Sejm-Wielki.pl [start] M.J. Minakowski, Genealogia potomków Sejmu Wielkiego Zaloguj się kontakt
   Imię Nazwisko: 

Miejscowość: Poznań

Niektóre chrzty, małżeństwa i zgony z miejscowości Poznań. Dane niekompletne, spis w trakcie tworzenia. Kolorem wyrażona waga koligacji danej osoby (wyjaśnione w artykule Mapowanie pozycji społecznej).

Okoliczne miejsca: Wilda (2), Poznań-Rataje (150), Jeżyce (211), Luboń (5), Glinienko (8), Owińska (4), Koninko (7), Swarzędz (10), Wierzenica (3), Puszczykowo (20), Tulce (9), Robakowo k. Kórnika (15), Szlachęcin (1), Rogalinek (1), Tworkowo (7), Rogalin (8), Mściszewo (1), Mieczewo (2), Murowana Goślina (10), Mosina (12), Gowarzewo (2), Uzarzewo (3), Czołowo pod Kórnikiem (11), Boduszewo (1), Wargowo, woj. wielkopolskie (2), Szczodrzykowo (2), Dziećmierowo (1), Krzyżowniki, pow. poznański (2), Kórnik (47), Ocieszyn (1), Okoliczne parafie (niektóre): Poznań św. Maria Magdalena (37), Poznań - Św.Maria Magdalena [Posen-St.Magdalene] (katol.), dawny pow. Poznań-Miasto (66), Poznań - Św.Wojciech [Posen-St.Adalbert] (katol.), dawny pow. Poznań-Miasto (72), Poznań - Św.Marcin [Posen-St.Martin] (katol.), dawny pow. Poznań-Miasto (74), Poznań, par. św. Marcina (16), Poznań (par. Św. Jana Jerozolimskiego) (18), Kostrzyń (20), Koło (47), Dakowy Mokre (39), Pępowo (24), Okoliczne cmentarze: Poznań, kościół Dominikanów (Kościół Najświętszego Serca Jezusowego i Matki Boskiej Pocieszenia) (2), Poznań, klasztor Bernardynów (5), Poznań, cm. Zasłużonych Wielkopolan na Wzgórzu św. Wojciecha (15), Poznań, cm. parafialny św. Wojciecha (1), Poznań, Bazylika archikatedralna Świętych Apostołów Piotra i Pawła (36),

Zakres: do 1894 - od 1895 do 1931 - od 1932 do 1971 - od 1972

1058

Zgony

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1257

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

Zgony

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1479

Zgony

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1480

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1502

Małżeństwa

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego) × (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1510

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1513

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1514

Zgony

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1538

Zgony

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1541

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1545

Zgony

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1549

Zgony

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1555

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1564

Zgony

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1568

Zgony

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1571

Zgony

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1583

Zgony

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1584

Małżeństwa

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego) × (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1590

Zgony

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1591

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1595

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1600

Zgony

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1602

Zgony

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1605

Zgony

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1607

Zgony

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1611

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1612

Zgony

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1639

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1640

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1642

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1643

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1650

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1652

Zgony

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1657

Zgony

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1660

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1668

Zgony

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1680

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1702

Zgony

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1703

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1732

Urodzenia

  1. Piotr Fergusson-Tepper (ID: 1.198.2), bohater Wiki 1732–1794 (r.: William i Catherine Tepper)

1733

Zgony

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1734

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1737

Zgony

  1. Michał Kazimierz Raczyński z Małyszyna h. Nałęcz (ID: 5.367.425), bohater PSB 1650–1737 (r.: Zygmunt i Katarzyna Jełowicka)
    → PSB: RACZYŃSKI Michał Kazimierz (1650-1737) wojewoda kaliski i poznański

1739

Małżeństwa

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego) × (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1741

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1746

Małżeństwa

  1. Franciszek Kazimierz Lanckoroński z Brzezia h. Zadora (ID: 13.619.279), starosta [raw] Rawa Mazowiecka ~1720–1785 × Eleonora Garczyńska h. wł. (ID: 5.939.81), ~1720–1802

Zgony

  1. Benedykt Lipski z Lipego h. Grabie (ID: 14.431.387), ~1720–1746 (r.: Józef i Anna Łętkowska)

1748

Małżeństwa

  1. Dymitr Hipolit Aleksander Jabłonowski z Jabłonowa h. Prus (III) (ID: 8.192.117), starosta [kra] Biecz 1706–1788 × Józefa Mycielska z Mycielina h. Dołęga (ID: 8.192.242), ~1720–

1751

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1752

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1754

Zgony

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1760

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1762

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1764

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1773

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1775

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

Zgony

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1776

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

Chrzty

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

Zgony

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1777

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  2. Dorota Marcjanna Apolonia Wierzchleyska z Gaszyna h. Berszten (II) (ID: sw.22164), 1777– (r.: Felicjan i Krystyna Zakrzewska)

Zgony

  1. Nepomucena Nepomucyna Joanna Bielińska z Bielin h. Szeliga (ID: 13.565.156), ~1760–1777 (r.: Stanisław i Marianna Rogalińska)
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1779

Zgony

  1. Ludwika Urszula Magdalena Tworzyańska h. Awdaniec (ID: 7.379.75), 1735–1779 (r.: Jan i Katarzyna Nieżychowska)

1780

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1781

Urodzenia

  1. Franciszka Niemojowska h. Wieruszowa (ID: dw.53094), 1781–1863 (r.: Ignacy i Katarzyna Walknowska)

1782

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1783

Urodzenia

  1. Aleksander Stanisław Rufin Bniński z Łodzi h. Łodzia (ID: 1.1122.121), bohater PSB 1783–1831 (r.: Ignacy i Franciszka Bnińska)
    → PSB: BNIŃSKI Aleksander Stanisław (1783-1831) senator
  2. Tekla Estera Janina Koczorowska z Koczorowa h. Rogala (ID: 10.566.87), 1783–1836 (r.: Franciszek i Katarzyna Krzycka)
  3. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  4. Joanna Paulina Korytowska z Korytowa h. Mora (ID: sw.243353), 1783– (r.: Jan i Nepomucena Wilkońska)

Chrzty

  1. Joanna Paulina Korytowska z Korytowa h. Mora (ID: sw.243353), 1783– (r.: Jan i Nepomucena Wilkońska)

1784

Zgony

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1786

Urodzenia

  1. Edward hr. Raczyński z Małyszyna h. Nałęcz (ID: lu.24976), bohater PSB 1786–1845 (r.: Filip i Michalina Raczyńska)
    → PSB: RACZYŃSKI Edward (1786-1845) polityk konserwatywny, mecenas sztuk i nauk, wydawca

Zgony

  1. Antonila Antonillia ks. Woroniecka ze Zbaraża h. Korybut (ID: 7.16.44), 1713–1786 (r.: Mikołaj i Teresa Rydzyńska)
  2. Józef Daleszyński h. Kotwicz (ID: dw.24369), ~1730–1786 (r.: Wojciech i Katarzyna Bułakowska)

1787

Urodzenia

  1. Józef January hr. Bniński z Łodzi h. Łodzia (ID: 1.1122.192), hr. [tytuł] nadany 1787–1846 (r.: Konstanty i Franciszka Sliwicka)
  2. Jan Wilhelm Cassius (ID: psb.2613.1), bohater PSB 1787–1848 (r.: Samuel i Karolina Zimmermann)
    → PSB: CASSIUS Jan Wilhelm (1787-1848) pastor, profesor gimnazjalny
  3. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  4. Marianna Magdalena Korytowska z Korytowa h. Mora (ID: sw.243355), 1787– (r.: Jan i Nepomucena Wilkońska)

Chrzty

  1. Marianna Magdalena Korytowska z Korytowa h. Mora (ID: sw.243355), 1787– (r.: Jan i Nepomucena Wilkońska)

1788

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  2. Atanazy hr. Raczyński z Małyszyna h. Nałęcz (ID: lu.24979), bohater PSB 1788–1874 (r.: Filip i Michalina Raczyńska)
    → PSB: RACZYŃSKI Atanazy (1788-1874) ordynat obrzycki, dyplomata, historyk sztuki, kolekcjoner

Zgony

  1. Jan Korytowski z Korytowa h. Mora (ID: 11.307.318), chorąży [kal] Kalisz ~1720–1788 (r.: Antoni i Anna Łaskawska)

1789

Urodzenia

  1. Anna «Nina» Kwilecka z Kwilcza h. Śreniawa (Byliny) (ID: 13.565.117), 1789– (r.: Antoni i Wiridianna Radolińska)
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1790

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1791

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  2. Antonina Gajewska z Błociszewa h. Ostoja (ID: 5.881.87), 1791–1866 (r.: Adam i Eleonora Garczyńska)
  3. Nikodem Węgierski h. Wieniawa (ID: sw.401863), 1791–1834 (r.: Teodor i Zofia Sypniewska)

1792

Urodzenia

  1. Józefa Antonina hr. Grudzińska z Grudny h. Grzymała (ID: 7.243.221), ma nekrolog w Kur. Warsz. 1792–1861 (r.: Antoni i Marianna Dorpowska)

1793

Urodzenia

  1. Klemens Kołaczkowski z Kołaczkowic h. Awdaniec (ID: 10.647.121), bohater PSB 1793–1873 (r.: Ignacy i Józefa Grudzińska)
    → PSB: KOŁACZKOWSKI Klemens (1793-1873) generał
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

Chrzty

  1. Józefa Bnińska z Łodzi h. Łodzia (ID: dw.40349), 1793– (r.: Ignacy i Franciszka Bnińska)

Zgony

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1794

Urodzenia

  1. Franciszka Łukomska z Łukomia w pow. konińskim h. Szeliga (ID: dw.45684), 1794– (r.: Wojciech i Barbara Mikorska)
  2. Antonina Niemojewska h. Rola (ID: dw.60806), ma nekrolog w Kur. Warsz. 1794–1843 (r.: Józef i Julianna Klug)
  3. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

Chrzty

  1. Józef Nikodem hr. Mycielski z Mycielina h. Dołęga (ID: 12.273.832), hr. [tytuł] nadany 1794–1867 (r.: Michał i Elżbieta Mierzejewska)

Zgony

  1. Barbara Mikorska h. Ostoja (ID: dw.26378), 1778–1794 (r.: Franciszek i Elżbieta Bielińska)

1795

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

Zgony

  1. Tadeusz Jaraczewski z Jaraczewa h. Zaremba (ID: 8.438.44), bohater PSB 1730–1795 (r.: Hieronim i Eleonora Koźmińska)
    → PSB: JARACZEWSKI Tadeusz (1730-1795) starosta solecki
  2. Kunegunda Sokolnicka h. Nowina (ID: dw.45681), 1755–1795 (r.: Jan i Teresa Trąmpczyńska)
  3. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1796

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

Zgony

  1. Wincenty Leszczyński z Leszczyn h. Belina (ID: sw.15327), ~1780–1796 (r.: Dezydery i Józefa Krzycka)

1797

Urodzenia

  1. Tytus Adam hr. Działyński z Działynia h. Ogończyk (ID: 5.367.480), bohater PSB 1797–1861 (r.: Ksawery i Justyna Dzieduszycka)
    → PSB: DZIAŁYŃSKI Adam Tytus (1796-1861) założyciel zbiorów kórnickich
  2. Wojciech Nepomucen Wawrowski h. Jastrzębiec (ID: sw.150826), 1797–1870 (r.: Mateusz i Magdalena Kubicka)
  3. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

Zgony

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1798

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  2. Franciszek Piotr Ludwik Frezer zu Lubochin und Schwetz h. Alabanda (ID: sw.9904), 1798–1845 (r.: Maciej i Krystyna Skoraszewska)

Chrzty

  1. Józef Michał Ignacy Skórzewski h. Drogosław (ID: dw.61329), ma nekrolog w Kur. Warsz. 1798–1855 (r.: Józef i Helena Lipska)

Małżeństwa

  1. Michał Kierski z Kiekrza h. Jastrzębiec (ID: 10.75.358), 1777– × Katarzyna Kayser (ID: 10.75.377), ~1770–1845

1799

Małżeństwa

  1. Klemens Alojzy Ne hr. Kwilecki z Kwilcza h. Śreniawa (Byliny) (ID: 13.565.163), hr. [tytuł] nadany 1772–1826 × Aniela Anna Kwilecka z Kwilcza h. Śreniawa (Byliny) (ID: 13.565.151), 1777–1845

1800

Urodzenia

  1. Benigna Gliszczyńska z Gliszcz h. wł. (ID: 6.250.93), ma nekrolog w Kur. Warsz. 1800–1860 (r.: Antoni i Franciszka Rzętkowska)
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  3. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  4. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  5. Tadeusz Karol Węsierski h. Belina (ID: sw.17537), 1800–1879 (r.: Marcin i Nepomucena Zaremba)
  6. Antoni Maksymilian Jan Swinarski z Wybranowa h. Poraj (ID: sw.42505), 1800– (r.: Wawrzyniec i Joanna Przyjemska)

Zgony

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1801

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  3. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  4. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  5. Alfons Radzimiński h. Lubicz (ID: sw.68657), 1801– (r.: Tadeusz i Marianna Kaliszewska)

Chrzty

  1. Wiktor Sebastian Anastazy Skórzewski h. Drogosław (ID: sw.218163), 1801– (r.: Józef i Helena Lipska)

1802

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

Zgony

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1803

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

Małżeństwa

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego) × (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

Zgony

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1804

Urodzenia

  1. Anna Aniela Radońska h. Jasieńczyk (ID: 12.270.680), 1804–1829 (r.: Tadeusz i Barbara Koszutska)
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  3. Celestyna Gryzelda Gryzeld hr. Zamoyska z Zamościa h. Jelita (ID: 5.367.481), bohater PSB 1804–1883 (r.: Stanisław i Zofia Czartoryska)
    → PSB: DZIAŁYŃSKA Gryzelda Celestyna (1804-1883) działaczka oświatowa. i społeczna
  4. Seweryn Józef Stanisław hr. Mielżyński h. Nowina (ID: dw.53098), bohater PSB 1804–1872 (r.: Józef i Franciszka Niemojowska)
    → PSB: MIELŻYŃSKI Seweryn Józef (1804-1872) powstaniec 1830, emigrant, poseł, kolekcjoner, mecenas

Zgony

  1. Salomea Borzęcka h. Półkozic (ID: dw.20618), 1753–1804 (r.: Konstanty i Urszula Bolesz)

1805

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

Małżeństwa

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego) × (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

Zgony

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1806

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1807

Zgony

  1. Melchior Kasper Krzyżanowski z Krzyżanowa h. Świnka (ID: 13.113.91), 1753–1807 (r.: Stanisław i Dorota Bystram)

1808

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  3. Rozalia Suppinger (ID: sw.44371), 1808–1905

Zgony

  1. Jan Nepomucen Filip Koszutski z Koszut h. Leszczyc (ID: dw.24344), 1775–1808 (r.: Józef i Zofia Zakrzewska)

1809

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

Zgony

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1810

Urodzenia

  1. Ignacy Teofil Sikorski h. Cietrzew (ID: 7.16.149), 1810–1871 (r.: Maciej i Teresa Kołudzka)
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  3. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  4. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

Zgony

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1811

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

Zgony

  1. Piotr Zabłocki h. Łada (ID: sw.11192), 1784–1811 (r.: Józef i Augusta Śniegocka)

1812

Urodzenia

  1. Kajetan Chryzostom Buchowski z Buchowic h. Sas (ID: 2.574.60), bohater PSB 1812–1900 (r.: Kazimierz i Henryka Luckenbach)
    → PSB: BUCHOWSKI Kajetan (1812-1900) działacz społeczny
  2. Petronela Antonina Radolińska z Radolina h. Leszczyc (ID: sw.247608), 1812– (r.: Ignacy i Anna Kwilecka)

Zgony

  1. Bonawentura Gajewski z Błociszewa h. Ostoja (ID: 5.881.76), rotmistrz kawaleria narodowa ~1770–1812 (r.: Rafał i Katarzyna Tworzyańska)
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  3. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  4. Franciszek Rydzyński z Rydzyny h. Wierzbna (ID: psb.27476.6), ~1750–1812 (r.: Wojciech i Marianna Rogalińska)

1813

Urodzenia

  1. Ignacy Moszczeński z Moszczonego h. Nałęcz (ID: dw.65237), bohater PSB 1813–1880 (r.: Antoni i Nepomucena Prądzyńska)
    → PSB: MOSZCZEŃSKI Ignacy (1815-1880) działacz narodowy, poseł
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

Małżeństwa

  1. Józef Ignacy Goetzendorf-Grabowski z Grabowa h. Zbiświcz (ID: 7.16.116), 1771– × Joanna Nepomucena Gorzeńska z Gorzenia h. Nałęcz (ID: 6.645.81), ~1780–

Zgony

  1. Stanisław Mycielski z Mycielina h. Dołęga (ID: dw.15393), bohater PSB 1767–1813 (r.: Józef i Franciszka Koźmińska)
    → PSB: MYCIELSKI Stanisław (1767-1813) pułkownik napoleoński, działacz niepodległościowy
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  3. Monika Sczaniecka z Łagowca h. Ossoria (ID: sw.17165), 1779–1813 (r.: Sylwester i Anastazja Skórzewska)
  4. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1814

Urodzenia

  1. Izabela Melania Wiktoria Ponińska z Wrześni h. Łodzia (ID: 13.415.171), 1814–1899 (r.: Józef i Julianna Zabłocka)
  2. Józef Jacek Wyssogota-Zakrzewski h. Wyskota (ID: sw.32892), 1814– (r.: Faustyn i Anna Kwilecka)
  3. Anna Marianna Ludgarda Zeyland (ID: sw.62143), 1814–1889

Małżeństwa

  1. Adam Goetzendorf-Grabowski z Grabowa h. Zbiświcz (ID: 7.16.55), ~1790–1823 × Aleksandra Gorzeńska z Gorzenia h. Nałęcz (ID: 6.645.83), ~1780–

Zgony

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1815

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1816

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  2. Włodzimierz Węsierski h. Belina (ID: sw.243241), 1816– (r.: Wincenty i Józefa Bnińska)

Małżeństwa

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego) × (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1817

Urodzenia

  1. Kazimierz Ludwik Wawrzyniec Goetzendorf-Grabowski z Grabowa h. Zbiświcz (ID: 7.16.62), 1817– (r.: Adam i Aleksandra Gorzeńska)
  2. Witold Franciszek Milewski h. Ślepowron (ID: dw.54678), bohater PSB 1817–1889 (r.: Dominik i Marianna Kolanowska)
    → PSB: MILEWSKI Franciszek Witold (1817-1889) działacz narodowy w Wielkopolsce
  3. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

Małżeństwa

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego) × (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  2. Bonawentura Karoński h. Syrokomla (ID: 9.490.28), ~1780– × Ludwina Anna Błociszewska z Błociszewa h. Ostoja (ID: 9.490.48), 1790–1839

Zgony

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1818

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  2. Marceli Jan Chrzciciel Motty (ID: dw.42803), bohater PSB 1818–1898 (r.: Jan i Apolonia Herwig)
    → PSB: MOTTY Jan Chrzciciel (1818-1898) filolog, pedagog, pamiętnikarz
  3. Franciszek Antoniewicz (ID: dw.63538), bohater PSB 1818–1873 (r.: Piotr i Krystyna Pigłowska)
    → PSB: ANTONIEWICZ Franciszek (1818-1873) lekarz
  4. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1819

Urodzenia

  1. Stanisław Kostka Franciszek Goetzendorf-Grabowski z Grabowa h. Zbiświcz (ID: 7.16.68), 1819– (r.: Adam i Aleksandra Gorzeńska)
  2. Karol Ignacy Zygmunt hr. Grudziński z Grudny h. Grzymała (ID: 7.243.223), 1819–1837 (r.: Antoni i Anna Białobłocka)
  3. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

Małżeństwa

  1. Michał Grzegorz Mateusz Wierusz-Walknowski h. Wieruszowa (ID: dw.48724), ~1790– × Franciszka Łukomska z Łukomia w pow. konińskim h. Szeliga (ID: dw.45684), 1794–

Zgony

  1. Magdalena Potocka z Potoka h. Pilawa (ID: dw.21553), ~1750–1819 (r.: Józef i Anna Gajewska)
  2. Ksawery Mikołaj Franciszek Jasiński h. Dołęga (ID: psb.10037.1), bohater PSB 1742–1819 (r.: Piotr i Rozalia Bogusławska)
    → PSB: JASIŃSKI Ksawery Mikołaj (1742-1819) urzędnik ziemski
  3. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1820

Urodzenia

  1. Józefa Antonina Karońska h. Syrokomla (ID: 9.490.49), 1820– (r.: Bonawentura i Ludwina Błociszewska)
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1821

Urodzenia

  1. Stanisław bar. (primog.) Chłapowski z Chłapowa h. Dryja (ID: 2.1015.83), bohater PSB 1821–1902 (r.: Dezydery i Antonina Grudzińska)
    → PSB: CHŁAPOWSKI Stanisław (1822-1902) poseł, działacz społeczny
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1822

Urodzenia

  1. Zofia Emilia Petronela Potocka z Potoka h. Pilawa (ID: 11.362.115), 1822–1854 (r.: Maksymilian i Józefa Wyszyńska)
  2. Bolesław Maksymilian Stefan Dzierżanowski (ID: sw.62292), 1822– (r.: Ignacy i Marianna Grabska)

1823

Zgony

  1. Kazimierz Nepomucen Zabłocki h. Łada (ID: sw.11193), 1773–1823 (r.: Józef i Augusta Śniegocka)

1824

Urodzenia

  1. Adolf Koczorowski z Koczorowa h. Rogala (ID: 10.566.97), bohater PSB 1824–1893 (r.: Tertulian i Franciszka Bnińska)
    → PSB: KOCZOROWSKI Adolf (1823-1893) działacz polityczny, redaktor, ziemianin
  2. Zygmunt Antoni Adam hr. Grudziński z Grudny h. Grzymała (ID: 7.243.224), 1824–1908 (r.: Antoni i Anna Białobłocka)
  3. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  4. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

Zgony

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1825

Urodzenia

  1. Leontyna Mikorska h. Ostoja (ID: dw.26393), 1825– (r.: Jozafat i Teofila Siemiątkowska)
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  3. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

Małżeństwa

  1. Fryderyk Wilhelm ks. Radziwiłł na Nieświeżu h. Trąby (ID: dw.8811), bohater PSB 1797–1870
    → PSB: RADZIWIŁŁ Wilhelm (1797-1870) generał, ordynat nieświecki i ołycki, numizmatyk
    × Helena ks. Radziwiłł na Nieświeżu h. Trąby (ID: psb.25371.4), ma nekrolog w Kur. Warsz. 1805–1827

Zgony

  1. Barbara Korytowska z Korytowa h. Mora (ID: 11.307.297), ~1760–1825 (r.: Piotr i Anna Malczewska)
  2. Ignacy Radoliński z Radolina h. Leszczyc (ID: 13.565.118), 1771–1825 (r.: Jan i Maria Gałecka)

1826

Urodzenia

  1. Elżbieta hr. Działyńska z Działynia h. Ogończyk (ID: 5.367.487), 1826–1896 (r.: Tytus i Celestyna Zamoyska)
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  3. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1827

Małżeństwa

  1. Adam hr. Gurowski z Gurowa h. Wczele (odm.) (ID: 7.379.92), bohater PSB 1805–1866
    → PSB: GUROWSKI Adam (1805-1866) działacz polityczny
    × Teresa Elżbieta Zbijewska h. Rola (ID: 7.379.99), kanoniczka [maz] Warszawa 1802–1833

Zgony

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1828

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

Zgony

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  3. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1829

Urodzenia

  1. Wawrzyniec Engeström h. wł. (ID: 5.570.10), bohater PSB 1829–1910 (r.: Gustaw i Leokadia Gajewska)
    → PSB: ENGESTRÖM Benzelstierna Wawrzyniec (1829-1910) działacz polityczny
  2. Wanda Filipina Stablewska h. Oksza (ID: sw.186991), 1829– (r.: Onufry i Emilia Kurowska)

Zgony

  1. Anna Aniela Radońska h. Jasieńczyk (ID: 12.270.680), 1804–1829 (r.: Tadeusz i Barbara Koszutska)
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1830

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

Zgony

  1. Julianna Zabłocka h. Łada (ID: dw.64974), 1774–1830 (r.: Józef i Augusta Śniegocka)

1831

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

Zgony

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  2. Hiacynt Emeryk Wyssogota-Zakrzewski h. Wyskota (ID: sw.17164), 1760–1831 (r.: Tadeusz i Kunegunda Złotnicka)

1832

Urodzenia

  1. Antonina hr. Skórzewska h. Drogosław (ID: 15.398.148), 1832–1905 (r.: Heliodor i Emilia Grabowska)
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

Zgony

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1833

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  3. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1834

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1835

Urodzenia

  1. Wojciech Józef Chełmicki z Chełmicy h. Nałęcz (ID: 2.970.233), 1835–1919 (r.: Piotr i Paulina Müntzberg)

Zgony

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1836

Urodzenia

  1. Napoleon Ksawery hr. (primog.) Mańkowski h. Zaremba (ID: 2.1015.94), bohater PSB 1836–1888 (r.: Teodor i Bogusława Dąbrowska)
    → PSB: MAŃKOWSKI Napoleon Ksawery (1836-1888) inżynier, powstaniec 1863, poseł
  2. Wanda Maria Arndt h. Puchacz (ID: sw.6978), 1836–1930 (r.: Stanisław i Paulina Dzięcielska)

Małżeństwa

  1. Ludwik Wyssogota-Zakrzewski h. Wyskota (ID: sw.18771), 1804–1888 × Eliza Dickens (ID: sw.18776), 1800–1875

Zgony

  1. Łukasz Bojanowski z Bojanowa h. Junosza (ID: 1.1351.117), ~1790–1836 (r.: Franciszek i Rozalia Koszutska)
  2. Wiktoria Dąmbska z Dąbia h. Godziemba (ID: 4.285.897), ~1800–1836 (r.: Michał i Anna Jasieńska)
  3. Urszula Białoskórska h. Awdaniec (ID: dw.33621), ~1790–1836 (r.: Tadeusz i Teofila Kurowska)
  4. Emilia Drwęska h. Gozdawa (ID: sw.3954), 1812–1836 (r.: Adam i Felicjanna Mańkowska)

1837

Urodzenia

  1. Władysław Teodor Józef Zakrzewski h. Wyskota (ID: 11.401.294), 1837–1893 (r.: Ludwik i Eliza Dickens)
  2. Wojciech Zakrzewski h. Wyskota (ID: 15.31.68), 1837–1901 (r.: Kalikst i Seweryna Lipska)
  3. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  4. Władysław Cichowicz (ID: sw.211477), 1837–1902 (r.: Bogumił i Teresa Sokolnicka)

Małżeństwa

  1. Juliusz Andrzej Hochberger (ID: sw.62142), ~1810–1890 × Anna Marianna Ludgarda Zeyland (ID: sw.62143), 1814–1889

1838

Urodzenia

  1. Józefa Łukaszewicz h. Trójstrzał (ID: 16.127.32), 1838–1875 (r.: Józef i Seweryna Frezer)
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  3. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

Małżeństwa

  1. Stanisław Franciszek hr. (primog.) Żółtowski h. Ogończyk (ID: dw.64997), student Uniwersytetu Warszawskiego 1810–1867 × Seweryna hr. Ponińska z Wrześni h. Łodzia (ID: dw.64990), 1818–1899

Zgony

  1. Kalikst Wyssogota-Zakrzewski h. Wyskota (ID: 14.431.826), 1802–1838 (r.: Augustyn i Salomea Rzepecka)
  2. Eleonora Garczyńska h. wł. (ID: 5.939.109), 1764–1838 (r.: Stefan i Weronika Krzycka)
  3. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  4. Jarosław Stanisław Potocki z Podhajec h. Pilawa (Srebrna) (ID: dw.16258), ma nekrolog w Kur. Warsz. 1787–1838 (r.: Szczęsny i Józefa Mniszech)
  5. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  6. Tomasz Hincza-Rogowski (ID: sw.123340), ~1770–1838 (r.: Krzysztof i Teofila Korytowska)

1839

Urodzenia

  1. Witold hr. Poniński z Wrześni h. Łodzia (ID: dw.65010), 1839–1921 (r.: Bolesław i Leokadia Grabowska)
  2. Maksymilian Dalbor (ID: psb.3856.1), bohater PSB 1839–1923
    → PSB: DALBOR Maksymilian (1839-1923) powstaniec, sybirak
  3. Władysław Leon Leitgeber (ID: sw.17628), 1839–1881 (r.: Józef i Salomea Dulińska)

Zgony

  1. Elżbieta Marianna Objezierska z Objezierza h. Nałęcz (ID: dw.60255), 1818–1839 (r.: Rafał i Apolonia Zaremba)
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  3. Józefa Marianna Zboży-Zakrzewska h. Pomian (ID: sw.67972), 1795–1839 (r.: Józef i Petronella Bogatko)

1840

Urodzenia

  1. Juliusz Karol Hochberger (ID: dw.56254), bohater PSB 1840–1905 (r.: Juliusz i Anna Zeyland)
    → PSB: HOCHBERGER Juliusz (1840-1905) architekt

Zgony

  1. Anna Maria Mielżyńska h. Nowina (ID: 5.881.77), 1767–1840 (r.: Maciej i Seweryna Lipska)

1841

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  3. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  4. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  5. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

Małżeństwa

  1. Józef Szołdrski h. Łodzia (ID: sw.2814), 1812–1894 × Antonina Węgierska h. Wieniawa (ID: sw.2815), 1822–1894

Zgony

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1842

Urodzenia

  1. Zofia Dobrogniewa Sybilla Mikorska z Wyganowa h. Ostoja (ID: 14.2.253), 1842–1927 (r.: Józef i Teofila Fontowicz)
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  3. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

Małżeństwa

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego) × Pelagia Kurcewska z Kurcewa h. Śreniawa (ID: 13.389.140), 1822–1852

Zgony

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  2. Stanisław Powelski (ID: psb.24090.1), bohater PSB ~1790–1842
    → PSB: POWELSKI Stanisław (ok. 1789-1842) kupiec poznański, działacz społeczny

1843

Urodzenia

  1. Włodzimierz Rafał Józef hr. Bniński z Łodzi h. Łodzia (ID: 1.1122.164), 1843–1910 (r.: Adolf i Eleonora Węsierska)
  2. Mieczysław Zygmunt Kosiński z Kosianki h. Rawicz (ID: 11.401.290), 1843–1866 (r.: Władysław i Emma Węgierska)
  3. Maria Buchowska z Buchowic h. Sas (ID: 2.574.72), 1843–1924 (r.: Kajetan i Zuzanna Trąmpczyńska)
  4. Bolesław Bogdan Trąmpczyński h. Topór (ID: dw.61917), 1843–1875 (r.: Antoni i Weronika Witkowska)

Małżeństwa

  1. Edward Józef Ignacy Rożnowski ze Skoków h. Nowina (ID: 16.78.508), 1814–1896 × Wiktoria Klementyna hr. Ponińska z Wrześni h. Łodzia (ID: dw.64991), 1825–1862
  2. Fulgenty Goetzendorf-Grabowski z Grabowa h. Zbiświcz (ID: 7.16.142), 1816–1860 × Julia Helena Barbara Sadowska h. Nałęcz (ID: 7.16.143), 1825–

Zgony

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  2. Bogumił Cichowicz (ID: psb.3147.1), bohater PSB ~1800–1843
    → PSB: CICHOWICZ Bogumił (ok. 1797-1843) profesor gimnazjum

1844

Urodzenia

  1. Henryk Gustaw Algernon hr. Breza z Goraja h. wł. (ID: 2.291.56), hr. [tytuł] nadany 1844–1900 (r.: Fryderyk i Dorota Stjerneld)
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  3. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

Zgony

  1. Józef Sierakowski h. Ogończyk (ID: 13.42.230), 1792–1844 (r.: Antoni i Wiktoria Bnińska)
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  3. Józefa Matylda Zabłocka h. Łada (ID: 9.626.137), 1824–1844 (r.: Józef i Franciszka Zawadzka)
  4. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1845

Urodzenia

  1. Seweryn Tertulian hr. Bniński z Łodzi h. Łodzia (ID: 1.1122.168), kawaler Zakon Maltański 1845–1909 (r.: Adolf i Eleonora Węsierska)
  2. Marianna Białoskórska h. Awdaniec (ID: dw.33634), 1845– (r.: Feliks i Teresa Sokolnicka)
  3. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  4. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  5. Leon Fryderyk Walenty hr. Skórzewski h. Drogosław (ID: ut.33.2.15), bohater PSB 1845–1903 (r.: Arnold i Melania Skórzewska)
    → PSB: SKÓRZEWSKI Leon Fryderyk (1845-1903) ziemianin, poseł do parlamentu niemieckiego, działacz społeczny

Małżeństwa

  1. Feliks Napoleon Białoskórski h. Awdaniec (ID: dw.33611), bohater PSB 1811–1883
    → PSB: BIAŁOSKÓRSKI Feliks (1811-1883) wojskowy
    × Teresa Sokolnicka h. Nowina (ID: dw.33633), 1812–
  2. Mikołaj Węsierski h. Belina (ID: sw.3972), 1812–1865 × Bolesława Pruska h. Leliwa (ID: sw.3973), 1827–1898

Zgony

  1. Aniela Anna Kwilecka z Kwilcza h. Śreniawa (Byliny) (ID: 13.565.151), 1777–1845 (r.: Adam i Wiktoria Łącka)
  2. Antonina Maria Radolińska z Radolina h. Leszczyc (ID: 2.291.38), ma nekrolog w Kur. Warsz. 1771–1845 (r.: Józef i Katarzyna Raczyńska)
  3. Henryk Seweryn Ignacy hr. Dzieduszycki z Dzieduszyc h. Sas (ID: 5.396.262), bohater PSB 1795–1845 (r.: Antoni i Marianna Koźmińska)
    → PSB: DZIEDUSZYCKI Henryk (1795-1845) ziemianin, przemysłowiec
  4. Katarzyna Zaremba z Kalinowej h. wł. (ID: dw.65306), ~1790–1845 (r.: Jan i Eleonora Ponińska)

1846

Urodzenia

  1. Emilia hr. Bnińska z Łodzi h. Łodzia (ID: 1.1122.179), 1846–1898 (r.: Maksymilian i Seweryna Żółtowska)
  2. Wojciech Ludwik Jarochowski z Jaroch h. Przerowa (ID: 8.469.158), bohater PSB 1846–1910 (r.: Cyprian i Konstancja Trąmpczyńska)
    → PSB: JAROCHOWSKI Wojciech (1846-1910) nauczyciel, działacz społeczny
  3. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  4. Władysław Wiktoryn Tadeusz Psarski h. Boleścic (ID: sw.185703), 1846–1863 (r.: Józef i Emilia Trzebińska)
  5. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

Małżeństwa

  1. Józef Walenty hr. Sokolnicki z Jarogniewic h. Nowina (ID: cz.I023167), 1820–1866 × Anna Kordula Żerońska h. Awdaniec (ID: cz.I023168), 1828–1909

Zgony

  1. Jadwiga Estera Grudzielska z Grudzielca v. Grodzielca h. Korab (ID: 7.242.17), 1794–1846 (r.: Leon i Teresa Walknowska)
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  3. Wiktor Trzebiński h. Ślepowron (ID: sw.18768), 1780–1846 (r.: Jan i Zofia Rudnicka)
  4. Kazimierz Piotr Węsierski h. Belina (ID: sw.19256), 1805–1846 (r.: Teodor i Józefa Kuklińska)

1847

Urodzenia

  1. Franciszka Goetzendorf-Grabowska z Grabowa h. Zbiświcz (ID: 7.16.159), 1847– (r.: Modest i Michalina Domańska)

Zgony

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1848

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

Małżeństwa

  1. Jan Mieczysław Mikołaj Saryusz-Tarnowski z Tarnówki h. Jelita (ID: le.3793.4.6), 1803– × Emilia Wincencja Józefa Węgierska h. Wieniawa (ID: sw.18702), 1824–1867

Zgony

  1. Paulina Jarmułt-Mlicka h. Dołęga (ID: 1.1122.148), 1816–1848 (r.: Maksymilian i Marianna Moszczeńska)
  2. Joanna Kierska z Kiekrza h. Jastrzębiec (ID: 10.75.347), 1777–1848 (r.: Piotr i Rozalia Malczewska)
  3. Józefa Koszutska z Koszut h. Leszczyc (ID: 11.515.594), ~1810–1848 (r.: Ksawery i Honorata Hulewicz)
  4. Marianna Borzęcka h. Półkozic (ID: dw.20616), ~1760–1848 (r.: Konstanty i Urszula Bolesz)
  5. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  6. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  7. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1849

Urodzenia

  1. Antonina Buchowska z Buchowic h. Sas (ID: 2.574.76), 1849–1925 (r.: Kajetan i Zuzanna Trąmpczyńska)
  2. Pelagia Salomea Bieńkowska h. Ślepowron (Korwin) (ID: dw.34873), 1849–1914 (r.: Felicjan i Urszula Karska)
  3. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  4. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  5. Helena Tułodziecka (ID: sw.17629), 1849–1925 (r.: Antoni i Pelagia Lipińska)
  6. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

Małżeństwa

  1. Ernest August Mikołaj Swinarski z Wybranowa h. Poraj (ID: 10.4.311), 1824–1891 × Bronisława Raczyńska z Małyszyna h. Nałęcz (ID: 10.4.312), 1830–1888

Zgony

  1. Fabian Sebastian Koszutski z Koszut h. Leszczyc (ID: 11.515.297), ~1770–1849 (r.: Hektor i Barbara Lipska)
  2. Melania Emilia Katarzyna Krzyżanowska z Krzyżanowa h. Świnka (ID: 13.113.61), 1795–1849 (r.: Michał i Alojza Gajewska)
  3. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1850

Urodzenia

  1. Henryk Paweł Józef Chosłowski h. Sas (ID: dw.54698), 1850– (r.: Józef i Emilia Gregor)
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  3. Jan Chrzciciel Kazimierz Motty (ID: psb.19143.1), bohater PSB 1850–1924 (r.: Marceli i Waleria Bukowiecka)
    → PSB: MOTTY Jan Chrzciciel (1850-1924) prawnik
  4. Jan Zakrzewski h. Wyskota (ID: sw.175994), 1850–1903 (r.: Konstanty i Gabriela Łubieńska)

Zgony

  1. Józef Pruski h. Leliwa (ID: sw.17546), 1779–1850 (r.: Franciszek i Katarzyna Rudnicka)

1851

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  2. Roch Hieronim Drwęski h. Gozdawa (ID: sw.650236), 1851– (r.: Wiktor i Marianna Urbanowska)

1852

Urodzenia

  1. Stefan Antoni Józef hr. (primog.) Łącki z Łąk Małych h. Korzbok (ID: 15.398.159), 1852–1922 (r.: Władysław i Antonina Skórzewska)
  2. Karol Marcin Krysiewicz (ID: dw.37699), 1852–1921 (r.: Jan i Elżbieta Willant)
  3. Stefan Cegielski (ID: dw.57472), bohater PSB 1852–1921 (r.: Hipolit i Walentyna Motty)
    → PSB: CEGIELSKI Stefan (1852-1921) przemysłowiec

Małżeństwa

  1. Stanisław hr. Mycielski z Mycielina h. Dołęga (ID: dw.65264), hr. [tytuł] nadany 1800–1876 × Aleksandra Roszkowska h. Nieczuja (ID: dw.65266), 1835–1916
  2. Ludwik Julian Konstanty Mieczkowski (ID: sw.42351), ~1820–1901 × Melania Teodozja Rychłowska z Ostrowa h. Nałęcz (ID: sw.42352), 1828–1906

Zgony

  1. Bolesława Kurcewska z Kurcewa h. Śreniawa (ID: 13.389.126), 1823–1852 (r.: Jan i Tekla Bogdańska)
  2. Pelagia Kurcewska z Kurcewa h. Śreniawa (ID: 13.389.140), 1822–1852 (r.: Józef i Róża Kurcewska)

1853

Urodzenia

  1. Stanisław Szafarkiewicz h. Prus (II) (ID: 13.415.230), bohater PSB 1853–1885 (r.: Brunon i Emilia Malinowska)
    → PSB: SZAFARKIEWICZ Stanisław (1853-1885) inżynier, wydawca, działacz gospodarczy
  2. Zygmunt Konstanty Ksawery ks. Czartoryski na Klewaniu i Żukowie h. Pogoń Litewska (ID: 3.662.426), bohater PSB 1853–1920 (r.: Adam i Elżbieta Działyńska)
    → PSB: CZARTORYSKI Zygmunt (1853-1920) ziemianin
  3. Stanisław Knapowski (ID: psb.11892.1), bohater PSB 1853–1905
    → PSB: KNAPOWSKI Stanisław (1853-1905) drukarz, wydawca, dziennikarz
  4. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  5. Karol Motty (ID: sw.17962), 1853–1928 (r.: Marceli i Waleria Bukowiecka)
  6. Anna Karolina Goetzendorf-Grabowska z Grabowa h. Zbiświcz (ID: sw.243174), 1853– (r.: Modest i Michalina Domańska)

Zgony

  1. Zofia hr. Zamoyska z Zamościa h. Jelita (ID: 4.32.13), ma nekrolog w Kur. Warsz. 1825–1853 (r.: Andrzej i Róża Potocka)

1854

Urodzenia

  1. Karol Jan Paweł hr. Bniński z Łodzi h. Łodzia (ID: 1.1122.169), 1854–1935 (r.: Adolf i Eleonora Węsierska)
  2. Dezydery Andrzej bar. (primog.) Chłapowski z Chłapowa h. Dryja (ID: 2.1015.89), 1854–1925 (r.: Stanisław i Zofia Kurnatowska)
  3. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  4. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1855

Urodzenia

  1. Helena Maria ks. Czartoryska na Klewaniu i Żukowie h. Pogoń Litewska (ID: 3.662.430), 1855–1936 (r.: Adam i Elżbieta Działyńska)
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  3. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  4. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

Małżeństwa

  1. Florentyn Chełmicki z Chełmicy h. Nałęcz (ID: 2.970.218), ~1830– × Waleria Rutkowska (ID: 2.970.219), ~1830–
  2. Stanisław Stablewski h. Oksza (ID: psb.31294.7), bohater PSB 1832–1904
    → PSB: STABLEWSKI Stanisław (1832-1904) ziemianin, poseł do parlamentu pruskiego
    × Stanisława Honorata Sczaniecka z Łagowca h. Ossoria (ID: cz.I008703), 1836–1922
  3. Zygmunt Węclewski (ID: sw.37809), poseł na Sejm Krajowy Galicji 1824–1887 × Jadwiga Grabska z Grabi h. Pomian (ID: sw.37808), 1829–1915

Zgony

  1. Jan Nepomucen Nieświastowski h. Nałęcz (ID: dw.24700), 1804–1855 (r.: Józef i Katarzyna Zaremba)
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  3. Józef Sikorski (ID: sw.351215), ~1810–1855

1856

Urodzenia

  1. Joanna Nepomucena Ignacja Goetzendorf-Grabowska z Grabowa h. Zbiświcz (ID: 7.16.160), 1856–1930 (r.: Modest i Michalina Domańska)
  2. Antoni Gabriel hr. Potulicki z Więcborga h. Grzymała (ID: dw.25341), 1856–1919 (r.: Józef i Ofelia Skórzewska)
  3. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  4. Helena Maria Kratochwill (ID: psb.17402.4), 1856–1934 (r.: Antoni i Emilia Bischoff)
  5. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  6. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  7. Anna Maria Helena Przespolewska (ID: sw.21354), 1856–1927 (r.: Piotr i Helena Skaławska)

Zgony

  1. Kajetan Antoni Libiszowski z Libiszowa h. Wieniawa (ID: 14.291.300), ~1780–1856 (r.: Filip i Salomea Faygiel)
  2. Teofila Bogumiła Skarzyńska h. Bończa (ID: 16.179.303), ma nekrolog w Kur. Warsz. 1809–1856 (r.: Maksymilian i Maria Łubieńska)
  3. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  4. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  5. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1857

Urodzenia

  1. Tertulian Maciej Wincenty Koczorowski z Koczorowa h. Rogala (ID: 10.566.104), 1857–1925 (r.: Adolf i Franciszka Mielżyńska)
  2. Józef hr. (primog.) Koczorowski z Koczorowa h. Rogala (ID: 10.566.115), 1857–1937 (r.: Kazimierz i Maria Czarnecka)
  3. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  4. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  5. Jakub Biedermann (ID: sw.139631), 1857–1900
  6. Aniela Teresa Anna Żółtowska z Czacza h. Ogończyk (ID: sw.66254), 1857–1941 (r.: Marceli i Józefa Mycielska)

Zgony

  1. Maria hr. Bnińska z Łodzi h. Łodzia (ID: 1.1122.218), 1837–1857 (r.: Konstanty i Izabela Kęszycka)
  2. Andrzej Marcin «Biskup» Niegolewski h. Grzymała (ID: 13.113.100), bohater PSB 1787–1857 (r.: Felicjan i Magdalena Potocka)
    → PSB: NIEGOLEWSKI Andrzej Marcin (1787-1857) oficer szwoleżerów
  3. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  4. Elżbieta hr. Mielżyńska h. Nowina (ID: dw.27100), ma nekrolog w Kur. Warsz. 1802–1857 (r.: Stanisław i Prowidencja Zaremba)
  5. Anastazja Rychłowska z Ostrowa h. Nałęcz (ID: sw.2526), 1804–1857 (r.: Ignacy i Faustyna Grodzicka)

1858

Urodzenia

  1. Antonina Maria Żychlińska h. Szeliga (ID: 1.824.81), 1858–1939 (r.: Józef i Zenobia Lipska)
  2. Zofia hr. Grudzińska z Grudny h. Grzymała (ID: 7.243.243), 1858–1918 (r.: Zygmunt i Maria Działyńska)
  3. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

Zgony

  1. Heliodor Jan Józef hr. Skórzewski h. Drogosław (ID: 7.16.280), bohater PSB 1792–1858 (r.: Fryderyk i Antonina Garczyńska)
    → PSB: SKÓRZEWSKI Heliodor Jan Stanisław (1792-1858) oficer armii Księstwa Warszawskiego, poseł na sejm W. Ks. Pozn., uczestnik Wiosny Ludów, działacz społeczny, publicysta
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  3. Leopold Koehler (ID: psb.12084.9), 1827–1858 (r.: Gustaw i Klementyna Brennessel)

1859

Urodzenia

  1. Hektor hr. Kwilecki z Kwilcza h. Śreniawa (Byliny) (ID: 13.565.191), bohater PSB 1859–1912 (r.: Mieczysław i Maria Mańkowska)
    → PSB: KWILECKI Hektor (1859-1912) ziemianin, polityk konserwatywny, poseł
  2. Zdzisław Aleksander Tytus ks. Czartoryski na Klewaniu i Żukowie h. Pogoń Litewska (ID: 3.662.432), bohater PSB 1859–1909 (r.: Adam i Elżbieta Działyńska)
    → PSB: CZARTORYSKI Zdzisław Aleksander (1859-1909) ziemianin
  3. Józef Milewski h. Ślepowron (ID: 4.285.1335), bohater PSB 1859–1916 (r.: Witold i Józefa Sarnowska)
    → PSB: MILEWSKI Józef (1859-1916) ekonomista, polityk, profesor UJ
  4. Zofia Cegielska (ID: psb.2631.8), 1859–1926 (r.: Hipolit i Walentyna Motty)
  5. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  6. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

Zgony

  1. Józef Kurcewski z Kurcewa h. Śreniawa (ID: 13.389.135), bohater PSB 1796–1859 (r.: Antoni i Marianna Kurcewska)
    → PSB: KURCEWSKI Józef Rafał (ok. 1794-1861) deputowany, działacz Ligi Polskiej
  2. Brygida Sczaniecka z Łagowca h. Ossoria (ID: dw.28852), ma nekrolog w Kur. Warsz. 1775–1859 (r.: Sylwester i Anastazja Skórzewska)
  3. Walentyna Motty (ID: psb.2631.4), 1823–1859 (r.: Jan i Apolonia Herwig)

1860

Zgony

  1. Gustaw Eugeniusz Potworowski z Sienna h. Dębno (ID: 2.1015.247), bohater PSB 1800–1860 (r.: Andrzej i Ludwika Żychlińska)
    → PSB: POTWOROWSKI Gustaw Eugeniusz (1800-1860) ziemianin, powstaniec 1830, polityk
  2. Jan Chryzostom Bonawentura Niegolewski h. Grzymała (ID: dw.21559), ma nekrolog w Kur. Warsz. 1778–1860 (r.: Felicjan i Magdalena Potocka)

1861

Urodzenia

  1. Wanda Antonina Prakseda Wilkońska h. Odrowąż (ID: dw.54692), 1861–1942 (r.: Zygmunt i Lucyna Kozłowska)
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

Małżeństwa

  1. Bolesław Taczanowski h. Jastrzębiec (ID: sw.3955), 1830–1881 × Teofila Zbijewska h. Rola (ID: sw.3956), ~1840–1913
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego) × (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

Zgony

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  2. Tytus Adam hr. Działyński z Działynia h. Ogończyk (ID: 5.367.480), bohater PSB 1797–1861 (r.: Ksawery i Justyna Dzieduszycka)
    → PSB: DZIAŁYŃSKI Adam Tytus (1796-1861) założyciel zbiorów kórnickich
  3. Józefa Antonina hr. Grudzińska z Grudny h. Grzymała (ID: 7.243.221), ma nekrolog w Kur. Warsz. 1792–1861 (r.: Antoni i Marianna Dorpowska)

1862

Urodzenia

  1. Stefan Wacław Dominik Ciecierski z Ciecierzyna h. Rawicz (ID: 3.361.84), 1862–1935 (r.: Stefan i Jadwiga Rzewuska)
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  3. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  4. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  5. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  6. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

Zgony

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1863

Urodzenia

  1. Celina Maria Leonia hr. Bnińska z Łodzi h. Łodzia (ID: 1.1122.181), 1863–1941 (r.: Maksymilian i Helena Czarnecka)
  2. Kazimierz Franciszek Modest Goetzendorf-Grabowski z Grabowa h. Zbiświcz (ID: 7.16.157), 1863– (r.: Modest i Michalina Domańska)
  3. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  4. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

Małżeństwa

  1. Kazimierz Thiel (ID: zi.5.134.o), 1834–1913 × Władysława Sobeska z Łubowa (ID: sw.61028), 1843–1870

Zgony

  1. Adam Leon Ludwik Sołtan h. wł. (ID: dw.17531), bohater PSB 1792–1863 (r.: Stanisław i Franciszka Radziwiłł)
    → PSB: SOŁTAN Adam Ludwik Michał (1792-1863) ziemianin, pułkownik WP, konspirator, emigrant
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  3. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  4. Wawrzyniec Szafarkiewicz h. Prus (II) (ID: sw.13572), 1791–1863 (r.: Sylwester i Klara Kreszkowska)
  5. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  6. Zofia Nepomucena Franciszka Mieczkowska h. Zagłoba (ID: sw.39429), 1800–1863 (r.: Józef i Wiktoria Szumańska)

1864

Urodzenia

  1. Henryk Tadeusz Ciecierski z Ciecierzyna h. Rawicz (ID: 3.361.90), 1864–1933 (r.: Stefan i Jadwiga Rzewuska)
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  3. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  4. Tadeusz Szułdrzyński (ID: psb.34002.1), bohater PSB 1864–1943 (r.: Zygmunt i Józefa Zakrzewska)
    → PSB: SZUŁDRZYŃSKI Tadeusz (1864-1943), senator Rzeczypospolitej Polskiej
  5. Teodozja Wilkońska z Wilkonic h. Odrowąż (ID: sw.243331), 1864–1880 (r.: Maksymilian i Eleonora Janiszewska)

Zgony

  1. Anna Monika Moszczeńska z Moszczonego h. Nałęcz (ID: 7.16.147), ~1780–1864 (r.: Józef i Apolonia Złotnicka)
  2. Magdalena Symforianna Skarzyńska h. Bończa (ID: 8.469.193), 1820–1864 (r.: Ambroży i Józefa Sokołowska)
  3. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  4. Joanna Kordula Żychlińska h. Szeliga (ID: sw.15511), ~1860–1864 (r.: Teodor i Joanna Kietz)

1865

Urodzenia

  1. Ludwika Maria hr. Węsierska-Kwilecka h. Belina (ID: 13.565.142), 1865–1943 (r.: Zbigniew i Izabela Bnińska)
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  3. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

Małżeństwa

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego) × (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

Zgony

  1. Franciszek Radoński h. Jasieńczyk (ID: 10.566.150), oficer Powstania Listopadowego ~1800–1865 (r.: Piotr i Joanna Kierska)
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  3. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  4. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  5. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  6. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  7. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  8. Antoni Prądzyński h. Grzymała (ID: psb.24207.3), 1786–1865 (r.: Michał i Teresa Lissowska)
  9. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  10. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  11. Maksymilian Przystanowski (ID: sw.15079), 1798–1865
  12. Józef Antoni Błociszewski z Błociszewa h. Ostoja (ID: sw.292542), ~1820–1865 (r.: Franciszek i Marianna Bielicka)
  13. Józef Błociszewski z Błociszewa h. Ostoja (ID: sw.67944), 1822–1865 (r.: Kasper i Zofia Beczkowicz)

1866

Urodzenia

  1. Helena Kaczkowska h. Pomian (ID: 7.965.1120), 1866–1946 (r.: Teodor i Kamila Ignatowska)
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

Małżeństwa

  1. Tadeusz Kierski z Kiekrza h. Jastrzębiec (ID: 10.75.144), ~1840–1897 × Władysława Prakseda Jaraczewska z Jaraczewa h. Zaremba (ID: 8.438.90), 1847–1921
  2. Józef Trzebiński h. Szeliga (ID: dw.39853), ~1800–1873 × Karolina Umińska h. Cholewa (ID: sw.42723), 1847–

Zgony

  1. Joanna Nepomucena Zofia Żółtowska h. Ogończyk (ID: 1.1122.130), 1790–1866 (r.: Marceli i Julianna Niegolewska)
  2. Brygida Bnińska z Łodzi h. Łodzia (ID: 10.4.285), 1784–1866 (r.: Ignacy i Franciszka Bnińska)
  3. Melania Emilia Helena Żychlińska h. Szeliga (ID: 10.75.394), 1829–1866 (r.: Teodor i Eleonora Stablewska)
  4. Telesfor Kierski z Kiekrza h. Jastrzębiec (ID: 10.75.406), kawaler [z_order] order Virtuti Militari 1804–1866 (r.: Józef i Anna Stanisławska)
  5. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  6. Antonina Gajewska z Błociszewa h. Ostoja (ID: 5.881.87), 1791–1866 (r.: Adam i Eleonora Garczyńska)
  7. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  8. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1867

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  3. Anna Monika Michalina Sczaniecka h. Ossoria (ID: sw.17961), 1867– (r.: Ludwik i Jadwiga Grabowska)
  4. Zygmunt Zakrzewski h. Wyskota (ID: sw.20445), 1867–1951 (r.: Paweł i Józefa Szułdrzyńska)
  5. Ignacy Józef Jan Tomaszewski (ID: sw.23304), 1867–1942

Małżeństwa

  1. Ludwik Sczaniecki h. Ossoria (ID: 7.16.153), 1833–1915 × Jadwiga Ofelia Albertyna Goetzendorf-Grabowska z Grabowa h. Zbiświcz (ID: 7.16.152), 1830–1909
  2. Zygmunt Węsierski h. Belina (ID: sw.3624), 1841–1892 × Helena Stablewska h. Oksza (ID: sw.3623), 1845–1902

Zgony

  1. Konstancja Bojanowska z Bojanowa h. Junosza (ID: 1.1351.203), bohater PSB 1798–1867 (r.: Bogusław i Magdalena Kęszycka)
    → PSB: ŁUBIEŃSKA Konstancja (1798-1867) literatka, publicystka
  2. Teresa Konstancja Seweryna Mielżyńska h. Nowina (ID: dw.28844), 1797–1867 (r.: Prokop i Katarzyna Mielżyńska)
  3. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  4. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  5. Edward Speichert (ID: sw.188757), 1801–1867 (r.: Samuel i N. de Thun)
  6. Lucyna Kozłowska h. Jastrzębiec (ID: sw.21425), 1841–1867 (r.: Jan i Antonina Ostrowska)
  7. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1868

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

Małżeństwa

  1. Ignacy Zieliński z Zielonej h. Świnka (ID: dw.65018), 1837– × Helena Eustachia Eleonora Ponińska z Wrześni h. Łodzia (ID: dw.65019), 1841–1876

Zgony

  1. Leokadia Anna Brygida Trzebińska h. Ślepowron (ID: 11.515.304), 1816–1868 (r.: Wiktor i Michalina Zakrzewska)
  2. Franciszek Józef Gajewski z Błociszewa h. Ostoja (ID: 5.881.89), bohater PSB 1792–1868 (r.: Adam i Eleonora Garczyńska)
    → PSB: GAJEWSKI Franciszek (1792-1868) pułkownik, ziemianin
  3. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  4. Antonina Weltz (ID: psb.25872.6), 1800–1868
  5. Hipolit Cegielski (ID: psb.2631.1), bohater PSB 1815–1868 (r.: Michał i Józefa Polkowska)
    → PSB: CEGIELSKI Hipolit (1815-1868) filolog, przemysłowiec
  6. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  7. Stanisława Chrzanowska z Chrzanowa h. Nowina (ID: sw.108575), 1845–1868 (r.: Paweł i Józefa Bronisz)

1869

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  3. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  4. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  5. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

Zgony

  1. Stanisław Marian Biesiekierski z Biesiekierza h. Pomian (ID: 1.962.22), bohater PSB 1791–1869 (r.: Antoni i Anna Dąmbska)
    → PSB: BIESIEKIERSKI Stanisław (1791-1869) podpułkownik
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  3. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  4. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  5. Teodor Paweł Twardowski ze Skrzypna h. Ogończyk (ID: sw.16486), 1820–1869 (r.: Dobrogost i Zofia Gromadzińska)

1870

Urodzenia

  1. Kazimierz Marian Aleksander Szułdrzyński z Prusinowa (ID: 7.22.101), 1870–1919 (r.: Zygmunt i Józefa Zakrzewska)
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  3. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  4. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  5. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  6. Maria Liszkowska h. Prawdzic (ID: lu.45017), 1870–1955 (r.: Kazimierz i Emilia Schmarse)
  7. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

Małżeństwa

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego) × Leokadia hr. Dąmbska z Dąbia h. Godziemba (ID: 4.285.836), 1823–1887
  2. Nestor Karol Wężyk z Osin h. Wąż (ID: dw.60234), 1836–1925 × Jadwiga Niegolewska z Niegolewa h. Grzymała (ID: dw.60229), 1833–1917
  3. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego) × (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

Zgony

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  2. Józef Kazimierz Maciej hr. Potulicki z Więcborga h. Grzymała (ID: 3.598.164), bohater PSB 1828–1870 (r.: Kasper i Teresa Mielżyńska)
    → PSB: POTULICKI Józef Kazimierz (1828-1870) ziemianin, działacz społeczny i gospodarczy
  3. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  4. Zenon Jaraczewski z Jaraczewa h. Zaremba (ID: 8.438.97), 1808–1870 (r.: Tadeusz i Róża Łakińska)
  5. Kordula Sczaniecka z Łagowca h. Ossoria (ID: dw.17705), 1808–1870 (r.: Łukasz i Weronika Zakrzewska)
  6. Aniela Pomorska (ID: dw.56263), ~1840–1870 (r.: Nepomucen i Emilia Rose)
  7. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  8. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  9. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  10. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1871

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  3. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

Zgony

  1. Anna Krzyżanowska z Krzyżanowa h. Świnka (ID: 13.113.99), 1795–1871 (r.: Tadeusz i Ludwika Bardzka)
  2. Ignacy Teofil Sikorski h. Cietrzew (ID: 7.16.149), 1810–1871 (r.: Maciej i Teresa Kołudzka)
  3. Izabella Jaksa-Żeromska h. Gryf (ID: sw.11194), 1784–1871 (r.: Walenty i Tekla Kempista)
  4. Honorata Plucińska h. Odrowąż (ID: sw.172930), 1797–1871
  5. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  6. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  7. Władysław Anastazy Konstanty Koszutski (ID: sw.67945), 1845–1871 (r.: Konstanty i Leokadia Trzebińska)
  8. Sylwester Węclewski (ID: sw.94788), 1794–1871

1872

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  3. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  4. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  5. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  6. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  7. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

Małżeństwa

  1. Bolesław Antoni Szołdrski h. Łodzia (ID: 11.401.296), 1843–1891 × Adela Jadwiga Kosińska z Kosianki h. Rawicz (ID: 11.401.295), 1845–1913
  2. Zygmunt Szołdrski h. Łodzia (ID: sw.2823), 1846– × Maria Rychłowska z Ostrowa h. Nałęcz (ID: sw.2824), 1851–1891

Zgony

  1. Józef Radoński h. Jasieńczyk (ID: 10.75.381), 1800–1872 (r.: Piotr i Joanna Kierska)
  2. Tekla Bogdańska h. Prus (III) (ID: 13.389.118), 1786–1872 (r.: Ludwik i Teresa Rozdrażewska)
  3. Antonina hr. Hutten-Czapska z Bukowca h. Leliwa (ID: 3.598.58), 1802–1872 (r.: Mikołaj i Maria Czapska)
  4. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  5. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  6. Witold Raszewski h. Grzymała (ID: sw.188690), ~1860–1872 (r.: Ignacy i Józefa Koczorowska)
  7. Florian Jan Nepomucen Wilkoński h. Odrowąż (ID: sw.4402), 1802–1872 (r.: Franciszek i Marianna Borzęcka)

1873

Urodzenia

  1. Jadwiga Zielonka h. Jastrzębiec (ID: lu.45831), 1873– (r.: Ludwik i Seweryna Niklaus)
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  3. Bronisława Teofila Drwęska h. Gozdawa (ID: sw.57573), 1873– (r.: Bronisław i Bronisława Drwęska)
  4. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

Zgony

  1. Emma Anna Węgierska h. Wieniawa (ID: 11.401.289), 1818–1873 (r.: Emilian i Teodora Cielecka)
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  3. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  4. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  5. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  6. Nikodem Szafarkiewicz h. Prus (II) (ID: sw.13577), 1795–1873 (r.: Sylwester i Klara Kreszkowska)
  7. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1874

Urodzenia

  1. Zofia Marianna Wanda Koszutska z Koszut h. Leszczyc (ID: 11.515.413), 1874– (r.: Józef i Władysława Radońska)
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  3. Helena Ostrowska (ID: sw.420065), 1874–1920 (r.: Władysław i Bolesława Kamieńska)

Małżeństwa

  1. Kazimierz hr. Poniński z Wrześni h. Łodzia (ID: dw.65012), 1846–1934 × Bolesława Brzeska h. Oksza (ID: dw.65032), 1853–1929

Zgony

  1. Emil Marian Kierski z Kiekrza h. Jastrzębiec (ID: 10.75.379), bohater PSB 1810–1874 (r.: Michał i Katarzyna Kayser)
    → PSB: KIERSKI Emil (1810-1874) publicysta, redaktor
  2. Kornelia Żerońska h. Awdaniec (ID: 11.362.201), 1807–1874 (r.: Jan i Katarzyna Łukomska)
  3. Helena hr. Kwilecka z Kwilcza h. Śreniawa (Byliny) (ID: 13.565.168), 1807–1874 (r.: Klemens i Aniela Kwilecka)
  4. Konstancja Wiktoria Mycielska z Mycielina h. Dołęga (ID: 2.291.88), 1807–1874 (r.: Stanisław i Anna Mielżyńska)
  5. Piotr Jan Tadeusz Brodnicki z Brodnicy h. Łodzia (ID: 2.310.22), oficer Powstania Listopadowego 1804–1874 (r.: Karol i Franciszka Kierska)
  6. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  7. Ludwika Nieżychowska h. Pomian (ID: dw.20711), 1784–1874 (r.: Marceli i Magdalena Wilkońska)
  8. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  9. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  10. Tadeusz Sokolnicki h. Nowina (ID: psb.30859.1), bohater PSB 1794–1874 (r.: Piotr i Maria Suchorzewska)
    → PSB: SOKOLNICKI Tadeusz (1792?-1874) ziemianin, powstaniec 1830/31 r., działacz społeczny
  11. Izabella Suchorzewska h. Zaremba (ID: sw.10634), 1791–1874 (r.: Józef i Izabella Sarnowska)
  12. Jan Suchorzewski h. Zaremba (ID: sw.10715), 1783–1874 (r.: Władysław i Marianna Sokolnicka)
  13. Teofila Sławkowska h. Radwan (ID: sw.399749), 1797–1874 (r.: Antoni i Kunegunda Łęska)

1875

Urodzenia

  1. Felicja Potocka z Potoka h. Pilawa (ID: dw.53270), 1875–1913 (r.: Bolesław i Józefa Mycielska)
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  3. Zygmunt Klaudiusz Koehler (ID: psb.12084.5), 1875–1941 (r.: Klemens i Wanda Ziołecka)
  4. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  5. Bogusław Ludwik Marian Dobrzycki z Dobrzycy h. Leszczyc (ID: sw.9873), 1875–1948 (r.: Franciszek i Zofia Wierzbińska)

Małżeństwa

  1. Zdzisław Piwnicki h. Lubicz (ID: zi.6.81.o), ~1840– × Maria Czarna-Zawisza z Soboty h. Przerowa (ID: zi.6.81.m), ~1860–1881

Zgony

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  2. Leokadia Ludwika Franciszka Sczaniecka z Łagowca h. Ossoria (ID: dw.56343), 1803–1875 (r.: Antoni i Anna Kowalska)
  3. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  4. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  5. Paulina Laucz (ID: sw.21415), bohater Wiki 1809–1875 (r.: Fryderyk i Regina Zadolska)

1876

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  3. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  4. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  5. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  6. Witold Hedinger (ID: psb.8306.1), bohater PSB 1876–1932 (r.: Henryk i Walentyna Man)
    → PSB: HEDINGER Witold (1873-1932) polityk
  7. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  8. Franciszek Ksawery Zakrzewski h. Trzaska (ID: sw.18870), bohater Wiki 1876–1915 (r.: Tomasz i Zofia Lossow)
  9. Leopold Antoni Müller (ID: sw.79296), 1876– (r.: Emil i Maria Koehler)

Małżeństwa

  1. Ferdynand Amrogowicz (ID: sw.53658), 1844–1902 × Anna Grossman (ID: sw.53659), ~1850–

Zgony

  1. Franciszek Ksawery Zakrzewski h. Trzaska (ID: 10.75.384), 1817–1876 (r.: Stanisław i Marianna Ulatowska)
  2. Romana Kurcewska z Kurcewa h. Śreniawa (ID: 13.389.123), ~1820–1876 (r.: Jan i Tekla Bogdańska)
  3. Apolinary Konstanty Zygmunt Lossow z Lossowa h. wł. (Ryś odm.) (ID: 15.31.61), 1811–1876 (r.: Konstanty i Matylda Twardowska)
  4. Józef Mielęcki h. Ciołek (Aulok) (ID: dw.27368), bohater PSB 1816–1876 (r.: Walenty i Tekla Koczorowska)
    → PSB: MIELĘCKI Józef (1816-1876) powstaniec wielkopolski z 1848, komisarz wojenny z 1863
  5. Teodor Kaczkowski h. Pomian (ID: psb.10531.1), bohater PSB 1807–1876 (r.: Antoni i Barbara N.)
    → PSB: KACZKOWSKI Teodor (1807-1876) kupiec
  6. Edmund Fontelive de Vergene (ID: psb.20337.10), ~1810–1876
  7. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  8. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1877

Urodzenia

  1. Wanda Ada Jadwiga ks. Radziwiłł na Nieświeżu h. Trąby (ID: psb.25382.10), 1877–1966 (r.: Wilhelm i Katarzyna Rzewuska)
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  3. Emilia Antonina Jażdżewska (ID: sw.20446), 1877–1917 (r.: Władysław i Maria Trąmpczyńska)
  4. Emilia Bibianna Ossowicka (ID: sw.21446), 1877–1962 (r.: Antoni i Helena Lossow)
  5. Kazimierz Bieliński (ID: sw.463625), 1877–1919

Zgony

  1. Paulina Franciszka Anna Müntzberg (ID: 2.970.195), 1803–1877 (r.: Daniel i Marianna Jelnicka)
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  3. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  4. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  5. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1878

Urodzenia

  1. Stanisław Konstanty Albin Budziszewski z Budziszowic h. Awdaniec (ID: dw.42401), 1878– (r.: Bronisław i Marta Korytowska)
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  3. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  4. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  5. Konstanty Koehler (ID: psb.12084.6), 1878–1927 (r.: Klemens i Wanda Ziołecka)
  6. Felicja Kamieńska (ID: psb.15554.3), 1878–1947
  7. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

Małżeństwa

  1. Antoni Leopold Magnuski z Magnus v. Magnuszów h. Awdaniec (ID: 16.327.136), 1853– × Kornelia Raczyńska z Małyszyna h. Nałęcz (ID: 16.327.140), 1850–

Zgony

  1. Hipolit Goetzendorf-Grabowski z Grabowa h. Zbiświcz (ID: 7.16.167), 1814–1878 (r.: Augustyn i Anna Moszczeńska)
  2. Józefa Moszczeńska z Moszczonego h. Nałęcz (ID: dw.57775), 1825–1878 (r.: Wincenty i Anna Radońska)
  3. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  4. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  5. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  6. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  7. Elżbieta Wilkońska z Wilkonic h. Odrowąż (ID: sw.61661), 1814–1878 (r.: Tadeusz i Zofia Bronikowska)

1879

Urodzenia

  1. Anna Łebińska z Łebna h. wł. (ID: 15.427.127), 1879–1949 (r.: Władysław i Maria Mieczkowska)
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  3. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  4. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  5. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  6. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  7. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  8. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  9. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

Zgony

  1. Cecylia Rutkowska (ID: 7.16.198), 1832–1879 (r.: Ignacy i Paulina Kossowska)
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  3. Henryka Żychlińska h. Szeliga (ID: dw.39467), ~1810–1879 (r.: Piotr i Aleksandra Mielęcka)
  4. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  5. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1880

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  3. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  4. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  5. Bronisław Szwed (ID: sw.118332), 1880–1956
  6. Adam Ballenstedt (ID: sw.500605), 1880–1942 (r.: Bolesław i Aniela Ławicka)

Zgony

  1. Adolf Bonifacy hr. Bniński z Łodzi h. Łodzia (ID: 1.1122.132), bohater PSB 1815–1880 (r.: Florenty i Joanna Żółtowska)
    → PSB: BNIŃSKI Adolf (1815-1881) działacz społeczny, ziemianin
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  3. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  4. Konstanty Goetzendorf-Grabowski z Grabowa h. Zbiświcz (ID: 7.16.161), 1813–1880 (r.: Augustyn i Anna Moszczeńska)
  5. Teodora Hulewicz h. Nowina (ID: 7.965.1116), ~1850–1880 (r.: Stanisław i Józefa Ulatowska)
  6. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  7. Franciszka Jaraczewska z Jaraczewa h. Zaremba (ID: 8.438.110), ~1810–1880 (r.: Tadeusz i Róża Łakińska)
  8. Paulina Radzimińska h. Lubicz (ID: 9.297.279), 1807–1880 (r.: Piotr i Weronika Guttry)
  9. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  10. Aniela Zakrzewska h. Trzaska (ID: sw.22858), ~1820–1880 (r.: Stanisław i Marianna Ulatowska)
  11. Teodozja Wilkońska z Wilkonic h. Odrowąż (ID: sw.243331), 1864–1880 (r.: Maksymilian i Eleonora Janiszewska)

1881

Urodzenia

  1. Stanisław hr. Sierakowski z Waplewa h. Ogończyk (ID: 15.105.678), bohater PSB 1881–1939 (r.: Adam i Maria Potocka)
    → PSB: SIERAKOWSKI Stanisław (1881-1939) ziemianin, działacz polityczny
  2. Stefan Cybichowski (ID: dw.51839), bohater Wiki 1881–1940 (r.: Bronisław i Maria Bischoff)
  3. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  4. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  5. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  6. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  7. Stanisław Konstanty Sławski (ID: psb.30411.1), bohater PSB 1881–1943 (r.: Stanisław i Konstancja Ziołecka)
    → PSB: SŁAWSKI Stanisław Konstanty (1881-1943) prawnik, doradca Komisarza Generalnego RP w Wolnym Mieście Gdańsku, wiceprzewodniczący Polskiej Delegacji Rady Portu i Dróg Wodnych w Gdańsku
  8. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

Małżeństwa

  1. Wacław Augustyn Ryszard Zaremba h. wł. (ID: sw.22034), 1845– × Zofia Białkowska (ID: sw.22038), 1849–1910

Zgony

  1. Prowidencja Brodnicka z Brodnicy h. Łodzia (ID: 2.310.29), 1802–1881 (r.: Karol i Franciszka Kierska)
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  3. Emilia Walentyna Konstancja Trzebińska h. Ślepowron (ID: lu.24512), 1815–1881 (r.: Wiktor i Michalina Zakrzewska)
  4. Władysław Leon Leitgeber (ID: sw.17628), 1839–1881 (r.: Józef i Salomea Dulińska)
  5. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  6. Izabela Stefania Kazimiera Kierska z Kiekrza h. Jastrzębiec (ID: sw.97496), 1866–1881 (r.: Stefan i Helena Wolszlegier)
  7. Hygin Znaniecki h. Krzywda (ID: zi.7.110.ao), 1826–1881 (r.: Michał i Franciszka Kiełczewska)

1882

Urodzenia

  1. Feliks Ludwik Marian Koszutski z Koszut h. Leszczyc (ID: 11.515.414), 1882–1920 (r.: Józef i Władysława Radońska)
  2. Tadeusz Potworowski z Sienna h. Dębno (ID: 13.109.431), bohater PSB 1882–1949 (r.: Henryk i Maria Bronikowska)
    → PSB: POTWOROWSKI Tadeusz (1882-1949) ziemianin, poseł, senator
  3. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  4. Witold Maciej Jan Kapuściński (ID: psb.10892.1), bohater PSB 1882–1951 (r.: Bolesław i Stefania Arkuszewska)
    → PSB: KAPUŚCIŃSKI Witold (1882-1951) profesor okulistyki
  5. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  6. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  7. Marta Cegielska (ID: sw.128824), 1882–1985

Zgony

  1. Aniela hr. Bnińska z Łodzi h. Łodzia (ID: 1.1122.200), 1815–1882 (r.: Józef i Maria Gąsiorowska)
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  3. Michalina Domańska (ID: 7.16.155), 1822–1882
  4. Andrzej Iłowiecki z Iłowca h. Ostoja (ID: 8.101.88), 1802–1882 (r.: Wojciech i Estera Nasierowska)
  5. Dionizy Wacław Sobeski z Łubowa (ID: 9.490.50), 1815–1882 (r.: Jakub i Marcina Kosicka)
  6. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  7. Antonina Zaborowska h. Rogala (ID: dw.61980), 1802–1882 (r.: Jan i Klara Joneman)
  8. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  9. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  10. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  11. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  12. Józef Antoni Twardowski ze Skrzypna h. Ogończyk (ID: sw.155923), 1824–1882 (r.: Marcjan i Katarzyna Carové)
  13. Mateusz Karłowski h. Prawdzic (ID: sw.17944), 1821–1882 (r.: Łukasz i Marianna Wiesiołowska)
  14. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  15. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1883

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  3. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

Małżeństwa

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego) × (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

Zgony

  1. Celestyna Gryzelda Gryzeld hr. Zamoyska z Zamościa h. Jelita (ID: 5.367.481), bohater PSB 1804–1883 (r.: Stanisław i Zofia Czartoryska)
    → PSB: DZIAŁYŃSKA Gryzelda Celestyna (1804-1883) działaczka oświatowa. i społeczna
  2. Anna hr. Sokolnicka z Jarogniewic h. Nowina (ID: dw.26419), ~1820–1883 (r.: Józef i Seweryna Mycielska)
  3. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  4. Walentyn Prandota-Trzciński na Trzcinnie h. Rawicz (ID: sw.16871), 1813–1883 (r.: Józef i Marianna Borowska)

1884

Urodzenia

  1. Stanisław Kostka Kierski z Kiekrza h. Jastrzębiec (ID: 10.75.418), 1884– (r.: Jan i Zofia Grabowska)
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  3. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  4. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  5. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  6. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  7. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  8. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

Małżeństwa

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego) × (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

Zgony

  1. Malwina Kurowska z Kurowa h. Śreniawa (ID: 13.441.47), ~1820–1884 (r.: Stanisław i Marianna Wroniecka)
  2. Emilia Garczyńska h. wł. (ID: 5.939.117), ~1800–1884 (r.: Stefan i ... ...)
  3. Ksawera Goślinowska h. Junosza (ID: 7.16.69), 1819–1884 (r.: Stanisław i Antonina Dygasiewicz)
  4. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  5. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  6. Kazimierz Szawelski h. Hipocentaur (ID: sw.108913), 1816–1884
  7. Tadeusz Zabłocki h. Łada (ID: sw.11067), 1804–1884 (r.: Stanisław i Franciszka Borzęcka)
  8. Kazimierz Wilkoński z Wilkonic h. Odrowąż (ID: sw.4404), 1826–1884 (r.: Florian i Prakseda Sulerzyska)

1885

Urodzenia

  1. Zofia Mieczkowska h. Zagłoba (ID: dw.51832), 1885–1943 (r.: August i Maria Jerzykiewicz)
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  3. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  4. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  5. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

Zgony

  1. Tekla Trzcińska h. Leliwa (ID: 10.566.140), 1812–1885 (r.: Ignacy i Tekla Ignatowska)
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  3. Władysław Niegolewski h. Grzymała (ID: 13.565.211), bohater PSB 1819–1885 (r.: Andrzej i Anna Krzyżanowska)
    → PSB: NIEGOLEWSKI Władysław Maurycy (1819-1885) działacz niepodległościowy
  4. Jadwiga Marianna Wierzbińska h. Nałęcz (ID: 2.291.42), 1826–1885 (r.: Andrzej i Józefa Zakrzewska)
  5. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  6. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  7. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  8. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  9. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  10. Kordula Skarzyńska h. Bończa (ID: sw.4409), 1805–1885 (r.: Antoni i Karolina Nieżychowska)

1886

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  3. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  4. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  5. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  6. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  7. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

Małżeństwa

  1. Józef Jarnatowski (ID: 13.415.232), 1841–1904 × Maria Kurnatowska z Kurnatowic h. Łodzia (ID: 13.415.229), 1855–1936
  2. Jan Lasocki z Lasocina h. Dołęga (ID: 14.1.302), ~1860–1907 × Zofia Dziembowska z Dziembowa h. Pomian (ID: 5.409.77), 1861–
  3. Kazimierz Milewski h. Ślepowron (ID: dw.54686), 1849–1930 × Wanda Antonina Prakseda Wilkońska h. Odrowąż (ID: dw.54692), 1861–1942
  4. Emilian Tadeusz Węgierski h. Wieniawa (ID: sw.18710), 1868– × Zofia Chełmicka z Chełmicy h. Nałęcz (ID: sw.18711), 1865–

Zgony

  1. Ludwika Kierska z Kiekrza h. Jastrzębiec (ID: 10.75.380), 1804–1886 (r.: Michał i Katarzyna Kayser)
  2. Ignacy Koschembahr-Łyskowski z Łyskowa h. Doliwa (odm.) (ID: 16.220.129), bohater PSB 1820–1886 (r.: Konstanty i Anna Rutkowska)
    → PSB: ŁYSKOWSKI Ignacy (1820-1886) działacz narodowy, oświatowy i gospodarczy, poseł
  3. Alfons Józef hr. Sierakowski z Waplewa h. Ogończyk (ID: 9.297.164), bohater PSB 1816–1886 (r.: Antoni i Antonina Zboińska)
    → PSB: SIERAKOWSKI Alfons (1816-1886) ziemianin, kolekcjoner
  4. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  5. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  6. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  7. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  8. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  9. Antoni Rembowski (ID: sw.60482), ~1810–1886
  10. Stanisław Michał Stanislaw Garczyński h. wł. (ID: sw.6440), 1845–1886 (r.: Jan i Emilia Bogusławska)

1887

Urodzenia

  1. Helena hr. Mielżyńska h. Nowina (ID: dw.53019), 1887–1959 (r.: Maciej i Teresa Mycielska)
  2. Karolina Nieżychowska h. Pomian (ID: dw.65401), 1887–1931 (r.: Karol i Maria Szułdrzyńska)
  3. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  4. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  5. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  6. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  7. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  8. Stanisław Szulc (ID: psb.33977.1), bohater PSB 1887–1962 (r.: Teofil i Stanisława Adamska)
    → PSB: SZULC Stanisław (1887-1962), zegarmistrz, jubiler, działacz gospodarczy
  9. Hieronim Marian Drwęski h. Gozdawa (ID: sw.30421), 1887–1964 (r.: Adam i Maria Drwęska)
  10. Jerzy Wojciech Faustyn Cegielski (ID: sw.71565), bohater Listy Katyńskiej 1887–1940 (r.: Stefan i Albertyna Nieżychowska)
  11. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  12. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

Zgony

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  3. Roman Lasocki z Lasocina h. Dołęga (ID: 14.1.281), 1817–1887 (r.: Antoni i Maria Rogowska)
  4. Witold Joachim Łubieński z Łubnej h. Pomian (ID: 16.78.247), ~1840–1887 (r.: Antoni i Roksolana Sulerzyska)
  5. Leokadia hr. Dąmbska z Dąbia h. Godziemba (ID: 4.285.836), 1823–1887 (r.: Damian i Justyna Sławianowska)
  6. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  7. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  8. Franciszek Ksawery Moszczeński z Moszczonego h. Nałęcz (ID: dw.57933), ~1810–1887 (r.: Stanisław i Marianna Sulerzyska)
  9. Roman May (ID: psb.17402.1), bohater PSB 1846–1887 (r.: Jan i Zuzanna Werner)
    → PSB: MAY Roman (1846-1887) chemik, twórca przemysłu nawozów sztucznych
  10. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  11. Hieronim Krzesiński h. Nieczuja (ID: sw.23266), 1820–1887 (r.: Maciej i Honorata Plucińska)

1888

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  3. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  4. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  5. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

Małżeństwa

  1. Karol Marcin Krysiewicz (ID: dw.37699), 1852–1921 × Aniela Broekere h. wł. (ID: dw.37670), 1868–1950
  2. Jan Wyganowski h. Łodzia (ID: sw.21192), 1862–1893 × Celina Sczaniecka z Łagowca h. Ossoria (ID: sw.21193), ~1860–1937

Zgony

  1. Bronisława Raczyńska z Małyszyna h. Nałęcz (ID: 10.4.312), 1830–1888 (r.: Edward i Pelagia Pomorska)
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  3. Kazimierz Karol Brodnicki z Brodnicy h. Łodzia (ID: 2.310.33), 1835–1888 (r.: Piotr i Joanna Nieżychowska)
  4. Donata Bronisława Turno h. wł. (Kotwice) (ID: 6.645.88), ~1820–1888 (r.: Kazimierz i Wiktoria Rogalińska)
  5. Jan Goetzendorf-Grabowski z Grabowa h. Zbiświcz (ID: 7.16.126), 1856–1888 (r.: Izydor i Paulina Znaniecka)
  6. Jan Goetzendorf-Grabowski z Grabowa h. Zbiświcz (ID: 7.16.184), ~1860–1888 (r.: Józef i Prakseda Sikorska)
  7. Kazimierz Jarochowski z Jaroch h. Przerowa (ID: 8.469.154), bohater PSB 1828–1888 (r.: Cyprian i Konstancja Trąmpczyńska)
    → PSB: JAROCHOWSKI Kazimierz (1829-1888) historyk, publicysta
  8. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  9. Walenty Stanisław Andrzej Nasierowski h. Ślepowron (ID: dw.47057), bohater PSB 1802–1888 (r.: Józef i Antonina Poleska)
    → PSB: NASIEROWSKI Walenty Maciej (1808-1888) demokrata emigracyjny
  10. Henryk Poniński z Wrześni h. Łodzia (ID: dw.64977), bohater PSB 1808–1888 (r.: Józef i Julianna Zabłocka)
    → PSB: PONIŃSKI Henryk (1808-1888) ziemianin, członek Centralizacji Poznańskiej
  11. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  12. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  13. Ludwik Wyssogota-Zakrzewski h. Wyskota (ID: sw.18771), 1804–1888 (r.: Karol i Tekla Krosnowska)
  14. Antoni Jan Marcin Skórzewski h. Drogosław (ID: sw.2527), 1839–1888 (r.: Ignacy i Anastazja Rychłowska)

1889

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  3. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  4. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  5. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  6. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  7. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

Zgony

  1. Emilia Mikorska h. Ostoja (ID: 1.962.100), ~1810–1889 (r.: Jozafat i Katarzyna Wierzchleyska)
  2. Henryk Gorzeński z Gorzenia h. Nałęcz (ID: 6.645.168), ~1830–1889 (r.: Gerwazy i Anastazja Trąmpczyńska)
  3. Jakub Józef Stanowski h. Rawicz (ID: dw.52636), bohater PSB 1818–1889 (r.: Ignacy i Marianna Bieńkowska)
    → PSB: STANOWSKI Jakub Józef h. Rawicz (1818-1889) weterynarz, nauczyciel, ziemianin, uczestnik rewolucji 1848 r.
  4. Witold Franciszek Milewski h. Ślepowron (ID: dw.54678), bohater PSB 1817–1889 (r.: Dominik i Marianna Kolanowska)
    → PSB: MILEWSKI Franciszek Witold (1817-1889) działacz narodowy w Wielkopolsce
  5. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

1890

Urodzenia

  1. Zofia Maria hr. Kwilecka z Kwilcza h. Śreniawa (Byliny) (ID: 13.565.194), 1890–1933 (r.: Hektor i Jadwiga Załuska)
  2. Aniela Maria Moszczeńska z Moszczonego h. Nałęcz (ID: dw.57743), 1890– (r.: Wincenty i Maria Żerońska)
  3. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  4. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  5. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  6. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  7. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  8. Józef Grabski z Grabi h. Pomian (ID: sw.23236), bohater Listy Katyńskiej 1890–1940 (r.: Antoni i Felicja Wężyk)

Małżeństwa

  1. Alojzy Marceli Jeżowski h. Strzemię (ID: sw.45457), 1859–1932 × Anna Urszula hr. Sokolnicka z Jarogniewic h. Nowina (ID: sw.45458), ~1850–

Zgony

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  2. Prakseda Gutowska z Gutowa h. Leszczyc (ID: 8.438.98), 1814–1890 (r.: Łukasz i Leokadia Łakińska)
  3. Anastazja Lucyna Ewa Bożeniec-Jełowicka h. wł. (ID: 9.5.798), bohater PSB 1843–1890 (r.: Edward i Felicja Dąbrowska)
    → PSB: DZIEDUSZYCKA Anastazja (1842-1890) publicystka pedagogiczna
  4. Hipolit hr. Bronikowski z Bronikowa h. Osęk (ID: dw.39471), 1829–1890 (r.: Ludwik i Henryka Żychlińska)
  5. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  6. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  7. Kornelia Radońska h. Jasieńczyk (ID: sw.16223), 1806–1890 (r.: Kazimierz i Nepomucena Kierska)

1891

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  3. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  4. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  5. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  6. Kazimierz Drwęski h. Gozdawa (ID: sw.61298), 1891–1909 (r.: Adam i Maria Drwęska)

Małżeństwa

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego) × (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

Zgony

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  2. Bolesław Antoni Szołdrski h. Łodzia (ID: 11.401.296), 1843–1891 (r.: Józef i Antonina Węgierska)
  3. Józef Hipolit Alojzy Krąkowski z Krąkowa h. Trąby (ID: 12.329.210), 1827–1891 (r.: Teodor i Domicela Wiesiołowska)
  4. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  5. Władysław Albin Radoński h. Jasieńczyk (ID: sw.36439), 1870–1891 (r.: Piotr i Bolesława Malczewska)

1892

Urodzenia

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  3. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  4. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  5. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  6. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  7. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  8. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

Małżeństwa

  1. Zygmunt Ignacy hr. (primog.) Kurnatowski z Kurnatowic h. Łodzia (ID: 13.415.150), hr. (primog.) [tytuł] nadany 1858–1936 × Maria Seweryna hr. Mielżyńska z Iwna h. Nowina (ID: 13.415.151), 1869–1925
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego) × (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  3. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego) × (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

Zgony

  1. Aleksander Florian hr. Bniński z Łodzi h. Łodzia (ID: 1.1122.131), oficer Powstania Listopadowego 1814–1892 (r.: Florenty i Joanna Żółtowska)
  2. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  3. Ludwika Dobrogoyska z Dobrogościc h. Grabie (ID: 4.521.25), ~1820–1892 (r.: Józef i Kordula Nieżychowska)
  4. Maria Goetzendorf-Grabowska z Grabowa h. Zbiświcz (ID: 7.16.158), ~1850–1892 (r.: Modest i Michalina Domańska)
  5. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  6. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  7. Rozalia Teresa Grabska z Grabi h. Pomian (ID: psb.2188.2), 1832–1892 (r.: Walenty i Prowidencja Brodnicka)
  8. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  9. Brunon Józef Szafarkiewicz h. Prus (II) (ID: sw.13570), bohater PSB 1821–1892 (r.: Wawrzyniec i Zofia Mieczkowska)
    → PSB: SZAFARKIEWICZ Józef Bruno (1821-1895) nauczyciel, przyrodnik, działacz społeczny i gospodarczy
  10. Teodor Żychliński h. Szeliga (ID: sw.15509), 1859–1892 (r.: Teodor i Joanna Kietz)

1893

Urodzenia

  1. Roman «Uprawa» Lasocki z Lasocina h. Dołęga (ID: 14.1.294), uczestnik Powstania Warszawskiego 1893–1964 (r.: Stanisław i Anna Kurnatowska)
  2. Zofia Trąbczyńska (ID: dw.42516), 1893–1981 (r.: Michał i Maria N.)
  3. Zygmunt Aleksander Moszczeński z Moszczonego h. Nałęcz (ID: dw.57748), 1893– (r.: Wincenty i Maria Żerońska)
  4. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  5. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  6. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  7. Zofia Dworzańska (ID: sw.109470), 1893–1976 (r.: Michał i Marianna Łakoma)
  8. Stanisław Tomasz Maksymilian Rychłowski z Ostrowa h. Nałęcz (ID: sw.22128), 1893–1962 (r.: Zygmunt i Michalina Modlibowska)
  9. Irena Barbara Raczkowska (ID: sw.517969), bohater Wiki 1893–1983
  10. Walentyna Krysiewicz (ID: sw.56385), 1893–1974 (r.: Karol i Aniela Broekere)
  11. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)

Zgony

  1. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  2. Modest Goetzendorf-Grabowski z Grabowa h. Zbiświcz (ID: 7.16.154), bohater PSB 1811–1893 (r.: Augustyn i Anna Moszczeńska)
    → PSB: GRABOWSKI Modest (1811-1893) działacz społeczny
  3. Paweł Bolesław Wężyk z Osin h. Wąż (ID: 9.375.339), 1829–1893 (r.: Julian i Józefa Kowalska)
  4. Stefania Błociszewska z Błociszewa h. Ostoja (ID: dw.39169), 1856–1893 (r.: Tomasz i Elżbieta Schley)
  5. Waleria Bukowiecka h. Drogosław (ID: dw.42783), 1829–1893 (r.: August i Franciszka Deręgowska)
  6. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  7. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  8. Julia Piwnicka h. Lubicz (ID: psb.23073.9), 1807–1893 (r.: Stanisław i Julianna Karnkowska)
  9. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  10. Hipolit Szczawiński ze Szczawina Małego h. Prawdzic (ID: psb.33267.1), bohater PSB 1812–1893 (r.: Władysław i Agnieszka von Angern)
    → PSB: SZCZAWIŃSKI Hipolit (1812-1893) powstaniec listopadowy, uczestnik spisków wielkopolskich
  11. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  12. Hieronima Radońska h. Jasieńczyk (ID: sw.3596), 1818–1893 (r.: Kazimierz i Nepomucena Kierska)

1894

Urodzenia

  1. Helena Mieczkowska h. Zagłoba (ID: dw.51835), 1894– (r.: August i Maria Jerzykiewicz)
  2. Józef Günther hr. Mycielski z Mycielina h. Dołęga (ID: dw.59346), 1894–1958 (r.: Maksymilian i Dorota Stern)
  3. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  4. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  5. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  6. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  7. Anna Maria Drwęska h. Gozdawa (ID: sw.61296), 1894–1977 (r.: Adam i Maria Drwęska)

Małżeństwa

  1. Stanisław Gwido Karol hr. Werszowiec-Rey z Nagłowic h. Oksza (ID: lu.36920), 1867–1898 × Cecylia Maria Anuncjata hr. Potocka z Złotego Potoka h. Pilawa (Złota) (ID: psb.24031.11), 1876–1962

Zgony

  1. Emilia Koczorowska z Koczorowa h. Rogala (ID: 10.566.127), 1809–1894 (r.: Bonawentura i Ludwika Sczaniecka)
  2. Władysława Wilson-Waldgon de Eastbourne (ID: 13.415.255), 1834–1894 (r.: Seweryn i Józefa Podczaska)
  3. Tekla Sieroszewska h. Nabram (ID: 13.565.209), bohater PSB 1807–1894 (r.: Kazimierz i Anna Swinarska)
    → PSB: KWILECKA z Sieroszewskich Tekla (1807-1894), działaczka narodowa w Wielkopolsce
  4. Maria Mieczkowska h. Zagłoba (ID: 15.427.126), 1850–1894 (r.: Leopold i Olimpia Kalkstein)
  5. Mieczysław Koschembahr-Łyskowski z Łyskowa h. Doliwa (odm.) (ID: 16.220.170), bohater PSB 1825–1894 (r.: Tomasz i Anna Kleszczyńska)
    → PSB: ŁYSKOWSKI Mieczysław (1825-1894) sędzia, poseł, pionier spółdzielczości, bankowiec, działacz oświatowy
  6. Stefan Łukasz Stablewski h. Oksza (ID: 2.291.90), 1829–1894 (r.: Karol i Kordula Sczaniecka)
  7. Franciszek Józef Wincenty hr. (primog.) Żółtowski h. Ogończyk (ID: 4.32.12), hr. (primog.) [tytuł] nadany 1818–1894 (r.: Jan i Józefa Zbijewska)
  8. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  9. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  10. Jadwiga Michalina Moszczeńska h. Nałęcz (ID: lu.18429), 1848–1894 (r.: Maksymilian i Michalina Gozimirska)
  11. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  12. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  13. Ludwik Władysław Rzepecki (ID: psb.27653.1), bohater PSB 1832–1894 (r.: Kajetan i Julia Wolanowicz)
    → PSB: RZEPECKI Ludwik Władysław (1832-1894) nauczyciel, publicysta, redaktor
  14. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  15. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  16. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  17. Eugeniusz Saba Adam Raczyński z Małyszyna h. Nałęcz (ID: sw.38685), 1815–1894 (r.: Jan i Józefa Jarochowska)
  18. (Kliknij by się zalogować — wymagany abonament Wielkiej Genealogii Minakowskiego)
  19. Włodzimierz Damazy Walentyn hr. Szołdrski z Szółdr h. Łodzia (ID: ut.36.1.5), 1818–1894 (r.: Wiktor i Melania Krzyżanowska)

Zakres: do 1894 - od 1895 do 1931 - od 1932 do 1971 - od 1972


Baza danych na stronach www.sejm-wielki.pl to drobny wycinek Wielkiej genealogii Minakowskiego, sięgającej średniowiecza, zawierającej ponad 750.000 osób nawzajem skoligaconych, w tym znaczną część sławnych Polaków wszystkich epok; więcej na ten temat na Wielcy.pl .
Baza jest uzupełniana codziennie
— bardzo proszę o nadysłanie uzupełnień na adres mj@minakowski.pl . Z góry dziękuję!


Serwisowi Sejm-Wielki.pl patronuje Stowarzyszenie Potomków Sejmu Wielkiego, działające pod patronatem Marszałka Sejmu RP.

Znani: literaci, malarze, muzycy, aktorzy, dziennikarze, odkrywcy, historycy, wojskowi, filozofowie, ludzie Kościoła, prawnicy, politycy: przedrozbiorowi, dziewiętnastowieczni, przedwojenni, powojenni, współcześni, parlamentarzyści II i III RP oraz PRL, uczeni (członkowie akademii nauk): nauk społecznych, nauk biologicznych, nauk ścisłych, nauk technicznych, nauk rolniczo-leśnych, nauk medycznych, nauk o ziemi

Cytuj: Marek Jerzy Minakowski, Wielka genealogia Minakowskiego (Wielcy.pl), wydanie z 25.09.2017.
© 2002-2017 Dr Minakowski Publikacje Elektroniczne — Regulamin, polityka prywatności i cookie