Sejm-Wielki.pl [start] M.J. Minakowski, Genealogia potomków Sejmu Wielkiego zaloguj się kontakt
   Imię Nazwisko: 
Znani: literaci, malarze, architekci, muzycy, aktorzy, dziennikarze, odkrywcy, przedsiębiorcy, historycy, wojskowi, filozofowie, ludzie Kościoła, prawnicy, politycy: przedrozbiorowi, dziewiętnastowieczni, przedwojenni, powojenni, współcześni, uczeni (członkowie akademii nauk): nauk społecznych, nauk biologicznych, nauk ścisłych, nauk technicznych, nauk rolniczo-leśnych, nauk medycznych, nauk o ziemi

Najbardziej znani literaci
w Genealogii potomków Sejmu Wielkiego (sejm-wielki.pl)
i Wielkiej Genealogii Minakowskiego (wielcy.pl)

Genealogia potomków Sejmu Wielkiego to baza potomków posłów i senatorów Sejmu Wielkiego (Czteroletniego) i ich rodzeństwa wraz z małżonkami i teściami tych osób.
Wielka genealogia Minakowskiego to baza prawie pół miliona osób z elit polskich wszystkich czasów, które są powiązane nieprzerwanym łańcuchem powiązań rodzinnych z Adamem Mickiewiczem.
Pierwsza z tych baz jest ogólnie dostępna, druga dostępna jest na CD oraz online na www.wielcy.pl w subskrypcji (49 zł rocznie). CD oraz subskrypcję online można wykupić na stronie www.przodkowie.com.

  1. Anczyc Władysław Ludwik (1823-1883)
  2. Asnyk Adam (1838-1897)
  3. Baczyński Krzysztof Kamil (1921-1944)
  4. Bełza Władysław (1847-1913) (Pot. S.W.)
  5. Białoszewski Miron (1922-1983)
  6. Bobińska Helena (1887-1968)
  7. Bogusławski Wojciech (1757-1829)
  8. Brandstaetter Roman (1906-1987) (Pot. S.W.)
  9. Brandys Marian (1912-1998)
  10. Bratny Roman (1921-)
  11. Brodziński Kazimierz (1791-1835)
  12. Broniewski Władysław (1897-1962)
  13. Brzozowski Stanisław (1875-1901)
  14. Bursa Andrzej (1932-1957) (Pot. S.W.)
  15. Centkiewicz Czesław (1904-1996)
  16. Chłędowski Kazimierz (1843-1920)
  17. Chmielewska Joanna (1932-2013)
  18. Czajkowski Michał (1804-1886)
  19. Ćwierczakiewiczowa Lucyna (1829-1901)
  20. Dąbrowska Maria (1889-1965)
  21. de Balzac Honoriusz (1799-1850) (Pot. S.W.)
  22. de Staël Germaine (1766-1817)
  23. Dobraczyński Jan (1910-1994)
  24. Dołęga-Mostowicz Tadeusz (1898-1939)
  25. Drużbacka Elżbieta (1698-1760)
  26. Dygat Stanisław (1914-1978)
  27. Ehrenberg Gustaw (1818-1895)
  28. Feliński Alojzy (1771-1820)
  29. Fiedler Arkady (1894-1985)
  30. Fredro Aleksander (1793-1876) (Pot. S.W.)
  31. Frycz-Modrzewski Andrzej (1503-1572)
  32. Gałczyński Konstanty Ildefons (1905-1953)
  33. Garczyński Stefan (1805-1833)
  34. Godebski Cyprian (1765-1809)
  35. Gołubiew Antoni (1907-1979)
  36. Gombrowicz Witold (1904-1969)
  37. Gomulicki Wiktor (1848-1919)
  38. Gornicki Łukasz (1527-1603)
  39. Gross Jan (1947-)
  40. Hemar Marian (1901-1972)
  41. Herbert Zbigniew (1924-1998) (Pot. S.W.)
  42. Hłasko Marek
  43. Irzykowski Karol (1873-1944)
  44. Iwaszkiewicz Jarosław (1894-1980)
  45. Jasieński Bruno (1901-1938)
  46. Jastrun Mieczysław
  47. Kaczmarski Jacek (1957-2004)
  48. Kasprowicz Jan (1860-1926)
  49. Kern Ludwik Jerzy (1920-2010)
  50. Kisielewski Stefan (1911-1991)
  51. Kochanowski Jan (1530-1584)
  52. Kochowski Wespazjan (1633-1700)
  53. Kołłątaj Hugo (1750-1812) (Pot. S.W.)
  54. Komornicka Maria (1876-1949) (Pot. S.W.)
  55. Konopnicka Maria (1842-1910) (Pot. S.W.)
  56. Konwicki Tadeusz (1926-)
  57. Korczak Janusz, właść. Henryk Goldszmit (1878/79-1942)
  58. Korzeniowski Józef (1857-1924)
  59. Kossak-Szczucka Zofia (1890-1968)
  60. Kownacka Maria (1894-1982) (Pot. S.W.)
  61. Krasicki Ignacy (1735-1801)
  62. Krasiński Zygmunt (1812-1859) (Pot. S.W.)
  63. Kraszewski Józef Ignacy (1812-1887)
  64. Kuncewiczowa Maria (1899-1989)
  65. Lechoń Jan (1899-1956)
  66. Lelewel Joachim (1786-1861) (Pot. S.W.)
  67. Lem Stanisław (1921-2006)
  68. Lenartowicz Teofil (1822-1893)
  69. Leśmian Bolesław (1877-1937)
  70. Linde Samuel Bogumił (1771-1847)
  71. Łoziński Władysław (1843-1913)
  72. Łuszczewska Jadwiga (1834-1908) (Pot. S.W.)
  73. Łysiak Waldemar (1944-)
  74. Mackiewicz Józef (1902-1985)
  75. Makuszyński Kornel (1884-1953) (Pot. S.W.)
  76. Malewska Hanna (1911-1983)
  77. Mickiewicz Adam (1798-1855)
  78. Miłosz Czesław (1911-2004) (Pot. S.W.)
  79. Mniszkówna Helena (1878-1943)
  80. Morstin Ludwik Hieronim (1886-1966) (Pot. S.W.)
  81. Morsztyn Jan Andrzej (1621-1693)
  82. Mrożek Sławomir (1930-2013)
  83. Nałkowska Zofia (1884-1954)
  84. Norwid Cyprian K. (1821-1883)
  85. Nowaczyński Adolf (1876-1944)
  86. Olczak-Ronikier Joanna (1934-) (Pot. S.W.)
  87. Olędzka-Frybesowa Aleksandra (1923-2012) (Pot. S.W.)
  88. Orzeszkowa Eliza (1841-1910)
  89. Ossoliński Józef Maksymilian (1748-1826)
  90. Parandowski Jan (1895-1978)
  91. Pasek Jan Chryzostom (-1701)
  92. Pawlikowska-Jasnorzewska Maria (1891-1945) (Pot. S.W.)
  93. Pol Wincenty (1807-1872) (Pot. S.W.)
  94. Porazińska Janina (1882-1971)
  95. Poświatowska Halina (1935-1967)
  96. Potocki Jan (1761-1815) (Pot. S.W.)
  97. Potocki Wacław (1621-1696)
  98. Prus Bolesław (1847-1912)
  99. Przyboś Julian (1901-1970)
  100. Przybyszewski Stanisław (1868-1927)
  101. Puszkin Aleksander
  102. Rey Mikołaj (1505-1569)
  103. Reymont Władysław Stanisław (1867-1925)
  104. Rodziewiczówna Maria (1864-1944) (Pot. S.W.)
  105. Rostworowski Karol Hubert (1877-1938) (Pot. S.W.)
  106. Rozbicki Soter (1823-1876)
  107. Rydel Lucjan (1870-1918)
  108. Rylski Eustachy (1944-) (Pot. S.W.)
  109. Sienkiewicz Henryk (1846-1916) (Pot. S.W.)
  110. Skiwski Jan Emil (1894-1956)
  111. Słomczyński Maciej (1922-1998)
  112. Słonimski Antoni (1895-1976)
  113. Słota Przecław (-1419)
  114. Słowacki Juliusz (1809-1849)
  115. Staff Leopold (1878-1957)
  116. Stempowski Jerzy (1893-1969)
  117. Swinarski Artur (1900-1965) (Pot. S.W.)
  118. Syrokomla Władysław (1823-1862)
  119. Szaniawski Jerzy (1886-1970) (Pot. S.W.)
  120. Szarzyński Mikołaj (1555-1581)
  121. Szczepański Jan (1919-2003)
  122. Szelburg-Zarembina Ewa (1899-1986) (Pot. S.W.)
  123. Sztaudynger Jan (1904-1970)
  124. Szymborska Wisława (1923-2012) (Pot. S.W.)
  125. Szymonowicz Szymon(1558-1629) (1558-1629)
  126. Tetmajer Kazimierz (1865-1940)
  127. Tuwim Julian (1894-1953)
  128. Twardowski Jan (1915-2006)
  129. Twardowski Samuel (1600-1661)
  130. Ujejski Kornel (1823-1897)
  131. Wańkowicz Melchior (1892-1974) (Pot. S.W.)
  132. Wierzyński Kazimierz (1897-1969)
  133. Witkiewicz Stanisław (1885-1939)
  134. Woroszylski Wiktor (1927-1996)
  135. Wybicki Józef (1747-1822) (Pot. S.W.)
  136. Wyspiański Stanisław (1869-1907)
  137. Zaleski Bohdan (1802-1886)
  138. Zan Tomasz (1796-1855)
  139. Zapolska Gabriela (1857-1921)
  140. Żeleński Tadeusz (1874-1941)
  141. Żeromski Stefan (1864-1925)
  142. Żmichowska Narcyza (1819-1876)
  143. Żukrowski Wojciech (1916-2000) (Pot. S.W.)

Baza danych na stronach www.sejm-wielki.pl to drobny wycinek Wielkiej genealogii Minakowskiego, sięgającej średniowiecza, zawierającej ponad 750.000 osób nawzajem skoligaconych, w tym znaczną część sławnych Polaków wszystkich epok; więcej na ten temat na Wielcy.pl .
Baza jest uzupełniana codziennie
— bardzo proszę o nadysłanie uzupełnień na adres mj@minakowski.pl . Z góry dziękuję!


Serwisowi Sejm-Wielki.pl patronuje Stowarzyszenie Potomków Sejmu Wielkiego, działające pod patronatem Marszałka Sejmu RP.

Znani: literaci, malarze, muzycy, aktorzy, dziennikarze, odkrywcy, historycy, wojskowi, filozofowie, ludzie Kościoła, prawnicy, politycy: przedrozbiorowi, dziewiętnastowieczni, przedwojenni, powojenni, współcześni, parlamentarzyści II i III RP oraz PRL, uczeni (członkowie akademii nauk): nauk społecznych, nauk biologicznych, nauk ścisłych, nauk technicznych, nauk rolniczo-leśnych, nauk medycznych, nauk o ziemi

Cytuj: Marek Jerzy Minakowski, Wielka genealogia Minakowskiego (Wielcy.pl), wydanie z 24.09.2017.
© 2002-2017 Dr Minakowski Publikacje Elektroniczne — Regulamin, polityka prywatności i cookie