Sejm-Wielki.pl [start]
M.J. Minakowski, Genealogy of the Descendants of the Great Sejm
Zaloguj się contact
Name Surname: 

„zgromadzeni nie innym tchnący duchem, iako tylko gorącego żądania naydokładnieyszego ubezpieczenia i ulepszenia Oyczyzny naszey”

Who is Who w Polsce: współczesne osoby z bazy Potomków Sejmu Wielkiego

Osoby mające biogram w (Hübner's) Who is Who w Polsce, wydanie 2008 (papierowe i CD): www.whoiswho.com.pl.

  1. Abakanowicz Magdalena
  2. Abgarowicz Łukasz Maria mgr inż. zootechn. - menedżer, poseł na Sejm RP.
  3. Abramow-Newerly Jarosław mgr - pisarz, dziennikarz, kompozytor, autor piosenek.
  4. Adamczyk Andrzej - radny Rady Powiatu Krakowskiego, technik budowlany, poseł na Sejm RP.
  5. Adamiak Jan Kazimierz prof. dr hab. - nauczyciel akademicki.
  6. Adamik Laco wł. Ladislav mgr - reżyser teatralny, operowy, telewizyjny, filmowy.
  7. Adamowicz Andrzej Stanisław inż. roln. - zastępca dyrektora Zespołu Nadpilicznych Parków Krajobrazowych w Moszczenicy.
  8. Adamski Czesław prof. dr hab. - inżynier metalurg, nauczyciel akademicki, emerytowany profesor.
  9. Adamski Jerzy mgr - ekonomista, senator RP.
  10. Ajchler Zbigniew mgr inż. mech. roln. - przedsiębiorca, polityk, prezes zarządu i współwłaściciel firm.
  11. Ajdukiewicz Andrzej Bronisław prof. dr - inżynier budownictwa, nauczyciel akademicki, kierownik katedry.
  12. Ajewski Marcin Józef dr n. med. - dyrektor medyczny.
  13. Aleksandrowicz Jerzy Witold prof. dr hab. - lekarz medycyny, psychiatra, emerytowany nauczyciel akademicki, kierownik Katedry Psychoterapii CMUJ.
  14. Aleksandrzak Leszek Grzegorz - mgr historii, starosta.
  15. Althamer Paweł Piotr mgr szt. - rzeźbiarz, nauczyciel.
  16. Ambroziak Mariusz Tomasz - prezes zarządu, broker ubezpieczeniowy.
  17. Amsterdamski Stefan prof. dr hab. - filozof, socjolog nauki.
  18. Anbild Karol mgr - pianista, dyrygent, kompozytor.
  19. Andruszkiewicz Witold prof. zw. - profesor zwyczajny nauk ekonomicznych.
  20. Andrykiewicz Jan dr n. polit. - polityk, członek komitetu.
  21. Andryszczak Maria Ewa - artysta plastyk, dziennikarz publicystyki plastycznej.
  22. Andrzejewski Piotr Łukasz Juliusz mgr prawa - prawnik, adwokat.
  23. Andzel Waldemar mgr polit. - specjalista pracy socjalnej, poseł na Sejm RP.
  24. Anklewicz Andrzej mgr n. politycznych - generał brygady straży granicznej w stanie spoczynku; doradca prezesa zarządu ds. bezpieczeństwa.
  25. Antczak Barbara Olga mgr ekonomii - dyrektor, ekonomista.
  26. Antkowiak Stefan mgr - działacz sportowy i społeczny, prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, wiceprezes PZPN.
  27. Antochowski Jan Józef inż. - poseł na Sejm RP IV Kadencji, Klub Parlamentarny SLD.
  28. Antolski Zdzisław Henryk mgr - poeta, prozaik, wydawca.
  29. Antoszewski Bogusław dr - lekarz medycyny, chirurg, farmaceuta, adiunk.
  30. Antoszewski Zbigniew Edward dr hab. filol. ros. - senator, nauczyciel.
  31. Antoszkiewicz Jan Daniel prof. zw. dr hab. - nauczyciel akademicki, profesor zw. zarządzania, współwłaściciel, prezes.
  32. Anusz Andrzej Karol mgr - polityk.
  33. Arabski Tomasz mgr inż. - dziennikarz, przedsiębiorca.
  34. Arciszewska-Mielewczyk Dorota mgr zarządz. i ekon. - ekonomista.
  35. Arct Jacek Michał dr inż. - profesor, prorektor.
  36. Ardanowski Jan Krzysztof mgr inż. roln. - właściciel.
  37. Arendarski Andrzej dr n. humanist. - Prezes.
  38. Arent Iwona mgr - poseł na Sejm RP V kadencji, politolog.
  39. Arkit Tadeusz mgr inż. - inżynier górnik, działacz samorządowy, burmistrz.
  40. Arkuszewski Wojciech mgr - fizyk, polityk.
  41. Arłukowicz Bartosz lek. med. - lekarz pediatra.
  42. Arndt Paweł mgr inż. - dyrektor, inżynier budownictwa lądowego.
  43. Ast Robert dr hab. inż. arch. - dziekan.
  44. Aszkiełowicz Mieczysław - rolnik, poseł na Sejm RP.
  45. Augustyn Mieczysław mgr filol. - dyrektor DPS, prezes Banków Żywności w Poznaniu i Pile, organizator pomocy społecznej.
  46. Augustynowicz Jan dr n. techn. - starszy specjalista, inż. mechanik.
  47. Aumiller Andrzej mgr inż. ogrodn. - etatowy poseł.
  48. Aziewicz Tadeusz mgr - działacz polityczny i gospodarczy, ekonomista, od 2005 poseł na Sejm RP.
  49. Babiarz Piotr mgr - administratywista, wicedyrektor.
  50. Babinetz Piotr - poseł na Sejm RP, historyk.
  51. Babiński Andrzej Leon mgr ekon. - dziennikarz, publicysta z zakresu gospodarki morskiej.
  52. Babiński Jan Maria mgr prawa
  53. Bac Stanisław prof. dr hab. - nauczyciel akademicki, meteorolog, klimatolog.
  54. Bacciarelli Ryszard mgr szt. - aktor.
  55. Bachalski Dariusz Jacek - przedsiębiorca, współwłaściciel grupy firm, dyrektor generalny JDJ Bachalski Sp. z o.o., Zielony Horyzont Sp. z o.o., Jarbud Sp. z o.o.
  56. Bachleda-Curuś Adam mgr inż. ogrodn. - prywatny przedsiębiorca, działacz samorządowy.
  57. Bać Zbigniew prof. dr arch. - pracownik naukowo-dydaktyczny.
  58. Badeni Joachim, hrabia, mgr prawa - ojciec Dominikanin.
  59. Badowski Leszek mgr - ekonomista, manager, dyrektor sprzedaży.
  60. Bagrowski Jan lek. - lekarz weterynarii.
  61. Bajer Jerzy mgr inż. - prezes zarządu.
  62. Bajerski Jerzy Daniel mgr inż. geod. - właściciel.
  63. Bajon Filip - reżyser filmowy, pisarz.
  64. Bajon Wiesław Jan prof. - specjalista ds. eksploatacji i budowy maszyn, nauczyciel akad.
  65. Baka Władysław prof. zw. - profesor.
  66. Balazs Artur mgr inż. roln. - polityk, właściciel gospodarstwa rolnego.
  67. Balcerowicz Leszek prof. dr hab. MBA
  68. Balcerowski Tadeusz - prezes zarządu.
  69. Balcerzan Edward prof. - pisarz, tłumacz, krytyk, filolog, nauczyciel akademicki.
  70. Balicka Natalia prof. dr hab. - wykładowca.
  71. Balicki Marek - lekarz, polityk, poseł na Sejm VI kadencji.
  72. Balicki Szczepan Stanisław dr - radca prawny.
  73. Banach Jolanta Maria mgr filol. pol. - poseł na Sejm RP, przewodnicząca Klubu Parlamentarnego Socjaldemokracji Polskiej.
  74. Banaś Grzegorz mgr inż. - wojewoda świętokrzyski.
  75. Banucha Jan - artysta plastyk w dziedzinie malarstwa.
  76. Bańkowski Paweł mgr inż. - kierownik Wydziału Windykacji i Zabezpieczeń.
  77. Bar Ewa Anna - technik elektryk, dyrektor.
  78. Baranowski Krzysztof Tadeusz mgr inż. - żeglarz, menedżer, dziennikarz.
  79. Barańska Liliana mgr politol. - dyr., organ. szkoleń.
  80. Barański Marek dr hab. n. hist. - adiunkt, historyk.
  81. Barański Ziemowit Leopold mgr - jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, instruktor żeglarstwa.
  82. Barcikowski Andrzej dr - politolog, manager, dyrektor biura.
  83. Barcikowski Kazimierz dr
  84. Barczyk Kazimierz mgr prawa - przewodniczący.
  85. Bardach Juliusz prof. dr hab. - członek rzeczywisty.
  86. Bardijewski Henryk - pisarz.
  87. Barecka Maria - bioenergoterapeuta.
  88. Bargielski Zbigniew Stanisław dr hab. szt. muz. - kierownik Katedry Teorii Muzyki i Kompozycji Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, profesor AM w Bydgoszczy i Krakowie.
  89. Bargieł Janusz Lucjan mgr - działacz polityczny, senator RP, sekretarz.
  90. Barski Marian prof. dr hab. - architekt, urbanista, nauczyciel akademicki.
  91. Bartelski Lesław Marian mgr - pisarz i działacz społeczny, poeta, prozaik, eseista, varsavianista.
  92. Bartmańska Jolanta dr n. przyrodniczych - adiunkt, nauczyciel akademicki.
  93. Bartnicki Jerzy mgr inż. - dyrektor.
  94. Bartodziej Gerhardt prof. dr hab. inż. - prezes, nauczyciel akademicki.
  95. Bartos Tadeusz mgr - senator.
  96. Bartosik Marek prof. dr hab. - inż. elektryk, nauczyciel akademicki, dyr. instytutu.
  97. Bartosz Waldemar Józef mgr - przew.
  98. Bartyzel Jacek dr hab. n. humanist. - teatrolog, historyk idei, publicysta.
  99. Bartyzel Małgorzata dr n. humanist. - dziennikarz, krytyk teatralny, nauczyciel akademicki, poseł na Sejm RP V kadencji.
  100. Barwicz Wiesław Jan mgr inż. elektr. - współwłaściciel, prezes Zarządu.
  101. Barwik-Schramm Alicja dr hab. n. med. - lekarz, ordynator, kier.
  102. Baryżewski Andrzej mgr szt. - architekt wnętrz.
  103. Barzowski Jerzy - zastępca burmistrza.
  104. Basiak Janusz mgr inż. leśnik - doradca podatkowy.
  105. Basta Józef Jan mgr filologii - emeryt, nauczyciel.
  106. Basta Renata Walentyna - animator kultury, dyrektor, poseł.
  107. Baszczyński Krzysztof Andrzej - poseł.
  108. Batóg Tadeusz prof. dr hab. - logik.
  109. Bauc Jarosław dr - ekonomista, pracownik naukowy, urzędnik państwowy.
  110. Baum Jan Tadeusz - ogrodnik, właściciel.
  111. Baum Szczepan Karol prof. dr - architekt, profesor.
  112. Bazała Teresa mgr hist. - redaktor naczelny, nauczyciel, przewodniczący komisji.
  113. Bednarkiewicz Maciej Józef mgr prawa - adwokat.
  114. Bednarski Henryk Jan prof. dr hab. n. humanist. - rektor.
  115. Bejtman-Kuźmienko Beata mgr inż. - inżynier architekt, właściciel firmy.
  116. Beksiak Janusz Michał prof. dr hab.
  117. Beksiński Zdzisław mgr inż. arch. - artysta malarz.
  118. Belka Marek prof. n. ekon. - premier RP w latach 2004-2005.
  119. Belok-Konior Angelika Magdalena - lekarz stomatolog.
  120. Bełz Kazimierz mgr - nauczyciel, instruktor harcerstwa, działacz polityczny i samorządowy, prezydent miasta.
  121. Bełza Krzysztof - przedsiębiorca.
  122. Bem Henryk prof. dr hab.
  123. Bender Ryszard Janusz prof. - historyk, polityk.
  124. Bentkowski Aleksander mgr - adwokat, poseł.
  125. Bentkowski Wacław lek. - lekarz, specjalista chorób wewnętrznych i nefrologii, ordynator, prezes.
  126. Berdyszak Jan prof. - kierownik pracowni, artysta plastyk.
  127. Berdyszak Marcin prof. - prorektor ds. studenckich i współpracy z zagranicą.
  128. Berent Przemysław mgr filol. germ. - prezes zarządu.
  129. Bereś Stanisław prof. dr hab. - filolog polski, nauczyciel akademicki, medioznawca.
  130. Berezowski Maria Adam mgr - wiceprezes zarządu ds. operacyjno-technicznych.
  131. Bereźnicki Kiejstut prof. - emeryt, malarz artysta.
  132. Beręsewicz Andrzej prof. zw. n. med. - kierownik Zakładu Fizjologii Klinicznej.
  133. Berger Stanisław prof. dr hab. inż. - nauczyciel akademicki, ekspert krajowy i międzynar. z zakresu nauki o żywności i żywieniu człowieka.
  134. Bergier Józef dr hab. n. o kult. fiz. - rektor, nauczyciel akademicki.
  135. Berkowski Leopold prof. dr hab. inż. - nauczyciel akademicki.
  136. Berliński Norbert mgr - inżynier metalurg.
  137. Bernacki Włodzimierz dr n. humanist. - adiunkt, nauczyciel akademicki, politolog, historyk doktryn politycznych.
  138. Berwertz-Smolana Izabella mgr - artysta rzeźbiarz.
  139. Beski Jerzy - artysta malarz.
  140. Białas-Terakowska Maria Teresa mgr - artysta plastyk.
  141. Białko Michał prof. zw. - profesor, kierownik katedry, inżynier elektronik.
  142. Biedroń Robert mgr - politolog, działacz społeczny, prezes.
  143. Biedrzycki Wojciech Lesław dr inż. - pracownik nukowy.
  144. Biela Adam prof. dr hab. - kierownik katedry, nauczyciel akademicki.
  145. Bielak Izabella Katarzyna - stomatolog, specjalista protetyki stomatologicznej, właściciel.
  146. Bielański Adam prof. dr - chemik, pracownik naukowy, profesor.
  147. Bielawski Janusz Stefan prof. nadzw. dr hab. n. med. - senator RP 4 i 5 kadencji, chirurg, ortopeda, emerytowany nauczyciel akademicki.
  148. Bielawski Ludwik prof. dr hab. - etnomuzykolog, kierownik Zakładu Historii Muzyki Polskiej Akademii Nauk.
  149. Bielecki Czesław dr - architekt, polityk, publicysta.
  150. Bielewicz Antoni mgr - prezes, socjolog.
  151. Bieniasz Andrzej Wiesław mgr rehab. - specjalista z dziedziny rehabilitacji, tekściarz i kompozytor, lider zespołu.
  152. Bieniaszewski Grzegorz - celnik, hodowca kwiatów.
  153. Bienkowski Andrzej prof. - Pracownia Malarstwa i Rysunku ASP.
  154. Bień Andrzej mgr inż. - kierownik biura, inżynier mechanik.
  155. Bień Mirosław mgr - dyrektor, emeryt.
  156. Bień Piotr Krzysztof mgr inż. architekt - właściciel, architekt.
  157. Bień Tadeusz Włodzimierz inż. - mgr inż. mechanik.
  158. Bień Witold prof. dr hab. - ekonomista, ekspert w dziedzinie finansów, bankowości i rachunkowości, biegły rewident, nauczyciel akademicki, prof. zwyczajny.
  159. Bieńkowska Elżbieta mgr - filolog orientalny, specjalista od administracji i zarządzania, dyrektor biura, minister rozwoju regionalnego.
  160. Bieńkowski Lech dr n. techn., inż. - dyrektor ds. rozwoju.
  161. Biernacki Marek mgr - wicemarszałek województwa pomorskiego, prawnik, urzędnik samorządowy, b. minister MSWiA, poseł na Sejm RP.
  162. Biernat Andrzej Zbigniew mgr - pedagog, dyrektor.
  163. Biernat Jadwiga - inżynier zootechnik, wiceprezes.
  164. Biesiadka Eugeniusz prof. n. przyr. - nauczyciel akademicki, profesor zwyczajny.
  165. Biesiekierski Tadeusz doc. dr inż. - architekt.
  166. Bietkowski Marian dr inż. - właściciel, inżynier budownictwa, architekt wnętrz, plastyk.
  167. Bikont Anna mgr - publicysta, psycholog.
  168. Bilicki Edmund Jan inż. elektryk
  169. Biliński Piotr - architekt, właściciel.
  170. Biliński Szczepan prof. dr hab. - biolog, nauczyciel akademicki, prorektor UJ ds. badań i współpracy międzynarodowej.
  171. Biliński Tadeusz prof. dr hab. inż. - nauczyciel akademicki, kierownik Zakładu Budownictwa.
  172. Bily-Hladij Krystyna mgr - socjolog.
  173. Birkenmajer Iwo Maria - malarz, renowator dzieł sztuki.
  174. Birkenmajer Krzysztof Ludwik prof. dr - geolog, badacz polarny, emerytowany pracownik nauk., prof. zw.
  175. Biskup Marian prof. dr h.c. - emeryt.
  176. Bisping Barbara mgr - adwokat, właściciel.
  177. Bisztyga Jan mgr - biochemik, dyplomata, polityk.
  178. Blajerski Włodzimierz Jan mgr prawa - prokurator.
  179. Blanik Leszek - gimnastyk, zawodnik.
  180. Blikle Andrzej Jacek prof. dr hab. n. mat. - matematyk, przedsiębiorca, prezes, główny informatyk firmy Blikle.
  181. Blikle Łukasz mgr prawa - prawnik, marketing manager.
  182. Błachnio Jan Ryszard dr hab. - profesor, filozof, wykładowca, kierownik katedry.
  183. Błaszczyk Janusz mgr inż. budownictwa - przewodniczący Rady Gminy.
  184. Błaszczyk Józef - technik budowlany, poseł.
  185. Błaszczyszyn Maja z d. Szczawińska mgr biochem. - mgr biochemii, terapeuta naturalny.
  186. Błoch Andrzej mgr inż. - inżynier mechanik, menedżer, współwłaściciel i prezes.
  187. Błoch Jadwiga Grażyna mgr mat. - matematyk, pełnomocnik marszałka województwa ds. turystyki, kierownik oddziału.
  188. Błochowiak Jerzy Stanisław mgr adm. - prezes zarządu.
  189. Błociszewska-Jankowska Grażyna mgr - radca prawny, Wicedziekan Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych.
  190. Boba Bogumiła Maria lek. med.
  191. Bobak Zbigniew Bronisław mgr - emeryt, informatyk.
  192. Bober Andrzej - dziennikarz, właściciel firmy konsultingowej.
  193. Bober Andrzej inż. zootechn. - dyrektor.
  194. Bobiński Krzysztof inż. technol. drewna - inż. technologii drewna, prezes rady nadzorczej.
  195. Bobko Aleksander prof. dr hab. - kierownik, dziekan, nauczyciel akademicki.
  196. Bobrowski Franciszek - senator RP, technik mechanik.
  197. Bobrowski Michał (Michał Maciej Jastrzębiec Bobrowski) - literat, redaktor, reżyser.
  198. Bobrzyński Michał Justyn mgr hist. - dyr., nauczyciel.
  199. Bobusia Bogusław - dyrektor archiwum, etnograf, archiwista, historyk.
  200. Bochenek Andrzej prof. zw. - kierownik Kliniki, lekarz medycyny.
  201. Bochenek Krystyna mgr filol. pol. - dziennikarz.
  202. Bocheński Adolf - biznesmen.
  203. Bocheński Jacek - pisarz.
  204. Bocheński Józef inż. elektr. - dyrektor.
  205. Bocheński Zygmunt prof.
  206. Bochwic Teresa Maria - starszy asystent, nauczyciel akademicki.
  207. Bogajewicz Michał - powoźnik.
  208. Bogdani-Czepita Maria mgr inż. - rzeczoznawca majątkowy, doradca inwestycyjny, właściciel.
  209. Bogdanowicz Piotr Maria mgr - dyrektor, artysta malarz, nauczyciel.
  210. Bogucka-Skowrońska Anna mgr prawa - adwokat.
  211. Bogucki Andrzej Leonard dr n. humanist. - były nauczyciel, działacz publiczny, prezes honorowy związku.
  212. Bogucki Jacek mgr - inż. mechanik, poseł.
  213. Bogusławski Janusz doc. dr inż. - emeryt.
  214. Bogusławski Jerzy Witold mgr inż. - prezes, architekt.
  215. Bogusławski Lech Włodzimierz mgr inż. chem. - inżynier papiernik.
  216. Bogusławski Michał Anioł mgr szt. - reżyser, nauczyciel akademicki.
  217. Bogusławski Piotr dr hab. - docent, fizyk.
  218. Bogusławski Piotr prof. - artysta-malarz.
  219. Bogusławski Rafał mgr - mgr sztuki, artysta plastyk, dyrektor.
  220. Bojanowska Agnieszka - reż. montażu filmowego.
  221. Bojanowska Anna - współwłaściciel, inżynier architekt.
  222. Bojanowski Andrzej mgr inż. - menedżer, prezes, współwłaściciel.
  223. Bojanowski Antoni Edmund - prezes zarządu.
  224. Bojanowski Jacek mgr prawa - adwokat.
  225. Bojanowski Łukasz - współwłaściciel.
  226. Bojarska Joanna - historyk sztuki, dyrektor muzeum.
  227. Bojarska-Dahlig Halina prof. zw. chem. - chemik, przew. Rady Naukowej w Inst. Biotechnologii i Antybiotyków w Warszawie.
  228. Bojko Bogdan - poseł zawodowy do Sejmu RP V i VI kadencji.
  229. Bojko Danuta Emilia - właścicielka.
  230. Bolek Elżbieta mgr pedag. - poseł RP.
  231. Bolewski Jacek ks. prof. dr hab. - ksiądz-jezuita, teolog.
  232. Bołoz Tadeusz mgr inż. budownictwa lądowego - przedsiębiorca, prezes spółki.
  233. Bołtuć Andrzej Jan - architekt, doraźnie: urbanista, architekt wnętrz i wystaw, scenograf, wynalazca, publicysta.
  234. Boniecka Lidia mgr - artysta malarz.
  235. Boniecki Adam MIC mgr filoz. - kapłan Zgromadzenia Księży Marianów (marianin), redaktor naczelny.
  236. Boniecki Janusz Aleksander mgr inż. - dyrektor.
  237. Bonisławski Ryszard mgr - filolog, menedżer turystyki, dyrektor.
  238. Boral Marek mgr inż. - zastępca dyrektora, radny miasta.
  239. Borawski Jakub Ludwik mgr hist. - dyrektor.
  240. Borcz Jerzy mgr - matematyk, wykładowca.
  241. Borelowski Marcin dr inż. - nauczyciel akademicki, inżynier elektryk.
  242. Borkowski Adam prof. dr hab. - kierownik Zespołu Badawczego Systemów Inteligentnych w Zakł. Dynamiki i Sterowania Systemów; Kancelaria PAN, z-ca przew. IV Wydz. Nauk Technicznych.
  243. Borkowski Jan - pracownik naukowy.
  244. Borkowski Józef mgr - adwokat, prokurator, historyk, właściciel kancelarii adwokackiej.
  245. Bornus-Szczyciński Marcin mgr - muzyk.
  246. Boroń Piotr mgr hist. - historyk, nauczyciel, senator RP.
  247. Borowczak Jerzy Stanisław - poseł, wiceprzewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność.
  248. Borowiecki Ryszard prof. dr hab. n. ekon. - profesor zw., rektor.
  249. Borowik Wojciech Jan - wiceprezes, prawnik.
  250. Borowska Małgorzata prof. dr hab. - filolog klasyczny.
  251. Borowski Jan mgr inż. - właściciel.
  252. Borsuk Stanisław Jerzy prof. nadzw. ATR, dr n. przyrodniczych - kierownik katedry, prezes, pracownik naukowy, międzynarodowy instruktor nurkowania swobodnego.
  253. Bortnowska-Dąbrowska Halina mgr - filozof, teolog, publicystka, działaczka społeczna.
  254. Borucka-Nowicka Aurelia Elżbieta mgr hist. szt. i filoz. - historyk sztuki, muzeolog.
  255. Borusewicz Bogdan mgr - marszałek.
  256. Boruszewska Ina mgr filol. pol. - dziennikarz polityczny i ekonomiczny, specjalista ds. public relations, właściciel i dyr. generalny.
  257. Borys-Damięcka Barbara - reżyser telewizyjny i teatralny, dyrektor naczelny i artystyczny.
  258. Borzęcki Stefan prof. zw. - artysta rzeźbiarz.
  259. Borzymowski Andrzej Marek prof. dr hab. n. matematycznych - prof., matematyk.
  260. Borzyszkowski Józef prof. dr hab. - prof. historii, działacz społeczny.
  261. Bosak Krzysztof - polityk.
  262. Boukołowski Henryk Ignacy mgr szt. - aktor, reżyser.
  263. Bożkowa Krystyna prof. - Prof. pediatra, redaktor naczelny czasopisma naukowego Medycyna Wieku Rozwojowego.
  264. Bożyk Paweł prof. dr hab.
  265. Brachmański Andrzej mgr n. polit. - polityk, poseł na Sejm RP.
  266. Brachmański Zygmunt - artysta rzeźbiarz.
  267. Bral Grzegorz - pedagog, dyrektor.
  268. Brandt Andrzej M. prof. dr hab. inż. dr h.c. - pracownik naukowy.
  269. Bratkowski Andrzej Wojciech dr inż. bud.
  270. Bratkowski Jan Andrzej prof. zw. - reżyser, nauczyciel akademicki, profesor.
  271. Bratkowski Stefan Tadeusz Aleksander mgr prawa - dziennikarz.
  272. Braun Andrzej Marian mgr - pisarz.
  273. Braun Ewa mgr - scenograf.
  274. Braun Juliusz Jan mgr geologii - dziennikarz.
  275. Braunek Małgorzata Krystyna - aktorka.
  276. Brąglewicz Elżbieta mgr - właściciel, handlowiec.
  277. Brendel János mgr - historyk sztuki, kierownik.
  278. Brodowski Leon dr prawa - przewodniczący, działacz społeczny.
  279. Brodowski Paweł mgr lingwistyki stos. - redaktor naczelny, krytyk muzyczny, publicysta, prezenter radiowy.
  280. Brodzińska Grażyna - śpiewaczka (sopran).
  281. Bromowicz Jan dr hab. inż. - profesor nadzwyczajny, nauczyciel akademicki.
  282. Bronarski Janusz dr hab. n. med. - ordynator Oddz. Ortopedycznego, specjalista chirurg ortopeda - traumatolog.
  283. Broniewska Janina Zofia mgr - muzyk, pedagog.
  284. Broszkowski Paweł h.Brochwicz mgr inż. - prezes.
  285. Browicz Kazimierz prof. dr hab. n. przyr. - emeryt, członek rzeczywisty Polskiej Akademii Nauk.
  286. Brych Janusz inż. lotnictwa - emeryt.
  287. Brykczyński Jerzy inż. - specjalista w zakresie automatyki, przedsiębiorca, właściciel, manager.
  288. Brykczyński Marcin Antoni - poeta, pisarz, copywriter.
  289. Brykczyński Mirosław dr hab. - kierownik kliniki, lekarz kardiochirurg.
  290. Brykowska Maria Elżbieta prof. dr hab. - architekt.
  291. Bryłowski Paweł mgr prawa - Poseł Ziemi Lubelskiej Klub Parlamentarny Unii Wolności.
  292. Brzechwa Krystyna - artysta malarz.
  293. Brzezinka Jacek mgr inż. - wiceprzewodniczący.
  294. Brzeziński Aleksander - kierownik muzyczny, kompozytor.
  295. Brzeziński Maciej dr inż. - inżynier odlewnictwa, przedsiębiorca, prezes zarządu.
  296. Brzeziński Robert mgr - magister wf, licencjonowany kaskader, koordynator scen kaskaderskich.
  297. Brzeziński Zbigniew prof. dr hab. - konsultant Zakładu Epidemiologii.
  298. Brzostowski Edward mgr ekonomii - burmistrz miasta Dębicy, ekonomista.
  299. Brzózka Andrzej Romuald - emeryt, lekarz weterynarii.
  300. Brzuzy Ryszard - przewodniczący związku, technik elektromonter.
  301. Bubel Leszek - wydawca, złotnik.
  302. Bubnicki Zdzisław prof. dr hab. - informatyk, automatyk, nauczyciel akademicki, dyrektor instytutu.
  303. Buchacz Jacek mgr ekonomii - ekonomista, prezes zarządu.
  304. Buchner Andrzej dr hab. - architekt, prof.
  305. Buchner Zbigniew mgr inż. - architekt, właściciel.
  306. Buchowicz Jerzy prof. zw. dr hab. - biochemik, specjalizacja w biochemii roślin.
  307. Buchowska-Ruszkowska Maria dr hab. n. agronomicznych - docent.
  308. Buchwald Jan - reżyser, dyrektor teatru.
  309. Buczkowska-Szlenkier Małgorzata - aktorka.
  310. Budkiewicz Jan Edward mgr - reżyser filmowy i teatralny, dziennikarz.
  311. Budnik Jerzy mgr prawa - poseł na sejm RP.
  312. Budny Jerzy Władysław mgr inż. zootechnik - prezes.
  313. Budrewicz Olgierd - dziennikarz, pisarz, podróżnik.
  314. Budyta-Czerwińska Anna Małgorzata - właściciel, przedsiębiorca.
  315. Budzanowska Elżbieta mgr hist. - dyr.
  316. Budzisz-Krzyżanowska Teresa mgr szt. - aktorka.
  317. Budzyński Marek dr inż. arch. prof. PW - współwłaściciel, prezes.
  318. Budzyński Wojciech mgr inż. - przedsiębiorca, właściciel, manager, prezes zarządu.
  319. Bugaj Ryszard dr n. ekon. - ekonomista, doc., nauczyciel akad.
  320. Bugajski Andrzej dr - lekarz medycyny, chirurg, specjalista od medycyny sportowej, nauczyciel akademicki, rektor.
  321. Bujak Bogdan mgr inż. - inż. mechanik, polityk, poseł na sejm.
  322. Bujak Małgorzata - psycholog kliniczny.
  323. Bujarski Zbigniew dr hab. - artysta muzyk, kompozytor, pedagog.
  324. Bukiewicz Bożenna mgr inż. mech. - poseł na Sejm RP V i VI kadencji.
  325. Bukowczyk Paweł lek. med. - dyrektor.
  326. Bukowska-Floreńska Irena prof. dr hab. - etnolog i antropolog kulturowy.
  327. Bukowski Zbigniew Jerzy prof. - archeolog, wykładowca.
  328. Buks Florian S. - dyrektor.
  329. Buks Ryszard Izydor - współwłaściciel, prezes zarządu.
  330. Bulski Wojciech dr n. medycznych - kierownik Zakładu Fizyki Medycznej.
  331. Bułka Władysław mgr pedag. - senator RP, pedagog, literat.
  332. Burian Tomasz mgr inż. inżynierii środ. - dyrektor handlowy.
  333. Burski Andrzej dr n. medycznych - specjalista chorób wewnętrznych, ordynator.
  334. Bury Jan mgr prawa - poseł, prezes zarządu Agrotechnika Leasing Sp. z o.o., prezes zarządu wojewódzkiego PSL.
  335. Buszko Henryk Bronisław mgr inż. arch. - architekt, współwłaściciel (do 2002).
  336. Butkiewicz Karol Maciej prof. dr hab. - wiceprezes zarządu.
  337. Buyko Piotr Krzysztof mgr - ekonomista, pośrednik w obrocie nieruchomościami, doradca ds. inwestycji w nieruchomości.
  338. Buzek Jerzy Karol prof. - prorektor ds. nauczania.
  339. Buzek Ludgarda Maria dr hab. inż. - chemiczka, pracowniczka naukowa, docent.
  340. Byczkowski Andrzej prof. dr hab. inż. - hydrolog.
  341. Bylicki Maksymilian mgr - manager, wiceprezes zarządu.
  342. Byliński Janusz Józef
  343. Byszewska Erika mgr - nauczyciel historii, dyrektor.
  344. Byszewski Roman mgr - prawnik, nauczyciel dyplomowany, dyrektor.
  345. Byszewski Władysław mgr inż. roln. - główny specjalista ds. hodowli koni.
  346. Bzdok Henryk mgr - grafik, rysownik, projektant, prezes zarządu okręgu.
  347. Caba Ryszard mgr prawa - prawnik, właściciel firmy.
  348. Cebula Jan Kleofas lek. - specjalista położnictwa i chorób kobiecych, cytolog, emeryt.
  349. Cebula Marek Jerzy mgr inż - prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych Skarpa, właściciel.
  350. Cegielski Tadeusz prof. dr hab. - historyk.
  351. Cekański Adam Aleksander prof. dr hab. med. - lekarz ginekolog-położnik, nauczyciel akademicki.
  352. Cekiera Krzysztof mgr inż. inżynierii oprogram. - menedżer, właściciel.
  353. Celiński Andrzej mgr - polityk, publicysta, socjolog.
  354. Celiński Wojciech Andrzeji lek. med. - lekarz, prezes zarządu.
  355. Cembrzyńska Iga mgr - aktorka.
  356. Cena-Soroko Agnieszka dr - współwłaściciel firmy.
  357. Cencek Krystyna - technik mechanik, technik BHP.
  358. Cendrowski Zbigniew mgr - prezes honorowy.
  359. Cepil Józef inż. roln. - poseł na Sejm RP.
  360. Cerańska-Goszczyńska Hanna Maria dr n. med. - lekarz.
  361. Cęckiewicz Witold Aleksander prof. - architekt, urbanista, prof. zw. Politechniki Krakowskiej.
  362. Chabiera Anna Gabriela - dyrektor.
  363. Chahaj Tadeusz - artysta muzyk.
  364. Chajduga Kazimierz inż. techniki rolniczej i leśnej - komendant.
  365. Chajn Józef dr inż. - wicedyrektor.
  366. Chaładaj Jan mgr - poseł na Sejm, zastępca Dyrektora Generalnego.
  367. Chałasińska-Macukow Katarzyna prof. dr hab. - fizyk, nauczyciel akademicki, profesor zwyczajny.
  368. Chałasiński Grzegorz prof. nadzw. dr hab. - chemik, dziekan, kierownik.
  369. Chałoński Marcin Michał mgr prawa - sędzia.
  370. Chałoński Michał Hubert mgr - wicekanclerz.
  371. Chałoński Rafał Łukasz mgr historii - archiwista, kierownik oddziału opracowania akt współczesnych.
  372. Chądzyński Piotr Marian mgr elektr., mgr meteorol. - prezes zarządu, społecznie.
  373. Chełkowska Grażyna Krystyna z d. Wnętrzak dr hab. - fizyk, profesor UŚl w Katowicach.
  374. Chełkowska-Wolczyńska Maria Izabela mgr sztuki - scenograf i kostiumograf teatralno-filmowy, operowy.
  375. Chełkowski Jerzy Michał prof. dr hab. n. roln. - dyrektor.
  376. Chełmicki Wojciech prof. dr hab. - geograf, nauczyciel akademicki, kier. Zakładu Hydrologii.
  377. Chełmicki-Tyszkiewicz Leon prof. dr hab. - prawnik, specjalista prawa karnego i kryminologii, nauczyciel akademicki.
  378. Chłapowski Antoni - właściciel.
  379. Chłapowski Franciszek - przedsiębiorca, właściciel firmy.
  380. Chłapowski Stanisław mgr inż. - prywatny przedsiębiorca.
  381. Chłopicka Regina prof. AM - teoretyk muzyki, nauczyciel akademicki, b. dziekan Wydziału Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki.
  382. Chłopicki Władysław Grzegorz dr - filolog angielski, adiunkt.
  383. Chmiel Małgorzata mgr inż. arch. - właściciel firmy, menedżer, architekt.
  384. Chmielewski Bohdan prof. - artysta rzeźbiarz.
  385. Chmielewski Henryk Mikołaj prof. zw. dr hab. n. med. - generał brygady.
  386. Chmielewski Jan Roman mgr - fizyk, działacz społeczny i polityczny, poseł do parlamentu, radny, specjalista.
  387. Chmielewski Stanisław Marcin mgr - poseł na Sejm V kadencji, radca prawny.
  388. Chmielewski Tadeusz - reżyser fimowy, scenarzysta, dyrektor i kierownik artystyczny.
  389. Chmielowski Piotr mgr inż. - właściciel.
  390. Chmura Jerzy mgr - adwokat, prywatny przedsiębiorca.
  391. Chmurzyński Jerzy Andrzej prof. dr hab. - biolog.
  392. Chodkowski Andrzej mgr inż. - urzędnik państw., dyrektor generalny.
  393. Chojecki Andrzej prof. dr hab. inż. - prof. nadzw., nauczyciel akademicki.
  394. Chojecki Lucjan Feliks mgr inż. - nadleśniczy.
  395. Chojka Joanna dr - teatrolog, nauczyciel akademicki.
  396. Chojnacki Jan inż. - poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej.
  397. Chojnacki Janusz Zdzisław inż. - inżynier architekt, b. wieloletni dyrektor i nauczyciel szkół średnich w Olsztynie.
  398. Chojnacki Jerzy Wojciech inż. - konstruktor lotniczy, artysta fotografik.
  399. Chojnacki Piotr Antoni mgr - mgr prawa, notariusz, prawnik.
  400. Chojnowska-Liskiewicz Krystyna mgr inż. - inżynier budowy okrętów.
  401. Cholerek Marian Jan - reżyser.
  402. Cholewicka-Gożdzik Krystyna prof. dr hab. n. ekon. - właściciel i dyrektor, profesor, wykładowca, członek senatu uczelni.
  403. Chomiczewska Wanda Maria mgr inż. rolnik - z-ca wójta, agronom.
  404. Chorąży Mieczysław Rajmund prof. dr hab. - onkolog.
  405. Chotomska Wanda - pisarka.
  406. Chramiec Jerzy Andrzej prof. nadzw. - pracownik nauk.-dydaktyczny.
  407. Chrapkiewicz Daniela lek. med. - poseł na Sejm RP V kadencji, lekarz anestezjolog i pediatra.
  408. Christowa Czesława dr hab. - nauczyciel akademicki, prof. ndzw. Akademii Morskiej w Szczecinie, Kierownik Zakładu Organizacji i Zarządzania, prof. ndzw. Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie.
  409. Chromy Bronisław prof. zw. dr hab. - artysta rzeźbiarz, medalier, rysownik, malarz.
  410. Chromy Kinga mgr - artysta malarz.
  411. Chróścielewski Tadeusz mgr - emeryt, pisarz.
  412. Chrzanowski Jerzy mgr prawa - prawnik, rzecznik patentowy.
  413. Chrzanowski Kazimierz mgr n. polit. - poseł zawodowy.
  414. Chrzanowski Wiesław prof. dr hab. - prawnik, polityk, działacz niepodległościowy.
  415. Chrzanowski Zbigniew - wiceminister, sekretarz stanu, poseł.
  416. Chudek Mirosław Ignacy prof. zw. dr hab. inż. dr h.c. - kierownik Zespołu Zarządzania Ochroną Środowiska Górniczego i Powierzchni Terenu, kierownik Zakładu Geomechaniki Górniczej, nauczyciel akademicki.
  417. Chwalczyk Jan Stanisław - artysta plastyk.
  418. Chwalibóg Krzysztof Marcin h. Strzemię prof. - prof. honorowy, architekt, wykładowca, właściciel.
  419. Chwalibóg Maria Teresa mgr szt. herbu Strzemie - aktorka teatralna i filmowa.
  420. Chwat Leszek Piotr mgr - fizyk, wiceprezydent Szczecina.
  421. Chwierut Janusz mgr - ekonomista, menedżer, etatowy członek zarządu miasta, poseł na Sejm RP.
  422. Chybicka Alicja Paulina prof. dr hab. n. med. - nauczyciel akademicki, lekarz, kierownik Kliniki Onkologii i Hematologii.
  423. Ciacek Stefan mgr - dyplomata, funkcjonariusz organizacji międzynarodowych.
  424. Ciach Ryszard prof. dr hab. - profesor, kierownik katedry, prezes fundacji.
  425. Ciałowicz Tadeusz - artysta plastyk.
  426. Ciborowska Danuta mgr - nauczycielka, polityk.
  427. Ciborowski Stanisław prof. zw. dr inż. - profesor zwyczajny.
  428. Cichalewski Jerzy mgr - pracownik ochrony, nauczyciel - instruktor, naturoterapeuta.
  429. Cichoń Zbigniew mgr - mgr prawa i administracji, adwokat.
  430. Ciechanowicz Anna Maria dr psychol. - dyrektor.
  431. Cielecki Jerzy Józef - plastyk, projektant biżuterii.
  432. Ciemniak Grażyna Jolanta dr - chemik, poseł na Sejm RP.
  433. Ciemniewski Jerzy dr hab. - prawnik, konstytucjonalista, pracownik naukowy, sędzia Trybunału Konstytucyjnego.
  434. Ciemniewski Zbigniew dr hab. - lekarz medycyny, specjalista chorób wewnętrznych, kardiolog, adiunkt.
  435. Cieński Andrzej prof. dr hab. - filolog polski, pracownik naukowy, emeryt.
  436. Cieński Jan Stanisław Wawrzyniec bachelor - szef biura warszawskiego, dziennikarz.
  437. Ciepiela Andrzej mgr inż. mech. - przedsiębiorca, manager, dyrektor.
  438. Ciesielski Krzysztof dr - matematyk, doktor UJ.
  439. Ciesielski Wiesław dr ekonomii - sekretarz stanu, generalny inspektor Kontroli Skarbowej.
  440. Ciesielski Zbigniew prof. - prof. zw., matematyk.
  441. Ciesierski Tomasz mgr szt. - artysta malarz.
  442. Cieszyński Andrzej - artysta plastyk.
  443. Cieśla Stefan mgr - prawnik, menadżer, wiceprezes zarządu, I zastępca prezesa.
  444. Cieślak Czesław - poseł na Sejm RP, prezes.
  445. Cieślak Jerzy Edmund - senator, lekarz.
  446. Cieślik Leszek Stanisław mgr prawa - burmistrz miasta, radca prawny.
  447. Cioch Henryk, prof. dr hab. - adwokat.
  448. Ciosek Stanisław - sekretarz generalny Stowarzyszenia Wspierania Współpracy Gospodarczej ze Wschodem Klub Wschodni.
  449. Costa Hubert Ranjan lek. med. - poseł na Sejm RP V kadencji, chirurg.
  450. Cugowski Krzysztof - piosenkarz, wokalista zespołu Budka Suflera.
  451. Cwojdziński Andrzej prof. n. muz. - kompozytor, dyrygent, pedagog.
  452. Cwojdziński Grzegorz dr, inż. - inżynier, prezes.
  453. Cybulka Anna z d. Chrzanowska mgr - rzecznik patentowy, trener edukacji międzykulturowej.
  454. Cybulski Piotr inż. - leśnik, nadleśniczy.
  455. Cybulski Zygmunt Alojzy - nauczyciel akademicki.
  456. Cycoń Marian mgr - burmistrz, pedagog.
  457. Cywińska Izabella - reżyser teatralny, filmowy, TV.
  458. Czajka Andrzej mgr inż. - inżynier rolnik, menedżer, prezes zarządu.
  459. Czałczyńska Barbara - prozaik, tłumacz, prezes.
  460. Czaplicka Barbara lek. - lekarz pediatra, kierownik.
  461. Czaplińska Ruta Janina mgr - biolog, redaktor emerytowany.
  462. Czapliński Kazimierz prof. - nauczyciel akademicki.
  463. Czapska Grażyna Barbara mgr - artysta plastyk, specjalizacja architektura wnętrz, historyk sztuki.
  464. Czapski Andrzej Antoni mgr ekon. - prezydent miasta.
  465. Czaputowicz Jacek dr n. polit. - z-ca szefa służby cywilnej.
  466. Czarnecka Elżbieta - filmolog, kierownik działu w muzeum.
  467. Czarnecka-Dąbek Maria, mgr - bibliotekarz, dyrektor.
  468. Czarnecki Janusz - artysta fotografik, czł. Szarych Szeregów, AK, uczestnik Powst. Warszawskiego.
  469. Czarnecki Kazimierz - emeryt, przewodniczący.
  470. Czarnecki Krzysztof Władysław - poseł na Sejm V kadencji.
  471. Czarnecki Piotr Paweł - działacz związkowy i polityczny, menedżer, prezes zarządu.
  472. Czarnecki Ryszard - historyk, wiceprezes.
  473. Czarnobaj Leszek mgr inż. - inżynier technologii drewna, wicemarszałek woj. pomorskiego.
  474. Czarnocki Bohdan Dan Hook - socjolog rozwoju i uzależnień międzynarod.
  475. Czarnowski Adam Stefan - dziennikarz o specjalizacji turystycznej, fotografik.
  476. Czarny Leszek Maciej mgr prawa - radca prawny.
  477. Czarny Ryszard Michał prof. dr hab. - skandynawista, politolog, prawnik, Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny RP w Królestwie Szwecji.
  478. Czartoryska Barbara - stylistka.
  479. Czartoryski Arkadiusz - Prezydent Miasta Ostrołęka, od 2005 poseł na Sejm RP.
  480. Czartoryski Kazimierz Jerzy h. Pogoń Litewska - współwłaściciel ośrodka.
  481. Czartoryski Stanisław Jan mgr prawa - dyplomata.
  482. Czartoryski Tytus Henryk mgr inż. - radny, działacz AWS, leśnik.
  483. Czcibor-Piotrowski Andrzej mgr filol. słow. - literat.
  484. Czech Anna mgr inż. - dyrektor, menedżer.
  485. Czech Jerzy - kustosz, tłumacz, poeta, publicysta.
  486. Czech Mirosław mgr historii - sekretarz generalny.
  487. Czechmeszyńska-Skowron Barbara mgr inż. ochr. środ. - dyrektor marketingu i komunikacji, dziennikarz, specjalista ds. public relations.
  488. Czechowicz-Janicka Krystyna prof. dr hab. - profesor okulistyki.
  489. Czechowska-Antoniewska Wiktoria Eleonora - artysta rzeźbiarz.
  490. Czechowski Włodzimierz mgr inż. - poseł na Sejm RP.
  491. Czechyra Czesław lek. - pediatra, ordynator Oddziału Pediatrycznego.
  492. Czekaj Jacek mgr inż. - architekt, współwłaściciel, członek zarządu i dyrektor studia.
  493. Czekalski Stanisław prof. dr hab. n. med. - lekarz, kierownik Katedry i Kliniki Nefrologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych.
  494. Czekanowska Anna prof. - etnomuzykolog.
  495. Czelej Grzegorz dr n. med. - prezes zarządu, lekarz stomatolog, wydawca.
  496. Czempiel Witold mgr inż. mechanik - przedsiębiorca, prezes klubu.
  497. Czemplik Marek Jan mgr prawa - adwokat.
  498. Czepczyk Jacek mgr - dyrektor.
  499. Czerkawski Jan prof. - filozof.
  500. Czerkawski Maciej mgr inż. - dyrektor, wiceprezes.
  501. Czermiński Alfred prof. dr hab., inż. - ekonomista.
  502. Czernek Joachim mgr inż. - inżynier energetyk, starosta.
  503. Czerner Olgierd Władysław prof. dr hab. - architekt, historyk architektury, konserwator zabytków, wykładowca.
  504. Czerniak Jacek mgr politol. - dyrektor, polityk.
  505. Czerniawski Mieczysław - polityk, menadżer.
  506. Czernicka-Kupras Barbara lek. med. - lekarz medycyny.
  507. Czernow Zofia mgr - dyrektor.
  508. Czerwiński Aleksander mgr szt. - konserwator militariów, kpt. rezerwy WP.
  509. Czerwiński Andrzej mgr inż. - inżynier elektryk, zawodowy poseł do parlamentu.
  510. Czerwiński Leszek dr n. med. - ordynator Oddziału Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej.
  511. Czerwiński Zbigniew prof. dr hab.
  512. Czerwonko Jerzy prof. dr hab. - fizyk, nauczyciel akademicki, dyrektor instytutu.
  513. Czetwertyński Albert mgr biochem. - dyrektor, współwłaściciel.
  514. Członkowska Bożena mgr inż. arch. - architekt, właściciel.
  515. Czosnowska Anna mgr - adwokat.
  516. Czubiński Antoni prof. - emerytowany profesor, historyk.
  517. Czucha Zdzisław mgr inż. - burmistrz, inż. budownictwa.
  518. Czudowska Dorota mgr - lekarz medycyny, internista, onkolog, dyrektor.
  519. Czuma Andrzej mgr - prawnik, dziennikarz, poseł na Sejm.
  520. Czuma Beata mgr - z-ca redaktora naczelnego.
  521. Czyżewski Andrzej mgr inż. - architekt.
  522. Czyżniewska Lucyna Magdalena dr inż. - architekt.
  523. Ćwiąkalski Zbigniew prof. UJ, prof. UR, dr hab. - adwokat, partner spółki prawniczej, nauczyciel akademicki, minister sprawiedliwości.
  524. Ćwierz Andrzej Bogusław dr - poseł na Sejm RP.
  525. Dackiewicz Jadwiga mgr - pisarka.
  526. Dajek Dariusz mgr - dyrektor, menedżer wydawca.
  527. Dalgiewicz Jan Zdzisław mgr inż. - prezes holdingu, dyr. generalny, inż. mechanik.
  528. Damięcki Damian Maria - aktor teatralny i filmowy.
  529. Damięcki Maciej - aktor filmowy, teatralny i estradowy.
  530. Dancewicz Dorota mgr - nauczyciel wychowania fizycznego.
  531. Danecki Ryszard Maria h. Leliwa - poeta, prozaik tłumacz dziennikarz, autor ponad 20 książek.
  532. Danielak Jolanta mgr - senator RP, psycholog, polityk.
  533. Daniłowicz Witold Adam mgr prawa - partner zarządzający.
  534. Daniszewski Władysław mgr - dziennikarz radiowy i telewizyjny.
  535. Dankowska Adela mgr inż. - emerytka.
  536. Dankowski Bronisław - przedsiębiorca, poseł na Sejm RP.
  537. Dankowski Józef mgr wych. fiz. - emeryt.
  538. Danysz Andrzej prof. dr hab. med. - farmakolog.
  539. Daszewski Adam - dziennikarz.
  540. Datner-Śpiewak Helena mgr socjol. - socjolog, kierownik.
  541. Dawidowicz Antoni dr hab. - matematyk, pracownik naukowo-dydaktyczny.
  542. Dąbek Zbigniew dr hab. inż. - nauczyciel akademicki, prof. nadzw. ATR w Bydgoszczy.
  543. Dąbrowa-Kostka Bogusław - operator filmowy, reżyser filmów dokumentalnych, realizator tv.
  544. Dąbrowska Zuzanna - pełnomocnik rządu.
  545. Dąbrowski Andrzej - perkusista, wokalista jazzowy, piosenkarz, rajdowiec (wicemistrz Polski), dziennikarz.
  546. Dąbrowski Józef dr inż. - chemik ze specjalnością chemia i technologia celulozy i papieru, emeryt.
  547. Dąbrowski Marcin Jan mgr filol. ang. - prezes zarządu.
  548. Dąbrowski Otton prof. dr - inżynier budownictwa, emerytowany nauczyciel akademicki.
  549. Dąbrowski Piotr Zbigniew mgr sztuki - dyrektor.
  550. Dąbrowski Stanisław - przewodniczący, sędzia.
  551. Dąbrowski Stanisław prof. dr hab. - historyk, politolog, nauczyciel akademicki, kierownik zakładu.
  552. Dąbrowski Stanisław prof. dr hab. - lekarz medycyny, psychiatra, emerytowany nauczyciel akademicki.
  553. Dąbrowski Władysław prof. dr hab. inż. - profesor, kierownik zakładu, nauczyciel akademicki.
  554. Dąmbska-Śmiałowska Elżbieta Maria dr hab. inż. architekt - architekt, nauczyciel akademicki.
  555. de Mezer Witold - ekonomista, dziennikarz.
  556. de Virion Tadeusz mgr - sędzia, adwokat.
  557. de Werszowiec Rey Krzysztof prof. dr hab.
  558. Delekta Eugeniusz prof. - nauczyciel akademicki, artysta grafik.
  559. Dembicki Eugeniusz prof. zw. dr hab., inż. - nauczyciel akademicki.
  560. Dembiński Michał dr n. techn. - prezes zarządu.
  561. Dembiński Piotr prof. - pracownik naukowy, dyrektor.
  562. Dembowski Bronisław Jan Maria h. Jelita bp prof. dr hab. - biskup diecezji włocławskiej.
  563. Deptuła Leszek lek. wet. - marszałek województwa.
  564. Derech-Krzycki Jakub mgr - ekonomista, poseł na sejm RP.
  565. Deresz Paweł mgr - dziennikarz, doradca Zarządu Polskiej Agencji Informacyjnej i Inwestycji Zagranicznych.
  566. Dernałowicz Maria dr filol. pol. - historyk literatury, edytor.
  567. Dernałowicz-Malarczyk Elżbieta prof. dr hab. n. biol. - emerytowany nauczyciel akademicki, profesor nadzwyczajny, specjalność biochemia i biotechnologia.
  568. Derwich Bogdan Adam mgr inż. mechanik - poseł na Sejm RP.
  569. Deskur Zbigniew Krzysztof prof. US dr hab. n. med. - kierownik Zakładu Rehabilitacji i Traumatologii Sportowej USz.
  570. Deskur-Komorowska Maria - Wiceprezes Zarządu, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu.
  571. Dębicki Piotr Stanisław dr hab.inż. - prof.nadzw.
  572. Dębicki Tadeusz - wiceprzewodniczący, przewodniczący zarządu wojewódzkiego.
  573. Dękierowski Andrzej mgr - prawnik, adwokat, właściciel kancelarii.
  574. Diehl Jacek mgr inż. telekom. - prezes zarządu.
  575. Diehl Kazimierz Bronisław mgr farm. - prezes Zarządu Głównego Polskiego Związku Głuchych.
  576. Diehl Marek mgr inż. - architekt, właściciel, prezes.
  577. Dietl Jerzy prof. zw. - prezes fundacji.
  578. Długi Grzegorz - partner, adwokat.
  579. Długoborski Wojciech mgr - od 2001 Poseł na Sejm RP (SLD).
  580. Długońska Henryka prof. dr hab. - mikrobiolog, immunolog, nauczyciel akademicki, kierownik zakładu.
  581. Długoński Jerzy Aleksy prof. dr hab. - mikrobiolog, biotechnolog, nauczyciel akademicki, kierownik katedry i dyrektor instytutu.
  582. Długosz Henryk - polityk, poseł.
  583. Długosz Stanisław Józef dr n. ekonomicznych - ekonomista.
  584. Dmochowska Maria dr n. med. - lekarz, specj. w zakresie chorób wewn. i org. ochrony zdrowia, działacz społeczny, były opozycjonista, wiceprezes instytutu.
  585. Dobaczewski Jacek prof. - profesor zwyczajny, fizyk.
  586. Dobiecki Augustyn Adam Jacek mgr inż. - inż. komunikacji miejskiej, inż. ruchu, przewodnik - wykładowca i pilot turystyczny.
  587. Dobielińska-Eliszewska Teresa Katarzyna lek. - specjalista położnictwa i ginekologii, radioterapii i chemioterapii, onkologii klinicznej oraz medycyny społecznej.
  588. Dobkowski Jan mgr szt. - artysta, malarz, linearnie opisuje wszechświat.
  589. Dobrosz Janusz Konrad - prawnik.
  590. Dobrowolski Jacek mgr inż. - emerytowany inżynier geodeta, przewodnik tatrzański.
  591. Dobrowolski Tomasz Adam mgr - operator filmowy, reżyser.
  592. Dobrucki Władysław prof. zw., dr hab., inż. mech. - inżynier mechanik, emerytowany pracownik naukowy i nauczyciel akademicki.
  593. Dobrzański Stanisław mgr hist. - prezes.
  594. Dobrzeniecki Józef inż. mech. - specjalista technologii budowy maszyn.
  595. Doerffer Karol dr - prezes zarządu.
  596. Dojka Marian dr inż. - chemik.
  597. Dojka Stanisław - technik mechanik.
  598. Doktorowicz Krystyna dr n. polit. - kierownik Zakładu Zarządzania Mediami i Organizacji Produkcji Telewizyjno-Filmowej.
  599. Doleżal Marian Antoni prof. dr hab. - lekarz medycyny, mikrobiolog, emerytowany nauczyciel akademicki.
  600. Doleżal Urszula Marta prof. dr hab. - mikrobiolog, emerytowany nauczyciel akademicki, profesor.
  601. Dolniak Grzegorz Maciej mgr - ekonomista, poseł zawodowy.
  602. Dołowy Krzysztof prof. dr hab. - kierownik Katedry.
  603. Domagalski Alfred - ekonomista dyplomowany, przewodniczący, działacz polityczny.
  604. Domańska-Maćkowiak Krystyna prof. - muzyk, pedagog, kierownik zakładu muzyki kościelnej.
  605. Domański Maciej - reżyser, dramaturg.
  606. Domżał Tomasz Tadeusz mgr inż. - informatyk, dyr.
  607. Donimirski Stanisław Paweł h. Brochwicz odm., dr inż. - chemik, nauczyciel akademicki, emeryt.
  608. Dorn Ludwik Stanisław mgr - poseł na Sejm RP, wiceprezes Rady Ministrów.
  609. Dorosz Stanisław dr inż. - dyrektor, współwłaściciel firmy.
  610. Doroszewska Urszula mgr socjol. - socjolog, dziennikarz.
  611. Doroszewski Jan Witold prof. dr hab. - emeryt.
  612. Dowbor Katarzyna mgr pedag. specj. - publicysta, dziennikarz.
  613. Dowgiałło Jan Roman prof. - geolog, emeryt, kierownik Samodzielnej Pracowni Hydrogeologii.
  614. Dowgiałło Krzysztof Maria mgr inż. - architekt.
  615. Drabek Halina - przewodnicząca.
  616. Dramiński Marcin prof. dr hab. - nauczyciel akademicki, kierownik.
  617. Drapella Andrzej - emerytowany kapitan żeglugi wielkiej.
  618. Dreszer Edward Paweł mgr inż. - prezes zarządu, mgr inżynier poligraf.
  619. Drewnowski Tadeusz prof. dr hab. - historyk i krytyk literacki, edytor.
  620. Drews Krzysztof dr hab. med. - lekarz, specjalista w położnictwie i ginekologii.
  621. Drews Michał prof. dr hab. n. med. - lekarz, kierownik Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej, Gastroenterologicznej i Endokrynologicznej.
  622. Drogosz Leszek mgr - emeryt.
  623. Drozd Ewa mgr - dyrektor.
  624. Drozdowski Bohdan mgr - poeta, prozaik, dramaturg, tłumacz.
  625. Drozdowski Marian Marek prof. dr hab. - historyk.
  626. Drozdowski Stanisław mgr inż. - inżynier górnictwa odkrywkowego, menedżer, wicestarosta.
  627. Drożański Wincenty Jan prof. dr hab. - nauczyciel akademicki.
  628. Druet Czesław prof. zw. - oceanolog.
  629. Drygas Andrzej dr n. med. - kierownik studium wychowania fizycznego, nauczyciel akademicki.
  630. Drzewiecki Maciej dr hab. - nauczyciel akademicki, specjalista z zakresu gospodarki przestrzennej zwłaszcza w turystyce.
  631. Drzewiecki Mirosław mgr prawa i adm. - prywatny przedsiębiorca, minister sportu i turystyki.
  632. Drzymała Zygmunt prof. zw. dr hab. inż. - kierownik katedry.
  633. Dubiel Jan Alfred prof. - profesor sztuk plastycznych, grafik, malarz, kierownik.
  634. Dubiella Zdzisław dr - nauczyciel akademicki, rektor.
  635. Dubieniecki Marek Staniwsław mgr - adwokat, administratywista.
  636. Dubois Jacek Jakub mgr prawa - adwokat.
  637. Dubois Maciej Jerzy mgr prawa - adwokat.
  638. Duczmal-Jaroszewska Agnieszka - dyrektor i kierownik artystyczny.
  639. Duda Antoni mgr inż. elektryk - dyrektor naczelny.
  640. Duda Jan Tadeusz dr hab. - profesor AGH.
  641. Duda-Gracz Agata mgr - historyk sztuki, reżyser teatralny.
  642. Dudkowiak Włodzimierz prof. - pedagog, artysta malarz.
  643. Dulias Stanisław - poseł na Sejm RP, ekonomista.
  644. Dulińska Iwona mgr inż. - prezes.
  645. Duliński Jerzy dr - prezes.
  646. Dunin-Karwicka Teresa dr hab. - emerytowany prof.
  647. Dunin-Kwinta Izabela Alina prof. dr hab. n. przyr.
  648. Dunin-Suligostowski Piotr - zastępca dyrektora, główny księgowy.
  649. Dunin-Wąsowicz Krzysztof prof. dr hab. - historyk.
  650. Dunin-Wąsowicz Paweł mgr - dziennikarz, wydawca.
  651. Dunin-Wąsowicz Stefan mgr ekonomii - prezes zarządu.
  652. Durko Janusz prof. dr - dyr., historyk.
  653. Durski Jacek Mirosław - pisarz, artysta malarz, rzeźbiarz, grafik.
  654. Dutka Bronisław mgr inż. - ekonomista, rolnik, poseł na Sejm RP.
  655. Dutkiewicz Andrzej prof. zw. - pianista i kompozytor, dziekan Wydziału Fortepianu, Organów i Klawesynu.
  656. Dutkiewicz Maria Teresa - poseł na Sejm X i I kadencji.
  657. Dużyński Andrzej mgr inż. - prezes zarządu, przedsiębiorca.
  658. Dvorak-Gryglaszewska Halina - aktorka, reżyserka.
  659. Dwernicki Stanislaw mgr - prawnik, prezes zarządu.
  660. Dworczyk Jan
  661. Dworczyk Mieczysław Władysław mgr inż., dr n. ekon., prof. n. ekon. - profesor.
  662. Dworski Jacek Jerzy prof. - kierownik Pracowni Rzeźby, artysta, rzeźbiarz.
  663. Dwurnik Edward mgr szt. - artysta, malarz.
  664. Dybowska-Dubois Marita mgr prawa - master of european studies, adwokat.
  665. Dyduch Marek mgr prawa - prawnik, polityk, poseł.
  666. Dylągowa Hanna prof. dr hab. - historyk.
  667. Dylewski Romuald Stanisław dr arch. - docent, konsultant naukowy.
  668. Dymkowski Maciej prof. dr hab. - psycholog, kierownik katedry.
  669. Dynowski Antoni mgr prawa - adwokat.
  670. Dyrda Augustyn - artysta rzeźbiarz.
  671. Działocha Kazimierz Jan prof. dr hab. - prawnik, konstytucjonalista, polityk, nauczyciel akademicki, emerytowany profesor zw.
  672. Działoszyński Karol mgr ekon. - właściciel firmy, działacz gospodarczy.
  673. Dziamski Seweryn Antoni prof. filoz.
  674. Dzieciuchowicz Bohdan Grzegorz dr n. społ. - specjalista w dziedzinie marketingu i public relations, wykładowca.
  675. Dzieciuchowicz Łukasz dr n. medycznych - adiunkt.
  676. Dzieciuchowicz Stanisław Maciej dr n. med. - lekarz prowadzący prywatną praktykę.
  677. Dzieduszycka Izabela mgr - ekonomista, społecznik.
  678. Dzieduszycka Joanna Maria Rose herbu Róże - właściciel, tłumacz.
  679. Dzieduszycka Natalia mgr biol.
  680. Dzieduszycka-Jędrach Justyna Elżbieta mgr - właściciel, animator kultury, specjalista PR.
  681. Dzieduszycka-Rycerska Krystyna Maria mgr - historyk sztuki, specjalista ds. promocji i public relations.
  682. Dzieduszycki Alexander Maria h. Sas, lek. wet. - prezes Zarządu.
  683. Dzieduszycki Mateusz mgr - dziennikarz.
  684. Dzieduszycki Piotr Andrzej Maria mgr - prezes zarządu.
  685. Dzieduszycki Wojciech - inżynier rolnictwa i budowy maszyn rolniczych i młyńskich, mgr sztuki, krytyk muzyczny.
  686. Dziedzic Stanisław Zbigniew dr filozofii - dyrektor ds. rozwoju inwestycji, członek zarządu.
  687. Dziekońska Ewa z d. Sędzikowska mgr inż. architekt - prezes Koła Tychy.
  688. Dziekoński Bohdan mgr inż. - architekt, właściciel biura.
  689. Dziekoński Olgierd Roman mgr inż. architekt - dyrektor ds. rozwoju.
  690. Dzielska Maria prof. dr hab. n. humanist. - historyk, filolog klasyczny, nauczyciel akademicki, profesor zwyczajny.
  691. Dziemdziela Józef mgr - senator RP.
  692. Dzierżanowski Jerzy ks. dr - ksiądz katolicki, doktor n. teologicznych, diecezjalny duszpasterz rodzin, adiunkt, dyrektor.
  693. Dzierżanowski Leszek Marian h. Grzymała mgr - ekonomista, księgowy rewident, działacz społeczny, emeryt, główny księgowy.
  694. Dzierżykraj-Lipowicz Anna - ekonomistka.
  695. Dzierżykraj-Lipowicz Tomasz - działacz związkowy.
  696. Dzierżykraj-Lipowicz Witold mgr - tłumacz jęz. niem.
  697. Dziewanowski Stanisław mgr inż. - dyrektor ds. technicznych i członek Zarządu.
  698. Dziewoński Roman - architekt, reżyser.
  699. Dziewulski Jerzy mgr - specjalista taktyki i techniki walki z terroryzmem i bandytyzmem, b. poseł na Sejm RP.
  700. Dzikiewicz Lech Wojciech dr - adwokat, historyk, publicysta, phm, autor książek, działacz ruchu związkowego o kombatanckiego, fundator i prezydent zgromadzenia fundacji.
  701. Dzikowska Elżbieta mgr historii szt. i filol. chin. - dziennikarka, historyk i krytyk sztuki, podróżnik, reżyser reportaży filmowych i filmów dokumentalnych.
  702. Dzikowski Waldy mgr inż. chem. - wójt gminy, chemik.
  703. Dziubalska-Kołaczyk Katarzyna prof. dr hab. - profesor tytularny, filolog angielski, dyrektor instytutu.
  704. Dziuk Barbara - licencjat administracji w Unii Europejskiej, prezes stowarzyszenia.
  705. Dziworski Bogdan prof. - prodziekan ds. artystycznych i programowych, operator, reżyser, scenarzysta filmowy.
  706. Ebert Jan Tadeusz prof. - inżynier łączności, nauczyciel akademicki, profesor.
  707. Eibl Mikołaj - lekarz medycyny, ordynator.
  708. Eichelberger Wojciech mgr psychol. - psycholog, psychoterapeuta.
  709. Eidrigevičius Stasys - artysta plastyk.
  710. Eisler Jerzy Krzysztof dr hab. - historyk, dyrektor Oddziału IPN w Warszawie.
  711. Elektorowicz Leszek mgr - anglista, pisarz, publicysta.
  712. Elminowska-Wenda Gabriela Maria dr inż. - nauczyciel akademicki, naukowiec, kierownik Zakładu Histologii Zwierząt.
  713. Eminowicz Marek h. Dołęga - historyk.
  714. Eminowicz-Jaśkowska Teresa dr hab. - dyrektor, literaturoznawca hispanista.
  715. Englert Tomasz - Dyrektor zarządzający.
  716. Engling Bodo Jan mgr inż. - prezes.
  717. Erhardt Ludwik - redaktor naczelny.
  718. Eskreys Andrzej Włodzimierz prof. zw. - kierownik zakładu.
  719. Fabian Jan Willibald - przewodniczący zarządu.
  720. Fabisiak Aleksander prof. - aktor, profesor sztuk teatralnych.
  721. Fabryczewski Jan mgr prawa - radca prawny, właściciel.
  722. Fajferek Antoni prof. dr hab. - kierownik Katedry Polityki Ekonomicznej i Programowania Rozwoju.
  723. Falandysz Barbara mgr - partner.
  724. Falfus Jacek mgr inż. - polityk, samorządowiec, poseł.
  725. Falk Feliks - reżyser filmowy, autor sztuk teatralnych.
  726. Falkiewicz Andrzej - pisarz, eseista, krytyk.
  727. Falkowska Teresa lek. med. - lekarz, specjalista pediatrii i anestezjologii.
  728. Falkowski Tomasz Maria - lek. stomatolog, właściciel.
  729. Fałat Antoni art. malarz - rektor.
  730. Fangor Aleksander mgr - prezes.
  731. Faryna Jan Józef dr n. med. - z-ca kier. Zakładu Patomorfologii.
  732. Fąfrowicz Anna lek. stom. - współwłaściciel.
  733. Fedak Oktawian - filmowiec, fotograf, czł. zarządu.
  734. Federowski Tadeusz mgr inż. geod. - muzyk jazzowy, czołowa postać wśród perkusistów polskich, jest najstarszym wiekiem, stale aktywnym muzykiem jazzowym w Polsce.
  735. Fedorowicz Andrzej - poseł, technik weterynarii.
  736. Fedorowicz Filip mgr prawa - adwokat.
  737. Fedorowicz Jan Krzysztof - przedsiębiorca, współwłaściciel, manager, prezes zarządu, dyrektor zarządzający.
  738. Fedorowicz Jerzy Feliks mgr - aktor, reżyser, pedagog, dyrektor naczelny i artystyczny.
  739. Fedorowicz-Jackowski Witold dr - prezes zarządu, współwłaściciel, geograf.
  740. Fedorowski Jerzy Andrzej prof.
  741. Felicki Jan prof. kontraktowy dr - emeryt.
  742. Fenrych Przemysław mgr hist. - z-ca dyrektora ds. szkoleń.
  743. Ferenc Genowefa mgr ekon. - Senator RP.
  744. Ferenc Tadeusz mgr - Prezydent Miasta Rzeszowa, ekonomista.
  745. Ferency Adam mgr - aktor, reżyser.
  746. Ferster Piotr Andrzej - dyrektor, mendżer.
  747. Fiałkowski Krzysztof prof. dr hab. - fizyk, nauczyciel akademicki, kierownik zespołu zakładów.
  748. Fiałkowski Tomasz Karol mgr - prawnik, dziennikarz, zastępca redaktora naczelnego.
  749. Fibak Wojciech - inwestor na rynku sztuki i nieruchomości, finansista, tenisista.
  750. Fiedler Arkady Radosław - dziennikarz, podróżnik.
  751. Fiedler Marek - podróżnik, prawnik, dyrektor.
  752. Fiedorowicz Czesław inż. - urzędnik administracji rządowej i samorządowej, prezes konwentu stowarzyszenia.
  753. Figiel Henryk prof. dr hab. - fizyk, profesor zwyczajny.
  754. Figura Grzegorz mgr inż. mech. roln. - działacz samorządowy, członek zarządu powiatu.
  755. Fijałkowski Ryszard mgr - Prezes Zarządu, ekonomista, manager.
  756. Fijałkowski Stanisław mgr inż. arch. - generalny projektant.
  757. Fijałkowski Stanisław prof. - malarz, grafik.
  758. Fijałkowski Wojciech dr - historyk sztuki.
  759. Fikus Magdalena prof. zw. - biochemik, profesor zwyczajny.
  760. Fikus Marian dr hab. inż. arch. - prof. Politechniki Poznańskiej.
  761. Filar Marian prof. - kierownik Katedry Prawa Karnego i Polityki Kryminalnej.
  762. Filek Anna Maria mgr inż. - inżynier mechanik, działacz społeczny i polityczny, poseł na Sejm.
  763. Filek Janina dr hab. - profesor filozofii, prodziekan Wydziału Ekonomii i Stosunków Międzynarodowych.
  764. Filipkowski Andrzej prof. dr hab. - nauczyciel akademicki w zakresie układów elektronicznych, emerytowany prof. Politechniki Warszawskiej.
  765. Filipkowski Zbigniew Jan
  766. Findeisen Władysław prof. - nauczyciel akademicki.
  767. Firak Witold - poseł na Sejm RP IV kadencji.
  768. Firlej-Jackowska Hanna - prezes, lekarz weterynarii.
  769. Firlit Maciej mgr - prezes Zarządu i właściciel firmy.
  770. First Jan - właściciel elektryk.
  771. Fischer Zofia prof. dr hab. - kierownik katedry, specjalista z dziedziny ekologii, bioenergetyki ekologicznej i ekologii gleby.
  772. Flak Edward adwokat - burmistrz.
  773. Fleszar Bolesław prof. dr hab. - kierownik Katedry Chemii, nauczyciel akademicki.
  774. Flisowski Zdobysław Tomasz prof. dr hab. inż. - inż. elektryk, nauczyciel akademicki.
  775. Florek Sebastian Andrzej mgr inż. - poseł na Sejm RP IV kadencji, mgr rolnik.
  776. Florek Stefan Henryk prof. dr hab. - kierownik Zakładu Gospodarki Paszowej, mgr inż. hodowli zwierząt.
  777. Fogg Michał Henryk mgr inż. mechanizator rolnictwa - dyrektor firmy szkoleniowej, redaktor naczelny, właściciel, Merchant, dziennikarz, nauczyciel.
  778. Fogler Marta - filolog angielski, polityk, wydawca.
  779. Fogler Piotr mgr filoz. i dziennik. - przewodniczący Sejmiku Mazowieckiego.
  780. Forlicz Stefan prof. dr hab. n. ekon. - rektor.
  781. Fortecka Zofia inż. - właściciel, artysta malarz, plastyk.
  782. Fortecki Janusz mgr - były trener mistrza olimpijskiego, trener.
  783. Forycka Anna mgr szt. - artysta plastyk, właścicielka galerii sztuki.
  784. Frank Wojciech Włodzimierz - dyrektor ds. inwestycji, czł. zarządu.
  785. Frank-Niemczycka Katarzyna mgr psychol. - psycholog, społecznik, prezes, współwłaściciel.
  786. Frankiewicz Ewa mgr inż. arch. - właściciel, mgr inż. arch.
  787. Frankiewicz Ryszard prof. - matematyk.
  788. Frankiewicz Zygmunt dr hab. inż. - inżynier elektronik, nauczyciel akademicki, prezydent miasta.
  789. Franta Anna Danuta dr inż. arch., mgr szt. - adiunkt, architekt, scenograf.
  790. Frasyniuk Władysław - technik samochodowy, przedsiębiorca, polityk, przewodniczący.
  791. Fraszyńska Jolanta - aktorka.
  792. Frącki Mieczysław Eugeniusz dr inż. - inżynier elektronik, prezes.
  793. Frączek Piotr Józef mgr inż. - architekt, współwłaściciel.
  794. Frączkiewicz Zbigniew mgr szt. - artysta rzeźbiarz.
  795. Fredro-Boniecki Tadeusz mgr - filolog, dziennikarz, publicysta, doradca zarządu.
  796. Frejdlich Konrad mgr - emeryt, literat, publicysta, scenarzysta.
  797. Frelek Ryszard Jan prof. nadzw. dr n. politycznych - wykładowca.
  798. Freudenreich Emilia Hanna mgr - art..malarka, graficzka.
  799. Freudenreich Wojciech mgr szt. - grafik.
  800. Freyberg Ewa dr hab. - podsekretarz Stanu, ekonomista, pracownik naukowy, pracownik administracji publicznej.
  801. Freyberg Piotr Jerzy dr - dyrektor generalny, ekonomista.
  802. Fronczewski Piotr mgr - aktor teatralny i filmowy.
  803. Frybes Marcin mgr - matematyk, socjolog, dziennikarz, nauczyciel akademicki, gł. specjalista ds. promocji dziedzictwa intelektualnego, naukowego i politycznego.
  804. Frybes Stanisław prof. - historyk, nauczyciel akademicki.
  805. Fryczkowski Andrzej Witold prof. dr hab. n. med. - specjalista chorób oczu, profesor, kierownik.
  806. Fudakowski Stanisław Jan mgr - psycholog, współwłaściciel.
  807. Fuglewicz Piotr W. mgr inż. - informatyk, prezes.
  808. Fuliński Andrzej Bogusław prof. dr hab. - fizyk, nauczyciel akademicki, emerytowany.
  809. Fundament-Karśnicka Ewa mgr inż. - dziennikarz, starszy redaktor.
  810. Fundowicz Stefan lek. med. - pediatra, kierownik, wiceprezes.
  811. Furgo Grzegorz - właściciel.
  812. Fusek Wiesław Kazimierz mgr - emerytowany farmaceuta, malarz i pisarz.
  813. Gabryel Przemysław prof. dr hab. n. med. - lekarz, emerytowany prof. zwyczajny.
  814. Gabryjelska Renata mgr prawa - modelka, aktorka, specjalistka PR, media relations manager.
  815. Gaca Michał lek. med. - anestezjolog, kierownik Zakładu Medycyny Ratunkowej AM.
  816. Gadowski Krzysztof mgr inż. - wiceprezydent miasta Jastrzębie Zdrój.
  817. Gadzinowski Piotr - dziennikarz, poseł na sejm RP, delegat Sejmu RP do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy.
  818. Gaik Franciszek Janusz dr n. ekon. - prezes zarządu.
  819. Gaj Jacek Konrad prof. - grafik, profesor zwyczajny.
  820. Gajda Tadeusz Stanisław - technik rolnik, poseł na Sejm RP.
  821. Gajecka-Bożek Maria dr n. med. - ordynator szpitala Zawiercie, poseł na Sejm RP.
  822. Gajewicz Józef Wojciech dr inż. bud. ląd. - inż. budownictwa lądowego, instruktor wykładowca narciarstwa, prezes stowarzyszenia sportowego.
  823. Gajl Tadeusz mgr sztuki - artysta plastyk, heraldyk.
  824. Gałaj Marek mgr socjologii - specjalista do projektów unijnych, enolog.
  825. Gałażewski Andrzej Józef mgr inż. - menadżer, poseł.
  826. Gałkiewicz Michał prof. - artysta rzeźbiarz, kierownik.
  827. Gałkowski Janusz mgr - prawnik, adwokat, działacz samorządu terytorialnego i adwokackiego, właściciel kancelarii.
  828. Ganowicz Grzegorz - współwłaściciel firmy PERFEKT, mgr inż. budownictwa lądowego.
  829. Garapich Andrzej Michał dr - prezes zarządu, menedżer.
  830. Garbaj Wacław - dyrektor oddziału, ekonomista.
  831. Garboliński Wiesław prof. - profesor zwyczajny, artysta malarz.
  832. Garbowski Tomasz mgr - poseł na Sejm RP.
  833. Garlicki Janusz Maria dr n. med. - dyr.
  834. Garztecki Marek mgr - dziennikarz, socjolog, afrykanista.
  835. Gaszyński Marek mgr - dziennikarz muzyczny, komentator.
  836. Gawdzik-Brzozowska Barbara - malarka.
  837. Gawęcki Kazimierz prof. dr - inżynier rolnictwa, emerytowany nauczyciel akademicki.
  838. Gawęda Adam mgr inż. górnictwa i geologii - kierownik.
  839. Gawin Tadeusz inż. - przewodniczący.
  840. Gawiński Tomasz - dziennikarz, reporter, publicysta.
  841. Gawlicki Piotr mgr inż. - dyrektor, współwłaściciel.
  842. Gawlik Jan Paweł - publicysta, krytyk teatralny, dramaturg, emeryt.
  843. Gawlik Radosław mgr inż. - ekonomista, ekolog, działacz społeczny, prezes.
  844. Gawłowski Andrzej - poseł, ekonomista, administratywista.
  845. Gawron Piotr Jan prof. zw. sztuki - artysta rzeźbiarz, wykładowca ASP, kier. Katedry Rzeźby i Rysunku.
  846. Gawrońska Agata z d. Zarzycka mgr ekonomii - ekonomista, właściciel.
  847. Gawski Ziemowit Bartłomiej Dionizy mgr - przew.
  848. Gayny Piotr mgr - tłumacz przysięgły przy Sądzie Okręgowym w Warszawie oraz Sądzie Krajowym w Lubece (Niemcy), lektor języka niemieckiego, licencjonowany przewodnik po Warszawie, pilot wycieczek.
  849. Gądek Lidia lek. med. - dyrektor.
  850. Gąsienica Makowski Andrzej mgr inż. - polityk, starosta.
  851. Gąsienica-Gładczan Maria - współwłaściciel, twórca ludowy, technik budowlany.
  852. Gąsienica-Szostak Marta mgr - właściciel, artysta plastyk.
  853. Gąsienica-Wawrytko Stanisław - kuśnierz, właściciel.
  854. Gąsiorowski Krzysztof - literat, poeta, krytyk.
  855. Gąsiorowski Piotr - przedsiębiorca, właściciel firmy.
  856. Gąssowski Jerzy prof. dr hab. - archeolog, dyrektor.
  857. Gąssowski Wojciech Krzysztof - prezenter radiowy, prawnik, lektor, spiker, dziennikarz, pełnomocnik Zarządu PR ds. Karty Mikrofonowej.
  858. Gburek Tadeusz dr n. med. - ordynator, kardiochirurg.
  859. Gburek Zbigniew Ryszard prof. dr hab. n. med. - specjalista chorób wewnętrznych, reumatolog, emerytowany nauczyciel akademicki oraz kierownik katedry i kliniki.
  860. Gebert Konstanty - dziennikarz, psycholog.
  861. Gebethner Robert - artysta malarz.
  862. Gebethner Stanisław prof. n. humanist. - prof.
  863. Gebethner Zygmunt
  864. Gedliczka Adam prof. - emerytowany kierownik katedry, projektant wzornictwa przemysłowego, specjalność: projektowanie ergonomiczne.
  865. Gelert Elżbieta mgr - pielęgniarka, dyrektor szpitala.
  866. Gembicki Maciej prof. - lekarz endokrynolog, prof. Akademii Medycznej w Poznaniu.
  867. Geringer d'Oedenberg Lidia - dyrektor generalny.
  868. Geringer de Oedenberg Henryk prof. dr hab. - genetyk, zootechnik, kierownik.
  869. Gerlicz Anna dr n. techn. - wiceprezes, dyrektor ds. marketingu i jakości.
  870. Gerlicz Witold Wojciech dr inż. arch. - inż. aparatury przemysłowej, dyrektor.
  871. Gerlicz-Pruszyńska Zofia - lekarz medycyny, dermatolog, społecznik.
  872. Gertych Zbigniew Stanisław prof. - przew. Rady Fundacji, przyrodnik, biolog.
  873. Gessler Magda dr n. plast. - właścicielka.
  874. Gęba Kazimierz prof. - profesor zwyczajny.
  875. Gęsicka Grażyna dr - minister rozwoju regionalnego.
  876. Gibas Tadeusz Mieczysław prof. dr inż. hutnik - profesor, wykładowca na Politechnice Krakowskiej w Instytucie Inżynierii Materiałowej oraz konsultant w Instytucie Obróbki Skrawaniem.
  877. Gibiński Kornel prof. dr hab. - lek. medycyny, internista i gastroenterolog.
  878. Giełżyński Wojciech - publicysta, dziennikarz, reporter, rektor.
  879. Gierada Artur mgr - radny.
  880. Gieraga Andrzej mgr sztuki - artysta plastyk, nauczyciel akademicki, kierownik Katedry Kształcenia Ogólnoplastycznego.
  881. Gierczak Jarosław Wiesław inż. automatyk - dyrektor.
  882. Gierek Adam prof. dr hab. - inżynier materiałoznawca, nauczyciel akademicki, kierownik katedry.
  883. Gierek Aleksander dr - lekarz weterynarii, nauczyciel akademicki, adiunkt.
  884. Gierek-Łapińska Ariadna prof. zw. dr hab. n. med. - kierownik Katedry i Kliniki Okulistyki ŚAM, lekarz;.
  885. Gierko Teresa Maria lek. - lekarz psychiatra, emeryt.
  886. Gierowski Józef Andrzej prof. zw. dr - historyk, doktor honoris causa, emerytowany nauczyciel akademicki.
  887. Giertych Maciej Marian prof. dr hab. - leśnik, pracownik naukowy.
  888. Giertych Roman mgr - wicepremier i minister edukacji narodowej, poseł na Sejm RP.
  889. Gieryn-Ignatowicz Zofia dr. n. hum. - psycholog, działacz społeczny, wiceprezes.
  890. Gieysztor Jerzy, mgr inż. - senior, inżynier.
  891. Gil Mieczysław - działacz związkowy, rzecznik prasowy, szef działu informacji.
  892. Gilowska Zyta prof. n. ekon. - ekonomistka, poseł, wiceprezes Rady Ministrów, minister finansów.
  893. Ginko Tadeusz mgr - artysta grafik, wydawca, właściciel firmy.
  894. Ginter Maria mgr sztuki, Master of Arts. - malarka, pisarka.
  895. Gintowt-Dziewałtowski Witold mgr - poseł.
  896. Girtler Ryszard mgr inż. architekt, mgr sztuki - architekt, właściciel.
  897. Girzyński Zbigniew dr n. humanistycznych, historyk - adiunkt, poseł na Sejm RP.
  898. Giza Andrzej mgr prawa - adwokat.
  899. Glemp Józef kardynał, Prymas Polski, dr praw obojga - duchowny katolicki, arcybiskup metropolita warszawski, kustosz relikwii św. Wojciecha, legat urodzony, przewodniczący Komisji Episkopatu ds. Polonii i Polaków za granicą, ordynariusz dla wiernych obrządku wschodniego żyjących w Polsce i nie mających własnego ordynariusza, wielki kanclerz Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie.
  900. Glińska Maria - starszy wykładowca historii sztuki, emerytka.
  901. Gliński Bohdan prof. dr hab. - emeryt.
  902. Gliński Jan Marian prof. zw. dr hab. n. roln. - prezes Oddziału PAN w Lublinie, pracownik naukowy.
  903. Gliński Piotr prof. dr hab. - kierownik.
  904. Gliński Robert dr szt. film. - reżyser, scenarzysta, wykładowca.
  905. Gliński Wieńczysław - aktor, reżyser.
  906. Gładysz Andrzej Paweł Roman mgr - sędzia sądów powszechnych w stanie spoczynku, prawnik.
  907. Głębocki Konrad dr n. ekon. mgr prawa - nauczyciel akademicki, adiunkt.
  908. Głębocki Robert prof. dr hab. - profesor, nauczyciel akademicki.
  909. Głogowski Tomasz mgr - filolog polski, działacz społeczny i samorządowy, wiceprzewodniczący.
  910. Głowa Józef - przedsiębiorca, poseł na Sejm RP.
  911. Głowiński Michał prof. dr hab. - historyk literatury, pisarz, krytyk.
  912. Gmoch Jacek Wojciech mgr inż. budowy dróg i mostów - trener piłki nożnej, menedżer.
  913. Goczoł Jan Ignacy mgr - poeta, prozaik.
  914. Godlewski Jan mgr inż. architekt - architekt, współwłaściciel.
  915. Godzik Jerzy Stanisław mgr inż. - chemik, starosta powiatu kwidzyńskiego.
  916. Goetzendorf-Grabowska Monika mgr sztuki - asystent.
  917. Goetzendorf-Grabowski Janusz mgr sztuki - projektant-plastyk.
  918. Gogolewski Ignacy - aktor, reżyser.
  919. Gogoliński Wojciech mgr - redaktor naczelny, dziennikarz, tłumacz, konsultant ds. wina.
  920. Golankiewicz Krzysztof prof. dr hab. - chemik, naucz. akademicki, kier. katedry.
  921. Golba Mieczysław - technik budowlany.
  922. Goldmann Andrzej dr nauk ekon. - skarbnik, finansista.
  923. Golec Wiesław Włodzimierz - inżynier elektronik, właściciel firmy.
  924. Golimowski Henryk Jan inż. - inż. elektryk, emeryt.
  925. Goliński Marian Tomasz mgr inż. - burmistrz miasta, poseł na Sejm RP.
  926. Golis Jerzy Włodzimierz mgr ekonomii - członek zarządu.
  927. Goliszewski Jarosław Maciej - przedsiębiorca, współwłaściciel.
  928. Gołaski Janusz prof. dr hab. - geodeta, kartograf, emerytowany nauczyciel akademicki.
  929. Gołaś Andrzej Ignacy - członek zarządu.
  930. Gołaś Andrzej prof. dr hab. inż. - prezydent Krakowa, inż. technik sterowniczy.
  931. Gołdynia Janusz - z-ca komendanta.
  932. Gołębiewski Maciej mgr - ekonomista, doradca-konsultant, dyrektor i szef.
  933. Gołębiewski Tadeusz prof. - biotechnolog.
  934. Gołębiowski Janusz prof. zw. dr hab. - profesor.
  935. Gołkowska Wanda prof. dr - artysta plastyk.
  936. Gołogórska-Kucia Ewa prof. - artysta malarz, nauczyciel akademicki, kierownik zakładu.
  937. Gołubiew Zofia mgr - historyk sztuki, redaktor, dyrektor.
  938. Gołubowicz Jerzy dr inż. - inżynier, wykładowca, asystent dyrektora, prezydent miasta, adiunkt.
  939. Gomulicki Juliusz
  940. Gonera Robert mgr - mgr sztuki, aktor.
  941. Gorczyca Stanisław Andrzej mgr ekon. - poseł na Sejm RP.
  942. Gorecki Jarosław mgr inż. naw. mors., mgr prawa - dyrektor, menadżer.
  943. Gorski Marek Hubert mgr praw - sędzia NSA, prawnik.
  944. Gorski Stanisław - emeryt, kpt. w stanie spoczynku.
  945. Gorywoda Manfred dr n. ekonomicznych - dyrektor.
  946. Gos Marek mgr inż. - członek zarządu powiatu.
  947. Gosiewska Małgorzata Maria - poseł RP V kadencji.
  948. Gosiewski Przemysław Edgar mgr - poseł na Sejm RP, minister - członek Rady Ministrów.
  949. Gostkowski Aleksander Michał lek. med. - neurolog, asystent.
  950. Gościej Janina mgr - właściciel, dyrektor, nauczyciel.
  951. Goździewski Stanisław dr hab. n. przyr. prof. n. med. - neurolog, anatom, antropolog na emeryturze.
  952. Góra Jan prof. - profesor.
  953. Góralska Ewa mgr pedagogiki specjalnej - dyrektor.
  954. Górecki Adrian Wojciech mgr inż. - artysta plastyk, prezes zarządu, architekt, plastyk, menedżer.
  955. Górecki Dariusz prof. dr hab. - kierownik katedry, prawnik, senator RP.
  956. Górecki Ryszard Józef prof. - rektor.
  957. Górnicki Gerard mgr prawa - nauczyciel, pisarz, sędzia.
  958. Górny Andrzej mgr - pisarz.
  959. Górny Zbigniew prof. zw. dr hab. inż. - profesor, doradca ds. naukowych.
  960. Górska Ewa dr inż. org. przem. - profesor WSEiZ, WSE, PW, adiunkt.
  961. Górska Gabriela h. Boża Wola mgr prawa - literat.
  962. Górska Marzena - technik dentystyczny, właściciel.
  963. Górska Monika mgr - dziennikarz, reżyser.
  964. Górska-Szajewska Aleksandra prof. - prorektor.
  965. Górski Artur dr n. humanist. - pracownik administracji publicznej, dziennikarz, publicysta, wykładowca akademicki.
  966. Górski Dominik mgr inż. - przewodniczący.
  967. Górski Jacek Gedymin mgr geografii - dyrektor zarządu.
  968. Górski Witold mgr - podsekretarz stanu ds. gospodarki morskiej i transportu drogowego.
  969. Górzyński Sławomir - historyk, wydawca, red. nacz.
  970. Góźdź Andrzej prof. dr hab.
  971. Grabałowski Wojciech Józef dr n. ekon. - dyrektor, ekonomista.
  972. Grabczan Zofia Anna - dyrektor biura poselskiego, polityk.
  973. Grabkowski Jan inż. - wicestarosta poznański.
  974. Graboś Witold mgr - dziennikarz.
  975. Grabowiecki Krzysztof dr inż. mechanik - prezes zarządu.
  976. Grabowska Danuta z d. Konopka mgr pedagogiki - poseł.
  977. Grabowski Mikołaj prof. szt. teatr. - aktor, reżyser, dyrektor.
  978. Grabowski Piotr mgr sztuki - artysta malarz, prezes.
  979. Grabowski Tadeusz Jan prof. zw. - plakacista.
  980. Grabowski Wojciech - właściciel.
  981. Grabowski Zbigniew Jan prof. zw. dr hab. inż.
  982. Grabowski Zbigniew Ryszard prof. dr - prof. fotochemii i spektroskopii (1/4 etatu).
  983. Grabska Stanisława Halina dr teol. - emerytka, teolog artysta plastyk.
  984. Grabski Maciej prof. - prezes.
  985. Gradowski Michał Stanisław mgr historii sztuki - historyk sztuki.
  986. Graham Margot - socjolog, filozof, astrolog, popularyzatorka ezoteryki.
  987. Gramała Aleksandra mgr prawa - poseł RP, radca prawny.
  988. Graś Paweł mgr - poseł na Sejm, politolog, przedsiębiorca.
  989. Gregoraszczuk Ewa Łucja prof. dr hab. - profesor zwyczajny, endokrynolog, kierownik.
  990. Grela Leon dr - politolog, nauczyciel akademicki, adiunkt.
  991. Greniewski Marek Józef dr hab. - profesor, dziekan, nauczyciel akademicki, informatyk.
  992. Greń Krzysztof - prezes.
  993. Grochala Lech - muzyk, perkusista.
  994. Grochowski Jerzy inż. mechanik - właściciel.
  995. Grodek Marek mgr prawa - adwokat, partner.
  996. Grodzicki Andrzej Filip prof. dr hab. - kierownik.
  997. Grodzicki Antoni prof. - profesor nadzwyczajny, chemik.
  998. Grodzicki Józef mgr - emeryt, radca prawny.
  999. Grodzicki Tadeusz mgr - notariusz.
  1000. Grodzieńska Stefania Nina - pisarka, aktorka.
  1001. Grodzińska Krystyna prof. dr hab. - prof., biolog.
  1002. Grodziski Stanisław prof. dr hab. - historyk prawa, nauczyciel akademicki, prof. zw.
  1003. Grodzki Tomasz dr hab. med. - ordynator Oddz. Torakochirurgicznego.
  1004. Gromadzki Maciej Jan prof. nadzw. dr hab. - biolog, p.o. dyrektora.
  1005. Grotowski Kazimierz prof. dr hab. - emerytowany pracownik naukowy.
  1006. Grott Bogumił Andrzej prof. dr hab. - profesor, historyk, politolog, religioznawca.
  1007. Grottel Tomasz - lekarz medycyny.
  1008. Grubich Joachim Antoni prof. - artysta muzyk, organista, pedagog.
  1009. Grucza Franciszek Krzysztof prof. dr hab. - kier. Katedry Teorii Języków i Akwizycji Językowej.
  1010. Grudzińska Grażyna Anna prof. - prodziekan, dyrektor Instytutu, iberysta, nauczyciel akademicki.
  1011. Grupiński Rafał - prezes zarządu Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych.
  1012. Grupiński Tomasz - Zachodniopomorski Wojewódzki Lekarz Weterynarii.
  1013. Gruszczyński Leszek dr n. medycznych - specjalista medycyny pracy i medycyny przemysłowej oraz ratownictwa medycznego, kierownik.
  1014. Gruszka Adam mgr inż. - senator RP.
  1015. Gruszka Grzegorz Stefan mgr - poseł.
  1016. Gruszkowski Wiesław Julian prof. - architekt, urbanista.
  1017. Gruza Jerzy mgr - reżyser.
  1018. Grygorczuk Jerzy dr hab. - rzeźbiarz.
  1019. Grynberg Marian prof. dr hab. - profesor zwyczajny Uniwersytetu Warszawskiego, wiceprezes Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej, fizyk.
  1020. Grynia Maria Anna prof. dr hab. - profesor zwyczajny.
  1021. Grzbiela Czesław Andrzej dr inż. - nauczyciel akademicki.
  1022. Grzebisz-Nowicka Zofia mgr - ekonomistka, posłanka III, IV, VIII kadencji Sejm PRL (w 1961 r. najmłodszy poseł na świecie), II, III, IV kadencji Sejmu RP.
  1023. Grzegorczyk Andrzej prof. - filozof, logik.
  1024. Grzegorski Stanisław mgr - prawnik, specjalista organizacji pomocy społecznej, prezes.
  1025. Grzegorski Tadeusz - przedsiębiorca, właściciel firmy.
  1026. Grzegorzewicz Krzysztof mgr inż. - główny specjalista.
  1027. Grzelakowska-Sztabert Barbara prof. dr hab. - biochemik, kierownik pracowni.
  1028. Grzesik Andrzej - poseł RP.
  1029. Grzeszkowiak Jan dr n. med. - okulista chirurg.
  1030. Grześczak Marian mgr - pisarz.
  1031. Grzyb Andrzej - Starosta Starogardzki.
  1032. Grzyb Andrzej mgr inż. - poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej.
  1033. Grzyb-Jarodzka Bożena Ewa mgr - artysta malarz.
  1034. Grzybkowski Tomasz mgr - prawnik, adwokat, współwłaściciel.
  1035. Grzybowicz Bogdan mgr sztuki - aktor.
  1036. Grzybowski Jerzy Maria dr - redaktor naczelny, geograf dziennikarz.
  1037. Grzybowski Stanisław Aleksander Ambroży prof. dr hab. - historyk, pisarz, poeta, nauczyciel akademicki, profesor.
  1038. Grzymkowska-Perceval Urszula mgr - specjalista PR, konsultant, lingwista, właściciel pensjonatu Le Matin.
  1039. Grzywa Edward Jan prof. dr inż. - prof. zw. PW, prof. zw. Inst. Chemii Przemysłowej.
  1040. Grzywacz Waldemar Henryk prof. zw. dr hab. - kier. Katedry Ekonomii i Polityki Gospodarczej.
  1041. Grzywaczewski Maciej - członek zarządu ds. programowych.
  1042. Grzywak Andrzej prof. dr hab. inż. - profesor zwyczajny, inżynier informatyk.
  1043. Grzywiński Konrad mgr - historyk sztuki, antropolog kultury, specjalista od reklamy i wizerunku osobistego, konsultant.
  1044. Gucwińska Hanna mgr inż. - zootechnik, główny specjalista ds. hodowli.
  1045. Gucwiński Antoni dr - lekarz weterynarii, dyrektor.
  1046. Gudzowski Stanisław - polityk, poseł na Sejm RP.
  1047. Guillet Magdalena mgr filol. pol. - prezes zarządu.
  1048. Gulbinowicz Henryk Roman abp dr teol. - arcybiskup metropolita wrocławski, kardynał.
  1049. Gundlach Władysław prof. dr inż. - inżynier, specjalista od maszyn przepływowych, miernictwa i termodynamiki plynów, nauczyciel akademicki, emeryt.
  1050. Gurawski Jerzy mgr inż. - architekt, właściciel pracowni architektonicznej.
  1051. Gustowska Izabella prof. zw. - artysta plastyk.
  1052. Gut-Mostowy Andrzej mgr - ekonomista, przedsiębiorca, właściciel.
  1053. Gutkowski Witold prof. dr hab. n. techn. - profesor w IPPT i w IMBiGS, mgr inż. mechanik.
  1054. Gutowski Antoni - ekonomista, emeryt, były I sekretarz komitetu PZPR w Pruszkowie.
  1055. Gutowski Michał Mieczysław - generał brygady w stanie spoczynku.
  1056. Guttnerówna-Pręgowska Janina Anna mgr pedag. - śpiewaczka, aktorka, primadonna operetki.
  1057. Guzik Antoni dr inż. - honorowy prezes, emerytowany nauczyciel akademicki.
  1058. Guzowska Iwona - sportsmenka, pierwsza polska MŚ w kickboxingu i boksie zawodowym.
  1059. Guzy Jarosław - doradca ds. rynków Europy Środkowo - Wschodniej.
  1060. Gwincińska Felicja mgr - nauczycielka, przewodnicząca Rady Miasta.
  1061. Gwinciński Tomasz - kompozytor, wykonawca, instrumentalista, wydawca, prezes fundacji.
  1062. Gwiżdż Jerzy mgr prawa - adwokat, polityk.
  1063. Gwiżdż Wiesław - prezes.
  1064. Gzowski Jacek mgr inż. arch. - architekt, projektant, właściciel firmy.
  1065. Hackemer Jan Krzysztof mgr inż. - architekt, właściciel.
  1066. Hagemejer Mirosław Wacław mgr inż. arch. - architekt.
  1067. Hager-Małecka Bożena Maria prof. dr hab. - lekarz, pediatra, nauczyciel akademicki, dyrektor.
  1068. Hajduk Henryk Paweł mgr inż. górnik - nadsztygar.
  1069. Halber Adam inż. mech. - czł. Rady Krajowej, inż. mechanik.
  1070. Halicki Andrzej - dyrektor zarządu, współwłaściciel.
  1071. Hall Aleksander mgr - historyk, polityk.
  1072. Hall Katarzyna mgr - pełnomocnik zarządu, nauczyciel, minister edukacji narodowej.
  1073. Haller de Hallenburg Adam - trener, terapeuta, dyrektor.
  1074. Haller de Hallenburg Ewa Janina h. Łodzia inż. rolnictwa - działacz kulturalny, popularyzator historii rodu gen. J. Hallera.
  1075. Haller de Hallenburg Maria Barbara - filolog, właściciel.
  1076. Hałas Józef Antoni prof.zw. - malarz.
  1077. Hałas Rajmund Teofil Wojciech prof. - artysta plastyk (mgr sztuk plastycznych), architekt wnętrz, grafik, designer (twórca Katedry Designu).
  1078. Hałasa Józef Marian prof. dr hab.
  1079. Hałasa Maciej dr n. med. - adiunkt w Zakładzie Patologii Ogólnej PAM.
  1080. Hamerski Jan Wincenty-Kukuc mgr - historyk, starosta.
  1081. Hancke Janusz Artur - właściciel.
  1082. Hanczakowski Piotr prof. - biolog.
  1083. Handke Mirosław Józef prof. dr hab. - chemik, były minister, nauczyciel akademicki, kierownik katedry.
  1084. Handzlik Stanisław - przewodniczący.
  1085. Hann Mieczysław prof. dr hab. inż. - dziekan, prof. nadzw.
  1086. Hanuszkiewicz Adam dr - aktor, reżyser.
  1087. Harasymowicz Jan prof. zw. dr hab. inż. - nauczyciel akademicki.
  1088. Hartman Jan dr hab. - wykładowca filozofii, wydawca.
  1089. Hatka Helena Halina mgr - dyrektor.
  1090. Hauke-Ligowski Kornel Aleksander mgr - zakonnik.
  1091. Haupt Adam prof. zw. - emerytowany pracownik naukowo-dydaktyczny.
  1092. Hausman-Petrusewicz Irena prof. dr hab. - neurolog.
  1093. Hausner Jerzy prof. dr hab. - profesor zwyczajny, kierownik katedry.
  1094. Hausner Włodzimierz Kazimierz mgr ekonomii - z-ca sekretarza generalnego FSNT-NOT - dyrektor Centrum Innowacji NOT.
  1095. Hawrylak Henryk prof. dr hab. - inż. mech., nauczyciel akademicki, pełnomocnik rektora ds. rozwoju kadry naukowej.
  1096. Hayn Ryszard dr n. humanist. - poseł RP.
  1097. Hądzelek Kajetan dr n. o wych. fiz. - emerytowany nauczyciel akademicki w AWF w Warszawie, czynny w WSSM w Suwałkach; prezes.
  1098. Hebanowski Witold Stanisław - socjolog, właściciel firmy.
  1099. Heidrich Andrzej - artysta grafik.
  1100. Heine Adam Karol mgr inż. - inżynier-konsultant, specjalność kontrakty budowlane i przetargi, rozstrzyganie sporów.
  1101. Hejmanowska Stefania - kierownik, działacz społeczny.
  1102. Hejno Wiesław prof. szt. teatralnej - dyrektor naczelny, artystyczny, reżyser, nauczyciel akademicki.
  1103. Helak Henryk mgr n. agrotechn. - specjalista w zakresie hodowli zwierząt.
  1104. Hellmann Andrzej Włodzimierz prof. dr hab. med. - lekarz, specjalista chorób wewnętrznych, hematologii i transplantologii klinicznej, kierownik Kliniki Hematologii.
  1105. Hellwig Zdzisław prof. dr hab. - ekonomista, nauczyciel akademicki, emeryt, wykładowca.
  1106. Helsztyński Przemysław mgr prawa - adwokat, wspólnik, prezes zarządu.
  1107. Hen Józef - pisarz, filmowiec.
  1108. Henclewska Barbara lek. med. - specjalista chorób kobiecych i położnictwa, właściciel.
  1109. Hennel Jacek Witold prof. dr hab. - profesor emerytowany, doradca.
  1110. Hennelowa Józefa Maria mgr - polonistka, dziennikarka, redaktorka.
  1111. Hennig Władysław mgr inż. - architekt, wiceprezes.
  1112. Hensel Zdzisław Andrzej dr inż. - szef Kancelarii PAN, kier. Zakł. Nauk Pomocniczych Inst. Archeologii i Etnologii.
  1113. Herman Krystyna Janina - posłanka na Sejm RP, czł. Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej, Komisji Zdrowia, czł. Parlamentarnej Grupy Kobiet.
  1114. Herman Zbigniew Stanisław prof. dr hab. n. med. - profesor.
  1115. Hermaszewski Mirosław gen. - generał, pilot.
  1116. Herniczek Ewa Zofia dr - historyk sztuki, adiunkt.
  1117. Herniczek Grzegorz mgr inż. bud. ląd. - prezes zarządu.
  1118. Herudziński Bolesław mgr inż. mechanik - sekretarz Rady Nadzorczej, inżynier.
  1119. Hetkowski Wojciech mgr - Prezydent, mgr zarządzania i inż. mechanik.
  1120. Heydel Maciej mgr inż. - inżynier, menedżer, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu.
  1121. Heydel Magda dr n. humanistycznych - filolog, adiunkt.
  1122. Hibner Jolanta Emilia mgr inż. - dyr.
  1123. Hilczer Tadeusz Maria prof. - fizyk (fizyka doświadczalna).
  1124. Hinz Łucja Teresa - ogrodnik, współwłaściciel gospodarstwa.
  1125. Hładkiewicz Wiesław Andrzej prof. dr hab. - kierownik, nauczyciel akademicki, poeta.
  1126. Hoc Czesław lek. med. - specjalista chorób wewnętrznych, medycyny rodzinnej i endokrynologii, poseł na Sejm RP.
  1127. Hodorowicz Stanisław prof. - profesor zwyczajny, nauczyciel akademicki.
  1128. Hoffman Kazimierz mgr - poeta, eseista, dziennikarz.
  1129. Hojarska Danuta - poseł, rolnik.
  1130. Holc Roman mgr - aktor.
  1131. Holland-Łazarkiewicz Magdalena mgr kulturozn. - reżyser filmowy, telewizyjny i teatralny.
  1132. Hollender Barbara - dziennikarka, krytyk filmowy.
  1133. Holnicki-Szulc Jan Karol prof. dr hab. inż. - kierownik pracowni, inż. matematyk, pracownik naukowy.
  1134. Holzer Jerzy prof. dr hab. - historyk i politolog.
  1135. Hopfer Jerzy - kierownik Nadzoru Wodnego, prawnik.
  1136. Hoppe Teresa mgr - współwłaściciel, dyrektor.
  1137. Horała Marcin mgr - radny, działacz partyjny, specjalista w dziale informatyki.
  1138. Horoch-Hackemer Zofia lek. med. - specjalista neurolog, konsultant.
  1139. Hoser Piotr Jacek lek. wet. - powiatowy lekarz weterynarii, kierownik.
  1140. Hrybacz Jerzy dr n. ekon. - ekonomista, dyrektor.
  1141. Hryniewiecki Witold mgr chem.
  1142. Hrynkiewicz Andrzej Zygmunt prof. dr - fizyk, nauczyciel akademicki, emerytowany profesor.
  1143. Hulanicka-Pełczyńska Krystyna Małgorzata dr n. med. - specjalista neurolog.
  1144. Hulanicki Adam Andrzej prof. dr hab. n. chem. - profesor, chemik, nauczyciel akademicki.
  1145. Hulanicki Andrzej prof. - matematyk, kierownik.
  1146. Hulimka Jacek dr inż. - adiunkt.
  1147. Humięcki Leszek mgr inż. arch. - emeryt.
  1148. Humnicki Chris mgr inż. arch. (Ingenieur Civil Architecte) - dyrektor ds. budowy i projektu.
  1149. Hunger Ryszard prof. szt. plast. - kierownik.
  1150. Ikonowicz Mirosław Kazimierz mgr - publicysta.
  1151. Ikonowicz Piotr Igor mgr - dziennikarz, tłumacz i wykładowca.
  1152. Iłowiecki Maciej - dziennikarz, biochemik.
  1153. Imielski Konrad Mieczysław mgr mat. - prezydent miasta Zawiercie.
  1154. Imiołczyk Barbara Maria mgr filologii romańskiej - prezes zarządu, romanistka.
  1155. Infeld Eryk prof. dr hab. - prof. fizyki teoretycznej.
  1156. Ingarden Jacek dr n. wet. - lekarz weterynarii, nauczyciel akademicki, adiunkt.
  1157. Ingarden Janusz mgr inż. arch. - projektant.
  1158. Ingarden Krzysztof prof. KSW dr inż. arch. - architekt, prezes.
  1159. Ingarden Roman Stanisław prof. dr hab. - emerytowany prof. zw.
  1160. Issel Małgorzata Barbara mgr - nauczycielka dyplomowana, członek Zarządu Powiatu Żarskiego.
  1161. Iwan Stanisław Antoni dr inż. - manager.
  1162. Iwaniszewski Jan dr n. fizycznych - st. wykładowca.
  1163. Iwanowski Lech płk, dr hab. n. med. - lekarz neurolog, neuropatolog.
  1164. Iwaszkiewicz-Wojdowska Maria Anna
  1165. Iżyłowski Stefan Antoni mgr - aktor.
  1166. Jabłecki Jerzy dr n. med. - asystent chirurg.
  1167. Jabłońska-Deptuła Ewa Maria prof. dr hab. - profesor historyk.
  1168. Jach Michał mgr, MBA - poseł na Sejm RP V kadencji, ekonomista.
  1169. Jachimowski Henryk mgr - dramaturg, poeta i prozaik.
  1170. Jackiewicz Dawid mgr - poseł, wiceprzewodniczący Komisji Skarbu Państwa.
  1171. Jackiewicz Wiktor prof. zw. - architekt.
  1172. Jackowski Antoni h. Gozdawa prof. zw. dr hab. - geograf turyzmu i religii, profesor tytularny, dyrektor.
  1173. Jackowski Jan Maria mgr - polityk, pisarz, dziennikarz.
  1174. Jackowski Przemysław dr nauk humanistycznych - nauczyciel akademicki, wicedyrektor.
  1175. Jackowski Tadeusz Maksymilian - artysta grafik, kierownik pracowni.
  1176. Jackowski Tomasz mgr inż.
  1177. Jacków Mieczysław mgr fiz. - burmistrz, poseł na Sejm RP.
  1178. Jacobson Stanisław Krzysztof - ekspert diamentów, pereł, kamieni kolorowych, substancji organicznych, bursztynu i monet.
  1179. Jacobson Wojciech Krzysztof mgr inż. - chemik.
  1180. Jacyna-Onyszkiewicz Zbigniew prof. dr hab. - profesor zw., b. poseł na Sejm RP.
  1181. Jaczewski Marek Stanisław prof. dr inż. n. techn. - prof. emerytowany, inżynier, elektryk, specjalista z zakresu elektroenergetyki i wysokiego napięcia, ekspert.
  1182. Jaczynowska Maria Danuta prof. zw. - emeryt.
  1183. Jaeschke Andrzej Paweł prof. dr hab. - senator, prawnik, politolog.
  1184. Jagieliński Roman inż. ogr. - poseł na Sejm RP.
  1185. Jagiełło Andrzej Idzi mgr - poseł na Sejm RP, Komisja Spraw Społecznych i Rodziny, Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka, Komisja Zdrowia, Podkomisja ds. Osób Niepełnosprawnych.
  1186. Jagiełło Michał - polonista, dyrektor.
  1187. Jagodziński Tomasz mgr - wiceprezes zarządu, dziennikarz.
  1188. Jajszczyk Józef Ryszard dr n. ekon. - dyr. biura, ekonomista.
  1189. Jajte Ryszard prof. dr hab. - matematyk, kierownik katedry.
  1190. Jakimiec Jerzy prof. dr hab. - fizyk, astronom, nauczyciel akademicki, kierownik zakładu.
  1191. Jakimiec Maria Beata z dr hab. - prof. UWr, nauczyciel akademicki.
  1192. Jakowicz Krzysztof prof. - skrzypek, wykładowca.
  1193. Jakób Lech M. - poeta, powieściopisarz, aforysta.
  1194. Jakóbczak-Zathey Barbara Maria - dyrygent chóralny.
  1195. Jakubiak Bolesław Józef mgr mat. - kierownik przychodni, matematyk, przedsiębiorca.
  1196. Jakubowicz Tadeusz mgr - przewodniczący.
  1197. Jakubowski Henryk Tymon dr n. humanist. - pedagog.
  1198. Jamiołkowski Andrzej Edmund dr hab. - fizyk, nauczyciel, przew.
  1199. Jamrozik Attila Leszek mgr - artysta plastyk, architekt wnętrz, grafik.
  1200. Jamróz Adam prof.dr hab. - nauczyciel akademicki, prawnik, rektor.
  1201. Janas Andrzej dr
  1202. Janas Stanisław mgr inż. - przewodniczący Federacji, działacz związkowy, polityk.
  1203. Janaszek-Ivaničková Halina prof. - filolog, komparatysta, krytyk literacki.
  1204. Janczar Krzysztof mgr szt. - aktor.
  1205. Janczewska Radwan Anna - ekonomista, menedżer, specjalista ds. techniki medycznej.
  1206. Janczewski Szymon mgr inż. - dyrektor zarządu.
  1207. Janicka-Smajkiewicz Anna mgr inż. - zootechnik, menedżer, kierownik administracyjno-handlowy.
  1208. Janicka-Świderska Irena prof. dr hab. - filolog angielski, nauczyciel akademicki, profesor zwyczajny.
  1209. Janicki Czesław prof. dr hab. - inżynier rolnik, działacz polityczny, pracownik naukowy, emeryt, pełnomocnik zarządu.
  1210. Janicki Jerzy - literat.
  1211. Janicki Marian mgr ekon. - poseł na Sejm RP.
  1212. Janik Grzegorz Piotr mgr - dyrektor, nauczyciel dyplomowany.
  1213. Janik Jerzy prof. zw. dr - fizyk, konsultant.
  1214. Janin Zuzanna z d. Antoszkiewicz mgr sztuki - artysta, rzeźbiarka.
  1215. Janiszewski Jacek
  1216. Janiszewski Wacław mgr szt. - instruktor muzyczny.
  1217. Jankiewicz Paweł - prawnik, polityk, poseł na Sejm.
  1218. Jankowska Barbara mgr szt. - scenograf.
  1219. Jankowska Elżbieta mgr pedag. - poseł na Sejm RP.
  1220. Jankowska Janina Maria mgr filol. pol. - przewodnicząca Rady Programowej Polskiego Radia S.A.
  1221. Jankowska-Czeska Liliana mgr sztuki - artystka, scenograf.
  1222. Jankowski Henryk Ks. Prałat - proboszcz, kanonik honorowy Kapituły Gdańskiej, kapelan Jego Świątobliwości.
  1223. Jankowski Jerzy Adam prof. - prof.
  1224. Jankowski Jerzy dr ekonomii - przewodniczący.
  1225. Jankowski Maciej - działacz związkowy.
  1226. Jankowski Witold Szczepan - dyrektor, menedżer.
  1227. Janowska Zdzisława prof. nadzw. - kierownik Zakładu Zarządzania Personelem.
  1228. Janowska-Zabłocka Alina - aktorka.
  1229. Janowski Alfred Andrzej prof. - nauczyciel akademicki, pedagog.
  1230. Janowski Piotr Aleksander mgr inż. mech. - przedsiębiorca, współwłaściciel.
  1231. Janowski Zbigniew Tadeusz mgr inż. elektr. - poseł na Sejm RP.
  1232. Januła Eugeniusz - nauczyciel akademicki, poseł na Sejm RP, pułkownik rezerwy WP.
  1233. Januszewicz Paweł prof. dr hab. med. - lekarz pediatra, menedżer służby zdrowia.
  1234. Jaraczewski Krzysztof mgr szt. - architekt, właściciel.
  1235. Jarczewska Dorota lek. med. - psychiatra, dyrektor, właściciel.
  1236. Jargusz Piotr Mikołaj - malarz, pedagog, profesor.
  1237. Jarmuziewicz Tadeusz mgr inż. elektr. - poseł na Sejm RP.
  1238. Jarnuszkiewicz Marcin - scenograf, reżyser, adiunkt II stopnia.
  1239. Jarodzki Konrad Jerzy prof. dr szt. plast. - emerytowany rektor, architekt, artysta plastyk.
  1240. Jarodzki Paweł - malarz, grafik, performer, scenograf.
  1241. Jaromski Marek mgr sztuki - grafik.
  1242. Jaros Paweł dr nauk prawnych - sędzia, prawnik, rzecznik praw dziecka.
  1243. Jaroszewicz Andrzej mgr - prezes zarządu, prawnik.
  1244. Jaroszewicz Barbara Katarzyna mgr - nauczyciel dyplomowany, wicedyrektor.
  1245. Jaroszewska Teresa, dr hab. - nauczyciel akademicki.
  1246. Jarota Jan mgr - poseł na Sejm RP V kadencji, lekarz weterynarii.
  1247. Jaruga-Nowacka Izabela mgr - polityk.
  1248. Jaruzelska Ewa mgr - dyrektor, organizator struktur pomocowych i wyznaniowych, pedagog.
  1249. Jaruzelska Monika Anna mgr - filolog polski, stylistka, menedżer, dyrektor kreatywny i wiceprezes zarządu.
  1250. Jaruzelski Jacek Wacław h. Ślepowron mgr inż. - prezes zarządu.
  1251. Jaruzelski Jerzy Maria dr - dziennikarz, historyk.
  1252. Jaruzelski Wojciech oficer dyplomowany - wojskowy.
  1253. Jarzembowski Ryszard mgr dziennikarstwa - wicemarszałek Senatu RP.
  1254. Jarzębski Andrzej B. prof. dr hab. - inżynier chemik, nauczyciel akademicki, kierownik katedry.
  1255. Jarzębski Jerzy prof. dr hab. - filolog polski, nauczyciel akademicki, profesor.
  1256. Jasielski Łukasz - mistrz jogi, Sao Yamyang, prezes, diagnostyk, terapeuta holistyczny, nauczyciel, artysta plastyk, fotografik, scenarzysta, reżyser, muzyk.
  1257. Jasieńko Stefan Kazimierz prof. zw. dr hab. inż. - emerytowany nauczyciel akademicki.
  1258. Jasieński Ksawery - spiker i lektor Polskiego Radia.
  1259. Jasiewicz Adam mgr - konserwator dzieł sztuki, współwłaściciel firmy.
  1260. Jasiński Andrzej prof. zw. - pianista, pedagog.
  1261. Jasiński Stanisław mgr ekonomii - wójt.
  1262. Jasiński Tomasz prof. - historyk.
  1263. Jasiorowski Henryk Antoni prof. dr hab. n. roln. - profesor emerytowany.
  1264. Jasiuk Jerzy inż. - muzeolog.
  1265. Jaskot Kazimierz Wincenty prof. zw. dr hab. - nauczyciel akademicki, kierownik.
  1266. Jaskólski Lucjan Wł. mgr - ekonomista, manager, urzednik państwowy, emeryt.
  1267. Jaskuła Andrzej mgr inż. - redaktor naczelny, nauczyciel, dziennikarz.
  1268. Jastrun Tomasz mgr - poeta, prozaik, dziennikarz.
  1269. Jastrzębski Sławomir Jerzy herbu Ślepowron dr n. med. - lekarz chirurgii stomatologicznej.
  1270. Jaszewski Marian lek. med. - specjalista chirurg, dyrektor.
  1271. Jasztal Teresa mgr historii - poseł na Sejm RP.
  1272. Jaworowski Henryk dr inż. arch. - architekt, nauczyciel akademicki.
  1273. Jaworski Kazimierz - żeglarz o międzynarodowej sławie, dyrektor.
  1274. Jaworski Kazimierz Wiesław mgr filozofii - przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Kujawsko-Pomorskiego Oddziału w Toruniu, dyrektor.
  1275. Jaworski Władysław Leopold prof. zw. - nauczyciel akademicki, kier.
  1276. Jazłowiecka Danuta inż. - poseł na Sejm V kadencji, urzędnik administracji samorządowej.
  1277. Jażdżewski Krzysztof Henryk prof. dr hab. - zoolog, hydrobiolog, nauczyciel akademicki.
  1278. Jedliński Zbigniew Jan prof. dr inż. - inżynier chemik, pracownik naukowy, dyrektor.
  1279. Jednorał Tadeusz prof. dr inż. - Dyrektor Instytutu Naukowo-Technicznego Pomorskiej Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT w Gdańsku, Kierownik Zespołu Badawczego.
  1280. Jedoń Mieczysław mgr ekon. - poseł.
  1281. Jeleńska-Hombek Wiesława Czesława mgr hist. - redaktor, wydawca.
  1282. Jeleński Andrzej prof. dr hab. inż. - fizyk, inż. łączności, pracownik naukowo-badawczy, dyr. naukowy.
  1283. Jelonek-Socha Anna - artysta plastyk.
  1284. Jełowicki Andrzej mgr - ekonomista, prokurent i główny księgowy.
  1285. Jełowicki Karol mgr prawa - adwokat, właściciel.
  1286. Jendrośka Jan prof. - prawnik, pracownik naukowo-dydaktyczny.
  1287. Jendrośka Jerzy dr - prawnik, nauczyciel akademicki, współwłaściciel kancelarii.
  1288. Jerschina Joanna Elżbieta mgr - nauczyciel języków obcych, tłumaczka, wicedyrektor ds. matury międzynarodowej.
  1289. Jeske Hanna mgr inż. - dyrektor, manager, specj. w zakr. marketingu.
  1290. Jeszka Jeremiasz Krzysztof dr hab. - profesor, fizyk.
  1291. Jethon Zbigniew Edward prof. dr hab. n. med. - kierownik.
  1292. Jezierski Jacek Paweł mgr - biolog, urzędnik państwowy, prezes.
  1293. Jeziorkowski Andrzej mgr - artysta grafik.
  1294. Jeżak Tadeusz mgr - operator.
  1295. Jeżowski Wojciech Marceli mgr inż. - właściciel, rzeczoznawca, biegły sądowy.
  1296. Jędrusik Wiesław Leszek - poseł na Sejm RP.
  1297. Jędrzejczak Tadeusz - prezydent miasta Gorzowa, nauczyciel.
  1298. Jędrzejewski Michał Kosma prof. szt. pięknych - artysta plastyk, scenograf.
  1299. Jędrzejowicz Piotr Tomisław prof. zw. dr hab. - dziekan Wydz. Administracyjnego, kier. Katedry Systemów Informacyjnych.
  1300. Jordan Paweł
  1301. Józefiak Cezary
  1302. Józefowicz Paweł mgr - dyrektor generalny, filozof.
  1303. Jóźwiak Janusz dr - konsultant, lekarz.
  1304. Jucha Lesław dr - ordynator, lekarz-neurolog.
  1305. Juchnowicz Stanisław prof. dr hab. inż. arch. - architekt, profesor, dyrektor.
  1306. Jujka Zbigniew - dziennikarz, karykaturzysta.
  1307. Junk Jan mgr prawa - adwokat.
  1308. Jura Tomasz prof. - grafik, satyryk, nauczyciel akademicki, kierownik katedry.
  1309. Jurcewicz Stanisław mgr inż. telekomunikacji - dyrektor sprzedaży, wiceprzew. Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.
  1310. Jurczyk Marian
  1311. Jurczyk Witold prof. - b. dyrektor.
  1312. Jurek Janusz mgr pedagogiki specjalnej - dyrektor.
  1313. Jurgiel Krzysztof inż. - geodeta, poseł.
  1314. Jurgielaniec Seweryn - lekarz medycyny, zastępca głównego inspektora sanitarnego.
  1315. Jurkiewicz Zdzisław Józef prof. dr inż. - artysta plastyk, architekt, nauczyciel akademicki, kierownik katedry.
  1316. Jurkowlaniec Ewa Barbara mgr - lekarz stomatolog, protetyk II st.
  1317. Jurkowska Halina prof. - biolog, emerytowany pracownik naukowy.
  1318. Jurkowski Henryk prof. dr hab. n. hum. - teatrolog, nauczyciel akademicki, profesor.
  1319. Jurksztowicz Anna - wokalistka jazzowa, producent muzyczny, piosenkarka.
  1320. Juszkiewicz Ryszard prof. dr hab. - prorektor.
  1321. Jutrzenka-Trzebiatowski Antoni prof. - profesor nadzwyczajny, ekolog, fitosocjolog, geobotanik.
  1322. Kabacińska-Knapik Danuta prof. dr hab. - lekarz specjalista II st. chorób wewn., nauczyciel akademicki, profesor.
  1323. Kabatc Eugeniusz - pisarz.
  1324. Kabza Zdzisław prof. dr hab. n. techn. inż. - pracownik naukowo-dydaktyczny.
  1325. Kaczanowski Andrzej prof. - cytobiolog, nauczyciel akademicki.
  1326. Kaczmarek Bogusław mgr administracji - dyrektor, członek zarządu.
  1327. Kaczmarek Filip mgr hist. - poseł do Parlamenu Europejskiego, kadencja 2004-09.
  1328. Kaczmarek Henryk Jan mgr inż. - dyrektor, prezes zarządu.
  1329. Kaczmarek Jan Marian prof. zw.
  1330. Kaczmarek Janusz mgr - prokurator.
  1331. Kaczmarek Seweryn - Główny Inspektor Transportu Drogowego, inż. budownictwa lądowego.
  1332. Kaczmarski Janusz prof. zw. - artysta malarz.
  1333. Kaczmarski Krzysztof Konstanty mgr inż. - czł. zarządu, dyrektor ds. technologii i rozwoju.
  1334. Kaczorek Tadeusz prof. dr hab. inż. - inż. elektryk.
  1335. Kaczorowska Alicja lek. med. - lekarz, kierownik.
  1336. Kaczyński Adam prof. nadzw. - profesor nadzwyczajny, kierownik katedry, wykładowca, dyrektor Ensamble MW2, pianista, kompozytor.
  1337. Kaczyński Jarosław Aleksander dr - poseł na Sejm RP, 2006-07 prezes Rady Ministrów.
  1338. Kaczyński Lech Aleksander dr hab. - Prezydent RP.
  1339. Kadłubowski Lech Dymitr prof. - architekt.
  1340. Kadow Marian - prezes.
  1341. Kaiser Jolanta Anna mgr inż. - inżynier sanitarny, dyrektor.
  1342. Kaj Stanisław Hubert mgr - socjolog, politolog.
  1343. Kajfasz Stanisław prof. dr - specjalista w dziedzinie teorii konstrukcji z betonu.
  1344. Kalemba Stanisław inż. rolnik - prezes Zarządu Wojewódzkiego Polskiego Stronnictwa Ludowego, poseł na Sejm RP.
  1345. Kaleniecki Tadeusz - przewodniczący.
  1346. Kaleta Andrzej prof. dr hab. - ekonomista, nauczyciel akademicki, kierownik katedry.
  1347. Kalinowski Jarosław inż. - poseł na Sejm RP.
  1348. Kalinowski Stanisław Bernard - poseł na Sejm RP, rolnik, technik budowlany.
  1349. Kalisz Ryszard Roman mgr - prawnik, adwokat, poseł na Sejm, polityk.
  1350. Kaliszewska Elżbieta dr n. techn. - współwłaściciel wydawnictwa i drukarni, biolog.
  1351. Kaliszewski Andrzej Antoni mgr inż. - prezes zarządu.
  1352. Kalwaryjski Erazm mgr sztuki - malarz artysta.
  1353. Kalwas Andrzej mgr prawa - radca prawny.
  1354. Kałamaga Grażyna mgr - nauczyciel, dyrektor.
  1355. Kałasa Aleksander Jan mgr inż. architekt - współwłaściciel.
  1356. Kałkowski Leszek prof. dr hab. - pracownik naukowy.
  1357. Kałucki Jerzy prof. - artysta malarz, scenograf, rysownik, nauczyciel akademicki, profesor i kierownik pracowni.
  1358. Kamasa Stefan prof. zw. szt. muz. - artysta muzyk, altowiolista.
  1359. Kamela-Sowińska Aldona prof. zw. - ekonomista, prawnik.
  1360. Kamieńska-Żyła Maria dr hab. - profesor AGH.
  1361. Kamińska Krystyna lek. med. - okulista, ordynator.
  1362. Kamińska Teresa mgr inż. biologicznej ochrony wód - doradca ds. programów europejskich.
  1363. Kamińska-Mitkiewicz Maria lek. - emerytowany ordynator zakopiańskiego szpitala, alpinistka, lekarz.
  1364. Kamiński Adam - manager, ekonomista, przedsiębiorca, właściciel.
  1365. Kamiński Andrzej mgr inż. - inżynier mechanik, działacz sportowy, animator kultury, dyrektor.
  1366. Kamiński Bronisław dr inż. n. techn. - prezes Zarządu.
  1367. Kania Stanisław - polityk, ekonomista, emeryt, w czasie okupacji uczestnik ruchu oporu w BCh (łącznik) na Podkarpaciu, po wojnie działacz młodzieżowy ZWM (1945-48) i ZMP (1948-57) oraz działacz partyjny PPR (1945-48) i PZPR (1948-90).
  1368. Kańtoch Mirosław prof. dr hab. - lekarz, wirusolog.
  1369. Kapera Kazimierz dr n. med. - adiunkt, lekarz.
  1370. Kapiszewski Andrzej prof. dr hab. - rektor Krakowskiej Szkoły Wyższej im. A. Frycza Modrzewskiego (2000-2002), kierownik Katedry Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ.
  1371. Karabasz Kazimierz prof. zw. - kierownik.
  1372. Karasiewicz Lucjan Dominik mgr - poseł na Sejm VI i V kadencji, politolog, prawnik.
  1373. Karaś Romuald mgr - reporter, publicysta, prozaik, wydawca, producent filmowy.
  1374. Karczewska-Konieczna Janina Małgorzata mgr - artystka malarka, rzeźbiarka-ceramik i grafik.
  1375. Karczewski Paweł Stanisław mgr - adwokat.
  1376. Karczewski Witold prof. dr hab. n. med. - czł. Zespołu ds. Etyki w Nauce, lekarz, eksperymentator-neurofizjolog.
  1377. Kardaszewicz Ewa Elżbieta prof. nadzw. - specjalista chorób wewnętrznych w zakresie hematologii; immunohematologii.
  1378. Karłowska Sylwia - prezes.
  1379. Karnicka-Młodkowska Hanna Maria dr n. med. - specjalista onkolog, radioterapeuta, chemioterapeuta.
  1380. Karnicki Zbigniew Stefan dr inż. - zastępca dyrektora do spraw naukowych.
  1381. Karocki Andrzej mgr - fizykochemik.
  1382. Karolak Tomasz mgr inż. - prezes, menedżer.
  1383. Karpiel-Bułecka Bolesław Stanisław
  1384. Karpiel-Bułecka Jan - architekt, muzyk, współwłaściciel firmy.
  1385. Karpiel-Bułecka Zofia - animator kultury, ekonomista, właściciel.
  1386. Karpiński Maciej mgr - historyk sztuki, literat, scenarzysta, zastępca dyrektora.
  1387. Karpiński Włodzimierz mgr inż. - wiceprezydent miasta.
  1388. Karpowicz Andrzej Józef mgr - historyk, bibliotekarz, starszy kustosz dyplomowany.
  1389. Karski Juliusz mgr - geolog.
  1390. Karwacki Janusz Zbigniew Mikołaj - artysta plastyk, pracownik naukowo-dydaktyczny.
  1391. Karwowski Andrzej Maria prof. dr hab. n. med. - lekarz, specjalista radiolog, kierownik.
  1392. Kasprzak Mieczysław - poseł, wiceprezes zarządu.
  1393. Kasprzyk Jacek mgr - poseł.
  1394. Kastory Andrzej prof. dr hab. - prof., kier. Katedry Najnowszej Historii Powszechnej, nauczyciel akademicki.
  1395. Kastory Paweł mgr - przedsiębiorca, prezes zarządu Grupy Corporate Profiles DDB.
  1396. Kasznia Arkadiusz mgr - politolog, poseł na Sejm IV kadencji, rzecznik prasowy SDLP.
  1397. Kasztańska-Komorowska Ełła mgr prawa - adwokat.
  1398. Kaszycki Lucjan prof. - kompozytor.
  1399. Kawa Marek dr - poseł na Sejm RP, nauczyciel.
  1400. Kawa Marian - pedagog, przewodniczący, poseł.
  1401. Kawalec Julian - prozaik, poeta, publicysta.
  1402. Kawecki Czesław - dyrektor, lekarz.
  1403. Kawiak Jerzy prof. dr hab. n. medy. - pracownik naukowo-dydaktyczny.
  1404. Kawiński Andrzej - prezes.
  1405. Kawiński Wojciech mgr - poeta, publicysta, emeryt, współpracownik pisma.
  1406. Kazana Jerzy Feliks mgr inż. - inżynier zootechnik, prezes związku górników.
  1407. Kazimierska Beata - właściciel.
  1408. Kazimierski Grzegorz Marek mgr prawa - członek zarządu.
  1409. Kazimierski Leszek - prezes.
  1410. Kaźmierczak Andrzej - kierownik, technik budowlany.
  1411. Kąkol Kazimierz prof. - prof., polityk.
  1412. Kąkolewski Krzysztof mgr - pisarz, reportażysta.
  1413. Kątna Mirosława mgr psychologii - poseł zawodowy.
  1414. Kelera Józef dr hab. - filolog polski, krytyk i historyk teatru.
  1415. Keller Maria mgr prawa - adwokat, właściciel kancelarii, konsul honorowy Królestwa Danii.
  1416. Kelles-Krauz Michał Jerzy prof. dr hab. - dziekan.
  1417. Kempka Dorota Maria mgr - Senator RP, pedagog.
  1418. Kędzierski Krzysztof prof. - rzeźbiarz, nauczyciel akademicki, kierownik pracowni.
  1419. Kędzierski Zbigniew Bogusław prof. dr hab. - profesor, kierownik.
  1420. Kędziorek Kamil Henryk lek. wet. - weterynarz, instruktor szkolenia psów, właściciel.
  1421. Kęszycki Wojciech - ekonomista, prezes.
  1422. Kiciński Andrzej dr inż. - architekt, urbanista.
  1423. Kidawa-Błońska Małgorzata mgr - socjolog, społecznik, samorządowiec, poseł na Sejm.
  1424. Kidawa-Błoński Jan - prezes zarządu, reżyser, scenarzysta, producent.
  1425. Kielan-Jaworowska Zofia prof. - emerytowana profesor.
  1426. Kielar Jerzy mgr - wykładowca.
  1427. Kielian Władysław - przewodniczący.
  1428. Kiełczewski Stanisław Antoni prof. zw. dr hab. n. ekonomicznych - ekonomista, nauczyciel akademicki, kierownik.
  1429. Kiełtyka Ryszard mgr sztuki - artysta malarz.
  1430. Kieniewicz Jan prof. dr hab. - historyk dziejów nowożytnych i najnowszych.
  1431. Kieniewicz Piotr Hieronim dr - kapłan w zgromadzeniu księży Marianów, adiunkt, teolog moralista, dziennikarz.
  1432. Kieres Leon prof. zw. dr hab. - prezes, nauczyciel akademicki.
  1433. Kiermaszek Leszek mgr - wiceprezes Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, sędzia NSA.
  1434. Kierwiński Andrzej mgr inż. bud. - manager, czł. zarządu.
  1435. Kierwiński Marcin mgr inż. - IT Manager, czł. zarządu włądz warszawskich PO, inż. elektronik, inż. zarządzania produkcją, manager.
  1436. Kiestrzyn Wojciech Mateusz mgr - dyrektor ds. sprzedaży na rynkach zagranicznych, mgr filozofii.
  1437. Kiestrzyń Małgorzata mgr inż. architekt - prezes zarządu, właściciel.
  1438. Kieszkowski Zdzisław inż. rolnik - starosta radomski.
  1439. Kieżun Witold prof. zw dr hab. - profesor teorii organizacji.
  1440. Kijowski Andrzej Tadeusz dr n. humanist. - publicysta, dyrektor.
  1441. Kijowski Janusz mgr - dyrektor, producent filmowy, autor licznych scenariuszy, publicysta.
  1442. Kijowski Jerzy Juliusz prof. dr
  1443. Kilian Adam - artysta plastyk, scenograf, grafik, ilustrator.
  1444. Kilian Jarosław dr - reżyser, dyrektor artystyczny.
  1445. Kilian Krzysztof mgr inż. - działacz gospodarczy.
  1446. Kilian Tadeusz mgr prawa - adwokat.
  1447. Kilian Wiesław mgr - prawnik, członek Zarządu Miasta.
  1448. Kilian-Micheletti Joanna mgr - kustosz malarstwa włoskiego.
  1449. Kindler Janusz prof. dr hab. inż. - nauczyciel akademicki.
  1450. Kisiel Wiktor dr - fizyk, tłumacz, redaktor.
  1451. Kisielewski Henryk inż. - wójt.
  1452. Kisielewski Tadeusz prof. dr hab. - historyk.
  1453. Kisieliński Jan - górnik, związkowiec, poseł na Sejm.
  1454. Kisielnicki Józef - oficer mechanik PMH, przedsiębiorca w branży chłodniczo-klimatyzacyjnej.
  1455. Kisiliczyk Jan Wacław mgr inż. - geodeta, naczelnik Wydziału Mienia i Gospodarki Przestrzennej, b. poseł na Sejm RP I i X kadencji.
  1456. Kisilowska Helena z d. Hornowska dr hab. n. prawnych - profesor, dyrektor.
  1457. Kisyński Jan Maria prof. zw. dr hab. - matematyk, emerytowany nauczyciel akademicki.
  1458. Kiszczak Czesław - emerytowany generał broni.
  1459. Kiszkis Jerzy - aktor.
  1460. Kizińska Bożena mgr - poseł na Sejm RP.
  1461. Klamut Jan prof. dr hab. - fizyk, pracownik naukowy, kierownik zakładu i dyrektor.
  1462. Klawe Stanisław - autor małych form literackich.
  1463. Klawe Witold Tadeusz dr - dyrektor, lekarz weterynarii.
  1464. Kleczkowski Antoni Stanisław prof. dr hab. - inż. hydrogeologii.
  1465. Kleiber Michał prof. dr hab. - doradca społeczny prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
  1466. Kleina Kazimierz mgr - poseł, dyrektor, ekonomista, historyk.
  1467. Kleiner Witold dr hab. - matematyk, emerytowany profesor nadzwyczajny.
  1468. Klepacka Anna mgr - nauczyciel, właściciel.
  1469. Klepacka Krystyna dr inż. - adiunkt.
  1470. Klepacki Bogdan mgr inż. - współwłaściciel.
  1471. Klepacki Ryszard dr n. med. - ordynator Oddziału Okulistycznego.
  1472. Klepacz Apolonia dr n. techn. - senator, inżynier.
  1473. Kleyff Jacek - wolny twórca, z wykształcenia inż. architekt bez praktyki.
  1474. Klich Adam prof. zw. dr hab. inż. - pracownik naukowy.
  1475. Klich Bogdan - minister obrony narodowej RP, b. poseł do Parlamentu Europejskiego, b. poseł na Sejm RP, b. wiceminister obrony narodowej, założyciel Instytutu Studiów Strategicznych, wykładowca w Instytucie Europeistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.
  1476. Klima Maciej - lekarz medycyny, senator RP.
  1477. Klimczak Feliks - dyplomowany ekonomista, prezes, polityk.
  1478. Klimek Jan dr n. ekon. - prezes, poseł.
  1479. Klimek Kazimierz prof. dr hab. - profesor zw., nauczyciel akademicki.
  1480. Kloc Izabela mgr pedag. - konsultant ds. edukacji regionalnej, europejskiej i przedsiębiorczości, poseł na Sejm RP.
  1481. Klukowski Wacław - poseł na Sejm RP, zastępca przewodniczącego Komisji Europejskiej, członek Komisji Ustawodawczej.
  1482. Kluska Adam - dyrektor, bibliotekarz, animator kultury.
  1483. Kluza Stanisław dr n. ekonomicznych - adiunkt w Instytucie Statystyki i Demografii SGH w Warszawie; główny ekonomista banku, dyrektor w Banku Gospodarki Żywnościowej SA w Warszawie.
  1484. Kłoczko Marek mgr inż. elektronik - manager, elektronik, ekonomista, tłumacz, polityk, Sekretarz Generalny KIG.
  1485. Kłoczowski Jan Andrzej prof. dr hab. - zakonnik, dominikanin, regens prowincji, nauczyciel akademicki, kierownik katedry.
  1486. Kłoczowski Jerzy Kazimierz prof. dr hab. - dyrektor, prof. zwyczajny, nauczyciel akademicki.
  1487. Kłopotek Eugeniusz - zootechnik, poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej.
  1488. Kłosiewicz Lech prof. - architekt.
  1489. Kłosiński Edward - operator filmowy.
  1490. Kłosowski Sławomir mgr hist. - nauczyciel.
  1491. Kmita Jan prof. dr hab. inż. - inżynier budownictwa lądowego, nauczyciel akademicki.
  1492. Kmita Jerzy prof. dr hab. - filozof, metodolog nauk.
  1493. Knapowski Jan prof. dr hab. - lekarz medycyny.
  1494. Knosala Ryszard Antoni prof. dr hab. inż. n. techn. - senator RP VII kadencji, rektor, wykładowca akademicki.
  1495. Knysok Anna mgr psych. - dyrektor.
  1496. Kobiak Andrzej inż. mechanik - prezes zarządu.
  1497. Kobielski Dobrosław Jan mgr n. społ. - prezes, dziennikarz, wydawca.
  1498. Kobielusz Antoni dr n. humanist. - poseł na Sejm RP.
  1499. Kobusiewicz Michał prof. - archeolog, kierownik Poznańskiego Oddziału Instytutu Archeologii i Etnologii PAN.
  1500. Kobuszewska - Faryna Maria Aleksandra prof. dr hab. medycyny - patomorfolog.
  1501. Kobuszewski Jan mgr sztuki - aktor.
  1502. Kobylińska Zdzisława dr n. humanist. - poseł RP, adiunkt.
  1503. Kobyliński Lech Konrad prof. zw. - instruktor, przew. Rady, organizator Ośrodka Manewrowania Statkami w Iławie.
  1504. Kobyliński Zbigniew Kazimierz mgr prawa - adwokat, właściciel.
  1505. Kochan Halina mgr - pianistka, pedagog.
  1506. Kochan Witold mgr - wicestarosta, były wojewoda, socjolog.
  1507. Kochanowski Jan mgr - politolog, poseł na sejm RP.
  1508. Kochanowski Janusz Maciej mgr - architekt wnętrz, artysta malarz.
  1509. Kochanowski Stanisław mgr - wójt, mgr administracji.
  1510. Kocjan Jacek mgr inż. hut. - prezes zarządu, dyrektor spółki.
  1511. Kocjan Stanisław inż. - emeryt.
  1512. Kogut Stanisław - przew. sekcji krajowej kolejarzy.
  1513. Kokot Franciszek Józef prof. dr hab. - nefrolog.
  1514. Kolanowski Jan Stanisław mgr - projektant wzornictwa przemysłowego.
  1515. Kolasa Jan prof. zw. dr hab. n. prawnych - nauczyciel akademicki.
  1516. Kolasiński Sebastian Karol - łyżwiarz figurowy, reprezentant Polski w tańcach na lodzie.
  1517. Kolbuszewski Jacek prof. dr hab. - historyk literatury polskiej i zachodniosłowiańskiej, nauczyciel akademicki, profesor.
  1518. Kolenda-Łabuś Brygida mgr - zastępca prezydenta miasta.
  1519. Kołacz-Leszczyńska Agnieszka mgr - radna Rady Miejskiej.
  1520. Kołaczkiewicz Elżbieta Małgorzata z d. Zakrzewska dr - kierownik pracowni.
  1521. Kołbasiuk Krzysztof Czesław mgr sztuki - aktor.
  1522. Kołecka Izabella - prezes.
  1523. Kołodziejczyk Piotr - wiceadmirał, przewodniczący.
  1524. Komański January gen. - prezes.
  1525. Komar Mikołaj - fotograf, dziennikarz, właściciel.
  1526. Komeda Zofia
  1527. Komender Jadwiga prof. dr hab.
  1528. Komender Janusz prof. dr hab. - lekarz, transplantolog, przewodniczący wydziału.
  1529. Komołowski Longin inż. - właściciel, doradztwo gospodarcze.
  1530. Komornicki Piotr mgr - zootechnik, burmistrz.
  1531. Komornicki Tomasz dr hab. - kierownik Zakładu Przestrzennego Zagospodarowania i Badań Regionalnych, geograf, pracownik naukowo-badawczy, nauczyciel akademicki.
  1532. Komorowska Agnieszka - projektant wnętrz, współwłaściciel.
  1533. Komorowska-Sławiec Anna mgr sztuki - konserwator dzieł sztuki.
  1534. Komorowska-Tyszkiewicz Maja prof. - aktorka.
  1535. Komorowski Andrzej mgr - jogin.
  1536. Komorowski Bronisław h. Korczak mgr - historyk, polityk, poseł.
  1537. Komorowski Stanisław Jerzy dr - dyplomata, ambasador.
  1538. Komorowski Szymon mgr - konsultant, właściciel.
  1539. Konarska Agata mgr ekon., master HEC - dziennikarka, ekonomistka.
  1540. Konarska Alexandra - historyk sztuki, business manager.
  1541. Konarska Maria Ludwika - właściciel, hodowca koni pełnej krwi angielskiej, prezes.
  1542. Konarski Grzegorz Jacek mgr inż. - właściciel, hodowca koni pełnej krwi angielskiej, prezes.
  1543. Konarski Henryk Stanisław dr ekon. - socjolog, rolnik, przewodnik miejski.
  1544. Konarski Jan Michał mgr teol. - wykładowca Papieskiego Wydz. Teologicznego w W-wie.
  1545. Konarski Kazimierz Marian mgr - pułkownik WP, prezes honorowy PZPNow.
  1546. Konarski Tomasz mgr sztuki - artysta plastyk, malarz, przedsiębiorca, współwłaściciel.
  1547. Konarski Włodzimierz mgr - zawodowy dyplomata.
  1548. Konarski Xawery mgr - adwokat, wspólnik.
  1549. Konaszewski Janusz mgr szt. - projektant, właściciel firmy, nauczyciel akademicki.
  1550. Kondrat Marek mgr - aktor teatralny i filmowy.
  1551. Konic Andrzej Dominik - aktor.
  1552. Konieczka Ryszard mgr inż. - właściciel, projektant.
  1553. Konieczny Marian prof. szt. pięknych - artysta rzeźbiarz.
  1554. Konieczny Zygmunt mgr - kompozytor muzyki teatralnej i filmowej, twórca piosenki literackiej.
  1555. Konior Aleksandra z d. Korzeniowska artysta grafik
  1556. Konopacki Andrzej mgr - kier.
  1557. Konopiński Lech dr - ekonomista, dziennikarz, literat, tekściarz.
  1558. Konopka Leszek Wojciech h. Nowina - prezes zarządu, manager, broker.
  1559. Konopka Piotr Krzysztof mgr - przewodnik wysokogórski.
  1560. Konopka Przemysław Maciej mgr inż. - inżynier budowlany, broker, menadżer.
  1561. Konwiński Zbigniew Marek mgr - przewodniczący Rady Miejskiej w Słupsku, historyk, menedżer.
  1562. Kończal Antoni mgr - dyrektor naczelny.
  1563. Koński Robert Leszek MPA - country manager.
  1564. Kopacz Ewa lek. med. - minister zdrowia.
  1565. Kopaczewski Jerzy Franciszek dr n. med. - ordynator.
  1566. Kopczyk Jan lek. med. - wicemarszałek województwa wielkopolskiego.
  1567. Kopczyńska-Jaworska Bronisława prof. - etnograf.
  1568. Kopczyński Andrzej prof. dr hab. - dyrektor.
  1569. Kopeć Aleksander dr n. ekon. - przewodniczący rady.
  1570. Kopeć Stanisław mgr techn. - poseł na Sejm RP.
  1571. Kopeć Tadeusz mgr inż. - górnik, samorządowiec.
  1572. Kopff Antoni Zbigniew Maria - tokarz, nauczyciel, kompozytor, redaktor, aranżer, manager kultury, producent TV.
  1573. Kopiczyński Andrzej mgr sztuki - aktor.
  1574. Kopińska Grażyna mgr - dyrektor programu.
  1575. Kopyciński Jan dr - nauczyciel, pedagog, emeryt.
  1576. Kopydłowski Jan Władysław mgr architektury - architekt.
  1577. Korczak Cezary Włodzimierz doc. - lekarz, prezes.
  1578. Korczakowski Jacek mgr - literat, autor tekstów piosenek i widowisk, reżyser teatralny.
  1579. Kordylewski Zbigniew dr - astronom, pracownik naukowy, kierownik zakładu.
  1580. Korfanty Bronisław mgr - senator, wiceprezes, dyrektor, prezes, ekonomista.
  1581. Korliński Władysław prof. dr hab. inż. - profesor nadzwyczajny, nauczyciel akademicki.
  1582. Kornasiewicz Alicja dr n. ekon. - bankier, finansista.
  1583. Kornecka Ewa - dyrektor muzyczny, kompozytor, pedagog.
  1584. Kornecka Halina mgr - nauczyciel, przedsiębiorca i menedżer, prezes zarządu.
  1585. Kornhauser Julian prof. dr hab. - pisarz, historyk literatury, prof. UJ.
  1586. Korniewicz Janusz Andrzej inż. - prezes.
  1587. Korniłowicz Jan dr - pracownik naukowo-badawczy, kierownik programu.
  1588. Korol Adam - wioślarz, zawodnik.
  1589. Korolec Marcin mgr - prawnik, urzędnik państwowy, podsekretarz stanu.
  1590. Korowicz-Bilińska Agata Hanna dr - lekarz medycyny, ginekolog i położnik, nauczyciel akademicki, kierownik Zakladu Fizjopatologii Narzadu Rodnego,zastępca ordynatora w klinice.
  1591. Korpak Józef mgr inż. - starosta.
  1592. Kortz Jerzy prof. n. roln.
  1593. Korus Andrzej mgr inż. - inżynier mechanik, właściciel, radny.
  1594. Korwin-Kochanowski Piotr Tadeusz - technik mechanik, działacz polityczny i samorządowy, właściciel gospodarstwa rolnego i firmy przetwórstwa mięsnego.
  1595. Korwin-Mikke Janusz Ryszard mgr filoz.
  1596. Korzyński Andrzej Waldemar - kompozytor.
  1597. Kosecki Roman Jacek - sportowiec, właściciel, szkoleniowiec, poseł na Sejm RP.
  1598. Kosiniak Kamysz Zenon Henryk mgr inż. - ekonomista, podsekretarz stanu.
  1599. Kosiniak-Kamysz Andrzej dr n. med. - dyrektor, ordynator, lekarz medycyny.
  1600. Kosiński Bohdan mgr - emeryt.
  1601. Kosiński Włodzimierz Franciszek mgr hist. - dziennikarz, historyk.
  1602. Koskowski Jacek - dyrektor.
  1603. Kossakowski Dariusz dr n. prawnych - właściciel.
  1604. Kossecki Józef doc. dr - emerytowany docent na Wydziale Zarządzania i Administracji.
  1605. Kossowski Marek Zygmunt h. Dołęga, mgr - artysta plastyk.
  1606. Kostkiewiczowa Teresa prof. dr hab. - historyk literatury, pracownik naukowy.
  1607. Kostro Robert mgr - zastępca dyrektora Instytutu, dziennikarz, manager.
  1608. Kostuś Tomasz Tadeusz mgr - politolog, wiceprzewodniczący.
  1609. Koszada Aleksandra - senator RP, fizyk.
  1610. Koszada Karol Sławomir - lekarz, ordynator.
  1611. Koszewski Andrzej prof. zw. - kompozytor, muzykolog, pedagog.
  1612. Koszutski Oskar mgr historii - starszy kustosz, dyrektor.
  1613. Kościelniak Jacek mgr - właściciel, ekonomista, doradca podatkowy.
  1614. Kośmider Joanna Maria prof. dr hab. n. techn. inż. - chemik, nauczyciel akademicki, kierownik Zakładu Ekologicznych Podstaw Inżynierii Środowiska.
  1615. Kotarbiński Adam dr hab. - architekt.
  1616. Kotarbiński Jan - adiunkt II st., plastyk.
  1617. Kotela Czesław Teodor mgr inż. arch. - architekt.
  1618. Koter-Michalak Maria prof. dr hab. n. przyr. - biofizyk, membranolog, profesor.
  1619. Kotkowska Bożena mgr - resocjalizator, nauczyciel.
  1620. Kotlarski Paweł Jerzy lek. med. - prezes zarządu.
  1621. Kotliński Roman mgr prawa kanon. - lider ruchu antyklerykalnego w Polsce, prezes zarządu, redaktor naczelny.
  1622. Kotoński Włodzimierz prof. - kompozytor, wykładowca.
  1623. Kotowski Kazimierz mgr inż. - starosta, inż. rolnik.
  1624. Kotula Tadeusz prof. dr hab. - historyk, emerytowany nauczyciel akademicki.
  1625. Kotwica Kazimierz dr inż. - dyrektor, radny wojewódzki.
  1626. Kowal Paweł mgr - historyk, manager, dyrektor.
  1627. Kowalczuk Jerzy Michał prof. dr hab. inż. - geofizyk, nauczyciel akademicki, emerytowany profesor.
  1628. Kowalczyk Henryk mgr - wójt, matematyk.
  1629. Kowalczyk Krystyna mgr sztuki - dziennikarz.
  1630. Kowalewski Adam dr n. ekon. - partner w firmie, architekt.
  1631. Kowalewski Krzysztof mgr sztuki - aktor teatralny i filmowy.
  1632. Kowalska Bożena dr n. humanist. - krytyk i teoretyk sztuki.
  1633. Kowalska Danuta Zofia mgr - artysta malarz, projektant wnętrz.
  1634. Kowalski Bogusław mgr historii - historyk, dziennikarz, wydawca.
  1635. Kowalski Jerzy Antoni mgr sztuki - właściciel.
  1636. Kowalski Jerzy mgr - adwokat, radca prawny, emeryt.
  1637. Kowalski Kacper Jan mgr inż. architekt - współwłaściciel, asystent, architekt, paralotniarz, fotografik.
  1638. Kowalski Kazimierz prof. dr - zoolog, paleontolog, pracownik naukowy, emerytowany profesor.
  1639. Kowalski Paweł Wład mgr inż. - architekt, projektant systemów CAD, menadżer, prezes zarządu.
  1640. Kowalski Tadeusz dr inż. - dyr., inż. mechanik.
  1641. Kowalski Wiesław J. K. mgr inż. - emeryt, inżynier budowlany, geolog.
  1642. Kowalski Władysław mgr sztuki - aktor.
  1643. Kowalski Wojciech Wiktor prof. dr hab. n. prawn. - profesor tytularny, prawnik, nauczyciel akademicki, dyplomata, ambasador tytularny.
  1644. Kowolik Stanisław mgr - samorządowiec, polityk, z-ca dyrektora.
  1645. Kozak Wojciech mgr inż. - prezydent.
  1646. Kozak Zbigniew mgr inż. - menedżer serwisu, Systems Engineer, elektryk.
  1647. Kozakowska Stefania h. Donabiet dr - historyk sztuki, muzealnik, kustosz.
  1648. Kozdroń Barbara mgr - notariusz, prawnik.
  1649. Kozdroń Jerzy mgr - radca prawny, poseł na Sejm RP V i VI kadencji.
  1650. Kozioł Andrzej mgr - prawnik.
  1651. Kozioł Józef dr n. ekonomicznych - prezes zarządu, nauczyciel akademicki.
  1652. Kozłowska-Rajewicz Agnieszka dr - adiunkt, pracownik naukowo-dydaktyczny; od. 11. 2007 urlopowana w celu wypełnienia mandatu poselskiego; poseł na Sejm RP VI kadencji.
  1653. Kozłowski Jacek dr psychologii - adiunkt, członek zarządu, psycholog.
  1654. Kozłowski Jerzy Marek mgr - antykwariusz, właściciel antykwariatu.
  1655. Kozłowski Krzysztof dr filoz. - filozof, dziennikarz, były minister spraw wewnętrznych RP i szef UOP.
  1656. Kozłowski Stefan prof. dr hab. inż. - geolog.
  1657. Koźlakiewicz Mirosław mgr ekon.
  1658. Koźliński Mirosław mgr prawa - właściciel, prawnik, doradca gospodarczy.
  1659. Kóčka-Krenz Hanna prof. - archeolog.
  1660. Kracik Stanisław mgr inż. - burmistrz miasta, polityk.
  1661. Kraczkowski Maks mgr prawa - sekretarz Zarządu Głównego PiS.
  1662. Kraińska Anna Katarzyna mgr - prezes zarządu, dyrektor generalny.
  1663. Kraiński Maciej mgr - restaurator.
  1664. Krajczy Norbert dr - dyrektor, lekarz, senator RP.
  1665. Krajewska Ligia mgr - pedagog, psycholog, działacz samorządowy, wiceprzew. Rady Miasta Stołecznego warszawy.
  1666. Krajewski Andrzej mgr ekon. - dziennikarz, freelancer, b. dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP.
  1667. Krajewski Mirosław prof. zw. dr hab. - historyk XIX i XX w., biograf, politolog - europeista, polityk społ. i dydaktyk, nauczyciel akademicki, prof. zw. UKW w Bydgoszczy, prof. zw. Szkoły Wyższej P. Włodkowica w Płocku.
  1668. Krajewski Stanisław dr hab. - pracownik naukowy.
  1669. Krajewski Władysław prof. zw. - emeryt, profesor.
  1670. Krajewski Włodzimierz mgr inż. - spółdzielca, działacz społeczny i polityczny, manager.
  1671. Kramer Stefan mgr sztuki - artysta plastyk, architekt wnętrz.
  1672. Kramer Teodor prof. dr hab. - nauczyciel akademicki.
  1673. Krasicka Delfina Maria - właściciel galerii, artysta plastyk (tkactwo i haft).
  1674. Krasicki Kacper Konsyliusz - dyr. ds. koordynacyjnych, manager.
  1675. Krasicki Szymon dr hab. n. o kult. fiz. - profesor nadzwyczajny.
  1676. Krasiński Janusz - prozaik, dramatopisarz.
  1677. Krasowski Edmund mgr - dyrektor, astronom.
  1678. Krasowski Jerzy Maciej prof. zw. - reżyser teatralny, nauczyciel akademicki.
  1679. Kraupe Janina, prof. zw. - artystka malarka (malarstwo sztalugowe, monumentalne i grafika).
  1680. Krause Mieczysław Józef prof. dr hab. n. med. - nauczyciel akademicki.
  1681. Krawczak Krzysztof - adwokat, wolny zawód.
  1682. Krawczuk Wojciech dr - filolog szwedzki, historyk, nauczyciel akademicki, adiunkt.
  1683. Krawczyc Tytus gen. dyw. - pilot wojskowy w stanie spoczynku.
  1684. Krawczyk Krzysztof - wokalista, gitarzysta, kompozytor.
  1685. Krawczyk-Szajdzińska Barbara - artysta malarz.
  1686. Krawczyński Marcin - lekarz SPZOZ w Kalwarii Zebrzydowskiej; kierownik WOZ Leńcze, radny.
  1687. Krąpiec Mieczysław Józef prof. dr hab. filoz. - nauczyciel akademicki, dominikanin.
  1688. Krenz Jacek dr hab. inż. - architekt.
  1689. Kręglewski Tomasz mgr inż. elektronik - mgr inż.
  1690. Kroh Jerzy prof. - profesor.
  1691. Kropiwnicki Jerzy dr - prezydent, ekonomista.
  1692. Krotkiewski Marcin Jerzy herbu Radwan, prof. dr n. med. - profesor, przedsiębiorca, lekarz medycyny.
  1693. Król Jan Władysław mgr - ekonomista, polityk.
  1694. Król Krzysztof Jakub - dziennikarz, kier. działu intermedia.
  1695. Król Marcin prof. dr hab.
  1696. Król Marek - dziennikarz, redaktor naczelny, prezes zarządu.
  1697. Król Marian dr n. roln. - prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego.
  1698. Królewski Bogdan Józef dr inż. n. roln. - wiceprezes zarządu, inżynier rolnik, menadżer.
  1699. Królikiewicz Grzegorz prof. - reżyser, nauczyciel akademicki.
  1700. Królikowski Wojciech prof. dr hab. - profesor fizyki teoretycznej.
  1701. Kruk Erwin mgr filol. pol. - poeta, prozaik, publicysta.
  1702. Kruk Wojciech mgr - przedsiębiorca, właściciel firmy, senator.
  1703. Krupa-Szafran Barbara Maria dr - lekarz okulista, ordynator.
  1704. Krupska-Śliwiak Anna Wiktoria lek. med. i stom. - asystent, kierownik, stomatolog, dermatolog-wenerolog.
  1705. Krupski Janusz mgr hist. - zastępca prezesa.
  1706. Kruszewski Krzysztof Borys mgr - badacz rynku, manager.
  1707. Krutczenko Zbigniew mgr administracji - prezes, poseł na Sejm RP.
  1708. Krużewski Bartosz Marek mgr prawa - adwokat.
  1709. Kryczyński Igor dr n. med. - właściciel, specjalista neurolog i psychiatra.
  1710. Kryński Stefan prof. dr hab. n. med. - emerytowany mikrobiolog.
  1711. Krysiak Sławomir mgr - radny, przewodniczący Komisji Budżetu i Finansów, ekonomista, trener l.a., nauczyciel, samorządowiec.
  1712. Krysiewicz Adam Karol mgr inż. nawigacji - komandor podporucznik, rzecznik prasowy dowódcy Marynarki Wojennej RP.
  1713. Kryszewski Andrzej Józef prof. - kierownik Kliniki Gastroenterologii, nauczyciel akademicki.
  1714. Krzak Andrzej Stanisław dr n. med. - dyrektor.
  1715. Krzaklewski Marian dr - przewodniczący, inż. automatyk, adiunkt Politechniki Śląskiej.
  1716. Krzanowski Maciej Wacław dr - doktor n. medycznych.
  1717. Krząkała Marek mgr - przewodniczący.
  1718. Krzeptowski Andrzej - emerytowany kierownik schroniska, hotelarz, ratownik GOPR.
  1719. Krzeska Irena prof.zw.dr hab.med. - lekarz pediatra, emerytka.
  1720. Krzych Robert mgr - referent prawny.
  1721. Krzymańska Anna mgr sztuki - rzeźbiarz.
  1722. Krzymuska-Fafius Zofia mgr filoz. - emerytka, były kustosz działu sztuki dawnej.
  1723. Krzywonos-Strycharska Henryka - dyrektor.
  1724. Krzyworzeka Józef inż. - inżynier zootechnik, starosta krakowski, działacz społeczny i samorządowy.
  1725. Krzyż Jan Grzegorz prof. dr hab. - matematyk.
  1726. Krzyżanowska Elżbieta - dziennikarz, sekretarz redakcji.
  1727. Krzyżanowska Olga Teresa lekarz medycyny - senator RP, lekarz.
  1728. Krzyżanowski Andrzej Jan - właściciel.
  1729. Krzyżanowski Henryk dr - filolog, nauczyciel akademicki, publicysta.
  1730. Krzyżanowski Jerzy Andrzej prof. dr hab. inż. - pracownik naukowy, emeryt.
  1731. Krzyżanowski Jóżef mgr - filolog, emerytowany dyrektor.
  1732. Kubasiewicz Andrzej dr inż. mechanik - prezes zarządu.
  1733. Kuberski Jerzy prof. nadzw. dr n. humanistycznych - profesor, rektor, pracownik naukowy.
  1734. Kubiak Henryk Marcin prof. dr hab. - paleontolog.
  1735. Kubiak Marcin Antoni prof. - prof. zw., dyr. Inst., astronom.
  1736. Kubiak Róża Maria dr n. przyr. - pracownik naukowo-dydaktyczny.
  1737. Kubicka Jolanta - piosenkarka.
  1738. Kubik Jan mgr - ekonomista, poseł na Sejm RP.
  1739. Kucharska Magdalena Helena - artysta plastyk, właściciel.
  1740. Kucharski Cezary - piłkarz.
  1741. Kucharski Stanisław lek. medycyny - senator RP, obecnie emeryt.
  1742. Kucharski Tomasz - sportowiec.
  1743. Kuchciński Marek - poseł na Sejm RP.
  1744. Kucówna Zofia prof. nadzw. - aktorka, nauczyciel akademicki.
  1745. Kucz Jan prof. mgr sztuki - artysta rzeźbiarz.
  1746. Kuczmowski Jacek Mirosław mgr inż. budownictwa lądowego - prezes zarządu.
  1747. Kuczyńska Irena dr hab. - nauczyciel.
  1748. Kuczyńska Katarzyna mgr - rzecznik prasowy, kierownik Biura Prasowego, dziennikarka.
  1749. Kuczyńska Teresa Halina - lekarz dermatolog, wenerolog.
  1750. Kuczyński Janusz prof. zw. - redaktor naczelny, filozof.
  1751. Kuczyński Maciej - prawnik, naczelnik Wydziału ds. Dokumentacji Ochrony Danych Osobowych.
  1752. Kuczyński Paweł dr n. humanist. - dyrektor.
  1753. Kućma Wincenty prof. - artysta rzeźbiarz.
  1754. Kudła Zdzisław mgr - malarz, dekorator, scenarzysta, reżyser, dyrektor.
  1755. Kufel Zenon Stanisław dr - prorektor — prof. Grudziądzkiej Szkoły Wyższej.
  1756. Kujawski Maciej h. Rawicz - architekt.
  1757. Kuklińska Ewa Elżbieta - tancerka, piosenkarka, aktorka, choreograf.
  1758. Kukulska Natalia - studentka filozofii, piosenkarka.
  1759. Kula Jan Marcin prof. dr hab. - historyk.
  1760. Kulak Wojciech mgr inż. - inżynier ogrodnictwa, menedżer, dyrektor.
  1761. Kulak Zbigniew dr n. med. - specjalista chirurg, senator RP III, IV, V kadencji.
  1762. Kulas Jan Edward mgr hist. - samodzielny pracownik NSZZ Solidarność.
  1763. Kulaszewicz Jan - dyrygent operowy, emeryt.
  1764. Kuligowska-Korzeniewska Anna prof. - profesor zwyczajny.
  1765. Kuligowski Jan dr nauk ekonomicznych - sekretarz programu współpracy VASAB 2010, ekonomista.
  1766. Kulikowski Juliusz Lech prof. dr hab. inż. - kier. Zakł. Metod Przetwarzania Informacji Biomedycznej.
  1767. Kulka Konstanty Andrzej prof. sztuki muzycznej - muzyk, nauczyciel akademicki.
  1768. Kulmowa Joanna Maria mgr sztuki teatralnej - pisarka, aktorka, reżyserka.
  1769. Kulon Stanisław prof. zw. - artysta rzeźbiarz.
  1770. Kulpińska Jolanta prof. zw. dr hab. - socjolog, pracownik naukowy.
  1771. Kulpowicz Sławomir mgr sztuki - kompozytor, producent płytowy, pianista.
  1772. Kunce Piotr Jerzy prof. - grafik, projektant, profesor zw. ASP.
  1773. Kunicki Jan - inżynier mechanik, rzecznik patentowy.
  1774. Kupryszewski Gotfryd prof. dr hab. Chemii
  1775. Kuraszkiewicz Paweł dr inż. - prezes.
  1776. Kurczewski Jacek Maria Antoni prof. zw. - socjolog, publicysta.
  1777. Kurczuk Grzegorz dr nauk prawnych - poseł na Sejm RP.
  1778. Kurkowiak-Grocholska Barbara herbu Syrokomla - była olimpijka, była mistrzyni Polski, trener.
  1779. Kurnatowska (Hilczer) Zofia prof. dr hab. - archeolog, emerytowany profesor Instytutu Archeologii i Etnologii PAN.
  1780. Kurnatowski Jacek Adam dr inż. - nauczyciel akademicki, prodziekan.
  1781. Kurnatowski Stanisław prof. dr hab. - archeolog, prahistoryk, emerytowany profesor Instytutu Archeologii i Etnologii PAN.
  1782. Kuroń Maciej - dyr.
  1783. Kuropatwiński Lech Stefan - poseł na Sejm RP.
  1784. Kuropatwiński Piotr - dr nauk ekonomicznych.
  1785. Kurowski Andrzej Stefan mgr prawa - wojewoda lubelski, prawnik.
  1786. Kurska Anna mgr - senator RP, sędzia.
  1787. Kurski Jacek mgr ekonomii - dziennikarz, polityk, wicemarszałek Województwa Pomorskiego.
  1788. Kurski Jarosław mgr - dziennikarz, z-ca red. naczelnego.
  1789. Kurtis Milo - muzyk, multiinstrumentalista, wydawca płytowy muzyki niekomercyjnej; uprawia jazz, punk, rock, folk.
  1790. Kurtyka Michał mgr ekonomii - prezes zarządu.
  1791. Kurylczyk Jan Ryszard - Wojewoda Pomorski.
  1792. Kurylewicz Andrzej - kompozytor muzyki współczesnej, pianista, puzonista, dyrygent.
  1793. Kuryłowicz Ewa prof. nadzw. dr hab. inż. Architekt - architekt, nauczyciel akademicki.
  1794. Kuryłowicz Stefan dr architekt - projektant i szef pracowni autorskiej, architekt.
  1795. Kurz Andrzej doc. dr - nauczyciel akademicki, wydawca, działacz społeczny.
  1796. Kurzawa Jarosław mgr inż. - zootechnik, działacz polityczny i samorządowy, przewodniczący.
  1797. Kurzbauer Roman prof. AWF - profesor, kierownik Zakładu Medycyny Sportowej, lekarz.
  1798. Kus Bernard - przewodniczący.
  1799. Kusior Stanisław mgr - burmistrz, geodeta.
  1800. Kuszkowski Wojciech dr n. medycznych - ordynator.
  1801. Kuś Marek Marcin prof. dr hab. - prof.
  1802. Kuty Piotr Krzysztof - dziennikarz, historyk.
  1803. Kutz Kazimierz - senator, reżyser.
  1804. Kuzdrowski Dariusz Antoni mgr inż. - leśniczy, adiunkt III stopnia, leśnik.
  1805. Kuziński Stanisław Henryk prof. - profesor.
  1806. Kuźmiński Marcin mgr sztuki - aktor.
  1807. Kuźmiuk Zbigniew dr - europarlamentarzysta, nauczyciel akademicki.
  1808. Kuźniak Henryk prof. - muzykolog, kompozytor, filmowiec, nauczyciel akademicki, profesor.
  1809. Kuźniar Jerzy dr - lekarz medycyny, ordynator.
  1810. Kuźnicki Leszek prof. dr hab. - biolog.
  1811. Kwasiborski Antoni mgr - ekonomista, biegły rewident, przedsiębiorca, wspólnik, prezes zarządu.
  1812. Kwasieborski Piotr mgr inż. Architekt, mgr sztuki - architekt, nauczuciel akademicki.
  1813. Kwasowska-Jachimowska Elżbieta mgr - literat, lektor jęz. angielskiego.
  1814. Kwaśniewski Aleksander - Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej w latach 1995-2005.
  1815. Kwiatek Leszek Adam mgr filologii romańskiej - dyr. generalny.
  1816. Kwiatkowski Krzysztof mgr prawa - zastępca prezydenta miasta.
  1817. Kwiatkowski Marek Zdzisław mgr - współwłaściciel, finansista.
  1818. Kwiatkowski Marian - poseł.
  1819. Kwiatkowski Paweł mgr - filolog, manager, dyrektor.
  1820. Kwieciński Jerzy dr - dyrektor ds. przedsiębiorczości.
  1821. Kwieciński Tomasz Jerzy dr n. prawnych - radca prawny.
  1822. Kwilecka Irena prof. - filolog, edytorstwo, biblistyka.
  1823. Kwilecki Andrzej prof. - socjolog struktury społecznej.
  1824. Kwitowski Tadeusz - laborant chemiczny, ratownik wodny i działacz sportowy, emeryt.
  1825. Labuda Aleksander Wit prof. dr hab. - filolog polski i romański, nauczyciel akademicki, dyrektor instytutu.
  1826. Labuda Gerard prof. dr hab. - historyk, emeryt.
  1827. Lach-Lachowicz Natalia mgr szt. - artystka multimedialna, wykładowca.
  1828. Lachiewicz-Złotowska Agata dr inż. - inżynier budowlany, nauczyciel akademicki.
  1829. Lachowicz Andrzej dr - artysta malarz, pomysłodawca i komisarz Międzynarodowego Triennale Rysunku organizowanego w latach 1978-95 we Wrocławiu.
  1830. Laga Krzysztof Piotr mgr - członek zarządu powiatu PO, poseł na Sejm RP II kadencji.
  1831. Laidler Piotr Maria prof. dr hab. - biochemik, nauczyciel akademicki, prodziekan Wydziału Lekarskiego, kierownik katedry i zakładu.
  1832. Lam Andrzej prof. dr hab. - historyk literatury, krytyk, nauczyciel akademicki, emerytowany profesor.
  1833. Lamentowicz Wojciech dr hab. - profesor nadzwyczajny, rektor.
  1834. Landau Zbigniew Władysław prof. zw. - profesor, prorektor Uczelni Warszawskiej im. M. Skłodowskiej-Curie.
  1835. Langowska Grażyna mgr - poseł.
  1836. Lasik Paweł Roman - adiunkt II stopnia z zakresu malarstwa, artysta malarz, rysownik, nauczyciel akademicki.
  1837. Lasota Andrzej prof. dr hab. - nauczyciel akademicki.
  1838. Lasota Grzegorz Paweł - dziennikarz, reżyser.
  1839. Lassota Józef mgr inż. - inżynier mechanik.
  1840. Latała Krzysztof dr hab. - artysta muzyk - organista, pedagog.
  1841. Latała Zbigniew dr inż. - nauczyciel akademicki, dziennikarz, fotoreporter, dyrektor.
  1842. Latawiec Bogusława mgr - nauczyciel, pisarz, redaktor, krytyk literacki.
  1843. Lato Grzegorz - technik mechanik, trener piłki nożnej, senator RP, wiceprezes klubu.
  1844. Latos Tomasz lekarz med. - st. asystent.
  1845. Latour Stanisław prof. zw dr inż. arch. p.por. WP - architekt, nauczyciel akademicki.
  1846. Lazar Wojciech mgr - prezes zarządu, prawnik.
  1847. Lebet-Minakowska Anna mgr - kustosz.
  1848. Lech Andrzej Grzegorz mgr inż. - dyrektor handlowy, inż. elektronik.
  1849. Lech Lesław mgr - przewodniczący.
  1850. Leciejewicz Lech prof. dr hab.
  1851. Ledóchowska Eleonora dr - chemik, nauczyciel akademicki, adiunkt.
  1852. Ledóchowski Henryk mgr inż. - chemik, prezes, urzędnik państwowy.
  1853. Ledóchowski Stanisław hr. - dziennikarz, publicysta kulturalny, krytyk.
  1854. Ledóchowski Wincenty - kapitan.
  1855. Lefeld Jerzy Ludwik prof. dr hab. - geolog, emerytowany pracownik naukowy, profesor.
  1856. Legowicz Wiktor mgr - dziennikarz, zastępca dyrektora.
  1857. Legutko Janusz dr - lekarz medycyny, chirurg, nauczyciel akademicki, starszy wykładowca.
  1858. Legutko Ryszard Antoni prof. dr hab. - wicemarszałek Senatu, senator VI kadencji, profesor UJ, filozof, nauczyciel akademicki.
  1859. Leitgeber Sławomir Maria mgr - prawnik, ekonomista, pisarz, publicysta.
  1860. Lemański Janusz - przewodniczący Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Polskich Hut Stali S.A.
  1861. Lengiewicz Jerzy Tadeusz - artysta malarz.
  1862. Lenz Tomasz - współwłaściciel.
  1863. Leoński Zbigniew Stanisław prof. dr hab.
  1864. Leopold Antoni Adam dr - emerytowany docent.
  1865. Leraczyk Andrzej Jan - projektant komunikacji wizualnej.
  1866. Leraczyk Zbigniew mgr inż. - inżynier chemik, menedżer, działacz samorządowy, polityk, członek rady krajowej partii.
  1867. Leszczyc Grabianka Stanisław Grzegorz inż. - inż. elektronik.
  1868. Leszczyc-Zielonacki Janusz mgr - właściciel, redaktor naczelny, dziennikarz.
  1869. Leszczyłowski Bazyli dr hab. n. farmaceut. - farmaceuta.
  1870. Leśnodorski Bogusław mgr prawa - prawnik, wspólnik kancelarii.
  1871. Leśnodorski Krzysztof dr inż. arch. - architekt, współwłaściciel biura projektów.
  1872. Levittoux-Świderska Barbara - artysta plastyk.
  1873. Lewandowska Lidia lek. weterynarii - współwłaściciel, kierownik.
  1874. Lewandowska Mirella Anna - menedżer, dekoratorka, właścicielka.
  1875. Lewandowska-Grabowska Krystyna mgr inż. - chemik, radna, działacz społeczny.
  1876. Lewandowska-Harasimowicz Marta mgr inż. - właściciel, artysta fotograf.
  1877. Lewandowski Marek - prawnik, poseł.
  1878. Lewandowski Bogdan Andrzej dr n. polit. - poseł na Sejm RP.
  1879. Lewandowski Janusz dr ekon. - deputowany do Parlamentu Europejskiego.
  1880. Lewandowski Józef Bogumił dr hab. inż. - emerytowany prof. nadzwyczajny.
  1881. Lewandowski Piotr Adam dr inż. - kpt. żeglugi wielkiej, nauczyciel akademicki, adiunkt, prezes.
  1882. Lewandowski Tadeusz inż. Elektronik - poseł RP.
  1883. Lewartowski Kazimierz dr hab. - dyrektor, profesor UW.
  1884. Lewczyński Jerzy Tadeusz - artysta fotografik.
  1885. Lewenstam Wojciech Kazimierz lek. med. - współudziałowiec, prezes, lekarz chorób wewnętrznych.
  1886. Lewiński Andrzej mgr prawa - manager, prezes zarządu.
  1887. Leyko Wanda Maria prof. dr hab. - prof. biochemii i biofizyki, b. kierownik.
  1888. Libera Antoni - pisarz, tłumacz, reżyser.
  1889. Liberadzki Bogusław prof. dr hab. - kierownik katedry, polityk, nauczyciel akademicki.
  1890. Libicki Jacek dr n. techn. - Konsul Honorowy Francji.
  1891. Libicki Marcin mgr - historyk sztuki, biznesmen, poseł.
  1892. Libicki Piotr mgr - historyk sztuki, publicysta.
  1893. Lichniak Zygmunt - krytyk filmowy i literacki, publicysta.
  1894. Lipczyńska Barbara Maria mgr - właścicielka gospodarstwa agroturystycznego, mgr filologii romańskiej.
  1895. Lipczyński Jan inż. - inżynier zootechnik, trener jeździectwa II klasy, właściciel ośrodka jeździeckiego.
  1896. Lipiec Edward mgr inż. - działacz samorządowy, radny.
  1897. Lipiec Józef prof. - profesor, filozof.
  1898. Lipiec Krzysztof mgr - poseł na Sejm RP V kadencji, nauczyciel.
  1899. Lipińska Jadwiga prof. dr hab. - emerytowany archeolog, kierownik zbiorów sztuki starożytnej.
  1900. Lipińska Marta mgr - aktorka teatralna, telewizyjna, filmowa.
  1901. Lipiński Adam mgr ekon. - poseł na Sejm RP.
  1902. Lipiński Dariusz dr - fizyk, przewodniczący Rady Miasta Poznania.
  1903. Lipiński Jan prof.
  1904. Lipiński Jerzy prof. dr hab. n. med. - lekarz, specjalista chirurg, nauczyciel akademicki.
  1905. Lipiński Rafał mgr inż. - przedsiębiorca, właściciel, prezes zarządu.
  1906. Lipowicz Włodzimierz inż. - konstruktor.
  1907. Lipowicz Wojciech mgr hist. szt. - specjalista w zakresie mebli i wnętrz zabytkowych, kustosz w Dziale Mebli.
  1908. Lipowski Grzegorz Marek mgr inż. włók. - senator RP.
  1909. Lipska-Zworska Irena mgr - artysta plastyk, ceramik.
  1910. Lipski Roman mgr - politolog, burmistrz Kłodzka.
  1911. Lipski Stanisław mgr inż. mech. - dyr.
  1912. Lipszyc Jolanta Jadwiga mgr fiz. - dyrektor.
  1913. Lis Bogdan Jerzy - właściciel firmy, przedsiębiorca.
  1914. Lis Zygmunt Emil prof. dr hab. - pedagog, artysta malarz.
  1915. Lisak Janusz dr inż. - adiunkt, nauczyciel akademicki.
  1916. Lisewski Adam mgr inż. - manager sportowy, sędzia międzynarodowy, prezes PZSz.
  1917. Lisicki Paweł mgr prawa - kierownik Działu Opinii.
  1918. Lisowska Hanna - śpiewaczka operowa, sopran dramatyczny, specjalizacja: repertuar wagnerowski.
  1919. Lisowski Andrzej prof. dr hab. inż. - profesor n. technicznych.
  1920. Lisowski Jerzy Konstanty doc. dr n. techn., inż. - inżynier mechanik, docent, sekretarz naukowy, zastępca dyrektora, członek rady Naukowej.
  1921. Listkiewicz Michał - sędzia piłkarski, prezes.
  1922. Liszcz Teresa dr hab. - prawnik, nauczyciel akademicki.
  1923. Litka Henryk - burmistrz miasta i gminy Dolsk, administratywista.
  1924. Litwiniec Bogusław Bogdan mgr fiz. teoret., dypl. reż. - animator kultury, b. senator RP oraz deputowany do Parlamentu Europejskiego, szef.
  1925. Litwiński Arkadiusz mgr prawa - Dyrektor.
  1926. Lityński Jan - matematyk, polityk.
  1927. Lohmann Kinga mgr - historyczka, działaczka organizacji pozarządowych, koordynatorka programów, dyrektorka Koalicji Karat.
  1928. Longchamps de Berier-Walewska Katarzyna dr psych. - psychoanalityk, prezes Instytutu Psychoanalizy i Psychoterapii, kierownik ambulatorium Psychoanalitycznego.
  1929. Lorenz Janusz Józef dr inż. - Senator RP, manager, polityk.
  1930. Lothe Jolanta mgr szt.
  1931. Lubczyński Maciej Grzegorz doc dr inż., dr n. technicznych - dziekan Wydziału Zarządzania Inform. Stosow. Wyższej Szkoły Handlowej w Kielcach, adiunkt na Politechnice Świętokrzyskiej w Kielcach, Katedra Pojazdów i Sprzętu Mechanicznego.
  1932. Lubicz-Łapiński Łukasz mgr historii - archiwista.
  1933. Lubińska Teresa prof. dr hab. - dziekan Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania, kierownik katedry, nauczyciel akademicki.
  1934. Lubiński Mirosław lek. med. - senator RP.
  1935. Lubowska Iwona Barbara mgr - dyrektor, nauczyciel, filolog klasyczny.
  1936. Ludwicki Jan Krzysztof prof. dr hab. - dyr.
  1937. Ludwiczuk Roman Edward - z-ca prezydenta Wałbrzycha.
  1938. Luft Krzysztof mgr szt. - rzecznik prasowy rządu.
  1939. Luft Monika mgr - dziennikarka.
  1940. Luft Stanisław Leon prof. dr hab. med. - lekarz reumatolog, konsultant.
  1941. Lukas Katarzyna Maria dr - tłumacz przysięgły j. niemieckiego.
  1942. Lukierski Jerzy prof. dr hab. - fizyk, nauczyciel akademicki, b. dyrektor instytutu.
  1943. Luks Krzysztof prof. - nauczyciel akademicki.
  1944. Lula Henryk prof. zw. - artysta rzeźbiarz, ceramik.
  1945. Lutczyn Edward - rysownik-karykaturzysta.
  1946. Lutkowski Karol prof. dr hab. - kierownik.
  1947. Lutomski Jerzy prof. dr hab. dr h.c. - zastępca dyrektora ds. naukowo - badawczych.
  1948. Łabęcki Stanisław prof. - grafik, malarz.
  1949. Ładziński Radosław Jerzy prof. dr - emerytowany profesor.
  1950. Łajming Włodzimierz prof. - profesor.
  1951. Łangowska-Szczęśniak Urszula dr hab. - profesor, dziekan Wydziału Ekonomicznego.
  1952. Łapicki Andrzej prof. - aktor, reżyser, wykładowca.
  1953. Łapiński Mariusz prof. - dyrektor.
  1954. Łaszkiewicz Krzysztof Hubert dr prawa - konsultant prawny.
  1955. Łatas Marek Jerzy mgr - poseł na Sejm RP V kadencji, nauczyciel.
  1956. Ławniczakowa Agnieszka - historyk sztuki, kurator Galerii Sztuki Polskiej, zastępca dyrektora.
  1957. Ławrynowicz Zofia mgr - wicedyrektor, pedagog, animator kultury.
  1958. Łazarczyk Jan gen. brygady - generał brygady WP.
  1959. Łazarska Helena prof. zw. - śpiewaczka, prof. śpiewu solowego.
  1960. Łączkowski Paweł dr - socjolog, polityk, profesor kontraktowy.
  1961. Łączkowski Wojciech prof. dr hab. n. praw. - prawnik, sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku, były członek Rady Polityki Pieniężnej, nauczyciel akademicki, kierownik katedry.
  1962. Łączny Jan - technik mechanik, ogrodnik, poseł Samoobrony RP IV kadencji sejmu.
  1963. Łebkowski Andrzej h. Dąbrowa mgr inż. - bioenergoterapeuta.
  1964. Łenyk Zygmunt mgr - dyrektor, właściciel.
  1965. Łepkowski Andrzej h. Dąbrowa - artysta plastyk.
  1966. Łepkowski Antoni mgr prawa - adwokat, współwłaściciel.
  1967. Łęcki Włodzimierz dr inż. n. techn. - dr inż. nauk technicznych, senator RP V kadencji.
  1968. Łęgowski Stanisław prof. dr hab. - emeryt.
  1969. Łętowska Ewa prof. zw. n. praw. - prawnik.
  1970. Łoch Eugenia prof. dr hab. - pracownik naukowo-dydaktyczny, profesor doktor habilitowany, historyk literatury polskiej.
  1971. Łodziana Tadeusz prof. - rzeźbiarz.
  1972. Łodzińska Magdalena mgr - ekonomista, właściciel restauracji.
  1973. Łodziński Kazimierz prof. dr hab. - specj. w zakresie chirurgii dziecięcej, przew. komitetu.
  1974. Łojek Tadeusz lek. med. - radiolog.
  1975. Łomnicki Adam prof. dr hab. - biolog, ekolog, emerytowany nauczyciel akademicki.
  1976. Łopata Jan mgr inż. mech. - wicewojewoda lubelski.
  1977. Łopatkowa Maria - nauczycielka, pisarz, pedagog, polityk.
  1978. Łopiński Maciej Jan mgr polonistyki - prezes, manager, dziennikarz.
  1979. Łopuski Jan Zygmunt prof. zw. dr hab. prawa cyw. - em. nauczyciel akademicki, konsultant ubezpieczeniowy.
  1980. Łopuszański Jan Tadeusz prof. dr - fizyk.
  1981. Łopuszański Maciej mgr inż. - architekt, nauczyciel akademicki, starszy wykładowca.
  1982. Łoskot Krzysztof mgr inż. urz. sanit. - prezes zarządu.
  1983. Łossan Adam Zdzisław mgr ekon. - burmistrz.
  1984. Łossowski Piotr prof. dr hab. - historyk.
  1985. Łoś Andrzej Antoni dr hab. - historyk, nauczyciel, urzędnik samorządowy.
  1986. Łoś Marek Jarosław dr inż. - hydrotechnik, projektant, współwłaściciel.
  1987. Łoziński Adam - przewodniczący Rady Miasta.
  1988. Łoziński Jan mgr prawa - dziekan Izby Radców Prawnych, prawnik, radca prawny.
  1989. Łoziński Marcel mgr inż. mgr szt. - reżyser filmowy.
  1990. Łoziński Zygmunt Jerzy mgr prawa - właściciel, adwokat.
  1991. Łubieński Tomasz mgr - dziennikarz, pisarz, publicysta, redaktor naczelny, filolog.
  1992. Łuczak Aleksander Piotr prof. dr hab. - pracownik naukowy.
  1993. Łuczak Krystian Walery mgr politol. - poseł.
  1994. Łuczak Maciej mgr inż. - geodeta, dyrektor.
  1995. Łuczak Mieczysław Marcin - administratywista, starosta.
  1996. Łuczkiewicz Tadeusz prof. dr hab. - pracownik naukowo-dydaktyczny, kierownik.
  1997. Łuczycki Andrzej mgr prawa - senator.
  1998. Łukaciejewska Elżbieta mgr - przewodnicząca, ekonomistka.
  1999. Łukasiewicz Ryszard mgr filol. pol. - prezes zarządu.
  2000. Łukasik Seweryn Jan prof. dr hab. - lekarz.
  2001. Łukaszczyk Władysław - technik mechanik, nauczyciel, radny.
  2002. Łukaszewicz Józef, prof.nadzw., dr hab. - emerytowany prof. UWr., naucz. akadem., matematyk.
  2003. Łukaszewicz Justyna dr hab. - adiunkt, romanista, tłumacz.
  2004. Łukaszewicz Kazimierz prof. dr hab. - prof. dr. hab. nauk fizycznych w zakr. krystalografii.
  2005. Łukaszewicz Marcin Ziemowita dr inż. - kierownik.
  2006. Łukaszewicz Marian Andrzej dr - inżynier elektronik, emerytowany pracownik naukowo-dydaktyczny.
  2007. Łukaszewicz Olgierd mgr szt. - prezes ZASP, aktor.
  2008. Łukaszewicz Piotr Feliks Karol dr n. humanist. - historyk sztuki, kurator galerii.
  2009. Łukomska Izabella - modelka.
  2010. Łukomski Jerzy mgr inż. - zootechnik, przedsiębiorca, właściciel firmy.
  2011. Łuszczewska-Król Janina dr - lek., specjalista reumatolog.
  2012. Łużniak Karol Antoni - górnik, poseł na Sejm RP III kadencji.
  2013. Łybacka Krystyna dr n. mat. - pracownik nauk. Instytutu Matematyki Politechniki Poznańskiej, poseł na Sejm RP.
  2014. Łyczywek Krystyna - romanistka, tłumacz przysięgły j. francuskiego, artysta fotografik, dziennikarz.
  2015. Łyczywek Włodzimierz mgr - adwokat, Senator VI kadencji Senatu RP.
  2016. Łysak Paweł - reżyser teatralny, wicedyrektor.
  2017. Mach Wojciech dr n. med. - ordynator Oddz. Pediatrycznego.
  2018. Mach Zdzisław prof. dr hab. n. humanist. - socjolog, profesor UJ, kierownik Katedry.
  2019. Machałek Marzena mgr - poseł na Sejm RP V i VI kadencji.
  2020. Macharski Franciszek ks. kard. dr - teolog, ksiądz katolicki, kardynał, emerytowany arcybiskup krakowski.
  2021. Machnicka-Rowińska Barbara prof. dr hab. wet. - pracownik naukowy, lekarz weterynarii.
  2022. Machnik Zygmunt mgr inż. - polityk, społecznik.
  2023. Machnik-Słomka Joanna dr inż. - dyrektor Regionalnego Centrum Innowacji i Transferu Technologii, nauczyciel akademicki.
  2024. Machowska-Kaczmarek Beata mgr - dziennikarz.
  2025. Machulski Jan - aktor, reżyser, nauczyciel akademicki.
  2026. Machulski Juliusz mgr - reżyser, dyrektor artystyczny.
  2027. Maciąg Ludwig prof. zw. - artysta malarz.
  2028. Maciąg Włodzimierz Janusz prof. dr hab. - polonista, historyk, krytyk literatury i prozaik, nauczyciel akademicki, kierownik zakładu i wicedyrektor instytutu.
  2029. Maciejewicz Janusz Tomasz inż. mechaniz. górn. - emeryt.
  2030. Maciejewski Krzysztof mgr inż. - poseł na Sejm RP V kadencji, przedsiębiorca.
  2031. Maciejewski Witold prof. dr hab. - kierownik zakładu języków skandynawskich.
  2032. Maciejewski Wojciech prof. dr hab. - prorektor ds. rozwoju i badań naukowych.
  2033. Maciejowski Jan prof. - reżyser, profesor na Wydziale Reżyserii.
  2034. Macierewicz Antoni mgr - były poseł na Sejm RP, historyk.
  2035. Maciszewski Jarema prof. dr hab. - historyk, nauczyciel akademicki, prof.
  2036. Maćkała Tadeusz mgr prawa - radca prawny, poseł.
  2037. Maćkowiak Krzysztof mgr - prezes zarządu.
  2038. Madajczyk Czesław Jan prof. - historyk.
  2039. Madaliński Kazimierz prof. dr hab. n. med. - kier. Zakładu Immunopatologii.
  2040. Madej Jerzy Stanisław dr hab. inż. - nauczyciel akademicki, profesor nadzwyczajny.
  2041. Madeyska-Pilchowa Anna mgr filol. pol. - muzyk-lutnistka, wokalistka, wiceprezes fundacji artystycznej.
  2042. Madeyski Jerzy - historyk i krytyk sztuki.
  2043. Madyda-Legutko Renata dr hab. - archeolog, nauczyciel akademicki, adiunkt.
  2044. Magdzik Wiesław Jan prof. dr hab. n. med. - lekarz-epidemiolog, emerytowany pracownik Państwowego Zakładu Higieny, wykładowca w Wyższej Szkole Umiejętności w Kielcach i w Lubelskiej Wyższej Szkole im. Króla Władysława Jagiełły.
  2045. Magner Zygmunt prof. - artysta malarz.
  2046. Majer Ryszard - dyrektor.
  2047. Majerczyk-Owczarek Zofia
  2048. Majewska-Waraszkiewicz Małgorzata mgr filologii japońskiej - dyrektor, historyk sztuki.
  2049. Majewski Andrzej Piotr mgr prawa - adwokat, radca prawny.
  2050. Majewski Henryk dr n. techn. - prezydent.
  2051. Majewski Jan prof. dr hab. - ekonomista.
  2052. Majewski Janusz prof. zw. - architekt, reżyser, scenarzysta.
  2053. Majewski Maciej mgr - prawnik, manager, wiceprezes, czł. zarządu.
  2054. Majewski Tomasz prof. dr hab. - botanik, nauczyciel akademicki, profesor zwyczajny.
  2055. Makowiecki Jan Marcin mgr - filolog polski, dziennikarz, zastępca redaktora naczelnego.
  2056. Makowski Edward Władysław - technik odzieżowy, właściciel.
  2057. Makowski Tomasz lek. med. - specjalista ginekolog-położnik, ordynator Oddziału Położniczo-Ginekologiczno-Noworodkowego.
  2058. Maksymowicz Stanisław dr - instruktor I klasy sportów lotniczych, nauczyciel akademicki, kierownik zespołu.
  2059. Maksymowicz Wojciech Stefan dr hab. - kier. Kliniki Neurochirurgii CSK MSWiA, lekarz neurochirurg.
  2060. Malak Tadeusz prof. - aktor, reżyser, nauczyciel akademicki, profesor.
  2061. Malanowski Robert mgr prawa - płk, wojskowy prokurator garnizonowy, prawnik.
  2062. Malanowski Stanisław Kajetan prof. dr hab. - chemik, nauczyciel akademicki, profesor.
  2063. Malec Stanisław mgr inż. mjr rez. WP - doradca ds. budownictwa i inwestycji.
  2064. Malecki Ignacy prof. dr hab. - emeryt, prof. Akustyki, naukoznawca.
  2065. Malewicz-Madey Anna - prezes, artystka śpiewaczka, mezzosopran.
  2066. Malicka-Zamorska Anna mgr sztuki - artysta ceramik.
  2067. Malik Ewa z d. Marszałek mgr inż. metalurg - pełnomocnik partii Prawo i Sprawiedliwość.
  2068. Malinowska-Petelenz Beata mgr - architekt, artysta malarz, pracownik naukowo-dydaktyczny.
  2069. Malinowski Andrzej dr - manager, ekonomista.
  2070. Malinowski Eugeniusz dr inż. n. roln. - prezes zarządu.
  2071. Malinowski Janusz - publicysta.
  2072. Malinowski Roman dr n. ekon. - emerytowany ekonomista.
  2073. Malinowski Ryszard Józef mgr inż. mechanik - przedsiębiorca, właściciel, prezes.
  2074. Maliszewska Anna prof. dr hab. - prof., kier. pracowni petrologii.
  2075. Malko Jacek Maria prof. dr hab. n. techn. - prof. zwyczajny.
  2076. Małachowicz Edmund prof. dr hab. - architekt, historyk architektury, konserwator.
  2077. Małecka Libera Beata dr - lekarz medycyny, laryngolog, p.o. dyrektora naczelnego.
  2078. Małecki Grzegorz - aktor.
  2079. Małecki Jan Marian prof. dr hab. - emerytowany profesor historii.
  2080. Małek Andrzej - radny, inżynier zootechnik.
  2081. Małłek Janusz M.M. prof. - historyk.
  2082. Mamiński Marcin Maria mgr prawa - adwokat.
  2083. Mamoń Marcin mgr - historyk, reżyser filmów dokumentalnych, właściciel firmy.
  2084. Maniewski Roman prof. dr hab. - kierownik Zakładu Biopomiarów i Bioregulacji, pracownik naukowy, członek korespondent PAN.
  2085. Maniura Edward Makary mgr - mgr techniki, poseł RP.
  2086. Mann Wojciech mgr - dziennikarz, aktor, tłumacz.
  2087. Manturzewska Maria prof. dr hab. - psycholog muzyki.
  2088. Mańkiewicz-Cudny Ewa mgr fiz. - dziennikarz, wiceprezes FSNT NOT, redaktor naczelna Przeglądu Technicznego.
  2089. Mańkowska Ewa Maria dr inż. n. rolniczych - dyrektor.
  2090. Mańkowski Andrzej Marian mgr socjol. - dyrektor, socjolog.
  2091. Mańkowski Jerzy Maria Andrzej Marek hr. mgr ekonomii i n. społecznych - zarządca, właściciel Pałacu w Brodnicy, konsultant w dziedzinie środowiska i energetyki.
  2092. Mańkowski Stanisław prof.dr hab.inż. - nauczyciel akademicki, inż. środowiska.
  2093. Mańkut Władysław mgr - dyrektor, ekonomista, manager.
  2094. Marasek Mariusz mgr - elektroenergetyk, historyk, socjolog, polityk, działacz samorządowy, prorektor.
  2095. Marchwica Wojciech dr - muzykolog, menadżer kultury.
  2096. Marchwiński Jerzy prof. - pianista.
  2097. Marcinek Jerzy prof. - emerytowany kierownik.
  2098. Marciniak Roman prof. dr hab. - stały członek doradczy.
  2099. Marcinkiewicz Kazimierz mgr - b. prezes Rady Ministrów i poseł na Sejm RP, fizyk, dyrektor w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju w Londynie.
  2100. Marcyniuk Janusz - prezes zarządu.
  2101. Marczewski Marian Mirosław mgr - poseł RP.
  2102. Marczułajtis Jagna Kinga - snowbordzistka.
  2103. Marczyńska Janina lek. - emeryt, lekarz.
  2104. Marecki Jacek prof. - profesor, nauczyciel akademicki.
  2105. Marianowicz Antoni Kazimierz - literat, przewodniczący.
  2106. Marianowska Barbara mgr - poseł na Sejm RP IV i V kadencji, ekonomistka, pracownik Naczelnej Izby Kontroli.
  2107. Marjańska Ludmiła mgr - poetka.
  2108. Markiewicz Leon prof. dr hab. - krytyk i teoretyk muzyki, pedagog.
  2109. Markiewicz Marek mgr prawa - dziennikarz, adwokat.
  2110. Markiewicz Tadeusz mgr szt. - rzeźbiarz.
  2111. Markiewicz Władysław prof. dr hab. - socjolog.
  2112. Markowiak Andrzej inż. mech. - inżynier mechanik, poseł na Sejm RP.
  2113. Markowska-Resich Danuta - współwłaściciel, reżyser.
  2114. Markowski Andrzej mgr - psycholog, właściciel poradni.
  2115. Markowski Jerzy dr n. techn. - inż. górnik.
  2116. Markowski Tomasz Maciej mgr - poseł Rzeczpospolitej.
  2117. Marlicz Krzysztof prof. - profesor gastroenterolog.
  2118. Marszałek Waldemar - sportowiec, motorowodniak, mechanik silników spalinowych.
  2119. Martusewicz Jacek dr - artysta plastyk, nauczyciel akademicki, adiunkt, prodziekan.
  2120. Marusarz-Gądek Magdalena - specjalistka od rehabilitacji i narciarstwa, malarka.
  2121. Masłowska Ewa Jadwiga dr n. humanistycznych - właściciel.
  2122. Masłowski Jerzy Marian mgr hist. - senator RP.
  2123. Massalski Adam prof. dr hab. - rektor, nauczyciel akademicki, historyk.
  2124. Maszkiewicz Zdzisław - przewodniczący.
  2125. Materna Jerzy Marian mgr inż. budownictwa lądowego - poseł na Sejm RP, menedżer.
  2126. Materski Edward Henryk dr - Biskup Diecezjalny - Senior, duchowny.
  2127. Matłosz-Mamak Ewa dr n. humanistycznych - psychoterapeuta, nauczyciel akademicki, redaktor.
  2128. Matusiak Grzegorz inż. - przewodniczący Zarządu Osiedla Zofiówka.
  2129. Matuszak Grzegorz dr hab. n. humanistycznych - socjolog, nauczyciel akademicki, senator RP.
  2130. Matuszkiewicz Jan Marek dr hab. - geobotanik.
  2131. Matuszkiewicz Jerzy - muzyk, kompozytor, dyrygent.
  2132. Matuszny Kazimierz mgr inż. - poseł na Sejm RP.
  2133. Matyjaszkiewicz Jan mgr sztuki - aktor.
  2134. Mauberg Marta mgr - politolog, manager.
  2135. Mazan Andrzej Zenon mgr fiz. - przewodniczący.
  2136. Mazurek Beata mgr - poseł na Sejm RP, członek PiS, menedżer administracji i rynku pracy.
  2137. Mazurek Janusz Andrzej dr n. prawnych - z-ca prezydenta, nauczyciel akad., prawnik.
  2138. Mazurkiewicz Marek Karol dr hab. - profesor nadzwyczajny.
  2139. Mazurowski Ryszard Olgierd dr archeologii - archeolog.
  2140. Mazuś Jerzy Ryszard mgr - mgr sztuki, plastyk miejski, nauczyciel.
  2141. Mączka Zbigniew Jan - naczelnik Delegatury Pd-Wsch. Urzędu Lotnictwa Cywilnego.
  2142. Mączyński Andrzej prof. dr hab. - prawnik, profesor zwyczajny UJ, sędzia.
  2143. Mądzik Leszek - reżyser, scenograf, malarz, dyrektor artystyczny.
  2144. Mąsior Bogusław mgr - chemik, menedżer, polityk, senator.
  2145. Meisenr Jan Krzysztof prof. dr hab. - emeryt prof., artysta plastyk, inż. mechanik, wykładowca akademicki.
  2146. Meissner Jakub - organizator imprez, były właściciel firmy.
  2147. Meissner Krystyna mgr - filolog polski, reżyser, dyrektor naczelny i artystyczny.
  2148. Meizel Józef lek. med. - emerytowany specjalista chorób wewnętrznych.
  2149. Melanowicz Mikołaj prof. dr hab. - profesor, pracownik naukowy, japonista.
  2150. Mencina Jacek Witold mgr inż. budownictwa - prezes zarządu.
  2151. Mencwel Andrzej prof. dr hab. - kulturoznawca, publicysta, eseista, nauczyciel akademicki, do 2005 dyrektor instytutu, obecnie przew. rady.
  2152. Mendys Wacław dr prawa - adwokat, pracownik naukowo-dydaktyczny.
  2153. Meres Zbigniew gen. brygadier - zastępca prezydenta miasta.
  2154. Merkel Jacek - przedsiębiorca.
  2155. Messner Zbigniew prof. dr hab. - ekonomista, naukowiec, nauczyciel akademicki, działacz społeczny i polityczny, kierownik.
  2156. Meysztowicz Jerzy - przedsiębiorca, polityk, członek Zarządu Krajowego UW, przewodniczący Regionu Małopolskiego.
  2157. Mężydło Antoni mgr inż. - Poseł RP.
  2158. Mężyk Ewa Maria lek. med. - specjalista neurolog.
  2159. Michalec Iwonna Wiesława mgr - ekonomistka, właścicielka.
  2160. Michalewicz Janusz Ireneusz mgr ekonomii - przedsiębiorca, właściciel.
  2161. Michalik Marek mgr historii - historyk, przewodniczący, członek rady nadzorczej.
  2162. Michalska-Dembińska Barbara mgr prawa - producent filmowy.
  2163. Michalska-Szaybo Alicja mgr - producent TV.
  2164. Michalski Eugeniusz inż. - rolnik, właściciel gospodarstwa rolnego, większościowy współwłaściciel gospodarstwa Witkowice k. Poznania.
  2165. Michalski Jan mgr inż. - inżynier elektronik, działacz sportowy i samorządowy, właściciel firmy.
  2166. Michalski Jan prof. dr hab. - profesor, chemik.
  2167. Michalski Stanisław mgr - aktor.
  2168. Michałek Jan Jakub prof. dr hab. n ekonomicznych - profesor, kierownik Katedry Makroekonomii i Teorii Handlu Zagranicznego.
  2169. Michałek Rudolf prof. dr hab. - inżynier rolnictwa, nauczyciel akademicki, kierownik katedry.
  2170. Michałowska-Gorywoda Krystyna prof.zw. - kierownik Katedry Międzynarodowych Organizacji Gospodarczych.
  2171. Michałowski Jacek mgr - urbanista, dyrektor biura.
  2172. Michałowski Jacek mgr psychologii - psycholog, manager, urzędnik.
  2173. Michałowski Janusz mgr - aktor.
  2174. Michałowski Tomasz mgr filol. pol. - Senator Ziemi Częstochowskiej IV Kadencji, 1997-2001.
  2175. Michna Waldemar prof. dr hab. inż. - prezes, profesor nauk ekonomicznych.
  2176. Michniewicz Jolanta Katarzyna mgr - dziennikarka, publicystka polityczna.
  2177. Michniewicz Marian prof. - emeryt.
  2178. Michniewicz Zbigniew Sławomir dr n. medycznych - z-ca ordynatora Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej.
  2179. Miecugow Grzegorz mgr filozofii - główny wydawca wiadomości.
  2180. Mieczkowski Jerzy mgr prawa
  2181. Mielcarek Ewa - ekonomista, prezes zarządu i dyrektor.
  2182. Mielewczyk Krzysztof - prezes zarządu.
  2183. Mier-Jędrzejowicz Edward mgr inż., MBA - prezes zarządu.
  2184. Mierzejewski Jerzy prof. - artysta malarz.
  2185. Mierzejewski Michał Paweł prof. dr hab. - kierownik.
  2186. Mierzwa Zbigniew mgr - Starosta Powiatu Przeworskiego, inżynier mechanizacji rolnictwa.
  2187. Mieszkowska-Dalecka Krystyna mgr sztuki - artysta plastyk.
  2188. Mieszkowski Krzysztof - filolog polski, kulturoznawca, redaktor naczelny.
  2189. Miętkiewski Janusz dr n. med. - specjalista patomorfolog.
  2190. Migdalski Stefan lek. med. - główny specjalista ds. marketingu.
  2191. Mika Stanisław prof. - emerytowany profesor UW, dziekan, psycholog.
  2192. Mikołajczyk Marian prof. dr hab. - chemik, prezes Oddziału PAN.
  2193. Mikosz Andrzej mgr - prawnik, radca prawny, współpracownik kancelarii.
  2194. Mikosza-Januszewicz Ewa - lekarz medycyny, ordynator oddziału.
  2195. Mikucka-Oramus Marta Jadwiga mgr - dyrektor, nauczyciel.
  2196. Mikucki Jan - dyrektor, organizator turystyki.
  2197. Mikucki Jerzy prof. dr. hab. - lekarz medycyny, mikrobiolog, nauczyciel akademicki, profesor i pełnomocnik rektora.
  2198. Mikuła Krzysztof mgr - prawnik, działacz społeczny i polityczny, asystent wicemarszałka.
  2199. Mikułowski Pomorski Jerzy prof. dr hab. - socjolog, prof. emerytowany.
  2200. Milcarz Henryk mgr - wiceprezes.
  2201. Milczanowski Andrzej mgr prawa - notariusz.
  2202. Milewska-Duda Janina prof. dr hab. - inżynier chemik, nauczyciel akademicki, dziekan i kierownik zakładu.
  2203. Milewska-Zawada Anna - aktorka.
  2204. Milewski Zdobysław mgr - dyplomata.
  2205. Milian Jerzy Stanisław mgr szt. - kompozytor, jazzman, wibrafonista, malarz.
  2206. Miller Jerzy mgr inż. - sekretarz stanu, doradca ds. makroekonomicznych, inżynier automatyki cyfrowej.
  2207. Miller Leszek mgr n. polit. - polityk, b. premier RP.
  2208. Milner Danuta z d. Helbin - dyrektor.
  2209. Milowicz Elżbieta mgr - artysta plastyk, architekt wnętrz.
  2210. Miłek Marian prof. dr hab. inż. n. techn. - nauczyciel akademicki, rektor.
  2211. Miłobędzki Maciej mgr inż. architekt - współwłaściciel i partner.
  2212. Minakowski Dariusz Stefan dr - Nauczyciel akademicki.
  2213. Minakowski Jerzy Ryszard mgr - bibliotekarz.
  2214. Minakowski Marek Jerzy dr - filozof, historyk, genealog, dyrektor działu.
  2215. Miodek Jan prof. dr hab. - polonista, nauczyciel akademicki, dyrektor instytutu.
  2216. Miodońska-Brookes Ewa Janina prof. - filolog, prof. nadzw.
  2217. Miodoński Adam Jan prof. dr hab. - kierownik Pracowni Mikroskopii Skaningowej (1993-2005; emerytowany we wrześniu 2005).
  2218. Miodowicz Konstanty Bronisław mgr etnografii - poseł.
  2219. Mioduszewski Józef herbu Ostoja mgr inż. ekonomiki rolnictwa - poseł na Sejm RP.
  2220. Mironowicz Krzysztof mgr - dziennikarz, trener i konsultant public relations, redaktor.
  2221. Misiak Tomasz mgr - ekonomista, wiceprezes zarządu, menedżer.
  2222. Misiołek Andrzej dr chemii - nauczyciel akademicki, chemik, filozof.
  2223. Misiołek Kazimierz mgr chemii - dyrektor administracyjny, kierownik Zakładu Praktyk Pedagogicznych.
  2224. Misior-Molicka Anna Maria - właściciel firmy.
  2225. Miszczuk Piotr mgr filol. pol. - dyrektor Biura Prac Senackich.
  2226. Misztal Piotr - biznesmen, właściciel.
  2227. Miśkiewicz Stanisław - prezes.
  2228. Mitręga Jan mgr inż. - były wicepremier, długoletni Minister Górnictwa.
  2229. Mitura Stanisław Feliks prof. dr hab., prof. zw. - fizyk, specjalista w dziedzinie inżynierii materiałowej, nauczyciel akademicki, prorektor Politechniki Łódzkiej, zastępca dyrektora instytutu, kierownik zakładu.
  2230. Mitzner Piotr dr hab. - teatrolog, historyk literatury, nauczyciel akademicki, pisarz, dziennikarz.
  2231. Mleczko Antoni mgr - kompozytor, dziennikarz, kierownik klubu.
  2232. Młodnicka-Zarembianka Zdzisława Stefania - aktorka.
  2233. Młokosiewicz Grzegorz - dziennikarz.
  2234. Młynarczyk Jerzy prof. dr hab. - profesor tytularny, kierownik.
  2235. Młynarski Wojciech Marian mgr filol. pol. - literat, reżyser, wykonawca estradowy.
  2236. Młyńczak Aldona Janina mgr inż. - architekt.
  2237. Modzelewski Chris - prezes, właściciel.
  2238. Modzelewski Karol prof. - historyk.
  2239. Modzelewski Kazimierz Edward inż. - prezes.
  2240. Mogiła Lisowski Zygmunt mgr inż. - inż. chemik, działacz polityczno-społeczny.
  2241. Mokry Włodzimierz prof. n. humanist. - ukrainista, prezes.
  2242. Mokrzecki Lech Marian prof. hist. nauki, oświaty i wych. - profesor zwyczajny, kierownik Katedry.
  2243. Mokrzycki Jerzy Władysław mgr prawa - doradca Wojewody Zachodniopomorskiego.
  2244. Molicki Witold Jerzy prof. dr hab. - prof. nadzwyczajny, architekt, urbanista.
  2245. Molicki Zbigniew Andrzej - technik poligraf, właściciel firmy.
  2246. Moll Jacek J. dr hab. n. med. - lekarz kardiochirurg, kierownik kliniki.
  2247. Moll Jadwiga dr hab. n. med. - lekarz, kier. pracowni echokardiografii, z-ca kier. kliniki.
  2248. Mondeschein-Komornicka Małgorzata - szefowa, agent.
  2249. Moraczewski Wojciech inż. - prezes.
  2250. Morawiec Magdalena - manager, dyrektor.
  2251. Morawiec Ryszard - właściciel, emeryt.
  2252. Morawiecki Kornel dr - fizyk, polityk, nauczyciel matematyki, st. wykładowca.
  2253. Morawińska Agnieszka dr hist. szt. - dyrektor.
  2254. Morawska-Nowak Barbara mgr biol. - redaktor naczelna Informatora Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego Co słychać.
  2255. Morawski Jerzy - muzykolog.
  2256. Morawski Kazimierz herbu Nałęcz - działacz społeczny, polityk, prezes.
  2257. Moryciński Grzegorz - malarz.
  2258. Moskal Kazimierz mgr - poseł na Sejm RP, historyk, polityk, pedagog, urzędnik samorządowy.
  2259. Moskalewicz Paweł mgr - prawnik, redaktor, zastępca redaktora naczelnego.
  2260. Mossakowska Bibiana prof. dr hab. med. - emer. ordynator, chirurg dziecięcy.
  2261. Mossakowska Wanda dr hab. - historyk sztuki, docent, kierownik Zbiorów Fotografii i Rysunków Pomiarowych.
  2262. Mossakowski Stanisław Maria prof. dr hab. - kierownik Zakładu Historii Sztuk Plastycznych Instytutu Sztuki Polskiej Akademii Nauk, przewodniczący Wydziału I Nauk Społecznych PAN.
  2263. Mostowski Jan prof. dr hab. - kierownik zakładu, fizyk.
  2264. Moszner Zenon prof. zw. dr hab. - matematyk, nauczyciel akademicki.
  2265. Moszyński Leszek prof. zw. - emeryt, nauczyciel akademicki.
  2266. Motowidło Tadeusz - poseł na Sejm RP.
  2267. Motyka Lucjan - emeryt.
  2268. Mroczkowski Maciej płk dr inż. - adiunkt, kierownik Zakładu Systemów Optoelektronicznych, oficer WP, pracownik naukowo-dydaktyczny.
  2269. Mrowec Stanisław prof. dr hab. - fizykochemik, emerytowany nauczyciel akademicki, profesor.
  2270. Mrozowicki Michał Piotr prof. - prof. nadzw., prodziekan, kier.
  2271. Mrożek Andrzej mgr - fizyk, właściciel.
  2272. Mrówczyński Tadeusz Jan mgr inż. architekt - architekt, przewodniczący sekcji.
  2273. Mróz Zenon prof. dr hab. inż. - naukowiec.
  2274. Mróz-Raynoch Łucja - grafik-projektant, rysownik, reżyser, scenograf.
  2275. Muchacki Rafał lek. med. - dyrektor.
  2276. Mueller-Malesińska Małgorzata dr n. med. - kier. Kliniki, otolaryngolog, spec. audiolog.
  2277. Mularczyk Andrzej mgr - prozaik, autor literatury faktu, scenarzysta filmowy i TV, dramaturg radiowo-tv.
  2278. Müldner-Nieckowski Piotr Przemysław dr n. med. - pisarz, lekarz, językoznawca, wydawca.
  2279. Munyama Killion Munzele dr - adiunkt.
  2280. Murawska Beata mgr malar. - artysta malarz.
  2281. Murawska Elżbieta mgr szt. - artysta plastyk.
  2282. Murawski Marian mgr szt. - artysta plastyka.
  2283. Murdzek Wojciech mgr inż. - prezydent miasta.
  2284. Murias Halina mgr ekon. - ekonomistka, radna miejska, menedżer.
  2285. Murynowicz Alicja - poseł na Sejm RP II kadencji, nauczycielka języka rosyjskiego.
  2286. Murynowicz Janusz - dziennikarz, dyrektor oddziału, kierownik redakcji rejonowej.
  2287. Murzewski Janusz prof. dr - inżynier budownictwa lądowego, profesor zwyczajny, emerytowany nauczyciel akademicki.
  2288. Musiał Jan mgr - kanclerz.
  2289. Musiał Zbigniew Andrzej - poseł.
  2290. Musioł Karol prof. dr hab. - dziekan Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki UJ, prof. zwyczajny UJ.
  2291. Muszyński Marek mgr - poseł na Sejm RP IV kadencji.
  2292. Mycielska-Dowgiałło Elżbieta prof. dr hab. - geograf, nauczyciel akademicki, rektor.
  2293. Mycielski Andrzej prof. - prof., fizyk.
  2294. Mycielski Roman Edward prof. - prof., nauczyciel akademicki.
  2295. Myczkowski Tadeusz Kalikst dr n. med. - lekarz, ordynator Oddziału Chirurgii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej.
  2296. Myjak Jarosław, mgr - adwokat, radca prawny, prezes zarządu spółki.
  2297. Myler Tadeusz Józef - poseł na Sejm RP, właściciel firmy, mechanik.
  2298. Myszkowski Grzegorz mgr - trener żeglarstwa, przedsiębiorca, właściciel firmy.
  2299. Myszkowski Teodor - mistrz Polski i Europy Centralnej w klasie Superbike.
  2300. Myślik Konrad mgr - dziennikarz, publicysta, scenarzysta, specjalista PR, kierownik projektów.
  2301. Myśliwski Wiesław - powieściopisarz, dramatopisarz, publicysta i członek redakcji pism kulturalno-literackich.
  2302. Nadachowski Michał Andrzej dr inż. - redaktor naczelny, dr inż. elektronik, dziennikarz.
  2303. Nadolski Jerzy dr n. biol. - adiunkt, biolog, pracownik naukowy.
  2304. Naganowski Tomasz prof. dr n. humanist. - prof. WSUS, nauczyciel akademicki, arbiter, eseista.
  2305. Nahorny Włodzimierz - muzyk, kompozytor.
  2306. Naimski Piotr dr - nauczyciel akademicki, polityk.
  2307. Najwer Ewa dr filol. pol. - pisarz.
  2308. Nakonieczny Aleksander prof. dr hab. inż. - dyrektor instytutu, menedżer.
  2309. Nakwaski Włodzimierz Jerzy prof. dr hab. n. techn. - Associate Professor of Physics of Seminconductor Lasers (University of New Mexico, Albuquerque, USA), profesor zw., dyrektor Instytutu Fizyki i dziekan wydziału.
  2310. Nałęcz Maciej prof. zw. dr inż. - dyrektor Międzynarodowego Centrum Biocybernetyki.
  2311. Nałęcz Tomasz prof. dr hab. - historyk, nauczyciel akademicki, pracownik naukowy.
  2312. Nałęcz-Komornicki Stanisław - gen. brygady.
  2313. Namysłowski Zbigniew - kompozytor, solista jazzowy.
  2314. Namyślak Witold mgr - burmistrz Lęborka, ekonomista.
  2315. Napieralski Grzegorz mgr politol. - sekretarz.
  2316. Napierała Konrad mgr - dziennikarz, menadżer.
  2317. Napiórkowski Stanisław Celestyn prof. dr hab. - franciszkanin OFM Conv, prof. KUL, mariolog, ekumenista, metodolog teologii, organizator badań teologicznych.
  2318. Narkiewicz Olgierd prof. - nauczyciel akademicki, lekarz.
  2319. Naruszewicz-Lesiuk Danuta prof. dr hab. - emerytowany pracownik naukowy PZH.
  2320. Narzyński Juliusz prof. - malarz.
  2321. Nasiłowski Władysław Wojciech prof. dr hab. n. med. - nauczyciel akademicki, kierownik.
  2322. Naskalski Jerzy prof. dr hab. - biochemik, nauczyciel akademicki, kierownik katedry i zakładu.
  2323. Nassalski Jan Paweł prof. dr hab. - fizyk.
  2324. Nast Włodzimierz Adam, dr teol. - proboszcz.
  2325. Natanek Adam - dyrygent.
  2326. Nawara Marek mgr inż. - inż. hutnik, działacz samorządowy i polityczny, marszałek.
  2327. Nekanda-Trepka Włodzimierz Maria h. Topór - właściciel firmy, inż. chłodnik.
  2328. Nemś Anna mgr - ekonomistka, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej.
  2329. Netz Feliks mgr filol. pol. - dziennikarz, pisarz, poeta, autor słuchowisk, publicysta, krytyk filmowy i literacki, tłumacz literatury pięknej.
  2330. Neumann Sławomir mgr - starosta, ekonomista.
  2331. Ney Roman prof. - dyrektor.
  2332. Nicieja Stanisław Sławomir prof. dr hab. n. humanist. - rektor, senator RP.
  2333. Niebrój Lesław dr n. humanistycznych - kierownik zakładu.
  2334. Nieczyporowicz Janusz Rafał - właściciel.
  2335. Nieć Marek prof. dr hab. inż. - nauczyciel akademicki.
  2336. Niemcewicz Janusz Marian mgr prawa - sędzia, wiceprezes Trybunału.
  2337. Niemczewski Stanisław inż. - właściciel, inż.elektryk, biznesmen.
  2338. Niemczynowicz Janusz mgr ekonomii - ekonomista, emeryt.
  2339. Niemiec Szymon dr n. med. - chirurg, ordynator Oddziału Chirurgii Ogólnej w Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle.
  2340. Niemirowicz-Szczytt Katarzyna prof. dr hab. - prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą, nauczyciel akademicki.
  2341. Niemirycz Aleksandra Magdalena mgr - polonista, filozof, tłumacz konferencyjny.
  2342. Niemkiewicz Adam lek. med. - lekarz, członek zarządu.
  2343. Niepokulczycka Małgorzata dr n. ekon. - prezes Rady Krajowej.
  2344. Nieporęt Włodzimierz mgr inż. - ppłk rezerwy, nauczyciel, przewodniczący.
  2345. Niesiołowski Maciej mgr szt. - muzyk, dyrygent.
  2346. Niewalda Waldemar mgr inż. architekt - właściciel.
  2347. Niewiadomski Józef mgr socjol. - główny doradca prezesa.
  2348. Niewiadomski Mariusz dr n. med. - lekarz specjalista ginekologii i położnictwa, onkolog.
  2349. Niewiadomski Wojciech Maria mgr - ekonomista, prezes zarządu.
  2350. Niewiarowski Ireneusz - poseł na Sejm RP.
  2351. Niewodniczański Jerzy Wiktor prof. zw. - prezes Państwowej Agencji Atomistyki, nauczyciel akademicki Akademii Górniczej.
  2352. Niezabitowska-Łucyk Maria - artysta fotografik.
  2353. Niezabitowski Michał mgr - dyrektor.
  2354. Nieżychowski Tomasz Kazimierz h. Pomian mgr inż. elektryk - właściciel.
  2355. Nikliński Łukasz mgr - współwłaściciel, dyrektor zarządzający.
  2356. Nikolski Lech Stanisław mgr hist. - historyk, polityk, sekretarz.
  2357. Nikołajczuk Maria prof. - lekarz weterynaryjny, nauczyciel akademicki.
  2358. Niziurski Mirosław prof. zw. - kompozytor, profesor zwyczajny.
  2359. Nocznicki Tomasz Lech mgr prawa - właściciel.
  2360. Noga Beniamin dr n. ekonomicznych - wiceprezes zarządu.
  2361. Noga Marian prof. dr hab. n. ekon. - rektor, kierownik Katedry Makroekonomii.
  2362. Nosek Elżbieta Maria dr inż. - konserwator zabytków.
  2363. Novak Zbigniew Tadeusz mgr inż. - artysta rzeźbiarz, chemik.
  2364. Nowacka Zofia Romana z d. Lewicka mgr inż. zootechnik
  2365. Nowacki Wojciech Krzysztof prof. zw. dr hab. inż. - inżynier budownictwa lądowego, dyrektor.
  2366. Nowaczyk Wojciech mgr - prawnik, burmistrz.
  2367. Nowak Andrzej dr - redaktor naczelny, historyk.
  2368. Nowak Czesław - dyrektor.
  2369. Nowak Edward Edmund inż. - wiceprezes zarządu ds. strategii i rozwoju, dyrektor strategii, inż. elektryk, manager.
  2370. Nowak Jacek Przemysław ks. dr hab. - prof. nadzw., teolog liturgii.
  2371. Nowak Leszek prof. dr hab. - filozof.
  2372. Nowak Maria mgr - poseł RP.
  2373. Nowak Paweł - metaloplastyk.
  2374. Nowak Tadeusz mgr inż. - dyrektor, nauczyciel.
  2375. Nowak Tomasz Piotr mgr - poseł na Sejm V kadencji.
  2376. Nowakowski Jerzy Jan prof. - artysta rzeźbiarz, prof. zw. ASP w Krakowie.
  2377. Nowakowski Sławomir mgr prawa - prezes.
  2378. Nowakowski Waldemar mgr inż. - poseł na Sejm RP V kadencji.
  2379. Nowiak Joanna dr politol. - zawodowy poseł, politolog.
  2380. Nowicki Andrzej Rusław prof. - filozof kultury, twórca systemu filozofii spotkań w rzeczach, historyk filozofii, italianista, religioznawca.
  2381. Nowicki Janusz Zygmunt mgr - pedagog, wydawca, dyrektor.
  2382. Nowicki Maciej Władysław prof. dr hab. inż. - prezes, minister środowiska.
  2383. Nowicki Marek Maciej prof. - reżyser filmowy, operator, scenarzysta, kierownik.
  2384. Nowicki Wiesław - aktor, dziennikarz, reżyser.
  2385. Nowińska Ewa prof. dr hab. - prof. nadzwyczajny, nauczyciel akademicki, prawnik, radca prawny.
  2386. Nowocień Jerzy dr hab. prof. AWF - dziekan Wydz. Wychowania Fizycznego, kierownik Katedry Nauk Humanistycznych, nauczyciel akademicki.
  2387. Nowodworska-Grohmann Hanna Maria mgr prawa - adwokat.
  2388. Nowosad-Litwin Eleonora Danuta lek. med. - specjalista medycyny przemysłowej, lekarz optymalny, lekarz chorób wewnętrznych.
  2389. Nowowiejski Jan Bogusław - muzyk, pedagog.
  2390. Nurowski Marcin mgr
  2391. Nurowski Piotr mgr prawa - menedżer, czł. kierownictwa Telewizji Polsat.
  2392. Nyczek Tadeusz mgr - krytyk sztuki, teatru i literatury.
  2393. Nykiel Mirosława mgr - poseł na Sejm RP.
  2394. Nykiel Włodzimierz prof. dr hab. prawa - profesor nauk prawnych.
  2395. Obertyński Edward kmdr mgr - emeryt, makler giełdowy.
  2396. Oborska-Malinowska Helena mgr inż. arch. - projektant.
  2397. Obrycki Norbert Piotr mgr - filolog, marszałek województwa zachodniopomorskiego.
  2398. Ochendowski Eugeniusz Hubert prof. - prof. zw., prawnik, nauczyciel akademicki.
  2399. Odlanicka-Poczobutt Teresa herbu Bożezdarz mgr - właściciel, filolog.
  2400. Odorkiewicz-Sikocińska Hanna - lekarz medycyny, specjalista chorób wewnętrznych, naczelny lekarz.
  2401. Odrowąż-Pieniążek Janusz - pisarz, historyk literatury, muzeolog.
  2402. Ogrodowicz Anna mgr - emerytowana nauczycielka, prezes.
  2403. Okińczyc Andrzej - malarz.
  2404. Okińczyc-Rzepka Maria mgr - właściciel, adwokat.
  2405. Okła Michał lek. med. - dyr.
  2406. Okołowicz Stefan mgr szt. - malarz, fotografik, witkacolog.
  2407. Okoński Jan Józef - prywatny przedsiębiorca, prawnik.
  2408. Okoński Wiesław inż. bud. ląd. - poseł na Sejm RP.
  2409. Okrasa Witold dr - proboszcz, duchowny.
  2410. Okrzesik Janusz mgr - dziennikarz, polityk, nauczyciel akademicki, prodziekan.
  2411. Oksiuta Krzysztof mgr n. polit. - poseł.
  2412. Oktaba Wiktor prof. dr hab. - matematyk, statystyk.
  2413. Okularczyk Stanisława prof. dr hab. - poseł na Sejm RP, sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, ekonomista, pracownik naukowy, kierownik zakładu.
  2414. Okulicz-Sługocka Barbara Maria h. Oksza mgr filol. pol. - dziennikarka, prezydent.
  2415. Olas Stanisław - wicemarszałek.
  2416. Olczak-Roniker Joanna - literat.
  2417. Olechowski Andrzej dr ekon. - polityk, doradca, wykładowca UJ, ekonomista.
  2418. Olejniczak Cezary mgr ekonomii - dyrektor, ekonomista, rolnik.
  2419. Olejniczak Janusz - pianista.
  2420. Oleksy Józef dr n. ekon. - polityk, członek SLD.
  2421. Oleksy Maria mgr - politolog, wiceprezes Zarządu Głównego.
  2422. Olesiak Kazimierz Piotr prof. nadzw. dr hab. - prorektor ds. naukowo-badawczych, inż. rolnik, ekonomista.
  2423. Olex Tomasz mgr inż. - właściciel.
  2424. Olędzka-Frybesowa Aleksandra mgr
  2425. Ollick Maria Helena mgr pedagogiki - prezes.
  2426. Olszewska Maria Joanna prof. dr hab. - biolog, nauczyciel akademicki, kierownik katedry.
  2427. Olszewski Andrzej Kazimierz prof. dr hab. - historyk sztuki, profesor zwyczajny (emerytowany).
  2428. Olszewski Henryk prof. dr hab. - prawnik, nauczyciel akademicki, em. prof. zwycz., doktor h.c. Europejskiego Uniwersytetu Viadrina.
  2429. Olszewski Jan mgr prawa - polityk, przewodniczący ROP.
  2430. Olszewski Mariusz Jacek - czł. zarządu.
  2431. Olszewski Mieczysław Zbigniew prof. dr hab. - samodzielny pracownik naukowo-badawczy.
  2432. Olszewski Paweł mgr - poseł na Sejm V kadencji, ekonomista.
  2433. Olszewski Ryszard - administrator.
  2434. Olszewski Ryszard Jan mgr geografii - Radny Rady Miasta w Toruniu.
  2435. Olszewski Wiesław dr inż. - dyrektor firmy.
  2436. Olszowska Martyna mgr - współwłaściciel.
  2437. Olszowski Rafał Maciej mgr - przedsiębiorca.
  2438. Ołdakowski Adam inż. - poseł na Sejm RP.
  2439. Ołdakowski Jan Łukasz mgr filologii polskiej - dyrektor.
  2440. Omilanowska Małgorzata dr hab. - historyk sztuki, profesor Uniwersytetu Gdańskiego.
  2441. Onyszkiewicz Janusz mgr dr - matematyk.
  2442. Opacki Władysław Jan dr n. med. - zastępca ordynatora.
  2443. Opala Grzegorz Maciej dr hab. n. med. - prof. nadzw. Śląskiej AM, kier. Katedry i Kliniki Neurologii Wieku Podeszłego, lek. med.
  2444. Opaliński Krzysztof mgr filoz. - fotografik.
  2445. Opara Ryszard Zbigniew
  2446. Opawski Krzysztof Marek dr n. ekon. - ekonomista, polityk.
  2447. Opoczyński Aleksander mgr inż. - inżynier mechanik, general manager.
  2448. Opolski Adam Romuald dr hab. - docent, kierownik Zakładu Onkologii Doświadczalnej.
  2449. Opolski Antoni prof. - emeryt.
  2450. Orgelbrand Jan dr n. prawnych - wydawca, publicysta, działacz chrześcijańsko-społeczny, sekretarz generalny.
  2451. Orkisz Andrzej prof. - wiolonczelista, prof. nadzw.
  2452. Orkisz Jacek mgr inż.
  2453. Orkisz Janusz prof. dr hab. inż. - pracownik naukowo-dydaktyczny, kierownik.
  2454. Orłoś Andrzej inż. - trener, hodowca.
  2455. Orłoś Maciej Henryk mgr - prezenter, aktor filmowy i teatralny, prezes zarządu, udziałowiec Niezależnej Oficyny Wydawniczej Nowa.
  2456. Orłowski Jan dr hab. - specjalista chirurg-ortopeda, specjalista medycyny sportowej, prof. nadzw., kier. kliniki.
  2457. Orłowski Tadeusz prof. n. med. - profesor, lekarz, nauczyciel akademicki.
  2458. Orsetti Wilhelm Mieczysław Henryk dr inż. - inż. mechanik, adiunkt.
  2459. Orzeł Jerzy mgr inż. - właściciel.
  2460. Osęka Andrzej Konrad mgr - krytyk sztuki, publicysta.
  2461. Osiatyński Epaminondas Jerzy prof. dr hab. - profesor PAN, ekonomista.
  2462. Osiatyński Wiktor dr hab. prawa, dr socjol. - profesor.
  2463. Osik Wiktor Jerzy mgr adm. - poseł, polityk.
  2464. Osika Mieczysław - radny.
  2465. Ossowski Jacek dr n. technicznych - hydrogeolog.
  2466. Ostaszewska Maja mgr sztuki. - aktorka.
  2467. Ostaszewska Maria Anna prof. zw. - artysta plastyk, konserwator dzieł sztuki, prof. zw. ASP.
  2468. Ostaszewski Piotr Witold prof. dr n. wet. - profesor.
  2469. Osterwa-Czekaj Maria mgr - niezależny dziennikarz.
  2470. Ostoja-Owsiany Andrzej mgr prawa - prawnik, literat.
  2471. Ostrogórski Jerzy prof. - profesor zwyczajny.
  2472. Ostrowska Małgorzata mgr politol. - poseł.
  2473. Ostrowski Artur - politolog, nauczyciel, działacz samorządowy i polityczny, przewodniczący rady.
  2474. Ostrowski Henryk - rolnik, poseł na Sejm RP.
  2475. Ostrowski Igor mgr - prawnik, wspólnik.
  2476. Ostrowski Krzysztof dr - doktor n. humanistycznych, socjolog, prorektor ds. zagranicznych, dyrektor ośrodka.
  2477. Ostrowski Ryszard - przewodniczący, poseł.
  2478. Ostrowski Sławoj prof. zw. - artysta rzeźbiarz, prorektor.
  2479. Ostrowski Witold prof.
  2480. Osuchowski Juliusz Gustaw herbu Gozdawa
  2481. Osyczka Andrzej prof. dr hab. inż. - kierownik katedry, nauczyciel akademicki.
  2482. Oszelda Władysław - emerytowany dziennikarz, kierownik.
  2483. Ośko Edward mgr - poseł na Sejm RP V kadencji, prawnik, adwokat.
  2484. Oświęcimski Konstanty Tomasz, mgr admin. - Wójt Gminy Rewal.
  2485. Oświęcimski Włodzimierz dr n. rolniczych - doradca techniczny, inżynier ogrodnik.
  2486. Otmianowski Tomasz prof. - nauczyciel akademicki, prof.
  2487. Otrębski Wojciech Stanisław dr n. med. - emerytowany lekarz pułkownik.
  2488. Otto Wojciech dr n. ekonomicznych - nauczyciel akademicki, adiunkt Wydz. Nauk Ekonomicznych, kier. Letniej Szkoły Nauk Aktuarialnych, kier. Podyplomowego Studium Ubezpieczeń.
  2489. Owczarek Andrzej mgr - historyk, nauczyciel, polityk, senator RP.
  2490. Owczarek Janusz mgr admin. - członek rady nadzorczej.
  2491. Owidzka Jolanta mgr - artysta plastyk.
  2492. Owoc Alfred dr hab. - lekarz medycyny, anastezjolog, menedżer służby zdrowia, prawnik, nauczyciel akademicki, działacz związkowy i polityczny, poseł na Sejm RP.
  2493. Owsiak Jerzy - witrażysta, psychoterapeuta, producent telewizyjny.
  2494. Owsianik Bogusław mgr prawa - adwokat.
  2495. Owsianowski Krzysztof - rzeczoznawca majątkowy.
  2496. Owsiński Jan Wojciech dr - adiunkt, kierownik pracowni, informatyk, nauczyciel akademicki.
  2497. Ożegalska Izabela mgr - ekonomista, prezes.
  2498. Ożegalski Jerzy mgr inż. - inżynier automatyki i informatyki, prezes zarządu.
  2499. Ożóg Irena dr n. ekonomicznych - doradca podatkowy, przedsiębiorca, większościowy udziałowiec, prezes zarządu.
  2500. Ożóg Stanisław mgr inż. - poseł na Sejm RP VI kadencji, geodeta.
  2501. Pac Pomarnacki Mikołaj mgr inż. - trener szermierki, olimpijczyk.
  2502. Pacelt Zbigniew mgr - wiceprezes, trener klasy mistrzowskiej.
  2503. Pacewicz Piotr dr - z-ca red. nacz., dziennikarz, psycholog.
  2504. Paczkowski Andrzej prof. dr hab. - historyk.
  2505. Pająk Andrzej mgr inż. - urzędnik struktur samorządowych, starosta powiatowy.
  2506. Paleczny Piotr prof. - muzyk pianista.
  2507. Pałłasz Edward mgr - kompozytor.
  2508. Pałubicki Janusz - historyk sztuki, działacz związkowy.
  2509. Pałys Andrzej inż. ogrodnictwa, mgr inż. środowiska - wójt.
  2510. Pałys Marek prof. nadzw. dr hab. n. telekom. - kier. Zakładu, geofizyk.
  2511. Pampuch Mirosław Józef mgr - właściciel Kancelarii Prawnej.
  2512. Pańczyk-Pozdziej Maria mgr filol. pol. - dziennikarz.
  2513. Papée Marek mgr inż. - informatyk, prezes zarządu, wiceprezes.
  2514. Papp Stefan dr - zajmuje się rzeźbą, grafiką, rysunkiem, kolażem, rysunkiem satyrycznym, krytyką artystyczną, publicystyką kulturalną, edytorstwem, teorią i metodologią kształtowania przestrzennego, dydaktyką.
  2515. Paprocki Bogdan - artysta śpiewak, tenor.
  2516. Paprzycki Lech dr - sędzia, prezes SN.
  2517. Papuzińska-Beksiak Joanna prof. dr hab. - pracownik naukowy, krytyk literacki, autorka książek dla dzieci.
  2518. Papużyński Władysław - senator pierwszej kadencji.
  2519. Parandowski Zbigniew prof. - architekt.
  2520. Parda Radosław mgr prawa - przewodniczący, prezes.
  2521. Parys Jan dr - polityk, manager, pracownik naukowy.
  2522. Pasoń Jolanta lek. stom. - stomatolog, właściciel.
  2523. Passini Barbara dr - dyrektor, pedagog, pracownik naukowy.
  2524. Pasternak Agnieszka mgr - radca prawny, przewodniczący, poseł na Sejm RP.
  2525. Pastuszewski Stefan mgr - pisarz, publicysta, pedagog, polityk.
  2526. Pastwa Antoni Janusz prof. - artysta rzeźbiarz.
  2527. Pasynkiewicz Stanisław prof. dr hab. inż. - chemik.
  2528. Paszczyk Stanisław Stefan dr n. wych. fiz. - trener, działacz sportowy, nauczyciel, doradca Prezydenta RP, prezes.
  2529. Paszewski Andrzej prof. - kierownik Zakładu Genetyki.
  2530. Paszkiewicz Tadeusz prof. dr hab. - kierownik, dziekan, fizyk.
  2531. Paszkowski Mariusz dr - adiunkt, geolog.
  2532. Paturalska Grażyna - współwłaściciel.
  2533. Paturalski Janusz inż. - właściciel.
  2534. Patyk Eugeniusz mgr historii - przewodniczący Rady Miejskiej, historyk, nauczyciel.
  2535. Pawelski Włodzimierz Jacek dr - lekarz medycyny, internista, kardiolog, zastępca ordynatora.
  2536. Pawińska-Proniewska Maria Olimpia dr n. med. - lekarz dermatolog, wenerolog, geriatra, właściciel.
  2537. Pawlak Andrzej prof. dr hab. n. med. - kier Laboratorium Patologii Polimorfizmów Genetycznych.
  2538. Pawlak Jacek dr hab. - chirurg, docent.
  2539. Pawlak Józef mgr - ekonomista, wiceprezes.
  2540. Pawlak Piotr Arkadiusz - trener II klasy koszykówki, członek zarządu i dyrektor sportowy.
  2541. Pawlak Zdzisław prof. zw. dr hab. n. mat. - pracownik badawczy, inżynier.
  2542. Pawlikowski Marek prof. dr hab. - lekarz medycyny, neurolog, endokrynolog, profesor zwyczajny.
  2543. Pawlina-Meducka Marta Otolia prof. dr hab.
  2544. Pawluśkiewicz Jan Kanty - kompozytor, pianista, aranżer.
  2545. Pawłowicz Zbigniew dr n. med. - dyr. naczelny.
  2546. Pawłowiec Daniel mgr - poseł na Sejm RP, sekretarz stanu w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej.
  2547. Pawłowska Regina - działacz społeczny.
  2548. Pawłowska-Godlewska Maria Krystyna mgr inż. arch. - architekt, współwłaściciel.
  2549. Pawłowski Krzysztof dr - fizyk, nauczyciel akademicki, rektor.
  2550. Pawłowski Krzysztof Kazimierz prof. dr hab. inż. arch. - architekt, urbanista, konserwator zabytków, dyrektor.
  2551. Pawłowski Walerian Henryk mgr szt. - dyrygent, kompozytor, publicysta muzyczny.
  2552. Pawłowski Zbigniew Stanisław prof. dr hab. n. med. - nauczyciel akademicki, lekarz medycyny.
  2553. Pazdur Jacek Andrzej prof. dr hab. n. med. - kierownik, zastępca dyrektora ds. naukowych.
  2554. Paździor Helmut - poseł RP.
  2555. Pągowska-Tomaszewska Teresa prof. - artysta malarz.
  2556. Pągowski Andrzej - dyr. generalny, artysta grafik.
  2557. Pedziński Marcin - bankowiec inwestycyjny, dyrektor departamentu.
  2558. Pelc Jerzy prof. dr hab. - filozof, semiotyk, emerytowany profesor zwyczajny, od 1994 profesor kontraktowy.
  2559. Pelczar Andrzej prof. n. mat. - profesor zwyczajny, nauczyciel akademicki.
  2560. Pelczar Maria Rita dr n. przyr. - dyrektor, kartograf.
  2561. Pełczewski Władysław prof. zw. - pracownik naukowo-dydaktyczny, profesor.
  2562. Pełczyński Zbigniew mgr inż. elektronik - właściciel firmy.
  2563. Perepeczko Andrzej Wincenty dr mgr inż. - st. wykładowca.
  2564. Person Andrzej mgr - prawnik, dziennikarz, prezes.
  2565. Petelenz Jerzy dr - architekt (status twórcy).
  2566. Petelenz Marcin dr inż. arch. - architekt, nauczyciel akademicki, adiunkt.
  2567. Petelenz Michał Ignacy dr n. med. - wykładowca, specjalista chorób wewnętrznych.
  2568. Petelenz Piotr prof. dr hab. - chemik teoretyk, badacz, nauczyciel akademicki.
  2569. Petelenz Tadeusz prof. dr hab. - lekarz medycyny, internista, kardiolog, emerytowany nauczyciel akademicki, prezes zarządu.
  2570. Petelenz-Łukasiewicz Jacek prof. dr hab. - historyk literatury, b. nauczyciel akademicki, kierownik zakładu.
  2571. Petrusewicz Aleksandra Anna z Robakowskich - pisarka.
  2572. Petrycki Jacek mgr szt. - operator filmowy.
  2573. Petryna Irena mgr inż. - dyrektor, nauczyciel, rolnik.
  2574. Pęczak Andrzej dr ekon. - poseł.
  2575. Pęk Bogdan Marek - polityk, poseł na Sejm RP.
  2576. Pękalski Andrzej Jan prof. dr hab. - fizyk, nauczyciel akademicki, kierownik zakładu.
  2577. Pęksowa Ewelina - twórca ludowy, malarka.
  2578. Pfeiffer Andrzej mgr - dyr., nauczyciel.
  2579. Piasecki Krzysztof - satyryk.
  2580. Piątkowski Jerzy mgr inż. leśn. - dyrektor.
  2581. Piątkowski Wiesław prof. zw. dr hab. - historyk, ekonomista, kierownik Katedry Historii Myśli Ekonomicznej i Historii Gospodarczej.
  2582. Piątkowski Włodzimierz dr n. humanist. - kierownik pracowni.
  2583. Picheta Wojciech lek. - lekarz.
  2584. Piecha Bolesław lek. med. - poseł.
  2585. Piechniczek Antoni Krzysztof mgr wf - szef Rady Trenerów PZPN, wiceprezes ds. szkolenia, piłkarz, trener.
  2586. Piechociński Janusz - ekonomista, poseł na Sejm, prezes WFOŚiGW.
  2587. Piechota Jacek Jan mgr inż. - wieloletni poseł na Sejm.
  2588. Piechotka Kazimierz Maciej - architekt.
  2589. Piechotka Maria - architekt.
  2590. Pieczkowska Zofia mgr inż. - zastępca prezydenta Nowego Sącza.
  2591. Piekara Andrzej Przemysław prof. zw. dr hab.
  2592. Piekarska Katarzyna Maria mgr - poseł, prawnik, radca prawny.
  2593. Piekarska Małgorzata Karolina - dziennikarz, literat, powieściopisarz, właściciel.
  2594. Piekarska-Nelke Małgorzata - artysta plastyk.
  2595. Piekarski Jan Piotr mgr inż. budownictwa lądowego - prezes zarządu, dyrektor.
  2596. Piekarski Jerzy - stomatolog, lekarz kontraktowy, dyrektor.
  2597. Piela-Mielczarek Elżbieta mgr - poseł.
  2598. Pieniądz Jan inż. - inżynier rolnictwa, działacz społeczny, polityk, samorządowiec, radny sejmiku.
  2599. Pieniążek Antoni prof. ndzw. dr hab. - nauczyciel akademicki, profesor prawa.
  2600. Pieniążek Jerzy mgr - senator.
  2601. Pieńkowski Andrzej mgr inż. mech. - wiceprezes.
  2602. Pierściński Paweł Grzegorz mgr inż. - artysta fotografik.
  2603. Piesiewicz Krzysztof Marek - senator RP, adwokat, scenarzysta, publicysta.
  2604. Pietkiewicz Stefan Krzysztof dr hab. n. rolniczych - adiunkt.
  2605. Pietrasiewicz Adam mgr dziennikarstwa - właściciel firmy informatycznej.
  2606. Pietraszewska Danuta Róża mgr - wiceprezydent, nauczyciel.
  2607. Pietraszkiewicz Janusz Maria - lekarz medycyny, laryngolog, kapitan WP w rezerwie.
  2608. Pietrewicz Mirosław prof. - prezes.
  2609. Pietrzak Jan - satyryk, aktor, literat.
  2610. Pietrzak Tadeusz gen. bryg. prof. - wojskowy, profesor akademicki.
  2611. Pietrzak Wiesław Michał płk dypl. - senator RP.
  2612. Pietrzyk Kazimierz mgr inż. - mechanik-energetyk, poseł.
  2613. Pietrzykowski Zbigniew - sportowiec, bokser, emeryt.
  2614. Pięta Jarosław mgr - radca prawny, st. inspektor pracy.
  2615. Pięta Stanisław mgr - prawnik, poseł na Sejm RP.
  2616. Pihan Marian mgr inż. - dyrektor Publicznego Gimnazjum w Pyrzycach.
  2617. Pijanowska Grażyna - poseł na Sejm RP.
  2618. Pijanowski Tomasz - operator filmowy, producent filmowo-telewizyjny, współwłaściciel, prezes zarządu.
  2619. Pijarowski Marek Michał prof. - dyrygent, dyrektor.
  2620. Pilarczyk Adam Jerzy mgr inż. elektr. - kierownik działu.
  2621. Pilarczyk Jan prof. dr hab. inż. - dyrektor.
  2622. Pilarczyk Michał Piotr dr hab. inż. - prodziekan, prof. nadzw. PG, przewodniczący uczelnianej komisji rekrutacyjnej.
  2623. Pilch Jacek mgr - dyrektor, radny.
  2624. Pilichowski Marek Józef inż. mechanik - właściciel.
  2625. Pilniakowski Stanisław mgr - prawnik, polityk.
  2626. Piłat Andrzej mgr - prezes zarządu, ekonomista.
  2627. Pintowski Krzysztof Piotr lek. - lekarz, dyrektor, menedżer.
  2628. Piosik Stanisław mgr - nauczyciel, poseł na Sejm RP.
  2629. Piotrowicz Joanna mgr inż. arch. - przedsiębiorca, właściciel pracowni projektowej.
  2630. Piotrowska Maria dr hab. - ekonomista, nauczyciel akademicki.
  2631. Piotrowska Teresa mgr hist. - urzędnik, historyk.
  2632. Piotrowski Leszek mgr prawa - adwokat.
  2633. Piotrowski Walerian mgr - adwokat prowadzący własną kancelarię.
  2634. Pisarek Walery prof. dr hab. - językoznawca, prasoznawca, profesor zwyczajny UJ.
  2635. Piskorski Jan mgr - adwokat, właściciel.
  2636. Piskorski Mateusz Andrzej mgr politologii i nauk społecznych - poseł do Sejmu V kadencji.
  2637. Piskorz-Nałęcki Jerzy Wojciech dr n. techn.
  2638. Piszel Andrzej Justyn inż. - prywatny przedsiębiorca, informatyk.
  2639. Pitera Julia mgr - prezes, radna.
  2640. Piwoński Zbyszko mgr - senator RP.
  2641. Plater-Zyberk Anna mgr biologii - inspektor.
  2642. Pleśniarowicz Krzysztof prof. dr hab. - prof. nadzwyczajny, teatrolog, kulturoznawca.
  2643. Plewako Stanisław Gustaw lek. med. - lekarz, prezes spółki, dyrektor szpitala, ordynator Oddziału Wewnętrznego.
  2644. Plewiński Maciej mgr - grafik i fotograf, właściciel firmy.
  2645. Plezia Bogusław - lekarz medycyny, ordynator.
  2646. Plocek Gabriel mgr inż. - rolnik, prezes.
  2647. Plocke Kazimierz Florian dr n. rolniczych - inżynier rolnik, poseł Platformy Obywatelskiej.
  2648. Plura Marek mgr pedagogiki społecznej - prezes.
  2649. Pluta Bożena mgr - dyrektor, nauczyciel dyplomowany.
  2650. Pluta Mirosław mgr - burmistrz, nauczyciel.
  2651. Płaneta-Małecka Izabela prof. dr hab. - lekarz, nauczyciel akademicki, organizator służby zdrowia.
  2652. Płonka Elżbieta Teresa lek. - lekarz, wicemarszałek województwa lubuskiego, b. senator RP.
  2653. Płoska-Urbanek Barbara dr n. med. - specjalista w zakresie chirurgii dzieciecej, z-ca kier. Kliniki Chirurgii Dzieci i Młodzieży.
  2654. Płotkowiak Piotr Michał mgr - artysta plastyk, grafik.
  2655. Pociej Aleksander mgr prawa - adwokat, felietonista.
  2656. Pociej Bohdan Antoni - muzykolog, pisarz, filozof, publicysta, krytyk muzyczny, eseista.
  2657. Podemski Krzysztof dr - socjolog, adiunkt.
  2658. Podemski Stanisław mgr prawa - dzienikarz.
  2659. Podgórski Jan Krzysztof prof. dr hab. n. med., płk. W.P. - lekarz neurochirurg, kier., naczelny chirurg.
  2660. Podkański Krzysztof Piotr mgr - historyk, kierownik Biura Kontroli, radny Miasta Lublin.
  2661. Podkański Stanisław mgr inż. arch. - architekt.
  2662. Podkowiński Marian Aleksander mgr - dziennikarz, emeryt.
  2663. Podoska-Filipowicz Elżbieta dr n. humanist. - nauczyciel akademicki.
  2664. Podraza Zbigniew - lekarz, poseł na Sejm RP, członek Komisji Zdrowia.
  2665. Podsiadło Paweł mgr inż. - inżynier elektronik, dyrektor.
  2666. Pogoda Czesław mgr - politolog, poseł na Sejm RP.
  2667. Pogonowski Andrzej Maria mgr - emeryt, szef eksportu i importu.
  2668. Pogwizd Józef mgr - mgr sztuki, artysta plastyk.
  2669. Pohoski Michał prof. dr hab. - socjolog, profesor UW.
  2670. Pojda Ryszard mgr inż. - inż. górnik, poseł.
  2671. Polaczek Jerzy Jan mgr - radca prawny, poseł na Sejm, minister transportu i budownictwa.
  2672. Polaczek Marek mgr inż. - właściciel.
  2673. Polańska Aurelia prof. dr hab. - emerytowany prof., nauczyciel akademicki, ekonomista.
  2674. Polańska Małgorzata - reżyser dźwięku, współwłaściciel wydawnictwa płytowego.
  2675. Polewka Jan mgr szt. - malarz, scenograf, reżyser, kierownik literacki teatru.
  2676. Polkowski Andrzej mgr filoz. - tłumacz.
  2677. Polnar Józef dr inż. - specjalista eksploatacji pojazdów samochodowych, adiunkt.
  2678. Połomski Franciszek prof. dr hab. - kierownik Katedry Historii Państwa i Prawa Polski.
  2679. Połomski Jerzy mgr - aktor dramatu i estrady, piosenkarz.
  2680. Pomarnacka Elżbieta prof. nadzw. dr hab. - profesor AMG, chemik.
  2681. Pomaska Agnieszka Dominika - wiceprzewodnicząca, przewodnicząca.
  2682. Pomianowska Wanda doc. dr hab. - doc., emerytka.
  2683. Poncyljusz Paweł - poseł, doradca wojewody.
  2684. Ponikiewska Anna mgr chemii - współwłaściciel firmy.
  2685. Ponikiewski Andrzej mgr inż. - polski i europejski rzecznik patentowy, manager, udziałowiec, prezes zarządu.
  2686. Ponikiewski Augustyn prof. n. roln. i leśn.
  2687. Ponińska Irmina Hanna mgr filol. pol. - właściciel.
  2688. Ponińska Teresa mgr - scenograf.
  2689. Popiel Wiesław mgr inż. - dyrektor finansowy.
  2690. Popiela Tadeusz prof. dr hab. - specjalista z zakresu gastroenterologii, ultrasonografii, chirurgii ogólnej i endoskopowej, onkologii, prof. zwyczajny UJ.
  2691. Popielewski Lech z Popielewa z d. Manteuffel - artysta plastyk, historyk poczty.
  2692. Popiołek-Rodzińska Irena prof. dr hab. - artysta malarz, profesor w Wyższej Szkole Filozoficzno-Pedagogicznej Ignatianum w Krakowie.
  2693. Poppe Czesław Paweł mgr inż. elektr. - wiceprezes, producent filmowy.
  2694. Poradowska-Werszler Ewa Maria h. Sas prof. dr hab. - artysta plastyk, tkanina unikatowa, malarstwo, profesor zwyczajny.
  2695. Porębski Czesław prof. dr hab. - filozof, prawnik.
  2696. Poszowski Antoni prof. szt. muz. - rektor, profesor.
  2697. Potępa Maria dr n. med. - poseł RP.
  2698. Potocka Maria Anna mgr filol. pol. - dyrektor, właściciel.
  2699. Potocka Natalia - technik muzyk, właścicielka.
  2700. Potocki Adam Ignacy mgr ekon. - dyrektor marketingu, ekonomista, manager.
  2701. Potocki Jerzy Władysław mgr inż. inform. - partner, inżynier informatyki, doradca, top manager.
  2702. Potocki Krzysztof - bankowiec, top management.
  2703. Potocki Stefan Aleksander hr. herbu Złota Pilawa inż. mechanik-automatyk - właściciel.
  2704. Potocki Władysław Maria mgr inż. - inżynier mechanik, ekspert, sekretarz generalny.
  2705. Potrzebowski Jakub Michał mgr ekonomii - prezes, dyrektor generalny.
  2706. Powalisz-Bardońska Maria mgr - artysta plastyk, witrażysta.
  2707. Półtawska Wanda dr med. - wykładowca.
  2708. Preiss Sławomir mgr - mgr sztuki, dyrektor, projektant wzornictwa przemysłowego.
  2709. Prokop Bernard Andrzej mgr inż. ogrodnik - emeryt.
  2710. Prokop Jan Maria prof. dr hab. - polonista, romanista, nauczyciel akademicki, profesor.
  2711. Prokopiak Janusz Maciej mgr inż. - prezes zarządu.
  2712. Prokopowicz-Tokarska Krystyna Bogumiła lek. wet. - lekarz weterynarii.
  2713. Pronicka Ewa prof. dr hab. - kier. Kliniki Chorób Metabolicznych.
  2714. Prosnak Włodzimierz prof. dr hab. inż. - profesor mechaniki.
  2715. Prost Edmund Kazimierz prof. dr hab. - profesor zwyczajny, emeryt, nauczyciel akademicki.
  2716. Proszkowska Anna - aktorka-lalkarz, reżyser, nauczyciel akademicki.
  2717. Proszkowski Andrzej - wójt.
  2718. Protas Jacek mgr - marszałek woj. warmińsko-mazurskiego.
  2719. Protasowicki Mieczyslaw lek., mgr inż. - lekarz weterynarii, mgr inż. rybactwa, emeryt, senator RP III kadencji, wiceprezes Okregowej Rady Łowieckiej, prezes Gorzowskiego Klubu Kolekcjonera i Kultury Łowieckiej im. W. Korsaka.
  2720. Protasowicki Mikołaj prof. dr hab. inż. - profesor zwyczajny.
  2721. Prowans Piotr Józef dr n. med. - adiunkt.
  2722. Prószyński Mieczysław dr n. fiz. - prezes.
  2723. Prusak Feliks prof. dr hab. n. prawnych - nauczyciel akademicki, adwokat, prawnik, prof. zw., kier. Katedry Postępowania Karnego.
  2724. Pruszkowski Krzysztof Tadeusz inż. arch. - architekt urbanista.
  2725. Pruszyńska Anna mgr - emerytowany ekonomista, radosny chrześcijanin, działacz katolicki.
  2726. Pruszyńska-Witkowska Joanna - prezes, dyrektor generalny.
  2727. Pruszyński Stanisław - współwłaściciel, przedsiębiorca.
  2728. Przeciszewski Marcin Michał mgr hist. - dziennikarz, prezes.
  2729. Przecławska Anna prof. dr hab. - nauczyciel akademicki, prof. zwyczajny.
  2730. Przeczek Bogusław mgr inż. - mgr inż. górnik, mgr ekonomii, członek stowarzyszenia.
  2731. Przedpełski Janusz Gorgoniusz mgr wych. fiz. - prezes.
  2732. Przeworska-Rolewicz Danuta prof. dr hab. - matematyk.
  2733. Przeździecki Jerzy - prozaik, dramatopisarz, autor scenariuszy.
  2734. Przyboś-Razowska Ewa prof. dr hab. - biolog-protozoolog.
  2735. Przybylski Jerzy Antoni prof. dr hab. n. med. - specjalista z zakresu ortopedii, traumatologii i rehabilitacji.
  2736. Przybylski Tomasz Jacek lek. med. - lekarz, ordynator Oddziału Rehabilitacji.
  2737. Przygoński Andrzej Stanisław mgr inż. architekt - właściciel.
  2738. Przykorski Andrzej Ryszard - właściciel, inżynier mechanik.
  2739. Przyłęcki Mirosław prof. dr hab. arch. - architekt (status twórcy, uprawnienia zawodowe bez ograniczeń), rzeczoznawca Ministra Kultury, SARP, TUP, SKZ, nauczyciel akademicki.
  2740. Przypkowski Piotr Maciej mgr hist. szt. - dyrektor, historyk sztuki.
  2741. Ptak Bernard Adam - poseł na Sejm RP V kadencji, technik rolnik, technik prawa i administracji.
  2742. Ptak Krzysztof - operator filmowy.
  2743. Ptaszycka-Jackowska Danuta prof. dr hab. - architekt krajobrazu - ochrona i kształtowanie przyrodniczych obszarów chronionych i turystycznych, regionów transgranicznych; planowanie i zagospodarowanie przestrzenne.
  2744. Ptaszyński Feliks Augustyn mgr inż. arch. - emeryt, architekt, konserwator zabytków.
  2745. Pucek Zbigniew Maria dr hab. - socjolog, antropolog kultury, nauczyciel akademicki, kierownik zakładu naukowego uczelni wyższej.
  2746. Puciata Jerzy mgr - artysta malarz, intelektualista, działacz społeczny, animator życia kulturalnego Bydgoszczy.
  2747. Puda Grzegorz mgr - samorządowiec, radny.
  2748. Pudełek Janina prof. dr hab. - historyk baletu.
  2749. Pułaski Michał prof. dr hab. - historyk, nauczyciel akademicki, kierownik zakładu.
  2750. Purski Karol dr n. medycznych - adiunkt.
  2751. Pusz Sylwia mgr prawa - poseł, prawnik.
  2752. Pusz Zbigniew Antoni mgr mat. - prezes zarządu.
  2753. Putowska-Tomaszewska Agnieszka mgr - architekt wnętrz, projektant, emeryt.
  2754. Puza Adam Jan mgr inż. - starosta Ełcki, inż. środowiska.
  2755. Puzyna Włodzimierz dr - rektor, poseł na Sejm.
  2756. Puzyna Wojciech dr n. medycznych - dyr. szpitala, lekarz, manager, trener.
  2757. Pużański Tadeusz prof. - filozof.
  2758. Pyka Krystian Paweł dr - geodeta województwa marszałkowskiego.
  2759. Pytel Maciej Wojciech - właściciel.
  2760. Pytel-Nawalany Magdalena Joanna - restaurator, właściciel, licencjat zarządzania i marketingu.
  2761. Pyzel Joanna Grażyna mgr inż. architekt - architekt, właściciel i prezes firmy, MBA.
  2762. Rachel Tadeusz lek. med. - otolaryngolog, prezes.
  2763. Rachoń Janusz prof. dr hab. inż. - rektor Politechniki Gdańskiej.
  2764. Racki Józef mgr inż. geod. - wicemarszałek.
  2765. Raczko Julian Henryk herbu Ostoja prof. - malarz, rysownik, grafik, happener.
  2766. Raczkowska Maria Mirosława lek. med. - pediatra.
  2767. Raczkowski Jan W. dr n. med. - lekarz specjalista rehabilitacji medycznej, ortopedii i traumatologii.
  2768. Radomska-Deutsch Ewa mgr germ. - właściciel, nauczyciel, menadżer.
  2769. Radomski Wiesław Michał dr n. prawnych - właściciel firm, radca prawny, nauczyciel akademicki.
  2770. Radomski Wojciech Antoni prof. dr hab. inż. - prof. zwyczajny, inż. budownictwa lądowego, nauczyciel akademicki, dyrektor Instytutu Dróg i Mostów PW, przewodniczący Związku Mostowców RP.
  2771. Radowicz Kazimierz mgr - pisarz, wydawca.
  2772. Radwan Andrzej dr hab. - adiunkt, z-ca prezesa zarządu, nauczyciel akademicki, specjalista w zakr. ekonomiki i ekonomiki leśnictwa, ochrony środowiska i usług.
  2773. Radwan Krzysztof Jan - właściciel firmy, manager.
  2774. Radwan Leszek mgr inż. geod. - właściciel.
  2775. Radwan-Dębski Radosław prof. zw. dr hab. inż. arch. - emeryt.
  2776. Radwański Marek mgr - Powiatowy Rzecznik Konsumentów.
  2777. Radwański Stanisław prof. zw. - kier. Katedry Rzeźby, artysta rzeźbiarz.
  2778. Radwański Zbigniew prof. dr - prawnik, przewodniczący Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Cywilnego.
  2779. Radziewicz Edward - prezes, dyrektor naczelny.
  2780. Radzikowski Czesław Marian prof. n. med. - onkolog, immunolog, emeryt.
  2781. Radziwiłł Anna Maria dr - historyk, nauczyciel, emeryt.
  2782. Radziwiłł Joanna mgr inż. arch. - prezes.
  2783. Radziwiłł Konstanty - lekarz medycyny.
  2784. Radziwiłł Krzysztof Konstanty - dyr. ds. marketingu, doradca finansowy.
  2785. Radziwiłł Krzysztof mgr - dyrektor.
  2786. Radziwiłowicz Jerzy mgr - aktor.
  2787. Raj Andrzej mgr inż. chem. - menażer, przedsiębiorca, prezes zarządu.
  2788. Rajski Wojciech prof. - dyrektor, dyrygent.
  2789. Rak Władysław Jan mgr ekon. - poseł na Sejm RP.
  2790. Rakoczy Stanisław mgr inż. - starosta powiatowy.
  2791. Rakowicz Stanisław dr ekon. - prezes zarządu.
  2792. Rakowiecki Jacek - dziennikarz, redaktor naczelny Przekroju.
  2793. Rakowiecki Zygmunt Janusz mgr - radca prawny.
  2794. Rakowski Andrzej prof. - prof. zw., akustyk, muzykolog.
  2795. Rakowski Gustaw Tadeusz prof. dr hab. inż. - nauczyciel akademicki, prodziekan ds. naukowych, kierownik katedry.
  2796. Rakowski Mieczysław dr - dziennikarz, polityk.
  2797. Rappe Jadwiga prof. nadzw. - śpiewaczka oratoryjno-kantatowa.
  2798. Raszeja Stefan prof. dr hab.med.
  2799. Raszeja-Wanic Bożena prof. dr hab. - emerytowany kierownik Kliniki Nadciśnienia Tętniczego.
  2800. Raszka Helena - poetka.
  2801. Raś Ireneusz mgr hist. - historyk, przewodniczący.
  2802. Ratajczak Elżbieta Teresa mgr - poseł na Sejm RP.
  2803. Ratman Zygmunt mgr prawa i adm. - poseł na Sejm RP.
  2804. Rau Zbigniew dr hab. - profesor.
  2805. Rawski Tadeusz prof. dr hab. - naukowiec, wykładowca, pułkownik dyplomowany w stanie spoczynku.
  2806. Raynoch Krzysztof - scenarzysta, reżyser.
  2807. Rayski Jacek dr fizyki - przedstawiciel biznesowy amerykańskich firm przemysłowych, zaangażowany w kwestie interoperacyjnych sił zbrojnych USA i RP.
  2808. Reczek Helena Hanna mgr bibliotekozn. i inform. nauk., kpt służby więziennej - kierownik domu, rzecznik prasowy zakładu karnego.
  2809. Regucki Zbigniew Stanisław mgr - dziennikarz, nauczyciel.
  2810. Regulski Jerzy prof. zw. - profesor nauk ekonomicznych, prezes.
  2811. Reiff Ryszard - działacz polityczny, publicysta, prezes.
  2812. Rejczak Jan dr inż. - radny Rady Miejskiej w Radomiu, inż., nauczyciel akademicki.
  2813. Rejman Aleksander Augustyn prof. dr hab., dr h.c.SGGW - spec. w dziedzinie sadownictwa.
  2814. Rejman Genowefa prof. dr hab. - prawnik.
  2815. Reklewski Zygmunt prof. dr hab. - dyrektor.
  2816. Religa Zbigniew prof. dr hab. n. med. - minister zdrowia.
  2817. Remiszewska-Damasz Teresa - dziennikarka, żeglarka.
  2818. Resich-Modlińska Alicja mgr filol. ang. - dziennikarka, tłumacz, filolog, redaktor naczelny.
  2819. Reszke Radomir prof. - dziekan, muzyk artysta.
  2820. Rewaj Tadeusz
  2821. Rey Jerzy mgr socjol. - prezes zarządu.
  2822. Rey Maria z d. Uranowicz mgr matematyki
  2823. Rey Mikołaj Andrzej mgr inż. zootechniki - prezes zarządu, inż. zootechniki.
  2824. Rey Paweł mgr inż. - prezes zarządu.
  2825. Reykowski Janusz Kazimierz prof. dr hab. - prof. Instytutu Psychologii PAN, przewodniczący Rady Programowej SWPS, psycholog, nauczyciel akademicki.
  2826. Riedl Tadeusz prof. dr hab. - kierownik Zakładu Biologii Ogólnej i Ekologii.
  2827. Robakowski Józef prof. - artysta multimedialny.
  2828. Robiński Wojciech mgr inż. - elektronik, właściciel.
  2829. Robotycki Czesław prof. dr hab. - etnolog, nauczyciel akademicki, dyrektor instytutu.
  2830. Robowski Jerzy Wojciech mgr prawa - adwokat.
  2831. Rocki Marek Dariusz dr hab. - profesor nadzwyczajny, dziekan kolegium, nauczyciel akademicki, ekonomista, dyrektor handlowy.
  2832. Rodacki Tadeusz prof. dr hab. - inżynier elektryk, nauczyciel akademicki, profesor i wicedyrektor instytutu.
  2833. Rodowicz Piotr Kazimierz - muzyk, kompozytor, nauczyciel.
  2834. Rodowicz Wanda mgr szt. - artysta plastyk, poetka, nauczyciel TAI-KI-KUNG stylu San Feng.
  2835. Rodowicz Władysław - emeryt, wykładowca organizacji i zarządzania.
  2836. Rodziewicz Dobrosław Tadeusz - dziennikarz, tłumacz.
  2837. Rogala-Lewicki Andrzej prof. dr hab. n. humanist. - kierownik.
  2838. Rogalińska Lidia Bronisława mgr - artysta fotografik, geograf, właściciel.
  2839. Rogaliński Tomasz mgr inż. - analityk zarządzania, inż. zootechnik, wykładowca akademicki, prezes.
  2840. Rogatko Bogdan - wydawca, krytyk literacki, dyrektor zarządzający Krakowskiego Instytutu Nieruchomości, prezes Krakowskiej Fundacji Kultury.
  2841. Rogowski Jerzy Bolesław prof. dr hab. - prodziekan ds. dydaktycznych.
  2842. Rogowski Stanisław Antoni dr prawa - prawnik, rzecznik ubezpieczonych.
  2843. Rogóyski Antoni dr hab. n. med. - prof. nadzw., lekarz, kierownik Zakładu Genetyki.
  2844. Roguski Eugeniusz Wojciech dr inż. - specj. bezpieczeństwa publicznego, nauczyciel akademicki, z-ca komendanta ds. naukowych, prorektor.
  2845. Rohleder Józef Władysław prof. dr hab. - chemik, emerytowany nauczyciel akademicki.
  2846. Rohoziński Stanisław Grzegorz - fizyk, specjalność - teoretyczna fizyka jądrowa.
  2847. Rojek Józef mgr inż. - inżynier mechanik, specjalista od zarządzania i marketingu, prezydent.
  2848. Rojszyk Marek - prezes.
  2849. Rokita Jan Maria mgr - polityk, poseł na Sejm, przewodniczący Klubu Parlamentarnego PO, mgr prawa.
  2850. Rokosz-Kuczyński Gniewomir Gwidon Ireneusz Juda-Tadeusz mgr - filolog polski, dziennikarz, działacz publiczny, prezes.
  2851. Rolewicz Stefan Henryk prof. dr hab. - matematyk, pracownik naukowy.
  2852. Roman Marek dr fiz. - fizyk, menedżer, doradca w zakresie zarządzania strategicznego i corporate finance.
  2853. Romanek Andrzej mgr - prawnik, pedagog, wicemarszałek, radca prawny.
  2854. Romanowska Bank Marta mgr - historyk sztuki, muzealnik, kierownik.
  2855. Romanowski Leszek dr hab. n. med. - lekarz ortopeda, zastępca kierownika Kliniki Chirurgii Ręki.
  2856. Romanowski Wiesław dr n. med. - dyrektor.
  2857. Romanowski Wojciech dr n. med. - dyrektor, lekarz medycyny, reumatolog.
  2858. Romański Krzysztof Waldemar prof. - profesor.
  2859. Romaszewski Zbigniew - senator, fizyk.
  2860. Romaszkan Anna Maria lek. med. - specjalista chorób dziecięcych, starszy asystent w Przychodni Dziecięcej.
  2861. Romaszkan Lesław lek. med. - specjalista w zakresie pediatrii i diagnostyki laboratoryjnej, z-ca dyrektora ds. medycznych.
  2862. Romaszkan Marek - lekarz stomatolog, właściciel.
  2863. Romer Adam Andrzej - red. naczelny, dziennikarz, historyk.
  2864. Romer Anna Maria mgr inż. - architekt.
  2865. Ronikier Aleksander Jan prof. dr hab. rehab. - pracownik naukowo-dydaktyczny.
  2866. Ronikier Jadwiga mgr inż. inżynierii środ. - kierownik Oddziału Gliwice.
  2867. Ronikier Jerzy dr - historyk, działacz społeczny, nauczyciel akademicki.
  2868. Roqueplo-Swieżawska Maria - artysta plastyk.
  2869. Rosati Dariusz Kajetan dr hab. - prof.
  2870. Rosiewicz Andrzej Wacław mgr inż. melior. wodn. - meliorant, piosenkarz.
  2871. Rosner Katarzyna prof. dr hab. filoz. kult. - profesor, kierownik Zespołu Filozofii Kultury.
  2872. Ross Tadeusz mgr - aktor, satyryk, scenarzysta, kierownik literacki.
  2873. Rostworowski Andrzej inż. - ogrodnik, prezes.
  2874. Rostworowski Ludwik Stanisław mgr prawa - adwokat.
  2875. Rostworowski Stanisław Jan h. Nałęcz mgr
  2876. Rostworowski Wojciech mgr inż. mechanik, MBA - dyrektor ds. inwestycji, czł. zarządu.
  2877. Rosyk Roman art. plast. - artysta plastyk, mgr sztuki.
  2878. Roszak Grzegorz Michał mgr historii - dyrektor.
  2879. Roszkowska Elżbieta Maria mgr - architekt wnętrz.
  2880. Roszkowski Janusz Ryszard - dziennikarz.
  2881. Roszkowski Maciej Władysław mgr - prezes zarządu, Towarzystwo Oświatowe im. C. Plater-Zyberkówny, socjolog, kierownik Działu Obsługi Ekspozycji.
  2882. Roszkowski Piotr Ireneusz dr hab. - specjalista chorób kobiecych i położniczych.
  2883. Roszkowski Wojciech prof. - kierownik Zakładu Europy Środkowo Wschodniej.
  2884. Rościszewska Maria Teresa prof. dr hab. - zoolog, nauczyciel akademicki.
  2885. Rościszewski Krzysztof Ludwik mgr szt. - reżyser dramatu.
  2886. Rotkiewicz Ryszard mgr inż. mech. - inżynier, emeryt.
  2887. Rotnicka Jadwiga dr hab. n. przyr. - profesor, dyrektor oddziału.
  2888. Rotnicki Karol prof. zw. dr hab. n. przyrodniczych - nauczyciel akademicki, kierownik.
  2889. Rotter Tadeusz dr hab. - psycholog, nauczyciel akademicki, kierownik zakładu i pracowni.
  2890. Rottermund Andrzej prof. dr hab. - historyk sztuki, dyrektor Królewskiego Zamku w Warszawie.
  2891. Rowiński Olgierd Ksawery dr hab. n. medycznych - kierownik zakładu.
  2892. Rowiński Wojciech prof. dr hab.
  2893. Rozciszewski Jan Emeryk MA, IEP de Paris - prezes Zarządu.
  2894. Rozhin Andrzej mgr filol. pol. - reżyser, aktor.
  2895. Rozpędowski Jerzy prof. dr hab. inż. arch. - profesor nadzw., nauczyciel akademicki, historyk architektury, konserwator zabytków.
  2896. Rozpondek Halina Leokadia mgr bibliotekozn. - wiceprezes, radna.
  2897. Rozwadowski Antoni mgr zarządz. - dyrektor zarządzający na centralną i wschodnią Europę.
  2898. Rozwadowski Piotr mgr inż. - inżynier elektryk, menedżer, członek zarządu i dyrektor handlowy.
  2899. Rózga Leszek Janusz prof. - artysta grafiki i malarstwa.
  2900. Różański Andrzej mgr inż. - elektronik, zarządca nieruchomości.
  2901. Różkowski Andrzej prof. zw. dr hab. inż. - nauczyciel akademicki.
  2902. Rubach Maryna dr n. med. - specj. chemioterapeuta, onkolog kliniczny, adiunkt i kier. Oddziału Chemioterapii Dziennej.
  2903. Ruciński Marek lek. med. - ordynator Oddziału Urazowo-Ortopedycznego z Zespołem ds. Endoskopii Stawów.
  2904. Rudnicka Jadwiga Julia mgr inż. - wiceprezes zarządu.
  2905. Rudnicki Bogdan mgr - mgr filologii polskiej, redaktor naczelny, reżyser, scenarzysta.
  2906. Rudnicki Konrad Maria Paweł prof. dr hab. - astronom, teolog.
  2907. Rudnicki Maciej dr n. prawn. - radca prawny.
  2908. Rudowski Marek - instruktor pilotażu, instruktor motolotniowy I klasy, technolog poligrafii.
  2909. Rudziński Zbigniew prof. kompozycji - profesor.
  2910. Rulewski Jan - inżynier mechanik, działacz związkowy, polityk.
  2911. Rusecki Jerzy Andrzej mgr - adwokat, radca prawny.
  2912. Rusiecki Jarosław mgr - poseł na Sejm RP V kadencji, socjolog.
  2913. Rustanowicz Andrzej mgr prawa - prawnik, dyrektor ds. eksportu.
  2914. Rusznica Stanisław mgr fiz. - podkarpacki kurator oświaty, nauczyciel.
  2915. Rut Tadeusz prof. dr inż. - konstruktor-wynalazca, pracownik naukowo-badawczy.
  2916. Rutka Zygmunt dr hab. inż. - prof. nadzw. Politechniki Lubelskiej, dziekan Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Lubelskiej.
  2917. Rutkowska Dorota - dziennikarz, redaktor naczelny.
  2918. Rutkowska Elżbieta mgr inż. - wojewoda, chemik.
  2919. Rutkowska Ewa Małgorzata mgr - nauczyciel bibliotekarz, malarz.
  2920. Rutkowski Antoni Witold prof. dr hab. - profesor (od 1991 na emeryturze).
  2921. Rutkowski Krzysztof - Poseł na Sejm RP, czł. Komisji Administracji i Spraw Wewnetrznych, czł. Komisji Kultury i Środków Przekazu, Przew. Polsko - Austriackiej Grupy Parlamentarnej, czł. Grupy Parlamentarnej Polska - Azja Płd-Wsch., detektyw.
  2922. Rutkowski Roman mgr inż. chem. - przewodniczący.
  2923. Rużyłło Witold prof. dr hab. n. med. - kierownik, lekarz kardiolog.
  2924. Rybicki Arkadiusz - historyk, polityk.
  2925. Rybicki Jacek poseł - poseł RS AWS.
  2926. Rybicki Sławomir Piotr mgr prawa - poseł na Sejm RP.
  2927. Rybiński Adam Krzysztof h. Radwan dr n. humanist. - adiunkt, etnolog, specjalista od kultur ludów afrykańskich, szczególnie od kultur ludów saharyjskich.
  2928. Rychard Andrzej prof. dr hab. - dyrektor.
  2929. Rychlewski Jan prof. - matematyk.
  2930. Rychliczek Adam mgr inż. - senator RP.
  2931. Rychlik Andrzej dr inż. - adiunkt, nauczyciel akademicki.
  2932. Ryczer Andrzej dr inż. - nauczyciel akademicki, rzeczoznawca z zakresu ochrony osób i mienia systemami alarmowymi, wiceprezes zarządu.
  2933. Rydel Maciej dr - ekonomista, doradca i wykładowca marketingu, historyk, malarz-dokumentalista.
  2934. Rydzoń Stanisław mgr prawa - poseł, prawnik.
  2935. Rylke Hanna dr psychol. - nauczyciel, psycholog.
  2936. Rylke Jan Maria prof. n. roln. - kierownik Pracowni Sztuki w Katedrze Architektury Krajobrazu.
  2937. Rymar Stanisław - adwokat.
  2938. Rymkiewicz Jarosław Marek prof. - profesor, poeta, prozaik, dramaturg, eseista, historyk literatury, krytyk literacki.
  2939. Rynkowski Jacek prof. dr hab. - inżynier chemik, nauczyciel akademicki, dyrektor instytutu.
  2940. Ryszka Andrzej - członek zarządu, inż. mechanik.
  2941. Ryszka Czesław - dziennikarz, teolog, pisarz.
  2942. Ryszkowski Lech prof. zw. - prof. zw. (ekologia).
  2943. Ryttel Andrzej mgr inż. - doradca gospodarczy - prezes.
  2944. Ryttel Witold dr n. techn., inż. - przedsiębiorca, właściciel, dyrektor.
  2945. Rzepka Edward mgr prawa - adwokat.
  2946. Rzeszutko Włodzimierz Jakub prof. dr hab. - prof. nadzwyczajny, kierownik katedry.
  2947. Rzewuski Marek mgr mat. - dyrektor handlowy.
  2948. Rzeźnik Stanisław mgr inż. mechanik - prezes, specjalista w zakresie klimatyzacji.
  2949. Rzymełka Jan dr - poseł od 1989, ekodoradca, gemmolog.
  2950. Sabat Tadeusz - prezes PZP, pszczelarz.
  2951. Sabliński Jan dr hab. n. przyr. - przewodniczący Rady Nadzorczej.
  2952. Sadkowski Wacław - krytyk literacki, tłumacz, dziennikarz.
  2953. Sadley Wojciech prof. - artysta malarz, profesor.
  2954. Sadowski Andrzej Stanisław prof. - scenograf.
  2955. Sadowski Krzysztof Jan - pianista, organista, kompozytor.
  2956. Sadowski Maciej Jerzy prof. - pełnomocnik dyr. ds. współpracy międzynarodowej, przew. Rady Naukowej, klimatolog - polityka odnowy środowiska, nauczyciel akademicki.
  2957. Sadowski Sławomir mgr - senator RP, historyk, nauczyciel.
  2958. Sadowski Zdzisław Lech prof. dr hab. - ekonomista.
  2959. Safjan Zbigniew Kazimierz - literat, dramatopisarz, prozaik, autor scenariuszy filmowych i telewizyjnych.
  2960. Salamon Zbigniew Witold dr n. med. - asystent.
  2961. Saletra Wojciech Jarosław dr - pracownik naukowo - dydaktyczny.
  2962. Salij Jacek prof. dr hab. - członek zakonu, wykładowca.
  2963. Salmonowicz Stanisław Antoni prof. dr hab. - profesor.
  2964. Samborski Antoni mgr inż. - rolnik, radny powiatowy.
  2965. Samborski Leszek Piotr mgr pedagogiki - poseł, wiceprezes.
  2966. Samborski Tadeusz dr n. hist. - poseł na sejm II i IV kadencji, nauczyciel, historyk.
  2967. Samek Andrzej prof. dr hab. inż. - pracownik naukowo-techniczny.
  2968. Samsel Roman - pisarz, publicysta, podróżnik.
  2969. Samsonowicz Henryk prof. dr hab. - historyk.
  2970. Sanakiewicz Marcin - lektor radia i telewizji, pianista, artysta Piwnicy pod Baranami.
  2971. Sanakiewicz Paweł Maria mgr szt. - aktor.
  2972. Sandauer Adam dr - prezes stowarzyszenia.
  2973. Sandorski Jan prof. dr hab. n. prawn. - prawnik, profesor Wydziału Prawa.
  2974. Sankowski Adam mgr filol. rom., master HEC/SGH - wiceprezes zarządu, partner, romanista, menedżer, doradca.
  2975. Sankowski Andrzej dr n. med. - chirurg plastyk, właściciel.
  2976. Sanocki Janusz Antoni mgr inż. org. i zarządz. przem. - dyrektor wydawnictwa.
  2977. Sapetto Marek prof. - artysta malarz, grafik, nauczyciel akademicki, profesor.
  2978. Saramonowicz Andrzej Bogdan - dziennikarz i felietonista tygodnika Przekrój.
  2979. Sarankiewicz-Konopka Barbara dr n. med. - lekarz medycyny, wiceprzewodnicząca.
  2980. Sasimowski Ewald prof. dr hab. - emerytowany nauczyciel akademicki.
  2981. Satanowski Jerzy Krzysztof - kompozytor, reżyser.
  2982. Sawaszyńska-Ignatjew Izabella Maria lek. med. - radiolog.
  2983. Sawczuk Włodzimierz Tadeusz mgr ekonomii - księgowy, prezes i wiceprezes zarządu firm.
  2984. Sawicka Ewa dr hab. - specj. II st.w zakresie chirurgii dzieci, docent, z-ca kier. Kliniki.
  2985. Sawicka Olga mgr szt. - aktorka, reżyser dubbingowy.
  2986. Sawicki Marek Wacław mgr inż. - inż. rolnik, minister rolnictwa i rozwoju wsi.
  2987. Sąsiadek Eugeniusz prof. zw. - emerytowany nauczyciel akademicki, artysta muzyk.
  2988. Sąsiadek Marek dr hab. n. med., prof. nadzw. - lekarz, nauczyciel akademicki, kierownik Zakładu.
  2989. Sąsiadek Maria Małgorzata prof. dr hab. - lekarz medycyny, kierownik zakładu.
  2990. Schetyna Grzegorz Juliusz mgr - historyk, polityk, wiceprezes Rady Ministrów, minister spraw wewnętrznych i administracji.
  2991. Schild Romuald prof. dr hab. - dyr. Inst.
  2992. Schmidt Andrzej Józef mgr szt. - muzyk, historyk muzyki, nauczyciel akademicki.
  2993. Schneider Piotr mgr szt. - artysta grafik, malarz, fotografik.
  2994. Schoen Henryk Jacek mgr inż. - reżyser, scenarzysta, aktor, dyrektor.
  2995. Schoen Tomasz mgr socjol. - prezes zarządu.
  2996. Schramm Ryszard Wiktor prof. dr hab. - emerytowany profesor UAM, biochemik.
  2997. Schramm Tomasz prof. dr hab. n. hist. - historyk.
  2998. Schreiber Grzegorz mgr - polityk.
  2999. Sedlaczek Andrzej prof. dr hab. - kierownik Katedry Pneumonologii.
  3000. Seidler Barbara mgr prawa - dziennikarz.
  3001. Sellin Jarosław Daniel mgr hist. - czł. Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, historyk, dzienikarz, polityk.
  3002. Semeniuk Daniel - technik żywienia zbiorowego, właściciel.
  3003. Semetkowska-Jurkiewicz Ewa dr med. - lekarz medycyny.
  3004. Semka Ryszard prof. - profesor zwyczajny, kierownik pracowni architektonicznej.
  3005. Sempoliński Jacek prof.zw - artysta malarz.
  3006. Seniuk Anna prof. sztuki - aktorka.
  3007. Senyszyn Bolesław mgr prawa - adwokat.
  3008. Senyszyn Joanna prof. - profesor zwyczajny, ekonomista.
  3009. Sepioł Janusz mgr inż. arch. - wicemarszałek województwa małopolskiego.
  3010. Serafin Władysław - prezes, rolnik.
  3011. Serczyk Władysław prof. dr hab. - historyk, pracownik naukowy.
  3012. Serocka Ewa Aleksandra mgr prawa - senator, prawnik.
  3013. Serwański Maciej prof. - nauczyciel akademicki, historyk.
  3014. Setnik Ryszard dr nauk humanist., filoz. i socjol. - wykładowca, nauczyciel akademicki.
  3015. Sewen-Łagoda Marek
  3016. Seweryn Maria mgr szt. - aktorka.
  3017. Sędziwy Ludwik prof. dr hab. - kardiolog, specjalista chorób wewnętrznych.
  3018. Sękowski Andrzej Edward prof. dr hab. - prof. zw.
  3019. Sękowski Stefan mgr chem. - doradca, pomiarowiec, konserwator, popularyzator chemii, redaktor działu chemia.
  3020. Siara Tadeusz Michał - artysta grafik, grafika warsztatowa, gł. akwaforta.
  3021. Siarka Edward mgr - poseł na Sejm RP, nauczyciel.
  3022. Siatkowski Janusz prof. dr hab. - emerytowany prof. UW; filolog.
  3023. Siciński Andrzej Antoni prof. - pracownik naukowy, socjolog.
  3024. Sidorowicz Władysław - dyrektor Wydziału Zdrowia, lekarz miejski.
  3025. Siedlaczek Henryk Piotr mgr - starosta raciborski, nauczyciel historii i katechezy.
  3026. Siekierski Czesław Adam dr n. ekon.-roln. - adiunkt, nauczyciel akademicki.
  3027. Sieklucki Jerzy Maciej dr - lekarz, ordynator.
  3028. Siemek Marek Jan prof.dr hab. - kierownik Zakładu Filozofii Społecznej w Instytucie Filozofii.
  3029. Siemoniak Tomasz - wiceprezydent Warszawy, ekonomista.
  3030. Sienkiewicz Anna h. De Julli - lekarz, kierownik.
  3031. Sienkiewicz Bartłomiej Henryk mgr hist. - właściciel.
  3032. Sienkiewicz Juliusz Maria mgr etnogr. - emeryt.
  3033. Sienkiewicz-Bitka Joanna mgr prawa - wiceprezes, prawnik.
  3034. Sieńko Jan dr n. humanist. - poseł na Sejm RP.
  3035. Sieńkowska-Zyskowska Ewa dr - emeryt, nauczyciel.
  3036. Sierakowska-Tomaszewska Izabela Maria
  3037. Sierotwińska-Rewicka Maria Muzia - rzecznik prasowy, prof. literatury w liceum.
  3038. Sikora Andrzej mgr prawa - dyrektor.
  3039. Sikora Włodzimierz Janusz prof. zw. dr inż. n. technicznych - nauczyciel akademicki, pracownik naukowy.
  3040. Sikorska Liliana prof. dr hab. - nauczyciel akademicki, kierownik.
  3041. Sikorska Magdalena doc. dr hab. - docent.
  3042. Sikorski Andrzej Brunon mgr fiz. - prezes zarządu.
  3043. Sikorski Andrzej prof. dr hab. n. med. - kierownik, ordynator oddziału Urologii.
  3044. Sikorski Jan Andrzej ks., dr teol. - proboszcz.
  3045. Sikorski Leszek dr n. med. - dyrektor Departamentu Zdrowia.
  3046. Sikorski Radosław - minister spraw zagranicznych.
  3047. Sikorski Witold dr - adiunkt, inżynier elektronik, informatyk, nauczyciel akademicki.
  3048. Simonides Dorota prof. dr hab. - profesor zwyczajny etnologii, filologii polskiej i folklorystyki, polityk, senator RP przez pięć kolejnych kadencji (1990-2005).
  3049. Sipowicz Kamil Piotr dr - dziennikarz, historyk filozofii, artysta malarz.
  3050. Sitarska Ewa prof. dr hab. - prof. zw.
  3051. Sitek Włodzimierz dr n. techn. - wiceprezydent miasta Łodzi.
  3052. Sitko Włodzimierz Jan prof. dr hab. inż. - rektor, kierownik, nauczyciel akademicki.
  3053. Sitkowski Wacław Stanisław prof. dr hab. n. med. - emeryt.
  3054. Sito Jakub Hieronim dr - historyk sztuki.
  3055. Sito Paweł - dziennikarz, manager mediów.
  3056. Siuta Jan prof. dr hab. - kierownik, prezes.
  3057. Siwek Andrzej dr inż. - pracownik naukowo-dydaktyczny.
  3058. Siwek Sławomir mgr ekon. - prezes, dziennikarz.
  3059. Siwiński Włodzimierz prof. dr hab. - prof.
  3060. Skalski Krzysztof dr hab. arch. - adiunkt, urbanista.
  3061. Skalski Władysław mgr inż. - inż. mechanik, publicysta, działacz związkowy.
  3062. Skarbek Borowski Józef Edward mgr inż. ceramik - prezes.
  3063. Skarga Barbara Krystyna prof. zw. - nauczycielka akademicka.
  3064. Skarżanka Ewa mgr sztuki - aktorka.
  3065. Skarżyński Jerzy prof. - artysta malarz, scenograf, prof. ASP.
  3066. Skarżyński Marek inż. elektr. - dyr. generalny.
  3067. Skarżyński Mirosław prof. dr hab. - prof. n. humanist.
  3068. Skarżyński Wojciech - właściciel.
  3069. Skąpski Rafał Grzegorz mgr - prawnik, dyrektor.
  3070. Skoczylas Anna - poetka, prozaik, fotograf, podróżnik.
  3071. Skoczylas Zbigniew - emeryt, oficer Wojska Polskiego.
  3072. Skołyszewski Jan Franciszek prof. dr hab. - lekarz medycyny, onkolog, konsultant medyczny.
  3073. Skomorowska-Wilimowska Łucja prof. - artysta rzeźbiarz, emerytowany profesor ASP we Wrocławiu.
  3074. Skorupa Aleksander Marek mgr inż. - burmistrz, polityk.
  3075. Skorupa Tadeusz h. Leliwa - technik mechanik, współwłaściciel, pełnomocnik powiatowy PiS.
  3076. Skorupska-Górska Joanna mgr psychol. - menedżer ds. doradztwa personalnego.
  3077. Skoryna-Żukowska Helena mgr inż. - architekt, rzeczoznawca.
  3078. Skotnicki Aleksander prof. dr hab. n. med. - kierownik Katedry i Kliniki Hematologii Centrum Medycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego, doktor hab. medycyny.
  3079. Skotnicki Jan - reżyser.
  3080. Skowron Roman prof. - artysta grafik, profesor zwyczajny, kierownik Katedry Rysunku na Wydziale Rzeźby ASP.
  3081. Skowroński Romuald Mikołaj prof. dr hab. - emerytowany prof. UŁ.
  3082. Skórzańska Katarzyna
  3083. Skrzydło Wiesław prof. dr hab. - prof. zw., nauczyciel akademicki.
  3084. Skrzyński Andrzej Ludwik mgr - współwłaściciel, ekonomista.
  3085. Skrzyński Marek h. Łabędź-Łada mgr inż. - architekt twórca, konserwator zabytków, rolnik, właściciel.
  3086. Skrzyński Władysław - technik budowlany, właściciel firmy, prezes, zarządca nieruchomości.
  3087. Skrzypczak Ewa prof. - fizyk.
  3088. Skrzypczak Michał mgr - ekonomista.
  3089. Skubalanka Teresa Maria prof. zw dr hab. - profesor zwyczajny.
  3090. Skudniewska Teresa Alicja mgr - wychowawca, dyrektor, menedżer, wiceprzewodnicząca fundacji.
  3091. Skulicz Witold prof. - prezes, artysta grafik.
  3092. Skulmowski Jan Paweł dr - burmistrz miasta.
  3093. Skupiński Wincenty Antoni prof. dr hab. - docent: Zakład Materiałów Wysokoenergetycznych, Wydział Chemiczny, Politechnika Warszawska; profesor: kierownik Zespołu Polimeryzacji Katalicznej, Zakład Polimerów Konstrukcyjnych i Specjalnych, Instytut Chemii Przemysłowej.
  3094. Skurpski Hieronim - artysta malarz.
  3095. Skuszanka-Krasowska Krystyna Urszula prof. nadzw. - reżyser teatralny, nauczyciel akademicki.
  3096. Skutecki Józef - Poseł RP.
  3097. Skwarnicki Marek mgr - pisarz, poeta, dziennikarz, felietonista.
  3098. Skwierczyński Grzegorz Krzysztof - redaktor naczelny miesięcznika Samoobrona na Mazowszu.
  3099. Skwirczyński Przemysław Artur - operator filmowy.
  3100. Sławecki Tadeusz mgr inż. mechanizacji rolnictwa - podsekretarz stanu, nauczyciel.
  3101. Sławiński Janusz prof. dr hab. - polonista.
  3102. Sławiński Kazimierz - artysta grafik.
  3103. Sławiński Ryszard Józef mgr - Senator RP, dziennikarz.
  3104. Sławiński Tomasz dr - urbanista, mgr inż. architekt, mgr inż. bud. lądowego, historyk, z-ca dyrektora.
  3105. Słomka Adam Andrzej mgr pedag. - mgr pedagogiki.
  3106. Słoniewski Michał Artur dr n. o kult. fiz. - prezes zarządu, dyrektor generalny, dyplomata, nauczyciel akademicki, menedżer, historyk kultury fizycznej.
  3107. Słonina Stanisław prof. - artysta rzeźbiarz, wykładowca akademicki, kierownik Katedry Rzeźby, dziekan, prorektor.
  3108. Słowikowski Jan prof. dr hab. n. med. dr h.c. - lekarz medycyny, chirurg ogólny, chirurg dziecięcy, urolog i onkolog dziecięcy, emerytowany nauczyciel akademicki.
  3109. Słowiński Mirosław dr n. humanist. - prezes zarządu, filolog.
  3110. Sługocki Ryszard dr n. polit. - dziennikarz, politolog, dyplomata, nauczyciel akademicki.
  3111. Słuszkiewicz Łukasz mgr - właściciel firmy, producent, reżyser filmowy, animator.
  3112. Służewski Tomasz mgr sztuki - dyrektor.
  3113. Smalcerz Zygmunt - trener.
  3114. Smereczyńska Maria W. - lekarz internista, działaczka polityczna.
  3115. Smereczyński Jan mgr inż. arch. - inż. architekt, restaurator, przedsiębiorca.
  3116. Smereka Tomasz Władysław dr n. humanist. - psycholog, adiunkt.
  3117. Smirnow Piotr mgr inż. elektr. - prezes zarządu.
  3118. Smoczyński Andrzej Mieczysław prof. - dyrektor Centrum Sitodruku, kierownik, malarz, grafik, fotograf, rysownik.
  3119. Smoczyński Mikołaj artysta, prof. - artysta malarz, nauczyciel akademicki.
  3120. Smoktunowicz Robert mgr prawa - adwokat.
  3121. Smolana Anna Irena - architekt wnętrz.
  3122. Smolar Eugeniusz - członek zarządu, dziennikarz.
  3123. Smolarz Henryk Józef dr inż. - wójt.
  3124. Smoleń Bronisław - technik hotelarz, właściciel.
  3125. Smoleń Robert mgr politol. - politolog, poseł na Sejm RP.
  3126. Smoliński Andrzej - poseł.
  3127. Smoliński Kazimierz mgr prawa - właściciel kancelarii prawniczej, prawnik.
  3128. Sobański Henryk dr farm. - właściciel firmy, farmaceuta.
  3129. Sobański Remigiusz ks., prof. dr hab. - ksiądz katolicki, teolog, prawnik, nauczyciel akademicki, kierownik katedry, oficjał sądu metropolitalnego.
  3130. Sobczak Andrzej mgr inż. bud. wodnego - wiceprezes.
  3131. Sobczak Bogusław Stanisław mgr - pracownik administracyjny, ekonomista, elektronik.
  3132. Sobczak Jacek Zdzisław dr n. praw. - prawnik, radca prawny, nauczyciel akademicki.
  3133. Sobczak Jan prof. dr hab. - profesor emeryt, do 2002 dyrektor Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych UWM w Olsztynie, kierownik Katedry Historii Europy Wschodniej, historyk.
  3134. Sobczyk Lucjan prof. dr hab. - chemik, emerytowany profesor.
  3135. Sobecka-Waśkiewicz Anna mgr bibliotekoznawstwa i informacji naukowej - dziennikarz radiowy, publicysta, redaktor.
  3136. Sobiech Krzysztof Andrzej prof. dr hab. - prof. dr hab. nauk przyrodniczych z zakresu biochemii, lekarz weterynarii, nauczyciel akademicki.
  3137. Sobiecki Zenon - właściciel.
  3138. Sobieszczański Stanisław Wojciech mgr - adwokat, wicedziekan.
  3139. Sobociński Jerzy - artysta rzeźbiarz.
  3140. Sobociński Witold Wojciech prof. dr hab. szt. operatorskiej - operator filmowy, profesor, wykładowca sztuki operatorskiej.
  3141. Sobocki Leszek - artysta malarz.
  3142. Sobolewski Piotr Kazimierz dr - lekarz neurolog.
  3143. Sobolewski Tadeusz mgr - krytyk filmowy, dziennikarz.
  3144. Soboń Artur mgr - sekretarz miasta Świdnik, pracownik administracji samorządowej.
  3145. Sobucki Antoni mgr - reżyser dźwięku, dyrektor organizacyjny, manager.
  3146. Socha Jacek Franciszek mgr n. ekon. - ekonomista, przew.
  3147. Sochor Andrzej - inż. mechanik, właściciel firmy.
  3148. Soczewiński Edward prof. dr hab. n. farm.
  3149. Soczyńska Mirosława mgr - filolog polski, dyrektor, nauczyciel dyplomowany.
  3150. Sojka Stanisław Soyka mgr - muzyk, wokalista, kompozytor, autor tekstów.
  3151. Sokalski Krzysztof prof. dr hab. n. fiz. - profesor zwyczajny.
  3152. Sokołowska Teresa z d. Majlert prof. - emerytowany prof., nauczyciel akademicki.
  3153. Sokołowska-Żuk Halina Maria mgr - współwłaściciel, ekonomista.
  3154. Sokołowski Krzysztof mgr - tłumacz literatury anglojęzycznej.
  3155. Solerewicz Wojciech mgr prawa - adwokat, właściciel.
  3156. Soliński Jacek mgr teologii - artysta grafik.
  3157. Sołdaczuk Jan - ekonomista, prezes zarządu.
  3158. Sołdaczuk Józef - profesor emerytowany.
  3159. Sołtan Adam dr - fizyk, dyrektor departamentu.
  3160. Sołtan Andrzej Maria prof. dr hab. - astronom.
  3161. Sołtysiewicz Marian A. mgr socjologii - dyrektor, socjolog.
  3162. Sondel Janusz prof. dr hab. - prawnik, nauczyciel akademicki, kierownik katedry.
  3163. Sonik Bogusław mgr - prawnik, poseł.
  3164. Sopliński Aleksander lek. med. - ginekolog-położnik, ordynator.
  3165. Soska Jacek mgr inż. - polityk, działacz chłopski, prezes.
  3166. Sosnowska Honorata prof. - nauczyciel akademicki, kierownik.
  3167. Sosnowski Mirosław Gabriel dr - dyrektor, nauczyciel j. polskiego, komparatysta literatury.
  3168. Sosnowski Ryszard prof. dr hab. - fizyk.
  3169. Sosnowski Stefan mgr prawa - adwokat, wcześniej sędzia i radca prawny.
  3170. Sosnowski Zbigniew mgr historii - poseł na Sejm RP.
  3171. Soszka Grzegorz dr n.biol. - wiceprezes, biolog.
  3172. Sośnierz Andrzej lek. med. - dyrektor naczelny, specj. neurolog.
  3173. Sowicka Monika mgr psychologii - psycholog.
  3174. Sowiński Jerzy Tadeusz - lekarz medycyny, kierownik przychodni specjalistycznej.
  3175. Sowiński Paweł dr - kier. laboratorium, inż. chemik.
  3176. Spławiński Jacek prof. dr hab. - lek. med., specjalista w zakresie farmakologii klinicznej, kier. Zakładu Farmakologii.
  3177. Sporzyński Andrzej dr hab. inż. n. chem. - prof. nadzwyczajny, chemik.
  3178. Sprawka Lech Stanisław mgr inż. mechanik - dyr., naczelnik.
  3179. Spychalski Andrzej Kazimierz mgr - senator RP.
  3180. Spychała Małgorzata dr - doktor n. humanistycznych, wykładowca, właściciel Agencji Public Relations.
  3181. Srebro Maciej mgr prawa - businessman.
  3182. Sroczyński Roman dr n. humanistycznych - filolog, ekonomista, prezes zarządu.
  3183. Sroka Edmund Karol mgr inż. - inżynier koksochemik, były prezydent miasta, pracownik administracji państwowej.
  3184. Srokowski Stanisław mgr - pisarz.
  3185. Stachowicz Edmund Kazimierz mgr politologii - prezydent miasta.
  3186. Stachowski Marek Stanisław prof. - kompozytor, profesor zwyczajny.
  3187. Stadtmüller Elżbieta Maria mgr filol. pol. - wizytator.
  3188. Stadtmüller Ryszard Andrzej mgr ekonomii - właściciel.
  3189. Stajewski Marcin - artysta plastyk, scenograf, designer.
  3190. Stajgis Paweł prof. - lekarz chirurg, prof.
  3191. Stanisławek Andrzej Józef dr hab. n. med. - z-ca ordynatora, lekarz.
  3192. Stanisławska-Adamczewska Teresa mgr - dziennikarka.
  3193. Stanisławski Jan Tadeusz - aktor, satyryk.
  3194. Stanisz Tadeusz prof. dr hab. - matematyk, ekonomista, nauczyciel akademicki, kierownik katedry i zakładu.
  3195. Staniszewska Anna mgr - artystka malarz.
  3196. Staniszewska-Borkowska Janina dr - lekarz weterynarii, hodowca psów rasowych, sędzia kynologiczny klasy międzynarodowej, właściciel hodowli Kontrapunkt.
  3197. Staniszkis Andrzej mgr inż. zootechnik - dyrektor.
  3198. Staniszkis Jadwiga Maria prof. - socjolog.
  3199. Staniszkis Jerzy mgr n. techn., inż. arch. - architekt.
  3200. Staniszkis Witold Kazimierz dr n. ekon. - prezes zarządu.
  3201. Stankiewicz Katarzyna Anna mgr - artysta plastyk, właściciel, mgr sztuk pięknych.
  3202. Stankiewicz Marek Jacek prof. ekon. - nauczyciel akademicki.
  3203. Stankiewicz Wojciech mgr inż. - starszy cechu, dziekan Starszyzny Cechowej, porucznik WP w stanie spoczynku.
  3204. Stankowski Jan prof. zw. - fizyk.
  3205. Stanowski Krzysztof mgr hist. - prezes.
  3206. Starczewski Artur Antoni prof. szt. pięknych - b. kierownik Katedry Projektowania Graficznego, artysta grafik.
  3207. Staręga-Piasek Joanna Małgorzata dr - dyr.. Inst. Rozwoju Służb Społecznych, red. nacz.
  3208. Starmach Janusz prof. dr hab. - inżynier rolnik, hydrobiolog, ichtiolog, pracownik naukowy, dyrektor.
  3209. Starnawski Jerzy prof. dr - filolog polski, literaturoznawca, nauczyciel akademicki, emeryt.
  3210. Starosta Waldemar mgr inż. technolog żywności - poseł na Sejm RP.
  3211. Starowieyski Kazimierz prof. dr hab. - profesor, inż. chemik, prac. naukowo-badawczy, nauczyciel akademicki.
  3212. Starowieyski Marek ks. prof. dr hab. - ksiądz, filolog klasyczny, wykładowca akademicki.
  3213. Starowieyski von Bieberstein Franciszek mgr szt. - artysta malarz, rysownik, plakacista, wykładowca EAS.
  3214. Starownik Marian Roman mgr inż. roln., mgr wych. fiz. - Starosta Lubartowski, polityk.
  3215. Starzyk Jerzy prof. dr hab. - entomolog, kierownik Katedry Entomologii Leśnej.
  3216. Stasiński Józef Konstanty prof. - artysta rzeźbiarz, medalier.
  3217. Stasiński Ryszard Maciej dr hab. inż. - inżynier elektryk, nauczyciel akademicki, profesor nadzwyczajny.
  3218. Staszewski Kazimierz Piotr - muzyk, kompozytor, scenarzysta, reżyser teledysków, założyciel i lider zespołów muzycznych.
  3219. Stawikowski Antoni dr. hab. - astrofizyk.
  3220. Stawiński Jerzy Stefan mgr prawa - pisarz, scenarzysta i reżyser.
  3221. Stawiński Piotr - artysta plastyk.
  3222. Stawujak Maciej Piotr mgr szt. - dyrygent, kompozytor.
  3223. Stawujak Marek mgr - wiceprezes zarządu.
  3224. Stec Stanisław - były poseł na Sejm RP, Klub Parlamentarny SLD.
  3225. Steca Janusz inż. - właściciel, manager, przedsiębiorca.
  3226. Stecewicz Andrzej dr - pedagog.
  3227. Stecki Adam Piotr mgr fizyki - prezes.
  3228. Stecki Wojciech inż. - technolog przemysłu spożywczego, kierownik Grupy Rzeczoznawców w Poznaniu, biegły skarbowy.
  3229. Steczyński Andrzej - lekarz stomatolog.
  3230. Stefaniuk Franciszek Jerzy - poseł, polityk.
  3231. Stefańska Elżbieta prof. zw. - muzyk, prof. zw., kier. katedry.
  3232. Steffen Jan Andrzej prof. dr hab. med. - kierownik Zakładu Immunologii, pełnomocnik dyrektora Centrum Onkologii ds. badań podstawowych; specjalność: genetyka, immunologia, onkologia.
  3233. Steffen-Batogowa Maria prof. dr hab. n. humanist. - językoznawca, nauczyciel akademicki, kierownik zakładu.
  3234. Steifer Tomasz mgr - magister historii i magister sztuki, artysta plastyk, konserwator dzieł sztuki, własna działalność twórcza.
  3235. Steindel Marek dr inż. - inżynier mechanik, pracownik naukowy, dyrektor.
  3236. Steinhagen Czeladzka Maria Eliza mgr geol.
  3237. Steinhoff Janusz Wojciech dr inż. - przewodniczący.
  3238. Stella-Sawicki Tomasz mgr inż. - prezes zarządu, dyrektor, projektant.
  3239. Stelmachowski Andrzej prof. zw. dr hab. prawa - prezes Zarządu Krajowego.
  3240. Stelmasiak Zbigniew prof. dr hab. n. med. - profesor zwyczyjny, kierownik Katedry i Kliniki, lekarz.
  3241. Stelmaszak Marek Kazimierz - współwłaściciel, manager, licencjonowany pośrednik w obrocie nieruchomościami.
  3242. Stemplowski Ryszard Marian dr hab. n. hist. - prawnik i historyk, prof. nadzw. w UJ.
  3243. Stengert Piotr Krzysztof lek. med. - lekarz medycyny, mgr filozofii, starszy asystent OITiA, dyrektor hospicjum.
  3244. Stępień Jerzy mgr prawa - sędzia, prezes Trybunału.
  3245. Stępień Marian Stanisław - poseł na Sejm RP.
  3246. Stępień Piotr Paweł prof. dr hab. - profesor zwyczajny, biochemik, biolog molekularny.
  3247. Stępkowski Janusz dr arch. - architekt, emeryt.
  3248. Stęszewski Jan Maria prof. nadzw. - prof. muzykologii UAM, muzykolog.
  3249. Stobiecki Janusz mgr - mgr sztuki, projektant wzornictwa przemysłowego i grafiki użytkowej, wolny zawód.
  3250. Stobiecki Stanisław mgr chemii - kierownik oddziału.
  3251. Stobierski Ludosław dr hab. inż. - profesor AGH, nauczyciel akademicki.
  3252. Stockinger Tomasz - aktor, mgr sztuki.
  3253. Stoczyński Sławomir Stanisław mgr pedagogiki - zastępca burmistrza.
  3254. Stojałowski Stefan Andrzej dr - adiunkt, nauczyciel akademicki.
  3255. Stokłosa Henryk Tadeusz mgr inż. - właściciel kompleksu firm rolno-spożywczych, przedsiębiorca.
  3256. Stokłosa Jacek Maria - artysta grafik, fotografik.
  3257. Stokowska Joanna mgr - artysta plastyk.
  3258. Stokowski Jerzy mgr inż. - inżynier elektryk, prawnik, właściciel.
  3259. Stolzman Maria Jolanta dr n. rolniczych
  3260. Straszak Andrzej prof. dr hab. n. techn., inż. - profesor zwyczajny, prezes.
  3261. Strażewicz Wacław Jan mgr
  3262. Strąk Robert mgr prawa - poseł, inspektor pracy.
  3263. Streżyńska Anna Maria mgr prawa - dyrektor.
  3264. Stroba Marek lek. weterynarii - właściciel.
  3265. Stróżewski Władysław prof. dr hab. n. humanist. - filozof, kierownik Zakładu Ontologii.
  3266. Strugała Tadeusz mgr szt., dr h.c. - dyrygent, pedagog, pianista, oboista, animator życia muzycznego.
  3267. Strumiłło Andrzej prof. - artysta malarz.
  3268. Stryjak Cezary - muzyk i menedżer zespołów muzycznych, mechanik pojazdów samochodowych, działacz polityczny, poseł.
  3269. Stryjecki Ryszard mgr - rzeźbiarz.
  3270. Stryjewski Antoni Stanisław mgr - geolog, pracownik muzeum, działacz społeczny i polityczny, poseł RP.
  3271. Stryjska Małgorzata lek. med. - polityk, lekarz interista, specj. medycyny pracy, poseł do Sejmu RP.
  3272. Strzałkowski Adam prof. dr hab. - fizyk, nauczyciel akademicki, emeryt.
  3273. Strzałkowski Piotr mgr - socjolog, manager, prezes zarządu.
  3274. Strzelecki Tomasz lekarz medycyny - lekarz pediatra, neonatolog, ordynator.
  3275. Strzembosz Adam profesor - sędzia, nauczyciel akademicki.
  3276. Strzyżyński Stanisław mgr - artysta rzeźbiarz.
  3277. Stuhr Jerzy prof. - aktor, reżyser, rektor.
  3278. Stuhr Maciej mgr psychologii - aktor.
  3279. Styczeń Mirosław - polityk, działacz samorządowy, społeczny doradca partii.
  3280. Suchański Jerzy Zdzisław dr inż. - senator RP, nauczyciel akademicki, polityk, przewodn. Parlamentarnego Zespołu ds. Restrukturyzacji Energetyki, przewodn. Komisji Skarbu Państwa i Infrastruktury.
  3281. Suchar Elżbieta dr - prezes, doradca personalny.
  3282. Suchar Jolanta Teresa mgr szt. - specjalista projektnat architektury wnętrz, właściciel.
  3283. Suchar Marek dr - psycholog.
  3284. Suchocka-Gajewska Elżbieta mgr prawa - właściciel, urzędnik.
  3285. Suchoń Mirosław Tadeusz - wiceprzewodniczący.
  3286. Suchorzewska Janina dr hab. - prof. nadzw., lekarz, nauczyciel akademicki.
  3287. Sudoł Adam dr hab. n. humanist. - profesor, historyk, politolog, dyrektor.
  3288. Sudoł Adam ks. prałat - ksiądz.
  3289. Sujkowski Ziemowid prof. dr hab. inż. - dyrektor generalny, fizyk.
  3290. Sukiennicki Andrzej Hubert prof. dr hab. - prof. zw., fizyk.
  3291. Suliborski Stanisław prof. dr hab. n. med. - lekarz stomatolog, nauczyciel akademicki, kierownki Katedry Stomatologii Ogólnej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
  3292. Suliga Jan Witold dr n. hum. - etnograf, antropolog kultury, znawca tarota, kabały.
  3293. Sulik Bolesław Andrzej - starszy redaktor prowadzący.
  3294. Sulikowski Jerzy prof. zw. - kierownik katedry, muzyk-pianista.
  3295. Sulimierski Włodzimierz - prezes.
  3296. Sułek-Kowalska Barbara mgr - wykładowca, dziennikarka.
  3297. Sumiński Michał dr - dziennikarz, literat.
  3298. Sumiński Tadeusz mgr n. ekon. - fotografik.
  3299. Surewicz Włodzimierz prof. dr inż. - niezależny konsultant.
  3300. Surowiec Jerzy mgr inż. - dyrektor.
  3301. Suski Marek Witold - Poseł na Sejm RP z ramienia Partii Prawo i Sprawiedliwość.
  3302. Suski Wojciech Michał prof. dr hab. - chemik.
  3303. Suszczewicz Zygmunt - poseł na Sejm RP II kadencji, kierownik adm.-gosp.
  3304. Sutkowski Stefan mgr - muzykolog, dyrektor naczelny i artystyczny.
  3305. Suzin Piotr - aktor pantonimy, reżyser, choreograf.
  3306. Swatoń Jerzy mgr inż. automatyk - ekspert, ekolog.
  3307. Swoszowski Mirosław mgr - nauczyciel, b. poseł.
  3308. Sycz Miron mgr - matematyk, nauczyciel, dyrektor Zespołu Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania, przewodniczący Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
  3309. Syczewski Jan - nauczyciel, poseł.
  3310. Syczyło Andrzej Witold mgr inż. mechanik - b. dyrektor, rencista.
  3311. Syczyło Tadeusz inż. roln. - współwłaściciel firmy, prezes.
  3312. Sygietyńska-Kwoczyńska Hanna mgr hist. szt. - historyk sztuki.
  3313. Symonides Janusz prof. dr hab. n. prawnych - nauczyciel akademicki, specj. w zakresie prawa międzynarodowego, prof. zw., kierownik Zakładu Prawa i Instytucji Międzynarodowych ISM.
  3314. Sypniewski Jerzy Mieczysław prof. zw., prof. dr n. roln. - profesor, nauczyciel akademicki, emeryt.
  3315. Syryjczyk Tadeusz dr - informatyk, polityk, prezes, dyrektor.
  3316. Szaban Elżbieta Irena - nauczyciel historii, dyrektor.
  3317. Szablewski Alojzy mgr inż. - emeryt.
  3318. Szacka Barbara - socjolog.
  3319. Szacki Jerzy prof. dr hab. - socjolog.
  3320. Szadkowski Andrzej - prawnik, prezes.
  3321. Szafer Tadeusz Przemysław prof. dr hab. arch. - architekt.
  3322. Szafran Zdzisław prof. dr hab. - biochemik, nauczyciel akademicki, emerytowany profesor, p.o. kierownika zakładu.
  3323. Szafraniec Jan dr n. med. - lekarz psychiatra, działacz społeczny, senator.
  3324. Szafrański Ferdynand dr n. przyrod. - Wojewódzki Konserwator Przyrody, biolog, botanik.
  3325. Szajna Józef prof. - malarz, reżyser, autor scenariuszy teatralnych, scenograf.
  3326. Szajnocha-Kokocińska Otylia - prezes, nauczyciel.
  3327. Szaleniec Zbigniew mgr sportu - zastępca burmistrza miasta.
  3328. Szałabawka Artur Lesław mgr - socjolog, komendant wojewódzki.
  3329. Szałkowska Anna - redaktor naczelny.
  3330. Szamborski Wiesław Andrzej prof. zw. - artysta malarz, kierownik Katedry Malarstwa i Rysunku.
  3331. Szamowski Andrzej Stefan dr n. techn. - adiunkt.
  3332. Szaniawski Ryszard K. dr - biolog, prezes zarządu.
  3333. Szańkowski Maciej prof. - artysta rzeźbiarz.
  3334. Szańkowski Stefan Tadeusz mgr inż. chemii - inż. chemik, nauczyciel, dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Siedlcach.
  3335. Szarejko Piotr Wojciech mgr inż. - architekt.
  3336. Szargut Jan Tadeusz prof. dr inż. n. techn. - profesor.
  3337. Szarota Tomasz Marceli prof. hist. - historyk.
  3338. Szaszkiewicz Maciej dr - psycholog sądowy, specjalista od profilowania sylwetek psychologicznych nieznanych sprawców zabójstw, adiunkt.
  3339. Szaszkiewicz Wanda mgr - psycholog kliniczny, psychoterapeuta rodzinny, indywidualny młodzieży i dorosłych, nauczyciel akademicki, kierownik.
  3340. Szatkowska Maria - emeryt, trener narciarstwa.
  3341. Szatkowski Radosław Jan mgr - rolnik, dyrektor.
  3342. Szatkowski Sławomir Kazimierz - prezes, technik ogrodnik.
  3343. Szatkowski Wojciech mgr - historyk, publicysta, kierownik, dziennikarz sportowy.
  3344. Szczeklik Andrzej prof. dr hab. - profesor zwyczajny UJ, kierownik.
  3345. Szczepańczyk Józef mgr - poseł.
  3346. Szczepański Marian Stanisław - lekarz dentysta, specjalista protetyk.
  3347. Szczepański Piotr mgr inż. - prezes.
  3348. Szczepański Wiesław mgr ekon. - ekonomista.
  3349. Szczepiński Wojciech prof. dr hab. - członek rzeczywisty PAN.
  3350. Szczepkowska Joanna mgr szt. - aktorka, pisarka, scenarzystka.
  3351. Szczerbań Jerzy prof. zw. dr hab. - chirurg, nauczyciel akademicki, kierownik Zakładu Zdrowia Publicznego.
  3352. Szczerski Andrzej dr n. humanist. - historyk sztuki.
  3353. Szczerski Krzysztof dr n. polit. - politolog, adiunkt.
  3354. Szczot Jacek prawnik - prawnik, nauczyciel akademicki.
  3355. Szczuka Kazimiera dr n. społ. - historyk, krytyk literatury.
  3356. Szczuka Stanisław Andrzej mgr prawa - adwokat.
  3357. Szczygielski Jan mgr historii - starosta, urzędnik samorządowy.
  3358. Szczygielski Kazimierz dr geogr. - nauczyciel akademicki.
  3359. Szczygielski Wojciech prof. zw. dr hab. - nauczyciel akademicki.
  3360. Szczygieł Krzysztof prof. dr hab. - lekarz medycyny-chirurg, teolog, ksiądz katolicki, Kapelan Ojca Św., emerytowany pracownik naukowy, instruktor harcerski.
  3361. Szczygieł Mieczysław - specjalista ds. sprzedaży, mechanik.
  3362. Szczygieł Stefan - właściciel, artysta fotografik.
  3363. Szczypiński Tomasz dr n. mat. - matematyk, poseł na Sejm RP.
  3364. Szempliński Adam mgr inż. leśn. - dyr. nacz.,mgr inż. leśnik.
  3365. Szeptycki Andrzej prof. dr hab. - pracownik naukowy.
  3366. Szeremietiew Romuald dr hab. - polityk, prawnik, publicysta, pracownik naukowy, oficer rezerwy WP.
  3367. Szermer Bohdan - architekt - urbanista.
  3368. Szewczyk Grażyna Barbara prof. dr hab. - profesor n.
  3369. Szkarłat Jacek - właściciel, technik leśnictwa, handlowiec.
  3370. Szkop Władysław Eugeniusz dr n. med. - lekarz, poseł na Sejm RP IV kadencji.
  3371. Szkutnik Leon Leszek mgr - nauczyciel języka angielskiego.
  3372. Szlachta Andrzej dr n. techn. - prezydent miasta.
  3373. Szlachtycz Stefan Jakub mgr - reżyser filmowy, telewizyjny, radiowy, teatralny, scenarzysta, scenograf, grafik, Główny Reżyser TVP, dyrektor Teatru TVP.
  3374. Szlęzak Andrzej Stanisław dr hab. n. prawn. - starszy partner, radca prawny.
  3375. Szlęzak-Idziorek Barbara - lekarz specjalista okulista.
  3376. Szłapka Konrad mgr inż. - przedsiębiorca, prezes zarządu, właściciel firmy.
  3377. Szmit Jerzy mgr inż. - prezes.
  3378. Szmurło Włodzimierz Faustyn dr n. techn., inż. - starszy wykładowca.
  3379. Sznajder Andrzej prof. dr hab. - Dyrektor Instytutu Marketingu Międzynarodowego.
  3380. Szosland Janusz prof. zw. dr hab. inż. - inżynier, pracownik dydaktyczno naukowy.
  3381. Szostakiewicz Adam mgr - z-ca kierownika działu zagranicznego, publicysta.
  3382. Szostek Andrzej Ryszard Maria MIC prof. dr hab. n. humanistycznych - duchowny katolicki Zgromadzenia Księży Marianów, nauczyciel akademicki.
  3383. Szostek Mieczysław prof. dr hab. n. medycznych - specjalista chirurg, konsultant krajowy ds. chirurgii naczyniowej, kierownik kliniki.
  3384. Szostek Teresa prof. dr hab. n. humanist. - profesor nadzwyczajny, nauczyciel akademicki, kierownik.
  3385. Szóstek Andrzej mgr inż. - dyrektor.
  3386. Szpecht Bolesław mgr - artysta malarz.
  3387. Szprynger Elżbieta Mieczysława - lekarz stomatolog, specjalista stomatologii ogólnej i protetyki.
  3388. Sztaba Kazimierz Stanisław prof. zw. dr hab. inż. - emerytowany nauczyciel akademicki.
  3389. Sztabiński Grzegorz prof. - profesor zwyczajny.
  3390. Sztajer Józef Leon mgr inż. - mgr inż. architekt, artysta plastyk.
  3391. Sztajnert Bernard mgr filoz. - poeta, prozaik, eseista.
  3392. Szteliga Jerzy mgr filoz. - poseł.
  3393. Sztorc Józef mgr inż. elektr. - senator RP, prezes, właściciel.
  3394. Sztuka Jerzy Filip prof. rzeźby - rzeźbiarz, nauczyciel akademicki.
  3395. Sztwiertnia Jan mgr inż. - samorządowiec, polityk, przewodniczący Rady Powiatu.
  3396. Szubińska Barbara prof. - dziekan, nauczyciel akademicki, artysta malarz.
  3397. Szudejko Bolesław lek. med. - chirurg ortopeda, ordynator Oddziału Urazowo-Ortopedycznego.
  3398. Szulc Halina Marianna mgr farm. - aptekarz.
  3399. Szulc Wojciech Jan mgr inż. elektr. - właściciel przedsiębiorstwa, technik farmacji.
  3400. Szulkin Piotr prof. nadzw. - plastyk, reżyser, scenarzysta.
  3401. Szulowski Krzysztof dr hab. - przewodniczący Rady Powiatu, przewodniczący KZ NSZZ Solidarność.
  3402. Szułdrzyński Andrzej mgr - wice prezes, ekonomista.
  3403. Szułdrzyński Michał mgr - filozof, nauczyciel akademicki, wykładowca.
  3404. Szuman Krzych Dorota mgr prawa - radca prawny.
  3405. Szumielewicz Tadeusz mgr inż. architekt - właściciel.
  3406. Szumowski Marek Krzysztof ks. dr - kapelan, asystent duszpasterski, ksiądz katolicki, teolog.
  3407. Szumski Zygmunt dr n. techn., inż. geod. - kierownik Działu SIT (System Infomacji o Terenie).
  3408. Szurek Jan Stanisław - grafik, bibliofil, regionalista-społecznik.
  3409. Szurkowski Ryszard Jan - przedsiębiorca, trener kolarstwa.
  3410. Szurmiej Jan Włodzimierz - reżyser, prezes.
  3411. Szurmiej Szymon - reżyser, dyrektor naczelny i kierownik artystyczny.
  3412. Szwacz Bogusław prof. - artysta malarz.
  3413. Szwaja Adela mgr - malarka.
  3414. Szwaja Monika Zofia mgr - dziennikarz, komentator.
  3415. Szwarc Jan mgr - poseł na Sejm RP.
  3416. Szwed Ryszard prof. dr hab. n. humanist. - nauczyciel akademicki.
  3417. Szwed Stanisław - wiceprzewodniczący Zarządu Regionu Podbeskidzie; technik elektryk, działacz związkowy.
  3418. Szwedek Aleksander prof. dr hab. - nauczyciel akademicki, kierownik.
  3419. Szweykowska-Kulińska Zofia prof. - profesor.
  3420. Szweykowski Zygmunt Marian prof. dr hab. - muzykolog, emeryt.
  3421. Szyc Hans - wieloletni pracownik i dyrektor generalny Stoczni Gdańskiej, prezes Zarządu Wojewódzkiego.
  3422. Szydełko Halina mgr - radca prawny, wspólnik.
  3423. Szydło Beata mgr - burmistrz, etnograf.
  3424. Szydło Edward mgr hist. - dyrektor, pedagog.
  3425. Szydłowska Bożena mgr - ekonomista, właściciel.
  3426. Szydłowski Krzysztof mgr - działacz gospodarczy polityk, działacz samorządowy, senator.
  3427. Szyga Krzysztof mgr inż. mechanik - zastępca prezydenta.
  3428. Szymanderski Jacek - socjolog, dyrektor.
  3429. Szymanek Andrzej Władysław mgr inż. - mgr inż. mechanizacji rolnictwa, wicestarosta.
  3430. Szymanowski Teodor prof. dr hab. - prof.
  3431. Szymańczak Tadeusz inż. - inżynier rolnik, właściciel gospodarstwa rolnego.
  3432. Szymańska-Klich Anna Monika mgr - politolog, dziennikarz, dyrektor.
  3433. Szymańska-Plęskowska Romana mgr - artysta plastyk.
  3434. Szymański Antoni mgr - czł. zarządu.
  3435. Szymański Jacek Konrad lek. med. - ginekolog-położnik.
  3436. Szymański Jan mgr ekon. - ekonomista, działacz związkowy.
  3437. Szymański Janusz Henryk dr n. prawnych - prezes, nauczyciel akademicki, prawnik.
  3438. Szymański Józef prof. dr hab. nauk hist. - profesor, nauczyciel akademicki.
  3439. Szymański Konrad mgr - redaktor naczelny, prawnik.
  3440. Szymański Leonard mgr inż. - doradca zarządu, inż.mechanik.
  3441. Szymański Paweł mgr - dyrektor, inspektor pracy.
  3442. Szymański Przemysław Franciszek - mgr inż. elektryk, mgr teologii, współwłaściciel.
  3443. Szymański Zbigniew inż. - architekt, poeta.
  3444. Szymański Zygmunt Jerzy mgr - poseł na Sejm RP, właściciel.
  3445. Szymborski Wojciech Józef mgr inż. - architekt.
  3446. Szymiec-Raczyńska Halina Jadawiga lek. med. - lekarz ginekolog-położnik.
  3447. Szymkiewicz Czesław Józef prof. dr hab.
  3448. Szymski Adam Maria prof. dr hab. inż. arch. - nauczyciel akademicki.
  3449. Szymura Jerzy mgr inż. - informatyk, prezes zarządu.
  3450. Szyndler-Głowacki Wiesław mgr - dziennikarz.
  3451. Szypowski Mirosław h. Śreniawa - prezydent.
  3452. Szyrocka-Szwed Krystyna dr n. med. - spec. neurolog, ordynator Oddziału Neurologii.
  3453. Szyrocki Artur mgr inż. - właściciel, pełnomocnik.
  3454. Szyszko Andrzej Henryk mgr - ekonomista, polityk samorządowiec, radny, trener klasy mistrzowskiej, przewodniczący Rady m. st. Warszawy, prezes.
  3455. Szyszko Feliks Jan prof. dr hab. n. leśnych - minister środowiska.
  3456. Szyszko Feliks mgr - malarz, grafik, pedagog, terapeuta.
  3457. Szyszko Wojciech Jerzy mgr inż. mechanik - dyrektor zarządzający.
  3458. Szyszto Tomasz mgr - manager, indywidualna działalność gospodarcza.
  3459. Ścibor-Rylski Zbigniew - pułkownik techniczny lotnictwa w stanie spoczynku.
  3460. Ścierański Krzysztof - muzyk, gitarzysta basowy, muzyk, aranżer, człowiek orkiestra, kompozytor.
  3461. Ścierska Renata mgr hist. - kierownik.
  3462. Ścierski Klemens mgr inż. energetyk - dyrektor, inżynier.
  3463. Ślaski Krzysztof dr - lek. dent., specjalista chirurgii szczękowej i chirurgii stomatologicznej, ordynator.
  3464. Ślawska-Szalewicz Jadwiga mgr - prezes, top manager sportu.
  3465. Śledziewski Grzegorz inż. - menadżer, dyrektor naczelny.
  3466. Śledzińska-Katarasińska Iwona mgr - posłanka Platformy Obywatelskiej.
  3467. Śleziak Czesław mgr hist. - historyk, nauczyciel akad., poseł na sejm RP.
  3468. Śliwiński Marian Zdzisław prof. dr hab. n. med. - kardiochirurg.
  3469. Śliwiński Tadeusz prof. dr hab. inż. - profesor w IEL.; inż. elektryk.
  3470. Ślizińska Milada mgr - kurator wystaw sztuki współczesnej, kierownik Programu Wystaw Międzynar.
  3471. Śmieja Andrzej Wojciech dr hab. - prawnik, kierownik.
  3472. Śmietana Jarosław - muzyk jazzowy, gitarzysta, kompozytor, bandleader.
  3473. Śniadek Janusz mgr inż. mech. - przewodniczący Komisji Krajowej.
  3474. Śniegowski Jaromir mgr filol. pol. - prezes, instruktor rekreacji.
  3475. Śniegula Krzysztof mgr inż. - dyrektor.
  3476. Śnieżko-Krystek Maria mgr sztuki - plastyk projektant.
  3477. Śnieżyńska-Stolot Ewa prof. dr hab. - historyk sztuki, historyk idei, prof. nadzw. UJ, kierownik zakładu.
  3478. Śpiewak Jakub - prezes, przedsiębiorca społeczny.
  3479. Śpiewak Paweł dr hab. - adiunkt, socjolog, historyk idei.
  3480. Świat Jacek - rzecznik prasowy, dziennikarz.
  3481. Świątkowski Maciej dr hab. n. med. prof.nadzw. - lekarz medycyny, Kierownik Katedry, polityk, senator RP IV Kadencji.
  3482. Świątkowski Piotr Jan mgr prawa - adwokat.
  3483. Świca Piotr dr nauk med. - ordynator, lek. med.
  3484. Świder Józef prof. zw. - profesor, muzyk.
  3485. Świderkówna Anna prof. zw. - nauczyciel, emeryt.
  3486. Świderski Gerwazy ppłk. WP prof. dr hab. - chirurg kręgosłupa i filozof.
  3487. Świderski Jan - docent, artysta malarz (malarstwo, rysunek, grafika).
  3488. Świderski Jerzy Tomasz prof. dr hab. - ppłk rez. WP, profesor, lekarz pediatra, kardiolog.
  3489. Świdziński Jan prof. dr hab. - artysta malarz, performer, twórca kontekstualizmu.
  3490. Świechowski Zygmunt prof. dr hab. - b. kierownik, emeryt.
  3491. Świerczewska Krystyna mgr - pisarka.
  3492. Świeykowski Aleksander mgr inż. - dziennikarz, przedsiębiorca, właściciel.
  3493. Świeżyńska Renata Elżbieta lek. med. - ordynator, lek. med. specj. pediatrii i neonatologii.
  3494. Święcicki Marcin dr - przewodniczący Komitetu, ekonomista, polityk, działacz społeczny.
  3495. Świętochowska Ewa Waleria mgr socjologii - przewodnicząca rady.
  3496. Świętochowski Leszek Jan mgr inż. ekon. roln. - poseł, polityk.
  3497. Świtka Jan Eugeniusz prof.dr hab. - dziekan Wydziału Zamiejscowego Nauk Prawnych i Ekonomicznych w Tomaszowie Lubelskim, nauczyciel akademicki.
  3498. Świtka Jan prof. - artysta malarz, nauczyciel akademicki, kierownik katedry.
  3499. Świtoń Kazimierz - działacz polityczny i związkowy.
  3500. Taborska Hanna Ewa prof. dr hab.
  3501. Tacakiewicz-Lipińska Jolanta - artysta malarz.
  3502. Taczanowski Antoni - bibliotekarz, działacz społeczny i kulturalny, dyrektor.
  3503. Taczanowski Tomasz - przedsiębiorca, mgr inż. ogrodnik ekonomista.
  3504. Tajchman Jan Mieczysław mgr sztuki - konserwator dzieł sztuki, współwłaściciel firmy.
  3505. Tanaś Maciej R. dr hab. - pedagog, nauczyciel akademicki, prof. nadzw.
  3506. Taniewski Marian prof. zw. dr hab. inż. - emeryt, kierownik grantu KBN.
  3507. Tański Adam Jerzy mgr inż. ekon. roln. - prezes.
  3508. Taranczewski Mateusz Maciej mgr inż. - architekt, właściciel.
  3509. Taranczewski Paweł prof. dr hab. - artysta malarz, nauczyciel akademicki, kierownik.
  3510. Tarasin Jan prof. nadzw. - artysta malarz, grafik, rysownik, pedagog.
  3511. Targalski Jerzy mgr - historyk, orientalista, publicysta, czł. zarządu.
  3512. Tarkowski Czesław prof. zw. dr hab. n. rolniczych - prof. emerytowany, nauczyciel akademicki.
  3513. Tarkowski Jan dr n. technicznych - adiunkt, pracownik naukowo-dydaktyczny.
  3514. Tarnowski Aleksander dr inż. - pracownik nauk., emeryt.
  3515. Tarnowski Grzegorz Tomasz - kaletnik, właściciel firmy.
  3516. Tarnowski Jacek mgr - ekonomista, dyrektor ekonomiczny.
  3517. Tarnowski Tomasz mgr oceanogr. biol. - dyrektor.
  3518. Tatoń Jan Miłosz prof. zw. dr hab. n. med. - internista-diabetolog, nauczyciel akademicki, kierownik.
  3519. Taylor Jacek mgr prawa - adwokat.
  3520. Taylor Zbigniew dr hab. - docent, geograf.
  3521. Tazbir Janusz prof. dr hab. - historyk, wiceprezes PAN.
  3522. Tchórzewski Krzysztof Józef mgr inż. elektryk - czł. zarządu, dyr. ds. ekonomiczno-finansowych, menadżer.
  3523. Teisseyre Aleksander Stanisław mgr, MBA - trening integralny, szkolenia i konsultacje (współpr. z Instytutem Psychoimmunologii).
  3524. Teisseyre Roman Marian prof. - fizyk, geofizyk.
  3525. Tejchma Józef mgr
  3526. Telus Robert inż. - inż. środowiska, prezes.
  3527. Terlecki Andrzej mgr - filolog polski, dziennikarz, restaurator, działacz opozycyjny lat 80., przewodniczący Rady Krajowej Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Bezrobotnych, właściciel restauracji.
  3528. Terlecki Ryszard prof. dr hab. - historyk, publicysta, poseł na sejm RP.
  3529. Termiński Przemysław mgr - broker ubezpieczeniowy i reasekuracyjny, wiceprezes.
  3530. Tesławska Magdalena - kostiumograf.
  3531. Thiel Kazimierz prof. dr hab. inż. - inżynier budownictwa.
  3532. Thun Barbara mgr filologii angielskiej - tłumacz przysięgły, nauczycielka, przewodniczka.
  3533. Tischner Kazimierz inż. - prezes, zootechnik.
  3534. Tischner Marian prof. dr hab. - lekarz weterynarii, nauczyciel akademicki, kierownik katedry.
  3535. Titkow Andrzej mgr - reżyser, dokumentalista, scenarzysta.
  3536. Titkow Janina - emerytowana dziennikarka radiowa.
  3537. Tkaczow Jan - lekarz medycyny, członek Rady Nadzorczej.
  3538. Tobolewski Jarosław Kazimierz lek. wet. - lekarz, właściciel firmy.
  3539. Tobolewski Wojciech - dziennikarz.
  3540. Toeplitz Jerzy Leopold Teodor dr - teolog, dziennikarz, tłumacz.
  3541. Toeplitz Krzysztof Teodor mgr - historyk, scenarzysta, publicysta, krytyk.
  3542. Tokarski Antoni dr hab. - profesor, geolog.
  3543. Tokarski Antoni mgr - konserwator dzieł sztuki, rzeźbiarz.
  3544. Tokarski Jan Christian lek. wet. - lekarz weterynarz, właściciel.
  3545. Tołkacz Konrad dr - prezes.
  3546. Tomaka Jan Walenty mgr inż. - poseł na Sejm RP.
  3547. Tomasik Piotr prof. zw. dr hab. - nauczyciel akademicki, kierownik.
  3548. Tomassi Piotr dr inż. - kierownik zakładu, chemik.
  3549. Tomaszewicz Andrzej Konstanty dr n. humanistycznych - historyk.
  3550. Tomaszewska Ewa mgr fizyki - fizyk, informatyk, menedżer, działacz związkowy, czł. prezydium.
  3551. Tomaszewska Marta - prozaik, poetka, baśniopisarka.
  3552. Tomaszewski Andrzej prof. zw. dr hab. architektury - historyk sztuki.
  3553. Tomaszewski Bohdan - dziennikarz sportowy, publicysta, pisarz.
  3554. Tomaszewski Jacek - ekonomista, działacz społeczny, wiceprezes.
  3555. Tomaszewski Jan - komentator sportowy, trener dyplomowany.
  3556. Tomaszewski Janusz Teofil - doradca.
  3557. Tomaszewski Krzysztof mgr inż. zootech. - prezes.
  3558. Tomaszewski Mieczysław prof. dr hab. - muzykolog, edytor muzyczny, teoretyk muzyki.
  3559. Tomaszewski Tomasz - komentator sportowy, aktor, właściciel ekskluzywnego sklepu ubrań męskich Twins w hotelu Bristol.
  3560. Tomaszewski Tomasz - artysta fotografik.
  3561. Tomaszewski Władysław - radny rady powiatu, przewodniczący komisji.
  3562. Tomawska Daromiła lek. medycyny - stomatolog, prezes.
  3563. Tomawski Lech dr hab. inż. - profesor Uniwersytetu Śląskiego, pełnomocnik rektora, nauczyciel akademicki.
  3564. Tomczak Grzegorz Jan mgr filologii polskiej - autor tekstów piosenek, kompozytor.
  3565. Tomczewski Ryszard mgr prawa - właściciel.
  3566. Tomczyk Piotr dr hab. - fizyk, chemik, nauczyciel akademicki, profesor i prodziekan wydziału.
  3567. Tomecka Beata
  3568. Tomski Lech Tadeusz prof. dr hab. inż. - dyrektor Instytutu Mechaniki i Podstaw Maszyn.
  3569. Topiński Andrzej dr nauk ekonomicznych - prezes zarządu.
  3570. Topiński Wojciech mgr - ekonomista, menedżer, prezes.
  3571. Toth Krzysztof dr n.med - kierownik.
  3572. Tracewski Janusz Władysław mgr - kier. wyszkolenia, trener koordynator, nauczyciel, trener.
  3573. Tracz Marek - dyrygent.
  3574. Traczyk Władysław prof. zw. dr hab. n. medycznych - fizjolog.
  3575. Traczyński Krzysztof dr inż. - właściciel; inż. budownictwa.
  3576. Trafas Kazimierz Józef dr hab. - geograf, kartograf, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego.
  3577. Tranda Zdzisław, Wacław mgr - duchowny.
  3578. Trautman Andrzej Mariusz prof. dr hab. - fizyk, nauczyciel akademicki, profesor zwyczajny.
  3579. Trawicki Krzysztof Gabriel lek. wet. - wójt gminy.
  3580. Trąmpczyński Wiesław Antoni prof. - pracownik naukowy, rektor, kier. Katedry.
  3581. Trela Jerzy prof. zw. - prof. PWST w Krakowie, aktor.
  3582. Troć Robert Antoni prof. dr hab. - chemik, pracownik naukowy, kierownik zakładu.
  3583. Troński Marcin mgr - aktor.
  3584. Truskolaski Zbigniew Lech mgr inż. - prezes.
  3585. Truszczyński Marian prof. dr hab. - lekarz weterynarii.
  3586. Truszyński Olgierd prof. - artysta rzeźbiarz.
  3587. Trzaskowski rafał mgr stosunków międzynarodowych - analityk.
  3588. Trzcińska-Tacik Helena prof. dr hab. - botanik, ekolog roślin.
  3589. Trzciński Janusz Stanisław prof. - prawnik, przew. Rady Legislacyjnej, prezes Naczelnego Sądu Administracyjnego.
  3590. Trzciński Maciej Marcin dr - zastępca dyrektora.
  3591. Trzciński Marek dr inż. elektr. - właściciel firmy, prezes spółki, radny Rady Miasta.
  3592. Trzciński Wojciech - kompozytor, aranżer, producent, dyrygent, wydawca.
  3593. Trzebski Andrzej prof. dr hab. - nauczyciel akademicki, przewodniczący.
  3594. Trzeciak Franciszek - aktor, reżyser, scenarzysta, producent.
  3595. Trzeciak Krzysztof mgr inż. mechanik - redaktor naczelny.
  3596. Trzeciak Teresa mgr - przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Ogólnopolskiego Forum Ruchu Hospicyjnego.
  3597. Trzeciakowski Andrzej - dyrektor generalny, prezes zarządu.
  3598. Trzos-Rastawiecki Andrzej - scenarzysta, reżyser filmowy.
  3599. Trzynadlowski Jan Jerzy mgr hist. szt. - kierownik Oddziału Muzeum Miejskiego Wrocławia.
  3600. Trzynadlowski Przemysław Atanazy mgr inż. - automatyk, właściciel firmy.
  3601. Tuchołka Hubert mgr prawa - radca prawny, partner.
  3602. Tuderek Grzegorz inż.
  3603. Tukałło Konstanty prof. dr hab.
  3604. Tulczyński Aleksander Stefan dr n. med., mgr filozofii - dyrektor, specjalista zdrowia publicznego.
  3605. Tumiłowicz Jerzy dr hab. inż. - inżynier leśnik, emeryt.
  3606. Turczyński Jacek mgr prawa - prawnik, manager.
  3607. Turek Krzysztof Jan dr - dr fizyki, dr filozofii, właściciel, prezes zarządu.
  3608. Turkowska Anna mgr - artysta plastyk.
  3609. Turkowski Tadeusz Marian mgr - artysta plastyk.
  3610. Turnau Grzegorz - kompozytor, piosenkarz, artysta, poeta.
  3611. Turnau Jan Henryk - dziennikarz.
  3612. Turnau Stanisław Tomasz mgr - wydawca.
  3613. Turnau Stefan prof. dr hab. - pracownik naukowo-dydaktyczny.
  3614. Turno Paweł mgr socjologii - prezes zarządu.
  3615. Turos Andrzej prof. dr hab. inż. - fizyk, kierownik Zakładu Badań Mikrostrukturalnych.
  3616. Turowski Janusz prof. dr hab. inż. - prof. zw. Politechniki, dr hab. mgr inż. emerytowany elektryk.
  3617. Turska Monika mgr - dyrektor, psycholog.
  3618. Turski Janusz Andrzej - inż., dyr.
  3619. Turski Łukasz A. prof. dr hab. - profesor.
  3620. Tusk Donald mgr - prezes Rady Ministrów.
  3621. Tuszko Wojciech dr inż. - chemik, publicysta fotografii.
  3622. Tuszyński Bogdan Romuald dr - dziennikarz, autor książek.
  3623. Tuszyński Zdzisław - przewodniczący, b. wieloletni poseł.
  3624. Twardo Jerzy mgr inż. - gł. specjalista ds. technicznych.
  3625. Twardowski Jan Dobrogost inż. - rolnik, założyciel.
  3626. Twardowski Romuald prof. - kompozytor.
  3627. Twardzik Wacław prof. dr hab. - filolog, językoznawca, tekstolog, pracownik naukowy, kierownik zakładu i pracowni.
  3628. Tworkowski Jacek mgr inż. hutn. - Główny Specjalista Kontroli Państwowej NIK.
  3629. Tyc Andrzej prof. n. matematycznych - profesor nadzwyczajny.
  3630. Tych Feliks prof. dr hab. - dyr., historyk.
  3631. Tyczka Antoni Krzysztof - doradca zarządu.
  3632. Tymowski Maciej - prezes zarządu, ekonomista.
  3633. Tynel Andrzej Ludwik dr n. prawnych - radca prawny.
  3634. Tyrna Marcin - frezer, działacz związkowy, przewodniczący.
  3635. Tyszkiewicz Beata Maria Helena - aktorka.
  3636. Tyszkiewicz Janusz Antoni h. Leliwa inż. rolnictwa - właściciel.
  3637. Tyszkiewicz Krzysztof - działacz samorządowy, polityk, przedsiębiorca, radny.
  3638. Tyszkiewicz Paweł mgr filoz. - menedżer, dyrektor generalny.
  3639. Tyszkiewicz Stanisław Michał prof. dr hab. n. techn. - technolog żywności.
  3640. Tyszkiewicz Zbigniew Janusz herbu Leliwa mgr fizyki - dyrektor generalny.
  3641. Tyszkiewicz-Łącka-Chedeau Janina mgr - specjalista ds. stosunków międzynarodowych wschodnich.
  3642. Tytz Władysław inż.geodeta - współwłaściciel.
  3643. Uczkiewicz Jacek Mirosław dr n. techn. - członek Europejskiego Trybunału Obrachunkowego w Luksemburgu, inż. elektryk, urzędnik.
  3644. Ufnalewski Bohdan Maciej mgr inż. arch. - właściciel.
  3645. Ujazdowski Kazimierz Michał dr n. prawnych - prawnik, polityk, minister kultury i dziedzictwa narodowego, b. wicemarszałek Sejmu, współzałożyciel Prawa i Sprawiedliwości.
  3646. Ulicki Ryszard Jan mgr - poseł na sejm RP, wiceprzewodniczący Komisji ds. Kontroli Państwowej, polityk, dziennikarz.
  3647. Umer Magda (Małgorzata) mgr - reżyser, scenarzystka, piosenkarka.
  3648. Umerska Zofia mgr bibliotekoznawstwa i informacji naukowej - dyrektor.
  3649. Umiastowski Andrzej - artysta malarz.
  3650. Umiastowski Jerzy dr med. - lekarz internista.
  3651. Umiński Marek dr med. - ordynator.
  3652. Uniechowska-Dembińska Krystyna - tłumaczka, dialogistka.
  3653. Urban Cezary mgr mat. - dyrektor.
  3654. Urban Jerzy - dziennikarz, wydawca.
  3655. Urban Stanisław Ludwik prof. dr hab. - kierownik katedry, dyrektor instytutu.
  3656. Urbanek Henryk prof. dr hab. n. biol. - biochemik, nauczyciel akademicki, kierownik.
  3657. Urbaniak Andrzej prof. dr hab. inż.
  3658. Urbaniec Maciej Jerzy prof. - plakacista.
  3659. Urbanik Kazimierz prof. dr - matematyk, redaktor, nauczyciel akademicki,.
  3660. Urbanowicz Danuta Maria mgr - artysta plastyk, nauczyciel akademicki.
  3661. Urbanowicz Witold Kazimierz mgr szt. - artysta malarz, rysownik (malarstwo sztalugowe i monumentalne).
  3662. Urbanowicz-Suchecka Barbara mgr - właściciel, muzyk.
  3663. Urbańska Bożenna mgr - filolog polski, działacz społeczny, prezes zarządu.
  3664. Urbańska Liliana mgr - flecistka, wokalistka.
  3665. Urbańska-Miszczyk Barbara mgr szt. - artysta plastyk w dziedzinie szkła użytkowego i artystycznego.
  3666. Urbański Andrzej Janusz mgr - członek Rady Krajowej Stronnictwa Konserwatywno - Ludowego, socjolog.
  3667. Uruska-Sobkowicz Izabela mgr polonistyki - radiowiec, dziennikarz radiowy.
  3668. Ustasiak Mieczysław Andrzej dr n. techn.
  3669. Vetulani Grażyna prof. nadzw. dr hab. - filolog, nauczyciel akademicki.
  3670. Vetulani Jerzy prof. dr hab. - naukowiec, biolog, psychofarmakolog.
  3671. Vetulani Zygmunt prof. nadzw. dr hab. - nauczyciel akademicki, kierownik Zakładu Lingwistyki Informatycznej i Sztucznej Inteligencji.
  3672. von Mauberg Wacław mgr inż. chemik - inżynier.
  3673. Wach Piotr prof. dr hab. inż. - rektor, senator RP VI kadencji.
  3674. Wachowiak Eugeniusz - poeta, tłumacz literatury niemieckojęzycznej, autor wspomnień.
  3675. Wagner Marek prof. dr hab. - historyk.
  3676. Wais Andrzej - prezes Związku Zawodowego Górników Naftowców w ZUN Naftomet, technik, wiceprezes Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa.
  3677. Wajda Karolina
  3678. Walaciński Adam prof. - kompozytor.
  3679. Walczewski Marek mgr szt. - aktor.
  3680. Walecki Wacław Józef prof. dr hab. - kierownik Centrum Badawczego, historyk literatury, edytor tekstów, nauczyciel akademicki.
  3681. Walendziak Wiesław Waldemar mgr - Poseł na Sejm RP.
  3682. Walendzik Grzegorz Marcin doktor n. techn. - doradca ekonomiczny.
  3683. Walentynowicz Sławomir Lech mgr inż. - przedsiębiorca.
  3684. Walichnowski Feliks dr n. roln., mgr socjol. - dziennikarz, socjolog, nauczyciel akademicki.
  3685. Waligórski Ewaryst mgr inż. ekonomii - radca Ministerstwa Infrastruktury w Ambasadzie RP na Słowacji, b. minister transportu i gospodarki morskiej.
  3686. Walkowiak Andrzej mgr wych. fiz., dziennikarstwa - pełnomocnik prezydenta ds. walki z korupcją.
  3687. Walkowiak Władysław prof. dr hab. inż. - profesor zw., nauczyciel akademicki.
  3688. Walter Mariusz Antoni mgr inż. - dziennikarz, reporter, reżyser, pracownik naukowy, menadżer, producent, współwłaściciel Grupy ITI.
  3689. Waltoś Jacek prof. - artysta malarz i rzeźbiarz, nauczyciel akademicki.
  3690. Wałęsa Lech - działacz związkowy, polityk, Prezydent RP w latach 1990-95, noblista.
  3691. Wałkówska Hanna Maria prof. dr hab. - orientalistyka ze specjalnością indologia.
  3692. Waniek Henryk - pisarz, publicysta artystyczny, malarz.
  3693. Wańkowicz-Marczak Agnieszka mgr - artysta malarz, plastyk.
  3694. Warchałowski Andrzej prof. dr hab. - entomolog.
  3695. Wargocka Teresa mgr - dyrektor, socjolog, pedagog.
  3696. Wargocki Ludwik dr n. techn., inż. - oficer pożarnictwa, główny specj. ds. ppoż.
  3697. Warszawski Henryk Jan - mgr inż., prezes zarządu, dyrektor spółki.
  3698. Wartak Jarosław mgr - dyrektor.
  3699. Warzocha Artur mgr pedag. - wicedyrektor.
  3700. Wasiak Marek mgr socjol. - kierownik Oddziału Prezydialnego.
  3701. Wasilewska-Kita Regina lek. med. - poseł, lekarz.
  3702. Wasilewski Tadeusz Ludwik prof. dr - kierownik Katedry Średniowiecza.
  3703. Wasiutyński Aleksander prof. dr hab. - kier.
  3704. Wassermann Zbigniew Franciszek mgr - prawnik, polityk, poseł RP, minister koordynator ds. służb specjalnych, członek Rady Ministrów.
  3705. Wasylikowa Krystyna prof. dr hab. - paleobotanik, emerytowany profesor.
  3706. Waszak Mariusz - właściciel firmy, kupiec, podróżnik, felietonista.
  3707. Waszkowiak Marek Henryk dr n. roln. - wykładowca.
  3708. Waśkiewicz Andrzej Krzysztof mgr - redaktor naczelny, pisarz, dziennikarz.
  3709. Wawryniewicz Ryszard Jan mgr hist. - z-ca prezydenta miasta Świdnicy.
  3710. Wawrzecki Paweł mgr szt. teatralnej - aktor.
  3711. Wawrzkiewicz Marek Aleksander mgr hist. - literat, prezes Zarządu Głównego.
  3712. Wawrzoń Ewa mgr sztuki - aktorka.
  3713. Wawrzyniak Andrzej Michał - marynarz, dyplomata, muzeolog.
  3714. Wawrzyniak Zbigniew - mgr prawa, wykładowca.
  3715. Wawrzynowicz Krystyna Maria mgr inż. - emeryt, działaczka społeczna.
  3716. Ważny Zenon Romuald prof. dr hab. - profesor, nauczyciel akademicki, antropolog kultury fizycznej.
  3717. Wądołowski Stanisław - specjalista spawalnik.
  3718. Wągrowska Maria mgr - publicystka, filolog, wicedyrektorka.
  3719. Wąsacz Emil mgr inż. - automatyk, były minister, prezes zarządu i dyrektor generalny.
  3720. Wąsicki Jan Wojciech prof. dr hab. - fizyk.
  3721. Weber Jerzy prof. dr hab. - pracownik naukowo-dydaktyczny.
  3722. Wedler Stanisław mgr - prezes zarządu, menedżer, przedsiębiorca.
  3723. Weidner Stanisław prof. dr hab. - profesor nadzwyczajny, profesor nauk biologicznych.
  3724. Wejchert Jan - przedsiębiorca, menadżer.
  3725. Wejchert Lidia z d. Śmietanowska - architekt, urbanista.
  3726. Welfe Aleksander prof. dr hab. n. ekon. - pracownik naukowy, profesor zwyczajny.
  3727. Welfe Władysław Krzysztof prof. dr hab. n. ekon. - profesor, ekonomista.
  3728. Wenderlich Jerzy Jan mgr - dziennikarz, polityk.
  3729. Wenta Kazimierz Bernard prof. dr hab. n. humanist. - kierownik zakładu.
  3730. Werblan Andrzej prof. - prof.
  3731. Werblan-Jakubiec Hanna dr n. biol. - dyrektor.
  3732. Werner Jerzy dr inż. mech. - b. nauczyciel akademicki, b. st, wykładowca w Instytucie Pojazdów, emeryt.
  3733. Werner Mariusz mgr - em. ksiądz ewangelicki.
  3734. Werner Zbigniew dr hab. - fizyk, pracownik naukowo-badawczy, docent, kier. zakładu.
  3735. Wernik Andrzej Marian dr - profesor.
  3736. Weryński Andrzej prof. dr hab. inż. - dyr.
  3737. Wesołowski Antoni mgr prawa - działacz społeczno-polityczny, emeryt.
  3738. Wesołowski Marian prof. dr hab. n. rolniczych - prof. zw., nauczyciel akad.
  3739. Wesołowski Zbigniew prof. zw. - dyrektor.
  3740. Weyssenhoff Antoni dr - pedagog, nauczyciel akademicki, dyrektor.
  3741. Wędrychowicz Adam dr n. med. - lek. naczelny, ordynator.
  3742. Wędrychowicz Lech - lekarz medycyny, internista, zastępca dyrektora ds. organizacyjnych.
  3743. Węgleński Jan dr hab. - dziekan Wydziału Filozofii i Socjologii, profesor nazwyczajny.
  3744. Węgleński Piotr prof. zw. dr hab. - genetyk.
  3745. Węgrzyn Jan Władysław prof. dr hab. inż. - emerytowany profesor.
  3746. Węgrzyn Stefan prof. dr hab. inż. - inżynier elektryk, nauczyciel akademicki, pracownik naukowy, członek rzeczywisty PAN, dyrektor instytutów i członek prezydium PAN.
  3747. Wężyk Władysław dr inż. - dyrektor, metalurg.
  3748. Wiatr Antoni - dyrektor.
  3749. Wiatr Jerzy Józef prof. dr hab. - socjolog.
  3750. Wiatr Kazimierz prof. zw. dr hab. - profesor zwyczajny, pracownik naukowo-dydaktyczny.
  3751. Wiąckowski Stanisław Kazimierz prof.zw.dr.hab. - profesor.
  3752. Wiązowski Waldemar mgr inż. - burmistrz, od 2005 poseł na Sejm RP.
  3753. Wicherek Antoni - dyrygent, dyrektor teatrów operowych w kraju i za granicą, współtwórca licznych wydarzeń artystycznych.
  3754. Widuch Marek mgr - specjalista ds. zarządzania i marketingu, polityk, poseł.
  3755. Widzyk Jerzy Jacek mgr inż. elektr. automatyki
  3756. Wiechecki Rafał Sylwester - poseł na Sejm RP V kadencji, adwokat.
  3757. Wiecheć Krzysztof mgr inż. mech. - wiceprzewodniczący Rady Miasta.
  3758. Wieczerska-Zabłocka Janina mgr - pisarka, dziennikarka.
  3759. Wieczorek Zbigniew Marian mgr - politolog, wiceprezes.
  3760. Wieczorkiewicz Andrzej Stanisław prof. dr hab. n. ekon. - prof. ekonomista.
  3761. Wielicki Krzysztof mgr inż. - elektronik, właściciel.
  3762. Wielopolska Ewa mgr - prezes zarządu, fizyk.
  3763. Wielopolski Wojciech dr n. humanist. - filolog polski w zakresie literaturoznawstwa, hrabia, herbu Stary Koń.
  3764. Wielowieyska Dominika Maria mgr - dziennikarz.
  3765. Wielowieyski Andrzej Jan prawnik - działacz społeczny i polityczny, senator RP.
  3766. Wielowieyski Stanisław Jan inż. - wiceprezes, inż. mechanik.
  3767. Wierciński Andrzej Michał dr hab. n. prawnych - adwokat, współwłaściciel kancelarii.
  3768. Wierzbicki Andrzej Piotr prof. dr hab. inż. - dyr., prof.
  3769. Wierzchowiecki Jacek Maria inż. roln. - trener, hodowca koni.
  3770. Wierzejski Tomasz Antoni mgr - fotograf, fotoedytor.
  3771. Wierzejski Wojciech mgr fil. - wicemarszałek, dziennikarz.
  3772. Wierzyński Maciej Roman - dziennikarz radiowy, prasowy i telewizyjny, redaktor naczelny największej polskojęzycznej gazety wydawanej zagranicą.
  3773. Więckowska Ewa dr n. med. - kierownik, współwłaściciel.
  3774. Więckowska-Kosmala Ewa mgr inż. - główny projektant akustyki wnętrz i ochrony przed hałasem.
  3775. Więckowski Remigiusz dr n. przyrodniczych - geolog, prezes.
  3776. Więcław Józef mgr inż. - dyrektor.
  3777. Więcławska Elżbieta mgr - dziennikarka TV.
  3778. Wiktor Andrzej Hubert prof. dr hab. - biolog, pracownik naukowy.
  3779. Wilczek Mieczysław mgr inż. - chemik, prawnik, ekonomista.
  3780. Wilczkowski Andrzej - mgr inż. mechanik, literat.
  3781. Wilczok Tadeusz prof. - profesor w zakresie biochemii i biofizyki, rektor.
  3782. Wilczur-Garztecki Juliusz - dziennikarz, tłumacz, literat, artysta fotografik i historyk fotografii, Prezydent Kapituły.
  3783. Wildstein Bronisław - komentator.
  3784. Wilgat Tadeusz Kazimierz prof. dr - nauczyciel akademicki.
  3785. Wilk Jerzy - specjalista ds. zarządzania, prezes firmy.
  3786. Wilkanowicz Stefan mgr inż. - inżynier mechanik, magister filozofii, nauczyciel, dziennikarz, wydawca, prezes zarządu.
  3787. Wilkoń Józef mgr - grafik, ilustrator.
  3788. Wilkowski Eugeniusz dr - nauczyciel, dziekan Szkoły Wyższej im. B. Jańskiego w Chełmie.
  3789. Willimowski Wojciech inż. mechanik - prezes, przedsiębiorca, manager.
  3790. Wilska-Jeszka Jadwiga prof. - profesor, chemik.
  3791. Wilski Ignacy Hubert mgr inż. - inżynier konstrukcji budowlanych, prezes zarządu.
  3792. Wilski Piotr - właściciel.
  3793. Wiłkomirski Józef mgr - dyrygent, kompozytor, publicysta, popularyzator muzyki.
  3794. Winiarska Halina - aktorka.
  3795. Winiarska-Gotowska Maria Magdalena mgr - rzeźbiarka, ceramik.
  3796. Winiarski Bolesław Marian prof. - ekonomista, profesor.
  3797. Winiowska Grażyna mgr inż. - inżynier organizacji produkcji, prezes zarządu.
  3798. Winkowski Tadeusz Jan - prezes zarządu.
  3799. Wipler Przemysław mgr - doradca, prezes.
  3800. Wiszniewski Andrzej prof. zw. dr hab. - inż. elektryk, nauczyciel akademicki, urzędnik państwowy.
  3801. Wiśliński Michał mgr inż. - właściciel firmy, projektant i rzeczoznawca budowlany.
  3802. Wiśniak Kazimierz - malarz, rysownik, ilustrator, scenograf.
  3803. Wiśniewska Maria mgr ekon. - prezes zarządu.
  3804. Wiśniewski Jerzy mgr inż. - burmistrz miasta i gminy Oborniki Śląskie, ekonomista.
  3805. Wiśniowiecka Maria - poseł na Sejm RP.
  3806. Wiśniowska Genowefa - poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej.
  3807. Wit Antoni prof. - dyrygent.
  3808. Wita Tadeusz mgr inż. bud. - inspektor ds. inwestycji, przewodniczący Rady Miejskiej, od 2005 poseł na Sejm RP.
  3809. Witaszczyk Stanisław inż. - marszałek województwa łódzkiego.
  3810. Witek Elżbieta mgr - dyrektor, nauczyciel.
  3811. Witkiewicz Maciej prof. dr hab. - śpiewak (bas, baryton), nauczyciel akademicki.
  3812. Witkowska Hanna lek. med. - emerytowany lekarz pediatra.
  3813. Witkowska Małgorzata Maria dr teologii, mgr pedagogiki - z-ca przewodniczącego Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zielonej Górze.
  3814. Wittbrodt Edmund prof. dr hab. - senator RP, kierownik.
  3815. Witwicki Zdzisław - artysta grafik.
  3816. Wlazłowicz Zdzisław mgr inż. bud. ląd. - pełnomocnik prezydenta Pabianic ds. gospodarki wodno-ściekowej.
  3817. Włodarczak Czesław dr n. weterynaryjnych - powiatowy lekarz weterynarii.
  3818. Włodarczyk Janusz Andrzej prof. dr hab. - architekt, profesor.
  3819. Włodek Jan Marian prof. dr hab. - emerytowany pracownik naukowo-dydaktyczny.
  3820. Włodek Zofia prof. dr hab. - historyk filozofii, prof. emerytowany.
  3821. Włodyka Stanisław prof. dr hab. - adwokat, nauczyciel akademicki, dyrektor naczelny.
  3822. Włosowicz Jacek Władysław mgr inż. inżynierii sanitarnej i wodnej, mgr ekonomii - radny miejski, przewodniczący kluby, przedsiębiorca.
  3823. Wnuk Jan prof. dr hab. - konsultant ds. badań i rozwoju, emeryt.
  3824. Wnuk Marcin mgr prawa - poseł na sejm.
  3825. Wnuk Witold Jan mgr szt. - artysta muzyk, międzynarodowy impresario muzyczny.
  3826. Wnuk-Nazarowa Joanna Maria - dyrektor naczelny i programowy Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, dyrygent, kompozytor, nauczyciel akademicki.
  3827. Wodecki Wiesław mgr - prawnik, pisarz, dziennikarz, reżyser.
  3828. Wodyńska Stanisława Irena - pielęgniarka dyplomowana, oddziałowa, wiceprzew. Rady Miejskiej.
  3829. Wodzicka Teresa Katarzyna mgr - dyrektor, polonistka, pedagog, animator kultury, reżyser widowisk estradowych i teatralnych.
  3830. Wodziński Andrzej - prezes zarządu, przedsiębiorca.
  3831. Wojciak Jerzy dr n. humanist. - nauczyciel.
  3832. Wojciechowicz Bolesław prof. dr hab. inż. - profesor emerytowany.
  3833. Wojciechowicz Jacek mgr - burmistrz.
  3834. Wojciechowski Marian prof. dr hab. - nauczyciel akademicki, emeryt.
  3835. Wojciechowski Paweł dr n. techn. - prezes zarządu.
  3836. Wojciechowski Piotr Konstanty mgr hist. - historyk w czwartym pokoleniu, archiwista.
  3837. Wojciechowski Stefan prof. zw. dr hab. n. techn. - przewodniczący rady, prezes rady fundacji, emeryt.
  3838. Wojnarowski Michał Lucjan mgr inż. - hodowca koni, prezes zarządu, dyrektor.
  3839. Wojnowski Władysław prof. dr inż. - emeryt, członek Senatu AMW.
  3840. Wojtalik Michał Antoni prof. dr hab. - kierownik Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej.
  3841. Wojtas Edward mgr ekon. - członek Zarządu, ekonomista.
  3842. Wojtaszek Edward dr - dziekan, reżyser, pedagog, tłumacz, adiunkt.
  3843. Wojtczak Józef Michał mgr pedag.
  3844. Wojtczak Lech prof. dr hab.
  3845. Wojtczak Michał - przedsiębiorca, właściciel firmy.
  3846. Wojterkowska-Haber Hanna mgr inż. arch. - architekt, właściciel galerii.
  3847. Wojtkiewicz Michał dr inż. - poseł na Sejm RP, geodeta.
  3848. Wojtkowiak Tadeusz Józef - poseł na Sejm RP.
  3849. Wojtyła Andrzej Franciszek lek. med. - poseł na Sejm RP.
  3850. Wolak Ewa Wanda mgr - geolog, nauczyciel, zastępca dyrektora.
  3851. Wolfram Krzysztof inż. - dyrektor, ekolog.
  3852. Woliński Wiesław Leonard prof. dr hab. inż. - inżynier łączności, specjalność optoelektronika - lasery, nauczyciel akademicki, emeryt.
  3853. Wolnik Wilhelm - wójt gminy, nauczyciel.
  3854. Wolska Zofia - artystka rzeźbiarka.
  3855. Wolski Bolesław Józef mgr inż. - plastyk, architekt wnętrz, właściciel pracowni.
  3856. Wolszczan Aleksander prof. dr hab. - prof.
  3857. Wołczaski Kazimierz Tomasz mgr - prawnik, prezes zarządu.
  3858. Wołczuk Marian prof. dr hab. - artysta malarz, nauczyciel akademicki, kierownik Katedry Kształcenia Ogólnoplastycznego.
  3859. Wołek Jan - przewodniczący rady.
  3860. Wołk-Jezierska Witomiła Maria mgr szt. - artysta plastyk, konserwator dzieł sztuki.
  3861. Wołkow Wiktor - fotografik.
  3862. Wołoszańska Hanna mgr - dziennikarz, wydawca, właścicel, prezes zarządu.
  3863. Wołoszyn Jerzy mgr szt. - artysta plastyk, architekt wnętrz, wykładowca akademicki.
  3864. Wołowicz Franciszek mgr - polityk, poseł na Sejm RP.
  3865. Wontor Adam Sylwester mgr inż. - specjalista w zakresie metaloznawstwa i obróbki cieplnej, mgr inż. metalurg, dyrektor.
  3866. Wontor Bogusław mgr inż. - manager, poseł na Sejm RP.
  3867. Wontor Tomasz mgr - naczelnik.
  3868. Woszczerowicz Lech mgr - poseł na Sejm RP, ekonomista.
  3869. Woszczyk Andrzej Stefan prof. - astrofizyk, prezes.
  3870. Woś Augustyn prof. dr hab. - ekonomista, pracownik naukowy, profesor.
  3871. Woyke Jerzy prof. dr hab. - biolog entomolog.
  3872. Woynarowska Barbara prof. dr hab. med. - kier. Katedry, prof. zw.
  3873. Woźniak Jacek Krzysztof dr - konsultant, trener.
  3874. Woźniak Maria mgr - dyrektor, nauczyciel.
  3875. Woźniak Tadeusz Jacek mgr - wójt.
  3876. Woźniakowski Jacek prof. dr hab. - historyk sztuki, eseista.
  3877. Woźnicki Andrzej Maciej mgr - mgr chemii, mgr fizyki, parlamentarzysta.
  3878. Woźny Grzegorz Marian mgr inż. mech. - poseł na Sejm RP.
  3879. Wódka Bogusław - pianista, profesor AM w Łodzi.
  3880. Wójcicki Zdzisław prof. - prof. zwyczajny w resortowym Instytucie Budownictwa Mechanizacji i Elektryfikacji Rolnictwa, inż. rolnik o specjalności mechanizacji rolnictwa.
  3881. Wójcik Dariusz Aleksander - konsultant, menedżer.
  3882. Wójcik Jerzy prof. zw. sztuki film. - operator, reżyser filmowy, scenarzysta, profesor.
  3883. Wójcik Kazimierz - poseł na Sejm, przewodniczący Związku Zawodowego Rolnictwa Samoobrona Województwa Małopolskiego, przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego partii Samoobrona Rzeczypospolitej Polskiej, polityk.
  3884. Wójcik Magda Teresa - aktor, reżyser.
  3885. Wójcik Michał mgr - prawnik, organizator działalności politycznej, dziennikarz, dyrektor naczelny.
  3886. Wójcik Tomasz dr n. chem. - adiunkt, pracownik naukowo-dydaktyczny, specjalista międzynarodowych standardów pracy, polityk.
  3887. Wójcik Zbigniew prof. Dr hab. - historyk doby nowożytnej Europy Wschodniej.
  3888. Wójcik-Olszewska Grażyna mgr psychologii - psycholog kliniczny, seksuolog.
  3889. Wójtowicz Jan mgr - nauczyciel, artysta rzeźbiarz, radny.
  3890. Wóycicki Kazimierz Tadeusz dr - publicysta, historyk.
  3891. Wrabec Filip mgr prawa - adwokat, właściciel.
  3892. Wrabec Jan Dominik prof. dr hab. - historyk sztuki, nauczyciel akademicki, dyrektor instytutu.
  3893. Wrabec Krzysztof Władysław prof. dr hab. - lekarz, nauczyciel akademicki.
  3894. Wrona Tadeusz dr - polityk, prezydent miasta.
  3895. Wroniszewska Maria Marta z d. Bornus mgr - koordynator programu.
  3896. Wroniszewski Michał lek. med. - trener, psychoterapeuta.
  3897. Wróbel Jan Józef dr n. leśn. - dyr. Depart. Ochrony Przyrody.
  3898. Wróblewska-Blikle Małgorzata mgr sztuki - artysta plastyk, manager.
  3899. Wróblewski Andrzej Kajetan prof. - fizyk, historyk fizyki.
  3900. Wróblewski Bohdan - malarz, grafik.
  3901. Wrzesiński Wojciech prof. dr hab. - historyk, dyrektor instytutu.
  3902. Wujec Henryk - fizyk, polityk.
  3903. Wujek Jakub prof. dr arch. - architekt, kierownik Zakładu Projektowania Struktur Miejskich, Instytut Urbanistyki i Architektury PŁ.
  3904. Wusatowski Roman prof. dr inż. - prezes zarządu, emeryt.
  3905. Wuttke Jerzy Józef mgr - prof. ASP, kierownik Katedry Wzornictwa Przemysłowego.
  3906. Wybrański Andrzej Wiesław mgr matematyki - doradca ekonomiczny.
  3907. Wycisło Eugeniusz mgr inż. mech.-energ. - poseł.
  3908. Wyczański Andrzej prof. zw. - historyk, emerytowany prof., czł. Prezydium PAN.
  3909. Wyganowski Stanisław dr - urbanista.
  3910. Wyględowski Mieczysław lek. med. - chirurg, senator RP.
  3911. Wyka Marta prof. zw. - profesor.
  3912. Wyrowiński Jan mgr inż. elektr. automatyki - doradca, negocjator.
  3913. Wyrzykowski Jerzy mgr inż. mech. - czł. zarządu, dyr. współpracy zewnętrznej.
  3914. Wyrzykowski Krzysztof dr n. fiz. - przedsiębiorca, właściciel, dyrektor.
  3915. Wysłouch Seweryna prof. - kierownik.
  3916. Wysłouch Zenon Wiktor Antoni inż. - emeryt.
  3917. Wysocki Mirosław Jan prof. dr hab. med. - profesor, kierownik.
  3918. Wysoczański Jan mgr prawa administracyjnego - burmistrz.
  3919. Wziątek Mirosław - kierownik.
  3920. Wziątek Stanisław mgr - poseł na Sejm, samorządowiec, polityk.
  3921. Zabłocki Janusz Zbigniew mgr - dziennikarz - publicysta, emeryt.
  3922. Zabłocki Michał mgr - poeta, reżyser.
  3923. Zabłocki Wojciech Mikołaj prof. dr hab. - profesor, właściciel, prezes, inż. architekt, nauczyciel akademicki.
  3924. Zaborowski Paweł Tadeusz Jerzy mgr transportu - właściciel.
  3925. Zaborowski Zbyszek mgr politol. - poseł.
  3926. Zacharewicz Jacek Paweł mgr - ekonomista, prezes zarządu.
  3927. Zachorowska Maria mgr - etnograf, dyrektor.
  3928. Zachorowski Jerzy dr fiz. - fizyk, nauczyciel akademicki.
  3929. Zachwatowicz-Jasieńska Katarzyna mgr - artysta muzyk.
  3930. Zachwieja Zofia prof. - pracownik naukowy.
  3931. Zaczek Maciej Jan - dyrektor, menedżer.
  3932. Zadura Bohdan mgr filoz. - poeta, prozaik, krytyk literacki, tłumacz.
  3933. Zagajewski Adam - pisarz, poeta.
  3934. Zagajewski Tadeusz prof. zw. dr inż. dr h. c. - członek Polskiej Akademii Nauk.
  3935. Zagórny Rafał mgr prawa - poseł na sejm RP.
  3936. Zagórski-Ostoja Włodzimierz prof. zw. dr hab. n. biologicznych - dyrektor.
  3937. Zając Andrzej mgr - ekonomista, poseł na Sejm RP.
  3938. Zajączek Stanisław dr hab. n. med. - adiunkt, genetyk, anestezjolog.
  3939. Zajączkowska Maria mgr inż. chem. - emeryt.
  3940. Zakrzewska-Czerwińska Jolanta prof. dr hab. - profesor.
  3941. Zakrzewski Andrzej Mieczysław mgr inż. chemik - prezes zarządu.
  3942. Zakrzewski Jakub prof. dr hab. - fizyk teoretyk, nauczyciel akademicki.
  3943. Zakrzewski Krzysztof Aleksander - radca prawny, wspólnik zarządzający.
  3944. Zalewska Agnieszka prof. dr hab. - kierownik zakładu, fizyk eksperymentator, specjalista w zakresie fizyki cząstek eksperymentalnych.
  3945. Zalewska Teresa Anna mgr - starszy kustosz.
  3946. Zalewski Kacper prof. - profesor, fizyk.
  3947. Zalewski Paweł Daniel mgr filol. ang. - właściciel szkoły międzynarodowej.
  3948. Zalewski Władysław Zbigniew prof. dr hab. - konserwator malowideł ściennych, kierownik.
  3949. Załecki Andrzej prof. - nauczyciel akademicki, profesor, grafik.
  3950. Załoga Ireneusz ks. - proboszcz, przełożony Klasztoru Pasjonistów.
  3951. Zamachowski Zbigniew mgr - aktor.
  3952. Zamłyński Jacek Edward dr hab. n. medycznych - specjalista ginekolog-położnik, adiunkt, nauczyciel akademicki.
  3953. Zamorski Wojciech Jerzy mgr - iberysta, dziennikarz, znawca muzyki.
  3954. Zamoyski Jan - ekonomista.
  3955. Zamoyski Marcin - własna działalność gospodarcza.
  3956. Zaniewski Andrzej mgr - poeta, prozaik, filozof.
  3957. Zaorski Andrzej Adam mgr - aktor, reżyser, satyryk.
  3958. Zaorski Janusz mgr - reżyser filmowy, teatralny i TV, scenarzysta, aktor, producent, działacz społeczny.
  3959. Zapałowski Andrzej mgr - poseł do Parlamentu Europejskiego (od 2005) Grupa Niepodległość i Demokracja, wykładowca akademicki i nauczyciel szkół niższego szczebla.
  3960. Zapart Zbigniew - technik chemik, prezydent miasta.
  3961. Zapasiewicz Zbigniew mgr - aktor; reżyser, profesor Akademii Teatralnej.
  3962. Zapędzki Józef mgr - sportowiec, oficer, wykładowca, emeryt.
  3963. Zarańska-Jackowska Joanna. - pedagog.
  3964. Zaremba Piotr mgr - niezależny publicysta.
  3965. Zaremba Renata mgr - politolog, radna, właścicielka.
  3966. Zaremski Łukasz Stanisław - artysta plastyk, designer.
  3967. Zaremski Tomasz mgr chemii - artysta, projektant biżuterii.
  3968. Zarębski Andrzej mgr filol. - publicysta, polityk.
  3969. Zarzycki Kazimierz mgr ekon. - dziennikarz, poseł.
  3970. Zarzycki Paweł Andrzej mgr filologii klasycznej - prezes zarządu, przedsiębiorca, naczelnik ZHP.
  3971. Zarzycki Wojciech Szczęsny inż. roln. - poseł na Sejm RP.
  3972. Zastawniak Ewa prof. dr hab. - profesor, paleobotanik.
  3973. Zasztowt Leszek Olgierd dr hab. - profesor UW, docent PAN, kierownik.
  3974. Zathey Bronisław Jan mgr - geograf, nauczyciel, prezes oddziału.
  3975. Zathey Tadeusz Stefan prof. - dyrygent, klawesynista.
  3976. Zathey-Tom Irena Maria mgr - starszy wykładowca, muzyk, pedagog, muzykoterapeuta.
  3977. Zawacka Elżbieta gen. prof. dr hab.
  3978. Zawadzki Juliusz Ludwik mgr inż. - inżynier melioracji wodnych, rzeczoznawca, kierownik.
  3979. Zawadzki Ryszard mgr - dyrektor.
  3980. Zawisza Artur Wojciech mgr - poseł, polityk, polonista.
  3981. Zbiegieni Adam - architekt - artysta plastyk, prezes.
  3982. Zbierski Andrzej prof. dr hab. - pracownik naukowy.
  3983. Zbierski Paweł Andrzej mgr - redaktor, filolog polski, dziennikarz.
  3984. Zborowski Wiktor - aktor.
  3985. Zborski Andrzej - artysta fotografik.
  3986. Zbrzyzny Ryszard mgr inż. - inżynier górnik, ekonomista, poseł zawodowy, działacz związkowy.
  3987. Zdanowska Hanna mgr inż. - inżynier środowiska, dyrektor biura.
  3988. Zdort Wiesław prof. zw. - operator filmowy.
  3989. Zdrada Jerzy prof. dr hab. - profesor nadzwyczajny, historyk.
  3990. Zdrojewski Bogdan Andrzej mgr - minister kultury i dziedzictwa narodowego.
  3991. Zdrojewski Jacek - ekonomista, wiceprezes Miasta St. Warszawy.
  3992. Zdziebło Adam mgr - prawnik, dyrektor, radny Sejmiku.
  3993. Zdzitowiecki Krzysztof Stanisław prof. dr hab. n. biologicznych - prof., kierownik Zakładu Różnorodności Biologicznej.
  3994. Zechenter-Spławińska Elżbieta dr n. humanist. - poeta, pisarz, tłumacz, autor tekstów piosenek.
  3995. Zegalski Jerzy Marian prof. szt. teatralnej - wykładowca emerytowany.
  3996. Zegar Józef S. prof. dr hab. n. ekonomicznych - ekonomista, kierownik zakładu.
  3997. Zeliaś Aleksander prof. zw. dr hab. n. ekon. - kierownik katedry i zakładu.
  3998. Zembala Marian prof. zw. dr hab. n. med. - dyrektor.
  3999. Zemke Janusz Władysław dr n. polit. - Sekretarz Stanu, I Zastępca Ministra Obrony Narodowej.
  4000. Zemla Kazimierz Gustaw prof. zw. - artysta rzeźbiarz, pedagog.
  4001. Zemła Stefan Piotr prof. ndzw. dr hab. - architekt, urbanista, emeryt.
  4002. Zgorzelski Andrzej prof. dr hab. - filolog, emeryt, nauczyciel akademicki.
  4003. Ziabicki Andrzej prof. dr hab. - chemik.
  4004. Ziejka Franciszek prof. dr hab. - rektor.
  4005. Zielenkiewicz Wojciech Władysław prof. dr hab. - chemik, naukowiec.
  4006. Zielińska Lidia dr - kompozytor, nauczyciel akademicki.
  4007. Zielińska Monika Maria mgr - tłumacz.
  4008. Zielińska-Głębocka Anna prof. zw. - kier. Katedry Ekonomiki i Integracji Europejskiej na Wydz. Ekonomicznym.
  4009. Zieliński Andrzej prof. dr - prof.
  4010. Zieliński Juliusz Zygmunt mgr inż. elektron. - specjalista akustyk; dyrektor techniczny.
  4011. Zieliński Krystyn Jerzy prof. zw. szt. plast. - artysta plastyk, profesor zwyczajny WSHE w Łodzi (od 1995), Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu (1996), wcześniej profesor ASP w Łodzi (do 2000).
  4012. Zieliński Krzysztof W. prof. dr hab. n. med. - pułkownik WP, kierownik, naczelny patolog WP.
  4013. Zieliński Leszek - poseł na Sejm RP, członek Klubu Parlamentarnego PSL, przedstawiciel Sejmu do Zgromadzenia Parlamentarnego Europy, członek Sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych oraz Komisji Europejskiej.
  4014. Zieliński Maciej - przewodniczący Komisji Sportu i Rekreacji, właściciel pubu, koszykarz.
  4015. Zieliński Stanisław Julian prof. - chirurg.
  4016. Zieliński Wiesław - artysta fotografik.
  4017. Zieliński Wojciech prof. dr hab. inż. - nauczyciel akademicki, prorektor ds. dydaktyki.
  4018. Zielonka Andrzej Leon mgr inż. - radny sejmiku, inżynier budownictwa wodnego.
  4019. Zielonka Jacek mgr inż. arch. - architekt.
  4020. Zielonka Lech Stefan - poseł, rolnik.
  4021. Zielonka Teresa Zuzanna mgr - przewodnicząca, polonistka, od 2005 poseł na Sejm RP.
  4022. Ziemiański Wojciech mgr - aktor, reżyser.
  4023. Ziemniak Wojciech Stanisław mgr - poseł na Sejm RP, nauczyciel wychowania fizycznego, dyrektor gimnazjum.
  4024. Zięba Dionizy prof. dr hab. - lekarz weterynarii, nauczyciel akademicki, profesor zwyczajny.
  4025. Zięba Jan mgr - dyrektor, projektant systemów informatycznych.
  4026. Zięba Stanisław Andrzej dr hab. - inż. rolnik, ekonomista rolny, wykładowca, prof. nadzw., sekretarz generalny.
  4027. Zimiński Wojciech mgr - scenarzysta, dziennikarz, redaktor naczelny Redakcji Kultury PR.
  4028. Ziobro Kazimierz mgr - dyrektor, teolog, pracownik administracji publicznej.
  4029. Ziobro Zbigniew mgr - prawnik, działacz społeczny, poseł, minister sprawiedliwości.
  4030. Ziołkowski Krzysztof dr - sekretarz naukowy Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk, astronom.
  4031. Ziółkowska Wiesława dr hab. - ekonomista, nauczyciel akademicki, członek rady.
  4032. Ziółkowski Adam prof. - starożytnik-rzymianin, topograf Rzymu.
  4033. Ziółkowski Szymon - mechanik obróbki skrawaniem, sportowiec, lekoatleta.
  4034. Zipser Tadeusz prof. dr hab. - urbanista, planista przestrzenny, nauczyciel akademicki, kierownik katedry.
  4035. Złakowski Zenon mgr filol. pol. - pisarz, działacz społeczny i polityczny, dziennikarz.
  4036. Złotowski Kosma mgr - polonista, polityk.
  4037. Złowodzki Maciej dr hab. inż. - prof. Politechniki Krakowskiej, kierownik Zakładu Architektury Przemysłowej, architekt, ergonomista, nauczyciel akademicki.
  4038. Znyk Wiesław - niezależny operator dźwięku.
  4039. Zoll Anrzej prof. dr hab. - prawnik, profesor zwyczajny UJ, rzecznik praw obywatelskich.
  4040. Zoll Fryderyk Andrzej dr hab. - kierownik Ośrodka Koordynacyjnego Szkół Praw Obcych.
  4041. Zoll Wiesława - adwokat.
  4042. Zommer Jolanta z d. Kadziak mgr farmacji - harcmistrzyni.
  4043. Zommer Rafał Paweł - nauczyciel historii.
  4044. Zonn-Karabasz Lidia prof. - montażysta filmowy, wykładowca.
  4045. Zuba Maria inż. - poseł na Sejm RP VI kadencji.
  4046. Zubowski Jan mgr - polityk, nauczyciel, bibliotekarz, poseł na Sejm RP.
  4047. Zubrzycka Anna mgr - etnograf, nauczyciel akademicki, aktorka.
  4048. Zwierzak Andrzej prof. - emerytowany prof. PŁ.
  4049. Zwierzchowski Andrzej Adam mgr inż. arch. - architekt, projektant, menadżer.
  4050. Zwierzchowski Jan prof. dr hab. med. wet. - epizootiolog, emerytowany pracownik naukowo-badawczy.
  4051. Zwinogrodzka Wanda Jadwiga mgr - z-ca dyrektora Agencji Filmowej TVP ds. artystyczno-literackich, dziennikarz, krytyk literacki.
  4052. Zworski Paweł doc. dr inż. - emerytowany pracownik naukowo-dydaktyczny.
  4053. Zych Józef dr n. prawn. - prawnik, polityk.
  4054. Zychowicz Zbigniew Stanisław dr n. pol. - senator Rzeczypospolitej Polskiej; zastępca przewodniczącego Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej.
  4055. Zydroń Teresa mgr - emeryt, artysta plastyk.
  4056. Zysk Zbigniew mgr inż. - właściciel, inż. budownictwa lądowego, rzeczoznawca majątkowy.
  4057. Żabiński Władysław - prezes zarządu.
  4058. Żak Piotr - nauczyciel, poseł.
  4059. Żak Stanisław Józef prof. dr hab. n. humanistycznych - nauczyciel akademicki.
  4060. Żakiewicz Zbigniew Ryszard dr filol. - pisarz-prozaik, eseista, starszy wykładowca.
  4061. Żakowski Jacek mgr - dziennikarz.
  4062. Żaliński Antoni mgr wych. fiz. - dyr. Ogniska Pracy Pozaszkolnej na Mokotowie.
  4063. Żaryn Jan Krzysztof dr - gł. specjalista, historyk.
  4064. Żaryn Szczepan - dziennikarz.
  4065. Żebrowski J. Tomasz - przedsiębiorca, właściciel firmy.
  4066. Żechowski Zbigniew Antoni prof. dr hab. - nauczyciel akademicki.
  4067. Żelazny Roman Stanisław prof. dr hab. n. fiz. - profesor.
  4068. Żeleński Andrzej prof. dr hab. inż. - prof. nadzw., energetyk, elektrotechnik.
  4069. Żelichowski Stanisław mgr - minister.
  4070. Żenkiewicz Marian prof. dr hab. inż. - wybitny specjalista z zakresu inżynierii materiałowej, 1997-2005 Senator RP.
  4071. Żmija Janusz prof. dr hab. - ekonomista, nauczyciel akademicki, kierownik katedry, rektor.
  4072. Żmijan Stanisław mgr inż. - prezes zarządu, inż. budownictwa drogowego, polityk.
  4073. Żochowska Elżbieta - właściciel własnej praktyki dentystycznej, lek.
  4074. Żochowski Iwo Dominik lek. med. - dyrektor.
  4075. Żółkiewski Jan Stanisław mgr wych. fiz. - trener.
  4076. Żórawski Bogumił - prezes zarządu, dyrektor.
  4077. Żukowski Wojciech Sławomir mgr historii - nauczyciel.
  4078. Żukrowska Katarzyna Ida prof. nadzw. dr hab. n. ekon. - prodziekan ds. naukowych.
  4079. Żurakowski Bogusław prof. dr hab. - pedagog, pisarz, krytyk literacki, prezes, profesor UJ, kierownik Zakładu Pedagogiki Kultury.
  4080. Żurawiecki Jerzy Antoni mgr socjologii - przewodniczący.
  4081. Żurawski Jerzy - muzealnik, konserwator zabytków.
  4082. Żurawski Maciej lek. med. - chirurg, ordynator.
  4083. Żurowski Stanisław Roman h. Leliwa mgr etnogr. - wicedyrektor.
  4084. Życzkowski Karol prof. dr hab. - fizyk.
  4085. Życzkowski Stefan - inżynier, menedżer, prezes zarządu.
  4086. Żydowo Mariusz Maciej Ojcomił prof. dr hab. n. med. - biochemik, emeryt, doctor honoris causa Akademii Medycznej w Gdańsku.
  4087. Żygulska-Mach Helena Elżbieta prof. dr hab. n. med. - lekarz, okulista.
  4088. Żygulski Kazimierz Franciszek prof. - prezydent, socjolog kultury.
  4089. Żygulski Roman prof. - prof. nadzwyczajny, kierownik katedry, artysta grafik.
  4090. Żylicz Maciej prof. - pracownik naukowy.
  4091. Żylicz Tomasz prof. dr hab. - ekonomista, dziekan, nauczyciel akademicki.
  4092. Żyliński Adam mgr administracji - burmistrz.
  4093. Żylis-Gara Teresa - śpiewaczka operowa, sopran liryczny.
  4094. Żyła Mieczysław prof. dr hab. - emerytowany pracownik naukowo-dydaktyczny.
  4095. Żynda Lech Andrzej dr n. med. - ordynator, lekarz medycyny.
  4096. Żynda Marek Franciszek mgr - mgr wychowania fizycznego, radny SLD.
  4097. Żyszkiewicz Jerzy - przewodniczący, współwłaściciel.
  4098. Żyszkowska Wiesława dr hab. - geograf, kartograf, nauczyciel akademicki.
  4099. Żyszkowski Jan Feliks mgr - geograf, specjalista kartograf.
  4100. Żytkowski Stanisław mgr - właściciel, adwokat.
  4101. Żywuszko Kazimierz Łukasz - artysta rzeźbiarz.
  4102. Żyżliński Jerzy prof. dr hab. - kierownik Zakładu Gospodarki Publicznej, ekonomista, nauczyciel akademicki.

Baza danych na stronach www.sejm-wielki.pl to drobny wycinek Wielkiej genealogii Minakowskiego, sięgającej średniowiecza, zawierającej ponad 1.200.000 osób nawzajem skoligaconych, w tym znaczną część sławnych Polaków wszystkich epok; więcej na ten temat na Wielcy.pl .
Baza jest uzupełniana codziennie
— bardzo proszę o nadysłanie uzupełnień na adres mj@minakowski.pl . Z góry dziękuję!


Serwisowi Sejm-Wielki.pl patronuje Stowarzyszenie Potomków Sejmu Wielkiego, działające pod patronatem Marszałka Sejmu RP.

Znani: literaci, malarze, muzycy, aktorzy, dziennikarze, odkrywcy, historycy, wojskowi, filozofowie, ludzie Kościoła, prawnicy, politycy: przedrozbiorowi, dziewiętnastowieczni, przedwojenni, powojenni, współcześni, parlamentarzyści II i III RP oraz PRL, uczeni (członkowie akademii nauk): nauk społecznych, nauk biologicznych, nauk ścisłych, nauk technicznych, nauk rolniczo-leśnych, nauk medycznych, nauk o ziemi

Cytuj: Marek Jerzy Minakowski, Wielka genealogia Minakowskiego (Wielcy.pl), wydanie z 21.06.2024.
© 2002-2024 Dr Minakowski Publikacje Elektroniczne — Regulamin, polityka prywatności i cookie