Sejm-Wielki.pl [start] M.J. Minakowski, Genealogia potomków Sejmu Wielkiego Zaloguj się kontakt
   Imię Nazwisko: 
Rewolucja! Mamy tu pierwszy milion Polaków / Top million of Poles are here now!

Ż Danuta Kropińska (ID: sw.55943)

Koligacja (szukanie pokrewieństwa) z: najkrótsza linia przodkowie
n.p. Mieszko I, Czesław Miłosz, Maria Skłodowska-Curie, Karol Wojtyła, Bronisław Komorowski, Marek Minakowski
Potomek uczestnika Sejmu Wielkiego
Nowy Ranking WGM: 227.494 (top 23%), Stara waga koligacji PSB: 105 [wyłącz kolorowanie] [?]

(linia: Józef Gliszczyński 6.250.22) , (linia: Józef Radzimiński 16.78.177)


Przodkowie: drzewo "16"drzewo "32"drzewo "64"

pradziadkowie ?    Adolf Ignacy Malczewski z Malczewa h. Awdaniec, bohater PSB
1813-1887
   ?    ?
&    &    &    &
?    Pelagia Katarzyna Michalina Radzimińska h. Lubicz, ma nekrolog w Dzien. Pozn.
1813-1871
   ?    ?
|    |    |    |
8 | 9    10 | 11    12 | 13    14 | 15
|    |    |    |
dziadkowie Franciszek Kropiński
ca 1826-
   Stanisława Malczewska z Malczewa h. Awdaniec, ma nekrolog w Kur. Warsz.
1841-1919
   ? ?
|    |    |    |
4    5    6    7



 


|    |
rodzice Wacław Kropiński, (linia: Józef Gliszczyński 6.250.22)
ca 1878-1945
   ? ?
|    |
2    3



|
Danuta Kropińska, (linia: Józef Gliszczyński 6.250.22), ?1910
ilustracja

Rodzice

  • Wacław Kropiński, (linia: Józef Gliszczyński 6.250.22)
  • Urodzony około 1878
  • zmarł dnia 26 X 1945 , wiek: prawdopodobnie 67 lat.
  •  
  • ? ?
  •  

    śluby i dzieci, wnuki, i do prawnuków

    ilustracja
  • Mąż (ślub: około 1930): N. Halski ?1900
  • Rodzeństwo, bratankowie lub siostrzeńcy/bratanice lub siostrzenice

    1. **Danuta Kropińska**
    2. Ż Izabela Kropińska (linia: Józef Gliszczyński 6.250.22) , (linia: Józef Radzimiński 16.78.177) ?1910

    Stryjowie lub wujowie oraz ciotki, i kuzynki

    1. Ż Bolesława Franciszka Kropińska (linia: Józef Gliszczyński 6.250.22) , (linia: Józef Radzimiński 16.78.177) 1869-
      ■  & Ludwik Szyman ?1850- dzieci | Ż Aleksandra Alicja Szyman ?1880-| M Ludwik Szyman ?1900 |
    2. M Aleksander Kropiński (linia: Józef Gliszczyński 6.250.22) , (linia: Józef Radzimiński 16.78.177) ?1870-
    3. M Franciszek Kropiński (linia: Józef Gliszczyński 6.250.22) , (linia: Józef Radzimiński 16.78.177) ?1870-
    4. M Kazimierz Kropiński (linia: Józef Gliszczyński 6.250.22) , (linia: Józef Radzimiński 16.78.177) ?1870-
    5. M Eugeniusz Stefan Kropiński (linia: Józef Gliszczyński 6.250.22) , (linia: Józef Radzimiński 16.78.177) 1871-
    6. M Wacław Kropiński (linia: Józef Gliszczyński 6.250.22) , (linia: Józef Radzimiński 16.78.177) ca 1878-1945
      ■  & ? ? dzieci | Ż Danuta Kropińska ?1910| Ż Izabela Kropińska ?1910 |
    7. Ż Helena Kropińska ma nekrolog w Kur. Warsz. , (linia: Józef Gliszczyński 6.250.22) , (linia: Józef Radzimiński 16.78.177) ca 1881-1910
      ■  & Platon Juliusz Aleksander Schiemann ?1870- dzieci | M Zbigniew Schiemann ?1910| M Tadeusz Schiemann ?1910-1940 |
    8. Ż Celina Kropińska (linia: Józef Gliszczyński 6.250.22) , (linia: Józef Radzimiński 16.78.177) ca 1881-1943
      ■  & Kazimierz Paweł Tomasz Dyzmański h. Służewiec ma nekrolog w Kur. Warsz. 1880-1920 dzieci | Ż Marta Rita Maria Dyzmańska h. Służewiec ?1910-1956| M Andréa Dyzmański h. Służewiec ?1910-ca 1943 |

    Najbliżsi sławni ludzie (wg kryterium PSB)

    W stopniach ° wyrażona liczba ogniw w łańcuchu, w którym każda następna osoba jest dzieckiem, rodzicem lub małżonkiem poprzedniej;
    wersja pełna (przy opłaconym abonamenice) pokazuje wykres powiązania; w wersji darmowej kliknięcie prowadzi do strony o danej osobie.

    1. MALCZEWSKI Adolf Ignacy (1813-1887) powstaniec 1830 i 1848
    2. RADZIMIŃSKI Józef (zm. 1820) sędzia ziemski gnieźnieński, senator
    3. MALCZEWSKI Jan (1884-1967) operator filmowy
    4. GUTTRY Aleksander (1813-1891) spiskowiec, powstaniec
    5. JACKOWSKI NOSTITZ Henryk (1885-1948) malarz, witrażysta
    6. GUTTRY Aleksander (1887-1955) tłumacz, krytyk literacki
    7. GARCZYŃSKI Józef Bonawentura (1805-1861) powstaniec
    8. GARCZYŃSKI Antoni Rajmund (1812-1888) powstaniec
    9. SUCHORZEWSKI Leon (1894-1970), burmistrz Włodzimierza Wołyńskiego
    10. MOSZCZEŃSKI Bolesław (1826-1900) powstaniec 1848 i 1863, działacz poznański
    11. GLISZCZYŃSKI Maciej (XVIII w.) urzędnik ziemski, prawnik
    12. MOSZCZEŃSKI Ignacy (1815-1880) działacz narodowy, poseł
    13. MALESZEWSKI Tytus (1827-1898) malarz
    14. BORETTI Józef (1746-1849) budowniczy
    15. ŚWINIARSKI Szczepan (1769-1838) postaniec kościuszkowski
    16. BRUDZEWSKI Aleksander (ok. 1814-1858) ziemianin, powstaniec
    17. PRAWDZIC Michał (1881-1959) Śpiewak tenor
    18. PRĄDZYŃSKI Antoni (ok. 1710-1780?) oficer wojsk koronnych, regimentarz łęczycki konfederacji barskiej
    19. SIRWIND-ŁUKOWICZ Jan Paweł (1886-1957) lekarz
    20. SKRZETUSKI Jan Kazimierz h. Jastrzębiec (przed 1663-po 1709) pisarz religijno-moralizujący

    Uwagi

    ...

    Baza danych na stronach www.sejm-wielki.pl to drobny wycinek Wielkiej genealogii Minakowskiego, sięgającej średniowiecza, zawierającej ponad 950.000 osób nawzajem skoligaconych, w tym znaczną część sławnych Polaków wszystkich epok; więcej na ten temat na Wielcy.pl .
    Baza jest uzupełniana codziennie
    — bardzo proszę o nadysłanie uzupełnień na adres mj@minakowski.pl . Z góry dziękuję!


    Serwisowi Sejm-Wielki.pl patronuje Stowarzyszenie Potomków Sejmu Wielkiego, działające pod patronatem Marszałka Sejmu RP.

    Znani: literaci, malarze, muzycy, aktorzy, dziennikarze, odkrywcy, historycy, wojskowi, filozofowie, ludzie Kościoła, prawnicy, politycy: przedrozbiorowi, dziewiętnastowieczni, przedwojenni, powojenni, współcześni, parlamentarzyści II i III RP oraz PRL, uczeni (członkowie akademii nauk): nauk społecznych, nauk biologicznych, nauk ścisłych, nauk technicznych, nauk rolniczo-leśnych, nauk medycznych, nauk o ziemi

    Cytuj: Marek Jerzy Minakowski, Wielka genealogia Minakowskiego (Wielcy.pl), wydanie z 01.10.2020.
    © 2002-2020 Dr Minakowski Publikacje Elektroniczne — Regulamin, polityka prywatności i cookie
    IP: 18.208.202.194