Sejm-Wielki.pl [start] M.J. Minakowski, Genealogia potomków Sejmu Wielkiego Zaloguj się kontakt
   Imię Nazwisko: 

Miejscowość: Ryga

Niektóre chrzty, małżeństwa i zgony z miejscowości Ryga. Dane niekompletne, spis w trakcie tworzenia. Kolorem wyrażona waga koligacji danej osoby (wyjaśnione w artykule Mapowanie pozycji społecznej).

Okoliczne miejsca: Mitawa (Jełgawa) (5), Mitawa (34), Podbirże (5), Johaniszkiele (2), Birże (5), Kławany (1), Pompiany (5), Żagory (1), Poniewież (18), Radziwiliszki (1), Szawle (3), Upita (6), Krupie (2), Bejsagoła (2), Suwejniszki (2), Remigoła (1), Poszuszwie (1), Skopiszki (1), Poszawsze (1), Traszkuny (1), Kurtowiany (5), Rapszany (1), Opitołoki (8), Cytowiany (7), Łajżew (1), Kiejdany (3), Towiany (2), Szawkiany (5), Siesiki (5), Kowaliszki (10), Okoliczne parafie (niektóre): Krakinów (16), Troupie (1), Kowarsk (1), Łopie (1), Uciana (3), Siady (1), Giedrojcie (111), Dubinki (136), Niemenczyn (80), Wilno, par. św. Jana (205), Okoliczne cmentarze: Liksna, cm. Patmali (2), Wilno, cm. Ewangelicki (7), Wilno, katedra (15), Wilno, cm. św. Piotra i Pawła na Antokolu (4), Wilno, kościół Bernardynów (2),

1653

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1680

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1700

Zgony

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1704

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1705

Zgony

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1766

Urodzenia

  1. Eleonora Krystyna Braun h. Browne (ID: 2.34.26), 1766–1844 (r.: Jerzy i Eleonore von Mengden)

Małżeństwa

  1. Ludwik Wilhelm hr. Manteuffel-Szoege (ID: sw.60900), 1726–1791 × Julia Eleonora Münnich (ID: sw.60901), 1749–1824

1783

Małżeństwa

  1. Michał Jan hr. Borch h. Trzy Kawki (ID: 2.34.19), bohater PSB 1753–1810
    → PSB: BORCH Michał Jan (1751-1810) wojewoda bełski, pisarz
    × Eleonora Krystyna Braun h. Browne (ID: 2.34.26), 1766–1844

1791

Zgony

  1. Ludwik Wilhelm hr. Manteuffel-Szoege (ID: sw.60900), 1726–1791 (r.: Gotthard i Margarethe von Güntersberg)

1795

Urodzenia

  1. Zofia hr. Borch h. Trzy Kawki (ID: 2.34.30), 1795–1880 (r.: Michał i Eleonora Braun)

1796

Urodzenia

  1. Eliza Luiza Izabella hr. Borch h. Trzy Kawki (ID: 2.34.32), 1796–1870 (r.: Michał i Eleonora Braun)

1800

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1803

Urodzenia

  1. Sergiusz Sergei ks. Golicyn h. Pogoń Litewska (ID: 9.50.612), okręg węgrowski Tow. Rolniczego 1803–1868 (r.: Grigorij i Katarzyna Sołłohub)

Małżeństwa

  1. Paweł von Tiesenhausen (ID: sw.182437), 1774–1864 × Julia von der Pahlen (ID: sw.182438), 1782–1862

1807

Urodzenia

  1. Józef Kazimierz Piotr hr. Borch h. Trzy Kawki (ID: 2.34.29), 1807–1881 (r.: Michał i Eleonora Braun)

1822

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1847

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1850

Urodzenia

  1. Marcelina Hahn (ID: 9.496.164), 1850–1919 (r.: Emil i Sultane Lipanesco)
  2. Leonia Kowska (ID: sw.189946), 1850–1925 (r.: Robert i Augusta N.)

1851

Urodzenia

  1. Wacław Kazimierz Gorski z Góry h. Nałęcz (ID: 6.607a.525), 1851–1885 (r.: Napoleon i Irena Burba)

Zgony

  1. Antoni Chrapowicki z Datnowa h. Gozdawa (ID: 3.195.109), bohater PSB ~1780–1851 (r.: Józef i Magdalena Ogińska)
    → PSB: CHRAPOWICKI Antoni (XVIII/XIX w.) pułkownik

1852

Zgony

  1. Karol Jakub Holstinghausen-Holsten (ID: sw.131198), 1794–1852 (r.: Jakub i Eleonora von der Ropp)

1854

Zgony

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1860

Zgony

  1. Teodor Keller (ID: 2.34.31), 1791–1860 (r.: Krzysztof i Amalia Sayn)

1865

Urodzenia

  1. Rozalia Maria Irena Mohl h. Ropuchy (ID: sw.64415), 1865–1941 (r.: Stanisław i Felicja Komar)

1866

Urodzenia

  1. Krystyna hr. Tyszkiewicz-Łohojska h. Leliwa (ID: psb.23938.4), 1866–1952 (r.: Jan i Iza Tyszkiewicz)

1869

Urodzenia

  1. Franciszka Józefina Zabiełło h. Topór (ID: ut.48.4.47), 1869–1910 (r.: Stanisław i Józefa Korsak)

1871

Urodzenia

  1. Marian Józef bar. Manteuffel-Szoege (ID: psb.16866.10), bohater PSB 1871–1941 (r.: Ryszard i Jadwiga Benisławska)
    → PSB: MANTEUFFEL Marian Józef (1871-1941) bankowiec, pisarz, działacz katolicki

Zgony

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1874

Zgony

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1875

Urodzenia

  1. Vera Letycja Bornholdt (ID: cz.I009075), 1875–1908 (r.: Peter i Mary O'Niel Creagh)

1876

Urodzenia

  1. Anna Mężyńska h. Kościesza (ID: cz.I001895), 1876–1959 (r.: Ignacy i Olimpia Ciundziewicka)

1877

Małżeństwa

  1. Józef Adolf Marcin ks. Puzyna z Kozielska h. Oginiec (ID: cz.I015105), 1846–1914 × Maria Tekla Józefina Okwietko-Szyszłło h. Dołęga (ID: cz.I015106), 1858–1933

Zgony

  1. Emil Krzysztof von Hahn (ID: sw.151182), 1826–1877 (r.: Wilhelm i Eleonora Krzyżanowska)

1880

Zgony

  1. Zofia hr. Borch h. Trzy Kawki (ID: 2.34.30), 1795–1880 (r.: Michał i Eleonora Braun)

1881

Zgony

  1. Józef Kazimierz Piotr hr. Borch h. Trzy Kawki (ID: 2.34.29), 1807–1881 (r.: Michał i Eleonora Braun)
  2. Karolina hr. Broel-Plater z Broelu h. wł. (ID: psb.23106.12), ~1830–1881 (r.: Adam i Ludwika Grabowska)

1882

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1883

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  2. Aleksander Miłosz h. Lubicz (ID: sw.10761), 1883–1959 (r.: Artur i Stanisława Łopacińska)

Małżeństwa

  1. Gustaw Antoni Władysław hr. Rawita-Ostrowski h. Rawicz (ID: lu.20872), 1860–1923 × Klementyna Józefa Juliana hr. Mostowska h. Dołęga (ID: lu.20875), 1862–1893
  2. Amilkar Eugeniusz Maguns von Voelckersahm (ID: sw.365463), 1854–1929 × Nadieżda von Grotthuss (ID: sw.365464), 1865–1936

Zgony

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1884

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  2. Maria Laura Helene hr. Rawita-Ostrowska h. Rawicz (ID: ut.23.1.61), 1884–1969 (r.: Gustaw i Klementyna Mostowska)

1885

Urodzenia

  1. Maria Emson (ID: ut.11.1.57), 1885–1966 (r.: Johann i Maria Töpfer)

Zgony

  1. Wincenty Józef Justynian Biegański h. Prawdzic (ID: 1.824.36), 1823–1885 (r.: Jan i Justyna Rudomina)
  2. Wacław Kazimierz Gorski z Góry h. Nałęcz (ID: 6.607a.525), 1851–1885 (r.: Napoleon i Irena Burba)
  3. Marianna Staszewska h. Ostoja (ID: sw.7651), 1812–1885 (r.: Wincenty i Marianna Puzyna)

1886

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1887

Zgony

  1. Ryszard bar. Manteuffel-Szoege (ID: 1.632.16), 1831–1887 (r.: Jakub i Maria von Ryck)

1888

Małżeństwa

  1. Stanisław Jerzy ks. Puzyna h. Oginiec (ID: ut.48.4.46), 1852–1925 × Franciszka Józefina Zabiełło h. Topór (ID: ut.48.4.47), 1869–1910

Zgony

  1. Georg Friedrich Wilhelm Losewitz (ID: sw.184159), 1808–1888 (r.: Carl i Gertruda von Hahn)

1889

Zgony

  1. Jarosław Michał Korwin-Kossakowski z Kossaków h. Ślepowron (ID: 11.434.257), bohater PSB 1842–1889 (r.: Ludwik i Urszula Dyrmont)
    → PSB: KOSSAKOWSKI Jarosław Michał (1842-1889) powstaniec 1863

1890

Zgony

  1. Johanna von Behr (ID: sw.179075), 1814–1890

1891

Urodzenia

  1. Wiktor Marian Kazimierz hr. Starzeński h. Lis (ID: cz.I006243), 1891–1955 (r.: Marian i Aleksandra Lasocka)

1893

Urodzenia

  1. Edyta von Löwis of Menar (ID: cz.I005002), 1893–1970 (r.: Friedrich i Lidia von Meck)
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  3. Mikołaj Wojnarowski (ID: sw.404060), 1893–

Małżeństwa

  1. Karol Henryk hr. Zabiełło ze Starzów Zbylutów\na Chrzczowie h. Topór (ID: ut.40.1.6), 1868–1929 × Zofia Zajączkowska h. Drzewica (ID: ut.40.1.7), ~1860–1921

1896

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1898

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  2. Marta Stauden (ID: ut.11.1.92), 1898–

Małżeństwa

  1. Stefan Leon Józef Lasocki z Lasocina h. Dołęga (ID: 14.2.255), 1868–1915 × Maria Dorota hr. Komorowska z Komorowa h. Korczak (ID: 11.1.1641), 1868–1924

1899

Urodzenia

  1. Izabela hr. Potulicka z Więcborga h. Grzymała (ID: dw.65141), 1899–1980 (r.: Mieczysław i Krystyna Czapska)

Zgony

  1. Barbara Szemiot (ID: 6.607a.552), 1803–1899 (r.: Tadeusz i Aniela Koszczyc)

1900

Małżeństwa

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego) × (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1902

Urodzenia

  1. Antoni Wacław Pietrzkiewicz-Wadowski h. Ostoja (ID: sw.269833), 1902–1951 (r.: Piotr i Teresa Antonowicz)

Zgony

  1. Józefa Bohomolec z Dołż h. Bogoria (ID: 1.1326.55), ~1810–1902 (r.: Romuald i Teresa Felkerzamb)
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1903

Urodzenia

  1. Elżbieta bar. Manteuffel-Szoege h. wł. (ID: zi.3.96.a1), 1903–1920 (r.: Józef i Maria Czyż)

Małżeństwa

  1. Kazimierz hr. Plater-Zyberk z Broelu h. wł. (ID: cz.I004663), 1878–1963 × Antonina Mentzendorff (ID: cz.I004664), 1882–

Zgony

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1904

Urodzenia

  1. Henryk hr. Plater-Zyberk z Broelu h. wł. (ID: cz.I004667), 1904–1963 (r.: Kazimierz i Antonina Mentzendorff)
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  3. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  4. Irena bar. Manteuffel-Szoege h. wł. (ID: zi.3.96.a2), 1904–1941 (r.: Józef i Maria Czyż)

Małżeństwa

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego) × (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

Zgony

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1905

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1906

Zgony

  1. Georgina Wilhelmina von Tornow (ID: sw.348679), 1833–1906

1907

Urodzenia

  1. Anna bar. Manteuffel-Szoege h. wł. (ID: zi.3.96.a3), 1907–1961 (r.: Józef i Maria Czyż)

1908

Małżeństwa

  1. Wawrzyniec Aleksander Krzyżanowski (ID: sw.87660), 1884–1949 × Ludmiła Herynowska (ID: sw.167798), ~1880–

1909

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1910

Urodzenia

  1. Michał Czesław Józef Wołodkowicz h. Radwan (ID: sw.9483), 1910–1967 (r.: Józef i Michalina Halkiewicz)
  2. Kazimierz Karol bar. Bystram z Radlina h. Tarnawa (ID: ut.48.4.62), 1910–1993 (r.: Kazimierz i Karolina Bogdanowicz)

Małżeństwa

  1. Arnold von Vietinghoff (ID: ut.11.1.49), 1884– × Natalia hr. Borch h. Trzy Kawki (ID: ut.11.1.48), 1886–1945

1911

Urodzenia

  1. Zofia Kazimiera Widawska (ID: cz.I032875), 1911–1990 (r.: Kazimierz i Eugenia Fejertak)
  2. Maurycy Marian Ignacy Hauke h. Bosak (ID: sw.5431), 1911–1970 (r.: Aleksander i Maria Markiewicz)

1912

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

Zgony

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1913

Urodzenia

  1. Helga Lüth (ID: sw.131251), 1913–

1914

Małżeństwa

  1. Michaił hr. Borch h. Trzy Kawki (ID: ut.11.1.56), 1890–1917 × Maria Emson (ID: ut.11.1.57), 1885–1966

1915

Urodzenia

  1. Ljubow hr. Borch h. Trzy Kawki (ID: ut.11.1.60), 1915– (r.: Michaił i Maria Emson)
  2. Oskar Loesevitz (ID: ut.11.1.61), 1915–

Zgony

  1. Bogumiła Elżbieta «Amadée» Halka-Ledóchowska z Leduchowa h. Szaława (ID: 14.63.290), 1851–1915 (r.: Franciszek i Ludwika Plater)

1916

Urodzenia

  1. Lia hr. Borch h. Trzy Kawki (ID: ut.11.1.62), 1916–1936 (r.: Michaił i Maria Emson)

Zgony

  1. Sophie Dorothea von Rahden (ID: sw.178227), 1849–1916 (r.: Georg i Johanna von Behr)
  2. Karol Ernest Edward von Walther-Wittenheim (ID: sw.64468), 1862–1916

1917

Zgony

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1919

Zgony

  1. Jarosław Jan hr. Komorowski z Komorowa h. Korczak (ID: 11.1.1615), 1865–1919 (r.: Antoni i Elwira Syruć)

1921

Zgony

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1922

Urodzenia

  1. Alexandra von Walther-Wittenheim (ID: cz.I005000), 1922–2013 (r.: Ernest i Edyta von Löwis)

1924

Zgony

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1929

Małżeństwa

  1. Edgar Berg (ID: cz.I004672), 1899–1969 × Irena Weronika hr. Plater-Zyberk z Broelu h. wł. (ID: cz.I004671), 1907–1982

1932

Małżeństwa

  1. Victor Theodor Nikolai hr. Borch h. Trzy Kawki (ID: ut.11.1.98), 1900–1945 × Herta Leeping (ID: ut.11.1.99), 1903–

1933

Zgony

  1. Dorothea Staleidsan-Borek-Brock (ID: ut.11.1.40), 1838–1933 (r.: Anton i ... ...)

1935

Małżeństwa

  1. Ernest Jan von Walther-Wittenheim (ID: cz.I004674), 1893–1980 × Elżbieta hr. Plater-Zyberk z Broelu h. wł. (ID: cz.I004673), 1911–

Zgony

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1939

Urodzenia

  1. Agnes Dorothea Helene hr. Borch h. Trzy Kawki (ID: ut.11.1.102), 1939– (r.: Victor i Herta Leeping)

Zgony

  1. Hieronim Mohl h. Ropuchy (ID: cz.I009074), 1871–1939 (r.: Stanisław i Felicja Komar)

Baza danych na stronach www.sejm-wielki.pl to drobny wycinek Wielkiej genealogii Minakowskiego, sięgającej średniowiecza, zawierającej ponad 870.000 osób nawzajem skoligaconych, w tym znaczną część sławnych Polaków wszystkich epok; więcej na ten temat na Wielcy.pl .
Baza jest uzupełniana codziennie
— bardzo proszę o nadysłanie uzupełnień na adres mj@minakowski.pl . Z góry dziękuję!


Serwisowi Sejm-Wielki.pl patronuje Stowarzyszenie Potomków Sejmu Wielkiego, działające pod patronatem Marszałka Sejmu RP.

Znani: literaci, malarze, muzycy, aktorzy, dziennikarze, odkrywcy, historycy, wojskowi, filozofowie, ludzie Kościoła, prawnicy, politycy: przedrozbiorowi, dziewiętnastowieczni, przedwojenni, powojenni, współcześni, parlamentarzyści II i III RP oraz PRL, uczeni (członkowie akademii nauk): nauk społecznych, nauk biologicznych, nauk ścisłych, nauk technicznych, nauk rolniczo-leśnych, nauk medycznych, nauk o ziemi

Cytuj: Marek Jerzy Minakowski, Wielka genealogia Minakowskiego (Wielcy.pl), wydanie z 26.06.2019.
© 2002-2018 Dr Minakowski Publikacje Elektroniczne — Regulamin, polityka prywatności i cookie