Lista i numeracja grobów na podstawie materiałów inwentaryzacyjnych dostępnych na stronach Miasta Stołecznego Warszawy i stanowiących informację publiczną. Identyfikacja osób w genealogii - Marek Jerzy Minakowski.
Jest tu grobów 152.
- rząd 1, miejsce 1: Stanisław Przyłuski [inw. 54663] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 1, miejsce 2: Gołębiewscy [inw. 54666] (mat. inw.)
- rząd 1, miejsce 3: Olszewscy [inw. 54667] (mat. inw.)
- rząd 1, miejsce 4: Pole Grobowe [inw. 54669] (mat. inw.)
- rząd 1, miejsce 5: Hania i Marylka Wierzchowskie [inw. 54671] (mat. inw.)
- rząd 1, miejsce 6: Irena Żurawska [inw. 54672] (mat. inw.)
- rząd 1, miejsce 7: Emil Truchliński [inw. 54676] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 1, miejsce 8: Janusz Stankiewicz [inw. 54679] (mat. inw.)
- rząd 1, miejsce 9: Wysoccy [inw. 54681] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 1, miejsce 10: Jan Orłowski [inw. 54683] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 1, miejsce 11: Stanisława Ossoria-Brochocka [inw. 54686] (mat. inw.)
- rząd 1, miejsce 12: Jan Gałązka [inw. 54689] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 1, miejsce 13,14: Kłoskowscy [inw. 54691] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 1, miejsce 15: Katarzyna Gronostajska [inw. 54694] (mat. inw.)
- rząd 1, miejsce 16: Mateusz Borowicz [inw. 54695] (mat. inw.)
- rząd 1, miejsce 17: Marjanna Rembowicz [inw. 54697] (mat. inw.)
- rząd 1, miejsce 18: Chyczko [inw. 54698] (mat. inw.)
- rząd 1, miejsce 19: Józefa Tybura [inw. 54700] (mat. inw.)
- rząd 1, miejsce 20: Eufemja Uzdowska [inw. 54702] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 1, miejsce 21: Aleksandra Kotowska [inw. 54705] (mat. inw.)
- rząd 1, miejsce 22: Sylweriusz Imszennik-Kondratowicz [inw. 54708] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 1, miejsce 23: Aniela Dowgiałło [inw. 54714] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 1, miejsce 24: Anonim / Katarzyna Kiedrzyńska [inw. 54717] (mat. inw.)
- rząd 1, miejsce 25: Cecylija Micuk [inw. 54718] (mat. inw.)
- rząd 1, miejsce 26: Tomasz Gromadzki [inw. 54720] (mat. inw.)
- rząd 1, miejsce 27: Stanisław Klasło [inw. 54721] (mat. inw.)
- rząd 1, miejsce 28: Stanisław Poławski [inw. 54723] (mat. inw.)
- rząd 1, miejsce 29,3: Pole Grobowe [inw. 54724] (mat. inw.)
- rząd 2, miejsce 1: Anonim [inw. 54250] (mat. inw.)
- rząd 2, miejsce 2, 3: Antonina Pigłowska [inw. 54253] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 2, miejsce 4, 5: Jaśkiewiczowie [inw. 54263] (mat. inw.)
- rząd 2, miejsce 6, 7: Chełkowscy [inw. 54270] (mat. inw.)
- rząd 2, miejsce 8: Kunegunda Pawłowska [inw. 54277] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 2, miejsce 9: Adam Popiel - Machnicki [inw. 54284] (mat. inw.)
- rząd 2, miejsce 10: Januś Woźniak [inw. 54285] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 2, miejsce 11: Florentyna Woźniakowa [inw. 54286] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 2, miejsce 12,13: Anonim [inw. 54288] (mat. inw.)
- rząd 2, miejsce 14: Kazimierz Leopold Dąbrowski [inw. 54290] (mat. inw.)
- rząd 2, miejsce 15: Helena Kamińska [inw. 54292] (mat. inw.)
- rząd 2, miejsce 16: Pole Grobowe [inw. 54294] (mat. inw.)
- rząd 2, miejsce 17: Władysław Leon Hoffmann [inw. 54299] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 2, miejsce 18: Barbara Tesławska [inw. 54303] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 2, miejsce 19: Teodor Wolski [inw. 54305] (mat. inw.)
- rząd 2, miejsce 20: Emilia Gościńska [inw. 54306] (mat. inw.)
- rząd 2, miejsce 21: Pole Grobowe [inw. 54309] (mat. inw.)
- rząd 2, miejsce 22: Stanisława Kołodziejczykowa [inw. 54310] (mat. inw.)
- Stanisława Leonora Główczyńska (ID: psb.12231.3), artykuł 44199 w Nekrologii ~1860–1910 (r.: Stanisław i Magdalena Białkowska) × Walenty Kołodziejczyk
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 2, miejsce 23: Zakrzewscy [inw. 54313] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 2, miejsce 24, 25: Oleś Łapiński [inw. 54317] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 2, miejsce 26: Anonim / Bożenna Joanna Kałuża [inw. 54327] (mat. inw.)
- rząd 2, miejsce 27: Stanisława Mościcka [inw. 54330] (mat. inw.)
- rząd 2, miejsce 28: Marja Czyżewska [inw. 54336] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 2, miejsce 29,3: Wolińscy [inw. 54340] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 3, miejsce 1: Anonim [inw. 54707] (mat. inw.)
- rząd 3, miejsce 2: Jan Marcinek [inw. 54710] (mat. inw.)
- rząd 3, miejsce 3: Maria Wolańska [inw. 54716] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 3, miejsce 4,5: Krasnowie [inw. 54722] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 3, miejsce 6,7: Krupińscy [inw. 54731] (mat. inw.)
- rząd 3, miejsce 8: Olgierd Marciniak [inw. 54733] (mat. inw.)
- rząd 3, miejsce 9: Michał Trocki [inw. 54740] (mat. inw.)
- rząd 3, miejsce 10: Pole Grobowe [inw. 54742] (mat. inw.)
- rząd 3, miejsce 11: Ludwik Burghardt [inw. 54744] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 3, miejsce 12: Teresa Kryska [inw. 54747] (mat. inw.)
- rząd 3, miejsce 13: Pole Grobowe [inw. 54750] (mat. inw.)
- rząd 3, miejsce 14,15: Łęgiewiczowie [inw. 54751] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 3, miejsce 16: Feliks Skorecki [inw. 54791] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 3, miejsce 17: Pole Grobowe [inw. 54795] (mat. inw.)
- rząd 3, miejsce 18: Józef Tarnowski [inw. 54796] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 3, miejsce 19,2: Piotr Kawiński [inw. 54806] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 3, miejsce 21: Czarneccy [inw. 54819] (mat. inw.)
- rząd 3, miejsce 22,23: Kazaneccy [inw. 54821] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 3, miejsce 24,25: Aleksandra Marciszewska [inw. 54825] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 3, miejsce 26: Władysław Lubowski [inw. 54836] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 3, miejsce 27: Wiera Sowińska [inw. 54839] (mat. inw.)
- rząd 3, miejsce 28: Cyryl Zdzisław Nowakowski [inw. 54846] (mat. inw.)
- rząd 3, miejsce 29: Piotr Brandysiewicz [inw. 54850] (mat. inw.)
- rząd 4, miejsce 1: Trześniewscy [inw. 54693] (mat. inw.)
- rząd 4, miejsce 2,3: Wiktorja Drągowska [inw. 54696] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 4, miejsce 4: Stanisław Kłosiński [inw. 54699] (mat. inw.)
- rząd 4, miejsce 5: Anonim [inw. 54701] (mat. inw.)
- rząd 4, miejsce 6: Żypowska [inw. 54703] (mat. inw.)
- rząd 4, miejsce 7: Anonim [inw. 54704] (mat. inw.)
- rząd 4, miejsce 8: Leokadia Wykrzykowska [inw. 54706] (mat. inw.)
- rząd 4, miejsce 9: Leonia Sikorska [inw. 54709] (mat. inw.)
- rząd 4, miejsce 10: Anonim [inw. 54711] (mat. inw.)
- rząd 4, miejsce 11: Paulina Borkowska [inw. 54712] (mat. inw.)
- rząd 4, miejsce 12: Pole Grobowe [inw. 54713] (mat. inw.)
- rząd 4, miejsce 13: Stefan Łapniewski [inw. 54715] (mat. inw.)
- rząd 4, miejsce 14: Pole Grobowe [inw. 54719] (mat. inw.)
- rząd 4, miejsce 15,16: Marcin Ciołkowski [inw. 54725] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 4, miejsce 17: Wiktoria Smyka [inw. 54727] (mat. inw.)
- rząd 4, miejsce 18: Pole Grobowe [inw. 54728] (mat. inw.)
- rząd 4, miejsce 19: Piotr Pokrzywka [inw. 54729] (mat. inw.)
- rząd 4, miejsce 20: Marja Chrzanowska [inw. 54730] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 4, miejsce 21: Honorata Czyżewska [inw. 54732] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 4, miejsce 22: Helena Czyżewska [inw. 54736] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 4, miejsce 23: Aleksandra Skorecka [inw. 54738] (mat. inw.)
- rząd 4, miejsce 24: Zofia Hoszowska [inw. 54741] (mat. inw.)
- rząd 4, miejsce 25: Pole Grobowe [inw. 54745] (mat. inw.)
- rząd 4, miejsce 26,27: Wojciech Zieliński [inw. 54748] (mat. inw.)
- rząd 4, miejsce 28: Władysław Czyżewski [inw. 54752] (mat. inw.)
- rząd 4, miejsce 29: Władysław Dubiczyński [inw. 54754] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 5, miejsce 1,2: Ignacy Jakób Kasztanowicz [inw. 54726] (mat. inw.)
- rząd 5, miejsce 3: Jan Kępka [inw. 54734] (mat. inw.)
- rząd 5, miejsce 4: Kazimiera Marya Czyżewska [inw. 54735] (mat. inw.)
- rząd 5, miejsce 5: Lewandowscy [inw. 54737] (mat. inw.)
- rząd 5, miejsce 6: Berggunowie [inw. 54739] (mat. inw.)
- rząd 5, miejsce 7: Helena Delert [inw. 54743] (mat. inw.)
- rząd 5, miejsce 8: Karolina Romanowska [inw. 54746] (mat. inw.)
- rząd 5, miejsce 9,1: Maria Szafrańska [inw. 54749] (mat. inw.)
- rząd 5, miejsce 11: Zawistowscy [inw. 54753] (mat. inw.)
- rząd 5, miejsce 12: Jadwiga Wódkowska [inw. 54767] (mat. inw.)
- rząd 5, miejsce 13: Anonim [inw. 54771] (mat. inw.)
- rząd 5, miejsce 14: Albert Wyrfel [inw. 54773] (mat. inw.)
- rząd 5, miejsce 15: Stefania Ragu [inw. 54775] (mat. inw.)
- rząd 5, miejsce 16: Leokadia Marek [inw. 54777] (mat. inw.)
- rząd 5,6, miejsce 17: Leonila Jamiołkowska [inw. 54779] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 5, miejsce 18: Czesława Gilowa [inw. 54782] (mat. inw.)
- rząd 5, miejsce 19: Turscy [inw. 54784] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 5, miejsce 20: Anonim [inw. 54785] (mat. inw.)
- rząd 5, miejsce 21: Radwan-Steccy [inw. 54786] (mat. inw.)
- rząd 5, miejsce 22: Radwan-Steccy [inw. 54787] (mat. inw.)
- rząd 5, miejsce 23: Józef Woźniak [inw. 54789] (mat. inw.)
- rząd 5, miejsce 24: Juljan Rozner [inw. 54792] (mat. inw.)
- rząd 5, miejsce 25: Zofia Konarska [inw. 54794] (mat. inw.)
- rząd 5, miejsce 26: Anonim [inw. 54797] (mat. inw.)
- rząd 5, miejsce 27: Piotr Zaremba [inw. 54798] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 5, miejsce 28: Mazurkiewicze [inw. 54799] (mat. inw.)
- rząd 5, miejsce 29: Zofia Czajowa [inw. 54800] (mat. inw.)
- rząd 6, miejsce 1: Władysław Markowski [inw. 54755] (mat. inw.)
- rząd 6, miejsce 2: Roman Zaleski [inw. 54756] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 6, miejsce 3: Maria Słodkowska [inw. 54757] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 6, miejsce 4: Edward Trojanowski [inw. 54758] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 6, miejsce 5: Anonim [inw. 54759] (mat. inw.)
- rząd 6, miejsce 6: Bronisława Olszewska [inw. 54760] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 6, miejsce 7: Henryk Zacharyasiewicz [inw. 54761] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 6, miejsce 8: Anna Zacharyasiewicz [inw. 54762] (mat. inw.)
- rząd 6, miejsce 9: Antoni Kołodziejski [inw. 54763] (mat. inw.)
- rząd 6, miejsce 10: Zenon Walecki [inw. 54764] (mat. inw.)
- rząd 6, miejsce 11: Pawełek Jaroń [inw. 54765] (mat. inw.)
- rząd 6, miejsce 12: Władysława Domańska [inw. 54766] (mat. inw.)
- rząd 6, miejsce 13: Teofila Domańska [inw. 54768] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 6, miejsce 14: Pole Grobowe [inw. 54769] (mat. inw.)
- rząd 6, miejsce 15: Klemens Lelesz [inw. 54770] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 6, miejsce 16: Florian Ciosłowski [inw. 54772] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 6, miejsce 18: Julia Skonieczna [inw. 54774] (mat. inw.)
- rząd 6, miejsce 19: Józefa Czuballa [inw. 54776] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 6, miejsce 20: Marya Rettig [inw. 54778] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 6, miejsce 21: Wanda Tucholska [inw. 54780] (mat. inw.)
- rząd 6, miejsce 22: Władysław Jagodziński [inw. 54781] (mat. inw.)
- rząd 6, miejsce 23,24,25,26: Pawełek Komorowski [inw. 54783] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 6, miejsce 27,28: Karol Andrzejewski [inw. 54788] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
- rząd 6, miejsce 29: Konstancja Zalewska [inw. 54790] (mat. inw.)
- (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
Baza danych na stronach www.sejm-wielki.pl to drobny wycinek Wielkiej genealogii Minakowskiego, sięgającej średniowiecza, zawierającej ponad 1.200.000 osób nawzajem skoligaconych, w tym znaczną część sławnych Polaków wszystkich epok; więcej na ten temat na Wielcy.pl .
Baza jest uzupełniana codziennie
— bardzo proszę o nadysłanie uzupełnień na adres mj@minakowski.pl . Z góry dziękuję!
Serwisowi Sejm-Wielki.pl patronuje Stowarzyszenie Potomków Sejmu Wielkiego, działające pod patronatem Marszałka Sejmu RP.
Znani: literaci, malarze, muzycy, aktorzy, dziennikarze, odkrywcy, historycy, wojskowi, filozofowie, ludzie Kościoła, prawnicy,
politycy: przedrozbiorowi, dziewiętnastowieczni, przedwojenni, powojenni, współcześni, parlamentarzyści II i III RP oraz PRL,
uczeni (członkowie akademii nauk): nauk społecznych, nauk biologicznych, nauk ścisłych, nauk technicznych, nauk rolniczo-leśnych, nauk medycznych, nauk o ziemi