1944) (Pot. Sejmu Wlk.)
  8.    Evert Ludwik Józef (1863-1945)
  9.    Gałecki Tadeusz (1871-1937)
  10.    Gaszyński Stanisław (1875-1965)
  11.    Godlewski Stanisław Aleksander (1867-1933) (Pot. Sejmu Wlk.)
  12.    Goetz-Okocimski baron Jan Albin (1864-1931) (Pot. Sejmu Wlk.)
  13.    Gołuchowski Agenor Maria (1886-1956) (Pot. Sejmu Wlk.)
  14.    Gross Daniel Bernard (1866-po 1942)
  15.    Gruszczyński Stanisław (1880-1943)
  16.    Hedinger Witold (1876-1932) (Pot. Sejmu Wlk.)
  17.    Jabłonowski Władysław (1865-1956) (Pot. Sejmu Wlk.)
  18.    Januszewski Wacław Wiktor (1880-1953)
  19.    Kamieniecki Witold Franciszek (1883-1964)
  20.    Kelles-Krauz Stanisław Maciej (1883-1965)
  21.    Kopciński Stefan (1878-1934)
  22.    Kozicki Stanisław Izydor (1876-1958)
  23.    Kulerski Wiktor (1865-1935)
  24.    Laurysiewicz Stefan (1867-1935)
  25.    Lempke Leon (1884-1946)
  26.    Limanowski Bolesław (1835-1935) (Pot. Sejmu Wlk.)
  27.    Łubieński Leon (1861-1944) (Pot. Sejmu Wlk.)
  28.    Lubomirski książę Zdzisław (1865-1943) (Pot. Sejmu Wlk.)
  29.    Marchlewski Leon Paweł (1869-1946)
  30.    Niezabytowski Karol Stanisław (1865-1952) (Pot. Sejmu Wlk.)
  31.    Nocznicki Tomasz (1862-1944)
  32.    Pepłowski Edward Adolf (1880-1960)
  33.    Perzyński Stefan Bolesław (1881-1941)
  34.    Posner Stanisław (Salomon) (1868-1930)
  35.    Przybylski Zygmunt Felicjan (1876-1942)
  36.    Rogowicz Jan Antoni (1881-1945)
  37.    Rolle Karol (1871-1954)
  38.    Roman Walery (1877-1952)
  39.    Seyda Marian (1879-1967)
  40.    Sokołowski Michał (1881-1947) (Pot. Sejmu Wlk.)
  41.    Szarski Marcin (1868-1941)
  42.    Tarnowski Zdzisław (1862-1937) (Pot. Sejmu Wlk.)
  43.    Thullie Maksymilian Marceli (1853-1939)
  44.    Trzeciak Józef (1873-?) (Pot. Sejmu Wlk.)
  45.    Wańkowicz Stanisław (1885-1943(44)?) (Pot. Sejmu Wlk.)
  46.    Wasiutyński Bohdan Szczepan Ksawery (1882-1940)

1928-1930 Sejm II Kadencji

27.7% (130 z 470) w tym w Potomkach Sejmu Wlk. 6.8% (32 z 470)
  1.    Anusz Antoni (1884-1935)
  2.    Baćmaga Józef (1888-1944?)
  3.    Bagiński Kazimierz Florian (1890-1966)
  4.    Balicka Gabriela z d. Iwanowska (1871-1962)
  5.    Barański Jerzy Julian (1884-1959)
  6.    Barlicki Norbert Stanisław (1880-1941)
  7.    Bartel Kazimierz Władysław (1882-1941)
  8.    Birkenmayer Alfred Józef (1892-1977)
  9.    Bojko Jakub (1857-1943)
  10.    Brodacki Jan (1882-1943) (Pot. Sejmu Wlk.)
  11.    Brun Henryk Stanisław (1888-1940)
  12.    Bryła Stefan Władysław (1886-1943)
  13.    Chaciński Józef (1889-1954) (Pot. Sejmu Wlk.)
  14.    Czarnecki Maksymilian (1896-1974)
  15.    Czernicki Tomasz Jan (1886-1947)
  16.    Czeszejko-Sochacki Jerzy (1892-1933)
  17.    Czetwertyński-Światopełk książę Seweryn Franciszek (1873-1945) (Pot. Sejmu Wlk.)
  18.    Dąbrowski Marian (1878-1958)
  19.    Dąbrowski Stefan Zygmunt (1877-1947) (Pot. Sejmu Wlk.)
  20.    Dadan Antoni (1895-1931)
  21.    Daszyński Ignacy Ewaryst (1866-1936) (Pot. Sejmu Wlk.)
  22.    Dębski Jan Michał (1889-1976) (Pot. Sejmu Wlk.)
  23.    Diamand Herman (1860-1931)
  24.    Dobiecki Artur Stanisław (1884-1948) (Pot. Sejmu Wlk.)
  25.    Dobrowolski Kazimierz Władysław (1884-1957)
  26.    Downarowicz Medard (1878-1934)
  27.    Dratwa Dominik (1889-1941)
  28.    Dubois Stanisław Józef (1901-1942)
  29.    Dyboski Tadeusz Ignacy (1891-1939)
  30.    Dzieduszycki Konstanty (1884-1964)
  31.    Fijałkowski Mieczysław (1888-1972)
  32.    Gardecki Zygmunt (1885-1942)
  33.    Gdyk Ludwik Teofil (1874-1940)
  34.    Gołuchowski Wojciech Maria Agenor (1888-1960) (Pot. Sejmu Wlk.)
  35.    Graliński Zygmunt Stanisław Cyprian (1897-1940)
  36.    Grzecznarowski Józef (1884-1976)
  37.    Gwiżdż Feliks (1885-1952)
  38.    Hołyński Jan Walerian (1890-1969)
  39.    Idzikowski Edward (1894-1944)
  40.    Jankowski Jan Stanisław (1882-1953)
  41.    Jaruzelski-Ślepowron Ksawery (1882-1930)
  42.    Jasiukowicz Stanisław (1882-1946) (Pot. Sejmu Wlk.)
  43.    Jędrzejewicz Janusz (1885-1951)
  44.    Kaczanowski Kazimierz Marian Michał (1875-1937) (Pot. Sejmu Wlk.)
  45.    Kapeliński Franciszek (1874-1946)
  46.    Karnicka Aleksandra z d. Barańska (1882-1965)
  47.    Kępczyński Wincenty (1893-1955)
  48.    Kleszczyński Edward (1892-1984) (Pot. Sejmu Wlk.)
  49.    Koc Adam Ignacy (1891-1969)
  50.    Kochanowski Jan Karol (1869-1949) (Pot. Sejmu Wlk.)
  51.    Koczara Piotr (1884-1957)
  52.    Komarnicki Wacław (1891-1954)
  53.    Korfanty Wojciech (1873-1939)
  54.    Kosmowska Irena (1879-1945)
  55.    Kościałkowski-Zyndram Marian (1892-1946) (Pot. Sejmu Wlk.)
  56.    Koter Andrzej (1888-1966)
  57.    Koter Tomasz (1886-1967)
  58.    Kozłowski Leon Tadeusz (1892-1944)
  59.    Krzyżanowski Adam Alojzy (1873-1963)
  60.    Kulisiewicz Jan Szczepan (1897-1966)
  61.    Kwiatkowski Eugeniusz Felicjan (1888-1974) (Pot. Sejmu Wlk.)
  62.    Lechnicki Felicjan (1885-1963)
  63.    Lechnicki Zdzisław Klemens (1890-1959)
  64.    Loewenherz Henryk (1871-1936)
  65.    Maciesza Adolf (1878-1929) (Pot. Sejmu Wlk.)
  66.    Mackiewicz-Cat Stanisław (1896-1966)
  67.    Makowski Wacław (1880-1942)
  68.    Malinowski Maksymilian (1860-1948)
  69.    Malinowski Marian (1876-1948)
  70.    Markowska Jadwiga z d. Żukowska (1880-1962)
  71.    Mazurkiewicz Tadeusz (1887-1968)
  72.    Miedziński Bogusław (1891-1972)
  73.    Morawski-Dzierżykraj Tadeusz (1893-1974) (Pot. Sejmu Wlk.)
  74.    Mularek Ignacy (1889-1993)
  75.    Nader Mikołaj (1875-1964)
  76.    Niedziałkowski Mieczysław (1893-1940)
  77.    Nowakowski Marceli (1882-1940)
  78.    Nowicki Marian Jerzy (1893-1960) (Pot. Sejmu Wlk.)
  79.    Nowicki Zygmunt (1881-1944)
  80.    Olewiński Piotr (1895-1962) (Pot. Sejmu Wlk.)
  81.    Paczkowski Romuald (1878-1940)
  82.    Piasecki Adam (1898-1938) (Pot. Sejmu Wlk.)
  83.    Pieracki Bronisław Wilhelm (1895-1934)
  84.    Piłsudski Jan (1876-1950)
  85.    Pluciński Leon Bolesław (1875-1935) (Pot. Sejmu Wlk.)
  86.    Podoski Bohdan Czesław Karol (1894-1986) (Pot. Sejmu Wlk.)
  87.    Polakiewicz Karol (1893-1962)
  88.    Potworowski Tadeusz (1882-1949) (Pot. Sejmu Wlk.)
  89.    Praussowa Zofia z d. Kulesza (1878-1945)
  90.    Próchnik Adam Feliks (1892-1942)
  91.    Przedpełski Wiktor Zygmunt (1891-1941)
  92.    Puławski Ignacy (1886-po 1944)
  93.    Pułjan Romuald (1894-1971)
  94.    Pużak Kazimierz (1883-1950)
  95.    Radziwiłł ks. Janusz Franciszek (1880-1967) (Pot. Sejmu Wlk.)
  96.    Róg Michał (1884-1940)
  97.    Rosiak Paweł (1894-?)
  98.    Rybarski Roman (1887-1942)
  99.    Rzepecki Karol (1865-1931)
  100.    Sacha Stefan (1888-1943)
  101.    Sapieha ks. Eustachy Kajetan (1881-1963) (Pot. Sejmu Wlk.)
  102.    Seidler Teodor (1882-1972)
  103.    Sławek Walery (1879-1939)
  104.    Smulikowski Julian (1886-1934)
  105.    Snopczyński Antoni (1896-1944)
  106.    Srocki Bolesław Maciej (1893-1954)
  107.    Stadnicki Adam (1882-1982) (Pot. Sejmu Wlk.)
  108.    Staniszkis Teofil Witold (1880-1941)
  109.    Stroński Stanisław (1882-1955)
  110.    Stypiński Józef (1880-1943) (Pot. Sejmu Wlk.)
  111.    Sypuła Konstanty (1882-1937)
  112.    Szczepański Stanisław (1873-1944)
  113.    Szczerkowski Antoni (1881-1960)
  114.    Świecki Tadeusz (1880-1946) (Pot. Sejmu Wlk.)
  115.    Targowski Józef (1883-1952) (Pot. Sejmu Wlk.)
  116.    Tomaszkiewicz Leopold (1893 (?)-po 1944)
  117.    Tomczak Roman (1898-1986) (Pot. Sejmu Wlk.)
  118.    Trąmpczyński Wojciech (1860-1953)
  119.    Warski Adolf (1868-po 1937)
  120.    Wiśniewski Ludwik (1867-1942) (Pot. Sejmu Wlk.)
  121.    Witos Wincenty (1874-1945)
  122.    Wojciechowski Bronisław Wacław (1894-1966)
  123.    Wołoszynowski Joachim (1870-1945)
  124.    Woźnicki Jan (1881-1945)
  125.    Zarański Jan (1865-1940) (Pot. Sejmu Wlk.)
  126.    Zieliński Franciszek (1883-?)
  127.    Ziemięcki Bronisław (1885-1944)
  128.    Żarski Tadeusz (1896-1934)
  129.    Żółtowski Adam (1881-1958) (Pot. Sejmu Wlk.)
  130.    Żuławski Zygmunt (1880-1949)

1928-1930 Senat II Kadencji

52.8% (67 z 127) w tym w Potomkach Sejmu Wlk. 18.1% (23 z 127)
  1.    Barański Jerzy Julian (1884-1959)
  2.    Bartoszewicz Joachim Stefan (1867-1938) (Pot. Sejmu Wlk.)
  3.    Boguszewski Stefan (1877-1938)
  4.    Bojko Jakub (1857-1943)
  5.    Brzeziński Kazimierz Tadeusz (1887-1944)
  6.    Czerwiński Jan Marian (1878-1962)
  7.    Dąmbski Stanisław (1865-1941) (Pot. Sejmu Wlk.)
  8.    Dębski Aleksander (1857-1935)
  9.    Dobiecki Artur Stanisław (1884-1948) (Pot. Sejmu Wlk.)
  10.    Drucki-Lubecki Franciszek Marian (1878-1944) (Pot. Sejmu Wlk.)
  11.    Dworakowski Tadeusz Michał (1881-1956) (Pot. Sejmu Wlk.)
  12.    Ehrenkreutz Stefan Łukasz (1880-1945)
  13.    Evert Ludwik Józef (1863-1945)
  14.    Godlewski Stanisław Aleksander (1867-1933) (Pot. Sejmu Wlk.)
  15.    Gross Daniel Bernard (1866-po 1942)
  16.    Hubicka Hanna z d. Paciorkowska 2. voto Szlendak (1889-1941) (Pot. Sejmu Wlk.)
  17.    Iwanowski Jerzy (1878-1965) (Pot. Sejmu Wlk.)
  18.    Jabłonowski Władysław (1865-1956) (Pot. Sejmu Wlk.)
  19.    Janta-Połczyński Leon (1867-1961) (Pot. Sejmu Wlk.)
  20.    Januszewski Wacław Wiktor (1880-1953)
  21.    Jeleński Olgierd Augustyn (1881-po 1940) (Pot. Sejmu Wlk.)
  22.    Jundziłł Zygmunt (1880-1953)
  23.    Kamieniecki Witold Franciszek (1883-1964)
  24.    Karłowski Stanisław Franciszek Józef (1879-1939) (Pot. Sejmu Wlk.)
  25.    Klemensiewicz Zygmunt Gabryel (1874-1948)
  26.    Kobyliński Stanisław Marian Michał (1872-1937) (Pot. Sejmu Wlk.)
  27.    Kopciński Stefan (1878-1934)
  28.    Korfanty Wojciech (1873-1939)
  29.    Kozicki Stanisław Izydor (1876-1958)
  30.    Kulerski Wiktor (1865-1935)
  31.    Laurysiewicz Stefan (1867-1935)
  32.    Lempke Leon (1884-1946)
  33.    Leszczyński Zygmunt Leon Józef Alojzy (1866-1942) (Pot. Sejmu Wlk.)
  34.    Limanowski Bolesław (1835-1935) (Pot. Sejmu Wlk.)
  35.    Loewenherz Henryk (1871-1936)
  36.    Lubomirski książę Zdzisław (1865-1943) (Pot. Sejmu Wlk.)
  37.    Marchlewski Leon Paweł (1869-1946)
  38.    Meissner Czesław Gorgoniusz (1879-1950)
  39.    Michejda Tadeusz (1879-1956)
  40.    Ohanowicz Alfred (1888-1984)
  41.    Osiecki Stanisław (1872-1967)
  42.    Pepłowski Edward Adolf (1880-1960)
  43.    Perzyński Stefan Bolesław (1881-1941)
  44.    Popławski August Tomasz Feliks (1878-1944)
  45.    Potocki Jerzy (1889-1961) (Pot. Sejmu Wlk.)
  46.    Potworowski Tadeusz (1882-1949) (Pot. Sejmu Wlk.)
  47.    Rogowicz Jan Antoni (1881-1945)
  48.    Rolle Karol (1871-1954)
  49.    Roman Walery (1877-1952)
  50.    Rostworowski Wojciech (1877-1952) (Pot. Sejmu Wlk.)
  51.    Rydzewski Bronisław (1884-1945)
  52.    Seyda Marian (1879-1967)
  53.    Sieńko Władysław (1882-1949)
  54.    Skirmunt Roman (1868-1939) (Pot. Sejmu Wlk.)
  55.    Skoczylas Stanisław (1875-1968)
  56.    Sołtyk Stefan (1880-1945)
  57.    Stecki Jan (1871-1954) (Pot. Sejmu Wlk.)
  58.    Strumiłło Marian Zygmunt (1866-1951)
  59.    Sypniewski Józef (1883-1937)
  60.    Szarski Marcin (1868-1941)
  61.    Targowski Józef (1883-1952) (Pot. Sejmu Wlk.)
  62.    Thullie Maksymilian Marceli (1853-1939)
  63.    Wańkowicz Stanisław (1885-1943(44)?) (Pot. Sejmu Wlk.)
  64.    Wasilewski Zygmunt (1865-1948)
  65.    Wasiutyński Bohdan Szczepan Ksawery (1882-1940)
  66.    Wiszniewski Eugeniusz (1864-1931)
  67.    Woźnicki Jan (1881-1945)

1922-1927 Sejm I Kadencji

28.0% (137 z 489) w tym w Potomkach Sejmu Wlk. 8.2% (40 z 489)
  1.    Anusz Antoni (1884-1935)
  2.    Bagiński Kazimierz Florian (1890-1966)
  3.    Balicka Gabriela z d. Iwanowska (1871-1962)
  4.    Barański Jerzy Julian (1884-1959)
  5.    Barlicki Norbert Stanisław (1880-1941)
  6.    Bartel Kazimierz Władysław (1882-1941)
  7.    Belina Tadeusz (1886-1958) (Pot. Sejmu Wlk.)
  8.    Brodacki Jan (1882-1943) (Pot. Sejmu Wlk.)
  9.    Brownsford Kazimierz (1856-1925) (Pot. Sejmu Wlk.)
  10.    Bryła Stefan Władysław (1886-1943)
  11.    Chaciński Józef (1889-1954) (Pot. Sejmu Wlk.)
  12.    Chądzyński Karol Boromeusz (1868-1947)
  13.    Chełmoński Adam (1890-1959)
  14.    Chłapowski Alfred Stefan (1874-1940) (Pot. Sejmu Wlk.)
  15.    Chłapowski Kazimierz Rafał (1872-1923) (Pot. Sejmu Wlk.)
  16.    Chomiński Ludwik (1890-1958) (Pot. Sejmu Wlk.)
  17.    Chwalibóg Tadeusz Józef (1863-1942) (Pot. Sejmu Wlk.)
  18.    Czeszejko-Sochacki Jerzy (1892-1933)
  19.    Czetwertyński-Światopełk książę Seweryn Franciszek (1873-1945) (Pot. Sejmu Wlk.)
  20.    Dąbrowski Marian (1878-1958)
  21.    Dąbrowski Stefan Zygmunt (1877-1947) (Pot. Sejmu Wlk.)
  22.    Daszyński Ignacy Ewaryst (1866-1936) (Pot. Sejmu Wlk.)
  23.    Dębski Jan Michał (1889-1976) (Pot. Sejmu Wlk.)
  24.    Diamand Herman (1860-1931)
  25.    Dobrowolski Kazimierz Władysław (1884-1957)
  26.    Dobrzański Stefan Andrzej (1883-1945)
  27.    Drewnowski Symforian Ksawery (1859-1934) (Pot. Sejmu Wlk.)
  28.    Dubanowicz Edward (1881-1943) (Pot. Sejmu Wlk.)
  29.    Dunin-Suligostowski Ludwik (1892-1987) (Pot. Sejmu Wlk.)
  30.    Falkowski Stefan Feliks (1879-1958)
  31.    Fudakowski Tadeusz (1872-1924) (Pot. Sejmu Wlk.)
  32.    Gardecki Zygmunt (1885-1942)
  33.    Gawlikowski Jan (1892-1962) (Pot. Sejmu Wlk.)
  34.    Gdyk Ludwik Teofil (1874-1940)
  35.    Gerlicz Wiesław (1872-1933)
  36.    Gościcki Jerzy Nikodem (1879-1946)
  37.    Grabski Stanisław (1871-1949)
  38.    Haller Józef (1873-1960)
  39.    Harasz Antoni (1879-1942)
  40.    Holder-Eggerowa Maria z d. Szretter (1879-1941)
  41.    Ilski Konrad (1885-1963)
  42.    Janeczek Michał (1872-1961)
  43.    Jankowski Józef (1864-1944?)
  44.    Jaroszyński Marian (1876-1944) (Pot. Sejmu Wlk.)
  45.    Jasiukowicz Stanisław (1882-1946) (Pot. Sejmu Wlk.)
  46.    Jemielewski Tytus (1884-1939)
  47.    Kaczyński Zygmunt (1894-1953)
  48.    Kalenkiewicz Jan (1875-1960) (Pot. Sejmu Wlk.)
  49.    Kapeliński Franciszek (1874-1946)
  50.    Kawecki Józef (1883-1959)
  51.    Knothe Bronisław (1881-1957)
  52.    Konopczyński Władysław Aleksander (1880-1952)
  53.    Kordowski Antoni Bonifacy (1892-1942)
  54.    Korfanty Wojciech (1873-1939)
  55.    Kosmowska Irena (1879-1945)
  56.    Kościałkowski-Zyndram Marian (1892-1946) (Pot. Sejmu Wlk.)
  57.    Kozicki Stanisław Izydor (1876-1958)
  58.    Królikowski Stefan (1881-1937)
  59.    Kryński Wacław (1879-1924)
  60.    Kujawski Kazimierz Józef (1874-1942)
  61.    Kupczyński Aleksander (1873-1941)
  62.    Kwiatkowski Michał Franciszek (1883-1966)
  63.    Łabęda Julian (1893-1945)
  64.    Ładzina Wanda Władysława z d. Szczuka (1880-1966)
  65.    Łażewski Bolesław (1877-1937)
  66.    Lipski Henryk Mieczysław (1878-1953)
  67.    Łuszczewski Konrad (1876-1937) (Pot. Sejmu Wlk.)
  68.    Lutosławski Kazimierz (1880-1924)
  69.    Łypacewicz Wacław Walenty (1871-1951)
  70.    Malinowski Maksymilian (1860-1948)
  71.    Malinowski Marian (1876-1948)
  72.    Marylski Antoni (1865-1932) (Pot. Sejmu Wlk.)
  73.    Matakiewicz Antoni August (1873-1937)
  74.    Michalski Jerzy Jakub (1870-1956)
  75.    Mieczkowski Adam Franciszek (1876-1953)
  76.    Miedziński Bogusław (1891-1972)
  77.    Mierzejewski Karol (1879-1942)
  78.    Moraczewski Jędrzej Edward (1870-1944) (Pot. Sejmu Wlk.)
  79.    Mrozowski Adam (1872-1946)
  80.    Nader Mikołaj (1875-1964)
  81.    Nawrocki Jan (1876-1958)
  82.    Niedziałkowski Mieczysław (1893-1940)
  83.    Niedzielski Tadeusz (1889-?)
  84.    Nocznicki Tomasz (1862-1944)
  85.    Nowakowski Marceli (1882-1940)
  86.    Nowicki Zygmunt (1881-1944)
  87.    Osiecki Stanisław (1872-1967)
  88.    Ossowski Stanisław (1886-1929)
  89.    Paczkowski Stefan Gabriel (1883-1957)
  90.    Piechocki Stefan (1883-1968) (Pot. Sejmu Wlk.)
  91.    Pluciński Leon Bolesław (1875-1935) (Pot. Sejmu Wlk.)
  92.    Polakiewicz Karol (1893-1962)
  93.    Poniatowski Juliusz (1886-1975)
  94.    Popiel Karol (1887-1977)
  95.    Popowski Henryk Jan (1878-?)
  96.    Praussowa Zofia z d. Kulesza (1878-1945)
  97.    Prószyński Tadeusz Anastazy (1873-1925)
  98.    Puzynianka Irena (1881-1933) (Pot. Sejmu Wlk.)
  99.    Pużak Kazimierz (1883-1950)
  100.    Rabski Władysław (1865-1925)
  101.    Raczkowski Feliks (1876-?) (Pot. Sejmu Wlk.)
  102.    Radziszewski Henryk Aleksander (1873-1923)
  103.    Rokossowski Kazimierz (1876-?) (Pot. Sejmu Wlk.)
  104.    Romocki Paweł herbu Prawdzic. (1880-1940) (Pot. Sejmu Wlk.)
  105.    Rudnicki Jan Piotr (1867-1944)
  106.    Rusinek Zygmunt (1893-1984) (Pot. Sejmu Wlk.)
  107.    Rybacki Szczepan (1887-1937?)
  108.    Rzepecki Karol (1865-1931)
  109.    Sacha Stefan (1888-1943)
  110.    Seyda Marian (1879-1967)
  111.    Seyda Zygmunt (1876-1925)
  112.    Smulikowski Julian (1886-1934)
  113.    Sobczyński Antoni (1888-1959)
  114.    Sokolnicka Zofia (1878-1927) (Pot. Sejmu Wlk.)
  115.    Sołtyk Stefan (1880-1945)
  116.    Staniszkis Teofil Witold (1880-1941)
  117.    Stempel Fajwel (1866-?)
  118.    Stęślicka Halina Felicja (1897-1957)
  119.    Stroński Stanisław (1882-1955)
  120.    Sykała Julian (1874-1925)
  121.    Szczerkowski Antoni (1881-1960)
  122.    Szebeko Ignacy (1859-1937) (Pot. Sejmu Wlk.)
  123.    Świecki Tadeusz (1880-1946) (Pot. Sejmu Wlk.)
  124.    Thugutt Stanisław August (1873-1941)
  125.    Trepka-Nekanda Edmund (1880-1964) (Pot. Sejmu Wlk.)
  126.    Warski Adolf (1868-po 1937)
  127.    Wierzbicki Andrzej (1877-1961)
  128.    Wierzbicki Franciszek (1884-1945) (Pot. Sejmu Wlk.)
  129.    Wilkoński Tomasz (1885-1939) (Pot. Sejmu Wlk.)
  130.    Witos Wincenty (1874-1945)
  131.    Wojewódzki Sylwester (1892-ok. 1937)
  132.    Wóycicki Aleksander (1878-1954)
  133.    Załuska Jan (1873-1941) (Pot. Sejmu Wlk.)
  134.    Zdziechowski Jerzy (1880-1975) (Pot. Sejmu Wlk.)
  135.    Ziemięcki Bronisław (1885-1944)
  136.    Żółtowski Leon (1877-1956) (Pot. Sejmu Wlk.)
  137.    Żuławski Zygmunt (1880-1949)

1922-1927 Senat I Kadencji

42.7% (56 z 131) w tym w Potomkach Sejmu Wlk. 19.1% (25 z 131)
  1.    Baliński Ignacy (1862-1951) (Pot. Sejmu Wlk.)
  2.    Bartoszewicz Joachim Stefan (1867-1938) (Pot. Sejmu Wlk.)
  3.    Bauminger Izaak (1868-1930)
  4.    Biały Stanisław (1868-1932)
  5.    Bojanowski Michał Ignacy (1865-1932) (Pot. Sejmu Wlk.)
  6.    Bojko Jakub (1857-1943)
  7.    Brun Stanisław Gustaw (1854-1925)
  8.    Buzek Józef (1873-1936)
  9.    Cieński Tadeusz (1856-1925) (Pot. Sejmu Wlk.)
  10.    Cieszkowski August Adolf (1861-1932) (Pot. Sejmu Wlk.)
  11.    Czartoryski Witold (1864-1945) (Pot. Sejmu Wlk.)
  12.    Deutscher Mojżesz (1878-1941)
  13.    Gaszyński Stanisław (1875-1965)
  14.    Glogier Maciej (1869-1940) (Pot. Sejmu Wlk.)
  15.    Godlewski Emil Ludwik (1875-1944) (Pot. Sejmu Wlk.)
  16.    Grabski Władysław (1867-1927) (Pot. Sejmu Wlk.)
  17.    Hempel Joachim (1858-1944 (?)) (Pot. Sejmu Wlk.)
  18.    Jabłonowski Władysław (1865-1956) (Pot. Sejmu Wlk.)
  19.    Jackowski Aleksander Romuald (1869-1949)
  20.    Janta-Połczyński Leon (1867-1961) (Pot. Sejmu Wlk.)
  21.    Januszewski Wacław Wiktor (1880-1953)
  22.    Karnicka Aleksandra z d. Barańska (1882-1965)
  23.    Karpiński Stanisław (1870-1943) (Pot. Sejmu Wlk.)
  24.    Kasznica Stanisław Wincenty Antoni (1874-1958) (Pot. Sejmu Wlk.)
  25.    Kiniorski Marian (1868-1943) (Pot. Sejmu Wlk.)
  26.    Kopciński Stefan (1878-1934)
  27.    Koskowski Bolesław (1870-1938)
  28.    Krzywkowski Błażej (1878-1940)
  29.    Krzyżanowski Bronisław (1876-1943)
  30.    Kurnatowski Eryk (1882-1975) (Pot. Sejmu Wlk.)
  31.    Łaszcz Jan (1862-1952)
  32.    Lewakowski Zygmunt (1865-1941) (Pot. Sejmu Wlk.)
  33.    Limanowski Bolesław (1835-1935) (Pot. Sejmu Wlk.)
  34.    Lipkowski Stanisław (1860-1942) (Pot. Sejmu Wlk.)
  35.    Łubieński Leon (1861-1944) (Pot. Sejmu Wlk.)
  36.    Misiołek Leon (1860-1926)
  37.    Nowicki Zygmunt (1867-1941)
  38.    Nowodworski Stanisław (1873-1931)
  39.    Orliński Henryk (1873-1953)
  40.    Osiński Saturnin (1879-1947)
  41.    Posner Stanisław (Salomon) (1868-1930)
  42.    Prądzyński Józef (1877-1942)
  43.    Prauss Ksawery Franciszek (1874-1925)
  44.    Pułaski Ludomił (1871-1953) (Pot. Sejmu Wlk.)
  45.    Sapieha ks. Adam Stefan (1867-1951) (Pot. Sejmu Wlk.)
  46.    Semkowicz Erazm (1872-1945)
  47.    Siedlecki Stanisław (1877-1939)
  48.    Siennicki Julian Władysław (1867-1959)
  49.    Stecki Jan (1871-1954) (Pot. Sejmu Wlk.)
  50.    Szarski Marcin (1868-1941)
  51.    Szułdrzyński Tadeusz (1864-1943) (Pot. Sejmu Wlk.)
  52.    Teodorowicz Józef Teofil (1864-1938)
  53.    Thullie Maksymilian Marceli (1853-1939)
  54.    Trąmpczyński Wojciech (1860-1953)
  55.    Woźnicki Jan (1881-1945)
  56.    Wysłouch Bolesław (1855-1937) (Pot. Sejmu Wlk.)

1919-1922 Sejm Ustawodawczy

28.8% (139 z 482) w tym w Potomkach Sejmu Wlk. 7.9% (38 z 482)
  1.    Abrahamowicz Dawid (1839-1926)
  2.    Anusz Antoni (1884-1935)
  3.    Bagiński Kazimierz Florian (1890-1966)
  4.    Balicka Gabriela z d. Iwanowska (1871-1962)
  5.    Bańkowski Witold Antoni (1864-1942)
  6.    Barlicki Norbert Stanisław (1880-1941)
  7.    Baworowski Jerzy (1870-1933) (Pot. Sejmu Wlk.)
  8.    Bojanowski Michał Ignacy (1865-1932) (Pot. Sejmu Wlk.)
  9.    Bojko Jakub (1857-1943)
  10.    Brownsford Kazimierz (1856-1925) (Pot. Sejmu Wlk.)
  11.    Brun Stanisław Gustaw (1854-1925)
  12.    Brzostowski Stanisław (1880-1955) (Pot. Sejmu Wlk.)
  13.    Buzek Józef (1873-1936)
  14.    Chaniewski Stanisław Antoni (1859-1920)
  15.    Chomiński Ludwik (1890-1958) (Pot. Sejmu Wlk.)
  16.    Czetwertyński-Światopełk książę Seweryn Franciszek (1873-1945) (Pot. Sejmu Wlk.)
  17.    Dąbrowski Marian (1878-1958)
  18.    Dąbrowski Stefan Zygmunt (1877-1947) (Pot. Sejmu Wlk.)
  19.    Daszyński Ignacy Ewaryst (1866-1936) (Pot. Sejmu Wlk.)
  20.    Dębski Jan Michał (1889-1976) (Pot. Sejmu Wlk.)
  21.    Dembiński Bronisław (1858-1939) (Pot. Sejmu Wlk.)
  22.    Diamand Herman (1860-1931)
  23.    Dmowski Roman (1864-1939)
  24.    Dobrowolski Kazimierz Władysław (1884-1957)
  25.    Dombek Paweł (1865-1925)
  26.    Dreszer Zygmunt (1888-po1938)
  27.    Dubanowicz Edward (1881-1943) (Pot. Sejmu Wlk.)
  28.    Dziubińska Jadwiga (1876-1937)
  29.    Falkowski Stefan Feliks (1879-1958)
  30.    Federowicz Jan Kanty (1858-1924)
  31.    Gawlikowski Jan (1892-1962) (Pot. Sejmu Wlk.)
  32.    Gdyk Ludwik Teofil (1874-1940)
  33.    Górny Franciszek (1889-1930)
  34.    Grabski Stanisław (1871-1949)
  35.    Grabski Władysław (1867-1927) (Pot. Sejmu Wlk.)
  36.    Grabski Władysław (1874-1938)
  37.    Halban Alfred (1865-1926)
  38.    Harasz Antoni (1879-1942)
  39.    Hellich Stanisław Grzegorz (1879-1944)
  40.    Jabłonowski Władysław (1865-1956) (Pot. Sejmu Wlk.)
  41.    Janeczek Michał (1872-1961)
  42.    Jasiukowicz Stanisław (1882-1946) (Pot. Sejmu Wlk.)
  43.    Jóźwik Józef (1885-1967)
  44.    Kaczyński Zygmunt (1894-1953)
  45.    Kamieniecki Witold Franciszek (1883-1964)
  46.    Klemensiewicz Zygmunt Gabryel (1874-1948)
  47.    Kleski Jan (1860-1934)
  48.    Korfanty Wojciech (1873-1939)
  49.    Kosmowska Irena (1879-1945)
  50.    Krajna Kazimierz (1880-1931)
  51.    Krzywkowski Błażej (1878-1940)
  52.    Krzyżanowski Bronisław (1876-1943)
  53.    Kunicki Ryszard Paweł (1873-1960)
  54.    Kupczyński Aleksander (1873-1941)
  55.    Kurczak Teofil (1877-1962)
  56.    Łabęda Julian (1893-1945)
  57.    Łaszewski Stefan (1862-1924) (Pot. Sejmu Wlk.)
  58.    Lewandowski Jan (1861-1933)
  59.    Loeffler Franciszek Dominik (1874-1919)
  60.    Loewenstein Natan (1859-1929)
  61.    Lutosławski Kazimierz (1880-1924)
  62.    Majewski-Starża Stanisław Jan (1860-1944)
  63.    Malewski Bronisław (1874-1920)
  64.    Malinowski Marian (1876-1948)
  65.    Maliński Kazimierz (1872-1928)
  66.    Małowieski Józef (1892-1944) (Pot. Sejmu Wlk.)
  67.    Marylski Antoni (1865-1932) (Pot. Sejmu Wlk.)
  68.    Matakiewicz Antoni August (1873-1937)
  69.    Meissner Czesław Gorgoniusz (1879-1950)
  70.    Mieczkowski Adam Franciszek (1876-1953)
  71.    Mierzejewski Karol (1879-1942)
  72.    Misiołek Leon (1860-1926)
  73.    Moraczewska Zofia Anna z d. Gostkowska (1873-1958) (Pot. Sejmu Wlk.)
  74.    Moraczewski Jędrzej Edward (1870-1944) (Pot. Sejmu Wlk.)
  75.    Mrożewski Leonard (1861-?)
  76.    Mystkowski Kazimierz (1871-1935) (Pot. Sejmu Wlk.)
  77.    Nader Mikołaj (1875-1964)
  78.    Napiórkowski Aleksander (1890-1920) (Pot. Sejmu Wlk.)
  79.    Nasierowski Michał (1855-1920)
  80.    Nawrocki Jan (1876-1958)
  81.    Niedziałkowski Mieczysław (1893-1940)
  82.    Niewinowski Stanisław (1892-1955)
  83.    Nowakowski Marceli (1882-1940)
  84.    Nowicki Stanisław (1870-1948)
  85.    Osiecki Stanisław (1872-1967)
  86.    Osuchowski Bronisław (1851-1929)
  87.    Paderewski Ignacy Jan (1860-1941)
  88.    Pękala Stanisław (1887-1939)
  89.    Piasecka Anna Anastazja z d. Łęgowska (1882-1980)
  90.    Poklewski-Koziełł Witold (1883-?) (Pot. Sejmu Wlk.)
  91.    Poniatowski Juliusz (1886-1975)
  92.    Ponikiewski Stefan (1881-1941) (Pot. Sejmu Wlk.)
  93.    Przeździecki Henryk Ignacy (1873-1939)
  94.    Pużak Kazimierz (1883-1950)
  95.    Raczkowski Feliks (1876-?) (Pot. Sejmu Wlk.)
  96.    Rączkowski Józef (1885-1951)
  97.    Radziszewski Henryk Aleksander (1873-1923)
  98.    Radziwiłł ks. Ferdynand Franciszek (1834-1926) (Pot. Sejmu Wlk.)
  99.    Rajca Szymon (1875-1935)
  100.    Roj-Gąsienica Wojciech (1875-1954)
  101.    Rosset Aleksander Henryk de (1866-1933) (Pot. Sejmu Wlk.)
  102.    Rottermund Stefan (1878-1945)
  103.    Rudnicki Jan Piotr (1867-1944)
  104.    Rząd Antoni (1865-1940(41)?)
  105.    Sadowski Franciszek Ksawery (1863-1923)
  106.    Serwatowski Władysław Józef (1873-1940) (Pot. Sejmu Wlk.)
  107.    Seyda Marian (1879-1967)
  108.    Seyda Władysław Kazimierz (1863-1938)
  109.    Seyda Zygmunt (1876-1925)
  110.    Skarbek Aleksander (1874-1922) (Pot. Sejmu Wlk.)
  111.    Skulski Leopold (1877-po 1939)
  112.    Smulikowski Julian (1886-1934)
  113.    Sokolnicka Zofia (1878-1927) (Pot. Sejmu Wlk.)
  114.    Sokołowski Stefan (?-?) (Pot. Sejmu Wlk.)
  115.    Sołtyk Stefan (1880-1945)
  116.    Staniszkis Teofil Witold (1880-1941)
  117.    Starkiewicz Feliks Szczęsny (1881-1958)
  118.    Starowieyski Stanisław (1866-1926) (Pot. Sejmu Wlk.)
  119.    Starzyński Feliks (1864-1945)
  120.    Steinhaus Ignacy (1860-1928)
  121.    Suligowski Adolf (1849-1932)
  122.    Suliński Stanisław (1873-1951)
  123.    Sykulski Kazimierz (1882-1942)
  124.    Szadurski Wacław (1878-1958) (Pot. Sejmu Wlk.)
  125.    Szczerkowski Antoni (1881-1960)
  126.    Świda Adolf (1855-1922)
  127.    Tarnawski Leonard Michał (1845-1930)
  128.    Teodorowicz Józef Teofil (1864-1938)
  129.    Trąmpczyński Wojciech (1860-1953)
  130.    Trzciński Juliusz (1880-1939) (Pot. Sejmu Wlk.)
  131.    Tuchołka Wiesław (1882-1942) (Pot. Sejmu Wlk.)
  132.    Wierzbicki Andrzej (1877-1961)
  133.    Witos Wincenty (1874-1945)
  134.    Włodek Stanisław (1873-?) (Pot. Sejmu Wlk.)
  135.    Woźnicki Jan (1881-1945)
  136.    Załuska Jan (1873-1941) (Pot. Sejmu Wlk.)
  137.    Zasztowt Aleksander (1877-1944) (Pot. Sejmu Wlk.)
  138.    Ziemięcki Bronisław (1885-1944)
  139.    Żuławski Zygmunt (1880-1949)

  140. Baza danych na stronach www.sejm-wielki.pl to drobny wycinek Wielkiej genealogii Minakowskiego, sięgającej średniowiecza, zawierającej prawie 700.000 osób nawzajem skoligaconych, w tym znaczną część sławnych Polaków wszystkich epok; więcej na ten temat na Wielcy.pl .
    Baza jest uzupełniana codziennie
    — bardzo proszę o nadysłanie uzupełnień na adres mj@minakowski.pl . Z góry dziękuję!


    Serwisowi Sejm-Wielki.pl patronuje Stowarzyszenie Potomków Sejmu Wielkiego, działające pod patronatem Marszałka Sejmu RP.

    Znani: literaci, malarze, muzycy, aktorzy, dziennikarze, odkrywcy, historycy, wojskowi, filozofowie, ludzie Kościoła, prawnicy, politycy: przedrozbiorowi, dziewiętnastowieczni, przedwojenni, powojenni, współcześni, parlamentarzyści II i III RP oraz PRL, uczeni (członkowie akademii nauk): nauk społecznych, nauk biologicznych, nauk ścisłych, nauk technicznych, nauk rolniczo-leśnych, nauk medycznych, nauk o ziemi

    Cytuj: Marek Jerzy Minakowski, Wielka genealogia Minakowskiego (Wielcy.pl), wydanie z 20.01.2017.
    © 2002-2014 Dr Minakowski Publikacje Elektroniczne — Regulamin, polityka prywatności i cookie