Sejm-Wielki.pl [start]
M.J. Minakowski, Genealogy of the Descendants of the Great Sejm
Zaloguj się contact
Name Surname: 

M Witold Orda h. wł. (Ostoja odm.) (ID: psb.20874.6)

Koligacja (szukanie pokrewieństwa) z: najkrótsza linia przodkowie
n.p. Mieszko I, Czesław Miłosz, Maria Skłodowska-Curie, Karol Wojtyła, Bronisław Komorowski, Marek Minakowski
Potomek uczestnika Sejmu Wielkiego
Ranking WGM: 311.840 (top 26%), Liczba łóżek od MJM: 22 [wyłącz kolorowanie] [?]


kawaler Legii Honorowej, (linia: Mateusz Butrymowicz 2.770.20)

ilustracja

Rodzice

ilustracja
 
Przodkowie: drzewo "16"drzewo "32"drzewo "64"

pradziadkowie ?    Mateusz Butrymowicz h. Topór, bohater PSB
1745-1814
   ?    ?
&    &    &    &
?    Krystyna Lach-Szyrma
?1740-
   ?    ?
|    |    |    |
8 | 9    10 | 11    12 | 13    14 | 15
|    |    |    |
dziadkowie Michał Orda h. wł. (Ostoja odm.)
?1770-1809
   Józefa Butrymowicz h. Topór, (linia: Mateusz Butrymowicz 2.770.20)
?1770-1859
   ? ?
|    |    |    |
4    5    6    7



 


|    |
rodzice Napoleon Orda h. wł. (Ostoja odm.), bohater PSB
1807-1883
   Irena Sophie Louise Bouglé
1824-1903
|    |
2    3



|
Witold Orda h. wł. (Ostoja odm.), kawaler Legii Honorowej, 1844-1911

śluby i dzieci, wnuki, i do prawnuków

ilustracja
  • żona (ślub: w roku 1878): Leontyna Orda, artykuł w Nekrologii 1861-1886, dzieci
    1. M Edward (linia: Mateusz Butrymowicz 2.770.20) 1883-1886
  • Stryjowie lub wujowie oraz ciotki, i kuzynki

    1. Ż Józefa Orda h. wł. (Ostoja odm.) (linia: Mateusz Butrymowicz 2.770.20) ca 1800-
      □  & N. Dołgoruki ?1790-
      ■  & Cherubin Nozdryn-Płotnicki 1804- dzieci | M Michał Nozdryn-Płotnicki ?1820-| M Adam Dionizy Władysław Nozdryn-Płotnicki ca 1825- |
    2. Ż Anna Orda h. wł. (Ostoja odm.) (linia: Mateusz Butrymowicz 2.770.20) ca 1802-
      □  & Adam Skirmunt ?1790-1842
      □  & Józef Kurzeniecki ca 1804-
    3. Ż Emilia Łucja Orda h. wł. (Ostoja odm.) (linia: Mateusz Butrymowicz 2.770.20) ca 1804-
      ■  & Józef Kurzeniecki ca 1804- dzieci | M Wiktor Kurzeniecki ?1820-| Ż Amelia Małgorzata Konstancja Kurzeniecka ca 1828-1893 |
    4. M Napoleon Orda h. wł. (Ostoja odm.) bohater PSB , (linia: Mateusz Butrymowicz 2.770.20) , artykuł w Nekrologii , bohater Wiki , oficer Powstania Listopadowego (1830-1831) , znani malarze 1807-1883
      ■  & Irena Sophie Louise Bouglé 1824-1903 dzieci | M Witold Orda h. wł. (Ostoja odm.) 1844-1911 |
    5. Ż Hortensja Orda h. wł. (Ostoja odm.) artykuł w Nekrologii , (linia: Mateusz Butrymowicz 2.770.20) 1808-1894
      ■  & Aleksander Skirmunt ?1800- dzieci | Ż Helena Skirmunt h. Dąb 1827-1874 |

    Najbliżsi sławni ludzie (wg kryterium PSB)

    W stopniach ° wyrażona liczba ogniw w łańcuchu, w którym każda następna osoba jest dzieckiem, rodzicem lub małżonkiem poprzedniej;
    wersja pełna (przy opłaconym abonamenice) pokazuje wykres powiązania; w wersji darmowej kliknięcie prowadzi do strony o danej osobie.

    1. ORDA Napoleon (1807-1883) powstaniec 1830, działacz emigracyjny, rysownik, pianista
    2. BUTRYMOWICZ Mateusz (1745-1814) poseł na sejm wielki
    3. SKIRMUNTOWA Helena (1827-1874) malarka amatorka, rzeźbiarka
    4. RODZIEWICZÓWNA Maria (1864-1944) powieściopisarka, nowelistka
    5. SKIRMUNTÓWNA Konstancja (1851-1934) popularyzatorka historii, publicystka
    6. SKIRMUNT Aleksander (1798-1870) pionier przemysłu w Pińszczyźnie
    7. ROMEROWA Anna (1895-1974) malarka-akwarelistka
    8. SULISTROWSKI Kazimierz (1778-1818), wileński marszałek gubernialny
    9. SKIRMUNT Kazimierz (1861-1931) prawnik, ksiądz, protonotariusz apostolski, radca kanoniczny ambasady polskiej przy Watykanie
    10. SKIRMUNT Roman (1868-1939) ziemianin, poseł do rosyjskiej Dumy Państwowej i Rady Państwa, senator RP
    11. ROMER Michał Józef (1778-1853) marszałek szlachty, członek Wolnomularstwa Narodowego i Towarzystwa Patriotycznego
    12. SKIRMUNT Henryk (1868-1939) poeta, kompozytor
    13. SOŁTAN Wiktor Władysław (1853-1905) inżynier kolejnictwa
    14. ŚNIADECKA Antonina (ok. 1805-1853), ziemianka, filantropka
    15. KOSSAKOWSKI Antoni (1735-1798) kasztelan inflancki
    16. SULISTROWSKI Alojzy (ok. 1739-1795), członek władz powstania kościuszkowskiego
    17. KRASZEWSKI Lucjan (1820-1892) malarz, rysownik, fotograf
    18. SKIRMUNT Konstanty (1866-1949) poseł RP w Rzymie, minister spraw zagranicznych, poseł i ambasador RP w Londynie
    19. ABRAMOWICZ Ignacy (1793-1867) wojskowy
    20. ABRAMOWICZ Mikołaj (1788-1835) marszałek szlachty, sędzia, szambelan

    Uwagi

    ...

    Baza danych na stronach www.sejm-wielki.pl to drobny wycinek Wielkiej genealogii Minakowskiego, sięgającej średniowiecza, zawierającej ponad 1.200.000 osób nawzajem skoligaconych, w tym znaczną część sławnych Polaków wszystkich epok; więcej na ten temat na Wielcy.pl .
    Baza jest uzupełniana codziennie
    — bardzo proszę o nadysłanie uzupełnień na adres mj@minakowski.pl . Z góry dziękuję!


    Serwisowi Sejm-Wielki.pl patronuje Stowarzyszenie Potomków Sejmu Wielkiego, działające pod patronatem Marszałka Sejmu RP.

    Znani: literaci, malarze, muzycy, aktorzy, dziennikarze, odkrywcy, historycy, wojskowi, filozofowie, ludzie Kościoła, prawnicy, politycy: przedrozbiorowi, dziewiętnastowieczni, przedwojenni, powojenni, współcześni, parlamentarzyści II i III RP oraz PRL, uczeni (członkowie akademii nauk): nauk społecznych, nauk biologicznych, nauk ścisłych, nauk technicznych, nauk rolniczo-leśnych, nauk medycznych, nauk o ziemi

    Cytuj: Marek Jerzy Minakowski, Wielka genealogia Minakowskiego (Wielcy.pl), wydanie z 05.03.2024.
    © 2002-2024 Dr Minakowski Publikacje Elektroniczne — Regulamin, polityka prywatności i cookie
    IP: 3.239.76.25